Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98751) Gubek-Einste válasza ginola (#98750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX1800U ami ajánlott lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98752) BB9000 válasza illes (#98745) üzenetére


BB9000
senior tag

A hálózati lefedettséget itt tudod megnézni: N-perform
Itt láthatod a 4G és az 5G lefedettségeket is.
Általános távmunkához elegendő a 4G-vel elérhető 2x150 Mbps. Nagyon speciális az a munka, amihez elengedhetetlen az 5G. Ha a te munkád nem ilyen, akkor javaslom, hogy maradj a realitás talaján és egy 4G routerrel felszerelkezve utazz ki. Pl. ez jó lehet: ASUS 4G-AX56

[ Szerkesztve ]

(#98753) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok!
Munkához keresek wifi router viszont akksik kéne esetleg valaki ismer ilyen típust?

(#98754) kpityu2 válasza Alex18 (#98753) üzenetére


kpityu2
őstag

mobilnetes?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98755) Alex18 válasza kpityu2 (#98754) üzenetére


Alex18
tag

Nem mobilnetes hanem olyan mint egy wifi router rákötöm a hálozatra és azon keresztül csatlakozok a gépekre viszont nem mindig van lehetőségem routert használni mert nincs 230v os dugalj de ha lenne egy portable wifi routerem az nagyon jó lenne... :))

(#98756) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok, miskolci mediába mercusys ax 1800, csak 6500ft.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#98757) kpityu2 válasza Alex18 (#98755) üzenetére


kpityu2
őstag

Utazó router néven keresd, de a többségben nincs aksi, powerbankról vagy USB tápról lehet működtetni. Pl. TP-Link TL-WR902AC
De ezek között pl. van olyan is ami aksis: [link] [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98758) Alex18 válasza kpityu2 (#98757) üzenetére


Alex18
tag

Okés köszönöm a segítséget! :R

(#98759) Carlos73


Carlos73
csendes tag

Régi TP-Link TL-WR841N routeremet szeretném lecserélni egy izmosabbra, stabilabbra.
Egyenlőre két típúst néztem ki magamnak.

- Mercusys MR70X Router, AX1800, Dual-Band
- TP-Link Archer AX20, Dual-Band Gigabit AX1800

Nehezen tudok dönteni a kettő közül, de egyéb más tippeket is szívesen fogadok.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
54 m2-es panellakás valamennyi helyiségében használnám
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 db okostelefon, 2 db samsung okostévé
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500 Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max: 20-25 ezer
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
semmilyen

(#98760) Gubek-Einste válasza Carlos73 (#98759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX1800U jobb választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98761) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Wifi6 kompatibilis alaplapot keszulok venni mert bajos lenne a routertol a gepig lant huzni.

A szolgaltatotol kapott router tudja az AX-et.

Jelenleg ha ulok ahol a gepem lesz csukott ajtonal akkor 1 gbit a savszelesseg telefonon (az is tudja wifi6ot).

Le kene cserelnem vmi rendesebb routerre ha jatszani is akarok online? Vagy jo lesz ez? Amennyiben kene uj, mennyi lenne a legkevesebb amivel a legtobb elorelepest kaphatom? :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#98762) Gubek-Einste válasza Vismajor01 (#98761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Le kene cserelnem vmi rendesebb routerre ha jatszani is akarok online? Vagy jo lesz ez?
Érdemes lenne saját router használni a szolgáltatói eszköz helyett.

