Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Wlan routert keresek, nem akarok sokat költeni rá. Lényeg, hogy megbízható legyen és 2 tégla közfalat azért átvigyen. Általában 2 sima pc vezetéken keresztül és egy tablet csatlakozna hozzá.
Egy Tp-Link 5 év garival vagy egy D-Link DIR-600 (ami csak 54Mb-es) lenne jobb hozzá? (7 ezer alatt ezek vannak kb.) Köszönöm!

(#23002) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys WRT54GL router-t használok, tomato firmware-el, teljesen elégedett vagyok vele.
Viszont szükségem lenne még egy routerre, sajnos most nincs idő átbogarászni a routerek széles választékát ezért szeretnék tanácsot kérni.
Szeretnék egy hasonló tudású router-t, USB hdd csatlakoztatás lehetőségével, és az sem lenne baj ha azon is linux futna.

Várom a javaslatokat.
Köszi!
Peti

(#23003) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. segítséget kérnék. e között a 2 router között vacilálok de nem tudom eldönteni hogy melyik is lenne a jobb.
- ADSL Router 300Mbps Wireless ASUS RT-N53
- ADSL Router 300Mbps Wireless ASUS RT-N15U

tudom hogy az n15u az usb-s ami nekem nem feltétlen fontos és hogy nagyobb a lan és a wan sebessége.
szóval ha ezeket leszámítjuk melyik a jobb ? köszi

üdv

(#23004) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

TP-link 941ND routeren lecserélem a gyári antennákat 8db-esre.
Vajon mennyivel nő a hatótáv?

(#23005) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok!

Normál otthoni használatra, (digi 40/20Mbit) milyen megbízható routert ajánlanátok? A lényeg a megbízhatóság és a hatótáv. Na nem kilométereket akarok áthidalni, de azért egy 70nm2 ház + kert lenne amit nagyjából le kéne fedni. Nincs szükségem extra dolgokra, csak tudja a dolgát :)

Köszönöm a segítséget.

(#23006) Magnat válasza SzalaiG (#23004) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

Ne várj tőle csodát, de ha vmi 3rd party firm van rajta, kicsit feljebb tudod tolni a kimenő teljesítményt is, a kettő talán segít vmit.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23007) Intruder2k5 válasza veresp (#23002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N10U
ASUS RT-N15U
ASUS RT-N16
Netgear WNR3500L
Linksys E3000
Linksys E3200
ASUS RT-N66U

...és használtan ASUS WL-500gP, WL-500W! Nagyjából ezek amiken Tomato megy, és USB-sek!

(#23008) Intruder2k5 válasza kyle16 (#23003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N15U hardvere minden tekintetben erősebb!

RT-N15U
RT-N53

(#23009) SzalaiG válasza Magnat (#23006) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tudnál linkelni egy ilyen firmet?

(#23010) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

10k körül mi a best buy router mostanság?

(#23011) Intruder2k5 válasza SzalaiG (#23009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

https://openwrt.org/
http://www.dd-wrt.com/
http://www.gargoyle-router.com/

De a pontos verziószámot is egyeztesd, ne csak a típust, mielőtt bármit csinálsz!

[ Szerkesztve ]

(#23012) Intruder2k5 válasza Chosen (#23010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindezt milyen net sebességhez?

(#23013) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Tudtok mondani Router teszt programot?? Mert van egy Router, és tesztelni szeretném! Mikor szakad meg, mennyire stabilan tartja a sebességet stb stb. Van valami, ami ezt Log-olja? Hosszú távú, 2-3napos tesztet akarok.

(#23014) Chosen válasza Intruder2k5 (#23012) üzenetére


Chosen
addikt

Egy ismerősömnek lenne, jelenleg 5 Mbits/s, tehát inkább jelerősségben kellene teljesítenie mint sebességben.

(#23015) vig0o


vig0o
csendes tag

Üdv, 50Mes fibernetet milyen wifi routerrel tudnék kihasználni50m2-es lakásban, melyik lenne a legolcsóbb?
Most ilyen van, de mint kiderült ez kevés hozzá:
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR340GD

köszi

[ Szerkesztve ]

(#23016) Intruder2k5 válasza Chosen (#23014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk EZEK, plusz még Linksys E900! Én leginkább a fekete ASUS RT-N12 C1-et ajánlanám!

[ Szerkesztve ]

(#23017) kali válasza vig0o (#23015) üzenetére


kali
legenda

azonos gyártó esetében, minimum a 700-as széria!

(#23018) veresp válasza Intruder2k5 (#23007) üzenetére


veresp
tag

Köszönöm a segítséget!

(#23019) Gubek-Einste válasza vig0o (#23015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az EBBEN a hozzászólásban említettek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23020) Chosen válasza Intruder2k5 (#23016) üzenetére


Chosen
addikt

Ezek jobbak mint egy 941ND? Külsőre elég harmatosnak tűnnek hozzá képest. Persze nem akarok külsőről ítélni, de nincs időm tesztet keresni róluk. 941ND-t használok jelenleg is.

