Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) MaCS_70 válasza Graphics (#98098) üzenetére


MaCS_70
félisten

A bizonytalansági tényező Nálad a kert, ami ugye vélhetően egy fal mögött van a házból nézve -- de egy teraszajtó soket segíthet.

A wifihez pedig nem lehet biztos tanácsot adni.

Szerintem érdemes megpróbálkozni az AX1800-assal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98102) Graphics válasza MaCS_70 (#98101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha levehető antennás lenne, akkor nem lenne vele gondom, mert hosszabbítóm lenne az antennához, de oda nem is annyira feltétel a net megléte.

10 ezerből meglenne az ugyanilyen, ami biztos, hogy jobb, mitn a mostani MR3220-as TP-Link.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98103) MaCS_70 válasza Graphics (#98102) üzenetére


MaCS_70
félisten

A levehető antennással sem mennél sokkal többre, mivel az antennáknak egyformáknak és egy helyen kell lenniük -- a toldókábel közbeiktatása meg emellett sem ajánlott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98104) antalbt válasza Gubek-Einste (#98091) üzenetére


antalbt
csendes tag

Köszönöm. :R

(#98105) Janika--1982


Janika--1982
aktív tag

Sziasztok,jó minőségű-hosszú terméktámogatású routert tudtok ajánlani?
Családi házban lenne a helye,az emeleten.
Onnét szórná a netet,200 négyzetméterre.
Segítséget köszönöm előre is! :R

Nagy János

(#98106) Gubek-Einste válasza Janika--1982 (#98105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-hoz viszonylag hosszabb a támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98107) kpityu2 válasza Graphics (#98102) üzenetére


kpityu2
őstag

Meshhez mesh képes routerek kellenek és erősen javallott a vezetékes kapcsolat közöttük. Asus vonalon a legolcsóbb talán két darab AX1800U(AX53U). Sajnos erősen megy felfelé az ára, én még 16-18 ezerért vettem darabját, de alig lehetett megtalálni, hogy létezik egyáltalán. Most meg már TOP3 ajánlott az Árukeresőn.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98108) Janika--1982 válasza Gubek-Einste (#98106) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Köszi,megnézem. :))

Nagy János

(#98109) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Digi mobilnet megosztáshoz keresek használt routert.
Ha találok egy random opnwrt-képes routert, akkor jó esély van arra, hogy működik az USB stick?
Vezetékes eszköz és esetleg vezetéknélküli is csatlakozna hozzá.

Az is felmerült bennem, hogy a nem használt Raspberry-et rakom be erre a célra. Ha 2 Mbps-t tud, akkor boldog leszek.

(#98110) Intelligencs válasza Vazallus (#98097) üzenetére

Ahogy Macs írta, az Asus routerek tudnak olyat, hogy Media Bridge. Wifin veszik a jelet, és azt adják tovább szintén wifin vagy kábelen. Már a mostani belépőszintű eszközök is tudják ezt, én egy AX53U-val pár hete oldottam meg ezt a feladatot. Egyik lakásból így vittem át az internetet egy másik lakásba, ahol nem lehetett vezetékezni, mert volt közöttük még egy lakás. A két routert a lehető legközelebb tettem egymáshoz, tervrajz alapján, és meglepően jól működik a megoldás.

Természetesen lakáson belül, ha van lehetőséged rá, akkor érdemesebb kábelezni, de tehetsz egy próbát ezzel a media bridge-es megoldással is. Akár AX53U, akár AX1800U jó megoldás lehet, de ezeken csak 3 LAN port van. (Azt nem tudom, hogy ilyenkor a WAN portot lehet-e LAN-nak használni.) AX55-n már 4 LAN port van. Mindenesetre online vásároljál, hogy el tudj állni, ha mégsem jönne össze valamiért ez a megoldás.

The Amiga, Born a Champion

(#98111) Intelligencs válasza Primary92 (#98109) üzenetére

Asus AX53U vagy AX1800U gyárilag is tudja ezt, mivel egy AX53U-n személyesen állítottam be Digi-s mobilinternetet másodlagos internetkapcsolatnak. (A gyári Huawei USB-s modemet dugtam be az USB portba.) 5 Mbps körüli az internetkapcsolat, de szerintem azért ennyi, mert a Digi mobilinternet nálunk egyszerűen ennyit tud (számítógépen direktben használva sem bírtam belőle többet kihozni).

