Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) goccer válasza phain (#73994) üzenetére


goccer
aktív tag

Játszani csak is kábelen, és ha fele ennyiért nézel routert akkor is pont ugyanott vagy.

(#74002) phain válasza Gubek-Einste (#73997) üzenetére


phain
tag

Ha a playstation nem szamit annak akkor nincs

(#74003) phain válasza goccer (#74001) üzenetére


phain
tag

Köszönöm :R

(#74004) Janusz001


Janusz001
őstag

Héten vásároltam egy ASUS RT-AC57U routert, kizárólag wifi használatra, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, egyik repeateremet is ki tudtam váltani a lakásomban. Azonban szeretném az usb részét is használni torrentezésre, hogy a visszaosztás az asztali gép kikapcsolása mellett is tudjon menni. Egy ilyet kötnék rá : Maxtor M3 Portable 2.5 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCB , megfelelő? Illetve, amit a routerre kötnék merevlemezt, azt meg e tudom osztani media servernek? Jelenleg a letöltött filmeket egyből megosztja a serviio alkalmazás és már nézhetem is a hálózaton.

(#74005) TeeJay válasza Janusz001 (#74004) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem felejtsd el, inkább nyomasd a gépet nem sok áramot fogyaszt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74006) Janusz001 válasza TeeJay (#74005) üzenetére


Janusz001
őstag

Van valami technikai oka vagy macera az egész, amiért erről le kellene tennem? Idle -ben átlag olyan 100-120w körül eszik az asztali gép (i7 3770k, 16gb ram, 3hdd, 2ssd, r9 280), havi szinten 24h -ban ez +3000ft, ez a villanyszámlám negyede lenne, nem olyan kevés az. Lehet először megpróbálom egy 64 -es pendrive -al, aztán ruházok be.

(#74007) TeeJay válasza Janusz001 (#74006) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem i7 4790k van turbo tiltva és torrent esetén alig teker, monitor nélkül 25-30 watt fogyasztás max. Router lassú lesz és bonyolult

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74008) kdavid86 válasza Janusz001 (#74004) üzenetére


kdavid86
tag

En probalkoztam AC57 + 1tb maxtorral, de macera. Ledobalt a wifi, totalisan instabilla valt, tobbszor csak ujrainditas segitett. Valami hibakodot is dobalt, de nem tudom, hogy mi lehetett a problema, a support annyit mondott, hogy erdekes jelensegek, vigyem be es tobbet tudnak mondani.
De nalam az megoldas lett, hogy kivaltottam egy RPI-vel. Azota tokeletesen mukodik a router.

(#74009) Janusz001 válasza kdavid86 (#74008) üzenetére


Janusz001
őstag

Akkor lehet hanyagolom, ha van személyes negatív tapasztalat is.

(#74010) kdavid86 válasza Janusz001 (#74009) üzenetére


kdavid86
tag

Mivel lusta voltam elkuldeni a szervizbe, igy nem derult ki, hogy hibasat fogtam-e ki. Emellett, ami meg zavart a normal mukodes kozben, hogy 2Mb/s volt a torrentezesi sebesseg plafon.

(#74011) kazan23 válasza Gubek-Einste (#73919) üzenetére


kazan23
aktív tag

Gubek-Einste Köszönöm!
Nekem ez inkább +50%-os árkategória, de mit kapunk érte cserébe? Admin felülete, menedzselhetősége, mobil appja lehet jobb az Asusnak? (20 éve sok Asus ezt-azt vettem, aztán jöttek csalódások és azóta nem erőltettem).
[nem igazán látok különbséget] :F

(#74012) Dragon3000 válasza kazan23 (#74011) üzenetére


Dragon3000
veterán

Használat függő, ha gigás nettel és masszív torrenttel terheled, akkor a bennük lévő soc sokat számíthat, esetleg még a plusz szolgáltatások, amiket az ilyen összehasonlításoknál nem szoktak feltüntetni, de ezek mind egyénfüggő dolgok, hogy kinek mi ér többet. Gyári firmware-t akarsz használni vagy buheráltat, ha gyári, abban az asus jobban áll, több frissítést is kapnak az eszközeik, mint a tp-linkek, lehetne ezt még sorolni, pontosan írd le, hogy mire és hogy szeretnéd használni és jobban az igényeidre szabva tudnak neked routert ajánlani.

