Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Flashcash válasza CWorm (#998) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs pont azért jelent meg mert így a Linksys a GL tipus alatt árulja a Linuxos Wlan routerét, felárral.

(#1002) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

csá

mennyiért lehet kapni kb olyan routert ami 5 gépre osztja a netet? wifi-s jó lenne...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1003) n0se


n0se
tag

Szia,

na már most olyan ami 5 gépre osztja tudomásom szerint nincs, de javítsatok ki, ha tévedek. Amit Te keresel és legközelebb álló standard méret a 4 gépre osztás.

Egy 4 gépes router ami kielégíti a házi igénybevételeket, az olyan 15k körül beszerezhető simán szerintem. (Ez az SMC, D-Link és etc. kategória, otthoni környezetben szerintem tökéletes eszközök.)

n0se

(#1004) amargo válasza MUŁĐER (#1002) üzenetére


amargo
addikt

10e < kapsz már SMC-t is [link]

De itt az 5géprét úgy gondoltam, hogy max 4kábeles a maradék wifin?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1005) DeepDish


DeepDish
őstag

Nah beruhaztam WRT54 GL-re ,de meg nem valtotta fel regi routerem,mert nincs idom konfiguralni de remelem semmi gondom nem lesz vele es WIFI reszevel sem!!

Nem gyari fw-ket merre talalok?

(#1006) Flashcash válasza DeepDish (#1005) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[link] [link] [link] [link] [link]
5 perc alatt beállítható a router, nem hiszem hogy gond lesz vele.

(#1007) Fecow


Fecow
aktív tag

Sziasztok!
Én is routert szeretnék venni, és ahogy néztem az amit MULDERnek ajánlottatok nekem is jó lenne(3 gép között netelosztás, kis távolság, nem mozognak, szal a wifi annyira nem fontos). Szerintetek ez típus bőven elég nekem vagy vmi más kellen?
Láma kérdés: Ugye minden routerrel egyben a gépek közötti hálózat is megoldható, nem csak az internet osztható szét?

Nyergeld meg a nagyot

(#1008) shev7 válasza Fecow (#1007) üzenetére


shev7
veterán

attol fugg mit szeretnel :)

es igen, midegik routerrel lesz helyi halod is :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1009) Fecow válasza shev7 (#1008) üzenetére


Fecow
aktív tag

Hát azt hittem, kiderült, abból amit írtam.
3 felé szeretném szétosztani az internetet. Wifi nem fontos, de ha van nem baj. Az ár lehetőleg ne menjen 20ezer fölé.
Ja és még egy kérdés, ha nyomtatót szeretnék megosztani hálózaton, ahhoz nyomtató szerver router kell(vagy vmi ilyen neve volt amit néztem), vagy meglehet oldani máshogy?
Egyébként nekem ez az SMC megfelelőnek tűnik, csak szeretném hozzáértők véleményét kikérni.

Nyergeld meg a nagyot

(#1010) shev7 válasza Fecow (#1009) üzenetére


shev7
veterán

megint csak azt tudom mondani, hogy attol fugg mit szeretnel :):)

a nyomtatot is meg lehet osztani a halozaton, de akkor termeszetesen a nyomtatashoz mennie kell a ''nyomtatos'' gepnek. Vagy printserver-es routert veszel ,es akkor rakotod a nyomtatot a gepre. Ha javasolhatom wifis routert vegyel, jol johet az meg keosbb.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1011) Fecow válasza shev7 (#1010) üzenetére


Fecow
aktív tag

jaj, most nem értem ezen kívűl mit szerethetnék még, egy lamborghinit :DDD
Ezt most tényleg nem értem, ha nem gond akkor írd, le hogy az ember mit szerethetne még egy routerrel csinálni, azon kívűl, hogy netet oszt meg. Írtam ár kategóriát, írtam, hogy wifi mennyire kell, még mit lehet? :F

Nyergeld meg a nagyot

(#1012) shev7 válasza Fecow (#1011) üzenetére


shev7
veterán

van-e igenyed, arra hogy sajat firmwarerrel buhreralj, szeretnel-e ftp vagy hhtp szervert futttatni rajta, szeretnel-e nyomtatot, hdd-t webcamot csatlakoztatni ra...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1013) Fecow válasza shev7 (#1012) üzenetére


Fecow
aktív tag

Köszi, hogy leírtad, nem is tudtam, hogy ennyi mindent lehet a routerre csatlakoztatni. :R
Nos szervert futtatni nem tervezek, nyomtatót mint írtam szeretnék, hdd, webcam sztem nem.
A firmware elgondolkodtat, mert olyanokat olvastam, hogy firmware frissítés, tud segíteni ha hiba van. De én így magánakciíban biztos nem tervezem buherálni.

