Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) Gubek-Einste válasza BalukaD4 (#97499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbban talán egy TP-Link Omada rendszerrel lehet megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97502) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#97500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3 darab Asus AX1800U kábeles kapcsolattal ami talán megfelelő lenne ide.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97503) Kisfundy válasza Gubek-Einste (#97502) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

És ha nincs mód kábelezni?

(#97504) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#97503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-s kapcsolattal is lehet próbálkozni de nem érdemes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97505) Alex91 válasza Kisfundy (#97503) üzenetére


Alex91
félisten

A felso, also szinten most milyen a lefedettseg wi-fi-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97506) Kisfundy válasza Alex91 (#97505) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Mivel ez a regi antenna nelkuli router van meg,szinte csak abba a helysegbe van ami az eszkoz felett es alatt van.

Illetve a kozepso szinten sincs azokba a helysegekbe amik tavol esnek az eszkoztol!

(#97507) Alex91 válasza Kisfundy (#97506) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor meg lehet probalni esetleg az ajanlott routerekkel Wi-Fi AiMesh-t. De lehet, hogy nem lesz ez se tokeletes.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97508) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Mit lehet tudni a Cudy termékekről? Nekem eddig ismeretlen. Valakinek az almárkája? Megbízható?
Ausztriában kéne beszerezni egy független LTE routert, ezt (is) találtam.
[link]

(#97509) lenrok


lenrok
tag

Sziasztok
Kinéztem egy ASUS RT-AX55 routert, hogy működik ez 2.4ghz és 5ghz? Egy wifi jelet lát mondjuk a telóm, tv, laptop stb... és lehetőségei szerint a leggyorsabbra kapcsolódik rá?

(#97510) Marci112233 válasza lenrok (#97509) üzenetére


Marci112233
őstag

Elméletileg úgy van ahogy írod, de célszerű külön venni őket két külön SSID névre.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#97511) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Sziasztok!
Adva van egy 1000 Mbit/s-es Vodafonos hálózat. A Vodafonos egység a dolgozóban van. Onnan van kivezetve CAT6 UTP kábellel a nappaliba az okostévé számára (cirka 20-30m). Idén karácsonyra vettünk egy PS5-öt és amennyiben jól tudom ehhez is kéne net.

Ezért szükség lenne egy eszközre, ami megosztja a netet a TV és a PS5 felé. Első körben egy kisebb switch-re gondoltam, de útközben elgondolkodtam a routereken is.
Bár a nappaliban egész jó a wifi jel, de ha a nappaliban is lenne egy wifis router, akkor a jel erősebb lenne, jobb lenne a wifi lefedettség a lakásban.
Tehát a nappaliban lévő TV-re és PS5-re lenne elosztva a net kábellel, míg wifi-n max 1 vagy 2 telefon lenne rácsatlakozva, mezei netezésre.
Viszont a TV és a Ps5 miatt, fontos, hogy "bírja jól" az eszköz a nagy terhelést/ sávszélt, ne ez legyen a gyenge láncszem.
Árban én ezt 10-20k között lőném be. A fő kérdés, ha egy árban van a mindkettő érdemesebb-e a routert venni és pontosan miket ajánlanátok?

(#97512) Alex91 válasza TAKÍÍ (#97511) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak igy roaming nem lesz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97513) kpityu2 válasza TAKÍÍ (#97511) üzenetére


kpityu2
őstag

Én a tévével kikerülném a routert. Bár pl. az Asus routereken van IPTV passtrough,.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97514) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Bár így hirtelen nem tudom mire gondoltok, de akkor részletesebben. A TV alatt az okosTV-t értem, amin megy a netflix, HBO stb. Wifin is mehetne a TV, tud kapcsolódni, de hát eléggé akadozott és néha beszaggatott. Ezért lett kivezetve kábel.
Maga TV előfizetés az még a régi UPC "dobozzal" működik, így ahhoz nem kell net.
Úgy tudom az új Vodafonos verzió már kéri a netet. Ha egyszer kötelező lesz váltani, akkor abba is kell kábel.

