Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) Szerpentin


Szerpentin
csendes tag

Sziasztok,

mesh rendszer kialakítása előtt állok a következő paraméterekkel:

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

3 szintes ikerház, UDP kábelezve a szinteken, belsőleg vékony tégla fal, vastag födém.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

kb 25 eszköz használná egyszerre, elszórva a lakásban, ebből 5 ismeri az AX-t, 1-2 eszköz kábelesen.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

1 GBPS a net, szeretném wifin is minél nagyobb részét élvezni.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

br 100-150k, legyen 135k a pontos összeg :)
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Az ASUS routerem kezelőfelületét nagyon szerettem, jó funkciói voltak. Amit szeretnék: DDNS szolgáltatás, gyors, megbízható és a régi egységekkel is jól kommunikáljon (pl LG TV folyamatosan leszakad a mostani wifiről)

Amit eddig kinéztem: ASUS ZenWifi AX Mini XD4 (3-Pack)
Egyelőre amilyen reviewkat olvastam róla, közepesen voltak megelégedve vele.
Főbb ellen indokok: rossz hatótáv, lassú (~730 mbps-t mértek rá egy teszten), nem mindig vált jól a nodeok között.

Az AIMesh tech tetszik, hogy könnyen bővíthető.

Van az ASUS ZenWifi AX Mini XD4 -nál jobb opcióm ebben a kategóriában?

Köszi

(#97252) Patice válasza Szerpentin (#97251) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omada rendszer lehet nálad játszana.
2x EAP610 Access Point (kezdésnek, lehet elég a kettő)
1x OC200-as kontroller (sajnos eléggé felment az ára)

Más eszközöd van a hálózatodban, vagy teljesen nulláról építkezel.
Utóbbi esetben kell akkor még hozzá egy ER605 router, meg opcionálisan egy switch. Ezzel olyan 200k-ban állna meg a rendszer.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97253) Szerpentin válasza Patice (#97252) üzenetére


Szerpentin
csendes tag

Köszi a választ!

Jelenleg egy asus RT-N66U és a Voda modem adja a rendszert, ehhez mérten nem is jó a lefedettség/sebesség.

200k-t sajnos már sokallok érte. Van esetleg köztes megoldás? Mennyire szutyok ez a ZenWifi Mini?

Köszi a választ!

(#97254) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Biztos volt már ilyen kérdés, de az összefoglalóban nem találtam, ill. megfelelő keresőszó sem jutott eszembe, szóval a kérdés: Asus AiMesh esetén érdemes azonos SSID-t adni a 2.4 és 5 Ghz-es wifi-nek?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97255) Gubek-Einste válasza Szerpentin (#97253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire szutyok ez a ZenWifi Mini?
Egyáltalán nem az, csak a belső antennás mivolta miatt lehet kicsit problémásabb.

Én inkább egy normál külső antennás router-rekből építeném fel az AiMesh hálózatot. Elsődleges eszköznek egy AX58Uv2 vagy TUF-AX3000v2 lenne az ajánlott minimum, másodlagosnak pedig tetszőleges számú AX1800U, 40k és 20k lenne az egységek ára így egy három eszközös rendszer bőven kijönne 100k-ból. Természetesen az egységek között kábeles kapcsolat kiépítés az ajánlott!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97256) Gubek-Einste válasza DoItYourself (#97254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AiMesh esetén érdemes azonos SSID-t adni a 2.4 és 5 Ghz-es wifi-nek?
Semmilyen esetben sem ajánlott, legyen az mesh vagy sima wifi hálózat, csak gondokat fog okozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97257) DoItYourself válasza Gubek-Einste (#97256) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszönöm szépen a válaszodat, marad külön. :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#97258) Szerpentin válasza Gubek-Einste (#97255) üzenetére


Szerpentin
csendes tag

Köszönöm!

