Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) BrTH válasza krealon (#23545) üzenetére


BrTH
tag

Tudom, hogy nagyon régi, de most találkoztam én is ezzel a kérdéssel. szerintem meg jónak kell lennie a Tp-Link TD-W8968 eszköznek a t-mobile hálózatán tekintve, hogy támogatja az annex J és annex M szabványokat amelyekbe beletartozik az annex B is.

By BrTH

(#26002) BrTH válasza katalin888 (#26000) üzenetére


BrTH
tag

Ha jó áron tudod megszerezni akkor meg. Bár már akkor inkább az ac-s változat. Hatótávolság pl.

By BrTH

(#26003) krealon válasza BrTH (#26001) üzenetére


krealon
veterán

http://forum.tp-link.com/showthread.php?2253-Configuration-ADSL-for-W8968

Annex-B-t sehol nem talalok ezzel az eszkozzel kapcsolatban.
Az "Annex A / I / J / L / M" jeloles szamomra nem tul biztato.

Jo lenne, ha erre jarna egy tulajdonos es megerositene, hogy mukodik-e T-com ADSL teruleten a keszulek.

(#26004) tepenzed


tepenzed
őstag

Egy régi routerrel osztjuk meg 3 gép között jelenleg a fiber power 25 csomagot, eleve csak 7mbitet kap a wifin keresztül a gép, gondolom nem bírja a router( akkor is ennyi ha csak egy valaki van rajta) ráadásul állandoan megszakad vagy ingadozik, vezetékesen meg semmi gond és maxra jön a 25 mbit szóval a routert lenne ideje cserélni.

Ajánlották ezt:
TP-LINK TL-WR1043ND (http://m.arukereso.hu/?p=p38845763)

Ez tényleg durva meg minden de kissé drága, nem tudna valaki ajánlani egy olcsobbat és megbízhatót? Elég ha ezt a 25mbit-et rendesen tudja küldeni a gépre, nem lesz ennél nagyobb csomagunk úgy sem, illetve ne okozzon neki gondot ha 3 gép netezik egyszerre.

(#26005) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25993 daneel92 Az Apple termékek híresek a nagy inkompatibilitásukról más gyártók termékeivel, nagyon erőltetve van a házon belüli vásárlás.

#25999 Gery0505 A TP-Link 1043ND még ma is egy elég jó típus de már meg van az utódja is ami alig drágább nála de hardveresen jóval erősebb, ez a 3600. A te netednek bőven sok mind a két típus, ezekkel akár a 80/25 is kiszolgálható. A 1043ND megítélése elég vegyes, nézz be a saját témájába bővebb tapasztalatért.
Hálókártyából gyakorlatilag bármi jó lesz.

#26000 katalin888 A N66U N900-as eszköz, 3 külső cserélhető antennával, addig az N56U belső antennás N600-as típus. Az N66U-ra van többek között Tomato, az N56U-ra csak egyféle 3rd party firmware van. Nagyjából ennyi a főbb különbségek, az N56U olcsóbb.

#26002 BrTH AC-s eszközt semmiképpen sem ajánlott még venni mert még nem stabil szabvány, drága és kevés eszköz van belőle, nincsen 3rd party firmware támogatás rájuk.

#26004 tepenzed A wifi-s gyenge sebesség valószínűleg azért van mert a jelenlegi router-ed csak G-s.
A 1043ND-nél olcsóbb eszköz ami elég lesz a 25-ös nethez, bár bármilyen ma kapható N-es eszköz elég a 25-ös nethez, a TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, az áruk 10k alatt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26006) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Úgy néz ki megrendeljük a Asus RT-N10U routert! :))
Remélem cserélhető antennás lesz, ha valaki tud valamit ami miatt ne rendeljem meg akkor mondja még most vagy hallgasson örökké. :DDD :P

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26007) csaba77


csaba77
csendes tag

Hello

egy ismerosom egy 2X100 nm-es házba szeretné a netet megosztani. a router a padlason lenne a haz elejében.

szeretné, hogya haz tulso oldalan a teraszon is legyen wifi.

a ház tégla+ a mennyezet gipszkarton: én egy TP-link 1043ND-re gondoltam. Ez elég lenne a net megosztáshoz, ugy hogy mindenhol legyen megfelelő erősségű wifi jel?

