Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) krealon válasza maxika2004 (#39994) üzenetére


krealon
veterán

"arra gondoltam hogy egy hozzáférési pont látszódjon.... ugy is megoldhtó ?
tehát ha mondjuk átmegyek egyik rutertől a másik közelébe
akkor ne kelljen az éppen használt eszköznek át csatlakozni a másikra....
"

Ez az ugynevezett WiFi (fast) roaming.
Az Apple eszkozok (iPhone, iPad, stb) ismerik a 802.11k es 802.11r szabvanyt, igy ezek automatikusan atvaltanak a jobban elerheto AccessPoint-ra.

Mas eszkozokhoz WDS kell (ez viszont csak azonos gyarto / chipset eseten mukodik tobbe-kevesbe ) vagy valamilyen egyedi (gyarto specifikus) rendszer kell (pl Ubiquti UniFi).

(#40002) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#39993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"500-as nettel nem sikerült 50Mbit sebesség fölé tornászni a benne lévő klienst, ami elég gyenge mutatvány, igaz ezt több minden is okozhatta, de azért ez tényleg elég karcsú."

Igen okozhatja több minden, de legfőképpen az, hogy ez még mindig egy router, és nem szerver! A MIPS alapú ASUS RT-N66U sebessége saját torrent klienssel valahol 4-5MB/sec körül ér véget, ugyanez az ARM alapú RT-AC56U és RT-AC68U esetén 6-8MB/sec!

(#40003) Intruder2k5 válasza schferenc77 (#39997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én személy szerint Tomato-t javaslok, és azt szerintem többen is használják, legalábbis ezen a hardveren mindenképpen... Ellenben azt tudni kell, hogy ezekkel a firmware-ekkel bukod a hardver NAT támogatást, ami annyit jelent, hogy ha gyorsabb neted van, akkor ez nem lesz megfelelő számodra! DHCP-n ~250Mbps, PPPoE-n 100-150Mbps maximum!

Tomato GUI
DD-WRT GUI

Sajnos egyik sem frissül igazán, így elég régi verziók, de megnézni azért lehet...

(#40004) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#40002) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ezért is írtam neki hogy ne akarjon olyat elvárni senki egy routertől amit egy NAS (szerver) tud rendesen ellátni, messze nem kielégítő ezeknek a torrent klienseknek a tudása, de nem is várom el tőlük, mivel én HP microservert használok, több mindenre.

Egy próbát mindenesetre megért, hogy leteszteljem, hogy ezek mit is bírnak az előző routereimhez képest :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40005) Intruder2k5 válasza gukker1 (#39998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért nem sikerült feltenni a Tomato-t? Recovery módban próbáltad? Csak mert a gyári fw webes felületén valóban nem megy fel, ez köztudott... Esetleg meg lehet próbálni DD-WRT-t tenni rá, majd arra a Tomato-t, így két lépésben talán kikerülhető a recovery mód!

(#40006) zsolt501 válasza gukker1 (#39998) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szakadozást és újraindulást nem tapasztaltam, ebből a szempontból nagyon stabil, és gyors a menü is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40007) gukker1 válasza zsolt501 (#40006) üzenetére


gukker1
tag

Zsolt501 :R

Intruder2k5 Valószínűleg user error , amikor fel akartam tenni próbáltál segíteni, de akkor sem ment.
Ha lesz rá időm megpróbálom megint.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#40008) schferenc77 válasza Intruder2k5 (#40003) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm. :R
ezek szerint, ha 500-as Digi-s netre szeretnék menni, akkor marad a gyári fw?

(#40009) Shingen


Shingen
addikt

Bocsi srácok az OFF-ért, de itt nem találtam a forumok között olyat ami a pc-n előforduló hibákkal foglalkozna,de lehet elkerülte a figyelmem, ha tudtok ilyenről irányítsatok már át.
Köszi szépen.

風林火山

(#40010) maxika2004 válasza krealon (#40001) üzenetére


maxika2004
őstag

SIKERÜÜÜÜLT ! ....szinte elsőre
:C :C :C
Köszi a segitséget !
(MINDENKINEK ! )

Gondolom elég is volt belőlem ... :B ;) :R :R :R

(#40011) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Segítség kellene!
E3272 modem összekötve TP-LINK 3420 routerrel +aktív usb hub.
Ha bekapcsolom a pc-t minden tökéletes.
Van net,telefon wifivel rá lehet csatlakozni.
Viszont ha kikapcsolom a pc-t,nem lehet wifivel rácsatlakozni. Azt írja ki hogy "nincs internet hozzáférés".
Beállítás lehet?
Köszönöm előre is.