Ezek a routerek az utóbbi időben sokszor voltak akciósak, és kijöttek akár 20 ezer forintból, vagy még olcsóbban. (Volt 17 ezer is.) Én az utóbbi egy évben már három AX53U-t vettem különféle helyekre, darabonként 20 ezer forint körüli áron. Most mondjuk nem látom ilyen olcsón sehol.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#98112) checkmafunky válasza kpityu2 (#98107) üzenetére


checkmafunky
lelkes újonc

Ez egyébként miben különbözik az AX55-től, ami még előrébb van az Árukeresőn?

(#98113) checkmafunky


checkmafunky
lelkes újonc

Ha egyébként AiMesht akarok egy kétszintes családi házban, akkor milyen előnye lenne egy 2 darabos Asus ZenWifi XD6-nak (összesen 120 ezer körül) mondjuk azzal szemben, ha veszek külön két darab AX55-öt (összesen 60 ezer körül), ami összességében fele annyiba kerül?
Ethernet backhault szeretnék bármelyik esetben.

(#98114) TOZ válasza checkmafunky (#98113) üzenetére


TOZ
addikt

Az XD6 egy jobb teljesitemenyu egyseg (AX1800 vs AX5400 - elmeleti max wifi sebessegek) meg (ez relativ) szebb. A dupla arat nem tudom, hogy ezek alapjan van-e ertelme kifizetni.
Az adott ingatlanban a wifi teljesítmenyuk meg akkor derul ki, amikor beuzemelted.

(#98115) kpityu2 válasza checkmafunky (#98112) üzenetére


kpityu2
őstag

AX55-nek nagyobb teljesítményű hardvere van. (ez nem a wifi teljesítményre vonatkozik) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98116) checkmafunky válasza TOZ (#98114) üzenetére


checkmafunky
lelkes újonc

Köszi szépen! Ha gigabites Digi netem van, akkor elvileg az AX1800 is maximálisan ki tudja használni? Vagy ettől függetlenül is elvileg gyorsabb Wifit tudok használni az AX5400-al?
Mert mind az 1800, mint az 5400 több a szolgáltató által adott 1000-esnél, nem? :D

(#98117) Gubek-Einste válasza checkmafunky (#98116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elérhető wifi sebesség a környezet és a használt eszközök függvénye is, illetve a közölt sebesség értékek bruttó, mindkét sávra együttesen érvényes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98118) Multibit válasza checkmafunky (#98116) üzenetére


Multibit
veterán

Ezeket a - routerek dobozain - szépen díszelgő wifi sebességeket felejtsd el! Főleg a szolgáltatók által adott internet sebességekkel felesleges hasonlítani. Az egyik wifi, a másik kábeles sebesség. Csak a kábeles sebességekre vállal a szolgáltató minimum garanciát. Ezek a wifi sebességek, amiket írtál, összevont linksebességek! Otthoni körülmények között meg sem fogod közelíteni ezeket. Milyen wifi klienseid vannak? Mert hogy ez is (az egyik) korlátozó tényező. Tudhat a router sok ezer Mbps-t, ha nincs olyan kliensed, amivel kihasználnád azt.

[ Szerkesztve ]

(#98119) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv,
1Gbites Vodafone nethez keresek vezetékes routert. Tehát wifi nem kell, azt Deco Mesh cuccom remekül megoldja. Mostanáig egy TP-Link Omada dolgozott, de kipurcant. Szinte semmi exta igény nincs, csak a STABIL sebességtartás minden LAN kimenetén. Korábban TPLink AX50 is volt, az rendszerint 300-400MBit körül megállt, az Omada tudta stabilan a 700Mbit körüli tempót, csak ugye elhalt. Mikrotik irányba félek elmenni, nagyon riasztónak néz ki a konfigolása (bár ugye nem kell semmi extra, nincs már dyndns sem.)
Köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#98120) Gubek-Einste válasza zjuhasz (#98119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem veszel új Omada router-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98121) Elk_hound válasza checkmafunky (#98116) üzenetére


Elk_hound
tag

Egy ax-es, 2X2 MIMO-t tudó (Huawei) router és egy szintén 2X2 MIMO-s Intel AX200 hálókártya között zavarmentes környezetben, 160 MHz sávszélességű csatornákkal a legtöbb amit a windows kiírt, az 1729/1729 Mbit/s linksebesség volt. (2268 Mbit/s lenne az elvi maximum)

Az AX1800 szerintem (meg az Asus honlap szerint) nem tudja a 160 MHz-s csatornaszélességet, (de amúgy is kevés az a hely, ahol ilyen széles spektrum zavarmentes) ezért fentiek fele jöhet össze vele. A "gigás net" már nem fér át rajta.

