Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-27 20:25:28

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) gws580


gws580
tag

Sziasztok!
Szeretnék a másik gépemre is netet Wifin keresztűl......
Naggyon nem értek Én hozzá, :(
a lényeg 5megás T-home-s netem van, egy fal választaná el a lányom gépét az "enyémtől"
max 4 méter lenne közöttük
az Ő gépére kellene netet varázsolni falfúrás nélkül :K
mobil és pda csatl még rá néha
-elég lessz nekem a TP-Link TL-WR741ND 150M Wireless Router ?
-kell hálókártya is az új gépbe? "LAP:ASROCK sAM3 785GM-S3 2év gar"
A d-linkesT-homos modem az már nem is kell akkor?

Bocs de'! :(

világosítsátok fel tudatlan elmém :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13002) Beri válasza gws580 (#13001) üzenetére


Beri
addikt

A 741ND elég, a tékomos modemre továbbra is szükséged lesz, azon a lapon pedig nincs integrált wifi adapter (mondjuk eleve nagyon ritka az olyan, tényleg csak prémium kategóriás megoldásokra pakolják alapból), tehát venned kell azt is. A TP-LINK TL-WN722N usb-s wifi adapter szép, jó, cserélhető antennás és szeretjük :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13003) Gubek-Einste válasza rodman73 (#12999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég egy TP-Link 74x is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13004) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Kellene nekem egy router. 30megás Upc-m van. Wifi lenne a fontos. Eléggé kezdő vagyok ilyen téren. Ha lenne routerem, akkor azzal egy PC-t vezetékkel össze lehetne kötni és használni, mint nélküle és fel lehetne használni, mind a 30megabitet? És ha wifin csatlakoznék fel akkor, mondjuk a lapotopon is jönne a 30megabit? Még egy kérdés, routerrel kell a gépekre tűzfal és lehet-e használni torrentet velük? Köszi a választ előre is.

(#13005) Beri válasza Laybee (#13004) üzenetére


Beri
addikt

Ha van n szabványos wifi modul a notiban, elég magas a jelszint és elég kevés a zaj, akkor át tudod vinni akár a teljes 30Mbitet is. Kábellel természetesen meglenne mindig a teljes sávszélesség, ha megfelelő eszközt választasz (mondjuk a topic első hozzászólásából). A gépeden futó szoftveres tűzfalat pedig nem helyettesíti egy soho router. Torrentezni természetesen továbbra is tudsz majd ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13006) Laybee válasza Beri (#13005) üzenetére


Laybee
őstag

Akkor Tp-Link 841ND vagy 941ND-vel mondjuk megfelelne az elképzeléseimnek? Ezzel lehetne kábeles elosztás is ugye? Mert akkor az asztali Pc-n lenne vezetékkel és a wifit is ellátná. ahogy én elképzelem. Vagy be állítani mennyi megabit mehetne wifin és mennyi kábelen?

(#13007) yammi


yammi
csendes tag

Valakinek van tapasztalata a tp link új dizájnú routereivel? Jobban melegszenek? Egyáltalán ugyanazok belsőleg? Érdekes, hogy a táp bemenet átkerült az antenna mellé, szóval a belső felépítés már másabb. Pl. : 741nd-nél is.

(#13008) Gubek-Einste válasza Laybee (#13006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ezek jók lesznek neked.
Nem kell állítgatni, hogy hova mennyi menjen, egyszerűen csak össze kell dugni és már megy is a net, kábelen, wifit egy kicsit állítgatni kell de nem sokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13009) Laybee válasza Gubek-Einste (#13008) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm szépen!

Beri: Neked is.

(#13010) Beri válasza Laybee (#13006) üzenetére


Beri
addikt

Igen, meg. Az egyes klienseknek kiosztott sávszélességet tudod kontrollálni (ha akarod), erre való a qos. A routerek kezelőfelületével ITT tudsz ismerkedni, csak ki kell választanod a kívánt modellt.

yammi: A 741-ek ugyanarra a chipre épülnek, ugyanaz a wifi, ugyanaz a switch.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13011) Raven992 válasza Beri (#12954) üzenetére


