Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Kátai válasza Soma01 (#91998) üzenetére


Kátai
senior tag

Nem, csak routert cserélnék.

(#92002) Soma01 válasza Kátai (#92001) üzenetére


Soma01
veterán

De te eddig csak egy AP-t néztél ki.

(#92003) golyós válasza Gubek-Einste (#91994) üzenetére


golyós
őstag

Köszi!
Az Asus 65P amit lentebb írt a forumtárs nem elég?
Azért ez több mint a fele árban. Az AX-es tud annyival többet, hogy megérje?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#92004) golyós válasza golyós (#92003) üzenetére


golyós
őstag

Mindent elmond a szolgáltatás és a szolgáltatói router minőségéről, hogy 2 méterre a routertől a laptopon a vodafone tv-n nem tudom nézni a meccset mert 5 másodpercenként tölt.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#92005) Kátai válasza Soma01 (#92002) üzenetére


Kátai
senior tag

Elnézést, ha félreérthető voltam. Csak routert szeretnék cserélni.

(#92006) Soma01 válasza Kátai (#92005) üzenetére


Soma01
veterán

Amik a #91996 hozzászólásban benne vannak. azok jók lesznek neked is. AX20, AX50...

(#92007) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Az ajánlott listából az Archer C5v4 és C6 között gondolkodom. [link] (A D-link a mostani). Melyiket érdemesebb venni? Igazából az egyetlen fő szempont számomra a wifi jelerőssége lenne. Ugyanolyan környezetben van ebben köztük különbség? Gondolom nincs, vagy legalábbis nem jelentős. Kertes házunk van, téglafalakkal, az udvaron már nem igazán van net, (de bent sem túl acélos a hálózat), ezen szeretnék javítani. Hiába használok egy Xiaomi Mi Range Extender Pro-t, úgy már wifi van kint, de net vagy nincs, vagy nagyon lassú.
Az internet előfizu egyébként 60/3 Mbps, úgyhogy ennek kb bármi megfelel. Amúgy meg egy TV és egy PC van a routerre dugva, plusz a range extender meg két telefon wifin, tehát semmi extra. Néha filmeznék hálózatról (Plex) 4K/HD-ben, de gondolom ez sem gond.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#92008) Gubek-Einste válasza zsiz (#92007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sebességre/hatótávra nem lehet előre semmit sem mondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92009) zsiz válasza Gubek-Einste (#92008) üzenetére


zsiz
őstag

Azt tudom, de én egymáshoz képest kérdezem a kettőt. Tehát valamelyik jobb-e a másiknál, ha ugyanazok a feltételek adottak. (Itthon a helyszínen a mostaninál valószínűleg jobb lesz bármelyik a kettő közül, az nem kérdés.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#92010) Tomi7887 válasza Soma01 (#91996) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nagyon köszi a segítséget!! Szimpatikus az AX 20 is és az Asus is. A kettő közül választok! Beszélek a Telekom-mal holnap. Mégegyszer köszi!!

-

(#92011) Alex91 válasza zsiz (#92009) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , inkabb ezt, es ha keves, akkor kell venni melle egy ugyanikyet, es AiMesh-be tenni oket…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92012) golyós válasza Gubek-Einste (#91994) üzenetére


golyós
őstag

Ha jól értem a leírását akkor ha csatlakozok hozzá az USB-n egy SSD-vel akkor házi szerverként tudom használni?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#92013) Gubek-Einste válasza golyós (#92012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, hálózati tárhelyként tudod használni a router-re csatlakoztatott meghajtó de nem lesz olyan képességű/sebességű mint egy dedikált eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92014) odipapa válasza golyós (#92012) üzenetére


odipapa
senior tag

Érdemes inkább egy server HDD-be gondolkodnod, ha komolyan használni akarod. Az SSD-ket nem teljesen az efféle felhasználásra találták ki. Az én vinyómba most néztem 2600 nap üzemóra van és még 100%-os.