(#74013) #95590400 válasza Janusz001 (#74009) üzenetére


#95590400
törölt tag

gyk. ue. a hardver dlinkben padavan alatt nálam ntfs vinyóval 40 megabitet tudott, ext3-al 60-at, a padavan transmissionjével. mondjuk nekem csak max 10 mega feltöltési sebességem van, azt is 5-re korlátoztam, és egyszerre csak egy torrentet töltött, 15 kapcsolatra korlátozva.
mondjuk a 4 szál egyformán 25%-ra terhelődött, azaz igazából egy mag pörgött fullon. mellette usb-s vinyóra, ról lehetett másolgatni, meg azért az ac-s wifin se halt le.
szóval próba szerencse, ha tudsz, tegyél rá padavant, az asus rúterek sosem arról voltak híresek, hogy a gyári fw top-on lenne.
pendrive-ra inkább ne, bár a jobb fajták már bírják, de alapvetően nem szeretik a torrent féle többszálú írást.

[ Szerkesztve ]

(#74014) Egon válasza Janusz001 (#74009) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyen célokra egy NAS-t ajánlott inkább venni. Alap egylemezes NAS-ok már vannak aránylag olcsón, a helyedben ebbe az irányba mennék.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#74015) woodworm válasza Egon (#74014) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem egy belépőszintű nas csak a kezelőfelület kényelmességével több. Hirtelen megnövekedett az mt7621-es soc-vel szerelt routerek száma az ajánlottak között. Ha nem korlát az usb2, akkor simán olvasható a rácsatlakoztatott lemez akár 100MB/s sebességel, írható 60MB/s-mal. A torrent letöltés is megy 5-6MB/-mal.
Aki el tudja fogadni a korlátait és hajlandó egy kis energiát fektetni a beüzemelésre, az nem kényszerül azonnal egy nas vagy házi szerver beállítására.

(#74016) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

AC65P-re van Openwrt támogatás, és ha igen, tudja a hwnat-ot?
Agyalok egy ilyen gépen. TeeJay tapasztalata nagyon meggyőző:)
TeeJay: Tesztet köszi! Írtad, hogy kikapcsolt NAT-tal érdekes lenne mit tud az AC66U B1. Nekem 1000/300 DIGI van, a közeljövőben megnézem, mit bír ha kikapcsolom a gyorsítást.

üdv, adika4444

(#74017) woodworm válasza adika4444 (#74016) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a teszt győzött meg, akkor miért tennél rá openwrt-t? Akár teljesen eltérő tapasztalatod lehet vele. Egyébként szerintem minden hardverelem támogatott benne az openwrt részéről, csak még nem foglalkozott vele senki. Ha ez a cél, akkor jelenleg inkább az ac57u az ajánlott.

(#74018) vargalex válasza woodworm (#74017) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem is kb. olyan könnyű lenne portolni, mint az RT-AC57U-t. Én most biztos nem veszek egy újabb routert 23000 Ft-ért (igazából az RT-AC57U-ra sem volt szükségem, de 15000 Ft-ot gondoltam rászánok), de ha valaki néhány napra kölcsönad egyet, szívesen ránézek...

Alex

(#74019) Vikitorony


Vikitorony
tag

Üdv!

Ezres Digi nethez keresek értelemszerűen Gbit-es (WAN és LAN is) routert, AC-s wifi-vel, 15-25k körüli áron (nagyon max 30k).
Egy társasházi lakás nappalijában cserélné a jelenlegit - az összes szoba a nappaliból nyílik.

Streaming (videó, zene), böngészés, videóhívás, torrent menne rajta leginkább, kb 5-8 wifi-s eszközzel, kábelen 1-2 gép.

