Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) kerekes.pter válasza Gubek-Einste (#98350) üzenetére


kerekes.pter
csendes tag

Rá szeretnék kötni egy két lan portos synology NAS-t így meg lenne az értelme a 2000 mbit/s sávszélességnek ha aggregálva lenne.

(#98352) Gubek-Einste válasza kerekes.pter (#98351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus fronton a következő típusok jók lehetnek neked: TUF-AX3000v2, ROG Rapture GT-AX6000 vagy az AX86U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98353) kerekes.pter válasza Gubek-Einste (#98352) üzenetére


kerekes.pter
csendes tag

Most nézem hogy magában a DSM-ben lehet csinálni bound-ot ami összekapcsolja a 2-őt rádugva a két lan portra ekkor nem dupla annyi lesz a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#98354) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Ja látom már akkor is kell a link aggregáció a router-en.

(#98355) kpityu2 válasza Asztee (#98344) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha az AiMesh-nél mind a két routernek ugyan az az SSID-ja , attól még betudom valahogy manuálisan állítani néhány eszköznél ,hogy melyik router-hez csatlakozzon ?

Igen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98356) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Frissítés érkezett az AX53U-hoz.

ASUS RT-AX53U Firmware version 3.0.0.4.386.68526
Verzió 3.0.0.4.386.68526
38.33 MB
2023/02/07
1.Improved JP SKU initial setup process.
2.Improved system stability.
3.Fixed multi-language related GUI bugs.
4.Improved AiMesh stability.
5.Fixed IPSec VPN related performance issue

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98357) Gubek-Einste válasza Graphics (#98356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98358) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

3 hónap után bedöglött a router USB része (ASUS TUF-AX3000 V2), nem ismeri fel a vinyókat, lefagyott a router ha bedugom, de a hálózati rész még jó működik.
A szervíz 30 nap után sem tudott mit csinálni vele. Valsz, hogy a bolt (euronics) visszafizeti a pénzt.
A router nekem megfelelő volt ezekre a feladatokra: kábel net, wifi, médi szerver, torrent.
Kérdésem az, hogy ennyi pénzért (40k +/- 5k) továbbra is maradjak ennél a típusnál, vagy van jobb?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#98359) Janika--1982 válasza atees (#98323) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Huh,nemsemmi. :Y
Remélem szuperűl fog működni. :DD

Nagy János

(#98360) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!
Router-t szeretnék venni, de egyelőre nem tudom, hogy melyik lenne jó nekem. Ebben kérném a segítségeteket!
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? Elsősorban egy szobában lesz. De nem lenne baj, ha átmenne a szomszéd helységbe is a jel, ami 10 méteren belül van és valószínű, hogy tégla. Vízvezeték rendszer kérdéses, 1 méter magasságig van néhány cső, de nem tudom, hogy itt megy e fel a következő lakásba vagy máshol. Nem egyforma a két lakás elrendezése.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? Egy wifi 6-os telefon van, ennek kellene a szomszéd helységben gyorsabbnak lennie. Időnként lenne egy RPi4-es rácsatlakozva. A hely közelsége miatt lehet, hogy inkább kábellel, mint wifivel. Van egy wifis Espon nyomtató és egy 3d nyomtató, ami szintén wifis. Tudtommal egyik sem tudja az 5 GHz-es sávot. Néha egy Surface Pro 7 is lóghat rajta, de így fejből nem tudom, hogy mi a wifi szabványa. Ami fontos, hogy rá lenne kötve egy számítógép, aminek ki kell tudnia használni az 1 Gbit-es adatátvitelt kábelen.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? 1 Gbit.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Természetesen a minél olcsóbb megoldás érdekelne, de 100€-nál nem szeretnék többet rákölteni. Sőt, jobban örülnék valami 50€ körülinek. De gagyit sem akarok. Vagy amelyik nem bírja a tempót, a klienseket, gyakran kell újraindítani, resetelni. Legyen stabil napi 24 órában az év 365(+1) napján.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? Nem szeretnék több SSID-t és azok váltogatását. Szóval a router-nek a fő router SSID nevét kellene használnia. A telefonnak és a többi eszköznek meg arra kellene csatlakoznia, ami az erősebb és stabilabb (ezt a telefon teszteli és, ha nem elég stabil, akkor képes átváltani 5G-re). A két router-t mindenképp kábellel akarom összekötni, hogy meglegyen a sebesség. Nem szeretném, ha két hálózatom lenne. A fő router szolgáljon ki minden eszközt, mintha a másik router ott sem lenne. Ez fontos, hogy ne legyen bonyodalom az IP címekkel és az eszközök elérésével, mert a fő router-en is lóg pár eszköz.
4+1 LAN csatlakozó legyen rajta legalább. 4 felé "osztja" az 1 "bejövőt". Legalább 1 Gbit-esek. A "bejövő" lehet gyorsabb is.
A fő router egy Fritz!Box 6690 kábel modem-router és egy port tudja a 2,5 Gbit-et is.
Nem tudom, hogy a kevésbé ismert router-ek mennyire megbízhatóak, a kínai márkákkal (Xiaomi, Huawei) szemben, hála a propagandának, elbizonytalanodtam. És volt két rettenetes Huawei készülékem is. Szóval ezeket csak akkor, ha 100%-ra azt mondjátok, hogy megbízhatóak.
Ti mit ajánlanátok?