Raven992
csendes tag

:) Igen rá lehet kötni,de én azhitem ,hogy egyszere EGY(és ez a nagyon fontos emberek) IDŐBEN tud üzemelni a kettő szóval egyszerre nem tudsz fájtmegosztani FTP és nyomtatni EGY IDŐBE ,de mivel a nyomtató csak pillanatnyi idő ezért nem gáz illetve magátol át vált amikor használód éppen valameiket szóval nagyon jó igyis szerintem..megvagyok teljesen elégedve vele:) akinek nem kell Gigabitlan annak ez eddigi használat alapján bátran ajánlom:)

és köszi a választ csak későn tudtam ragálni :R

[ Szerkesztve ]

(#13012) Laybee válasza Beri (#13010) üzenetére


Laybee
őstag

Pazar, köszi.

(#13013) Beri válasza Raven992 (#13011) üzenetére


Beri
addikt

Tehát rá van kötve a két dolog állandóra, csak amikor nyomtatsz, nem elérhető az FTP? Amikor vége a nyomtatásnak, minden felhasználói interakció nélkül újra elérhetővé válik a fájlmegosztás?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13014) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Olyan routerre lenne szükségem ami vevőként szolgál (nem tudom mi a neve ennek, talán Host mode). Tp-link 941nd és 1043nd -t néztem, ezek jók erre?vagy esetleg más? 25 Mbit/s netet kéne vele fognom és gépre küldenem. Hogy működik ez pontosan? Beállítom, hogy Host módban legyen és utp-n rákötöm a gépeket? Ha wifin szeretném küldeni a gépekre ahhoz kellene mégegy router? köszi

(#13015) spanyoll válasza dudi6 (#13014) üzenetére


spanyoll
addikt

Milyen vevőre gondolsz? Egy sima wifi routerre ami a kábeles netet osztja vagy mi?
Attól függ, hogy milyen hatótávú router kell, milyen szerkezetű lakásba...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13016) Pharaoh válasza spanyoll (#13015) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Szerintem a routerrel akar rácsatlakozni egy Wi-Fi hálózatra (szomszéd, stb) és azt akarja utána magának még szétosztani.

(#13017) Brogyi válasza Pharaoh (#13016) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez jó. :DD
Igazi magyar specialitás.

(#13018) dudi6 válasza Pharaoh (#13016) üzenetére


dudi6
senior tag

Pontosan ezt akarom! :) Szomszéd megosztja velem amíg nincs netem. Nem akarok nagy antennákat, mivel 1-2 hónapon belül már lesz netem és akkor feleslegessé válna, a router viszont kelleni fog majd akkor is...

(#13019) Beri válasza dudi6 (#13018) üzenetére


Beri
addikt

Mivel szór a szomszéd? Mid lesz 1-2 hónap múlva?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13020) Beri válasza Brogyi (#13017) üzenetére


Beri
addikt

Mindenkiről azonnal a legrosszabbat feltételezni meg ősi román szokás? :U

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13021) will5


will5
tag

Elolvastam az első hsz-t és az alapján kinéztem egy TP-LINK 841ND routert. Csupán azért kell hogy a lakásban telefonnal/notebookkal is lehessen böngészni. Viszont gyakran játszom online szimulátorral és nem szeretném ha akár egy pillanatra is megszakadna a net játék közben. Egy ilyen eszköznél ez mennyire van benne a pakliban?

Jelenleg 30-as UPC FiberPower netem van, majd ha esetleg később 60-as lesz akkor azt is elbírja ez a router még?

És mi a különbség a 841ND és a 841N között?

(#13022) Beri válasza will5 (#13021) üzenetére


Beri
addikt

Ha a vonalad nem szakad, a router nem fogja bontogatni a kapcsolatot csak úgy jókedvében, nem kell ettől tartani :DDD
A 841 elég lesz a 60as fájberhez is. Az N és az ND között pedig a levehető antenna a difi (a D a detachable-t jelenti).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13023) spanyoll válasza will5 (#13021) üzenetére


spanyoll
addikt

Vegyél egy linksys 160n-et, az bírná a strapát az alapján amilyen trépé linket választottál, és nem is szakadozna :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13024) Beri válasza spanyoll (#13023) üzenetére