(#40012) Intruder2k5 válasza schferenc77 (#40008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Jelenleg nem nagyon van még olyan hardver a soho routerek piacán, ami ezt nyers erőből át tudná tolni, tehát custom fw.vel is kihasználható lenne...

(#40013) Intruder2k5 válasza Shingen (#40009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#40014) Intruder2k5 válasza TOLEDOO (#40011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt inkább IDE, vagy IDE!

(#40015) Shingen válasza Intruder2k5 (#40013) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!
Még 1x bocs a kérdésért!

風林火山

(#40016) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Nézegetem ezt a MIKROTIK -nek a kis routerét.
Nagyon jókat írnak róla. Nagyon erös (akár 1W) és stabil wifi-je is van,ami számomra a legfontosabb szempont.
Csak a legtöbb helyen azt írják,hogy elég bonyolult a beállítása neki. Én,mint AP-t használnám,rákötve a fö routerre.
Közületek használ valaki ilyen routert?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40017) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok !

Egy megbízható,stabil, jó hatótávolságú wifi ( 3 szintes családi ház) routert szeretnék, ~ 20.000 -es kategóriában.Ezt néztem idáig ASUS RT-N18U, de olyan nagy a választék, hogy elég nehéz a döntés.
Mit ajánlanátok?Más gyártó,típus esetleg?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#40018) kali válasza gyerecske (#40017) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben csak 2.4 GHz wifi szórás kell, úgy az egyik legjobb választás az rt-n18u.

(#40019) Shareana


Shareana
csendes tag

Sziasztok!
Régi WRT54GS-es linksys routerünket akarjuk lecserélni, mert az emeleten öcsém szobájába már nem ért el a net, és a többi szobába is gyenge minőségű volt. A különböző típusokhoz sem értek (a,b,g,n,ac) ezért szeretném megkérdezni, hogy 20 mbps-os net sebességhez milyen routert ajánlanátok? Még annyit, hogy nagy a család, így egyszerre 4-5 eszköz tuti csatlakozna rá.
Köszi a segítséget!!!

(#40020) Intruder2k5 válasza crissprivat (#40016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#40021) crissprivat válasza Intruder2k5 (#40020) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,meglesem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40022) Intruder2k5 válasza Shareana (#40019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 20Mbps biztonságos átviteléhez már nem árt az N szabvány ismerete mindkét oldalon (router és kliens), mert G esetén ha nem vagy egy helységben a routerrel, akkor simán ez alá eshet a sebesség...

Mivel összeget nem írtál, amit rá tudsz szánni, így azt mondom, hogy az olcsóbb megoldás az ASUS RT-N12 D1, ha pedig szeretnél egy időt állóbb darabot, akkor ASUS RT-N18U!

Bár ez utóbbi a netsebesség kérdésében egy kicsit túllövés a célon, de tudsz vele USB-s nyomtatót megosztani, torrentezni, helyi hálózaton tartalmakat megosztani, médiát stream-elni, stb... Ha ilyen igények nincsenek, és később sem lesznek, akkor jó lesz a kisebb modell is!

(#40023) Gézengúz válasza Shareana (#40019) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha pedig messzebbre kellene lőni a wifivel, akkor ne erősebb routert akarj venni, hanem próbálj meg egy 2.-at switchként csatlakoztatni az elsőre, kábellel..

(#40024) btz válasza Intruder2k5 (#40020) üzenetére


btz
addikt

Jujj. Ez a felület durva. A mezei user dobna egy hátast ha ezzel kéne bármit is beállítani

ⓑⓣⓩ

(#40025) Multibit válasza btz (#40024) üzenetére


Multibit
veterán

Ez is megtanulható, tanusíthatom. Viszont annyi fonomságot lehet beállítani rajta, amire a mezei usernek nincs szüksége. Ja és mindezt gyári firmware-rel. A Mikrotik routerek nincsenek rászorulva alternatív szoftverre. Az a gond, hogy a házi használatra szánt típusok hw erőben sajnos nem elégségesek a megnövekedett sebesség kiszolgálására (gyorsabb Digi net csomagok).

(#40026) btz válasza Multibit (#40025) üzenetére


btz
addikt

Az openWRT vel is minden beállítható mégsem mondhatom rá hogy hú de durva szétbonyolított valami első ránézésre sem, főleg ezzel az újféle témával ami a legújabbban van, de ez?....
Persze ha sokáig nézem a káoszt, akkor egy idő után rutinból megy a használata.