Érdeklődés: A hdd rácsatlakoztatásánál, hálózati meghajtóra gondolsz, nem? És az olyanokon LAN csatlakozó van, vagyis olyan, mintha simán egy gépet csatlakoztatnék rá, tehát nem igényel külön csatlakozót.
Webcamet minek kötnek routerre? Biztonsági kamera,vagy nem tudom :F

Nyergeld meg a nagyot

(#1014) shev7 válasza Fecow (#1013) üzenetére


shev7
veterán

nem, usb-n keresztul lehet HDD-t racsatlakoztatni. Ha ezeket nem szeretned, akkor olyat kell valasztanod ami ezeket nem tudja. Igazandibol konkret tipust nem fogok ajanlani, a lenyeg, hogy nevesebb gyartot valassz. Linksys, SMC, Asus. Ezekkel kevesebb gond szokott lenni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1015) Fecow válasza shev7 (#1014) üzenetére


Fecow
aktív tag

Jó köszönöm, akkor ezeknek utána nézek-

Nyergeld meg a nagyot

(#1016) DeepDish válasza Fecow (#1015) üzenetére


DeepDish
őstag

Ajalom amit en vettem +wifis is es 18 brutto raadasul buheralhato is a firmware!! :C

(#1017) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Erről a routerről mi a véleményetek?
TRENDnet TEW-432BRP wireless 54Mbps

(#1018) Debilon


Debilon
addikt

hali!

erről a routerről mi a véleményetek?
megbízhatóság meg ilyesmi szempontból?
ADSL-hez kéne...a szolgáltató (externet) 6xxx ft-ért adna, de nem tudom milyet adnának..

Surecom EP-4904SX
[link]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1019) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Erről a routerről mi a véleményetek?
TRENDnet TEW-432BRP wireless 54Mbps

Plz vki írjon rá vmit!!
Netmegosztásra lenne, 1 wifi, 1 vezetékes gép, p2p folyamatosan megy rajta.
Most 1 smc wbr14-g2 van, de ezzel megszakad a net 2-3 percenként.
Legszívesebben a Linksys wrt54gx-et vennék, de az már nekem túl drága.

(#1020) klambi


klambi
addikt

keresek nagy hatósugarú wlan routert !
Milyet vagyek?(vagy hogy erősítsem az smc-et?)
:))

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1021) shev7 válasza klambi (#1020) üzenetére


shev7
veterán

nem irtal pontos tipust, de nezz utana, mert pl az asusom adoteljesitmenyet lehet szoftveresen novelni, es a minimumertek az alapbeallitas.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1022) twfce


twfce
csendes tag

Még úgy vagyok és mivel nem nagyon esett szó róla, bedobom ez egyik régi öreget, a Robotics-t.

[link]

Télen jött ki egy új sorozattal aminek pár darabja van felém is, az ára nem éppen a legalacsonyabb (WiFi router 23e, kártya 14e), de kb 30 éves múltja van és egy megbízható márka. R-SMA csatlakozója van ami leszedhető, felpakolható rá nagyobb antenna is ha kell, nálam nagyon szépen megy. Ha antenna gondotok van akkor javaslom az [link] -t, németországból elég olcsón lehet szerezni 9 dBi antennákat (mostanában a routereken 2 és 5 dBi antennák vannak), ezeket darabonként és párban is lehet venni, párban postaköltséggel 9000/2db.

(#1023) Syrano


Syrano
tag

Sziasztok

ADSLes netet szeretnék leosztani 4 gépre, plussz lenne egy nyomtató is amit jó lenne, ha mindegyik gép elérne akármikor. Ha jól tudom van ilyen USBs router ami ezt lehetővé teszi. Tudnátok nekem ajánlani vmilyen, lehetőleg D-Link, routert?

Bocs, ha erről már volt szó korábban, lusta voltam végigolvasni a topicot :B

Előre is köszi a segítséget!

(#1024) Fauszt válasza twfce (#1022) üzenetére


Fauszt
senior tag

[link]

[Szerkesztve]

(#1025) gabor88


gabor88
tag

helósztok!

wireless routert szeretnék venni, 2 notebookhoz+1 pchez. azt nem tudom igazából, hogy az átlagos wireless routerek is képesek vajon több vezetéknélküli eszközt (2db notebookot) kezelni? vagy csak 1et vez nélk, a többit kábellel? pl ilyen lenne jó: [link] tehát olcsó kategória. Jah és egy emelettel lejjebb lesz az egyik notebook, de pont a router alatt, légvonalban 4m, de közte van a padló.. bírja vajon?