(#98361) Gubek-Einste válasza JulianSinulf (#98360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elsődleges eszköz miatt a FRITZ!Repeater 3000 AX ami szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98362) JulianSinulf válasza Gubek-Einste (#98361) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Az összefoglalóban olvasottak alapján pont attól féltem, hogy csak Fritz eszközt választhatok.
Amit ajánlottál, az nem igazán felel meg a kívánalmaknak. Legalábbis nekem úgy tűnik, hogy nem LAN kábelen keresztül csatlakozik egymáshoz a két készülék, így az 1 Gbit erősen kétséges. A rajta lévő két csatlakozó a kliensek kiszolgálására való. Legalábbis a promó anyagból nekem ez jön le.
Nincs olyan eszköz, ami nem csak a saját márkájával, fajtájával kompatibilis? Valami univerzális? Ez esetben akkor belefér a számomra kevésbé ismert márkák készülékei is, akik hajlandóak voltak valami univerzálisabbat csinálni.
Vagy, ha kiveszem a telefont az egyenletből, akkor a szobában lévő wifis eszközökre beállíthatom fixen a közeli eszköz wifi-jét, azok nem fognak vándorolni, de fontos, hogy a hálózat minden tagja lásson mindenkit.
Fritz-re csatlakozva van másik gép, amiről el kellene érnem az új eszközre csatlakozó nyomtatókat és az ott lévő számítógépet is gond nélkül. A legjobb lenne, ha a hálózaton lévő eszközök megtartanák a már fixált IP címüket.
Esetleg, ha kapok némi támpontot, hogy milyen paraméterekre figyeljek a leírásokban, akkor magam is sokkal jobban utána tudnák nézni. Vagy ez ilyen olvass el minden cikket és tesztet a készülékről program lenne?

(#98363) MaCS_70 válasza Asztee (#98344) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A AX86-oson Merlin fw van, nem tudom a 2.nak kötelező-e az hogy legyen hozzá Merlin, de gondolom ártani nem árt."

Nem kötelező, sőt, nem is igen fogsz találkozni a node GUI-jával, úgyhogy (szerintem legalábbis) nincs jelentősége annak, hogy a node-on Merlin legyen.

Nálam is így van: AX86u Merlinnel a router, AX92 AsusWRT-vel a node.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98364) MaCS_70 válasza atees (#98323) üzenetére


MaCS_70
félisten

Használd örömmel!