Beri
addikt

Mert a 841 majd fog? :U

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13025) spanyoll válasza Beri (#13024) üzenetére


spanyoll
addikt

Én nem mondtam olyat, ő mondta, hogy nem akar szakadozást, én pedig ajánlottam valamit :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13026) will5 válasza Beri (#13022) üzenetére


will5
tag

Köszi, akkor bátran megveszem.
Eddig nem volt problémán a nettel (kopp-kopp).

spanyoll: Az a router nem az én pénztárcámnak lett kitalálva. :)

(#13027) kali válasza spanyoll (#13025) üzenetére


kali
legenda

kielemeznéd hardveresen a két routert - illetve a különbségeket? vagy elég csak az általad javasoltat, gondolom azt jól ismered, ha egyszer ajánlottad...
ja, és a hatótávról is írhatnál, hogy mire értetted?!?! :U

[ Szerkesztve ]

(#13028) spanyoll válasza kali (#13027) üzenetére


spanyoll
addikt

hardveresen sajnos nem ismerem a routereket, így nem tudom neked összehasonlítani. a 160n-et annyira ismerem, hogy hatótávban le tud fedni olyan 70nm körüli távot, és átlőni egy födémet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13029) kali válasza spanyoll (#13028) üzenetére


kali
legenda

egyik környezetben annyit, a másikban a felét, a harmadikban meg jóval többet - és akkor az ellenoldal milyenségéről még nem is beszéltünk...
nincs konkrét hatótáv, nincs darabra garantált fal, födém...stb, ahány környezet és ahány ellenoldal, annyiféle eredmény!
csak azért voltam kíváncsi a véleményedre, mert azt hittem, hogy tudsz valami konkrétumot, ami alapján - hozzávetőlegesen dupla árért - felülírtad adott követelményekhez (fp 30 és esetlegesen majdan fp 60) a tl-wr841n(d) típust a wrt160n javára - de akkor ma sem tanultunk semmi újat... :)

(#13030) a000


a000
őstag

Sziasztok.
Felsokategorias routerek kozul melyiket ajanljatok? Megbizhato 24oraban menne, birja az adatforgalmat nem fagyjon le.

(#13031) Beri válasza a000 (#13030) üzenetére


Beri
addikt

Ez a listámon szereplő bármelyik eszközre igaz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13032) spanyoll válasza kali (#13029) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi, de nem vagyok hülye, ezzel én is tisztában vagyok, simán csak tapasztalatom alapján nem csípem a tplinket, csak a baj van vele, és ilyen felhasználásra ez jó szokott lenni :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13033) kali válasza spanyoll (#13032) üzenetére


kali
legenda

nekem meg néhány linksys routerrel akad némi gondom (főként wrt320n), sok embernek lecseréltem már a beépített kis wifi antennáknak köszönhető pocsék szórás miatt - de ettől még szoktam célirányosan ajánlani, ha megfelel a követelményeknek!

[ Szerkesztve ]

(#13034) spanyoll válasza kali (#13033) üzenetére


spanyoll
addikt

320n az nem tudom, nekem olyan semmilyen router. ilyen 160nl és 610n közötti űrt kitöltő sh*t :D
kár volt mondjuk átállnia a linksysnek a belső antennára, régen még egész jól ment. a jó kis 54gl korában, ami még mindig állandó vendég a polcokon :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13035) Beri válasza spanyoll (#13032) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudod mi van a saját routeredben otthon, de neked vannak tapasztalataid... Köszönjük Emese...
Értem én, vettél egy 160N-et, baromira örülsz neki, símogatod, szeretgeted. Attól még van odakinn más is azon kívül :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13036) spanyoll válasza Beri (#13035) üzenetére


spanyoll
addikt

Mert te mindennek tudod a specifikációját amit otthon használsz és mondjuk szeretsz? Biztos van amit nem és mégis azt preferálod. Nem azt mondtam, hogy csak az a jó, hanem, hogy tapasztalataim alapján azt viszik az emberek, nem hozzák vissza és arra amire ajánlom nekik jó. Ennyi. De köszönjük a baráti és egyáltalán nem offenzív megnyilvánulásod, építő jellegű volt, csak úgy mint szerinted az enyém :)

Nem azt mondom, hogy csak a 160n a jó, minden más szar, hanem, hogy SZERINTEM arra jó lenne. Ennyiii :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13037) dudi6 válasza Beri (#13019) üzenetére


dudi6
senior tag

Szia! Asus WL-520gc ha erre gondoltál. T-home-s net lesz, 5-15 Mbites sebességgel egyelőre...

