Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Soma01 válasza Nordik (#47000) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, az a jobb szerintem. Azt viszont jól "elhelyezve". Tehát olyan csatornára, ami a legkevésbé terhelt.

[ Szerkesztve ]

(#47002) krealon válasza SLYM (#46976) üzenetére


krealon
veterán

"egy tescoban hogy oldják meg, hogy mindenhol van?"

Ha valaki komolyan gondolja a wifit egy egyszintes lakasnal nagyobb meretben, akkor a koltsegtakarekos megoldas az Uiqiti Unify-al kezdodik. 3 db AP kb 70 kHUF, kell meg egy PC (lehetoleg alacsonyfogyasztasu) kontrollernek. Ennyi. Ezzel egy roaming-olhato rendszert kapsz, ami egy "sima" router hatokorenek 2-3 -szorosara kepes kivalo (!) sebesseggel.

Arban ez ala Mikrotik hAP Lite-okkal tusz menni, de a management joval bonyolultabb (nagyobb tudast igenyel).

(#47003) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok! Új routert szeretnék venni. Asus RT N18U és a TP-Link WR1043ND között gondolkodok. Ti melyiket választanátok? Fontos számomra a lefedettség illetve több eszköz csatlakozhasson rá egy időbe, nagyobb sebességcsökkenés nélkül. Most egy WR841ND van, gondolom ennél mind a kettő jobb. :D
Konzol, házimozi, tv, pc, 2 laptop, 5 telefon, 2 tablagép, kb ennyi eszköz csatlakozna rá, noha nem egy időben.
Köszi!

(#47004) Tomi229 válasza kali (#46985) üzenetére


Tomi229
tag

Bocsi lemaradt a típus. Erre gondoltam: [link]

(#47005) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok

Most Ts alap routerem van (speedport 724) 25/5os nettel.
Ha WiFin több eszköz csatlakozik eléggé belassul illetve nasrol ha filmet játszok ipaden a bele tekerést nem bírja (gépen kábellel ok).
Egy jobb Router ezeket orvosolhatja? Asus rt n18u-t néztem ki. Vagy felesleges ennyit költeni rá?
Ami gondd h a mostani Router dsl kábellel kapja a netet. Telefon kábel ha jol láttam, de lehet benèztem. Jól látom h az asuson Nincs ilyen csati? Mondjuk ahogy nézem egyik routeren se látok ilyet

(#47006) beller válasza eFeMeR74 (#46991) üzenetére


beller
aktív tag

Nekem 100/50 -es Digim van egy RT N12 D1 routerrel, de még router cseréje sem fordul meg a fejemben. Pedig egy 1TB-os vincsivel csak torrentezek. Bőven elég mindenre (2 asztali gép, 2 telcsi wifin és néha egy lapos wifin).

(#47007) eFeMeR74 válasza Kicsikatona7 (#47003) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Szia!
Miért ez a router már nem szolgál ki? :( Mekkora netre és milyen helyiségbe szeretnéd ?(lakás,szoba,iroda,társasház stb) Én azt mondom maradj a márkánál, ha mindenképpen új routert akarsz. Később még jól jöhet a régi router is (akár jeltovábbításra, hatótáv kitolásra, nagyobb lefedetséghez) :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#47008) merqree


merqree
őstag

Mélységesem elítelek minden ámerikából jövő hóbortot (jellemzően a Valentin nap ilyen), de a Black Friday-nek nem bírtam ellenállni, és beszereztem egy ilyet 35.000 pénzért :C :C

(#47009) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#46994) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Netezésre "untig elég" lesz az a 10 Mbps. Sokkal inkább foglalkoztat az a kérdés, hogy össze lehet-e őket párosítani, s stabil működést fognak-e produkálni ők ketten. :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#47010) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

80 nm-es (tégla falas) lakásba kellene nekem egy router, 5-10e Ft között. Semmi extra funkcióra nincs szükségem, csak ne csatlakozzon rá a szomszédból senki, azt tudja megoldani :)

Ha lehet a best byte-ban venném meg, így megköszönném, ha onnan ajánlanátok valamit. Köszönet érte!

(#47011) Kicsikatona7 válasza eFeMeR74 (#47007) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Egy egész lákás. Már megrendletem az asust, féltem, hogy el fog fogyni és a ps4 forumonom ezt dicsérik.
10 megás netem van egyébként. Ezzel a routerrel az volt a baj, hogyha a pc és a laptop is fent volt a hálózaton akkor a ps4 már bajlódott és folytom hibaüzenetet írt ki. MTU-t ajánlották, hogy állítsam 1450-re, de nem segített és aki eddig lecserélte a routert annak megoldódott a probléma.

