Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) Dr.NX válasza banderasz77 (#97650) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Annyiért csak nano sticket kapsz, azt meg nem akarod, hidd el.

Elfogadom a sütiket.

(#97652) banderasz77 válasza Dr.NX (#97651) üzenetére


banderasz77
addikt

Értem. Köszi a segítséget.

(#97653) Gyuri27 válasza banderasz77 (#97648) üzenetére


Gyuri27
félisten

Másik router (akár használt) aztán wds vagy egyéb módon beállitod és kész.
Jobb használt routert kapsz akár 5k-ért is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97654) falco5


falco5
tag

Sziasztok!

Valószínűleg nem ebbe a topic-ba kellene kérdeznem, de korábban itt kaptam segítséget.

Yettel otthoni mobilinternetet próbálgatok. 2 szintes házban az alsó szinten van most a modem.
jobb lesz a 4G jelvétel, ha az emeletre viszem fel, vagy nincs jelentősége?
És házon belül mindegy hova teszem?

Köszönöm a válaszokat

(#97655) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

4G-s router vásárlása előtt állok és ebben kérném a segítségeteket. Jelenleg egy Huawei B525-öst használok, de többször lefagy a mobilnetes része, ezért csereérett lett.
Yetteles net, Zala megye közepén, nem tudom, milyen sávok vannak itt, de jó lenne, ha normálisan működne. Olvastam, hogy létezik már olyan, ami több 4G sávot is tud együtt kezelni, nem tudom, ez melyikekre jellemző, de ez jó lenne.

Nem akarok 50 felett vásárolni, de ha nincs más megoldás, akkor az lesz persze.

Köszi!

(#97656) jeni válasza nyesteb (#97655) üzenetére


jeni
félisten

A szolgáltató nem cseréli le?

(#97657) umfrider válasza jeni (#97656) üzenetére


umfrider
senior tag

nyesteb
Van nekem is egy ilyenem Yetteles nettel. Érdekes, hogy az utóbbi 2-3 hétben nálam is lefagy hektikus jelleggel.

Szerintem ezt a típust nem a szolgáltató adta. Legalábbis nekem a kis mobil egység járt anno a csomaghoz.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97658) MaCS_70 válasza falco5 (#97654) üzenetére


MaCS_70
félisten

Általában a minél magasabbra helyezett antenna szenved el kevesebb árnyékolást. Nem véletlen, hogy adótornyokat, nem pedig adókutakat használnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97659) nyesteb válasza jeni (#97656) üzenetére


nyesteb
tag

Sajna nem a szolgáltató adta. Flotta, ott nem adnak ilyeneket, csak megvehetem jó pénzért.

(#97660) nyesteb válasza umfrider (#97657) üzenetére


nyesteb
tag

Akkor lehet, hogy nem is a router a rossz, hanem a szolgáltatásban csinálnak valami csalafintaságot?

(#97661) MaCS_70 válasza nyesteb (#97655) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az LTE6 tud sávokat összefogni.

Én egyébként a Mikorotik kültéri egységek nagy híve vagyok (SXG, LHG).

Tudom, hogy rohadt drágák, de miután volt szerencsém érdemben tesztelni őket együtt egy melléjük tett Huawei 525-össel, nyugodtan kijelenthetem, hogy amennyiben nem kivételesen kiválók a vételi viszonyok, megérik a felárat a botantennás akármihez képest.

Már eleve az, hogy irányított (az LHG esetén baromira irányított) antennájuk van, behozhatatlan előnyt jelent.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97662) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Asus GT-AX6000 routert, és olyan problémába ütköztem, hogy nem tudom mesh csomópontként hozzáadni a régi Asus RT-AC68U-mat. Legújabb firmware van rajta, csináltam már teljes resetet, de sehogy sem tudom összepárosítani! Megtalálja az új router, és el is kezdi a folyamatot, látszik, hogy közben újraindítja a csomópontot, de amikor eléri a 100%-ot, hibát ír! Próbáltam a régi routeren indítani a folyamatot, próbáltam az új routerről, és próbáltam telefonról is, de semmi! Egymástól 1-1,5 méterre vannak, az új router menüjében a régi router jelerőssége maximumon van! Mi lehet a gond?