[ Szerkesztve ]

(#23021) SAMYka válasza Intruder2k5 (#23016) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Szia
Az Asus N15U és N16U között mi a különbség a kinézeten kívül?
Nem találtam róla sok infót

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#23022) Intruder2k5 válasza SAMYka (#23021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fó különbség az, hogy még az RT-N15U egy létező modell, addig RT-N16U soha nem is volt! Az RT-N15U és az RT-N16 közti hardveres különbségeket pedig ITT megtalálod!

[ Szerkesztve ]

(#23023) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Olyan WiFi routert keresek, amivel egyrészt lehet a router által kiosztott IP-k felé limitálni a letöltési-feltöltési sebességet, illetve, ami tudja a 70-80MBit/s-t. Tudtok ajánlani valamit?

Köszi

(#23024) Intruder2k5 válasza Chosen (#23020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Te elégedett vagy a TP-LINK-el akkor vigyél neki olyat! Én magamnak sem vennék, így másnak sem ajánlom!

(#23025) Chosen válasza Intruder2k5 (#23024) üzenetére


Chosen
addikt

Nem vagyok elfogult, nyitott vagyok bármire, érveket várnék hogy miért kellene azt vennie? Ez szimplán csak egy referencia, hogy nekem ez van, arra vagyok kíváncsi miért ajánlottad ennek ellenében, hiszen valami oka csak volt.

[ Szerkesztve ]

(#23026) Intruder2k5 válasza Chosen (#23025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Meglátásom szerint a TP-LINK-el sokkal több a probléma, mint más típusokkal! Itt a router gondok topikot olvasva is látható, hogy a legtöbb probléma ezekkel van. Gondolok itt a PPPoE-re (nem) csatlakozási hibára, de a 1043-as topikot olvasva is láthatsz sok tulajt aki WiFi szakadásokra panaszkodik, komolyabb torrent terhelés mellett (PC-n futtatva) elérhetetlenné válik a router, etc...

Mellesleg a 74x széria legalább olcsó, de erre amint nézem, még ezt sem lehet mondani! 10k az ára, ezért már kapsz Linksys-t is hasonló kategóriát, ami meg állítólag drága! Ugyanez igaz az ASUS-ra is!

[ Szerkesztve ]

(#23027) more válasza Magnat (#22989) üzenetére


more
tag

belkin r21

(#23028) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kérnék egy kis segítséget:
Van egy TP-link 941ND routerem.
Szeretném beállítani, h kábelen bármi, wifin viszont csak 3 gép léphessen be rá. A gépek MAC címe megvan. Ezt milyen menüpont alatt és hogyan kell beállítani?
Jelszót nem akarok, mert ha valaki kiadja bukó, inkább csak az a három tudjon rá feljelentkezni akit én akarok, aztán ende.

(#23029) SAMYka válasza Intruder2k5 (#23022) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi
N16 és N66U között vacilálok főleg hogy a 66 ára megy fel.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#23031) Intruder2k5 válasza SAMYka (#23029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos eléggé felugrott megint... Nekem sikerült megvenni 33-ért, múlt héten pénteken, aztán vasárnap este megint 45k körül lett mindenhol!

(#23032) SAMYka


SAMYka
aktív tag

[link] Valaki ismeri ezt a gépet?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#23033) zzola


zzola
félisten

Ma beüzemeltem az ASUS RT-N12 routert switch-ként. Az időt nem tudom szinkronizálni rajta, hiába állítok be akármilyen NTP szervert, lehet a router nem engedi ki?
Másik kérdés, olvastam a Tomato fw-ről. Miért járnák azzal jobban, mint a gyárival?
Köszi a választ...

(#23034) Intruder2k5 válasza zzola (#23033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főleg mert azzal lehet az időt szinkronizálni switch módban is, ha már ez ilyen fontos Neked! De ezen kívül is több extra funkció van benne, amiből nem tudom, hogy Te minek vennéd most éppen hasznát...

Kérdés, hogy melyik verziót vetted, mert nem mindre megy rá a Tomato!

[ Szerkesztve ]

(#23035) Magnat válasza zzola (#23033) üzenetére


Magnat
veterán

Azért nem megy, mert mivel nem ő az átjáró kifelé, alapban nem lát ki a netre... Állítsd be neki a fő router címet default gatewaynak meg dns-nek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23036) zzola válasza Intruder2k5 (#23034) üzenetére


zzola
félisten

N12 B1-et vettem, elvileg van rá Tomato...

(#23037) Intruder2k5 válasza zzola (#23036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyakorlatilag is van, de ha esetleg további kérdésed van, akkor azzal ne terheljük már ezt a topikot!

(#23038) duke


duke
aktív tag

Ezt a [Tenda W316R] router neztem ki magamnak. Ismeri valaki, mi a velemenyetek ?
Igazabol elsosorban sima vezetekes routernek hasznalnam, a wireless az inkabb csak egy alkalmankenti opcio lenne, ha mar uj routert veszek akkor nem baj ha ezt is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#23039) Panthera


Panthera
őstag

Találtam egy olcsóbb D-linket, D-Link Wireless N 150. Meg szabad venni?