(#1026) gabor88 válasza gabor88 (#1025) üzenetére


gabor88
tag

UP :)

(#1027) gabor88


gabor88
tag

fel :D

(#1028) Soma01 válasza gabor88 (#1025) üzenetére


Soma01
veterán

Amit kinéztél jó lesz! Tud több vez. nélküli kapcsolódást is kezelni (pl. több notit, max. 255 db, aminek nem sok értelme van gyakorlatilag, max. ha csak úgy vannak, de nem nagyon forgalmaznak adatot...).

(#1029) gabor88 válasza Soma01 (#1028) üzenetére


gabor88
tag

thanx :D

(#1030) Puncipocak


Puncipocak
tag

hali mindenki!

kis segítség kéne.... router választás ügyében
kövi szempontok:

- 4LAN + WLAN (több mint 1et kezelő)
- 20e forint körüli árkategória
- megbízható
- könnyen konfigurálható (ne legyen sok gubanc vele)
- hasznos feature-ök tudása
(sebességosztás,jól működő tűzfal,nyomtatómegosztás...)

várok szeretettel minden infot, főleg saját tapasztalatokat... gyorsan kéne
(fél éve asus wl-500g-t tanácsoltak)

hálás köszönet! :R :R :R
puncipocak

[Szerkesztve]

(#1031) Puncipocak


Puncipocak
tag

Ennyire sokat várok?
Senki sehol?
Valaki segítsen pls

(#1032) MikySoft


MikySoft
tag

Sziasztok!

-Router szeretnék vásárolni, mivel a mostani SMC routerem egy kalap ...
-Na, szóval a lényeg, az, hogy min 10 portot ki lehessen rajt nyitni, bírja a terhelést <- Ftp szerver, web szerver (apache) Mail szerver, hublist, torrent, dc, esetleg hub.

-Wirelesses legyen (54Mbps)
-Legyen rajt 4 LAN ajzat min.
-20.000 Ft körül legyen.

Milyen routert vegyek? (márka, esetleg típus)

a válaszokat előre is thx :)

[Szerkesztve]

(#1033) MikySoft


MikySoft
tag

senki? :F :U :(

(#1034) Puncipocak válasza MikySoft (#1033) üzenetére


Puncipocak
tag

látod, én is mióta várok, hogy valaki segítsen, de itt valahogy mindenki vagy befogta a fülét, vagy nyaralni ment...

(#1035) Puncipocak


Puncipocak
tag

hali mindenki!

találtam egy nekemvalót...
ASUS WL-500G premium

valami vélemény,tapasztalat,megerősítés?
nagy segítség lenne

előre is köszönet:
puncipocak

(#1036) DeepDish


DeepDish
őstag

LINKSYS WRT54 GL -----> ezt ajanlom!!! :C :R

(#1037) Blaise


Blaise
veterán

üdv !
Melyik Linksys routerekre lehet usb háttértárat csatlakoztatni, illetve ez mennyire bonyolult ?

(#1038) Nippon


Nippon
őstag

Van a Linksysnek egy apró routere wrt54gc. Tapasztalata van vele valakinek?
Fel kéne lőni egy családi ház emeletére két másik gépre a netet. Mit gondoltok?
Vegyek GS-t v GL-t?

(#1039) Zoza24


Zoza24
senior tag

sziasztok!
segítség kéne,a napokban bekötik a chello classic csomagomat az albiban,s ehhez szeretnék egy megbízjató,viszonylag könnyen konfigurálható routert keresni,kb 10k kategóriáig...szeretnék ajánlatokat kérni,mit lenne érdemes venni?

Forza Italy!

(#1040) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Hello!
Kifejezetten játékra való Router-t keresnék, ami javítana a 2 gép egyszeri COD2-zését.
Most csak egy D-Link DI-604-esem van ami kicsit összecsokizza magát 2x COD2+Ventrilo alatt, keresnék valami izmosabb Router-t 20k alatt +/- 1-2k :) Nézegettem pl ezt itt :) DGL-4100 http://www.dlink.hu/?go=gNTyP9CgrdFOIC4AStFCF834mptYKO9ZTdvhLPG3yV3oVYF6haltbNlwaaFp7DQtFzrvxSNC/IoADdk=

Nem értek a témához, mint szerintem sokan mások sem :) de szeretnék segítséget kérni.
Jah és 1024/128 van lehet ezis kevés, vagy jó lenne-e az a megoldás, hogy szervergép-et használnék, tesóm gépe az a legjobb router nem ??!! ugyanis csak 3 gép van használatban.