ⓑⓣⓩ

(#40027) crissprivat


crissprivat
senior tag

Azt ajánlották,ha csk AP ként akarnák routert használni akkor inkább CÉLEZKÖZT vegyek.
Szerintem visszaküldöm az asus routert és helyette veszek egy Ubi 27dBm ufót.
Használ valaki közületek ilyet?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40028) BrownB válasza crissprivat (#40027) üzenetére


BrownB
tag

UniFi AP-t Mikrotik routerrel szeretem. Már raktam egy-két helyre és láttam is egy-két helyen ilyen kombót. Igaz UniFi-ből LR változattal nincs tapasztalatom, de rosszabb nem lehet mint az UAP, így merem ajánlani. :)

(#40029) crissprivat válasza BrownB (#40028) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi az infót,igen elég sokan dicsérik.
Azt nem tudjátok,muszáj vízszintesen (mennyezeten) lennie,vagy mehet a fel a falra is függölegesen?
Mondjuk szerintem mindegy kellene,hogy legyen.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#40030) zsolt501 válasza crissprivat (#40029) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A benne lévő antenna határozza meg, vagyis annak a sugárzási karakterisztikája, ha mennyezetre tervezték akkor oda érdemes tenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40031) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Lehet hülyeséget kérdezek.
Az érdekelne hogy egy videót pendriveon keresztül fellehet tölteni Youtube-ra routerrel úgy hogy a pc-t kikapcsolom?
Létezik ilyen funkció?

(#40032) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy csak én vagyok a béna, de Asus RT-AC66U routeren hogyan leeht elnevezni az egyes klienseket? Azt látom a kliens listában, hogy hányan, milyen MAC-kel és IP-vel vannak fent, de hiába állítok be reservation-t rá, nem tudok nevet adni, csak azt, hogy melyik mac milyen ip-t kapjon. Ötlet?

(#40033) Intruder2k5 válasza schferenc77 (#40032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre több megoldás is van, az egyik a Tomato...

...és ha minden igaz, a másik a Merlin!

lnk, lehetnek ilyen megoldások, KERESGÉLJ!

Viszont ez még mindig nem a router problémás topik, és nem is a moddolós, ide azoknak kellene írni, akik új routert szeretnének venni!

(#40034) lnk válasza Intruder2k5 (#40033) üzenetére


lnk
aktív tag

Szeretnék újat vásárolni és azért kérdeztem hogy elérhető-e routerben ilyen funkció akkor ahhoz mérten kértem
volna segítséget a vásárláshoz. De jogos előbb máshol kellett volna ezt kiderítenem. Köszi a helpet :R

(#40035) schferenc77 válasza Intruder2k5 (#40033) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Gyári fw-ben ez nem elérhető?

(#40036) Intruder2k5 válasza lnk (#40034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen megoldás mindenképpen csak custom firmware felrakása után lehetséges, mert shell scripteket futtatni csak úgy tudsz majd, és még különböző dolgok is kellhetnek hozzá, mint phyton, vagy egyebek... Szerintem érdeklődd meg az OpenWrt topikban, azzal a legesélyesebb összehozni egy ilyet, és ha pozitív választ kapsz, akkor a netednek és a pénztárcádnak megfelelően választhatsz hozzá routert... De arra készülj fel, hogy ez nem "egérrel kattintgatós" megoldás lesz, tehát legalább minimális, alapvető konzol ismeretek kellenek hozzá! És itt ugye nem a játékkonzolra gondolunk, hanem a Linux/UNIX parancssorra... :)

[ Szerkesztve ]

(#40037) lnk válasza Intruder2k5 (#40036) üzenetére


lnk
aktív tag

Akkor azt hiszem maradok a jól bevált módszernél feltöltés ügyben. :)
Vásárlás ügyben pedig elég volt visszaolvasni hogy megtaláljam a nekem megfelelőt.
Köszi mégegyszer :R

(#40038) schferenc77 válasza Intruder2k5 (#40012) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Magyarul 500-as nethez ÉS dd-wrt-hez/tomato-hoz nincs megfelelő hw?

(#40039) Intruder2k5 válasza schferenc77 (#40038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan!