(#23040) Gubek-Einste válasza Panthera (#23039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen nettel akarod használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23041) Panthera válasza Gubek-Einste (#23040) üzenetére


Panthera
őstag

5M - erre csatlakozna többnyire 2 pc vezetéken és 1 tab.

(#23042) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok !
Routerrel kapcsolatos információkról szeretnék kérdezgetni , ugyanis nem vagyok túl tájékozott e témában .

Az egyik haverom olyat mesélt hogy náluk a routerre rá van kötve egy 2,5 es winyó és tud vele feltölteni vagy letölteni (torrent) úgy hogy csak a router van bekapcsolva. Ezt nem igazán értettem hogy hogyan van /most sem/ annyit tudok hogy usb s router kell hozzá. El tudnádnátok nekem magyarázni hogy hogyan működik ez az egész mien program és kábel / router kell hozzá ill érdemes e szerinted. nemtudom hogy milyen árban mozognak ezek a routerek 10-12 k- t tudnék rá költeni. Ill ha már kérdezek akkir azt is megkérdezem hogy mien mád hasonló lehetőségeket lehet megoldani egy routerrrel?
ill mien routereket tudnátok ajánlani e témában ?

köszönöm előre is
Tamás

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#23043) Magnat válasza kickboxko (#23042) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

nem gyári firmware-val lehet megoldani. Gyakorlatilag a router is egy kis számítógép, csak nem x86 architektúra mint egy pc, de futhat rajta linux alapú firmware (aka operációs rendszer), amin meg futhat pl a Transmission nevű daemon, ami egy torrent kliens. Az ilyen moddolt firmwareokkal rengeteg dolgot meg lehet csinálni, van aki pl az otthoni fűtését is arról monitorozza/vezérli.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23044) kickboxko válasza Magnat (#23043) üzenetére


kickboxko
tag

köszi a választ :) így már nagyjából vágom a témát .

"Life is simple"

(#23045) Chosen válasza Intruder2k5 (#23026) üzenetére


Chosen
addikt

Egyébként igazad lehet a dologgal kapcsolatban, nálam is jelentkezik ez a torrentnél netszakadás, de az az érdekes, hogy csak mostanság kezdte, és néha tölthetek 100% és meg se nyikkan, néha 70%-80%-ával töltök a teljes sávszélnek és restart.

Asus-ok hogy állnak jelerősséggel? Linksys külső antenna nélkül harmat gyenge volt (próbáltam egy ismerősömnél) Asus kicsit jobban áll ezen a téren, de "csak" 2db antenna van. Mérvadó ez?

[ Szerkesztve ]

(#23046) Gubek-Einste válasza Panthera (#23041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 megás net mellé szinte bármilyen ma kapható N-es router megfelelő lesz.
Nem szokás D-Link router-eket ajánlgatni de ettől függetlenül lehet ilyen típust is venni. Volt aki ilyen vett/van neki és meg van vele elégedve.
Az általad írt típus megfelelő lehet a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23047) Intruder2k5 válasza Chosen (#23045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi-nél sokat számít a beállítás, és a környezet! Lehet az ismerősöd csak bekapcsolta a routert, 'oszt jónapot! Közben meg esetleg három szomszédos hálózattal is nyomták el egymás jelét!

(#23048) shadoan


shadoan
tag

Sziasztok!

Tönkrement a routerem, kiszolgált 4 évet, de most feladta csórikám. Egy gigabites TP Link volt, soha semmi bajom nem volt vele de ennyi volt.

Mit vegyek helyette? Mit ajánlanátok?

Maximum 15.000 forintot szánnék rá
Egy közepes családi házat kellene lefednie
Örülnék neki ha lenne rajta USB és lehetne rá meghajtót csatlakoztatni de mivel van NAS ez nem feltétel

Előre is köszönöm a tippeket!

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#23049) InFRaReD


InFRaReD
tag

Sziasztok,
segítségeteket szeretném kérni router választásban, otthoni használatra - milyen meglepő :). A főbb szempontok hogy DLNA-t támogassa, egy NAS-t szeretnék kötni és egy 80/30-as DIGI-netet kéne szétszórnia N-es szabványú adapterekkel rendelkező laptopokra/mobil eszközökre. Végigolvastam már egy rakat tesztet, de mindenhol legalább 1 tulajdonság, amiért ultramód lehúznak egy-egy modellt. Így inkább tapasztalatokon alapuló tanácsokat szeretnék viszontlátni. Az sem hátrány ha van rajta USB port.

Ezeket előre is köszönöm!

(#23050) Intruder2k5 válasza shadoan (#23048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha így bejött a márka, akkor vegyél egy Gbit-es TP-LINK-et, ami USB-s, és 5GHz-et is tud!

TL-WDR3600

Az ára kicsivel 15k felett van!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.