Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Eugene2 válasza w333 (#68000) üzenetére


Eugene2
csendes tag

AP-ként berakom a ház közepére (oda vezettem anno kábelt a UPC router-től, de onnan nem fedik le a házat), aztán megnézem a másik firmware-ekkel (kösz a tippet) mit tud.

Akkor folyt. köv...

(#68002) Eugene2 válasza w333 (#67998) üzenetére


Eugene2
csendes tag

Ezt honnan lehet letölteni?

(#68003) w333 válasza Eugene2 (#68002) üzenetére


w333
félisten

Itt érdeklődj ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68004) woodworm válasza Eugene2 (#67997) üzenetére


woodworm
veterán

A mindenkinek xiaomi 3-at mottónak van egy hátulütője, a 100-as portok vissza tudják fogni a wifis sebességet. Inkább a 3G, a wifi szinte ugyanaz benne, viszont sokkal gyorsabb tud lenni és még mindig versenyképes az ára.

(#68005) Eugene2 válasza w333 (#68003) üzenetére


Eugene2
csendes tag

Köszönöm, megkaptam a linket!

(#68006) szabifotos válasza w333 (#67998) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szerintem ez az 1000mW csak valami jelképes számérték lehet, hisz hiába van a FW-ben ilyen opció. a routerekbe épített végfokozat teljesítménye akkor is adott, és tuti nem 1000.W-os...

[ Szerkesztve ]

(#68007) Soma01 válasza szabifotos (#68006) üzenetére


Soma01
veterán

Hanem mennyi?

(#68008) szabifotos válasza Soma01 (#68007) üzenetére


szabifotos
senior tag

Max. 100mW, de inkább alatta. A router csak így kapja meg az EU-s minősítést. Nagyobb teljesítményt nem tud...

(#68009) Soma01 válasza szabifotos (#68008) üzenetére


Soma01
veterán

Bocs elnéztem én is, biztosan nem 1000 W, maximum 1000 mW. Ez azért nem olyan nagy, egy mobiltelefon is erősebben sugároz (0 cm-re az ember fejétől).
Szerintem ezek a chipek tudnak ennyit (1 W), csak szoftveresen vannak korlátozva az antenna, az adott igények és szabályok szerint.

(#68010) szabifotos válasza Soma01 (#68009) üzenetére


szabifotos
senior tag

Én meg elírtam egy helyen a mW-ot... Na, akkor majd egy kompetensebb személy megmondja, hogy hardverileg is szabályozottak-e az eszközök vagy csak szoftveresen? Ez itt a kérdés...

(#68011) qqcs1


qqcs1
csendes tag

Üdvözletem!

Érdeklődnék hogy milyen routert vegyek?:)
Amit váltana egy 1043nd v2. A váltás oka hogy a wifi napi szinten többször is megáll és csak resettel indul újra a szolgáltatás.
Az itteni ajánlottak közül lőttem is magamnak egyet, hogy ez majd mindenre elég lesz: ASUS RT-AC66U B1
Hát nem lett egy sikertörténet, ezért is kérdezek be hogy milyet? Igazából nem is hogy milyet , hanem ami mondjuk tudja a korábbi 1043nd v2 -őt hozni.

A problémám a ASUS RT-AC66U B1 -el hogy a konyhában már konkrétan nincs wifi(se 2,4 se 5 Ghz), ami a korábbi eszközzel simán volt 2-3 "csík". Helyileg ugyanoda volt lerakva az ASUS RT-AC66U B1 is mint a 1043nd v2.
A ASUS RT-AC66U B1 megy vissza elállással a boltba.

A net ami rajta lesz Digi 1000
LAN 10/100/1000 kéne
Tudja azt a wifi teljesítményt/lefedettséget nyújtani mint a 1043nd v2 akár 2,4 -en
Vezetéken 2 PC lesz rajta, ide kell a gigabit. Wifin össze vissza max 4 telefon és két notebook ezek csak http(s) neteznek leginkább.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

-

(#68012) Gubek-Einste válasza qqcs1 (#68011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ha fontos a 2,4 GHz-s lefedettség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68013) #95590400 válasza qqcs1 (#68011) üzenetére


#95590400
törölt tag

érdemes a gyárit lecserélni cfw-re és feltolni picit a wifi erősségét. az n18-al sem leszel előrébb sokkal gyári fw-el. lásd utolsó 10 hozzászólás-

[ Szerkesztve ]

(#68014) woodworm válasza szabifotos (#68010) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt-n van is hozzá patch, be lehet állítani magasabb értéket mint az engedélyezett, de egy idő után eléri a hardver adta határértéket és arra áll be. A atheros alapú tp-linkekben erős a szórás 200-500 mW között.

