Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) csiki_92 válasza Jedster (#35986) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Értem. Az az igazság, hogy 20.000 ft-ot azért sajnálok egy routerre. Am köztes megoldás esetleg más gyártótól? Nem nagyon ismerem őket, csak a tp-linket használtam eddig, de olyat nem veszek többet. Ja és adaptert is tudnál ajánlani? Vagy az kevésbé számít?

(#36002) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnél van egy TP-LINK TL-WR841N router, nincs is vele gond. Viszont most átváltottak más szolgáltatóra,
így télen(ez az én korábbi szobám, de ezt nem fűtik télen csak ha én otthon vagyok, ami kéthetente egy hétvége) a számítógép át lesz téve egy másik szobába (falun laknak, téglaházban), de a router az marad a helyén. Sajnos a kábelek fixen vannak, így a router is fixen marad a jelenlegi szobában. Na most én arra gondoltam, hogy kellene egy erősebb router, mert a jelenlegit csak épp, hogy látom telefonnal, abban a szobába, ahova kerül a számítógép. Másrészről nem is volna rossz egy nagyobb hatótávolságú router, mert máshol is jó volna, ha elérne a jele.
Még egy wifis usb-s sticket is be kell szerezzek a számítógéphez, mert jelenleg kábelról jön a net.
Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Nagyjából 20k-t szánnék rá az egészre.
Előre is köszönöm a tanácsokat :R

Üdv,
Balázs

(#36003) nobela


nobela
senior tag

Hehe, félig-meddig az én kérdésem is ide kapcsolódik: többek között a ti tanácsotokra vettem egy TL-WR841N-et. Egy perc alatt beüzemeltem, semmi gond vele, de elég gyengének találom a jelet, 54 m2-es lakásban 2 fal mögött már csak egy (esetleg kettő) osztás a jelerősség, a szomszéd wifije már sokkal erősebb.

Több eszközzel is leteszteltem. Ez így normális, így kell működnie?

(A router mellett, vagy egy fal mögött még kitűnő a jel)

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#36004) Gubek-Einste válasza SOAD19 (#35996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 150 Mbps a wifi-nek link sebességére vonatkozik amely gyakorlatban soha nem lesz meg, megfelelő körülmények között kb 50-60 Mbps ami át fog menni rajta.
Mivel a mérés 100 Mbps-t mutatott így gigabites router érdemes oda venni, hogy meg legyen a teljes sebesség, ebben a kategóriában a router-ek 13-15k-nál kezdödnek. Ha ennél olcsóbban szeretnéd megúszni a dolgot akkor egy USB-s wifi adaptert kell venned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36005) Gubek-Einste válasza farena (#35997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sok a zavaró hálózat 2,4 GHz-s sávon akkor érdemes 5 GHz-t használni de azt tudnod kell, hogy az 5 GHz érzékenyebb a zajokra így kisebb lesz a lefedettsége mint 2,4 GHz-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36006) Gubek-Einste válasza atomanti19 (#36000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem várható a feljebb lépés akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND. Ha várható, hogy feljebb lépsz akkor gigabites típust lenne érdemes venni aminek az induló ára 13-15k-nál kezdődik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36007) Gubek-Einste válasza bogarfx (#36002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy másodlagos eszköznek az üzembe állítása lenne az igazán jó megoldás ha nincsen lehetőség a router-nek az áthelyezésére.
USB adapternek egy TP-Link 822N vagy 8200ND javasolnék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36008) Gubek-Einste válasza nobela (#36003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő csatorna beállítást kell csinálni de az már nem ide tartozik, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36009) nobela válasza Gubek-Einste (#36008) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi, átmentem.

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#36010) bogarfx válasza Gubek-Einste (#36007) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Gondolom valami jelismétlőre gondoltál.
Igazából az lenne a legjobb, ha egy másik, nagyobb hatótávolságú routerre tudnám cserélni a jelenlegit, mert nem igazán szeretnék még egy eszközt közbeiktatni. Eladnám a mostani routert és vennék helyette egy jobbat.
Csak az a kérdés melyiknek lenne a jelnleginél jobb a hatótávja (nagyjából másfélszer, vagy kétszer kellene nagyobb legyen), amit mondjuk max 20k körül lehet beszerezni.