A fagyi meg szent dolog -- elég havi egy gombócot elspórolni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98365) atees válasza MaCS_70 (#98364) üzenetére


atees
őstag

Köszi! Ami fura, wifin a sebesség nem sokkal jobb mint az ac87esen.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98366) MaCS_70 válasza atees (#98365) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó körülmények között nem is feltétlenül lesz gyorsabb a wifi, nem kis mértékben azért, mert a klienseid azonosak maradtak. Az AX nagy dobása a kedvezőtlen körülmények között jelentősen javuló stabilitás/sebesség, illetve a jobb terhelhetőség.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98367) Gubek-Einste válasza JulianSinulf (#98362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem feltétel az egységes wifi akkor bármilyen router megfelelő lesz AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98368) JulianSinulf válasza Gubek-Einste (#98367) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi! Akkor ez lesz.

(#98369) Janika--1982 válasza MaCS_70 (#98364) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Meg egészségtelen is.
A tuti,a házi készítésű fagyi. :))

Nagy János

(#98370) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok!

Adott a képen levő panel lakás (digi 1G-s FTTH net), a megjelölt helyeken 1-1 Xiaomi AX1800 (a fehér tégla, nem a fekete torony verziós + global fw). Ezek mesh-ben vannak, kábelen összekötve. Nagyjából jól is működik, de felmerült, hogy jó lenne összekötni meshben egy ugyanilyen elrendezésű lakással, de két emelettel feljebb (szóval +1 panel szint közöttünk van). ;] A mostani lakásban levő routerek pozícióját fixnek venném és ez a lakás a fontosabb. Itt legyen jó lefedettség és gyorsaság. A másikban csak "sima" netezés lenne + streaming, a routerek viszonylag szabadon elhelyezhetőek (ameddig elér a konnektorig), de csak wifi lehet a backhaul.
Signal level:

Mi lenne a legjobb megoldás megtenni ezt? Ha lehet, megtartanám a mostani két Xiaomi AX1800-at és ezt egészíteném ki plussz egységekkel. Ahogy olvastam maguk az AX1800-aknál max 4 eszköz tud mesh-t csinálni egyben.

Árban a szükséges minimum a keret, de nincs értelme elszállni a netes sebesség/késleltetés/... mi miatt.

Többféle ötletet is figyelembe vettem, de pl nem tiszta (még a Xiaomi oldalát is feltúrva), hogy most akkor kompatibilisek-e az újabb AX mesh routereik visszafelé az AX1800-val.

A másik fő gondom (főleg gyakorlati tapasztalat hiányában), mennyire megvalósítható egyáltalán, hogy wifin át lehet lőni ezt végülis 3 szinten panelben mesh wifi hálóban?

Pl.
+ 1/2 db AX1800 a fentebbi lakásba, a mostaniak "felett"
AX3600: fő router (a képen a lentebbi router helyén) és fentre AX1800(ak)
AX9000: fő router (a képen a lentebbi router helyén) és fentre megy az egyik 5G sávja, amit fog egy AX1800, a másik 5G sávja osztja a lenti lakásban a netet wifin
4db AX3000 a mostani routerek helyén és fent is "ugyanott"
... vagy bármi értelmes javaslat egy elborult :W ötletre? :B

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98371) Alex91 válasza domedee (#98370) üzenetére


Alex91
félisten

Most latni valamelyik routeredet a masik lakasbol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98372) domedee válasza Alex91 (#98371) üzenetére


domedee
senior tag

Telefonnal próbáltam. 1 vonal a 4-ből, rácsatlakozik, de már nem bír semmit behozni a böngésző.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98373) Alex91 válasza domedee (#98372) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ez igy eselytelen…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98374) kpityu2 válasza domedee (#98370) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem felejtős a beltéri wifi backhaul. Vasbeton jól árnyékol. Hacsak nem tudod az antennákat úgy kidugni az ablakon, hogy lássák egymást. Elborult ötletnek: ablaknál falon kívül leengedni a vezetéket. Vagy vannak ablakra ragasztható kültéri antennák...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98375) domedee válasza Alex91 (#98373) üzenetére


domedee
senior tag

Nem tud annyival többet a router antennája? Már csak a mérete okán is, mint a mobil kis cucca?

#kpityu2: volt eszembe a kábel is, de nem biztos, hogy belemennének (a nagymamához kellene átvinni), illetve az elvezetés se lenne egyszerű nálunk, ha egyáltalán tudnám úgy, hogy ne lógjon, látszódjon a lábel, amíg kiért az erkélyre, majd fel és újra be a fenti lakásba.