(#68015) MaCS_70 válasza szabifotos (#68008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 1000 mW-ban én sem nagyon hiszek, de nem is ajánlja senki a skála végét. 400 mW-os csúszkaállásnál viszont nagyjából megvan (pár hete teszteltem) a 100 mW-hoz képest a kétszeres lefedettségi rádiusz, ami teljesen egybevág a fizika törvényeivel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68016) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Olyan routert keresek, aminek a DDNS funkciója támogatja a changeip.com-ot. Eddig dyndns.org-ot használtam, de ott pofátlanul elszálltak az árakkal, így kénytelen voltam váltani.
Viszont a DDNS funkció nagyon hiányzik, mert egy vendégháznak a routere, amit néha-néha el kell érnem távolról is.
A jelenlegi router rendszeresen le is fagyogat (4 AP van rákötve fixen, és használattól függően akár 50 kliens is csatlakozhat rá), így az sem ártana, ha bírná teljesítménnyel.

Van esetleg ötlet konkrét routerre, vagy hogy hol tudok ez alapján keresni routerek között? Vagy inkább nem gyári fw-ben kellene gondolkodni?

(#68017) plömplöm


plömplöm
őstag

sziasz,

ez ajánlott, értem, egy még a kérdés, melyik hardver-verziót keresse az ember, mert van már belőle 5...

kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#68018) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Sziasztok! A múlt hét folyamán Békésen bekötötték az új DIGI FTTB-FTTH TV és Internetet. Az Internet így a Digi 1000-es csomagba került. Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy ehhez az Internethez kaptunk egy ZTE ZXH-F660 RV1-es routert, amit egy másik topikban egy ajánlással bridge módba fogom kéretni. Ezt azért lenne szükséges, mivel kettő gépet használunk Internetezéshez,és a másik gépen csak 100megás az Internetünk. Ehhez szeretnék venni egy routert, ami megoldaná ezt a jellegű problémát, hogy mindkettőn működjön az ezres csomag. Milyen routert lenne érdemes ehhez venni?

(#68019) Soma01 válasza Almos (#68016) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem nem gyári firmware-ban kellene gondolkodni.

(#68020) Almos válasza Soma01 (#68019) üzenetére


Almos
aktív tag

Ok, nem zárkózom el.

Mi mostanság az ajánlott? Régebben évekig használtam openwrt-t egy asus wrt500-on, de utána vettem egy NAS-t, így lassan már 5 éve nem foglalkozom routerrel :)

(#68021) Soma01 válasza KrYsY 1991 (#68018) üzenetére


Soma01
veterán

Ha csak ennyi a kívánság, akkor nem kell router neked, csak egy gigabites switch. Persze egy saját router több beállítási lehetőséget, testreszabhatóságot ad, de ha egyéb igény nincs, akkor elég a switch. Jóval olcsóbban jössz így ki. Alap dolgokra elég a szolgáltató routere. Ha switch-et veszel, akkor nem kell átkérni az ONT-t modem (bridge) módba.

(#68022) Soma01 válasza plömplöm (#68017) üzenetére


Soma01
veterán

Könnyebben értelmezhető az írásod, ha odafigyelsz a helyesírásra! Pl. Nagy kezdő betűk a mondat elején, mondat végi írásjelek, tagoltság...

(#68023) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Értem, köszönöm szépen a segítségeket, és akkor egy switch vásárlása esetén lényegtelen, hogy ott milyent is vennék? Ez megoldaná a torrentezésnél felmerült problémámat? Hogy az egy gigabites Internet akármilyen torrentet töltök le, csak KB/s-ban tölt? Nem MB-ban?

(#68024) Soma01 válasza KrYsY 1991 (#68023) üzenetére


Soma01
veterán

A torrenre nem tudom mi a megoldás. De azt sem, hogy mi a gondod vele. Ha sebesség baj van és megy a sebességteszt oldalakon rensesen, akkor más a baj. Lehet NAT mögött vagy most is. Nézd meg az IP-det. (külső + wan ip összehasonlítása) lehet nem is vagy aktív és e miatt nem tudnak hozzád kapcsolódni.
Amúgy a switch ezen nem ront. Csak olyat vegyél, aminek a portjai gigabitesek.

