Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Kronk válasza Gubek-Einste (#51000) üzenetére


Kronk
őstag

Szerinted AC55U, C7, vagy C8?

http://totesz.myminicity.com/

(#51002) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy Thome-os ZTE ZXDSL 931VII, 2.4GHz-en megy a wifi.jelenleg ilyen hatékonysággal.
Szóba került, egy komolyabb, 5GHz-es eszköz beüzemelése, a nagyobb wifi sebesség reményében.
Sokszor nem is a sebesség, hanem a magas ping, megálló adatforgalom a probléma (vezetékes összeköttetéssel jó). Játék lehetetlen, netezés akadozgat sokszor.

Mit kellene vennem, mi lenne a jó vétel?
Original Xiaomi Mi WiFi 3 Router esetleg?
Ezek a dual band-es routerek egyszerre tudnak 2.4 és 5GHz-en is adni? Azért fontos, mert az egyik noti nem tudja az 5GHz-et.
A meglévő mellé kötném be természetesen, nem azt cserélve (nem is lehet, VDSL2 neztem van).

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#51003) Gubek-Einste válasza Kronk (#51001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz kérdés
A C7 és C8 lényegében egymás riválisai házon belül, az egyik Qualcomm Atheros alapú, míg a másik Broadcom, az Asus is Qualcomm Atheros alapú.
Én személy szerint inkább az Asus vagy a C8 felé húzok.

#51002 havri1
Ezek a dual band-es routerek egyszerre tudnak 2.4 és 5GHz-en is adni?
Manapság újonnan már csak ilyeneket lehet kapni.

Nem rossz ez a Xiaomi de inkább gigabites portokkal szerelt típust lenne érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51004) havri1 válasza Gubek-Einste (#51003) üzenetére


havri1
félisten

Van olyan Xiaomiban?:-)
Amúgy nem feltétel nekem a gigabit, nem használom ki.

havri

(#51005) Gubek-Einste válasza havri1 (#51004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem a Xiaomi eszközeit így nem tudok erről nyilatkozni.
EZT találtam.
Ha nem használod ki akkor nem feltétlenül szükséges a gigabites portok.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51006) #01478400


#01478400
törölt tag

Sziasztok ! a segítségetek szeretném kérni ! :B

Néztem ki 2 db Routert ! a kettő közül melyik érné meg szerintetek ? a szobám a bátyám szobájától kb olyan 10 - 12 méter ! és két ajtón is át kellene jönnie szegény csóri jelnek :DD

[link]

[link]

a kettő közül valamelyik szerintetek elegendő lenne hogy tudjak a szobámba wifizni ? két ajtó és kb 12 méter távolságból ? :D :DD

(#51007) Gubek-Einste válasza #01478400 (#51006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két eszköz csak az antenna cserélhetőségben különböznek így egyik sem jobb a másiknál.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51008) havri1 válasza Gubek-Einste (#51005) üzenetére


havri1
félisten

Ez sok, 10-15e-t még rászánok, többet nem:)
Amúgy szerinted gyorsulna a dolog, ha megvenném ezt a Xiaomi 3-ast?
Anyósnál most teszteltem a UPC 2.4G-s HGW-t wifin, simán hozza a 30/3Mbitet wifin..Családi ház, alig van más elérhető hálózat.

havri

(#51009) Gubek-Einste válasza havri1 (#51008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51010) havri1 válasza Gubek-Einste (#51009) üzenetére


havri1
félisten

Ezzel mondjuk számoltam, de a környezet mondhatni ugyanaz, 2m-en belül a HGW itt is ott is, egyedül amit érzek különbség, hogy nem zavarja másik eszköz a közelben (na meg a teljesen más HGW (UPC/Thome) ).
Kicsit félek így beleugrani, mert ha nyerek 1-2Mbitet, adtam a sznak' egy pofont.

[ Szerkesztve ]

havri

(#51011) Gubek-Einste válasza havri1 (#51010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre semmit sem lehet garantálni a wifi-vel kapcsolatban, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51012) tupuk


tupuk
aktív tag

Üdv, beleolvastam a topik-összefoglalóba de ott annyi infó van hogy a bioprocim elszédült és belefagyott, szóval inkább tanácsot kérek:

Épp most intézek egy mobilinternetet, elvileg fogok kapni egy SIM-kártyát és arra jön majd a net (elvileg 4g-s). Ennek 3-4 eszközt kéne kiszolgálnia. A tervem most az hogy ezt a SIM-et beletegyem valami routerbe ami wi-fi-n tovább szórja a netet a 3-4 eszközre, pontosabban: két mobiltelefonra, egy tabletre meg egy asztali gépre. (Utóbbihoz gondolom vennem kell egy usb-wifi-antennát, vagy ha a router tudja akkor kábelen át mehet bele a net.)
Ez az egész egy kis eldugott vidéki nyaralóban lesz használva, a hely és az egész környék elvileg szépen le van fedve a mobilszolgáltató lefedettségi térképén.

A kérdés tehát hogy milyen routert javasoltok erre a célra? Köszönöm.