Néztem az összefoglalóban található modelleket, de érdemben nem sikerült dűlőre jutnom, hogy melyik is lenne a legjobb választás.
Márkában talán ASUS, de nem kizárólag az, ugyanis a listában láttam a TP-Link Archer-eket és más márkát is.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#74020) Gulyopapa válasza Vikitorony (#74019) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szerintem szűkítsd le a választást két három modellre. Helyetted nem fog tudni senki választani.

(#74021) adika4444 válasza woodworm (#74017) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi. Jövőre vonatkozott a kérdés, hogy tudom-e majd okosítani:)

üdv, adika4444

(#74022) kazan23 válasza Dragon3000 (#74012) üzenetére


kazan23
aktív tag

Dragon3000, köszi!
Valójában nagyon igénytelen igények merülnek csak fel ;) a telekomos zxdsl931VII megfelelt idáig az elvárásoknak, egy gigabites switch lóg rajta, azon pc-k és nas, valamint a wifi. Na ez utóbbinak lett szűkös a 2,4GHz a közelben megszaporodott ssid-knek köszönhetően. Tehát egy 5GHz-t is tudó wifi routert keresek a legalacsonyabb tőkebefektetéssel, aminek emberszabású admin felülete van (esetleg mobilos app) első sorban azért, hogy nagytestvért játsszak a gyerekek felé, MAC-address alapján, időkorláttal. :U
A gigabit LAN/WAN pedig amiatt opció, ha egyszer a közeljövőben a rezet véletlenül optikára cserélnék, akkor csak emiatt ne kelljen újat beszerezni.

(#74023) woodworm válasza adika4444 (#74021) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt nem tudja neked megmondani senki, hiába adott az elvi lehetőség. Hacsak nem él valaki vargalex felajánlásával elég sok idő eltelhet mire a hardver találkozik a megfelelő emberrel. Az ac57u majd' három éves, az n56u még idősebb, az előbbire most készül, az utóbbira pedig nincs támogatás.

(#74018) vargalex
Rezgett a léc, hogy vegyek egyet, de elengedtem a témát.

(#74024) kalolaci válasza woodworm (#74023) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ezek szerint: ac58u a legfrissebb, ebből a szériából?

[ Szerkesztve ]

(#74025) Moleman válasza TeeJay (#73998) üzenetére


Moleman
addikt

Nagyon köszi a beszámolókat, most olvastam vissza az elmúlt 2 hetet, meg is rendeltem az AC65P-t. :R

(#74026) woodworm válasza kalolaci (#74024) üzenetére


woodworm
veterán

Az is kb. 3éves már. A sorszámozásból nem lehet következtetni az adott hardver életkorára. Az ac65p és ac85p talán a legfrissebb.

(#74027) TeeJay válasza woodworm (#74026) üzenetére


TeeJay
félisten

Az enyém 2019-es gyártmány, és wikidevi alapján is tavaly adták ki szóval friss még a cucc
Eddig megérte mert príma a wifije és kábelen is hasít. AC58U régebbi igaz több FW is jött már rá tehát ami volt hiba javították, AC65P még csak most fog beindulni

AC57U pedig csak nevében új amúgy egyezik az AC1200GU-val ami már pár éves széria

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74028) Vikitorony válasza Gulyopapa (#74020) üzenetére


Vikitorony
tag

2,4 GHz-en nem lenne rossz a 450Mbps tempó, azt pedig a max. 30k-s kategóriában csak a TP-Link Archer C7 tudja. Vagy 300Mbps-nél maradva Archer C1200?
Ezen felül még az ASUS RT-AC57 és 58, ami úgy néz ki, hogy szóba jöhet.

(#74029) woodworm válasza Vikitorony (#74028) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus ac65p is belefér abba az összegbe, de állandó kérdés, hogy van olyan eszközöd, amivel ki tudod használni?