(#92015) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Tanácsot kérnék tapasztaltaktól:
Docsis gateway (Arris TG2482) wifijéhez csatlakoztam eddig.
Viszont, kipróbáltam bridge módban és betettem egy TP-Link C6 AC1200 (V 2.0)-r routernek. A problémám, hogy a jobb térerő ellenére is (és sebesség tesztek tanúsága szerint is abszolút jó link sebesség mellett), wifi-n keresztül rosszabb volt játékok alatt a ping és a jitter is magas volt, mint mikor csak az Arris gateway wifijét használtam. Vezetéken keresztül kijön a TP-Link jobb teljesítménye, csak wifin rosszabb. (Ugyan az Arris specifikációjából azt feltételezem, hogy komoly wireless hardver van a gatewayben, de hogy a TP-Link érezhetően gyengébben muzsikáljon már egy 100-as nettel, miközben a teszt erejéig csak egyedül én, 1 kliensként csatlakoztam a routhez.... kicsit kiábrándító.... Jah, és interferenciára sem igazán lehet fogni, a kertvárosi alacsony EM zaj miatt...)
Van javaslatotok olyan routerre, aminek a WLAN-WAN közötti teljesítménye jobb a TP-Link C6 AC1200 V2.0 képest? De, nem AC2400 vagy AX3000-re gondolok példának okáért. A netünk csak 100mbit és nem is kell több. Amire gondolok: jobb wireless NIC és/vagy combosabb központi SOC, hogy késedelem és torlódás nélkül jöjjenek menjenek a csomagok.
Ugyanis itt feltételezem a rendszer gyengeségét, lévén, hogy a Tp-Link router & Arris bridge mód LAN-WAN teljesítmény jobbnak tűnik a szimpla Arris gateway felálláshoz képest.
Ui.: vagy user error. De szkeptikus vagyok, mert minden beállítást kétszer is ellenőriztem, mert nem akartam elhinni a tapasztaltakat... 1 órán belül vissza is állítottam mindent a régiben.

Jevons paradox

(#92016) Kátai


Kátai
senior tag

Ilyen [link] routerem van,de a lakás egy pontján(panel) nagyon gyenge a jel. Ezt [link] vagy ezt [link] néztem ki felerősíteni a jelet. Véleményetek szerint melyik lenne a jobb megoldás?

(#92017) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

jelenleg 1 ax58u-m van, viszont szeretnék hálózatot bővíteni (AImesh, kábeles összekötés).

Emeletre, hálókhoz kellene +1 router, mobilhoz, max stream.

Ide node-ként elég egy AC57U V3? Ax55nél egy 10-sel olcsóbb... (15e vs 25e).
1gigás t netem van, az emeleten 2-3 gipszkarton fallal kell megküzdeni.
V van esetleg vmi alternatíva ami árban kedvezőbb mint az ax55?

Köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#92018) MaCS_70 válasza zotosz (#92017) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tapasztalatok szerint érdemes tisztán AX-es rendszert rakni össze.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92019) Gubek-Einste válasza Aprósólyom (#92015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De, nem AC2400 vagy AX3000-re gondolok példának okáért.
Erősebb hardver együtt jár a jobb wifi képességgel vagyis ha előrelépést szeretnél az Archer C6-hoz képest akkor sajnos ebben az irányba kell elmenni.

Asus AC65P megfelelő lehet vagy valamelyik másik ajánlott AX-es eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92020) Gubek-Einste válasza Kátai (#92016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a C24 legyen de szigorúan kábeles kapcsolattal AP módban

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92021) Gubek-Einste válasza zotosz (#92017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide node-ként elég egy AC57U V3
Igen

V van esetleg vmi alternatíva ami árban kedvezőbb mint az ax55?
Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92022) kohai


kohai
tag

üdv!

Tudnátok ajánlani olyan routert amelyiket egyszerü bridge módba állitani? Digi router mögé kellene.
Sajnos ez az ajánlott Mercusys AC12G kifog rajtam.
Vagy másik lehetöségként egy szakit dél pesten aki beállitja nekem.

ty

(#92023) MaCS_70 válasza kohai (#92022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi értesz azalatt, hogy a routert bridge-be állítani???

