Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Vásároltam egy Asus AX3000 RT-AX58U routert.
Azt szeretném megkérdezni, van e valami hasznos beállítása amit javasolnátok, gondolok itt a hatékonyabb lefedettség stabilabb wifi és stb-re, vagy pl a hitelesítési eljárást a wpa2 ről érdemes e másra állítani és stb.
Előre is köszönöm.

(#86002) Gubek-Einste válasza fulton (#86001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86003) fulton válasza Gubek-Einste (#86002) üzenetére


fulton
addikt

Rendben elnézést. :R

(#86004) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok,
Routert szeretnék 40k a plafon de inkább alatta.
Ezekre gondoltam:
XIAOMI AX3600 36.2 ezer
ARCHER AX73 ax5400 36.4 ezer

Ami fontos lenne a jó megbítható relatíve gyors WI-FI kapcsolat rossz környezetben.
Ház vastagabb falakkal, a ház egyik sarkában a router és mivel ilyen parasztház jellegű felépítésű a ház formailag így a másik végében a külön lakrészben már nemigen van megbítható jel(lassú szakadozik stb) egy n18u routerel.
Asust nem szeretnék.

Köszönöm előre is a javaslatokat.
Asust nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#86005) Core2duo6600 válasza Daralo:) (#86004) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jó lenne ha a 2 hálózati eszközt kábellel össze tudnád kötni.
És utána egy eszköz a routernek /ap nek és egy másik ap nek

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86006) dkess válasza Daralo:) (#86004) üzenetére


dkess
őstag

Egyetértek. Amennyiben esély sincs arra, hogy közép irányban elmenjünk a routerrel, akkor két eszközös felállást javasolnék kábellel összekötve. Persze már most is lehet kísérletezgetni a n18u -val, hogy hol lehetne az ideális elhelyezés.

Többet, pontosabbat majd, ha elárulsz némi részleteket is ...

(#86007) Daralo:)


Daralo:)
tag

Igen kicsit szűkszavú voltam elnézést.
Sajnos nem nagyon van lehetőség áthelyezni a routert így pont a legrosszabb helyzetben kell megoldani a dolgot a ház másik végében most lett egy futópad ami netet használ videók stb.
Kábeles megoldás sem ideális.
Jó ötlet hogy az n18u-t repeater módba raknám a ház közepe felé csak félek nem menne vele megbízhatóan.(az asus mellet már lett próbálva egy tp-link ismétlő tipust nem tudom már de rosszabb volt annak a stabilitása WIFI-n mint az eredeti-é. (lehet user error de feladtam)
Perpill a TP-Link lett eddig a befutó ha kell akkor egy re300-as bekerülne középre csak egy a bibi nem nagyon akartak ennyit se áldozni a dologra.
A ház max 25m hosszú és 7m széles
köszi

[ Szerkesztve ]

(#86008) Daralo:) válasza Daralo:) (#86007) üzenetére


Daralo:)
tag

Tudom, hogy wifinél adott környezet függő így vagy jó lesz vagy nem. Már csak úgy általánosságban kérdeztem de azt hiszem a tp-link lesz a legjobb megoldás szoftver szempontból is. Ez a OneMesh is szimpatikus csak kár hogy az re300-al már kicsit több a kelleténél szerintem úgy tuti jó lenne a lefedettség. Lehet így is ki kell próbálni csak félek egy kissé nehogy befürödjek másodjára is. 120as a net egyenlóre nagy felhasználás nincsen 2 noti 2 telefon tablet ennyi plusz az alkalmi vendégek nagy adatforgalom bonyolítás nem zajlik, de inkább túl lőnék az a biztos.

(#86009) Core2duo6600 válasza Daralo:) (#86008) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én 1 hete egy Mikrotik Hap AC 2 est üzemeltem be AP ként.
Azóta nem kellett keresgélni az eszközt, elötte időnként rebootolni kellett, hogy fel tudjak rá menni.
Most az verte ki a biztosítékot nálam, hogy nem látta a laptopom egyik wifit sem , 2,4 ill. az 5 ghz est sem.
Ekkor döntöttem úgy hogy megrendeltem a hap ac 2 est.
A fő router is Mikrotik amúgy, ágyúval verébre eset :) Miután már a második router amit vettem nem bírta a Digi 1000 st erőből oldottam meg, jó sok pénzért :)
Természetesen miután mgjött az 1100 AH X4 es, utána jelent meg ugyanezzel a cpu val egy kedvezőbb árú eszköz, ami pont azokat nem tudja amit sosem fogok kihasznállni, de így jártam.
Az 1100 ason több mint 2 éves uptime om volt, most is csak azért indult újra, mert így 2 év után időszerű volt az aktuális frissítést feltenni rá.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86010) dkess válasza Daralo:) (#86007) üzenetére


dkess
őstag

Van egy jó hírem és egy rossz:

- kezdeném a jó hírrel: a repeater móddal kapcsolatban nem kell tovább "félned, hogy nem menne vele megbízhatóan". Teljes a bizonyosság ...
- a rossz hír az, hogy egészen biztosan szoáré lenne.

Tulajdonképpen ahogy írod sikerült is kitesztelned magadnak ... :)

"Kábeles megoldás sem ideális." - Azt kérdezném miért? Olcsóbb, kevesebb vesződség és sokkal jobb végeredmény. Mi hiányzik még neked ebből a tandemből?

Kevesen tudják, de a jó WiFi hálózat alapja az alábbiak:

- a jól átgondolt és kivitelezett kábeles hálózat,
- minél kevesebbet terheljük a WiFi -t (ez összefügg az előző ponttal, mert amennyiben minél több mindent kapunk kábelvégre - annál jobb WiFi -nk lesz),
- meg persze környezet, elhelyezés, zavaró WiFi hálózatok, csillagok állása ilyesmi. Azonban ezek együttesen sem nyomnak annyit a latban, mint az egyes pont ...

Nem megy az épület másik fele irányában se UTP, se áram (biztos?), se koax (akár régi "elfeledett"), se optika? Úgy egyébként nincs kábelcsatorna (pl. régi koax -nak) vagy gipszkarton bármi ami a fantáziát meg tudná mozgatni?

Tényleg még a szomszédos helyiségbe sem megy semmilyen kábel? Azzal a bitang vastag belső vályogfalakkal lehet kísérletezgetni, de igazából remek WiFI blokkoló tulajdonságokkal rendelkezik. Abban a régi parasztházban nincs egy veranda, de még egy kiskonyha sem avagy padlás?

(#86011) Daralo:) válasza dkess (#86010) üzenetére


Daralo:)
tag

Ő nem vályog csak így próbáltam leírni mihez hasonló az ingatlan az épület kb 10 éves új de vastagabb(nem sokkal) az átlagtól fő falak vannak.(de lehet hülyeséget beszélek így ezt inkább elengedem)
A vicc az hogy sokkal messzebb az utcán jobb a jel a jelenlegivel.
A srokba be lett húzva a koax és kész rá a modem+router nincs semmi plusz kábel csak az elektromos hálózat(Powerline) de tuti másik fázison van a kis lakrész(külön biztosíték) 1 kb 15m2 szoba galériával a ház maga nettó 85m2 kb.
Nem igazán volt hajlandóság ilyesmire mikor említettem kábelezés stb.
(annyira nem durva az ingatlan lehet elég lenne de hát nem is tudom próbálok infót szerezni de tényleg hit vagy miss megint.)

[ Szerkesztve ]

(#86012) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Ismerős kötne be (telenor) mobilnet routert. Mi a legolcsóbb ajánlott? (1 lan pc 2 wifi eszköz) :R

[ Szerkesztve ]

(#86013) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Access pointnak keresek eszközt, 500-as nethez, EdgeRouter-X (és gigabites switch) mögé, egy nagy szobába. Más helyiségekbe vastag falakon és sok akadályon keresztül jutna csak jel, így ott megoldom jelismétlővel, nem gond, ha nincsenek bika antennák.

Az ER-X egy 3 éves 7000 Ft-os Asus R12-N+ helyére jött, jelenleg a kis Asus teljesíti az AP feladatokat. A cserével egy időben 100 Mbps netről 500-asra váltottam. Családom kizárólag vezetéknélküli internetet használó tagjait is szeretném részesíteni a jóból, számukra ugyanis az Asus 20-50 Mbps sebességet tud csak biztosítani még a szobán belül is.

