Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Beri válasza f_sanyee (#17999) üzenetére


Beri
addikt

Természetesen sehogy, sem elméletben, sem gyakorlatban.
Az Intruder2k5 által linkelt konkrét történet vége ez lett: [link]. Tehát a modem volt hibás, csak sehogyan sem tudták rábírni, hogy baromkodjon router nélkül.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18002) Intruder2k5 válasza Beri (#18001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A történet vége szerintem nem az, hogy a modem volt a hibás, hanem az, hogy a két eszköz együtt nem működik jól. Az általad linkelt hsz elején van egy ilyen mondat is...

"Ugye, ismertek a tények, miszerint a fenti típusú modemem - ami máskülönben hibátlanul működik évek óta egy D-Link DI604-es routerrel - az vadonatúj TP-Link routerrel nem volt hajlandó közös nevezőre jutni."

Aztán egy ilyen is...

"A D-Link DSL 360R B3-as modem és a TP-Link 1043ND közé beiktattam "házassági tanácsadónak" a D-Link DI-604-es routert /amivel ugye jól megvolt a modemem 6-7 évig/ és csodák csodája, hibátlan volt újra a netkapcsolat, "

És végül egy ilyen..

"Szóval a MODEMEM nem kompatibilis a vadonatúj WiFi-s routeremmel."

Ezeket a mondatokat én úgy értelmezem, hogy bármely eszköz cseréje megoldotta a problémát, így tehát a routeré is!

[ Szerkesztve ]

(#18003) Beri válasza Intruder2k5 (#18002) üzenetére


Beri
addikt

Tessék szépen végigolvasni.

Gyors hirdetéskeresés és máris találtam olcsóé' egy D-Link DSL-380T-s modemet, amit meg is akartam venni. Mikor indultam érte, akkor derült ki, hogy az nem is 380T, hanem egy DSL-360R B3-as modem, éppen olyan, mint az enyém. Próba szerencse alapon elmentem érte, végül is, ha ki tudjuk próbálni a routeremmel és egy laptoppal, akkor úgyis hamar kiderül, hogy szerelmesek lesznek-e egymásba, avagy sem?
Juhúúú, örömteli volt a nász, ugyanis szerelem volt első látásra, úgyhogy megvettem őket egymásnak és amit Ethernetkábel összekötött, azt "user" szét ne válassza.
Itthon már együtt duruzsolnak, mint egy boldog gerlepár. Ásó, kapa, nagyharang, meg ami szokásos ilyenkor. Nálam meg hét határra szóló vigalom és itt a vége, fuss el véle...

Tehát egy koppra ugyanolyan modemmel hibátlanul működött a routere. Inkompatibilitás tehát továbbra sem létezik.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18004) fefe172 válasza James1986 (#17990) üzenetére


fefe172
tag

Én ugyan ezzel a problémával szembesültem amikor is pár évvel ezelőtt az Invitel 8/0.5 ADSL internete lett bekötve. Akkor nálam D-link DI-524-es routert lett rákötve a szolgáltatótól kapott DSL600E ADSL2+ modemre. A net sávszélessége a tizede lett routerrel de miután le vettem a routert akkor jó volt, szenvedetem hogy mi lehet a gond és végül a modemet kicseréltem egy Huawei Smartax mt800u-ra azóta tökéletes a D-Link routerrel a sávszélesség és folyamatos a net. A szolgáltatótól kapott modem meg félre rakva. Utólag hallottam, hogy a szolgáltató modemében kell valamit át állítani, hogy tökéletesen működjön a routerrel, de ennek nem jártam már utána mivel a Huawei-vel tökéletesen működik nekem a mai napig is.

(#18005) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem 10k alatt stabil, viszonylag gyors (kb. 250-300 kb/s) wifis routert ajánlani/liinkelni?

Köszönöm és áldott karácsonyt!

(#18006) Intruder2k5 válasza drahotab (#18005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 250-300kbit/sec az miben gyors? Jó lenne letisztázni, hogy milyen neted van, mert az említett sebesség tíz éve még talán gyors volt, de ma már inkább vicces, mint gyors!