Ha saját routerrel akarod kiváltani a szolgáltatói HGW-t (ONT-t), akkor magát ezt a szolgáltatói eszközt kell bridge-be állíta(t)ni, hogy nem routerként üzemeljen, és ezt a funkciót a saját eszközöd vegye át -- aminek ez a dobozból kivett állapota.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92024) kohai válasza MaCS_70 (#92023) üzenetére


kohai
tag

a routert bridge módba állitani. nem tudom máshogy megfogalmazni bocs

azért irom igy mert emlékeim szerint volt egy asus roterem amin kijelöltem egy fül alatt hogy bridge mód beirtam az eredeti router jelszavát és ennyi volt. na ezen a mercusysen nem ilyen egyszerü

[ Szerkesztve ]

(#92025) MaCS_70 válasza kohai (#92024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig jó lenne, ha már segítséget vársz -- mivel ennek így nem igazán van értelme.

Mi lenne a funkciója? Mik kapcsolódnának hozzá?

Media Bridge-et akarsz létrehozni? AP-ként akarod használni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92026) Soma01 válasza kohai (#92024) üzenetére


Soma01
veterán

Az eredeti WiFi-re akarsz csatlakozni és azt tovább sugározni?

(#92027) kohai válasza MaCS_70 (#92025) üzenetére


kohai
tag

egyszerüen csak a digi fos huawei routerét szeretném kiváltani 20m -es távolságban, vezetékkel van összekapcsolva a digi routerével.

(#92028) kohai válasza Soma01 (#92026) üzenetére


kohai
tag

igy van
és az eredeti wifit hagyjuk mert az 1000es digi a saját routerével 30Mb wifire képes( a saját huawei routertöl 1m -re) ez a fö probléma

[ Szerkesztve ]

(#92029) Soma01 válasza kohai (#92028) üzenetére


Soma01
veterán

Tehát akkor a Digi routere maradna router, csak a Digi router WiFi-jét nem használnád. E helyett, csak a Mercusys WiFi-jét használnád. Ugye?
És! Jelenleg össze van kébezve a Digi eszköze (routere) és a Mercusys. Milyen portok vannak összekötve?

(#92030) kohai válasza Soma01 (#92029) üzenetére


kohai
tag

igen,
a digi huawei lan1 böl a mercusys wan portjába

[ Szerkesztve ]

(#92031) ElektrikusDE válasza kohai (#92022) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Így:

[Hogyan konfigurálható a MERCUSYS vezeték nélküli útválasztó vezeték nélküli hozzáférési pontként?]

Tehát nem a WAN portot kell erre használni!

Ui:
DIGI-s szerelők sokszor nevezik ezt az eljárást a "saját router bridge módba állításának",
pedig nem ez a hivatalos neve.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92032) MaCS_70 válasza kohai (#92030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát nem bridge módba tennéd a routeredet, hanem Access Point módba.

A Mercusyst nem ismerem, de a fentinek megfelelő üzemmód jó eséllyel menüből is elérhető -- ami sokban egyszerűsítené a helyzetet.

Ha nem, akkor eleve nem a Mercusys WAN, hanem egyik LAN-portjábe kell dugnod a bemenő kábelt. DHCP és NAT funkciót kikapcsolni, de mindenek előtt adni az eszköznek egy, a DHCP szerver IP-tartományába eső IP-címet vagy megkérni, hogy DHCP-ről kérjen egyet magának. Ezután már a routertől kapott IP-címen lesz elérhető.

Az így AP-sított eszköz SSID-je ne legyen azonos a router wifijének SSID-jével!

MaCS

ElektrikusDE közben remek megoldást adott!

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92033) kohai válasza ElektrikusDE (#92031) üzenetére


kohai
tag

köszi ,nem sikerült valószinüleg rossz ip-t adtam de nem is szeretnék ebbe igy bele menni mert igazából nem tudom hogy mit csinálok .

sajnos olcsón akartam ezt megúszni de már látom hogy asus v tplink 20k ért lesz a megoldás, és most már elöre megnézem hogy kell beállitani mert nekem ez a mercusys nem egyszerü.

[ Szerkesztve ]

(#92034) Dr.NX válasza kohai (#92033) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen, ez kiderült.
Szerintem fogadd meg MaCs tanácsát.
A Digis ONT-t tedd MODEM módba (Digi ügyfélkapu), a Mercusyst meg hagyd meg router módban és oda írd a PPPoE bejelentkezési nevet és jelszót.
ONT LAN --> Mercusys WAN

Asussal és Tp-Linkkel is pont ezeket kell megfutni.
További kérdésekkel a megfelelő topikba írj.
Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#92035) kiir válasza kohai (#92033) üzenetére


kiir
tag

Ebben a routerben nincs Access Point mód, de így sem olyan bonyolult.