(#47012) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Hello!

Asus RT-N18U 15900ft-ért megéri:
ha rákötök egy külső vinyót akkor tudok róla filmet nézni a tv-n?a tv tudja a háéozati lejátszást.
A pc ről tudok rá másolni filmeket miközben a routerbe van bedugva?

(#47013) Gubek-Einste válasza hatnor (#46997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem lehet megmondani csak így mivel minden környezet más és más, sok minden befolyásolja az elérhető eredményt, pl más hálózatok zavara, használt kliens eszközök, berendezések, falak száma/anyaga, távolságok, csillagok állása. csak a helyszínen végzett teszt során fog kiderülni, hogy mennyi is az annyi.
Általánosságba a külső antennákkal rendelkező típusok jobbak ilyen szempontból de néhány belső antennás is szépen teljesít. Fontos dolog az is, hogy csak 2,4 GHz-s-e az eszköz vagy dual band, ezen belül mely sávon belső és/vagy külső antennás.
Nem ajánlottak az AC750-es eszközök a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt. A kettő közül így a 1043ND az ajánlott, abból is a v2/v3 verzió.

#47005 Hooper
A modem-router kombo eszközök több okból sem ajánlottak. Jobb megoldás a külön álló modem (jelen esetben HGW) + sima wifi router.

Egy jobb Router ezeket orvosolhatja? Asus rt n18u-t néztem ki. Vagy felesleges ennyit költeni rá?
Nem feltétlenül biztosan. Jó lenne látni egy inSSIDer3/Wifi Analyzer képet, hogy milyen a helyi wifi helyzet nálad.

#47009 Hókusz Pók
Az együttműködés biztosan össze fog jönni de a stabil működés nincsen garancia.

#47010 RoSSo3
Ebben az árkategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott router.
WPA2 + AES + hosszú/bonyolult jelszó és nem lesz idegen a hálózatodon.

#47012 Schizoka
ha rákötök egy külső vinyót akkor tudok róla filmet nézni a tv-n?
Igen

A pc ről tudok rá másolni filmeket miközben a routerbe van bedugva?
Igen

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47014) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Gubek-Einste:Köszi!

az ár után egy kérdőjelet szerettem volna írni. :)
tehát mennyire éri meg,nagyon-nagyon vagy lesz ez még ennyi?

(#47015) Gubek-Einste válasza Schizoka (#47014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem akciósan 20k-ért adják általában így a mostani 16k-s ár nagyon is megéri. Hogy később lesz-e még ennyi azt nem lehet előre megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47016) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok! Adott egy Alcatel üvegszálas router amibe a gépemet dugtam. Most átköltözök a szoba másik sarkárába és nem szeretnék 10m kábellel kűzdeni, gondolkodok ilyen wifis usb modemen. Valaki tudna linkeli 1-2 normálisabb fajtát? A kérdés az, hogy mennyire éri meg? Sokat játszok online fps, mmo, stb. és nem szeretném, hogy késsen, eldobáljon vagy nem tudom miket szoktak az ilyenek nem volt még velük tapasztaltom.

(#47017) Schizoka válasza Gubek-Einste (#47015) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszönöm

(#47018) Hooper válasza Gubek-Einste (#47013) üzenetére


Hooper
őstag

így néz ki itt a helyzet (nekem nem sokat mondd) :)

"A modem-router kombo eszközök több okból sem ajánlottak. Jobb megoldás a külön álló modem (jelen esetben HGW) + sima wifi router"

Mit tudok csinálni? T-től igényeljek sima modemet a speedport csoda helyett? vagy vennem kell egy külön modemet? gondolom abba megy a vdsl és onnan kábel a fent említett Asusba?

[ Szerkesztve ]

(#47019) Gubek-Einste válasza csumpa93 (#47016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott USB-s wifi adapterek: Asus USB-N14, TP-Link 722N/822N/7200ND/8200ND.

#47018 Hooper
A T nem ad csak VDSL modemet, jó lesz a mostani HGW is csak át kellene rakni PPPoE Passthrough ha saját modemet akarsz használni.
Annyira nem rossza helyzet, esetleg az 5 GHz-re átállás javíthatna de egy másik 2,4 GHz-s router nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47020) Hooper válasza Gubek-Einste (#47019) üzenetére


Hooper
őstag

jaa, hogy lehet a mostanit csak modemnek használni? Arra jó ez a speedport? csak mert ez mindenhol kapja a savazást ahogy olvastam h mennyire gagyi.
ez esetben nem okoz gondot hogy ez modem+router egyben?