(#36011) Gubek-Einste válasza bogarfx (#36010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyobb hatótávú eszköz nincsen, a többi kapható típus is hasonló felfedettséget biztosít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36012) SOAD19 válasza Gubek-Einste (#36004) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Igen, közben olvastam az összefoglalót... Ott is írják, hogy az általad sebesség a tényleges. Majd rákeresek, hogy mi ez a link sebesség, de ha 1-2 rövid mondatban le tudod írni azt megköszönném. Sima marketing átverés, hogy nagyobb értéket tudjanak megadni a termékekre?
A net sebességem 50/30-as, gondolom a mért érték nem valós, félremérés volt. Digi alapcsomagom van. Úgyhogy elméletileg a 150 Mbps-osként hirdetett is épp megfelelne, és nem csökkentené a sebességem.

(#36013) bogarfx válasza Gubek-Einste (#36011) üzenetére


bogarfx
aktív tag

És akkor jelismétlőnek mit érdemes választani?

(#36014) CortezX


CortezX
aktív tag

NAS mellé keresek routert, és az Asus N56U-ra esett a választásom. Nézegettem a teszteket, és több esetben is jobban teljesít, mint erősebb hardverrel szerelt társai. Nektek mik a tapasztalataitok?

(#36015) Intruder2k5 válasza CortezX (#36014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó választás lehet, gyors router! Milyen nethez kell, mert a Gbit-es DIGI-hez azért kevés...?!

[ Szerkesztve ]

(#36016) CortezX válasza Intruder2k5 (#36015) üzenetére


CortezX
aktív tag

100/50-es DIGI, és nem tervezek mostanság nagyobbra váltani.

(#36017) Intruder2k5 válasza CortezX (#36016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, arra tökéletes! Még az 500-as csomaghoz is megfelelő, de az 1000-est már nem bírja!

(#36018) Gubek-Einste válasza SOAD19 (#36012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A link sebesség a szabvány szerinti érték, nem marketing átverés, a valóságban kihasználható de a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban. Valósan kb fele/harmada a link sebességnek ami mérhető/érezhető, a többi elmegy a fenntartásra/stb-re.
Egy 150-es linken megfelelő körülmények között átmegy az 50-es net.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36019) Gubek-Einste válasza bogarfx (#36013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vehetsz egy másik 841ND és használhatód WDS-sel vagy custom firmware-rel repeater-ként. Vannak gyári firmware-rel is repeater képes router-ek (Asus N12 D1), repeater-nek hirdetett eszközök (TP-Link 830RE) vagy vehetsz multifunkciós AP-t (TP-Link 801ND) is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36020) SOAD19 válasza Gubek-Einste (#36018) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi. De, akkor nem lenne érdemes a "tényleges" értéket megadniuk, hogy a laikus is könnyen el tudja dönteni, hogy neki melyik az, ami nem fogja lekorlátozni a sebességét?! (költői kérdés) A laikus, mint pl. émn is, akinek sose volt routere, az simán elhiszi, hogy a 150 Mbps az reális, és hogy bőven felette van a netem sebességének, közben meg épp, hogy tudja. Aztán mi van, ha egy laikus, akinek 100-as nete van megveszi gyanútlanul a 150-es routert, aztán pislog, hogy lassult a nete, aztán el is adja a routert, vagy visszaküldi a boltnak, és kelti a rossz hírét az adott márkának, típusnak? Na, ezért lenne érdemes a tényleges, hasznos értéket megadniuk. Vagy a dobozon fel szokták tüntetni, a tényleges értéket is?

(#36021) zsolt501 válasza SOAD19 (#36020) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos a tényleges értéket nem szokták feltüntetni, de a tényleges értéket sok minden befolyásolja főleg WiFi esetén, még kábel esetén ez megadható lenne, de WiFi esetén ez nagyon csak hozzávetőleges érték lenne, ami még így sem biztos hogy összejön, mert sok függ a kliens oldaltól, és a környező hálózatoktól is, illetve ide lehet még tenni azokat a berendezéseket is amik képesek zavarni a WiFi hálózatot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36022) SOAD19 válasza zsolt501 (#36021) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem én, de azért a 150 elég messze áll az 50-től. Persze én is feltételeztem, hogy ez a 150-es érték a optimális körülmények között elérhető legnagyobb sebesség, de azt hogy ténylegesen csak 50, azt nem gondoltam volna.