[ Szerkesztve ]

(#18007) drahotab válasza Intruder2k5 (#18006) üzenetére


drahotab
tag

Szia!
Jó, de gondoltam 10 alatt nincs ennél nagyobb teljesítményű...
ha van,a kkor annak nagyon örülök!

Itt egy speed-test, most csináltam a vezetékes nettel (ilyen netem van):
http://www.speedtest.net/result/1668008510.png

A wifi ami kéne ugyebár a tablethez meg a smart tv-hez.

Köszi!

(#18008) Chaser


Chaser
titán

WR340G-hez kérek segítséget. Létezik hogy ez only ADSL-t tud? Kábelnethez kellene, de bárhogy variálok a kábelek nem jön be a nyamvadt admin felület, mintha tök halott lenne. 1-2 napot használták, elvileg működőképes, gyakorlatilag új.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18009) Intruder2k5 válasza drahotab (#18007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A ma kapható legócskább routerek is a sokszorosát tudják annak a sebességnek! Ehhez a nethez egyébként bármilyen router megfelel, 10k alatti kategóriában például az ASUS RT-N10. De válogathatsz magadnak ezen topik első hozzászólásából másikat is, ha úgy gondolod...

(#18010) kali válasza Chaser (#18008) üzenetére


kali
legenda

nem létezik, de az adminisztrációs felület akkor is bejön, ha nem kap semmilyen netet!
amúgy; link vagy célirányosan; link

(#18011) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!
Tudtok nekem 10k alatt stabil, viszonylag gyors wifis routert ajánlani/linkelni?

A wifi egy tablethez, mobilokhoz illetve egy LG Smart TV-hez kéne hogy elég legyen, de nem kell szupergyors, csak stabil és azért 300 kB/s fölötti.

Ilyen ADSL vezetékes netem van:
itt van róla egy speed test

Köszönöm és áldott karácsonyt!

(#18012) Chaser válasza kali (#18010) üzenetére


Chaser
titán

De nem jön be net nélkül se, sehogy. Ha csak a lan1 portra kötöm a gépet akkor se, ha wan-ra a modemet lan-1-re a gépet akkor se. Ez alapján is csináltam, semmi. Reseteltem is.
Ennyit kapok admin felület helyett:
Ez a weboldal nem érhető el.

A http://192.168.1.1/ weboldal lehet, hogy ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18013) tomi8821


tomi8821
csendes tag

Üdv, olyan 3g wifi router-t keresek, amivel meglehet osztani egy külső hdd-t,
Eddig ezt találtam:[link]
Csak nem tudom hogy usb hub-on tudja e kezelni a 3g modemet és a hdd-t egyszerre.

(#18014) Intruder2k5 válasza Chaser (#18008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Mivel használt riouter, kezdd egy hard reset-el!
- A bejövő internet kábelt a WAN portba dugd!
- A gépeket a LAN portokba dugd!
- Az admin felület a http://192.168.1.1 címen érhető el!
- WAN kapcsolat típusa DHCP legyen!
- MAC címet klónozd a gépről, amin működik a net!

Egyéb kérdés esetén Router gondok topik!

(#18015) Chaser válasza Intruder2k5 (#18014) üzenetére


Chaser
titán

Köszi ez mind megvolt, azért nem ez az első router amit látok:) Pár napos router, próbálkozok még vele egy kicsit aztán jövőre becserélem másra ha nem vergődünk züld ágra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18016) Intruder2k5 válasza Chaser (#18015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- A reset-et áram alatt csináltad?
- A LED-eken volt látható eredménye (reboot)?
- IP címet ad a gépnek?

(#18017) Chaser válasza Intruder2k5 (#18016) üzenetére


Chaser
titán

- igen
- igen
- igen
:F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18018) Intruder2k5 válasza Chaser (#18017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Más böngészővel próbáltad?
- Nem ESET 5 biztonsági szoftvered van?

(#18019) Chaser válasza Intruder2k5 (#18018) üzenetére


Chaser
titán

Jah néztem explorerrel is az alap guglikrómon kívül, NIS van fenn a gépen. Én még ilyet nem láttam. Összeraktam magamnak egy gépet karácsonyra, be volt konfigolva, hazahoztam, itthon az fogad nincs indítható rendszer:D Valaki v valami engem most copat, arra jutottam tudományos-fantasztikus magyarázatként:) Routernek még holnap nekiesek, de mára elég volt. Köszönöm a segítséget.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18020) paca5


paca5
tag

Sziasztok!
Van egy elég nagy gondom...