Akkor ha jól értem az n18u csak pénzkidobás lenne sokkal előrébb nem lennék.
Azt hittem a filmlejátszás ipaden azért akad és tölt be ilyen lassan mert ez egy gyengébb router ami most van és lassabb.

(#47021) Victoryus


Victoryus
addikt

Archer c9 az jobb lenne torrentezni mint a wdr 3600? Gépre másolásnál gyorsabb lenne, mint a mostani max 10MB/s?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#47022) Victoryus válasza Victoryus (#47021) üzenetére


Victoryus
addikt

Marad a wdr 3600... Sok érte a 30e is, annyiból már htpc-t is lehet akár építeni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#47023) RoSSo3 válasza Gubek-Einste (#47013) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nagyon köszönöm! :)

(#47024) Gsx-rr válasza eFeMeR74 (#46991) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na na hazaértem és átmentem ,odaadtam az Asus N65u routerem,szerintem az jó lesz erre.
Én úgy is akartam venni valami Ac-s routert.
Custom firmware van rajta. Érdemes visszarakni a gyárit a hardware-s nat miatt?

(#47025) Gubek-Einste válasza Hooper (#47020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját router használatát akartam írni, nem saját modemét :W

ez esetben nem okoz gondot hogy ez modem+router egyben?
Ez van, nincsen más választási lehetőség.

Akkor ha jól értem az n18u csak pénzkidobás lenne sokkal előrébb nem lennék.
Próba-szerencse alapon lehet, hogy lenne előnye a saját router használatának de amire először gondoltam az nem jött be. Első körben kölcsön kellene kérni egy router-t egy teszt erejéig és meglátni mi lesz akkor a helyzet.

#47024 Gsx-rr
Van igény a hardveres NAT nyújtotta nagyobb sebességre és/vagy a plusz szolgáltatásokra/beállításokra akkor igen, egyéb esetben mindegy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47026) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#47013) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ezt hogy érted, hogy a stabil működésre nincsen garancia? :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#47027) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#47026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi esetén sok mindent nem lehet garantálni, minden a körülményektől függ, így értettem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47028) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Routert keresek HD streameléshez plusz elég sok eszköz kapcsolódik a netre.
Linksys vagy D Link routereket nézegettem.

Olyan kellene amin van usb 3.0 HDD megosztáshoz esetleg tud nyomtatót is megosztani.
50 ezer Ft-ig lehet elmenni.

Melyiket ajánljátok?

Ezeket néztem eddig

D Link Dir 880
Linksys EA 6700-6900

A rendszeremben van Macbook, Apple TV, 3 telefon, hálózati nyomtató, Smart TV, Playstation
Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#47029) Gubek-Einste válasza Chris82 (#47028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link az utóbbi időben nem ajánlott, akik vettek is tőlük router azok sincsenek teljesen megelégedve velük.
Linksys - Amióta a Cisco eladta a Belkin-nek azóta kikerült az ajánlott eszközök közül.
Jó lenne tudni, hogy:
Milyen net sebesség mellé kellene? Bár mindegy is mert a megadott keretből bármilyenhez jó lesz-t lehet ajánlani.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47030) Chris82 válasza Gubek-Einste (#47029) üzenetére


Chris82
senior tag

Lakásban lenne, elég sok a fal, a net 30Mbit-es, csak a jelenlegi routeremmel akad a HD filnézés.
A mostani egy tényleg alap TP-Link 841N.

Jó lenne ha 5Ghz-et is tudná az új Macbook Air mellé.

[ Szerkesztve ]

(#47031) Gubek-Einste válasza Chris82 (#47030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sok fal miatt nem biztos, hogy mindenhol lehet megfelelő lefedettség, ha nem lenne elég akkor a jelenlegi még beállíthatód másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47032) Chris82 válasza Gubek-Einste (#47031) üzenetére


Chris82
senior tag

Akkor melyik Routert vagy márkát ajánlod?

Linksys EA6700 HD Pro?
Tudom, Linksys.... :)
Fontos, hogy winchestert rá tudjak kötni, gondolom az USB-as csatival gyorsabb lenn.
Asus esetleg?

(#47033) Multibit válasza Chris82 (#47032) üzenetére


Multibit
veterán

Miért ragaszkodsz görcsösen a nem ajánlottakhoz? Kaptál választ (a miértre is és konkrét típusokra is).