Csibe

(#26008) Gubek-Einste válasza csaba77 (#26007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, hogy meddig és mekkora net lesz majd, ez csak akkor fg kiderülni ha az adott helyszínen megtörténik a telepítés. Van esély, hogy összejön és arra is, hogy nem.
1043ND helyett én inkább az utódját javasolnám, a 3600-at.
Milyen net mellé kellene az eszköz?
Mik az elvárások vele kapcsolatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26009) asdf_ válasza csaba77 (#26007) üzenetére


asdf_
veterán

Jozan paraszti esz szerint:
- ha futetlen a padlas, akkor oda nem rakunk routert
- nem a haz egyik vegerol probaljuk atloni a wifit a haz tuloldalara, hanem logikusan valahova kozepre rakjuk a cumot (persze elotte ki lehet probalni, hogy megy-e az eredeti terv szerint, ha igen, akkor negyszer Mekka fele, hogy nem kell madzagolni...)
(Legalabbis szerintem, vitatkozni er :) )

[ Szerkesztve ]

(#26010) blakey válasza Gubek-Einste (#26005) üzenetére


blakey
félisten

Az Apple termékek híresek a nagy inkompatibilitásukról más gyártók termékeivel, nagyon erőltetve van a házon belüli vásárlás.

Ez már rég nem igaz, teljesen kompatibilis bármilyen másik termékkel, nincs kötelezve házon belüli vásárlásra. Több, mint 10 éve van mac-em is, több az előnyöm mint a hátrányom a windowsos gépekkel szemben. Van itthon pc is meg mac is, szóval van bőven tapasztalatom és elhiheted, hogy semmi hátránya nincs egy "mac"-esnek

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26011) kali válasza blakey (#26010) üzenetére


kali
legenda

engem més sokszor hívnak amiatt, hogy bizonyos wifi képes apple termékek nem kezelik le rendesen a hazai régiós eszközöket, nem szeretik például a 11 feletti csatornát!

(#26012) Soma01 válasza csaba77 (#26007) üzenetére


Soma01
veterán

Középre rakjátok a routert, ne a ház elejére. Vagy rakhatjátok oda is, de akkor meg ne várjátok el, hogy legyen mindenhol térerő.

(#26013) Soma01 válasza blakey (#26010) üzenetére


Soma01
veterán

Almás routered is van?

(#26014) blakey válasza kali (#26011) üzenetére


blakey
félisten

Pedig elhiheted, hogy semmi gond a 11-es csatornával, sőt a 13-as is okés. :) Egyes beépített wifi eszközök nem szeretik a tp-link routereket, de ez nem alma jelenség, tp-link routert cisco váltotta és semmi gond ua. a csatornán.

(#26013) Soma01
Most nincs, nem vagyok fan, sőt jelenleg csak az egyik gépem alma. Mi lenne a kérdésed?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26015) Soma01 válasza blakey (#26014) üzenetére


Soma01
veterán

Csak annyi, hogy az mennyire szereti a nem MAC gépeket? Mert az asztalid vagy laptopod (ami neked van MAC) biztos elvan más gyártó routerével. De fordítva vajon hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#26016) kali válasza blakey (#26014) üzenetére


kali
legenda

11-ig okés, hiszen addig kinti régió, magyar régióban viszont van 12 és 13, ezeket sok apple wifi cucc nem szereti, és itt nincs szó tp-link eszközökről, asus...stb is problémás!
a cisco (belkin már a linksys) sokszor azért tiszta sor, mert ott eleve csak 11-ig állítható a csatorna, nincs külön hazai régió, és ez főként a hgw eszközöknél probléma.
csak annyi ezres kellene, ahányszor ilyen és hasonló problémák miatt hívnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#26017) blakey válasza kali (#26016) üzenetére


blakey
félisten

Nos nekem nincs gondom, jelenleg 13-as csatornán dolgozik, semmi gond. Hidd el, leírnám ha nem így lenne, de azt is tudom, hogy nagyon sokan nem értenek a mac-hez, sok mac szervízest de még az alma központot is felvilágosítottam egyszer, hogy van megoldás a problémára, igaz az már nagyon régen volt. Ja, és cisco hgw-m van, a upc-s :), de tovább megyek, 5GHz-en is tökéletes, ott már magasabb csatornákon dolgozik a router. Kevés az igazán hozzáértő ember és mindig az almát hibáztatja, nem mondom, hogy hibátlan, de azért bőven van a többiben is hiba.