Amennyiben kene uj, mennyi lenne a legkevesebb amivel a legtobb elorelepest kaphatom?
Pontosan milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Asus AX58Uv2 alá nem érdemes alább adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98763) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy relatíve egyszerű, gyors kérdésem lenne: TP-Link Deco S4 V2 ajánlott kategória? Szedett-vedett (3 különböző) routerrel van most a házban megoldva a WiFi hálózat, és lassan 2 éve, hogy megvettem, de még bontatlan csomagban áll az S4 V2 mert sajnos eddig nem jutottam oda, de lassan már igen és azért kérdezem leginkább, hogy továbbra is bőven jól használható vagy inkább adjam el és építsek másból mesh-t? (3 egység valószínű kelleni fog, mert beton falak, különleges kialakítású a ház (4 szint gyakorlatilag)).
Azt néztem már pl, hogy míg a V2-nek egy éve nem jött firmware frissítés, úgy a V4-nek még most, márciusban is. Nem tudom mi a különbség a két verzió között, egy gyors keresésre nem igazán találtam meg a választ (mindkettő EU piacra szánt). Főleg emiatt is vagyok kíváncsi, hogy mennyire lett elhagyott modell a Deco S4 V2 (avagy sem).

Köszönöm előre is! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98764) ginola válasza Gubek-Einste (#98751) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm. 4 Lan port minimum kéne.

(#98765) Gubek-Einste válasza ginola (#98764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX55 akkor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98766) Gubek-Einste válasza axlfsi (#98763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nem nagyon van vele de egy próbát tehetsz, hogy nálad milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98767) axlfsi válasza Gubek-Einste (#98766) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszönöm!:R

Mi lehet még jó alternatíva 3db-os mesh hálózatra (ha ah mondjuk nem Unifi; az kicsit költségkereten kívül esik)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98768) Essejó válasza Alex18 (#98755) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg ez? link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98769) Alex18 válasza Essejó (#98768) üzenetére


Alex18
tag

Köszönöm :R.
A legjobb lenne ha beépített akksis lenne viszont ez is jobb mint ami van :) .

(#98770) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
nem szokásosak a keresési feltételek:
olcsó, kis méretű routert keresek, vpn servernek, két lakás összekötésére.
lehetőleg legyen nagyon könnyen konfigurálható a vpn server, protokol nem számít, pptp elegendő, sőt legyen. dinamikus dns kliens is jó lenne, de ez nem létszükséglet.
sávszélesség minimális, 50MB/s elég.
wifi nem kell, gigabit sem számít, 1 port elég.
legyen stabil, ne melegedjen, 7/24-ben működne.
köszi minden javaslatot.

(#98771) Essejó válasza zsolt008 (#98770) üzenetére


Essejó
veterán

Bocsi csak nem értem, ha két lakást kötsz össze kábellel, akkor minek a VPN?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98772) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok,

Voda gigabites netem van jelenleg AC56U V3 routerrel. A Voda bénázása miatt nem tudják bekapcsolni a bridge módot a modemen, így a router nat módban működik, ami erősen visszafogja a sávszélességet.
(A routert megkerülve, direktben a modemre kötve a gépet a sávszél a többszöröse lesz a routerhez képest. A routeren az összes teljesítmény igényes funkció ki van kapcsolva,
azaz vendég hálózat, QoA, Switch controllban a nat gyorsítás ki vagy bekapcsolása nem hoz érdemi változást.)
Kérdésem, hogy a bridge mód javíthat-e egyáltalán a teljesítményen, és ha nem, akkor van-e értelme AX86S vagy hasonló kategóriás eszközre váltani? (Mármint sávszélesség növelése érdekében.)

(#98773) Intelligencs válasza zsolt008 (#98770) üzenetére

Asus routerek tudják a VPN-t, én is három Asus routerrel kötök össze három lakást, háromszögben. A sebesség már kérdéses, lemérem neked, de szerintem még egy AX92U és AX56U között sincs meg az 50 Mbps. Eléggé erőforrás igényes dolog ez.

@Essejó, nyilván az interneten keresztül akarja összekötni a lakásokat. Nem értem honnan veszed, hogy kábellel direktben akarja összekötni őket.