(#98122) Janika--1982 válasza Multibit (#98118) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

+1! :R

Nagy János

(#98123) zjuhasz válasza Gubek-Einste (#98120) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Ha nem találok alternatívát, muszáj lesz. Csak az feketepont, ha 2 évente pótolnom kell. :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#98124) Gubek-Einste válasza zjuhasz (#98123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ubiquiti EdgeRouter is számításba jöhetne a Mikrotik mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98125) Multibit válasza zjuhasz (#98123) üzenetére


Multibit
veterán

Az Ubiquiti az Edgerouter családot felszámolja. Újonnan már csak az ER-X kapható, ami az egyik személyes kedvencem, de nem egy erőgép. A jelenlegi árán nem best buy (17 ezerért az volt). Mondjuk 700 Mbps-t ez is tud, főleg Vodával, ahol nem kell megküzdenie a PPPoE-vel.

(#98126) apollo12


apollo12
veterán

Heló érdeklődnék mi a vélemény erről a routerről ? [link]

mostani routerem nem elég hatékony a wifi része [link]

[ Szerkesztve ]

(#98127) MaCS_70 válasza apollo12 (#98126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az elsőre:

"A webhely nem érhető el
Ellenőrizze, hogy van-e elírás a(z) asus%20tuf-ax3000%20v2%20router domainnévben."

De ez egy Asus AX3000-nek tűnik, ami szerintem mindenképpen jobb választás, mint a második, ami egy AC-s router.

AC-s routert (AP-t) már csak az vegyen, aki pontosan tudja, hogy nincs szüksége és nem is lesz szüksége az AX-re, és azt is tudja, hogy pontosan miért. A "nincs AX-es eszközöm" nem ez az eset.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98128) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Van egy Asus AiMesh hálózatom, a fő router (Asus TUF-AX5400) a földszinten középen van, az emeleten nincs router, a tetőrétben van még egy Asus RT-AX1800U ami kábellel van összekötve a földszinti routerrel. Minegyik szint kb 50 nm, a külső falak és födém mindenhol vasbeton.
Kb nyár végén kaptam ezt az ötletet itt a csoportban, azóta rendben működtek a routerek, míg pár hetet azt nem vettük észre, hogy jellemzően Apple cuccokat rendre ledobálja a hálózat és mikor manuálisan visszacsatlakoznánk akkor full térerővel látja a routert. Ezt minden apple eszközön csinálta, számtalan ki/bekapcs, újraindítás volt a jelenség mindig visszatér. Aztán kikapcsoltam az apple cuccok MAC elrejtését, de az sem oldotta meg.
Most pár napja járom a szinteket és figyelem melyik eszköz melyik routerre csatlakozik... amiket tapasztalok:

1. úgy látom az eszközeim nagy része csak a 2,4 gHz-et használja, nem mennek fel az 5gHz-re. Akkor sem ha a földszinten a routertől 1 méterre vagyok. volt wifi ki/bekapcs/újraindítás az eszközökön. Dual-band wifi-t használok ugyanaz az SSID-ja a 2,4 és 5-ösnek elvileg automatikusan kellene magasabbra váltani az eszközöknek. Illetve a fenti Mesh router csak 5 gHz-es wifit sugároz fent nincs olya eszköz ami csak 2,4-en menne. Amit a tetőtérben tapasztalok: az eszközök még akkor is a lenti router 2,4-es wifijét használják ha már alig van térerő és alig cammog a net 1-2 mbps-el. Nem tudom miért nem váltanak fent az eszközök a 2 m-re lévő mesh routerre? valakinek van ötlete? A fenti router már volt factory reset és újra betettem a mesh hálóba de ugyanaz.

2. A logokat is sokat nézem, bár sajnos sok értelmes infót nem tudok kiszűrni a Mesh működéséről... viszont felfigyeltem egy jelenségre amivel tele van írva a log:
Jan 28 14:53:13 wlceventd: wlceventd_proc_event(494): eth5: Deauth_ind ##:##:##:##:##:##, status: 0, reason: Unspecified reason (1), rssi:0
Jan 28 14:53:13 wlceventd: wlceventd_proc_event(530): eth5: Auth ##:##:##:##:##:##, status: Successful (0), rssi:0
Jan 28 14:53:13 wlceventd: wlceventd_proc_event(559): eth5: Assoc ##:##:##:##:##:##, status: Successful (0), rssi:-36

A reason-nál szokott még: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8) és Previous authentication no longer valid (2) lenni. De folyamatosan jönnek eszközönként akár 2-3 sec vagy 10+ sec-enként.

Nem tudom hogy a két dolog összefügg-e, korábban nem figyeltem hogy szerepel-e ez a logban és milyen gyakorisággal.

Előre is köszönök bármilyen javaslatot!