Keresek ezért vagy egy dedikált AP-t, vagy egy annak befogható routert kb 15-20e Ft-ig. A témaösszefoglalót elolvastam, csak nem tudom, mennyire frissek az ajánlások. Kérdés még: miért van az, hogy a kifejezett AP-k, amelyeknek van gigabites portjuk, 20-25e-nél kezdődnek, míg egy gigabites router ennek már kb. a feléért megkapható? Az AP-k tudják is, amit ráírnak, és ezért az árkülönbség?

(#86014) Core2duo6600 válasza 1amarr (#86013) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Aa legjobb megoldás mindenképp az ap és a router kábeles összekötése lenne.
Nálam az AP szerepét jelenleg egy Mikrotik HAP AC2 tölti be, kb 20 000 HUF körül van az ára.

Más helyiségekbe vastag falakon és sok akadályon keresztül jutna csak jel, így ott megoldom jelismétlővel, nem gond, ha nincsenek bika antennák.

Ennek következménye meg a gyenge és lassú, jel lesz.
Amik az eszközökre rá vannak írva pl 1200 AC vagy akárr 1700 AC vagy akár több, ennek a felét ha tudják a valóságban, gyártótól függetlenül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86015) dkess válasza Daralo:) (#86011) üzenetére


dkess
őstag

Egy új ház és nem sikerült egyetlen kábelt sem behúzniuk? Gratulálok ... :) OK, akkor nézzetek körbe mi újság és akkor a kapott információk alapján tudunk majd továbblépni.

@bigdaddy,

Az alábbiakat javasolnám első körben, mint "legolcsóbb" verziót:

- C5v4 - ha OpenWRT támogatás a fontos
- C6 - ha OneMesh (kábeles backhaul -t nem tud) érdekelné a jövőben
- AC57U v3 - ha AiMesh érdekelné a jövőben (kábeles backhaul -t tud)

Amennyiben Mesh érdekelné(/érdekelheti a jövőben), akkor a legutolsó opciót ajánlanám.

@1amarr,

Ezen a linken van "okoskodás" ER-X mögé AP illetve Mesh WiFi össszerakásáról: [link]

Ez alapján illetve amennyiben jól tudom, akkor Ubiquiti AP -kkal ez nem tud Mesh -t kábeles backhaul -al. Ennek utánanéztél esetleg.

Mármint a "kis Asus" nem AP feladatokat, hanem konkrétan router feladatokat teljesített korábban - ugye? Ez most mennyire szórja be az egész lakást WiFi -vel? Amennyiben lesz még egy repeater (ami úgy kezdi, hogy mindjárt lefelezi a WiFi sebességet mindenhol+jelentősen gyengíti azt) akkor mit gondolsz mennyit fog javulni a történet?

Javaslom első körben olvasd el a pont előtted írt hozzászólásomat: [link] . Avagy csak ebben a topikban a csak az elmúlt hónapokban írt horrorsztorikat, melyek mindegyike úgy kezdődött, hogy "azt hittem" ...

Jól értem, akkor ez lenne a tervezett felállás: ER-X -kábelen-> Repeater (AP tulajdonképpen) -WiFi-> másik AP?

Van bármilyen kábelezés a kecóban? Milyen ez a lakás, mennyi és milyen kliensek és hol?

Elöljáróban - én nem vagyok biztos, hogy egyetlen WiFi -s eszközzel (súlyosbításként pláne egy repeater -el) az egész lakás megoldható az eddig leírtakból. Ez még AC -s alapokon is problémás lehet. Jelen esetben talán egy AIMesh kábeles backhaul -al alapú WiFi -t tartanék járható útnak, de ez két helyen hibázik az eddigi információk alapján:

- a kábeles háttér kérdéses,
- nem fog beleférni a kb 15-20e Ft-ig határba ...

Egyébként miért ER-X? Miért nem mondjuk egy WiFi -s router ami mellé lehetne egy másik WiFi -set tervezni és akkor alapból két WiFi -s egységünk lenne ...

(#86016) bigdady válasza dkess (#85886) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megjött a két zen. A szoba1 reggelre nem ment. :(
Kihuztam a kábelt így most jó. :U

[ Szerkesztve ]

(#86017) Alex91 válasza bigdady (#86016) üzenetére


Alex91
félisten

Es gondolom mar irod a logoutos beszamolod, hogy milyen is lett az uj routered! :C

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86018) dkess válasza bigdady (#86016) üzenetére


dkess
őstag

Dugd vissza és állítsd be rendesen kábeles backhaul -al. Jól portokba történt az összedugás? A beállítás mindenhol kábeles backhaul? Gigabit -es kapcsolatot ír ki a kettő között?