(#97515) kezo0 válasza kpityu2 (#97513) üzenetére


kezo0
addikt

A Vodafone-os tévé-szolgáltatás nem IPTV-alapú.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97516) BB9000 válasza TAKÍÍ (#97511) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általad vázolt helyzetre, az általad meghatározott pénzügyi keretből egy switch beszerzését javaslom: D-Link DES-105. Ebbe bele tudod kötni a tévét is, az Xboxot is és aminek még kell net abban a helyiségben.
A WiFi fejlesztését teljesen külön vonalként javaslom kezelni. Egy nagyobb házban/lakásban mindenhol jó WiFi lefedettség elérésére nem 10-20 ezer forintot kell rászánni, hanem egy nagyságrenddel nagyobb összeget. A 20-30 méteres kábel miatt gondolom, hogy egy nagyobb helyről lehet szó.
A kérdésedben a kulcs : " ha egy árban van a mindkettő" nincs egy árban! Azok a WiFi routerek, amik egy árban lennének a switch-csel, azokkal csak a gondot vennéd meg magadnak. A tévé se és a PS5 se menne akadásmentesen azokkal.

[ Szerkesztve ]

(#97517) Multibit válasza BB9000 (#97516) üzenetére


Multibit
veterán

Miért 100Mbps switchet ajánlasz neki?

[ Szerkesztve ]

(#97518) BB9000 válasza Multibit (#97517) üzenetére


BB9000
senior tag

Kösz az észrevételt! :R Nem a 100-as a jó, hanem természetesen a gigás változat :
D-Link DGS-105/E
Nekem is a gigás van, de amikor én vettem, még kb annyiba került, mint most a 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#97519) Frozen


Frozen
őstag

Üdv

20-30e ft körül tudna valaki ajánlani egy rendesebb routert?
Lehetőleg olyat ami a dsl hálozatott is képes lekezelni. Köszi (jelenleg van egy 7490 routerem ,de valamiért napi szinten megszakad a kapcsolat , sőt a whats app hivásoknál is bezavar csatlakozás utána szétdobja a videohívásokat és semilyen állítási opciot sem találtam , cserére érett lenne, a másik ok pedig a szüleimnél van 1 gigabites kapcsolatom ,de a wifi az iszonyatosan lassu és arra gondoltam jó lenne venni egy olyat amit tudok magammal vinni mikor utazok haza vagy a lakóhelyemre)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#97520) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Meglévő tcom-os száloptikás technicolor routeremet szeretném kiváltani valami stabil wifis routerre. A lényeg , hogy a wifi jel stabil legyen ,egy lg c1-et plexel használom , elsősorban 4k nagy méretű filmeket streamelek , de pár perc után elfogy a sávszélesség link , kb 8 méterre van a tv a routertől.
Tudnátok ajánlani egy stabil megbizhato nagy hatótávú wifi routert ami nem veszti el a jelet? Válaszokat előre is köszönöm.
További szép napot.

(#97521) kali válasza gringoka (#97520) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Az a Technicolor milyen típusú?
Ha FGA2233, akkor érdemes lenne más irányból körbejárni először a témát, Wi-Fi beállítások...stb., mert adott típus nagyon jó a Wi-Fi szórás és kapcsolat tekintetében, amihez kell persze a környezetnek, ellenoldali eszköznek megfelelő beállítás.
Csak azért írom a fentieket, nehogy feleslegesen vegyél saját routert, ami szintén a fentiek szerint működne csak ideálisan és esetlegesen felesleges kiadást jelentene, mert szerintem nem az ONT lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#97522) gringoka válasza kali (#97521) üzenetére


gringoka
aktív tag

Az van igen FGA2233

(#97523) gringoka válasza kali (#97521) üzenetére


gringoka
aktív tag

Amúgy kipróbáltam egy apple tv-vel is ahol van ethernet meg wifi is, etherneten megy akadás nélkül de wifin ugyan úgy elvérzik.
A kérdés már csak az , hogy létezik olyan wifirouter ami tud stabil jelet küldeni 8 méterrel arréb nagy sávszélességben?