(#97663) Dr.NX válasza cadgers (#97662) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● ASUS
Router gondok
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Elfogadom a sütiket.

(#97664) falco5 válasza MaCS_70 (#97658) üzenetére


falco5
tag

Köszönöm a felvilágosítást. Esetleg azt is meg tudod mondani, hogy átlagember számára is érzékelhető lesz a jobb jelvétel, ha a padlásra telepítem a 4G-s routert?

(#97665) MaCS_70 válasza falco5 (#97664) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt kizárólag a Te helyi környezeti adottságaid határozzák meg.

Nálam itthon a két szint között közel háromszoros a mobilnet sebességeltérése telefonnal mérve -- de jellemzően csak csúcsidőben.

A szomszédban viszont a teraszajtó elé a padlóra van letéve a B525, mert így lát el a fák lombja alatt, és az asztalra téve párás időben már beesik a sebesség. A padlón jóval kevésbé.

Szóval nem lehet tudni.

De a hőmérséklei előírásokra figyelj oda!

De

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97666) falco5 válasza MaCS_70 (#97665) üzenetére


falco5
tag

Nahát! Ezt nem gondoltam volna.
Köszi az infót!

(#97667) flash-


flash-
veterán

egy olyan wifi routert szeretnék amit a garázsban használnék pc nélkül és hogy képes lenne a garázsból venni a nappaliban lévő wifi router jelét és azt tovább szórni a levegőben.
nem tudom hogy mi a jobb megoldás repeater,vagy ac, ezen technika mentén már nem vagyok otthon. lényeg lenne a fenti szemont. mit javasoltok erre??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#97668) Gubek-Einste válasza flash- (#97667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen távolságról és milyen falazaton át kellene ezt megoldani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97669) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#97668) üzenetére


MaCS_70
félisten

Garázs. Mit kell ezen még cifrászni? ;] :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97670) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Erre valaki? :B : [link]
Köszönöm!

(*)(*)

(#97671) Angelotti válasza Angelotti (#97670) üzenetére


Angelotti
tag

Bocsi, rossz a link: [link]

(*)(*)

(#97672) flash- válasza Gubek-Einste (#97668) üzenetére


flash-
veterán

holnap megtudom,nem nálam lenne.tőlem is csak kérdezrék de mivel jószándékú vagyok így itt megkérdeztem

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#97673) kpityu2 válasza Angelotti (#97670) üzenetére


kpityu2
őstag

At AX53U hitünk szerint ugyanaz mint az AX1800U. Ugyanaz a SoC, minden paramétere ugyanaz és a gyártói PDF is zárójelezve együtt említi a két típust. Belépő szintű AX és mesh képes router. Általában az Asus javasolt az AiMesh bővíthetőség miatt ami a mai igények mellett alapkövetelmény. Az AX53U(AX1800U) hardvere nem túl combos, tehát ha szoftvereket szeretnél telepíteni rá akkor egy magasabb kategóriás router a javasolt, Asus esetén Merlin fw telepíthetőséggel.. Az Asus topik elején fel vannak sorolva képesség és ár szerint kategorizálva a készülékek. A wifi hatótávot nem befolyásolja a SoC teljesítménye.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97674) nyesteb válasza nyesteb (#97655) üzenetére


nyesteb
tag

Ezek szerint csak a Mikrotik router jó erre a dologra?
Néztem más típust is, pl a TPlink MR600-as tudhatja? Vagy valami 300Mbps-es 4G-s készülék, ami képes erre?

Köszi!

(#97675) Gubek-Einste válasza nyesteb (#97674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beltérre helyezett eszköznél bizonytalan a 4G sebesség, egy kültérivel sokkal ideálisabb tud lenne, ha nem is az egész eszköz de legalább az antenna kívülre helyezése ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97676) nyesteb válasza Gubek-Einste (#97675) üzenetére


nyesteb
tag

Igen, ez tiszta volt, de eddig nem is volt gond a vétellel, most sem azért áll meg a net, hanem a router fagy be, illetve mintha leszakadna a 4G-ről, de közben a jelzése szerint jó. Újraindítás után rendben van.
Ezért gondoltam a routerre és ha már cserélek, akkor valami jobbra cserélném. De a kültéri antenna sem elvetett, a tetőre fel is tudom tenni gond nélkül.
Tényleg. Van valami térkép, ahol meg lehet nézni, merre van tőlünk adótorony?