Egyébként volt firmware frissítés nulladik lépésben?

Lehet már csak jövőre leszek, de addig is mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

(#86019) bigdady válasza dkess (#86018) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az alatt mit értesz hogy állítsam be kábeles backhaul-al? :U
Igen egyik wan másik lan

[ Szerkesztve ]

(#86020) dkess válasza bigdady (#86019) üzenetére


dkess
őstag

Igen, nem mindegy, hogy melyikben van WAN és melyik LAN és, hogy ennek megfelelően történt-e a beállítás (AiMesh Node/Router). Továbbá kábeles backhaul a preferált és ki is írja, hogy a Node 1 Gbps kábelen csatlakozik.

FW frissítés volt akkor?

(#86021) 1amarr válasza dkess (#86015) üzenetére


1amarr
tag

Szia!

Köszi a választ. Mint írtam, az, hogy a távolabbi helyiségekben gyenge a jel, egyáltalán nem érdekel, nem is szánnék rá sem pénzt, sem energiát, ezért ebbe az irányban nem szeretnék elmenni, értsd sem új kábelezést, sem mesh kiépítést nem szeretnék. Azt majd a következő lakásban :) A lakás úgy van bekábelezve ugyanis, hogy az origo a nappali, ott van a modem, és minden egyéb is ott kell legyen, ez vehető adottnak. Épp a "minél kevesebbet terheljük a wi-fi-t" elv miatt iktattam be egy plusz switchet, amit csak lehet, arra kötve, és tényleg csak a "mozgó eszközöket" kényszerítem wi-fi-re.

Valószínűleg nem írtam le pontosan a setupot.

Korábbi felállás:

[UPC modem bridge módban]--[ASUS RT-N12+]~wifi~(vezetéknélküli kliensek)
|
(kliensek vezetéken)

Jelenleg így nézünk ki:

[UPC modem bridge módban]--[ER-X]--[SWITCH]--[ASUS RT-N12+]~wifi~(v.n. kliensek)
| |
(kliensek vezetéken)

@Core2duo6600
Igen, talán jó lett volna eleve egy hAP ac₂, azzal ki lehetett volna váltani az RT-N12+-t, de szándékosan különítettem el mindent, hogy egyesével tudjam cserélni majd a jövőben, ha valami bedöglik, és ha költözünk, tudjam modulárisan bővíteni a rendszert.

A gyenge pont egyértelműen az ASUS RT-N12+, ahelyett keresek valamit.

(#86022) Frozen


Frozen
őstag

Üdv
szeretnék egy wifi 6 os routert
Jelenleg jó lenne ha nagy hatótávosára is jó lenne . (erősen sugározná a jelet)
A sebesség az nem sok 100mbit le /50 fel erre kb 6 eszköz csatlakozik wifin.
Mivel hosszú távon gondolkozok és magyarországon a másik lakásban 1 gigabitem van jelenleg , a gépemben is wifi 6 os van . igaz ez mellé van kábel is de ha haza megyek akkor bírja azt a sebességet is vagy ha lehet akkor többet kicsitvel ha esetleg duplázodnak a sebességek.
Mit ajánlanátok?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86023) bigdady válasza dkess (#86020) üzenetére


bigdady
nagyúr

wan az aimesh router és a lan meg az aimesh node nem?
A kábeles preferált alatt az érted a wifin ne is kapcsolódjanak? Azt a beállítás módja mondja meg? Vagyis ha kihúzva meg jó akkor nem jól állítottam be, de mit mire? :R

[ Szerkesztve ]

(#86024) Alex91 válasza bigdady (#86023) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan ird mer le a topologiat! Amugy imho rosszul van osszedugva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86025) Alex91 válasza Frozen (#86022) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyit szansz ra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86026) Frozen válasza Alex91 (#86025) üzenetére