(#97524) Alex91


Alex91
félisten

[link] , ha ez valoban a 2 db-os router csomag, akkor ennyiert best buy!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97525) kali válasza gringoka (#97523) üzenetére


kali
legenda

Létezik olyan, nagyon sok típus, itt az összefoglalóban is szerepeltetve van különböző kategóriákban több is.
Annak függvényében, hogy mennyit szánsz rá, milyen módon tudod beszerezni, tetszés szerint tudsz választani.
Viszont mint írtam, az FGA2233 nagyon jó Wi-Fi tekintetében is, 5 GHz-en 4*4 MIMO, az átlaghoz képest jobb belső antennákkal, így ac, de pláne ax szabványon is jó lefedettséget és stabil, gyors kapcsolatot biztosít, ha megfelelők a beállítások (Wi-Fi csatorna...stb), illetve az ellenoldali kliens is rendben van, minden tekintetben megfelel az elvárásnak.
Emiatt írtam, hogy először teszteld, megfelelők-e a beállítások...stb, nehogy csalódás érjen és saját routerrel sem legyen jobb, vagy látványosan jobb a kapcsolat.
Én komolyabb, nem alsó kategóriás saját router adtam el azért, mert a FGA2233 tökéletesen kiszolgál, jól lefedi a lakást és gyors, stabil a Wi-Fi kapcsolat is (pedig használjuk rendesen, home office keretében én és a feleségem is több órás videokonferenciákat nyomunk párhuzamosan...stb, meg a tévéken nem csak a routerrel azonos szobában, hanem a másikban is hibátlanul megy a Netflix és a Disney+ 4k).

[ Szerkesztve ]

(#97526) oriic válasza Dr.NX (#97479) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Átpörgött a topik, így utólag is köszönöm ajánlást! :R

Live-Die-Respawn

(#97527) Frozen


Frozen
őstag

ASUS RT-AX58U V2 Router

Ez tud kezelni dsl vonalat is?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#97528) Intruder2k5 válasza Frozen (#97527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van előtte külön DSL modem akkor igen, de RJ11 csatlakozás nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#97529) Frozen válasza Intruder2k5 (#97528) üzenetére


Frozen
őstag

És tudsz esetleg egy olyat ajánlani amiben van hasonló árkategoriában?
Vagy tényleg jobban járok egy újabb modemmel?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#97530) Intruder2k5 válasza Frozen (#97529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Léteznek xDLS modemmel egybeépített ASUS routerek is, ezek ASUS DSL jelölést kaptak, de nekem nincs ilyennel személyes tapasztalatom, és nem is szerettem soha. Én inkább a külön modem és külön router híve vagyok.

(#97531) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Nos, múlt hét végén megvettem az Asus ZenWiFi Pro XT12-t, mint utolsó, ultimate lehetőséget biztosító eszközt arra, hogy
- a lehető leggyorsabb WiFi legyen a házban mindenki számára
- 2,5 GbE wired backhaul-t tudja
- ne csökkenjen a sávszélesség akkor sem, ha egyszerre többen csatlakoznak
- T-s netem van, 2/1G

Nem mondom, hogy nem jobb az XT8-aknál, de azok tuti hibásak voltak.

A tények röviden: 870Mbps a maximum telefonokkal, ami leesik 600-ra is néha. Vagy 300-ra.
A laptopommal tudja az 1,2 Gbps-t, abban több antenna van.
Ha ráindítok egy másik eszközről egy speedtestet, azonnal feleződik mindkettő sávszélessége, tehát valami szar.

Kicsomagolás után azonnal ment is rájuk a Merlin firmware, tehát a gyáriról nem tudok nyilatkozni. Az XT8 páros óta tudom, hogy tilos a kettőt egyszerre bekapcsolni, mert lehetetlen kiszedni őket meshből. Ez ennél is ilyen fos. Konkrétan ki kell kapcsolni az elsőt, hogy ne találjon rá a másodikra és tegye rabszolgájává úgy, hogy saját IP címe ellenére annak admin felületét se érjük el.
Nyilván végigcsinálta az összes kéken és lilán villogós hülyeségét, de pár reset után egyszer csak jól működtek. Fél napig, amikor is a node az emeleten resetért kiáltott. OK, ez legyen a Merlin számláján… egy reset megoldotta.