(#68025) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Viszont ezt nem tudom, hogy is lehetne megnézni. Sajnos ebben eléggé gyengék az ismereteim, nem értek hozzá kellőképpen.

(#68026) Dikri válasza Gubek-Einste (#67938) üzenetére


Dikri
tag

Szia!

Ma probálgattam állítgatni és resetelni a AC-68u routert, és valószínű megvan a probléma, csak megoldani nem tudom. Leírom és annyit kérdeznék, hogy vajon a 4g-ac-68u-ban is ugyan így van megoldva, mert ha igen, akkor azzal sem müködne....

Szóval:

Ugyebár a router (WAN/internetkapcsolat/APN konfigurációnál) automatán rossz APN szolgáltatás értéket állít be, ugyanis a Telenor szolgáltatásánál "online" értéket ad az APN szolgáltatás-nek, viszont a helyes a "net".


Ezt tudom korrigálni ha az APN konfigurációt kézi beállításra teszem és beállítom a helyes APNszolgáltatás értéket (net). Így működik is az internet, amíg meg nem szakad, viszont nem csatlakozik vissza, hiszen nem automatára van állítva.


Csak érdekesség képen kiprobáltam automatán, ekkor ugye a hibás APN szolgáltaási érték ("online" és nem "net") miatt nincs internet, viszont amint internetet akarnék használni egyből bejön a router oldala, hogy kapcsolodni próbál, természetesen hiába, mert rossza az érték. itt egy fotó rola:

Na ez a képernyő nem jelenik meg kézi beállításnál. Tehát összegezve automatán nincs net, viszont próbálkozik újra kapcsolódni, kézibeállításnál van ugyan net, de ha megszakad nem próbál újra kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#68027) Gubek-Einste válasza plömplöm (#68017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes keresgél, azt kapod ami van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68028) Gubek-Einste válasza KrYsY 1991 (#68018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68029) Gubek-Einste válasza Almos (#68020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezeti tényezők közé kellene az eszköz és mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen net mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68030) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Szia! Nekem csak annyi a lényeg, hogy nemcsak egy gépen tudjam kihasználni az egy gigabites internetet. Mert amit kaptunk routert a szolgáltatótól, ott a kettő Lan portból csak az egyik tudja a gigabitet, a másik meg a 100-as netet.

(#68031) Gubek-Einste válasza KrYsY 1991 (#68030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68032) Almos válasza Gubek-Einste (#68029) üzenetére


Almos
aktív tag

A jelenlegi hálózati topológia úgy néz ki, hogy van egy router, arra van kötve kábellel 2db cisco Aironet 1131G AP, ebből az egyik AP 802.11b-n össze van kötve egy harmadik cisco AP-vel, az pedig kábelen egy negyedik AP-vel :)
Így a kliensek csak 54Mbps-en tudnak csatlakozni az AP-khoz, és a 2 AP közti 802.11b kapcsolat is csak max. 11Mbps sebességet tud (elméletben..), de ez alapvetően nem olyan nagy probléma, mert az internet sávszélesség emlékeim szerint 10Mbps alatt van (faluhelyen nem válogat az ember...). Persze hosszabb távon ezeket is majd fejleszteni kell, csak nincs kedvem a kerten keresztül kihúzni 50m kábelt (földben)...

A router konkrétan egy klasszikus, hosszanti elrendezésű, vályog parasztház padlásán van elhelyezve, és az első 2 (18-20 nm-es) szobát kell minimum lefednie, a második 2 szoba felett már van egy külön AP.

Árban örülnék ha akár 10k alatt is létezne már ilyen; nekem a legfontosabb a távolról, ddns-en keresztüli menedzselhetőség, ami támogatja a changeip.com szolgáltatót. Egyéb szolgáltatásokra nincs szükség, usb port, gigabites port és egyéb úri huncutságok jelen esetben feleslegesek... (vagy győzzetek meg az ellenkezőjéről :DDD )
Na jó, bedobok egy bónusz-igényt: legyen kicsi a hőtermelése, mert a padláson egy dobozban van, hogy ne porosodjon ;]

[ Szerkesztve ]

(#68033) KrYsY 1991


KrYsY 1991
kezdő

Köszönöm szépen az ajánlásokat. :)