Frozen
őstag

Ha van benne olyan opcio hogy az internet csatlakozási profilokból többet be lehet adni és nem kell mindig beírkálni hanem csak átlenhet váltani akkor akár 200 euro kb 70 ezret.
ha csak single akkor inkább fele. (mert akkor 2 kell :D és tököm sem akarja mindig írogatni az internet logint meg jelszokat hiszen van 1 német szolgáltatom meg van 1 magyar)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86027) Alex91 válasza Frozen (#86026) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX92U, AX58U.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86028) Frozen válasza Alex91 (#86027) üzenetére


Frozen
őstag

ez el tud tárolni 2 különböző internetcsatlakozási lehetöséget?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86029) Alex91 válasza Frozen (#86028) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mutatsz egyet, amelyik tud, akkor elmondom :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86030) Frozen


Frozen
őstag

értem köszi szépen a segítséget :)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86031) Alex91 válasza Frozen (#86030) üzenetére


Alex91
félisten

Dual-wan-os mindketto, tehat elviekben beallithato 2 kulonbozo eleres.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86032) dkess válasza bigdady (#86023) üzenetére


dkess
őstag

Pont fordítva ... :) Akkor meg is van az oka, hogy miért nem ment.

Egyébként igen - a cél az, hogy wifi-n a roterek ne kapcsolódjanak ...

(#86033) bigdady válasza dkess (#86032) üzenetére


bigdady
nagyúr

És az alap Apple routerben csak a két lanban lógnak ugye? Hiszen annak WAN-jában van a Cb bridge módban.

(#86034) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek a routerek garancia idejét érinteni fogja a jövő évtől érvénybe lépő jótállási szabályok megváltozása? Mármint pl. most egy Asus routerre adnak 3 év garit azt nem fogják jövőre levinni 1 évre ugye? Mit gondoltok?

(#86035) PeterPH válasza PATTA86 (#86034) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem fogják levinni. A változás a kötelezően adandó garanciát érinti, ettől a fogyasztóvjavára el lehet térni. A plusz garancia egy vevőcsalogató, miért is változtatnának rajta.

(#86036) dkess válasza bigdady (#86033) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a Apple főrouter LAN portjaira mennek az Asus -ok. A Asusokat ennek megfelelően kötöd be:

- AiMesh Router: LAN,
- AiMesh Node: WAN.

Ezeket a szerepköröket beállítod az Asusokon. Kettejük közti kapcsolat prioritása: Ethernet first. Aztán ellenőrzöd, hogy ez 'Kiváló' és '1 Gbps' legyen.

(#86037) Frozen válasza Alex91 (#86031) üzenetére


Frozen
őstag

értem köszönöm

Már csak egyetlen egy kérdésem marad vagy kettő :)

Szóval németben régebbi típusú csatlakozási lehetöség van Vdsl vagy dsl ez mind1? szóval ha a végét beletolom a ruterbe és beadom a net hozzáférést elvileg akkor minden jó lesz?
Vagy ehez kimondotan csak ilyen ruter jó? Jelenleg ez a fritz box valamelyik tipusa van

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86038) Alex91 válasza Frozen (#86037) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek routerek, nem modemek... A szolgaltatoi eszkoz utan szokas kotni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86039) Frozen válasza Alex91 (#86038) üzenetére


Frozen
őstag

köszi igazad van így nem is kel bírogatni a net elérést :D mert kábelen azonal megkapja az aktuális szolgáltató netét :)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#86040) Alex91 válasza Frozen (#86039) üzenetére


Alex91
félisten

Ez se biztos :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86041) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#84180) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!
Sajnos megint itt vagyok, a történet folytatásával.

Tehát ott tartunk most, hogy az lte router megjött, nagy a boldogság, mert az antenna cserélhető, amire bizony szükség is van. :(

Egyébként nem igazán értem a dolgot, kipróbáltam azt, hogy odaálltam a router mellé és csináltam egy speedtest-et, 1x a wifi routerre csatlakozva, egyszer pedig a telefonommal (szintén vodafone-os) tehát elméletileg ugyan azt a sebességet kéne hoznia.

Ehhez képest a routeren keresztül 0.23-0.35 Mbps -es eredményt produkál, a telefon pedig 5-6 Mbps-et.

Később felvittük a padlásra, ahol már a router is tud 3-5 Mbps-et.

A kérdéseim a következőek lennének:

- Ha veszek hozzá 1-2 kábelt és az antennát felteszem a lehető legmagasabb pontra, akkor jobb lehet ez az eredmény?

- Van esetleg valami jobb antenna amit tudnék használni?