(#13038) Beri válasza spanyoll (#13036) üzenetére


Beri
addikt

Mert te mindennek tudod a specifikációját amit otthon használsz és mondjuk szeretsz?
Igen. Ha szakmai fórumban tanácsot adok vele kapcsolatban, akkor biztosan.

dudi6: Igen, arra gondoltam. Ezesetben nem kell feltétlenül túl sokat költened, egy 743ND is képes kliensként felcsatlakozni arra a hálózatra, majd kábelen és wifin is továbbosztani azt. A téhómos kapcsolatodhoz is bőven sok lesz majd.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13039) spanyoll válasza Beri (#13038) üzenetére


spanyoll
addikt

Én a tanácsot tapasztalat alapján adtam. Ennyi. Te más tanácsot adsz, ő pedig majd eldönti, hogy melyiket fogadja meg :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13040) dudi6 válasza Beri (#13038) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm szépen. Hogy lehet fogadni és továbbítani is a jelet wifin??? :F 2 antennával fogadom 1-el küldöm? :) nem csak utp-n lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#13041) Beri válasza dudi6 (#13040) üzenetére


Beri
addikt

A 743-ason egy antenna van összesen, egyetlen rádióval.
Nem, nem csak utp-n lehetséges. A kínaiak ilyen szép ábrát is rajzoltak hozzá:

:DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13042) Brogyi válasza Beri (#13020) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nálam szintén megosztás van.Nincs itt új a nap alatt.Különben , hogy jönne össze az a sok user.

(#13043) Gubek-Einste válasza Brogyi (#13042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy család, sok eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13044) D. Balazs


D. Balazs
tag

Sziasztok!
Milyen Routert tudnátok nekem ajánlani?
Szeretném a notebookkal megosztani a digis netemet.
A notebookban csak G-s wifi van, de vettem egy D-Link DWA-131 WIRELESS N NANO USB ADAPTER-t, amire azt mondták, hogy elég jó.
Ehhez kellene nekem egy olyan router, amivel tudnám egyidőben használni a 45/20-as netemet.
Az ára lehetőleg 20 alatt legyen.

(#13045) Beri válasza D. Balazs (#13044) üzenetére


Beri
addikt

Lehetőség szerint 300-as n-es routert válassz, az első hozzászólásban van pár.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13046) D. Balazs válasza Beri (#13045) üzenetére


D. Balazs
tag

Köszi a segítséget.
Akkor valószínűleg a TP-LINK TL-WR1043ND lesz a választásom.
A kérdésem az lenne még, hogy a kábelek megfelelőek-e?
A digi Cat5e típusú kábelt hozott a lakásba.
Aztán az egy toldóról átvan húzva Cat5 kábellel a kisebbik szobába, ahol a routerre lesz csatlakoztatva.
A Cat5-ös kábel elég az n-es wifi maximális kihasználásához?
A segítséget előre is köszönöm

(#13047) Beri válasza D. Balazs (#13046) üzenetére


Beri
addikt

A wifi vezeték nélküli, nem kell hozzá drót :)
Gigabites kapcsolathoz a minimum a cat5e, a sima cat5 specifikációja szerint csak 100as ethernethez elég.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13048) D. Balazs válasza Beri (#13047) üzenetére


D. Balazs
tag

Köszönöm szépen a segítséged.

(#13049) mtocso


mtocso
csendes tag

Üdv,

Sikerült beszereznem egy Netgear WNDR3700 routert, de sajna nem tudom, hogy lehet torrent klienst rávarázsolni. Valaki tudna segíteni ebben? Továbbá lehet e valahogy a DLNA képességét upgradelni? MKV filmeket nem tudok lejátszani a TV-men.

Előre is köszi!
Tocso

(#13050) Beri válasza mtocso (#13049) üzenetére


Beri
addikt

Lehet, hogy furcsán hangzik, de a 1043ND topicban kérdezősködj. Ott nagy a nyüzsgés, folyamatosan openwrt-t hegeszt mindenki mindenre, találsz ott tagot, akinek DIR-825-öse van, ami belül kb. ugyanaz, mint a wndr3700.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.