(#47034) Chris82 válasza Multibit (#47033) üzenetére


Chris82
senior tag

Miért vagy ilyen durva, csak egy kérdés volt.
Alig vártad, hogy belémköss, inkább valami építő jellegűt is mondhattál volna..... :C

(#47035) Chris82


Chris82
senior tag

Ezek alapján az Asus RT-AC68U mellett döntöttem, köszönöm

(#47036) Multibit válasza Chris82 (#47034) üzenetére


Multibit
veterán

:Y
Idézd be kérlek, hogy melyik mondatom volt durva!

(#47037) Chris82 válasza Multibit (#47036) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem az egész :) :B
Megnéztem az Asus AC68-at, elég szimpatikus

(#47038) Multibit válasza Chris82 (#47037) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem túlérzékeny vagy. Olvasd vissza a kérdésed utáni hsz-eket! Kaptál konkrét típusajánlatokat és magyarázatot arra, hogy miért nem ajánlottak az általad kinézett típusok. Ennek ellenére Te újra kértél ajánlatot és újra előjöttél azzal a típussal, ami nem ajánlott...

(#47039) Chris82 válasza Multibit (#47038) üzenetére


Chris82
senior tag

Külsőre tetszett :D

(#47040) VeryByte válasza Chris82 (#47039) üzenetére


VeryByte
őstag

Egy luxus örömlányt elvennél feleségül? :D
Biztos van bennük belső szépség, de nagyon oda kell figyelni, hogy megtaláld.
Tudom, kicsit sánta a hasonlat, de azért szerintem kapisgálod amit mondani szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#47041) Chris82 válasza VeryByte (#47040) üzenetére


Chris82
senior tag

Azt amit csinál, jól csinálja :D

Régebben a Linksys még jó márka volt, még a Cisco logo is rajta van, de régen vettem Routert.
Asus nekem inkább az alaplapot jelentette eddig, de változnak az idők, de ebben az ársávban talán már nem lehet annyira mellélőni.
Egyébként magyar nyelvű beállítási lehetőség van az Asus-ban?
Hogyan tudom elérni az USB-re kötött meghajtót?

(#47042) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Asus RT-N18U-nál lehet fix IP-címet adni minden eszköznek, illetve tudom 1-1 eszköz letöltési/feltöltési sebességét korlátozni, mint a tp-linknel?

[ Szerkesztve ]

(#47043) Gubek-Einste válasza Chris82 (#47041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyébként magyar nyelvű beállítási lehetőség van az Asus-ban?
Igen de nem 100%-os.

Hogyan tudom elérni az USB-re kötött meghajtót?
Többféle elérési módra is van lehetőség.

(#47042 Kicsikatona7
Nem ide való kérdés, menj át IDE ezzel a kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47044) Chris82 válasza Gubek-Einste (#47043) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm a választ, Apple TV-ről szeretném elérni.

(#47045) Gubek-Einste válasza Chris82 (#47044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van benne DLNA lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47046) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Átmeneti megoldásként kellene megfelelő jelerősséggel átjuttatni a vezetéknélküli hálózatot 2 családi ház közt, kb 20 méter. Jelen pillanatban a T-home Cisco router jele általában gyenge, igazából csak egy laptop boldogult vele. Milyen megoldást javasolnátok?

(#47047) MaCS_70 válasza Siriusb (#47046) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kültéri AccesPoint, a TP-Linknekvannak jó árú típusai, kb. 25e Ft-ból kijön egy pár.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47048) kezo0 válasza Chris82 (#47035) üzenetére


kezo0
addikt

Jól döntöttél, szerintem a további kérdéseidet tedd fel az AC-68U saját topikjában (sajnos mobilról nem tudom linkelni, de könnyen megtalálod). Egyébként a router menüje közel 100%-ig magyarított, csak vannak benne olyanok, hogy pl. a "band" szót zenekarnak fordították (na jó, ez egy kirívó példa). :)
A router ettől függetlenül nagyon jó, stabil és jól konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47049) Alex91 válasza Chris82 (#47044) üzenetére


Alex91
félisten

Az meg az uj Apple TV-vel se lesz jelenleg egyszeru...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47050) Siriusb válasza MaCS_70 (#47047) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm. Úgy látom, ez egy kicsit "bonyolult", az ellenoldalra is kellene egy routert beállítani.

Valamilyen range extender nem lehet megoldás? Vagy az nagyon bizonytalan ilyen távolságban, falakkal?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.