(#97677) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok es Boldog Unnepeket egyben is,

Starlink-es internet melle keresek routert, kesobb talan jon fiber is, erre gondoltam: asus tuf ax5400. Gaming a legfontosabb, nem tudom jelent e valamit ez a gaming port,de jol hangzik :) tudom starlink is kompromisszumos gamingre, de jobb mint a 3g-4g mobilnet, vagyis remelem.

Na a lenyeg, mikozben asszony tolja netflixet, mellette is lehessen gemeleni :)

Koszi

(#97678) Patice válasza sittes79 (#97677) üzenetére


Patice
nagyúr

A Starlink mekkora sebességet tud a vételi helyeden? Mennyi a ping hozzá?
Netflix azért elvisz pár Megabitet a letöltésből, nem lehetetlen vállakozás, de a netaebesség erősen korlátozni fog…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97679) sittes79 válasza Patice (#97678) üzenetére


sittes79
addikt

Most rendeltem meg, de szomszednak mar van. Speedtest starlink szerint, marmint app-on belul 200-300 mbit/s kozott a le, 20-50 kozott a fel, ping 30-60 kozott.

(#97680) Patice válasza sittes79 (#97679) üzenetére


Patice
nagyúr

Egész tűrhető, a felfelé lehetne több, ping is magas, játékfüggő, hogy mennyire fog korlátozni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97681) sittes79 válasza Patice (#97680) üzenetére


sittes79
addikt

Koszi, meglatjuk, 30 nap van visszakuldeni.

(#97682) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Egy 1000m2 csarnok WIFI lefedésére keresek routert.
Elég sok bent a fém, és van pár elválasztó fal is.
Melyik termékek javasoltak erre a célra?

(#97683) Gyuri27 válasza csongi (#97682) üzenetére


Gyuri27
félisten

És mennyi host? Milyen sebességet kellene produkálni?
Bár azt előre lehet borítékolni egy router nem lesz elég.
Itt már meshben, ap-k használatán kell gondolkozni erősen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97684) Gubek-Einste válasza nyesteb (#97676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit én ajánlanék, nem a legolcsóbb de optimális: Egy kültérre helyezett Mikrotik modem módban és egy beltéri sima router párosa lenne, minőségi előrelépés volna a jelenlegihez képest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97685) Gubek-Einste válasza csongi (#97682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide már egy normális vezérelt hálózat kell: Vezetékes router + menedzselt switch + kontroller eszköz (lehet hardveres vagy szerveren futó alkalmazás is) + a terület és igények lefedéséhez szükséges mennyiségű AP, illetve segédanyagok és kiépítési/szerelési díj. Összegben minimum a router + switch + kontroller 150-200k lesz és ehhez jön még az AP ára, minimum 20-30k darabonként, egy millió alatt valószínűleg nem lesz meg a teljes rendszer.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97686) Gyuri27 válasza Gubek-Einste (#97685) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minek vezetékes router meg switch meg kontroller?
Ha ez mondjuk egy raktár és mobil eszközökkel szaladgálnak a népek akkor nem sok értelme.
Nyilván kérdés mire használja.
De ha csak arra kell hogy teló, tábla, noti netet kapjon (pár darab persze, mondjuk 20 alatt) a mesh még mindig járhatóbb út.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97687) csongi válasza Gyuri27 (#97683) üzenetére


csongi
veterán

A net 100/60. Kb 5-6 mobil eszkoz, es belso halozaton 1-2 Pc.Egy raktar es a ter nagy a felhasznalok kore kicsi.
Fapados rendszerrel.