(#74030) szabochris válasza TeeJay (#74027) üzenetére


szabochris
aktív tag


AC66U B1 router kb 2 méterre, Samsung Galaxy S9+al mértem ma wifin. Digi 1000es net.
Ki szavaz arra, hogy cseréljem le AC65P-re? 😀😀😀

[ Szerkesztve ]

(#74031) Gubek-Einste válasza Vikitorony (#74028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 semmiképpen se, nagyon nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74032) Gubek-Einste válasza szabochris (#74030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van valami gondod a mostanival?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74033) Gulyopapa válasza Gubek-Einste (#74032) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs gondja, csak szórakozik :DDD

(#74034) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Az ASUS Blue Cave AC2600 -ról van valakinek tapasztalata?
Elolvastam több tesztet, többnyire dicsérték, kivéve az árát (megjelenéskor). Jelenleg már elég baráti áron lehet kapni, de nemigen van szó róla a topicban.
Jelenleg a hálózat 1000-es digi, és egy 3 éves AC56U lecserélésén gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#74035) TeeJay válasza szabochris (#74030) üzenetére


TeeJay
félisten

hozzáteszem 2 antennás cucc... én egy antennás telóval mértem 235-245megabitet
lehet a te telefonod sem tudna többet fix 433mbit linken csak ugye a tied már 866-os ha jó a vétel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74036) Gubek-Einste válasza b.lajos (#74034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat, inkább egy RT-AC85P lenne érdemes nézegetni, az AC65P jobb wifi-vel szerelt verziója.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74037) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ma megjött az RT-AC58U routerem.
Tudnátok ajánlani egy olyan beállítást amivel max ki tudnám használni képességeit? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74038) TeeJay válasza Gubek-Einste (#74036) üzenetére


TeeJay
félisten

FCC alapján meg azonos az AC65P és 85P
aztán ha 1x valamelyik fórumon szétkapják kiderül
3külső és egy belső antennás ASUS szerint
megéri a 85P a 17ezer felárat?
még az 1300-as AC sem nagyon lesz kihasználva a 65P-ben (866mbit lesz max nálam)

makoss :
2,4GHz N only fix 20 vagy 40MHz attól függ mennyi szomszéd wifi van és találsz-e csatornát ami szabad
5GHz N/AC mixed fix 80MHz (ezzel az N-t kilőtted 5GHz-ről de úgyis AC-t használ a nép) és megnézed 36 vagy 52 vagy 100-as csatornán van 4 egymás mellett ami 80MHz-et kiad
többihez nem kell nyúlnod
viszont 1000-es netkor már tekerni fog a proci oda vissza torrentet nehezessen fogja viselni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74039) uriember válasza Vikitorony (#74028) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha van 3X3:3 MiMo-s kliensed, akkor tudod kihasználni a 450Mbps-os linksebességet. Van olyanod?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#74040) Gulyopapa válasza TeeJay (#74038) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha már beállítások, holnap jön meg a cucc, AC65P. Tudnál nekem is jó beállításokat ajánlani rá? Mi van ha defaulton hagyok mindent?
Előre is köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#74041) Gubek-Einste válasza TeeJay (#74038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel még friss eszköz így nem lehet erre a kérdésre egyértelműen válaszolni.
Inkább a Blue Cave esetleges alternatívájaként ajánlottam hasonló áron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74042) PioDVD válasza Gubek-Einste (#73996) üzenetére


PioDVD
senior tag

Megnéztem, elakadtam.

Connect Boxon letiltottam a 2.4G-t, hogy tisztább legyen a helyzet.

Asus ac57u resetelve.
Wifi hálózat Asus_80_50.
Asus.router.com, router mód átállítva repeater-re. Feldobja a wifi-ket, upc kiválaszt, jelszó beír. Látszólag elfogadja, lan tábla feldob, auto ip, elfogad.

Router újraindul, asus_80_50 átneveződik [upc]_rpt-re, asus_80_20 [upc]_rpt2g-re.

Ha a telefonon a [upc]-t választom, a ház végéről is a Connect Box-ra próbál csatlakozni, nincs net. Ha az Asus valamelyik wifi-jére (rpt vagy rpt2g), akkor - természetesen - kiírja, hogy csatlakozva, de ezen a hálón nincs internet. Amit nem értek, hogy belépek az asus.router.com-ra és azt írja, hogy 5g parent disconnected. Valamiért nem épül fel a kapcsolat a 2 router között. A jelszó biztosan jó.