Vásároltam kb. másfél éve az iponnal egy linksys wrt320n-s routert ami kb. egy évig működött is rendben. Digi top net, egy gép lanba egy gép wifivel meg néha-néha egy androidos telefon szintén wifivel...
A router egy év után kezdett olyat produkálni, hogy a wifis net nem volt elérhető (nem látták a listában a routert a szgép sem és a telefon sem) A lanba kötött gép tökéletesen működött közben.. Az, hogy a wifi nem működött teljesen ad-hoc volt de, egy biztos egyre többször történt és egyre tovább tartott. 4x küldtem vissza garis javításba, mindegyik után semmi változás csak romlott a wifis rész...az ötödik alkalomra rá megkaptam a cserét egy új bontatlan e2000-t ... Örültem is neki kb 3 hónapon át de most karácsony előtt 2 nappal ez a gép is uazt a jelenséget produkálja...lanban tökéletes a wifis része meg vagy megy , vagy nem...és gondolom itt is egyre több lesz a nem megy állapot..

Mi okozhatja ezt?? Szériahiba?? Vagy bármi más??? Találkozott már valaki hasonlóval??
Kérhetek olyat az ipontól, hogy mivel ez is tönkrement, cseréljék ki egy teljesen más gyártó hasonló termékére??? Egy TP-Link WR1043ND-re???

(#18021) kali válasza paca5 (#18020) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy a routerekkel van gond, lehetséges, hogy csak másik wifi hálózat(ok) zavar(nak) be, vagy más, a működési frekvenciájuk és/vagy technológiájuk miatt esetlegesen ártó hatású eszközök...stb!
kezdésnek próbáld ki más/minden csatornán a szórást!
ellenben célirányosan inkább itt kérdezz; router_gondok

(#18022) Intruder2k5 válasza paca5 (#18020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem vagyok jogász, de szerintem ilyet nem kérhetsz! Te ezt a gyártmányú routert vásároltad, és szerintem amíg az Ipon teljesíteni tudja a garanciális kötelezettségeit, javítás / csere, addig semmi ilyen lehetőséged nincs. Ha ezeket nem tudják teljesíteni, akkor pénz visszafizetési kötelezettségük van, amiből aztán majd vehetsz 1043-ast. Persze mindez csak akkor igaz, ha a routered javíthatatlan, és nem tudják cserélni sem! Megkérdezni persze lehet, mert saját hatáskörben megtehetik, hogy becserélik neked más típusra, de he nemet mondanak, nem tehetsz semmit... Mellesleg saját véleményem szerint a 1043-assal csak rosszabbul járnál!

Próbáltál rajta firmware-t frissíteni? Esetleg a WiFI-t beállítani egy fix csatornára, ahol nem zavarja semmi más? Nem lehetséges, hogy AUTO módban van, és beáll egy olyan csatira, amit az androidos teló nem képes kezelni? Alacsonyabb csatornaszámot kellene keresni lehetőség szerint, mondjuk 1-10 között. Ha további kérdésed van a mostani routereddel kapcsolatban, akkor javaslom a Router gondok topikot...

[ Szerkesztve ]

(#18023) paca5 válasza Intruder2k5 (#18022) üzenetére


paca5
tag

Bocsi átmentem a másik fórumba is...
A csatorna váltást kipróbálom hátha...
Köszönöm.

(#18024) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok

Iponról szeretnék rendelni Wifi routert. Szinte csak okostelefonhoz használnám, viszont 8-10 méterre is le kéne tudnia adnia egy 10/1-es netet. Csak 2 LAN csatlakozóra van szükségem. Max. 6-7 ezret szánnék rá. Eddig ezt, illetve ezt néztem. A Tenda felé hajlok, mert ezen is van 5 év garancia, azonban Mimoval is rendelkezik.