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98376) Graphics válasza domedee (#98375) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.

Viszont én is kábelleengedős módszert javaslom, két szinten nem fog a WiFi jel átmenni rendesen.

Vesztek vékony flat kábelt, azt az ablaknál talán be lehet vezetni, avagy fúrtok lyukat a tokra, és ott behúzva megkrimpelitek bent.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98377) dudika10 válasza domedee (#98370) üzenetére


dudika10
veterán

Ez csak es kizarolag a szolgaltato hozzajarulasaval szabalyos. Menj, kerd a hozzajarulast a Digitol, es gyere vissza, ha megkaptad. :U

kpityu2, Graphics : miert kell otleteket adni egy szabalytalan dologra? :(

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98378) Graphics válasza dudika10 (#98377) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert szabályosra nem tudtam. :K

Én nem tudom, kié, hogy a lakás. A többit tudja ,ha akarja. Most ha én netántalán beállítok egy vendégwifi-t és szórom a netet vakvilágba, arról is kell szólnom a szolgáltatónak?

Vagy ha mi a szomszéddal WiFi jelszót cserélünk, mert mondjuk így adja ki mindkettőnknek?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98379) domedee válasza dudika10 (#98377) üzenetére


domedee
senior tag

Ha elég erős lenne a routerem wifije, akkor használhatnám ott saját netem? Ha felmennek a gyerekek a nagyihoz, akkor miért ne nézhetnék a saját netünkön a saját streaming useren a mesét? :D

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98380) kpityu2 válasza domedee (#98379) üzenetére


kpityu2
őstag

Vagy előfizettek egy másik netre... Egy jobb router árából kijön egy éves előfizetés.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98381) dudika10 válasza domedee (#98379) üzenetére


dudika10
veterán

Sajat ingatlanon kivuli megosztas szabalytalan a szolgaltato elozetes beleegyezese nelkul. Akar a nagyival, akar a szomszeddal, akkor is, ha a sajat ingatlanodon belul van a router.
A szerzodesi feltetelekben vilagosan benne van.

A sajat gyerekeid a nagyinal vegulis hatareset.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98382) domedee válasza kpityu2 (#98380) üzenetére


domedee
senior tag

csak az ötödik évre már elég nagy pénzkidobás arra, hogy mesenézésre menjen az egész. :)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98383) Graphics válasza dudika10 (#98381) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm ,ez azért furcsa, mert nekem pl. a exUPC-s eszköze egy free WiFi-vel beállítva érkezett. :)

No mindegy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98384) JulianSinulf válasza domedee (#98375) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Ha már van erkély, akkor esetleg valami kültéri megoldásos irányított antennás dologgal kellene esetleg próbálkozni.

(#98385) domedee válasza dudika10 (#98381) üzenetére


domedee
senior tag

Amúgy nem vacakolnék vele, ha nem a gyerek a nagyinál eset lenne.
Mondjuk megnéztem az aszf-et, de arról nem nyilatkozik, hogy a szolgáltatást mennyire terjeszthetem ki az ingatlanon kívűlre saját részre.

A használat jogosságához meg pluszban: szegény nagyi jogosulatlanul elszenvedi a Zigi és Sharkot, ha szigorúan nézem... :DD

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98386) Laza...


Laza...
addikt

Nagyon OFF, de miért akar mindenki önkéntes rendőr lenni? :F :U

Never give up!