(#68034) Gubek-Einste válasza Almos (#68032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használtan nézzél egy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68036) Gubek-Einste válasza #45553408 (#68035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a kinézett típus.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68037) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
2 szintes családi ház felújítása előtt állunk. Padláson keresztül jönne be a net kábel így a felső szintre kerülne a router ebből egy vezeték lemenne az alsó szintre. Arra a kábelre is rá tudok kötni egy routert,hogy a wifi jel lent is kifogástalan legyen ?
Vagy Ti milyen megoldást javasolnátok ? Illetve milyen routert érdemes venni ? (nem horror áron)
Előre is köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#68038) Cirbolya_sen válasza pelenka35 (#68037) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Felso szintre egy gigas router, az also szintrekre egy-egy AP vagy AP modu router.
Ha nincs sok kornyeki 2,4Ghz wifi akkor azzal erdemes probalkozni, ha van akkor 5Ghz kell, annak az ara viszont lenyegesen tobb.
Ossze kell szedni az igenyeket /sebesseg, szolgaltatasok/ es a helyi jellemzoket /internet sebesseg, falak vastagsaga, wifi terheles/ es egy nagysagrendi ar. Ez a vegen mindig tobb lesz, pont mint az epitkezesnel 😂

Cirbolya_sentinel

(#68039) pelenka35 válasza Cirbolya_sen (#68038) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm
tudnál esetleg ajánlani ilyen ezközt? pl Te milyet vennél ?

Gamertag:Rob3rt75

(#68040) Cirbolya_sen válasza pelenka35 (#68039) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Nalam digi 1000 van, ezen csucsul egy Ubiquiti Edge Lite3 router es szintenkent egy-egy Ubiquiti Unifi Lite AP
Lehet ezt Mikrotikbol, vagy Tp-linkbol is osszehozni. Kinek mi a szimpatikus :D
A lenyeg a kabelezes es az AP elhelyezes, mert ahol a legjobban muzsikal, na pont oda nem lehet kabelezni :DD

Cirbolya_sentinel

(#68041) pelenka35 válasza Cirbolya_sen (#68040) üzenetére


pelenka35
őstag

100 Mbit/s sebesség lesz :) ,digi után egy izé ..csiga lassú net ,de ahova költözünk nincs digi , még, bár nem nagyon terjeszkednek ahogy tudom itt a városban

Gamertag:Rob3rt75

(#68042) Multibit válasza pelenka35 (#68041) üzenetére


Multibit
veterán

Ide jutottunk :) A 100 Mbps már "csiga lassúnak" számít :U

(#68043) Cirbolya_sen válasza Multibit (#68042) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Most mond :D

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#68044) Cirbolya_sen válasza pelenka35 (#68041) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Arra is jó lesz, az elv a lényeg, ami meg: kábelt a wifinek :DD

Cirbolya_sentinel

(#68045) Gubek-Einste válasza pelenka35 (#68041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a keret?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68046) pelenka35 válasza Gubek-Einste (#68045) üzenetére


pelenka35
őstag

kb 30-40.000ft amit erre tudok most szánni ,de a jövőben ez változik ;)

Digi után lassabb ;)

Gamertag:Rob3rt75

(#68047) pelenka35 válasza Multibit (#68042) üzenetére


pelenka35
őstag

Igazad van ha belegondolok betárcsázos modemmel kezdtem

Gamertag:Rob3rt75

(#68048) Gubek-Einste válasza pelenka35 (#68046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-es wifi akkor két darab Asus N18U jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68049) pelenka35 válasza Gubek-Einste (#68048) üzenetére


pelenka35
őstag

Köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#68050) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

Döglődik a mostani routerem, ezért néznék valami újat... digis 500/200 mbites netem van most, de váltani fogok 1000/200-asra.
Se nyomtató, se semmi kacatot nem akarok összekötni vele, a pc-be kábelen vinném a netet, wifit csak a mobilok használnak a lakásban, szóval hatótáv sem kell valami nagy.
Ezzel szemezgetek, de ha meg tudnám oldani olcsóbban, akkor áruljátok el melyik a nekem való, faék egyszerűségű router. Mondjuk ha vezérelhető mobilról az nem baj (bár nemtom minek? de tök menő :DDD ).

Ja és ráadásul itt akciós is...

Jó ez nekem, és rendelhetem? :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.