(#18025) kali válasza pana0017 (#18024) üzenetére


kali
legenda

igaz, utóbbit még nem teszteltem komolyabban, de csak a mimo miatt nem biztos, hogy hasznád vennéd, okostelefonokkkal nem feltétlenül használnád ki a mimo képességet...
az általad leírt szempontoknak az első router is megfelel!

(#18026) pana0017 válasza kali (#18025) üzenetére


pana0017
senior tag

Rendben köszi.

(#18027) Windsurfer


Windsurfer
tag

ma megadta magát a routerem így újat kell vennem (plusz mint kedrült, nem is bírta már a mostani gyors netemet).
Szóval keresek egy ár/érték arányban jó wifi routeret ami bírja a UPC Fiber Power 50-s internetet is.
Mivel totálisan nem értek hozzá ezért teljesen laikus vagyok a dologban.
Most kettőt néztem ki, de nem tudom, hogy jó. nem akarok gagyit de azt sem akarom,hogy a gatyám rámenjen (olyan 10e ft ha lehet ha nincs akkor nincs mit tenni megyünk fölfelé)

TP LINK TL-WR741ND 150Mbps
Netgear WNR2000 300Mbps

Wi-Fi-vel menne a net mint írtam :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18028) Intruder2k5 válasza Windsurfer (#18027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

50Mbps nethez kábelen mindkettő megfelel, de a TL-WR741ND csak nLite WiFi-s, így azon a wireless kapcsolat már határeset ilyen sebességgel. Ez alapján tehát vedd a Netgear-t, vagy ha mégis szimpatikusabb a TP-LINK, akkor vegyél eggyel nagyobbat, a TL-WR841ND-t. Amúgy a WR741ND-t lehet olcsóbban is kapni, a Netgar viszont jó áron van az AQUA-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#18029) kisdudeEe


kisdudeEe
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg van egy TP-Link WR340GD típusú routerem. Az lenne a gondom, hogy amikor BF3-mal multiban játszom, nagyon laggolok(5 lépés előre, 4 vissza). Sok mindennel próbálkoztam, hátha meg tudom oldani ezt a problémát, de sajnos nem jártam sikerrel. Kinyitottam a szükséges portokat, a tűzfalon átengedtem, a tűzfalat kikapcsoltam, Avaston átengedtem, Avastot kikapcsoltam, másik portba dugtam a kábelt, frissítettem firmware-t, de egyik sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ha a modemből a kábelt közvetlenül a gépbe dugom(tehát a routert kiiktatom), akkor a lagg megszűnik. Illetve nem csak a BF3-mal vannak gondok, mostanában elég sokszor szakad a net(router nélkül nem).
A kérdésem tehát a következő lenne: Tudnátok-e ajánlani egy megbízható wifi-s routert ~10.000Ft-os árban?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv: kisdudeEe

Ui.: 5Mbites T-home internetem van

Get out of here Stalker.

(#18030) Windsurfer válasza Intruder2k5 (#18028) üzenetére


Windsurfer
tag

Köszönöm a gyors választ, a Netgear lesz szerintem. :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18031) Intruder2k5 válasza Windsurfer (#18030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Én is azt választanám... :)


kisdudeEe

Szia!

Amikor be van kötve a router is a hálózatba, olyankor nem használja valaki más is netet, és esetleg amiatt laggolna?

[ Szerkesztve ]

(#18032) club1 válasza Windsurfer (#18027) üzenetére


club1
veterán

Azért azt ne felejtsd el, hogy ha a mostani PC-dben notebookodban G-s wlan adapter van, akkor a router cserével sem fog feltétlenül megoldódni a gondod! Azaz egy n-es adaptert is célszerű lenne venni...

(#18033) Windsurfer válasza club1 (#18032) üzenetére


Windsurfer
tag

őőőő?
A laptopomra ez van írva:
802.11b/g
Anyuéra: 802.11 g
és van még 2 macbook air de azok most házon kívül vannak (az egyik első generációs a másik tavalyi model)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18034) kisdudeEe válasza Intruder2k5 (#18031) üzenetére


kisdudeEe
csendes tag

Szia!
Amikor csak én használom a netet, akkor is fennállnak ezek a problémák.(tehát a wifi-t se használja senki)

Get out of here Stalker.