(#26015) Soma01
Semmi gond nincs velük, nem tudnának nagy üzletet csinálni ha nem szeretnének más eszközöket. Használtunk egy airportot vegyes hálózatban és nem volt egyik pc-n sem gond. Szerintem akkor éri meg ha jó árban van ill. valaki megrögzötten szeretne egy olyat mert "illik a rendszeréhez", ha van olcsóbb és legalább olyan jó alternatíva akkor nem éri meg, szerintem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26018) Gery0505 válasza Gubek-Einste (#26005) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi az ajánlást, akkor azt hiszem a TP-LINK TL-WDR3600-as lesz, tetszik, hogy sokmindent tud. A jövőre nézve szerintem jó lesz, mert ha esetleg bővítjük a netet 80/25-re akkor is tuti jó lesz, vagy esetleg bejön még egy két készülék. Hálókártyának pedig a TG-3468-as lesz. Mindkettőre 5 év gari van, remélem jó és stabil lesz. Esetleg van már tapasztalatod ezzel a WDR3600-assal kapcsolatban?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#26019) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#26018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem nincs vele tapasztalatom de van saját témája néz be oda is ha érdekel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26020) csaba77 válasza asdf_ (#26009) üzenetére


csaba77
csendes tag

hello

igen én is tudom, de aki elotte kiépítette az ide tette, azt nem tudom miert. én is a haz kozepére tettem volna....
bar a két haz teljesen be van madzagolva...csak a telefonokhoz+ egy laptophoz kell a wifi...

Csibe

(#26021) csaba77 válasza Gubek-Einste (#26008) üzenetére


csaba77
csendes tag

upc fiber power 25 mellé kellene a net.. az elvárás csak annyi, h lefedje mindkét házat teljesen.

Csibe

(#26022) kali válasza csaba77 (#26021) üzenetére


kali
legenda

próba és reménykedés, mert olyan router nincs, ami bármilyen környezeti tényezők mellett, és ellenoldali wifi modulok típusától függetlenül is, önmagában garantáltan lefed 2 * 100 m² területet, ahol ugye falak és távolságok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#26023) blakey válasza csaba77 (#26021) üzenetére


blakey
félisten

Esetleg 2 router, van a "fő" router a másik meg AP, így le van fedve mindkét ház, eggyel szerintem nehéz lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26024) Soma01 válasza blakey (#26023) üzenetére


Soma01
veterán

Ez már életképesebb.

(#26025) Szipoly


Szipoly
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Az asztali gépben jelenleg egy USB-s wireless kártya van, szeretném PCI-e kártyára cserélni. Csak netezésre lenne használva, 20Mbit-hez, nem kell gyorsan lennie, helyi hálózat nem lesz kiépítve.
Van, amit különösen ajánlanátok 3000Ft környékén, vagy hogy melyiket kerüljem el?
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#26026) Soma01 válasza Szipoly (#26025) üzenetére


Soma01
veterán

Én nem ajánlom az olyan kivitelt. El van dugva hátra. Az usb-set legalább jól el tudod helyezni.
Meg ha meghal a kapcsolat indíthatod újra a gépet, azt nem tudod csak úgy kihúzni,meg vissza tenni menet közben.
Vagy közel van a router? Akkor meg minek wifi?