(#40040) chillytommi


chillytommi
csendes tag

Sziasztok!
Lassan belefájdul a fejem a keresgélésbe és a vélemények böngészésébe...
Diginet1000-re váltok és egy használható, jó (problémamentes) routert szeretnék hozzá választani.
Mivel nem vagyok nagy spíler, ezért a hozzáértőktől szeretnék tanácsot kérni. Kinéztem többféle routert, csak éppen választani nem tudok köztük: Netgear R6250 AC1600 vagy ASUS RT-N66U ?
Melyiket válasszam? Vagy esetleg másikat javasoltok?
Az igények: 1 gép hálózatban, 2 notebook wifin, illetve 2-4 telefon és tablet wifin. Emeletes társasház, nem betonos panelben. Nem árt, ha a wifi jelsugárzás "leérne" a 6. emeletről...
Segítségeteket köszönöm.
Chilly

[ Szerkesztve ]

(#40041) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Három antennás routereken és három antennás PCI-os wifi kártyáknál szabad/lehet külső yagi antennát csatlakoztatni?

(#40042) Gubek-Einste válasza chillytommi (#40040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből a két eszközből mind a kettő valahol 700-750 Mbps körül tud, ennél több kell akkor TP-Link 1043NDv2/3600, Asus N65U-t vegyél de alapvetően jó lesz az Asus N66U is.
A hatodikról biztosan nem fog leérni a wifi jel.

#40041) Zoli2
Lehet rákötni de mindegyik antennát azonos irányba kell állítani és azonos típusú antennára kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40043) btz válasza crissprivat (#40016) üzenetére


btz
addikt

6Wattot is írnak ennek a wifijére. Megnézném működés közben milyen lehet.

ⓑⓣⓩ

(#40044) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a tapasztalt, jártas kollégáktól router+3G_usb_stick párosítása ügyében. Kerestem, de nem sikerült ilyen párosítást leírásban találnom.

Van egy Tmob-os "BroadBand MF195" stickem és szeretnék venni egy TP-Link TL-MR 3420-as routert. A router által támogatott eszközök listájában nem szerepel semmilyen BroadBand, viszont külsőre a ZTE Mf-190 vagy MF195 hasolít hozzá. A 190-et támogatja a 3420.

Próbálta már valaki párosítani ezt a két eszközt? Felismeri, működik?
Valamelyik ZTE az ugyanaz mint a BroadBand?

Köszönöm!
P.

(#40045) schferenc77 válasza Intruder2k5 (#40039) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Egyébként csak SOHO oldalon nincs olyan hw, ami tomato-val/dd-wrt-vel tudná az 500Mbit-et? Tehát egyszerűbben a kérdést: milyen vasat kell ahjhoz venni, hogy Tomato-val/DD-RT-vel ki tudjon az ember hajtani 500Mbit/s WAN kapcsolatot?

(#40046) Intruder2k5 válasza schferenc77 (#40045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Biznisz" osztályban meg nincs olyan HW, amin menne a Tomato, vagy a DD-WRT!

(#40047) schferenc77 válasza Intruder2k5 (#40046) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Közben megnéztem az Asus fw honlapját, az újabb gyári fw-ekben már benne van a kliensek elnevezése, sőt még külön ikont is lehet hozzájuk rakni. Ez így már ok, kicsit megijedtem, hogy ezen túl fogalmam sem lesz róla, melyik ip micsoda :F

Viszont ami nagyon tetszik a gyári fw-ben az az AICloud. Három kattintással be tudtam lőni, hogy a router mögötti NAS-on lévő filmjeim akárhonnan a világból elérhetőek legyenek a mobilomon (streamelve). Még csak egy lépés (még nem tudom, hogyan), hogy ezt ne csak mint admin tudjam megtenni, hanem a családnak is ki lehessen adni a hozzáférést...

(#40048) Zoli2 válasza Gubek-Einste (#40042) üzenetére


Zoli2
aktív tag

MInd a router, mind a vevőkártya oldalára 3-3 antenára van szükség? Húú az összesen 6 db antenna.

(#40049) csordas11


csordas11
aktív tag

Jelenleg egy TP-Link TL-WR741ND routerem van a 65nm-es panel lakásomra. 100 megás diginettel megfelelően lefedi a lakást, de csak 40-40 mbps-t tud. Kinéztem három routert is:
- Asus RT-AC56U (30e Ft)
- TP-Link TL-WR1043ND v2.x (13e Ft)
- Asus RT-N18U: (21 e Ft)

Hosszú távra, esetleg gyorsabb netre (upgrad diginet 500-ra) melyiket ajánlanátok, ha nem a pénz az elsődleges szempont?
az Asus RT-AC56U felé hajlanék, de a wifi hatótávjával állítólag lehetnek gondok. Lefedné a 65nm-es panelt?

(#40050) Gubek-Einste válasza csordas11 (#40049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus AC56U, ha nem kell akkor N18U.
Jó lesz az AC56U is a 65 nm-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.