The Amiga, Born a Champion

(#98774) zsolt008 válasza Essejó (#98771) üzenetére


zsolt008
tag

mert az a legegyszerűbb. hogy kössem össze egyébként? (sok km-re vannak egymástól)

(#98775) bogabi válasza zsolt008 (#98774) üzenetére


bogabi
senior tag

OpenVPN ezeken a vasakon megáll 40-50 Mbps-nál. WireGuard gyorsabb lehet elméletben - én még nem próbáltam.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98776) zsolt008 válasza Intelligencs (#98773) üzenetére


zsolt008
tag

köszi, most egy 1000 éves tplink router (wr-1043nd) (kliens) és egészen kis synology nason (server) van összekötve pptp-n és kb hozzák a jelenlegi 2 előfizetés kisebbik max uploadja 80%-át (remélem érthetően írtam :) ) (10-20Mbps). mindkettő hw nagyon gyenge, nem lehet, hogy te valapi komolyabb protokolt használsz (openvpn), vagy a szolgáltatói upload miatt korlátos a kapcsolat?

(#98777) zsolt008 válasza bogabi (#98775) üzenetére


zsolt008
tag

köszi, ezért írtam a pptp-t, nem számít a vonali titkosítás. vagy nem szenzitív adat megy, vagy már titkosított.

(#98778) Essejó válasza zsolt008 (#98774) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor így írd legközelebb, mert két lakás összekötése lehet úgy is érthető, hogy a szomszédba átdobsz egy kábelt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98779) kpityu2 válasza zsolt008 (#98777) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt van egy összehasonlító teszt (YT) [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98780) zsolt008


zsolt008
tag

köszi, ismerem(?) a protokollokat, most nem kérdés, melyiket használjam.

(#98781) johnsy24


johnsy24
csendes tag

Sziasztok,

Router vásárlásba kérek segítséget. Nincs konkrét típus / márka elképzelésem

Az új router nem direktbe kapná a netet, hanem a szolgáltató (Telekom) által adott routerből (WAN vagy LAN port)

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
90 m2-es téglaház valamennyi helységében. A legtávolabbi szoba a router helyétől 10m-re van. Közte 2db egyenként 20cm vastag téglafal
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
4 db okostelefon, 2 db okostévé
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500 Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max: 20-25 ezer
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
semmilyen

It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it

(#98782) Intelligencs válasza #54625216 (#98772) üzenetére

Tehát ha jól értem, akkor a szolgáltatói eszköz most modem+router módban működik, és mögé van kötve még egy AC56U V3 router is? Az Asus router is router üzemmódban működik? Mert ha igen, akkor kettős NAT-olás van, bár szerintem ennek annyira nem kellene lecsökkentenie a sebességet, inkább csak elérhetőségi problémákat okoz.

Első körben azt kéne tisztázni, hogy miért nem lehet modem módba kapcsolni a szolgáltatói eszközt. Nincs rajta ilyen mód? Van valahol egy olyan opció benne, ahol meg lehet nézni, hogy mi a WAN IP címed. Ha itt nem látsz IPV4-es IP címet, csak IPV6-osat, akkor IPV6-ra vagy átrakva. Ilyenkor első körben azt kell tőlük kérni, hogy tegyenek át IPV4-re. Ha átraknak IPV4-re, csak akkor fog csak megjelenni a menüben egyáltalán az a lehetőség, hogy modem/router mód. Ilyenkor át kell kapcsolni modem módba, ezt lehet, hogy neked kell megtenned, mert ők már ezt nem állítják át. Nálam legalábbis ez volt.

Addig is, amíg a szolgáltatói eszköz router módban van, a saját Asus routert tedd át access point módba. Akkor ő maga nem fog NAT-olni, nem fog IP címet osztani, ezt a feladatot a router fogja elvégezni. Ebben az esetben a router egy kvázi olyan switch, ami wireless is elérhetővé teszi a hálózatot. Nagyjából nulla sebességcsökkentést kell hogy belerakjon az elérésbe, kb. úgy kell elérned a hálózatot, mintha direktben a szolgáltatói eszközön lennél.