(#36023) zsolt501 válasza SOAD19 (#36022) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vannak trükkök amivel kicsit javítható a helyzet, de csodát nem szabad várni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36024) Gubek-Einste válasza SOAD19 (#36022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy szabványos jelölés ami arról tájékoztatja az embereket, hogy mit várhat az eszköztől. Az más kérdés, hogy a teljes jelentést ki mennyire ismeri.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36025) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Melyik lehet a jobb választás?
TP-Link TL-WR841N vagy Asus RT-N10 D1

(#36026) Gubek-Einste válasza pruzsi (#36025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a TP-Link N300-as, az Asus pedig N150-es így egyértelmű.
A TP-Link-kel egyenértékű eszköz az N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36027) pruzsi válasza Gubek-Einste (#36026) üzenetére


pruzsi
őstag

Ok,Köszönöm!

(#36028) Genji


Genji
őstag

Skacok! 80 mbites netből kb 40 mbitet enged át wifin a Tplink 740N esem. Gondolkodom hogy upgradelek Digi 1Gbites netre. Milyen routert vegyek ami wifin a legnagyobb sebességét fogja nyújtani ? Ha lehet tplinket preferalnam mint márka . Köszönöm !

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36029) zsolt501 válasza Genji (#36028) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyenek a kliensek, mert az is számít.
A gigabitet WiFi-n jelenleg semmi nem viszi át teljesen, csak megközelítik az AC-s routerek, de ők sem tudnak gigabitet áttolni WiFi-n
Ahhoz hogy ebből a legtöbbet profitálj WiFi-n ahhoz AC-s router, és AC-s kliens is kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36030) Genji válasza zsolt501 (#36029) üzenetére


Genji
őstag

Azt sejtettem hogy 1gbitet nem lehet kihozni de a max mi lehet ami menne wifin? Bocs elég süket vagyok a dologhoz, de hogy érted h Ac-s kliens kell? A gép speckojara gondolsz? Egy i3as 8gb ram, ssd nincs.

B verzió:
Mi van ha maradok a 80 mbitnel? Mit vegyek hogy az wifin at jöjjön?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36031) zsolt501 válasza Genji (#36030) üzenetére


zsolt501
nagyúr

AC egy WiFi szabvány olyan mint a G, vagy az N-es hálózat, csak lényegesen gyorsabb, és mondhatni stabilabb is, mert kevesebb dolog zavarja még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36032) beller válasza Genji (#36030) üzenetére


beller
aktív tag

Nem vagyok egy spíler, de a 80 mbit és az 1000 mbit igen nagy különbség. Ha átnyergelsz a Digire akkor is el kell döntened, hogy milyen gyors netre fizetsz elő. Biztos, hogy az 1 Gbitet választod? Mert még 500 mbitre is nagyon jó megoldások (routerek) vannak és mondjuk egy meglevő 80-ashoz képest repülő üzemmód. Szóval szerintem előbb döntsd el mire van szükséged, mire fogsz előfizetni és utána keress hozzá routert.

[ Szerkesztve ]

(#36033) Genji válasza beller (#36032) üzenetére


Genji
őstag

1000 Ft a különbség az 500 és 1gbit között. Nem az a kérdés mire van szükségem (nyilván a leggyorsabb netre ami wifin átmegy).

Jelenleg 80 mbitem van de ehhez is kevés a 740N.

500mbithez milyen routert ajanlanal és mennyi megy át abból wifin? Köszi !

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36034) Multibit válasza Genji (#36033) üzenetére


Multibit
veterán

Azt kéne megértened, hogy az elérhető wifi-s sebesség nem csak a routertől függ! Hiába veszel AC-s routert, ha a számítógéped, tableted, telefonod, stb. pl. csak N-es wifi-t tud. Tehát ahhoz, hogy wifi-n a jelenleg elérhető maximumot kihozd, olyan kliensre (számítógép, tablet, telefon) van szükséged, ami a routerhez hasonlóan tudja az AC wifi-t. Arról nem beszélve, hogy az adott wifi szabványban elérhető elméleti maximum csak egy dolog. Az, hogy nálad a gyakorlatban mi lesz, csak akkor derül ki, amikor megveszed és otthon kipróbálod a routert és a hozzá való klienst. Sajnos a helyi sajátosságok határozzák meg azt, hogy nálad "mennyivel megy" a wifi. Tetszik, nem teszik, ez van!

(#36035) Benőke válasza Genji (#36033) üzenetére


Benőke
őstag

Azért a költség keretet is érdemes lenne belőni, mert ahogy nő a sebesség úgy nő a kiadás is.
AC routert kaphatsz 20k alatt is de normálisat csak 30k felett kezdődik 50k fölött is van router, és a kliens oldalon is ki kell tudni aknázni...