(#97688) Gubek-Einste válasza Gyuri27 (#97686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy céges hálózat és az üzembiztos működés lenne a cél.
Rövid távon elég talán elég lehet egy otthoni eszközökből összetákolt rendszer de hosszútávon nem, később pedig sokkal fájdalmasabb lesz a rendszer rendben tétele/cseréje megfelelően tervezett és kivitelezettre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97689) Gubek-Einste válasza csongi (#97687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fapados rendszerrel.
Kérdés mennyit és meddig akarsz szívni? Mert rövid távon még rendben lesz de később egyre több lesz a gond és akkor már fájdalmasabb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97690) Gyuri27 válasza Gubek-Einste (#97688) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem hiszem, hogy pl Mikrotik RouterBoard cAP Lite RBcAPL-2nD otthoni és tákolt lenne megfelelő mikrotik accesspointokkal.
És így még mindig nem kell se kontroller se switch. Két pc-re.
Egy switchel nem lesz üzembiztosabb.
Mikrotiken mindent is be tudsz állitani ami kell (vpn, ddns, acl-k és egyéb tűzfal beállitások).
Vállalati vagy sem. Két pc-re meg hat telefonra ne költsenek már milliókat.

De szivesen olvasom miért kell menedzselhető switch meg kontroller.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#97691) bogabi válasza csongi (#97682) üzenetére


bogabi
senior tag

El lehet gondolkozni azon is, ha van 4G lefedettség a beltérben, akkor olyan eszközöket használni, ami 4G-s (vonalkódolvasó, tablet, stb.), ezekbe SIM és egy VPN kliens. Ha nincs nagy adatforgalom, simán ezt csinálnám - nálunk hasonló igényre ez vált be.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97692) Gubek-Einste válasza Gyuri27 (#97690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Mikrotik nem egy típus otthoni eszköz gyártó, a termékei inkább üzleti szinten vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97693) baacuba


baacuba
csendes tag

Adott egy új kétszintes, 130m2-es, tégla falazatú kertes ház. Az alap kb. 8x8-as négyzet, ez két szinten, valamint kb. 150m2 udvar. Minden szobában cat6 UTP kiállás, némelyikben több falon is (mennyezeten sajnos nem). 10+ UTP cat6, valamint 8db cat5e a kameráknak a külső homlokzaton (2 utca (sarki ingatlan) + udvar + kocsibeálló). Szomszédok messze, 1-2db wlan látható. A net DIGI FTTH 1GB (Inviteles terület) már bekötve, ONT a helyszínen. A kábelek végpontjai nem központi helyen vannak, WIFI nélküli router-ben gondolkodom + MESH AP-k.

Smarthome-t szeretnék, világítás (shelly vagy sonoff vagy valami) + redőnyök + zsaluziák + hőszivattyú + szellőztető + smart valve + jelenlét érzékelők + temperature/humidity szenzorok + beltéri kamerák + szellőzőrendszer + riasztó + smart lock + robotfűnyíró + smart kapumotor + öntözőrendszer stb. Egyelőre homassistant-al játszottam, shelly-t próbáltam, minden tervezés/próbálgatás alatt.

Lesz 3-4db PC (wired), 5db TV (wired) (de a TV koaxon megy (DIGI)), 2-3 laptop (wired+wifi), 3-4db telefon, 2-3db tablet. Egyelőre nincs ax-es eszköz (nem is ismerem a szabványt), de ha ez a jövő, akkor felkészülök rá.

Beköltözés 1-2 hónapon belül, addig szeretném összedobni a hálózatot utána pedig a smart home-t. Félig szakmabeli vagyok, de inkább alkalmazásfejlesztő, networking-ben csak alapok vannak meg.

Igények
1. router -> jelenleg egy Mikrotik hap ac2-t setupoltam ideiglenesen, de tervezek egy kisebb rack-et, ezért rack mount router ajánlatok is jöhetnek; Mikrotik kezdetben bonyolult, de tanulható, flexibilis, eddig stabilnak tűnik. Próbáltam Edgerouter X-t is, nekem nem jött be, a jelenlegi lakásban egy Asus AC66u-t használok Merlin-nel, ezt stabil 5+ éve. Elvárás az alap router funkciók + OVPN szerver (esetleg OVPN kliens, amiben a Miktotik ahogy láttam meglepő módon gyenge pl. a Merlin-hez képest).