AX86s lényegesen gyorsabb eszköz mint az AC56U V3, azon már mindenképpen ugyanazt a sebességet kell tapasztalnod, mint a modem/router-en direktben, akkor is, ha router módban van és egyéb funkciók is be vannak kapcsolva. Nekem AX92U van, be van rajta kapcsolva csomó funkció, vírusszűrés, egyebek, és simán kitekeri a gigabitet a telekomos netből, pedig az még PPoE-s is ráadásul, nem úgy, mint a Vodafone.

The Amiga, Born a Champion

(#98783) Intelligencs válasza zsolt008 (#98776) üzenetére

OpenVPN-t használok, igen. De ha gondolod, akkor délután kipróbálom neked a PPTP-t, hogy mennyi a max. sebesség úgy. Feltöltési korlát nincs, 1000/1000-es a net.

The Amiga, Born a Champion

(#98784) Intelligencs válasza johnsy24 (#98781) üzenetére

Asus AX53U/AX1800U >> Ezeken 1 WAN port és csak 3 LAN port van, de van USB.
Asus AX55 >> Ezen már 4 LAN port van, viszont nincs USB.

Kb. ezek férnek bele az ársávba Asus fronton. Más gyártót én már egy ideje nem veszek, a fentiek viszont biztosan jól működnek. AX53U-ból és AX1800U-ból már több darabot raktam le. Nincs rájuk panasz.

Asus-nak megvan az az előnye is, hogy mennek AiMesh-ben, ha egy eszközzel nem lehet rendesen lefedni a területet wifi-vel, akkor csatlkoztathatsz hozzá még egyet, és akkor ketten már biztosan elegek lesznek.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#98785) tpeter77 válasza Intelligencs (#98782) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia
A szolgáltatói wifi modem egyik lan portjára cat5e kábellel egy Tp-link router van kötve, amit AP módban használok.
Mindkét eszköz 2.4GHz-en üzemel.
A kérdés:
Maradjon mindkettő Auto csatornán,
vagy (ahogy most van) az egyik 4-esen, a másik 10-esen szór, mert a szomszéd wifije ha gyengén is (-86dB) de a 6-os csatornán bezavar a szolgáltatói modemnek.

(#98786) Intelligencs válasza tpeter77 (#98785) üzenetére

Szerintem ne maradjon. 2.4 GHz-en valójában csak három teljesen átlapolásmentes csatorna van: 1,6,11. (Ha androidos telefonon nézel egy wifi analyzert, akkor megérted, hogy miért.) Szóval ha a szomszédé a 6-oson van, akkor a te két saját eszközödet állítsad 1-esre a másikat meg 11-esre. És akkor mindhárom wifi zavartalan lesz. (Gondolom házban laksz, mert lakásban nem egy szomszéd wifijét látnád, hanem harmincét. Ott nem lehet ilyen szépen elhatárolni egymástól a wifiket.)

The Amiga, Born a Champion

(#98787) #54625216 válasza Intelligencs (#98782) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Első körben azt kéne tisztázni, hogy miért nem lehet modem módba kapcsolni a szolgáltatói eszközt. "

A Voda elcseszte a telepítést, a szerelő azelőtt regisztrálta be a modemet, mielőtt élesben kipróbálta volna, naná, hogy rossz volt, így kicserélte, de így az újat kellet regisztrálnia, amivel meg a bugos rendszerünkben nem tudták lezárni a telepítés adatlapot. Így se vezetékes telefon, se bridge mód, mert ha átrakják, akkor nincs net sem. Most egymás közt passzolgatják a problémát és mindenki elintézi annyival, hogy ha nincs lezárva az adatlap, akkor az nem az ő felelőssége, viszont lezárni meg nem tudják. Személyesen és telefonon is azt mondják, hogy kiemelt prioritással kezelik az ügyet és pár napon belül megoldódik ... egy teljes hónapja. Úgyhogy jövő héten már asztal rájuk borítása lesz. Ha lenne alternatívájuk a településen (Sopron), akkor simán lemondanám az egészet.