(#98387) domedee válasza JulianSinulf (#98384) üzenetére


domedee
senior tag

Ez csak még több vacakolás lenne szerintem. Kellene egy jelerősítő, ami wifiből wifit csinál, majd ugyanezt fent újra. Amikhez még 220-at is kellene vezetni, ha adott esetben nincs elég hosszú tápkábele az erősítőnek. És a kinti antennához fúrni kellene a vezetékének, de akkor már ha fúrok, egyszerűbb egy lan-kábelt átvinni kint. Érzésre meg még jó drága is lenne.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98388) JulianSinulf válasza domedee (#98387) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem tudom. Vannak készülékek, melyekre külön antenna köthető. De lehet, hogy már az is elég lenne, ha a készülékek kint lennének az erkélyen. Igen, ehhez kell LAN-t és tápot is kivinni. Vagy a készüléket lakáson belül tartani és antennakábelt kivinni. Itt törekedni kell a rövidségre. Akár próbából is ki lehetne vinni egy készüléket és megnézni, hogy úgy fent milyen a jelerősség. Egyáltalán érdemes e benne gondolkodni.
Volt, hogy antennát tettem egy router antennája helyére, hogy jobb kapcsolatot érjek el. Nem volt drága az antenna. Nagyjából 20x20 cm-es lehetett és úgy 1-2 cm vastag. Kicsit segített. A másik készülékre nem tehettem antennát, mert nem az enyém volt. És sajnos azt sem engedték meg, hogy UTP kábelt húzzak ki. Ráadásul két router is kellett. Egyiken volt ez az antenna, a másik meg volt a wifi hozzáférési pontom. Az első router vásárlásánál nem tudtam, hogy a két antenna nem azt jelenti, hogy "két wifi hálózathoz" csatlakozhatok. Ahhoz két wifi modulnak is lennie kellett volna a készülékben. De az nem volt.
Ez nem annyira feltűnő, és, ha valaki reklamálna, rá lehet fogni, hogy "otthoni" hálózat két lakás között, aztán nem kell beengedni senkit.
A kábellel az a gond, hogy abba tényleg beleköthetnek. Ilyen szempontból az épület tulajdonosát kellene megkérdezni a lehetőségekről. Azt a kábelt valahogy rögzíteni kell a falhoz. Olyat venni, ami ellenáll az időjárás viszontagságainak. És még ki tudja, hogy milyen előírások vannak.
Most nem rendőrt játszom, mert az nekem sem tetszik, hogy itt egyesek elviszik a témát arra, amerre nem kellene.
Viszont rosszakarók bármikor lehetnek. Vagy egyszerűen csak irigyek, kötekedők és bejelentők. Én inkább ettől tartanék.

(#98389) domedee válasza JulianSinulf (#98388) üzenetére


domedee
senior tag

Naja, kötekedő szomszéd jobban lehet, ezért is gondoltam én is wifire. Az nem látszik kintről és nem is kell annyit "szerelni", mint brámilyen más megoldáson. Az sem baj, ha nem túl acélos a net, csak egy HD-stream átmenjen (netflix/d+/youtube) rajta és ezért kérdeztem, hogy melyik wifis mesh router lehet elég. Még csak 4K sem kell. Hátha már valaki játszott hasonlót panelben.

Megvenni a routert és rájönni, hogy nem viszi át rendesen, az lenne csak a bosszantó.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98390) JulianSinulf válasza domedee (#98389) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Úgy tudom, hogy neten véve 14 nap visszaküldésed van.
Boltban véve 3 napod.
Indokolni nem kell.
Azt nem tudom, hogy Magyarországon az online kereskedők el szoktak e térni ettől pozitív irányban. Németországban gyakori a 30 nap, de néhány helyen a 100 nap is. És nagyon gyakran állják a visszaküldést is.
Esetleg a meglévők közül egyet kirakni, egyet felvinni, csak a próba kedvéért. Adna némi támpontot.

(#98391) domedee válasza JulianSinulf (#98390) üzenetére


domedee
senior tag

Elvileg igen, vissza lehet küldeni 14 napon belül. Majd ki akarom próbálni, csak azon gondolkoztam, hogy mindegyik Xiaomi AX-es mesh router tényleg kompatibilis-e egymással. Még a Xiaomi oldalán levő kevés infó sem egyértelmű erről.

1.Q: Mi Router AX1800 and Mi AIoT Router AX3600’s Mesh function Introduction
A: Mi Router AX1800 and Mi AIoT Router AX3600 only support networking between the same models, such as 2 Mi Router AX1800 networking or 2 Mi AIoT Router AX3600 networking.