Mind-1 kérem segítségeteket! köszike :R :R

Konfigurálás ilyesmi nemszámít, ugyis cska egyszer kell megcsinálni, és van hozzá ember, jah és még-egy info 3 gép van ugyan, de abból csak 2 van bekapcsolva egyszerre játékra...

[Szerkesztve]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1041) szrxx


szrxx
tag

Sziasztok!!!


Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek melyik routert érdemesebb megvennem.Két tipus között hezitálok:

- D-Link DI-514 (11k)
- SMC WBR14-G (9,5k)

Az SMC ennek a tipusárol elég sok gondot hallottam, de a D-linkröl nem sokat tudok. Mit tudtok ajánlani,illetve melyiket vegyem ? :F
A netem: 2M adsl
Előre is köszi!! :R :R :R


Üdv

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1042) Soma01 válasza szrxx (#1041) üzenetére


Soma01
veterán

Én SMC-re szavazok. És persze firmware frissítés rá egyből!

(#1043) fd3


fd3
tag

Mi a véleményeteka z alábbi routerről?

SMC WBR14T-G
108 Mbites, olyan 17e körül van.
tapasztalatok?
mennyire megbízható?
netezésre kellene, nagy hatótávra, kb olyan 500 méter, persze erősítővel megoldva.
vagy tudtok más alternatívát?
erős jele legyen, de legyen baráti áron, max 30e körül.

(#1044) szrxx válasza fd3 (#1043) üzenetére


szrxx
tag

Ezt a routert mar megkapod 13,5k ert is akar! :Y

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1045) tuttika válasza szrxx (#1041) üzenetére


tuttika
tag

hi
Én isezt tudom ajálani: SMC WBR14-G (9,5k) :C

A hold'em pókerben bármelyik két lappal lehet nyerni - de nem egyforma eséllyel.

(#1046) szrxx


szrxx
tag

Egyebkent valaki el tudja magyarazni hogy mi is az a firmware pontosan? :F :B
Koszi

[Szerkesztve]

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1047) Pazo


Pazo
tag

sziasztok.

bocs, lehet már ezer ilyen kérdés volt, de milyen routert érdemes venni? sajnos most nincs időm elolvasni az eddigi hozzászólásokat, pedig hasznos lenne. röviden annyit, hogy 2megás adsl-em van itthon és felmerült az igény, hogy szét kéne dobni két gépre. mivel az egyikük a notim, meg gyakran vannak nálam haverok szintén wifis gépekkel arra gondoltam wifi routert vennék. természetesen a kábeles összeköttetés az elsődleges, azon menne a belső hálózat és a max sebességű netezés. totál nem értek ehhez a témához, szal lehet most hülyeségeket is írtam, mert a wifi is tud már 2megát... nem tudom mennyire drága egy jó wifis router, de kb 20 ezret számok a teljes kiépítésre. tudnátok tanácsokat adni, hogy mire érdemes figyelni, miket érdemes megkérdezni és nagyjából menyibe kóstál egy ilyen cucc? azt hallottam a wifit könnyű feltörni, igaz ez? azt azért nem szeretném, hogy a szomszédok is rólajtam kersztül töltsenek vagy esetleg a hálózatomba rondítsanak.

előre is köszi

bye
-=pazo=-

ui: vagy ha szerintetek nem éri meg a wifi, mert profibb routert lehet venni, ha nincs benne a wlan, akkor az ilyen infókat se tartsátok magatokban. amúgy a wlan sugárzást azt ki lehet kapcsolni??

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1048) PazsitZ válasza Syrano (#1023) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem pl Canyon routerem van ez pont 4 férőhelyes plusz nyomtatóhoz USB hely.
Canyon CN-BR1, nekem eddig tökéletesen bevált. Most néztem pont 1 árlistát itt 7500Brutto

- http://pazsitz.hu -

(#1049) shev7 válasza Pazo (#1047) üzenetére


shev7
veterán

1. a marka gyakorlatilag hitkerdes, 20ezerert mar nehez rosszat venni, azt hogy mit veszel neked kell eldontened, annak fenyeben, hogy a netmegosztas mellett milyen ''extrakra'' van esetleg szukseged.
2. hogy mire eleg a wifi? a g-s szabvany 54mbps. Ez a gyakorlatban ~30 mbps-et jelent.
3. konnyu feltorni? ha wpa titkositast hasznalsz megfelelo jelszoval, szinte lehetetlen.
4. termeszetesen ki lehet kapcsolni, de minek :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1050) shev7 válasza szrxx (#1046) üzenetére


shev7
veterán

gyakorlatilag a router software-e

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.