Üdv: Antilhu

(#98129) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-Link AX10 routert használok, vezetékes 500-as koax nettel.
Jövő héten lesz váltás 1000-res netre.
Eddig az eszköz tökéletesen kiszolgált egy TP-Link RE315 jelerősítővel.
A főbb eszközök (NAS, work PC, TV) vezetékes módon csatlakoznak a routerhez.
Van értelme drágább eszközre váltani? Ha igen, márkán belül melyikre?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#98130) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-Link AX10-es routerem (Router1) van egy TP-Link TL-WA860RE (Rep1) repeater társaságában egy kétszintes házban (elrendezés lentebb). Nem vagyunk elégedettek a Wi-fi-vel lefedettség, illetve sebesség terén sem az emeleten és ezért most fejlesztenék. Szeretném kérni a véleményetek.

Milyen környezetben?
80nm tégla, tetőtérrel, vasbeton födémmel. A lentebbi képeken a feketék a főfalak, a szürkék a válaszfalak.
Tavasszal/nyáron szeretnék Wifi-t használni a konyha mögött lévő udvaron is (5-6m a házfaltól), de azt megoldanám a jelenlegi repeaterrel, amikor kell. Vagy majd később ettől a kerettől függetlenül).
Mennyi és milyen eszköz használná?
Kábel - NAS, TV, PC | Wifi - Laptop, 2 telefon, IP kamera, Nyomtató, 3 klíma
Jelenleg nincs ax eszköz. Később bővíteni tervezem a hálózatot Smart home eszközökkel, de arra még konkrét tervem nincs.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1Gbps DIGI
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max. 120k, de feleslegesen nem akarok költeni.
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Semmi extra nem jut eszembe a NAS miatt.

Jelenleg

A Digi router jelenleg router módban van, de Wi-fi nélkül.
Router1 fent van egy szekrény tetején kb. 2,1m magasan.
UTP van a DIGI router és Router1 között (a kép alján lévő 4 szobában van UTP kiállás).
Terv

Aimesh-re gondoltam, Router2 lenne a fő router.
Az eddigi RDigi-Router1 UTP menne Router1/2 közé (nem tudok többet áthúzni a födémen rombolás nélkül).

AX86S+AX1800U kombót láttam több kommentben is, ez nekem is megfelelő lehet?
Illetve a tevezett elhelyezés jó lehet?

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#98131) kpityu2 válasza Antilhu (#98128) üzenetére


kpityu2
őstag

Alapbeállitáson -70 dB-nél gyengébb jelnél kezd roamingolni. Én feljebb vettem -65-re. Próbaképpen adj külön SSID-t a sávoknak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98132) Gubek-Einste válasza zzola (#98129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van értelme drágább eszközre váltani?
Ha a jelenlegi rendszerrel nincsen gondod, akkor nincsen.

Ha igen, márkán belül melyikre?
Omada lenne a megfelelő választás de inkább Asus AiMesh-re átállás lenne a jobb irány.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98133) Gubek-Einste válasza papa019 (#98130) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX86S+AX1800U kombót láttam több kommentben is, ez nekem is megfelelő lehet?
Igen

Illetve a tevezett elhelyezés jó lehet?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98134) Janika--1982 válasza papa019 (#98130) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,ahogy leírtad+bemutattad,úgy jó lesz.
Nálam is kétszíntes a ház,de mindkét színten ilyen routerom van:
[link]
Neveiben is így szerepel:földszínt-tetőtér(5Ghz-es frekit használom csak),illetve a rácsatlakoztatott háttértárakat.

Nagy János

(#98135) Asztee


Asztee
aktív tag

Hali!
Melyik a jobb kombó ?
ASUS RT-AX86U + mondjuk ASUS AX3000 vagy RT-AX55 vagy
2db ASUS RT-AX92U
Tippem szerint az első verzió a nyerő ,mert a második routernek nincs annyi dolga, az csak szórja a jelet, míg az első irányít, tűzfalaz ,címeket oszt, stb. :F ,de javítsatok ki ha tévedek. :)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#98136) MaCS_70 válasza Asztee (#98135) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenképpen az első verzió!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98137) Alex91 válasza Asztee (#98135) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekes vagy vezetek nelkuli backhaul?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98138) Asztee válasza Alex91 (#98137) üzenetére


Asztee
aktív tag

Hát az még nem biztos ,hogy melyik ,de szeretném vezetékesre csinálni.
Miért ,az befolyásolja azt ,hogy melyik verzió legyen ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#98139) Antilhu válasza kpityu2 (#98131) üzenetére


Antilhu
tag

Szia, a smart connect rule-ra gondolsz?
Vagy van máshol is állítási lehetőség?