Ha nem használod ki a 1GBites netet azt is felesleges megvenni még ha 1k a különbség akkor is...

(#36036) Gubek-Einste válasza Benőke (#36035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC-s router nincsen 20k alatt, 30k környékén kezdődnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36037) bogarfx válasza Gubek-Einste (#36019) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Ezek közül nekem az Asus N12 D1 tetszik, ez legalább jó routernek is, ha később nem lenne rá szükség.
Egyébként is lenne valami hátrányom abból, ha ezt választom a többihez képest?

(#36038) Genji


Genji
őstag

Köszi mindenkinek akinek reált, pont azért próbálok tájékozódni, hogy ne csináljak hülyeséget és a megfelelő routert és net előfizetést vegyem.

Szóval a HW egy lapos: i3-2330m - 2,2 Ghz 8GB RAM, Intel Wifi link 1000 BGN
Szóba jövő net előfizuk: 200mbps, 500mbps , (1gbps - ezt kizártam HW alapján)
A routerre a keret nincs limitálva, bár nyilván ár/érték arány (ésszerűség) számít.

Tudok olyan routert venni a fenti konfighoz amivel az 500as netet WIFIn keresztül hatékonyan ki tudom használni (értsd jobban mint a 200ast)? Ha igen, mit kell vennem?

Ha semmiképp nem lehet gyorsabb a WIFI hálózatom 500assal mint 200as nettel, akkor milyen routert kell vennem, hogy minél gjobban ki tudjam használni a 200as netet?

Hálásan köszönöm a közösségnek a válaszokat előre is! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36039) Gubek-Einste válasza bogarfx (#36037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyi a hátránya, hogy nem TP-Link de már nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36040) zsolt501 válasza Genji (#36038) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Általában a laptopban is lehet WiFi modult cserélni, ha a tiedben igen akkor lehet bele tenni olyat ami már többet tud és bír.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36041) Genji válasza zsolt501 (#36040) üzenetére


Genji
őstag

A mostani mit bír? Próbáltam megnézni az Intel oldalán de nem boldogultam.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36042) Gubek-Einste válasza Genji (#36038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a meglévő adapterrel megfelelő körülmények között kb 80-100 Mbps érhető el.
Egy 450-es linkkel kb 120-180 Mbps érhető el megfelelő körülmények között, 5 GHz-en kicsit nagyobb sebességet lehet elérni de a zajokra jobban érzékeny mint a 2,4 GHz-n.
Ha ennél nagyobb sebességet szeretnél mindenképpen AC-s eszköz kell de abból még elég kevés van és bizonytalan, hogy valójában mennyi is lesz a ténylegesen átvitt sebesség.
Amit én ajánlanék az az, hogy rendelj 200-as csomagot, ha nem lenne elég akkor később még tudsz feljebb váltani.
Ajánlott router-ek (jók 500-as csomaghoz is): Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36043) zsolt501 válasza Genji (#36041) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha jól olvastam a specifikációját akkor jó esetben 300-as a wifi benne, de olvastam olyat is ahol csak 150-esnek írták.

Én most egy [link] ilyet akarok beszerezni, a jelenlegi WiFi modulomnál sokkal többet tud.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36044) Genji válasza zsolt501 (#36043) üzenetére


Genji
őstag

Én is fejleszteném akkor ha ez kell, hol és mennyiért dobálnak ilyesmit?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36045) Genji válasza Gubek-Einste (#36042) üzenetére


Genji
őstag

Köszi akkor adaptercsere és router-vétel aztán meglátjuk.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36046) zsolt501 válasza Genji (#36044) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most hirtelen ezt találtam, de szerintem máshol is be lehet szerezni, akár olcsóbban is.
[link]
Bocs most nézem ez M2-es ami neked nem jó.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36047) zsolt501 válasza zsolt501 (#36046) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt viszont [link] a mini PCI-E csatolóval ellátott kell neked, és nem az M2-es
Itt mutatja is hogy mi is a kettő közt a különbség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36048) Genji válasza zsolt501 (#36047) üzenetére


Genji
őstag

Ez jól néz ki és ezt egy Archer 7-el kombinálva nem lövök mellé ugye?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36049) zsolt501 válasza Genji (#36048) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem nem jársz vele rosszul, az 1000-es netet azért itt is felejtsd el, maga a Router bírni fogja de wifin ez sem bírja.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36050) polonic


polonic
félisten

Holnap fogom megrendelni a routert. Akkor azt mondjátok az asus n15u megbirkozik egy 100/50-es digis nettel?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.