(#97259) Szerpentin válasza Gubek-Einste (#97255) üzenetére


Szerpentin
csendes tag

Matekoltam kicsit és végigolvastam néhány itteni postot+reviewkat. Végül ezt néztem ki host-nak: ASUS RT-AX86U AX5700
Mellé pedig 1 vagy 2db AX1800U node-nak, ahogy ajánlottad.
Kutakodom még egy picit, de jó vélemények vannak az AX86U-ról, keretbe belefér (90+20+20= 130) és így egy ideig remélhetőleg nem kell frissíteni a rendszert, max ha lesz több gigás net :)

(#97260) WarninShotZ


WarninShotZ
tag

Sziasztok! Router vásárlás előtt állok, mert a mostani kezd behalni, ebben kérném segítségeteket. Köszönöm előre is a válaszokat. :R

Még esetleg egy olyan bónusz kérdés, hogy hogyan és milyen módon lehetne megoldani azt, hogy a lakáson belül 2 külön router legyen 2 külön wifi hálózattal, mondjuk az emeleten 1 hálózat, meg 1 a földszinten. Ez megoldható? Mennyire kivitelezhető?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Téglafal, 80 m2, emeletes ház.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
1 TV, 1 PC, 1 laptop, 6-8 telefon
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Jelenleg valami 15-16 megás monortel valami, de cserélve lesz Flipre vagy Telekomra, szóval 100-150 megás internet lenne nemsokára.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Ha egy deákbérletből megállna, azt tudnám díjazni. :)
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Nincsen semmi extra elvárásom vele, működjön jól, ne kelljen vele később foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97261) tha_answer válasza WarninShotZ (#97260) üzenetére


tha_answer
őstag

Mit ertesz ket kulon halozat alatt? Csupan mas wifit vagy kulon mindent?

(#97262) WarninShotZ válasza tha_answer (#97261) üzenetére


WarninShotZ
tag

Bármilyen megoldásra vevő vagyok. :DDD Egy wifi hálózat lenne a földszinten, meg egy az emeleten, ez lenne az elképzelés, csak a megvalósítást nem tudom.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97263) tha_answer válasza WarninShotZ (#97262) üzenetére


tha_answer
őstag

Az h a wifibol 2 ssid van attol meg lehet egy halozat.

Jelenleg milyen routered van? Mert a legkoltseghatekonyabb vszeg az h a szolgaltato router lesz lent majd ra apnek konfigolva a mostanid.
Kabel megy a jet szint kozott ugye? Ha nem akkor azzal kezd :D

(#97264) WarninShotZ válasza tha_answer (#97263) üzenetére


WarninShotZ
tag

ASUS RT-N10E. A router jelenleg az emeleten van, a földszinten csak a TV van, ami fix, az meg wifivel csatlakozik az internetre. Hogy mit kéne konfigolni? :DDD

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97265) Emperor_ válasza WarninShotZ (#97264) üzenetére


Emperor_
addikt

ap=AP=Access Point

Az ASUS routered nagy valószínűséggel tud un. AP módot. Erre gondolt a kolléga.

Magyarul Jelerősítő módnak fordították. Imigyen néz ki:


Ilyenkor van lehetőséged egy másik SSID-t megadni, mint amire csatlakozik.

Annyit azért még hozzátennék, hogy nálam az ASUS routernek fix IP cím van beállítva és az kint van azon a tartományon, amit a DHCP-t szolgáltató másik router ad.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#97266) Gubek-Einste válasza WarninShotZ (#97260) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX1800U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97267) WarninShotZ válasza Emperor_ (#97265) üzenetére


WarninShotZ
tag

:R Ez a böngészőből elérhető felület? Vagy van ezeknek drivere amúgy? Utána nézek akkor ennek az AP-nek, hogy és mint lehetne ezt megoldani itthon. :D

Gubek-Einste: Köszi, felírtam! :R

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97268) WarninShotZ válasza WarninShotZ (#97267) üzenetére


WarninShotZ
tag

Szerkeszteni sajnos már nem tudom. Még egy gyors kérdés. Ha a földszintre viszem a szolgáltató routert, azt mi alapján lehet összekötni az emeleti routerrel? UTP kábel?

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97269) Emperor_ válasza WarninShotZ (#97267) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.
Nem kell semmilyen driver a Windows-ok alá.
Simán böngészőből elérhető ez a felület.

Azt kell látnod, hogy a modern routerek többféle módban képesek működni. Ezek egyike az AP mód. A mostani routered is tud AP módban üzemelni és az ajánlott Asus AX1800U is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#97270) WarninShotZ válasza Emperor_ (#97269) üzenetére


WarninShotZ
tag

Kinéztem közbe az alábbi routert. Nyílván ezt párban venném meg [link] . Na itt most az lenne a kérdés, hogy az ajánlott router képes nagyobb hatotávolságot biztosítani, vagy ha 2 ilyen tp link routert összekötök AP-vel vagy bridgel? Vezeték nélkül kötném össze őket.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97271) tha_answer válasza WarninShotZ (#97270) üzenetére


tha_answer
őstag

Uhh ezeket TL-WR940N felejtsd el pls.