Vegyél egy jó AP-t vagy egy jó, antennás USB-s adaptert szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#26027) Szipoly válasza Soma01 (#26026) üzenetére


Szipoly
tag

Az usb-s időnként megbízhatatlanul viselkedik, lassú, eldobja a netet (bár most mintha meggyógyult volna, lehet megoldotta a driver frissítés), és máshol lesz rá szükségem, ezért keresek egy megbízható megoldást.
A router a hátam mögött van 1 méterre, 3 méteres kábellel megoldható lenne, csak van a lakásban, aki ellenzi.
Ilyen van most, tökéletesen megfelel, nem tudom, mi baja volt múlt héten.
Ez tökéletes lenne helyette, igazad van az USB-s előnyeit illetően, vagy mit ajánlasz?
Egyébként mi az az AP? :DDD

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#26028) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ezek közül melyik lenne hosszútávon a legstabilabb?
(nincs kikapcsolva, fix 3gép használja napi 8órában, semmi állítgatás vagy ilyesmi)

Linksys E900 / E1200 (1200es és 900 között nem találtam különbséget)
Netgear JWNR2000 / JWNR3000
Asus RT-N12E

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#26029) Soma01 válasza Szipoly (#26027) üzenetére


Soma01
veterán

Ap pl. [link]

De ha olyan közel van... akkor nem lesz gond a PCI-ossal sem. De ha a router nem stabil vagy sok a wifi a környéken, akkor több baj lesz a PCI-ossal. Én akkor is AP-t vennék amúgy. (vagy USB-set, mert azt meg tudom hordozni ha kell) Vagy olyan routert ami tud AP módot is. És akkor ha egyszer kellene routerként használni, nem kell másik eszköz.

(#26030) lasszi


lasszi
csendes tag

Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Jelenleg egy TP-LINK 941nd-m van.5db eszköz van rácsatlakoztatva,és érzésem szerint ez már sok neki.3 készülékig semmi gond nem volt.A lefedettséggel most sincs gond.Családi, két szint, udvar. Készülékek: Laptop:torrent,netezés,munka, 2db telefon, 1táblagép, 1webcam. Kérdésem pedig az lenne,hogy milyen routert tudnátok ajánlani ami kiszolgálja ezeket az eszközöket. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#26031) kali válasza Fr3eWar (#26028) üzenetére


kali
legenda

az e900 és e1200 különbözete;
cpu; 300 megahertz / ram; 32 megabyte / flash; 8 megabyte
cpu; 300 megahertz / ram; 32 megabyte / flash; 4 vagy 8 megabyte - v1 és v2 verzió függvényében
mind a kettő broadcom bcm5357
az rt-n12e realtek (rtl8196c), és csak 16 megabyte ram, így inkább ne, ha húzós terhelés alatt is kell a stabilitás.
a netgear esetén verziója válogatja, de az a "j" adott?
a wnr2000 esetén a v1 atheros ar9130 (cpu; 400 megahertz / ram; 32 megabyte / flash; 4 megabyte), a v2 bcm4716 (értékekre azonos az e1200 típuséval), a wnr2000 v3 atheros ar7240 (cpu; 400 megahertz / ram; 32 megabyte / flash; 4 megabyte)
a 3000-es szériából realtek (rtl8198) kiszerelést találtam :(
amennyiben csak a stabilitás számít, úgy szerintem először valamelyik linksys, utána wnr2000 v2, v1, majd v3, a többit már nem rangsorolom...
azt viszont vedd figyelembe, hogy netes sebességet nem írtál, és a wan <-> lan átvitel nem azonos a fenti sorrendiséggel, például az ar7240 többet átnyom, mint a bcm5357, és így tovább!

lasszi; melyik verziós tl-wr941nd (mert nem azonos chipset a v3, v4...stb), és miből veszed észre, hogy nem bírja az 5 eszközt? a húzós torrent például jóval erősebb routert is elfektet!

[ Szerkesztve ]

(#26032) lasszi válasza kali (#26031) üzenetére


lasszi
csendes tag

Ver:3.6. Sima seedelésnél is akasztja valamelyik eszközt.2-3 fel-letöltésnél nincs több.Ha a webcam be van kapcsolva(bébiőrként üzemel) akkor tapasztalom a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#26033) kali válasza lasszi (#26032) üzenetére


kali
legenda

pedig az nem a leggyengébb a típusban.
akkor már csak ár kérdése, mennyit szánsz egy erősebb hardverűre?!?!