Első lépés a Mercusys router beállítása:
LAN settings: AUTO DHCP server: OFF A wifi hálózati neveket és jelszavakat írd be tetszőlegesen (de ha az ONT is sugároz, lehetőleg ne legyen egyforma azzal).

Második lépés a vezetékezés:
ONT LAN --> Mercusys LAN (tehát a Mercusys WAN portja üresen marad)

És ennyi.

Megjegyzések:
- Ebben az esetben az ONT marad a router, a Mercusys csak a Wifi-t szórja. És ez nem is biztos, hogy baj, mert a Mercusys AC12G különösen gyenge hardveresen (vö. ár-érték-arány), kb. 10-15 eszköz fölött, vagy különösen erős igénybevételre már nem igazán ajánlják. Persze lehet, hogy te nem használsz annyit.
- Szintén ebben az esetben az ONT osztja ki a belső IP-címeket.Vagyis a Mercusys konfig felületére csak akkor tudsz ezentúl belépni, ha meg tudod nézni az ONT felületén, hogy a Mercusys mit kapott (vagy ha az ONT-ból kihúzod és WAN-porton egy laptophoz kötöd).

(#92036) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

DECO M4-em van, amit AP módban használok, egy ASUS RT-AC65P mögött. Tegnap este vettem észre, hogy van pár eszköz, ami 2.4 GHz-en kapcsolódik a DECO-hoz, annak ellenére, hogy már újabb WiFi modul van bennük, ami tudja a 5 GHz-et is és amiatt a letöltési sebesség megáll 100 Mbit/s környékén.
Hogy lehetne beállítani, hogy ezek az eszközök az 5 GHz-et használják? Nílván, az lenne a legegyszerűbb modja, ha kikapcsolnám a 2.4-et, de sajnos 3 olyan eszköz is van, ami csak ahhoz tud kapcsolódni. Arra pedig nem láttam lehetőséget, hogy különböző nevet adjak a 2.4-nek és az 5GHz-nek.

Illetve még egy dolog :)
Az esetek többségében, az 500 Mbit/s-os internet letöltési sebessége masszívan beáll 200 Mbit/s-ra. Jól sejtem, hogy ez amiatt lehet, hogy a a 2.4 és az 5 GHz is közös SSID-t használ és a lassabb 2.4-en kapcsolódott eszközök fogják vissza az 500 Mbit/s-ot tudó eszközök letöltési sebességét?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#92037) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van egy telekomos otthoni routerem.
A garázsom felett lakok. Garázs-fsz-1-2. ( én a kettőn de fizikailag felette.)
Lekéne vinnem oda a netet. Arra gondoltam, hogy jeltovábbítót tennék az erkélyre. Lefelé tudnék annyit lőni, hogy legyen a garázsban wifi?

(#92038) Soma01 válasza agyhalal (#92036) üzenetére


Soma01
veterán

"DECO M4-em van..."
Ez pedig a Milyen routert (vegyek)? téma.

"További kérdésekkel a megfelelő topikba írj.
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat"

(#92039) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

Előre is köszönöm, ha elolvassátok a storymat és megosztjátok a véleményeteket :)

1.) Volt egy standart otthoni internet csomagom a Telekomnál, 1000-res nettel, és egy Sagemcom F@st 5655v2 routerrel. Az életem szép volt, volt netem és WiFi-m is 2,5 és 5 Ghz-en is.

2.) Aztán jött egy kihagyhatatlan ajánlat és upgradeltem a sávszélt a 2000-res netre, amit a sagem már nem szolgált ki. Sebaj, jött a telekom és hozott egy Sagemcom F@st 5670 -et.
Ez viszont folyamatosan eldobálja a WiFi-s eszközöket, 2,4-en, 5-ön, mindenhogy. Végigpróbálva minden praktikát, elengedtem a történetet.