Ha ket kulon wifit akarsz akkor hidd el ugy jarsz anyagilag legjobban ha a leendo szolgaltatoit hasznalod azon a szinten amire bejon az optika, es a mostani asust kabellel hozzakotod a masik szinten.

esetleg meg tudod mondani h milyen routert fogsz kapni?
No offense, de hogy birtatok ki 15-16 megaval?

But first: Keress a lankabelnek helyet ahol a ket szint kozott at tudod vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#97272) WarninShotZ válasza tha_answer (#97271) üzenetére


WarninShotZ
tag

A mostani asus kuka lesz, lassan feladja a harcot, annak a helyére keresek mást viszonylag rövid idő alatt. :D
Veszem, nem kapom.
A 15-16 megát hagyjuk, én már ezer éve felvetettem itthon a csalási kupaktanácsba, hogy 1 rakás sz@r. Meg ugye itt ilyen ezer éves monortel van, ami már megszűnt.

[ Szerkesztve ]

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97273) tha_answer válasza WarninShotZ (#97272) üzenetére


tha_answer
őstag

Akkor amit ajanlottak AX1800U azt vigyed inkabb, es azt kosd a szolgaltatoira, ne ezeket az nes tplinkeket amit linkeltel.

(#97274) WarninShotZ válasza tha_answer (#97273) üzenetére


WarninShotZ
tag

Köszönöm az infokat. :R

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#97275) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

ASUS TUF-AX3000 V2 és TUF-AX5400 között hezitálok...Megéri a 10ezres felár az 5400-esért?
A nagyobb Wifi sebességen kívűl van még amiben az 5400-as sokkal jobb?
Alapból is tudnak ezek torrentet futtatni Merlin nélkül?

(#97276) Jakuu válasza lukxy1 (#97275) üzenetére


Jakuu
őstag

Nekem is ugyanez lenne a kérdésem. Melyiket érdemes megvenni a 3000 V2 illetve a 5400 közül, illetve esetleg hasonló ártartományban más alternatíva, amely esetleg ezeknél a routereknél jobb ?

(#97277) hunaqua válasza lukxy1 (#97275) üzenetére


hunaqua
addikt

Miért gond a Merlin? Egy pillanat alatt rá lehet rakni mint a gyárit.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#97278) lukxy1 válasza hunaqua (#97277) üzenetére


lukxy1
csendes tag

3000 V2-re - ha jól tudom - még nincs Merlin...

(#97279) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést ha rossz helyre írok ezzel.

Van tapasztalat vele, vagy esetleg ajánlanátok a Telekomnál kapható Alcatel mobil routert? [link]

Olyan csomagom lesz, amihez jár multisim. Azért gondoltam erre, mert a mostani Huaweies mobil routerem haldoklik.. és a Telekomtól olcsóbban ki tudom ezt hozni, mint máshonnan.

Ez a megoldás csak backup megoldás lenne, vagy utazáskor lenne használva. Kb csak iPhone, iPad és MacBook használná.

Esetleg hasonló árkategóriában, max. 25 ezer forintig bezárólag tudnátok jobbat ajánlani ennél?

Köszönöm a segítséget előre is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#97280) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Itthon olcsóbban meg tudom venni a Xiaomi AX 3000-es routert mint kintről, viszont itt global verzió elérhető. Erre is nyugodt szívvel felrakható a kínai firmware? Mint tudjuk a global le van korlátozva. Próbálta már valaki?
Köszi!

(#97281) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

ASUS RT-AX1800U 15e Ft eMAG BF

Elfogadom a sütiket.

(#97282) dudika10 válasza DJ Diablo (#97280) üzenetére


dudika10
veterán

A piroson is atmesz, ha nem jon auto? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97283) Haart


Haart
addikt

Nézte valaki hogy a tp-linkből is van már AX55-ös router?
Nem látom az összefoglalóban, ennyire új lenne?

(#97284) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Most látom az AX86U-t 85K-ért, ami nagyon olcsónak tűnik nekem az utóbbi időkhöz képest. Best buy most?

(#97285) tha_answer


tha_answer
őstag

Asus ax53u 19k euronics
https://euronics.hu/routerek/asus-rt-ax53u-router-wi-fi-6-p259621

(#97286) osonte válasza Haart (#97283) üzenetére


osonte
senior tag

Májusban már biztos forgalmazták, mert rendeltem Emagon és az automatába megérkezett, csak nem vettem át. Inkább Asus lett AiMesh miatt.