"Tehát ha jól értem, akkor a szolgáltatói eszköz most modem+router módban működik, és mögé van kötve még egy AC56U V3 router is? Az Asus router is router üzemmódban működik?"

Jól érted. Az Asus routerben egy csomó minden be volt már állítva, statikus ip címek a belső hálózaton, port forwardok ezért nem akartam access point módba rakni. Most kipróbáltam úgy is és a gépeket a modem lan portjaira kötöttem. Valamivel jobb most a net, de messze van az 1gbit-tő, főleg ha http-ről töltök le. Mintha tcp sokkal lassabb lenne a kelleténél, miközben a torrent és a steam letöltések legalább 20-30MB/s (80 körül kellene lennie ugyebár gigabites netnél) de ha rányomok egy akármilyen web linkre, akkor 1-2MB/sec.
De ezt majd a vodával lemeccselem.

(#98788) Gubek-Einste válasza axlfsi (#98767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint egy AiMesh hálózatra szavaznék normál router-ekből felépítve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98789) Gubek-Einste válasza Alex18 (#98769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az akkumulátorral rendelkező router-ek mind mobilnetesek mivel vezetékes nethez nincsen olyan szintű igény, hogy megérje eszközt fejleszteni rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98790) Essejó válasza Gubek-Einste (#98789) üzenetére


Essejó
veterán

Amit linkeltem neki az usb-n kap tápot a géptől.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98791) MaCS_70 válasza zsolt008 (#98777) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem csak azért fontos a biztonság, hogy magukat a közlekedő adatokat védd!

A PPTP pedig sajnos már nem biztonságos.

Nálam is sok ágú OpenVPN kapcsolat működik Asus routerek és NAS-ok mint szerverek és mindenféle kliensek között, és valóban valahol 40 és 50 Mbps között tetőzik a sebesség.

Viszont!

Az újabb AsusWRT-ben már ott a Wireguard, ami érezhetően gyorsabb mint az OpenVPN és biztonságos is. Nem mellesleg könnyű bekonfigurálni és Site-to-site VPN-kapcsolatot is tudsz vele létesíteni. Jelenleg ez a jövő VPN-protokollja. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98792) zsolt008 válasza MaCS_70 (#98791) üzenetére


zsolt008
tag

Kösz, hogy ennyire aggódtok a biztonságom miatt, tudom, hogy gyenge a pptp protokol, a szolgáltatónál elvileg törhető a végpont user/pwd páros és a forgalom is. Ebben az esetben ez nem számít. Ha valahogy be is tudna jönni, egy dmz-ben levő nas-on futó vpn server natolta hálóra érkezik. Ez is csak akkor lehetséges, ha a kliens lekapcsolódott, mert csak 1 kapcsolatot engedek, plusz valahogy megszerezte a kliens forrásipt, mert csak onnan engedem a kapcsolatot.
Jelszópróbálkozásra is letilt. Szóval ettől nyugodtan alszom. Majd ha a kliens vas erősebb lesz, váltok protokolt, de addig marad a pptp.
Az openvpn elég cpu igényes, próbáld meg ipsec-cel.
Nézegettem az asus routereket, csak a "nagyok" tudják a wireguardot alapból, és a merlint is csak 60k Huf körüliektől láttam, ax53-55-58 nem tudják (legalábbis a táblázat szerint) és igazából már 2x50k-t sem akarok erre a kis feladatra szánni.
Azt reméltem 10k környékén találok router, de úgy látszik nem,most a legolcsóbbnak a mikrotik hex tűnik(22k), az tudja az 50Mbpst, tesztek szerint.

(#98793) axlfsi válasza Gubek-Einste (#98766) üzenetére


axlfsi
veterán

Nos, olvasgattam kicsit és mivel alapvetően a kábelezés megoldott a házban, mindenképp érdemes lenne kihasználnom a vezetékes backhault, így elengedem a TP-Llink-et (és ezzel együtt a Deco-t is).