Furcsa (furcsán szar), hogy a node portjai nem használhatók!!! Ha wifi backhaul lenne, akkor a négyből egy portja használható lenne, de kábeles összeköttetésben hellószia. Szerencsére lent is, fent is van egy-egy 2,5G-s switch, de akkor is…
TriBand Smart Connect, minden bekapcsolva, minden maximumra/performance-ra állítva és lassabb, mint a T-s Sagemcom F@st 5670.
8 antennája van, kb. mindennél több, mint ami a piacon elérhető. Még a 2,4 GHz-ből is ezzel lehet kihozni a legtöbbet, de egy mocsok ennyi pénzért.
Természetesen a saját belső Speedtestje rendre hozza a 2/1 értékeket, és a master egységen kábellel át is jön. Csak a wifije szar. Ennek is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#97532) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Sziasztok,
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Társasház, tégla falak, 2 szoba, konyha, stb. nappaliban kb. az alaprajz súlypontjában lenne elhelyezve.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Ethernet: 2 Desktop, 1 Laptop, 1 SBC, 1 épített NAS, 1 nyomtató, +gigabites switch
Wifi:
- AX: Oculus Quest 2 (<- a fő oka az upgrade-nek, air linkhez, desktoppal); 1 telefon
- Egyéb: 1 laptop rendszeresen (Intel® Dual Band Wireless-AC 7265), 1 telefon, 2 ledsor, 1 okoségő, néha egyéb laptopok 1-1 frissítés erejéig.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500/22
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
~60k-ig
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
- PortForward vagy egyéb szolgáltatás, amivel egy portot kintről is el lehetne érni
Nice to have lenne még:
- ha lehet hálózatot csinálni, csak az IOT eszközöknek, ahova belát a kontroller is (HomeAssistant fut az sbc-n)
- Lehessen rákötni usb-n a telefont mobilnettel wan-ként.

Most egy UPC-s(vodás) szolgáltatói routerem van, néha vacak a kapcsolat a quest 2-vel. Amit néztem Routerek: Asus RT-AX86S vagy ASUS TUF-AX5400, ezek ha jól olvasom a specifikációkat, tudják a többi extrát is amit én gondoltam. Ezek közül most melyiket érdemesebb választani? Tud annyival többet az 86S, mint amennyivel drágább? (most 60k vs 45k)

(#97533) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok, gyors segítségre lenne szükségem!

Most kötik be a tv+netet az új lakhelyemen (Somogyi falu), csak modemet adnak, szükség lenne egy routerre, amit a Pólus centerben tudnék megvenni. (MediaMarkt és eMag/edigi)
35 ezerig bezárólag, de jobb lenne 30 alatt.

1db Ethernet (mediaplayer)
4db smart tv
5db mobil
1 laptop (Wi-Fi)

Kertes tégla, egy szintes, router a ház kb közepén, tőle minden irányban 3 fal választja el a kertet.
Gigabites.

Hirtelen ezeket találtam keszleten:

- TP LINK Archer A8 AC1900 (22.990Ft)
- Mercusys MR70X Wi-Fi 6 kétsávos gigabites AX1800 (20.041Ft)
- Huawei AX3 WiFi6 Router, WS7200-20 (26.290Ft)
- ASUS RT-AX1800U Router (20.300Ft)
- TP LINK Archer AX23 AX1800 (32.990Ft)

Melyiket vegyem szerintetek?
Köszi!

(minél biztonságosabb custom fw nélkül - minél kevésbé kínai :) - annál jobb)

[ Szerkesztve ]

(#97534) Alex91 válasza Z.É.T. (#97533) üzenetére


Alex91
félisten

Es hany nm az a hacienda...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97535) Z.É.T. válasza Alex91 (#97534) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, igen, bocs!
150m2, de talán az lényegesebb, hogy házon belül ~14m (két fal) a legnagyobb távolság, amit szükséges lenne leküzdeni.
Ha a kertben már nem oké, beüzemelek egy jel-átlövőt később.