2.Q: Introduction to the Mesh function of routers released after Mi AIoT Router AX3600
A: Routers released after Mi AIoT Router AX3600 support mesh networking with different models of routers, but do not support mesh networking with older router models, such as Xiaomi Router AX3200 and Mi Router AX9000 can be networked while Mi Router AX9000 and Mi Router AX1800 Networking is not possible.

Ugyanakkor találtam a neten videót, ahol AX3600 és AX1800 volt mesh-ben, meg az AX1800 az AX3600 után jött ki. De az is igaz, hogy az AX1800-ból volt két model, a feketer torony (CN) és a fehér tégla (Global). De mire gondol a költő, amikor AX1800-ról beszél? :F

Emiatt érdeklődök, hogy a mesh összerakható-e eltérőtípusú routerekkel. Ha igen, akkor is melyik antennája legerősebb? Mert ha az AX1800 megy is, hátha egy újabbal még jobb kapcsolatot tudna.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98392) JulianSinulf válasza domedee (#98391) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ebben sajnos sokat nem tudok segíteni, mert pontosan nem tudom a mesh-t sem.
Ami infóval találkoztam, az alapján a tp-link-en belüli családok is csak önmagukkal kompatibilisek, másik családdal nem.
Hogy a Xiaomi is így játszik e, esélyes.
Régen egy hotelban laktam. Amerre mentem, mindenhol rajta lógott a telóm a wifin. Pedig ott több különböző márkájú router szolgálta ki a vendégeket. Az SSID ugyan az volt. Nem tudom, hogy csinálták meg, hogy a kliensek gond nélkül vándoroljanak a routerek között.
Nekem úgy tűnik, hogy az AIoT már egy másik család.

(#98393) redingitell


redingitell
senior tag

Elengedtem a tp-link vonalat.
Ha az emeleten egy asus ax 53u lesz, a földszinten utp kábellel összekötve egy asus ax 55 akkor ez a kombó müködhet úgy, hogy a készülékek egy wifi hálózatot látnak, és az erősebb jelet kibocsájtó ruterhez csatlakoznak?
(a szolgáltató eszköze az emeleten van, csak a földszinten több készülék csatlakozna a routerre azért gondoltam az ax55-öt oda)

(#98394) Graphics válasza redingitell (#98393) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, működhet.

De a szolgáltató eszközét érdemes ilyenkor bridge módba tenni, hogy ne adjon WiFi-t sem.

Nálam is hasonló, annyi ,hogy nem szintek vannak, hanem távolabbi pontok azonos szinten.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98395) #46824192


#46824192
törölt tag

Milyen asus router érdemes most venni az alábbi célokra?

-5ghz wifi
-kicsi torrent (egyszerren 6-8 db seed)
-1Tb 2.5" vagy 2 Tb 3.5" külső tápos HDD usb-n később lehet 4Tb 3.5" lenne
-smb megosztás biztonsági mentésre
-ftp és dlna elérés FHD content megosztáshoz 3-4 felhasználónak

Azért asus -ban gondolkodom , mert pár éve volt már, igaz csak wifire és smb-re egy olcsóbb darab és nagyon elégedett voltam vele.
Nyilván nem ágyúval verébre kategória kellene 100 ezerért, de azért ne hajszálon lógjon az összeomlás szélén.

Köszi

(#98396) Janika--1982 válasza Laza... (#98386) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Azzzzért,mert! :DDD
Mindenhez értünk országa vagyunk. :W

Nagy János

(#98397) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Ha nem kell mesh, akkor egy xiaomi ax1800 tökéletes otthoni használatra?

(#98398) Laza... válasza diegho (#98397) üzenetére


Laza...
addikt

Csak ha elég a kis wifi teljesítmény. Nekem 3db váltotta ki az 1db ax3600-at, de így sem teljesen. Igaz, az 1w-ot is tud - pont emiatt lett mesh, nem hiszem hogy jó lenne kisgyerekek mellett 1w teljesítmény

Never give up!

(#98399) redingitell válasza Graphics (#98394) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen!

(#98400) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok !

Létezik olyan router 15 000- alatt mi csak vezetékes, gigabites?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.