(#18035) club1 válasza Windsurfer (#18033) üzenetére


club1
veterán

Akkor ezek csak max. 15-20 Mbps-on fognak az új routerrel is kommunikálni. (Persze csak akkor, ha nem térsz át kábelre.) A mac-ek valószínűleg már n-esek.

[ Szerkesztve ]

(#18036) Windsurfer válasza club1 (#18035) üzenetére


Windsurfer
tag

így is úgy is kell routert vennem, most akkor a gépek is lassúak az 50-s nethez vagy ez a router nem lesz jó? vagy...? :(
Sajnos a Wi-Fi muszáj, nem jó a kábeles megoldás :(

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18037) Intruder2k5 válasza kisdudeEe (#18034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem! Az általad írt 5Mbps sebességre bármilyen ma, újonnan kapható router megteszi... 10000HUF alatti kategóriában lehet mondjuk egy ASUS RT-N10, vagy válassz ezen topik első hozzászólásából egyet, amelyik szimpatikus Neked!

(#18038) kali válasza Windsurfer (#18036) üzenetére


kali
legenda

a g szabványos wifi modulok lomhák az 50-es nethez, a felét sem viszik át!

(#18039) club1 válasza Windsurfer (#18036) üzenetére


club1
veterán

Akkor venned kell a G-s notebookjaidhoz 1-1 n-es adaptert (jellemzően USB-sek). A G szabvány elméleti maximuma 54 Mbps, én még 20 Mbps felett nem igazán láttam stabilan működőket. Ha a routeredet lecseréled n-esre, a G-s eszközeiddel akkor is csak a fenti értéken fog kommunikálni, hiszen ha egy 3/4-es vízcsövet a másik végén 1/2-re szűkítesz, a szűk keresztmetszet fogja meghatározni, mennyi víz folyhat rajta keresztül...

(#18040) Windsurfer válasza kali (#18038) üzenetére


Windsurfer
tag

értem, akkor beszerzek egy N-s adaptert a gépekez (Mac-k már n-sek).
De önmagában, ez a router akkor elég az 50-s nethez?
Később, adapter alternatívának, ez jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18041) Nova96


Nova96
őstag

Üdv olyan lehet hogy egy kódolás lefogja a jelet? :F
Mert amikor elsőnek beüzemeltem a routert , még kint is jó volt a jel aztán jelszót meg kódolást változtatom és azóta ****. :U

(#18042) kisdudeEe válasza Intruder2k5 (#18037) üzenetére


kisdudeEe
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Get out of here Stalker.

(#18043) kali válasza Windsurfer (#18040) üzenetére


kali
legenda

igen!

Nova96; szélsőséges esetben (gyenge hardver, nem megfelelő beállítás...stb) igen!

[ Szerkesztve ]

(#18044) Intruder2k5 válasza Windsurfer (#18040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a router elég, és ezzel az adapterrel jónak kell lennie!

(#18045) Windsurfer válasza kali (#18043) üzenetére


Windsurfer
tag

Rendben van!
Köszönöm a segítséget és a türelmeteket is! :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18046) f_sanyee válasza Nova96 (#18041) üzenetére


f_sanyee
senior tag

a jel nem valtozik, akarmilyen titkositast hasznalsz, viszont a sebesseg az csokken...

(#18047) Nova96 válasza kali (#18043) üzenetére


Nova96
őstag

Milyen kódolást használja ami biztos hogy jó?

(#18048) Intruder2k5 válasza Nova96 (#18047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legjobb párosítás a WPA2+AES, de ha ezzel már lassul, akkor megpróbálhatod a sima WPA-val, illetve TKIP-vel is. WEP-et ne használj, mert azt semmit sem ér!

[ Szerkesztve ]

(#18049) Nova96 válasza Intruder2k5 (#18048) üzenetére


Nova96
őstag

Gyáriba nincs ilyenek. Akkor milyet programmal csináljam? 741ND

[ Szerkesztve ]

(#18050) kali válasza Nova96 (#18049) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén; wireless -> wireless security -> wpa-psk/wpa2-psk -> version; wpa2-psk, encryption; aes

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.