(#26034) Szipoly válasza Soma01 (#26029) üzenetére


Szipoly
tag

Értem, köszönöm a segítségedet! :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#26035) lasszi válasza kali (#26033) üzenetére


lasszi
csendes tag

Hát max 20-25e szánnék rá ha tényleg megoldás egy erősebb.Persze az sem baj ha egy kicsit olcsóbb :).

(#26036) kali válasza lasszi (#26035) üzenetére


kali
legenda

mint írtam, a húzós torrent a legerősebb routert is elfekteti, illetve a hasonlóan erős terhelések is, bár a határ természetesen kitolható az erősebb hardveres kiépítésű eszköz esetén.
ami - szerintem - ár/érték arányban okés, és hardverben is érezhetően erősebb 25 e ft-ig; tp-link tl-wdr3600, tl-wdr4300, asus rt-n15u, linksys ea2700, illetve ha kifogod valahol kereten belül, akkor nagyon ütős az asus rt-n56u!

[ Szerkesztve ]

(#26037) lasszi válasza kali (#26036) üzenetére


lasszi
csendes tag

Köszönöm a segítségedet.

(#26038) S.Feri


S.Feri
őstag

Egy UPC-s 30M netem van amit szeretnék a jelenleginél "jobban", elosztani.

Ami érdekelne: ehhez a villámgyors nethez egy router és egy hozzávaló PCI-E wlan kártya.
Egy laptop kerül még állandóra a hálózatba, illetve 2db televízió és 2 db telefon ami állandó.
Nem ártana egy-két USB port sem esetleg.
Egy Belkin N1 vision cserélnék le, értelmes ajánlat esetén.
Ha szerintetek nem kell cserélni azt is elfogadom.
Ár: maximum kb. 30.000Ft.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26039) Gubek-Einste válasza S.Feri (#26038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem tervezel 120-asra váltást akkor TP-Link 842ND, ha kell a gigabites port akkor TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16. Adapternek TP-Link 881ND/3800/4800, szerintem jobban járnál egy külső antennás USB-s adapterrel, pl TP-Link 8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26040) S.Feri válasza Gubek-Einste (#26039) üzenetére


S.Feri
őstag

Ez mind DLNA képes is?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26041) BrTH válasza krealon (#26003) üzenetére


BrTH
tag

Igen az mindenképpen jó lenne, pár lehet, hogy felteszem a kérdést egy t-com -os technikusnak is.

Én e miatt gondolom:

http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5_Annex_M

By BrTH

(#26042) Fr3eWar válasza kali (#26031) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm az informatív és átfogó tájékoztatást!

Ez alapján Linksys 900. Úgyis hozzá vagyok szokva a felülethez (e2000-et használok).
Net sebesség 10/10körül van ha jól tudom. Nem is lesz több egy ideig mert bőven elég. 2db PC van rajta (lehet egyik wireless most hirtelen nem tudom) 1nyomtató (LAN). Orvosi rendelőben.

(#26043) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már ilyen problémával.

Vettem egy TP-Link TL-WR841ND routert. Már rögtön beüzemelés után furcsán működött a wifi része.
A wifi jel 60 és 90% között ingadozik akkor is ha 1 méterre vagyok a routertől. Ha beállítok titkosítást vagy mac-adress szűrést akkor nem is tud csatlakozni.
Amikor megvettem kb 1 hét után egyszer csak megszűnt a wifi jel, aztán a router megfeküdt, nem lehetett belépni már a menübe sem. Visszavittem gariba a boltba, 1 hónap után végre visszakaptam, cserélték a cuccot. Most ugyan azokat a jelenségeket produkálja mint előtte. A legfrissebb firmware van rajta, és akármit állítok a routeren semmi változás.

Típushibás lehet ez a széria? Vagy mi lehet? Már nagyon tele van vele a t...m.
Ha valakinek van ötlete azt nagyon szívesen venném.

Köszönöm!

Az a fázis amelyik ráz is!