Asus-t nézegettem és úgy gondolom/abban bízom, két "izmos" vassal meg tudnám oldani a lefedettséget.

Amiket egyelőre nézek (2db-ot ezekből)
1. ASUS TUF-AX5400
2. ASUS RT-AX92U AX6100

Árban ez utóbbi egy erős 10-essel olcsóbb ugyan, de jóval régebbi modell is és az összehasonlító oldalon ami leginkább feltűnik, hogy ugyan hardverben hasonló*, de szoftveresen pár dologgal kevesebbet tud a régebbi.

Egy szóval: ajánlottab az AX5400-ból inkább 2db és azzal kialakítanom a házban a vezetések AiMesh-t?

:R Köszönöm előre is a tippeket!

(ha egy egészen másik Asus inkább ajánlott, azt is elfogadom, az sem baj, ha éppen valahol BB/akciós áron kapható)

* - WiFi6 az AX92U-nál ugyan nincs, de sajnos az internetem eleve gyalázatos (30Mbit), a belső hálózaton ugyan vannak TV-k és NAS, melyről alkalmanként 4k tartalmat is nézünk, de szerintem ahhoz még nem feltétlenül kell a WiFi6(?)).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98794) axlfsi válasza axlfsi (#98793) üzenetére


axlfsi
veterán

Bocs, de lejárt a szerk. idő:

A francokat nincs WiFi6 az AX92U-nál (csak már fáradok). A nevében is benne van, a terméklapon is, csak éppen az összehasonlító oldal nem úgy hozza...
(A "Data rate" szekcióban nem tüntetik fel külön - ez volt a megtévesztő)

Szerk2.: a TUF-5400 2 évvel fiatalabb konstrukció, mint az AC-92U (számíthat bármit is, mit gondoltok erről?).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98795) Gubek-Einste válasza axlfsi (#98793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a TUF-AX5400.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98796) kpityu2 válasza axlfsi (#98793) üzenetére


kpityu2
őstag

Viszont az AX92U három sávos. Ha szükséges a wifi backhaul is működik rajta. Ha meg nem kell, akkor is van egy plusz rádiód.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98797) blakey válasza kpityu2 (#98796) üzenetére


blakey
titán

És csak az a plusz AX-es, többi AC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98798) MaCS_70 válasza zsolt008 (#98792) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lényeg az, hogy tudod, hogy mit csinálsz.

A Wireguard egyébként nem Merlin-függő, sőt, a gyári AsusWRT-n értelemszerűen előrébb jár a Wireguard. A Merlinen még béta, és nem megy együtt a HW NAT-tal, a gyári rendszeren pedig tudtommal (ebben a többiek tudnak cáfolni vagy megerősíteni, mert nincs gyári AsusWRT-m) már korlátozás nélkül üzemszerűen működik.

Azt, hogy melyik típusokon működik, nem tudom, de egy rövig Google-felderítés szerint nem csak a drágábbakon -- ami valahol logikus is, hiszen az AsusWRT nagyjából egységes, a Wireguard pedig kernelszintű. Tehát ahol van friss verzió, ott sanszos, hogy legyen WG is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98799) MaCS_70 válasza axlfsi (#98794) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX92 valóban AX-es, de tudtommal csak az egyik a GHz-es wifijén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98800) axlfsi


axlfsi
veterán

Köszönöm mindenkinek!

A leírtak alapján arra a következtetésre jutottam, hogy habár az AX92U tri-band, de csak az egyik AX és mivel nem kell a wireless backhaul, mindenképp az 5400 a jobb vétel (2 évvel újabb modell, szoftveresen is valamicskével többet tud, illetve 3 magos a proci is, a terhelést is jobban tűri, több maggal kezeli az esetleges szűrőket, tűzfalat, aos-t, VPN-t, így csak előnyét látom ebben).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.