Szerk.: és 40-60 perc múlva venném, ha nem kapok ajánlást, akkor is, csak az részemről vakrepülés :D :F

[ Szerkesztve ]

(#97536) Alex91 válasza Z.É.T. (#97535) üzenetére


Alex91
félisten

Asust vedd, ha keves lesz, akkor majd kerobb veszel melle egy jobban korbe jart Asust... Ezt meg teszed Meshbe.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97537) Z.É.T. válasza Alex91 (#97536) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Gigaköszi! :R

(#97538) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

2 routeres mesh hálózatban gondolkodom. panel lakásos környezet és utp-vel lenne összekötve a két berendezés.

Elvárások (első körben):
- álló (torony) forma
- GbE portok
- második node-on 1+2 RJ45-ös port, ebből 1 az uplinknek
- kb 50k Ft környéke
- legalább ac-s wifi
- 1000-es digi nethez

Összefoglaló és pár napi keresgélés alapján Xiaomi AX3000-es csomag tűnik nyerőnek. Ezzel viszont a "túl Kínaiságával" van gondom. Biztonság, kicsi kíváncsi sárga szemek stb. Ajánlottak között van. Érdemes ezt megpróbálni? Nem túl sok tapasztalatot olvastam itt róla

Van esetleg más ajánlatotok?

"B" opcióként 2db asus ax55-re gondoltam. Persze ez az első kritériumomnak nem felel meg.

(#97539) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#97538) üzenetére


Alex91
félisten

Tan Xiaomi kabeles backhault nem tud.
Asus Zenwifi CD6, bar lehet, hogy gyenge lesz.
Esetleg meg ez: [link] , de nem tudom, hogy ez tudja-e a kabeles backhault.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97540) ra^ven válasza Alex91 (#97422) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia! Sajnos AX58U v2 kifutó modell, médiában már nem is lesz, ahol raktáron van árban már 40k feletti..

Van hasonló ár érték arányú modell? mindenképpen 2 dbra van szükségem, mesh modelles.
Ugyan ez a helyzet a tuf 3000 v2 vel is. :(

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#97541) osonte válasza ra^ven (#97540) üzenetére


osonte
senior tag

A Mediában lehet, mert nem ért hozzá az eladó, de máshol még minimum kb. 1-2 évig kapható lesz mindkét modell, hiszen ebben az évben jelent meg.

Érdeklődj inkább informatikai boltban, ahol nem a kasszás mond valamit... pl.: BestByte, én is ott vettem kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#97542) Narancs89


Narancs89
csendes tag

Sziasztok!

Meguntam, hogy a szolgáltatótól kapott router gyakran ledobálja az eszközöket / időszakosan belassul és nem fedi le az 50m2-es lakásunkat, ezért beruháznék egy routerre. Megnéztem az összefoglalót és a specifikációkat is és 4+1 modellre szűkítettem. Ti melyiket választanátok és miért? (lakás: tégla, 2 szoba, konyha, fürdő - eszközök: 3-4 telefon, tablet, klíma, 2 laptop [online játék], xbox, okos tv, tablet, biztonsági kamera.)

Opciók:
ASUS RT-AX1800U AX1800 --> 16 500 HUF
Indokolt az árkülönbség a többihez képest a teljesítmény szempontjából? USB portra szeretnék egy hordozható winchester tenni, ezért került fel a listára.
ASUS RT-AX55 --> 26 290 HUF
Több helyen olvastam, hogy lefedettségi problémákat tapasztaltak, illetve nincs usb. Mi egyéb különbség az AX53U-hoz képest, árban nagyon közel vannak. Stabilabb, jobb a teljesítménye? Árukeresőn #1 helyezés.
ASUS RT-AX53U --> 24 999 HUF
Van USB port. Ezen kívül miben különbözik az AX55-től? Esetleg gyengébb a proci, ha igen, akkor egy átlagos felhasználó ezt mennyire érzékeli?
Xiaomi Mi Router AX3200 --> 29 990 HUF
Nincs USB. Jelenleg is több Xiaomi eszközt használunk a lakásban a Home alkalmazással, ezért gondoltam rá. Átlagos felhasználó szemponjtából a teljesítménye indokolja a többihez képest magasabb árat?
+1 ASUS RT-AX58U V2 --> 34 999 HUF
Ellégé túl van a kereten és talán régebbi modell a többiihez képest ráadásul a szoftverre sokan panaszkodtak... Az árral párhuzamos az átlag felhasználó érzékeli a teljesítmény/élmény különbséget? USB 3.1 miatt gondolkodtam el rajta, illetve a Xiaomi mellett az ára nem olyan húzós.