(#26044) Soma01 válasza szoszo1973 (#26043) üzenetére


Soma01
veterán

Már el sem tudod érni mint az előzőt? Ott tartasz? Vagy csak ott, hogy MAC szűréskor nincs wifi?
Emlékeim szerint nincs ilyen tip. hiba, de hátha valaki emlékszik majd.
Ha a jel ingadozik "csak" nézz körül, hogy hány más wifi van a közelben. Az bekavarhat, ezért próbálgass csatornát váltani. Ha úgy sem lesz jó. Mondd el az üzletben és cseréltesd megint. Vagy kérj más tipust, vérmérsékletedtől függően.

(#26045) szoszo1973 válasza Soma01 (#26044) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Most ott tart, hogy csak nyílt hálózati beállítással lehet elérni.

A csatorna változtatás sem hoz eredményt. És hiába állítgatom a régiót, bgn módot, bármit, semmi eredmény.

Sajnos a boltban nem cserélik, ők elküldik szervízbe, de ez megint 1 hónap lesz, ha visszaadom.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a router rossz, de két hibás egymás után? És az első tényleg hibás volt mert cserélték.

Én ezt nem értem. :O :DDD

Az a fázis amelyik ráz is!

(#26046) Soma01 válasza szoszo1973 (#26045) üzenetére


Soma01
veterán

Gondolom reset volt milliószor. Semmi. (tudod nyomni kell a gombot a hátulján, de vagy 10 másodpercig)
Nincs olyan helyen, hogy nagyon melegszik mert pl. nem szellőzik a router? Van a tetején valami más eszköz vagy alulról fűti egy más eszköz.

Amúgy meg ha ennyire rossz, vissza kell vinni.

(#26047) S.Feri válasza Gubek-Einste (#26039) üzenetére


S.Feri
őstag

Egy UPC-s 30M netem van amit szeretnék a jelenleginél "jobban", elosztani.
Ami érdekelne: ehhez a villámgyors nethez egy router és egy hozzávaló PCI-E wlan kártya.
Egy laptop kerül még állandóra a hálózatba, illetve 2db televízió és 2 db telefon ami állandó.
Nem ártana egy-két USB port sem esetleg.
Egy Belkin N1 vision cserélnék le, értelmes ajánlat esetén.
Ha szerintetek nem kell cserélni azt is elfogadom.
Ár: maximum kb. 30.000Ft.

Annyi, hogy fontos a DLNA.. a tv miatt....

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26048) csaba77 válasza szoszo1973 (#26045) üzenetére


csaba77
csendes tag

hello

nekem is ilyen routerem van és haasonló probléma lépett fel...cserélték,de csak a routert..innen száítva 3 hét mulva az cserélt roueren sem volt jel...visszavittem ennek negy hete..azota se cserélték ki-ok is elkuldték a forgalmazonak.

most ott tartok, h holnap megyek és visszakérem a pénzt. (15 nap elvileg a határido) ha nem adjak vissza fogyasztóvédelem lesz belole.

Csibe

(#26049) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Digi 40/25 Netet szeretnék megosztani 2pc és 2laptop között.
Emellett szükség lenne usb-re, ami alkalmas külső hdd kezeklésére, és lehessen torrent klienst is telepíteni.
Jól gondolom hogy a 1043ND kell nekem vagy az új 3600 is jó lenne?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26050) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#26040 és #26047 S.Feri Ha nem tervezel 120-asra váltást akkor TP-Link 842ND, ha kell a gigabites port akkor TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16. Adapternek TP-Link 881ND/3800/4800, szerintem jobban járnál egy külső antennás USB-s adapterrel, pl TP-Link 8200ND.
Az általam írt típusokra lehet tenni 3rd party firmware amiben pedig van rendes DNLA támogatás, a gyáriak ebben remekelnek.

szoszo1973, csaba77 és Soma01 Ezt inkább ITT folytassátok, ez nem ide való.

#26049 Czimby Inkább az újabb 3600 legyen, jóval erősebb mint a 1043ND. 3rd party firmware kell a torrent-ezéshez, ajánlott vargalex fórumtárs által összerakott OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.