Írtad, hogy az Asus ip-je is legyen a CB tartományában. Megpróbálim a lan ablakban az auto ip-t kikapcsolni és a 192.168.1.1-et átírni 192.168.0.10-re, de azt mondta, érvénytelen cím. Nem tudom, hol gondoltad átírni.

(#74043) Gubek-Einste válasza PioDVD (#74042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a témát ITT kellene folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74044) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kinézett magának egy TP-LINK Archer C1200-as routert a jelenlegi 100-as helyett, mert digi FTTH területen lakik.
Ez jó lehet neki?

[ Szerkesztve ]

(#74045) Dragon3000 válasza FNZ (#74044) üzenetére


Dragon3000
veterán

KB 10 hozzászólást olvastál volna vissza és egyből találkozol azzal, hogy nem ajánlott az a router.

(#74046) FNZ válasza Dragon3000 (#74045) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi.
pedig olvastam a fórumban a hozzászólásokat, de ezt valahogy elnéztem.

(#74047) PioDVD válasza Gubek-Einste (#74043) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz, megyek is.

(#74048) makoss válasza TeeJay (#74038) üzenetére


makoss
addikt

25/5 megás netem van, nagyon messze vagyok a gigabithez.
De ha tudnál képeket is betenni mit hol merre mennyit állítani, megköszönném! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74049) TeeJay válasza Gulyopapa (#74040) üzenetére


TeeJay
félisten

miért kérsz beállítást ha amúgy mindent default-on akarsz hagyni?

leírtam wifiben mit érdemes
3kattintás

2,4GHz-en ha nincs B/G eszközöd akkor N onlyra tenném 1-13közül keresel telefonnal olyan csatornát ami kevésbé terhelt és ha van hely akkor 40MHz-re is rakhatod bár én inkább fix 20MHz-re tettem 13-as csatornára
5GHz-en ha nincs N-es cuccod csak AC akkor N/AC mixedre teszed és fix 80MHz-re mert azt csak az AC tudja tudtommal és van 80MHz-re 3 csatorna amit választhatsz
36-40-44-48 első 80MHz-es blokk
52-56-60-64 második 80MHz
és 100-104-108-112 harmadik blokk

titkosítás természetesen WPA2-PSK-AES legyen
professional résznél nem nyúltam semmihez, ami kell az alapból engedélyezve van (WMM, MU-MIMO és beamforming)

WAN-t LAN-t beállítod ahogy neked szimpatikus
meg az adminisztráció-->rendszer résznél a WPS gomb = turn on/off LED
és már hasíthat is
annyi a hátrány az AC57U és AC65P routernél is vagy lehet Mediatek tulajdonság ez hogy bármit állítasz és elmented kvázi restartol vele a router és több idő mire menti, AC66U B1-nél pl wifi állításkor nem szállt el a WAN rész mint itt.
szóval első körben prímán beállítanám mert ha utána netezel vagy böngészel és akarsz megint állítani akár csak wifi csatornát vagy beállítást megint el fog szállni a net amíg alkalmazza.
ja gyári FW régebbi volt mint a weboldalon lévő első kiadásnak nevezett
úgyhogy frissítettem rá egyből

u.i. : upnp-t én kikapcsoltam egyből, qbittorrent-nek nyitottam portot 2kattintásból előtte viszont a LAN résznél a DHCP-ben benyomod lent hogy manuális hozzárendelés legyen
és a torrentes géped MAC címére fixálsz egy címet majd arra fogsz portot nyitni így kvázi örök beállítás lesz :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74050) vargalex válasza TeeJay (#74049) üzenetére


vargalex
félisten

Az újraindítás biztosan nem Mediatek tulajdonság. Azt a firmware csinálja legfeljebb (vagy inkább minden hálózati eszközt újraindít), de OpenWrt-nél nem történik ilyen...

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.