Köszönöm a segítséget!

(#97543) tomp


tomp
félisten

Teljesen átlagos használatra vennék egy routert.
Asus RT-AX53U és AX55-öt néztem.
Jól látom, hogy hardverben ugyan az a 2?
3db LAN az AX55-ön nem lenne gond, max úgyis 3 eszközt kötnék rá. De az 53U-n van USB. Gondolom mobilnetet tud róla fogadni. Azaz mobiltelefont rádugva USB-s netmegosztást tudna kezelni ha esetleg a vezetékes net elmegy?

(#97544) kpityu2 válasza tomp (#97543) üzenetére


kpityu2
őstag

Narancs89:
AX53U és AX1800U ugyanaz. Tudja kezelni a mobilnetet dual WAN is van. Belépő szintű router. Ha nincs extra igény akkor elég. A drágábbtól se várj nagyobb lefedettséget, a teljesítményt EU szabály korlátozza. Ha kell a lefedettség, jobban jársz ket olcsó routerrel meshbe kötve. Vagy drágábbal ha van pénzed.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97545) tomp válasza kpityu2 (#97544) üzenetére


tomp
félisten

Köszi!
Semmi extra igényem nincs. 1db nagy szobát fedjen le maximálisan.
Az AX53U és az AX1800U csak a modell cimkében más? Sok értelme van ennek... :F

(#97546) Patice válasza Kapanyél (#97531) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi pénz elégetésével már vezérelt hálózatod is lehetne.
Ubiquity Unifi, vagy TP-Link Omada.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97547) Marci112233 válasza Kapanyél (#97531) üzenetére


Marci112233
őstag

Szép ára van annak műszernek az nem vitás, de mint köztudott wifi sosem lesz olyan stabil mint a kábeles megoldás, szóval a wifi gyengeségre szerintem egy bolt sem fog neked igazat adni.

A másik az, hogy ha jól néztem utána az az eszköz inkább mesh-re tervezett eszköz, tehát nem csodálom azt amit írtál, hogy magától keresi a hálózatot, és másik eszközt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#97548) Kapanyél válasza Marci112233 (#97547) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az a bosszantó, hogy a szaros T-s modemmel volt eddig a leggyorsabb a WiFi. Csak az nem fedi le a házat.

Arról tudtam, hogy nem szabad bekapcsolni egyszerre őket hard reset után, ez amolyan asusos kreténség - szerencsére a korábbi XT8-akkal ezt a kört már lejátszottuk (fél éjszakám ment akkor csak rá).
Az XT12 mellett állva sem megy 900 Mbps fölé sehogy a sebesség, de ezzel még együtt lehetne élni. Inkább az zavar, hogy az elvi 2 x 4808 Mbps sávszélesség, amit a két 5 GHz-es csatorna biztosíthatna, gyakorlatilag egy vödör szar. Négymagos, 2 GHz-es SoC, 1 GB RAM és lezuhan a sebesség, ha két(!) user elkezd letölteni valamit.
Vagy tényleg szar, vagy nem jók a beállítások.

Patice
Milyen a vezérelt hálózat?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#97549) tomp válasza kpityu2 (#97544) üzenetére


tomp
félisten

AX53U lett.
AX kapcsolattal laptoppal az 1000-es net 840Mbitet tud. Ez nagyon jó. Még az is lehet, hogy a laptopnál megszüntetem az UTP-t. Dróton kb 100-110Mbittel van több.

(#97550) Patice válasza Kapanyél (#97548) üzenetére


Patice
nagyúr

Amikor komponensekből pakolod össze a hálózatot (külön router, switch, access point) és van szoftveres vezérlés vagy külön eszközről, vagy NAS-on futtatva, vagy felhőböl.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.