2. switch -> 24-es elég, sőt lehet, hogy 16-os is, a kameráknak POE kell majd (gondolom az külön?), menedzselhetőben gondolkodom, semmi tapasztalatom nincs. Néhány helyiségben elkerülhetetlen lesz kisebb portszámú egyéb switch-ek használata (pl. dolgozószoba), ezekre most GB-s Tenda-kat használok, de ha kis portszambán is van értelme menedzselhetőnek, akkor mehet (nincs tapasztalat).

3. WIFI -> mindenképpen STABIL MESH rendszer (2-3-4 node) + multiple SSID + VLAN; backhaul (néhol lehet, hogy egy-egy kisebb switch-el) megoldható. Lesz 50+ IOT eszköz (kb. 30db Shelly a világításra + egyebek) ezeknek terveztem 1db SSID, egy másikat saját használatra és egyet vendégnek, utóbbi kettő stabil MESH-el; konfigoltam mar DECO M4-et, stabilnak tűnik, nemrégen Strong 1610 került a kezembe (nem tűnt stabilnak); más MESH-ben (pl. aimesh, eero, audience stb.) nincs tapasztalat; a router miatt Mikrotik Audience-t kezdtem el nézni, de többen panaszkodtak WIFI roaming problémára, ezért instabil a MESH (nem saját tapasztalat); régebben konfigoltam családban Unifi valamit is, azóta az megy, de tapasztalatom nincs, bár az ára miatt nem lehet rossz. Ha lehet, akkor inkább valami design-os, szebb darab legyen, mint a csápos, de ha a csápos jobb/stabilabb stb., akkor legyen (nincs tapasztalat). Ha a hozzáértők tanácsa az, hogy legyen több AP akár több gyártótól (mondjuk egy az IOT-nek és egy másik a MESH-nek) az is mehet, nincs tapasztalatom.

Anyagi megkötés nincs. Működjön észszerű anyagi keretek között. Az igények természetesen nem néhány 10e Ft-ból kielégíthetőek.

Tanácsot kérnék tehát SOHO rendszereket ismerő fórumtársaktól router + switch + WIFI MESH AP-k tekinteteben, amelyek megfelelhetnek a fenti igényeknek.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#97694) Multibit válasza baacuba (#97693) üzenetére


Multibit
veterán

Amivel saját tapasztalatom van, az az Unifi. Nem mesh, hanem vezérelt AP hálózat, OPNsense routerrel. Ha kábelen is akarsz VLAN-ozni, akkor jól jön a menedzselt switch.
Audience-szel nincs tapasztalatom, ahogy eero-val sem. Eero-t egekig magasztalták valamelyik pfSense/OPNsense fórumon.

(#97695) csongi válasza bogabi (#97691) üzenetére


csongi
veterán

Ertem, csak igy ket szolgaltatonak lennek kiteve.
A net szolgaltato, es a mobilnet. Es buknam a zart rendszert.
De koszi az otletet.

(#97696) Gyuri27 válasza Gubek-Einste (#97692) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én ezzel tisztában vagyok. Te eröltetted, hogy otthoni eszközökkel akarok gányolni.
De a mikro gyárt otthoni, kis irodai (soho) és nagy vállalati eszközöket is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97697) nyesteb válasza Gubek-Einste (#97684) üzenetére


nyesteb
tag

Köszi, elgondolkodtató. Tudnál küldeni típust, melyik jó Mikrotik vonalon? Ebből már kiestem, sajna évek óta nem hálózattervezéssel foglalkozom, a mai típusokkal nem vagyok tisztában.

Köszi és boldog Karácsonyt kívánok minden fórumtársnak!

(#97698) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Asus AX55 jó választás Asus RT-AC86U mellé? AI Mesh-be szeretném használni wifi terjesztés végett.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#97699) Gubek-Einste válasza cyber86 (#97698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97700) Haart


Haart
addikt

Hi most vettem egy ax1800u-t kérdésem hogy ezen nincs 2.4 és 5g wifi mixelés? Hogy csak 1 hálózat legyen látható minden eszköz számára?
Ha van akkor hol kapcsolható?
kÖzsi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.