3.) A telekom közölte, hogy nem száll ki megnézni a helyzetet, mert látják, hogy a routerrel baj nincs, a kábeles net jön. WiFi gondokkal nem foglalkoznak, az hogy a router WiFi-s az csak egy ajándék, ha gondolom, fizessek elő a WiFi szolgáltatásukra, és akkor kijön kolléga, aki kiméri a WiFi-jeleket és telepít erősítőket, havidíj ellenében.

Itt tartunk most.
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy volt-e valakinek hasonló storyja, illetve felvetette a Telekom, hogy vegyek magamnak külön egy routert, ami kimondottan combos WiFi-ben. Ha idáig fajulna a dolog, Szerintetek milyen routert vegyek, ami atombiztos a Wifi-ben, meg esetleg tudja a 2000Mbs-it is, ha esetleg majd mégis arról lenne szó.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#92040) Soma01 válasza mokus1 (#92037) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom, neked sem router kell.
Itt, ebben a témában kérdezz inkább: WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Amúgy meg egy CPE210 segíthet.

(#92041) Soma01 válasza helixP (#92039) üzenetére


Soma01
veterán

Ha kell a 2000Mbs (gondolom, Mbps akart volna ez lenni) akkor az zsebbe nyúlós lesz. Van olyan eszközöd, ami kábeles csatlakozással tud ilyen sebességet? Vagy WiFi-n szeretnéd ezt elérni? Egy eszközön legyen meg a 2000 Mbps, vagy több eszközön? (pl. 2x1000)

(#92042) helixP válasza Soma01 (#92041) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a gyors rekakciót.
Egy kábeles eszköz elég ha tudja ezt a sávszélet.

(igen, nyilván MbPs :B )

[ Szerkesztve ]

(#92043) Soma01 válasza helixP (#92042) üzenetére


Soma01
veterán

Van ilyen eszközöd, ami tudja ezt fogadni?
Úgy latom, neked csak a Telekom eszköz WiFi részével van bajod. Tehát nem is kell router neked. Illetve nem kell routorni, csak egy stabil WiFi kellene. Nem?

(#92044) kohai válasza kiir (#92035) üzenetére


kohai
tag

köszönöm,
igy most kábelen kijön a Gb, 2.4G és 5G-en 200Mb (lényegesen jobb mint volt) :R

(#92045) BB9000 válasza helixP (#92039) üzenetére


BB9000
senior tag

A Telekomtól megrendelt 2000-res net tekintetében is él a 14 napos elállás joga. Szólj nekik, hogy kéred vissza a régi, jól működő netedet a régi, jól működő eszközzel együtt.

(#92046) helixP válasza Soma01 (#92043) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, van ilyen eszközöm, és Telekom megoldás vezetékes részével nem is volt bajom, stabil WiFi-re lenne szükségem.

BB9000: Igen, ezt meg is tettem (14 napon túl voltam, de rendesek voltak ebben, elfogadták), de a régi eszközt nem tudják visszaadni, mert bürokratikus bla bla... :U

[ Szerkesztve ]

(#92047) Soma01 válasza helixP (#92046) üzenetére


Soma01
veterán

Ok. WiFi-n mekkora sebességet szeretnél elérni ideális esetben? A kliensek milyen sebesség szabványt tudnak WiFi-n?

[ Szerkesztve ]

(#92048) helixP válasza Soma01 (#92047) üzenetére


helixP
nagyúr

1080P YT Videó menjen simán :DDD

Munkahelyi WiFi-n ez teljesül kb 180 Mb/s -en.

(#92049) Soma01 válasza helixP (#92048) üzenetére


Soma01
veterán

Vegyél egy Tp-link AX20-at vagy AX50-et. Ezt berakod AP módba és meg is vagy. Tehát az új eszköz adja majd a WiFi-t de a Telekomos marad a kábeles eszközöknek. De a Tp-link is tud adni netet/hálózatot gigabitig kábeles eszközöknek.

[ Szerkesztve ]

(#92050) helixP válasza Soma01 (#92049) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm, ez így jó is lenne, mert a Telekomos teljes kiiktatása lenne a cél, mert elég ostoba helyen van csak lehetőség elhelyezni (bejárati ajtó felett), ahova 1db eszköz fér be, a kábeles vezetgetés meg nagyon ostobán nézne ki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.