A külön SSID honap kipróbálom, köszi a tippeket!

(#98140) papa019 válasza Janika--1982 (#98134) üzenetére


papa019
senior tag

Köszi, de ebből kettőt nem szívesen vennék meg. El tudom képzelni, hogy komolyabb minőségi ugrás, de ennyit nekem nem ér meg. :)

Közben realizáltam, hogy két apróságot benéztem:
- AX86S nem akasztható falra / ez nem megoldhatatlan probléma, de kíváncsiságból rákérdezek: Van ajánlott router hasonló kategóriában, ami felrakható falra? ASUSos között főként állókat láttam csak.
- AX1800U csak 3 LAN portos / későbbi bővíthetőség miatt inkább 4 portos routert vennék. Jól gondolom, hogy a következő ajánlott lépcső árban az AX55?

[ Szerkesztve ]

(#98141) Gubek-Einste válasza Asztee (#98138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX92U esetében három rádiós egység van, az AX az amelyik az egységed közötti vezeték nélküli kapcsolat kiépítésére használandó (ettől még használható normál wifi-re is).
Mindenképpen ajánlott inkább a kábeles kapcsolat kiépítése az egységek között mivel az a legstabilabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98142) Gubek-Einste válasza papa019 (#98140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van ajánlott router hasonló kategóriában, ami felrakható falra?
A TUF-AX5400 talán jó lesz helyette de egy kis polc felszerelésével orvosolható az álló kivitel okozta gond.

Jól gondolom, hogy a következő ajánlott lépcső árban az AX55?
Igen de egy sima switch-csel könnyen/olcsón növelhető a LAN portok száma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98143) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Mennyire megbízhatóak stabilak a TP-Link Archer sorozatú routerek? Ezzel az Archer AX55-tel szemezgetek.
Lényeges lenne az erős wifi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98144) zzola válasza Gubek-Einste (#98132) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#98145) Create.


Create.
addikt

Na csak visszatérek, mert az asszony leszavazta a kábelcsatornázást, így viszont csak wifi-vel tudok csatlakozni a géppel. Digi 1000-es netem van, a gép wifi 6 ax kompatibilis, kb 1.5 méterre van a routertől, egy légtérben.

Kérdésem az lenne, hogy 3 lehetséges router van, ami az ajánlóban is szerepel:
ASUS AX55 - 30eft
ASUS TUF-AX3000 V2 - 41eft
ASUS TUF-AX5400 - 54eft

A célom csak annyi lenne, hogy legalább a közelében lehessen a letöltési sebesség, ilyen 900Mbit/s-el már elégedett lennék. Elég nekem az ax55 ehhez vagy vegyek erősebbet ax3000, esetleg a későbbiekre való tekintettel, a legerősebbet ax5400(értem ezalatt, ha majd valamikor lesz a diginek 2000Mbit/s nete, vagy addigra már lehet lesz wifi 7 is meg más szabvány).

[ Szerkesztve ]

(#98146) Multibit válasza Create. (#98145) üzenetére


Multibit
veterán

a legerősebbet ax5400(értem ezalatt, ha majd valamikor lesz a diginek 2000Mbit/s nete
Hogy jön ide a szolgáltató majdani 2000 Mbps csomagja? Az ASUS TUF-AX5400 csak 1 Gbps portokkal bír ;)

[ Szerkesztve ]

(#98147) Gubek-Einste válasza embe (#98143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire megbízhatóak stabilak a TP-Link Archer sorozatú routerek?
Általánosságban nincsen velük gond.

Lényeges lenne az erős wifi.
Környezet és kliens eszköz függvénye az elérhető eredmény de inkább a mesh irányba kellene elmenni. Ebben viszont a TP-Link megoldásai erősen kompromisszumosak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98148) Gubek-Einste válasza Create. (#98145) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig érdemes a jelenlegi igények főlé lőni, hogy legyen a rendszerben/eszközben tartalék a jövőre nézve is így az egyik TUF-t kellene választanod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98149) embe válasza Gubek-Einste (#98147) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Kicsit már bánom hogy eladtam az Asus RT-AC66U B1 routerem. Csak nem volt rászükség, a fiókban pihent.
Csak most szolgáltatót váltok, az új nem adna routert, így gondoltam valami jobbat veszek.
Az Asus AiMesh jobb mint a TP-Link megoldása?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98150) zzola válasza embe (#98149) üzenetére


zzola
félisten

Ez engem is érdekelne! Az Asus "jobbsága" miben nyilvánul meg? Nekem eddig akárhány Asus routerem volt, mindegyikkel volt valami probléma, a TP-Linkkel meg semmi...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.