Van belőle már V2 verzió is, ami 4magos 1.7GHz-es processzorral van szerelve.

(#97287) Haart válasza osonte (#97286) üzenetére


Haart
addikt

Ahogy nézem ax3000től indul itt a jóság :D
Nézegetem is TUF-ot. Nehogy vegyek egyet :D

(#97288) troooper


troooper
tag

Sziasztok! Sagemcom 5655v2 után ajánlott berakni külön routert, vagy elég mindenre?
Jelenleg egy asztali gép (torrent fut rajta) kábellel, mobiltelefon wifin csatlakozik, vmint rajta keresztül wifin osztom meg a számítógépen tárolt filmeket egy TV-re.
Írtam a Telekom topikba is, de inkább ide tartozhat.

[ Szerkesztve ]

(#97289) tha_answer válasza troooper (#97288) üzenetére


tha_answer
őstag

Van vele barmi bajod?

(#97290) troooper válasza tha_answer (#97289) üzenetére


troooper
tag

Még csak ismerkedős fázisban vagyunk, pár napja kaptam. Egyelőre semmi, teszi a dolgát.
Nem vagyok a zsebem ellensége, csak akkor vennék külön routert, ha sok rossz tapasztalat van vele és ajánlott hozzá.

(#97291) kali válasza troooper (#97288) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Ha kiszolgálja az igényeidet, megfelelően, stabilan működik a kívánt módban, akkor használd azt és nem szükséges külön router.
Amennyiben van olyan opció, konfigurációs elvárás...stb, vagy nem megfelelő számodra például a Wi-Fi milyensége, szórása, akkor gondolkozz el + saját eszközben.
Én nagyon sokáig használtam saját routert a szolgáltatói eszközök után, de mióta a Telekomos eszköz olyan, ami minden tekintetben megfelel, azóta csak az van (pedig vannak elvárások, például a jó, stabil és gyors Wi-Fi fontos az egész lakásban, de a Technicolor FGA2233 jó ebben is).

(#97292) tha_answer válasza troooper (#97290) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha nem idegesit fel nem kell vele foglalkozni. :D

(#97293) tha_answer válasza kali (#97291) üzenetére


tha_answer
őstag

Igen ezek az uj szolgaltatoik eleg jol, es akik nem akarnak rola tudomast se venni csak menjen azoknak az a legjobb, ha vmi support kell akkor bele tudnak nyulni a tavolrol a szolgaltato.
Kritikus security frissitesrol meg nem is beszelve, ami ugye pl a nyaumiknal nem jar, a szolgaltato meg inkabb felfrissiti mint a user maganak.

[ Szerkesztve ]

(#97294) Petyuske


Petyuske
csendes tag

Mi a különbség a ASUS RT-AX53U és az ASUS RT-AX1800U router között?

(#97295) kpityu2 válasza Petyuske (#97294) üzenetére


kpityu2
őstag

semmi

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97296) Haart


Haart
addikt

Remek hogy megvannak adva mi érdemes melyik ársávban.
Azt tudja valaki hogy pl ebben az ársávban melyik a legjobb választás?:
30 ezer Ft felett: Asus AX56U/AX58U v2/TUF-AX3000 V2, TP-Link Archer AX72, AX73
Xiaomi AX3600

(#97297) vito555


vito555
tag

Sziasztok! Panellakás egyik szobájában használok egy RT-AC66U B1 routert a másik szobában panaszkodik a gyerek hogy a mobilos online játékok kidobálják.(a router közelében semmi gond)
Segíthet ezen egy [link] Asus AC2200 Tri-Band Mesh WiFi Router és hangszóró.
Tudom hogy nem céleszköz és pár éves technika, de hangszórónak is hasznát venné.
Előre is köszönöm.

𝄢

(#97298) HdRew válasza vito555 (#97297) üzenetére


HdRew
őstag

Merlin rajta van? Nekem ősöknél azzal a routerrel soha semmi gondom nem volt... Pedig ott sem mellettem volt a router, hanem az ő szobájukban.

(#97299) vito555 válasza HdRew (#97298) üzenetére


vito555
tag

Nincs rajta...teljesen alap. Az segíthet?

𝄢

(#97300) Kapanyél


Kapanyél
őstag

…már elég olcsó az Asus ZenWifi XT12. :DDD Valakit nem érdekel egy 2pk fele? Úgy csak 140k lenne. Na?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.