Erről a routerről lenne szó:
Mr 6400

Előre köszönöm a segítséget :)

(#86042) MaCS_70 válasza dkess (#86015) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Egy új ház és nem sikerült egyetlen kábelt sem behúzniuk? Gratulálok"

Kapaszkodj meg: egyre többet találkozom azzal az agyrémmel, hogy új építésű épületekbe azért nem húznak be hálózati kábelt, mert ugye felesleges, hiszen a wifi már jobb (!!! :W ), viszont a csatlakozók rontják a harmóniát és a belső megjelenést.

A wifit viszont csak akkor szabad bekapcsolni, amikor használjuk. Volt olyan esetem, amikor az ügyfelemhez éjnek évadján becsöngetett a frissen beköltözött új szomszéd, hogy tessék lekapcsolni a wifit, mert őt az zavarja.

Láttam már társasházi SZMSZ-módosítási tervezetet arról, hogy senki nem használhat olyan wifit, ami "átterjed" a szomszédos lakásokba -- mindezt egy olyan házban, ahol évekig akadályozta meg egy tulajdonos, hogy két lakásba bevezessék az internetet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#86043) dkess válasza ilyen_85 (#86041) üzenetére


dkess
őstag

Érdekes, hogy ennyivel gyengébb a 4G router, mint a mobil ugxanazzal a SIM -el.

Javaslom ne antennát és antennakábelt vegyél, hanem UTP kábelestül rakd oda a routert ahol a (leg)jobb a 4G vételi lehetőségek ...

Amellett, jogy olcsóbb és egyszerűbb megoldás - még a nyereségekkel sem kell foglalkoznod (egyszerűen fogalmazva) ...

(#86044) bigdady válasza dkess (#86036) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába van így bekötve. Próbáltam beállítani webes felület sem jön be vagy ha bejött hiaba állítom lanosra a router módot nem megy, ugyanigy fordítva sem ha wanra rakom. Egyszerűen beallithatatlan így hogy egyik WAN másik lan... marad a wifin kapcsolódás és úgy jön a max sebesség de lanon wanon webes felület sem választható ahigy app sem látja a másikat. Marad wifin aimesh úgy jön a max sebesség

[ Szerkesztve ]

(#86045) Alex91 válasza bigdady (#86044) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom az Apple routerbe van kotve mindketto. Amelyiket a LAN portba kotod az AP modban van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86046) bigdady válasza Alex91 (#86045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt el sem érni úgy sem a router.asus.comon sem a kiosztott 10.0.1.1-en sem sajnos... így indul az egész vagyis sehogy

Csak ha közel viszem én wifin akkor tudom csatlakoztatni a másik zent és így is csak max 100mbps a sebesség és hiába kapcsolom ki a 2.4 netet akkor is... Indulás előtt jött az 500 max mindenhol már azt sem tusom elővarázsolni :W

[ Szerkesztve ]

(#86047) blakey válasza bigdady (#86046) üzenetére


blakey
félisten

Valami nagyon rosszul van ott beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86048) Alex91 válasza Alex91 (#86045) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ugyan nalad nem switch van, de szerintem a scenario 3. lesz nalad a megoldas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86049) bigdady válasza Alex91 (#86048) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez már nagyon bonyolít nekem sajnos azt hittem ennél könnyebb két aimesht beüzemelni :(

Itt a switch az Apple router? Arra kene rákötni de mit? Most is rajta lanon az amit routerkémt szeretnék (és rajta a másik is)

Ugy van rajta hogy írva lett Apple fő router lanjain egy zen wanra kötve egy meg lanra kötve

[ Szerkesztve ]

(#86050) Alex91 válasza bigdady (#86046) üzenetére


Alex91
félisten

Azt szerinted ezekkel az informaciokkal mi mire jutunk :F

Szoval: ha jol tudom, akkor van egy bridge modemed, ezt kotod ossze az Apple wan portjaval, ez kezeli a netet. Az Apple osztja a dhcp-t. Az egyik zen-t bekotod ugy, hogy Apple lan portja a zan lan portjaba. Ezt a routert teszed AP modba, es ez lesz az AiMesh routered! A masik Zen-t meg az Apple lan portjabol a WAN porjaba kotod. Ez lesz a vezetekes node, amit a masik routeren adod hozza a Mesh halozathoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.