(#51013) #01478400 válasza Gubek-Einste (#51007) üzenetére


#01478400
törölt tag

Wooo csak ennyi ,, na látod itt látszik hogy nem értek hozzá ! :(

- a falak száma 2 amin át kellene préselnie magát ! és vályogból van a fal !
- 60MB/s internet van ! hát jó lenne ha lenne olyan 20 - max 30 méteres szórása , hogy kint a udvaron a pl :
a hintában is lehessen kényelmesen netezni ! ( 20 méterre van egymástól a szoba és a hinta , és egy fő fal
lenne csak amibe beleütközne ha az udvarra is kiérjen a jel ! )
- 2 telefont kellene kiszolgálnia ! és csak a net modemére lenne rá kötve !
- max : 7.000 Ft amit rá szánnék !

Igény : egyszerű legyen a beszerelése !
: és amit említettem a nagy hatótávolság !

(#51014) Gubek-Einste válasza tupuk (#51012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM-es router-ek nem olcsóak, a szolgáltatóktól lehet a legkönnyebben beszerezni ilyet. Amit ajánlani szoktunk az a D-Link DWR-921, 45k-s áron van.
Sokkal jobb megoldás egy USB stick használata lenne mert elég sok olyan router van amely támogatja ez a fajta netkapcsolatot is.

#51013 Hanna24
A vályog wifi nagy ellensége így nagy hatótávra nem lehet számítani, a kültéri lefedettség valószínűleg nagyon gyenge lesz.
Ebben az árkategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841N és ND lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51015) #01478400 válasza Gubek-Einste (#51014) üzenetére


#01478400
törölt tag

Értem ! akkor a amit írtál a kettő közül választok !

Köszönöm szépen a segítséget . és a gyors választ ! :B

(#51016) tupuk válasza Gubek-Einste (#51014) üzenetére


tupuk
aktív tag

45k? :DD
én nem értek annyira az ilyenekhez de azt még én is tudom hogy egy sima okosteló is tudja hotspotként sugározni a wifit maga köré.

(#51017) tupuk válasza Gubek-Einste (#51014) üzenetére


tupuk
aktív tag

itt fönt a topik-összefoglalóban van egy ilyen sor: "● 3G / 4G mobilnet megosztásra alkalmas routerek". Ebben fel van sorolva egy halom. Az első mindjárt egy ASUS RT-N10U. Az árukeresőn ennek az ára 6k + 1k kiszállítás. Ez pl. nem jó? Vagy félreértek valami?

(#51018) Gubek-Einste válasza tupuk (#51017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A felsorolt eszközök csak USB-s stick-kel használhatóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51019) tupuk válasza Gubek-Einste (#51018) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi. És mutatnál egy ilyen usb sticket?
És akkor a stickbe kell tenni a SIM-et, a sticket meg Simm-el együtt bedugni a routerbe és úgy működik?

(#51020) Gubek-Einste válasza tupuk (#51019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És mutatnál egy ilyen usb sticket?
Szolgáltatótól kell kérni ilyesmit.

És akkor a stickbe kell tenni a SIM-et, a sticket meg Simm-el együtt bedugni a routerbe és úgy működik?
Igen de ellenőrizni kell az adott eszköz kompatibilitását a router listájában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51021) tupuk válasza Gubek-Einste (#51020) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi szépen! :)

(#51022) viharhozo válasza Gubek-Einste (#51020) üzenetére


viharhozo
addikt

Nekem ugyanolyan problemam van, mint tupuknak, de a szolgaltato nem ad sticket.

Ha veszek egy ilyet, es bedugom egy power bankba, az megoldas lehet? Nyaraloban kene kiszolgalni ket telefont + egy tabletet, hatotavra eleg 3 m, eleg, ha 1 Mbitet tud.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#51023) Gubek-Einste válasza viharhozo (#51022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen de vannak kétségeim vele kapcsolatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51024) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha minden igaz, ma lehetőségem lesz kipróbálni egy Synology routert.
Amint tudok, beszámolok róla.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51025) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#51024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Várjuk a tapasztalatot nagyon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51026) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Hardverapro-n két routeren megakadt a szemem ma:

Asus N66U és AC66U. Azt hiszem, hogy mindkettő teljesen megfelelne, az AC 4 rugóval többe kerül. Azon kívül, hogy AC-t tud az utóbbi, van valami különbség?

Sajnos a gigabites tempót nem fogom tudni kihasználni, hála a T-s lefedettségnek. XII. Istenhegy környékén esetleg tud valaki épkézláb szolgáltatót? Se UPC, se Digi... :/

(#51027) Kronk válasza M43g (#51026) üzenetére


Kronk
őstag

Hegyvidék GyorsNet program

http://totesz.myminicity.com/

(#51028) mm89 válasza mm89 (#50902) üzenetére


mm89
őstag

Megtörtént, minden rendben. Sebességre nem sokkal gyorsabb mint a régi (kábelen 65/53, wifi 35/50)
Hatótávot nem próbáltam még az utcán. Lakásban természetesen tökéletes.
Köszönöm a tanácsot!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51029) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#51025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokkal okosabb sajnos nem lettem, legfeljebb gazdagabb egy kellemetlen tapasztalattal.

Bár protekciósként, egyfajta szívességi rendszer kedvezményezettjeként mentem, ráadásul előre egyeztetetten vittem magammal az RT-N18u-mat, eléggé lesajnáló lett a fogadtatás, szó szerint számon kérték rajtam, hogy mit akarok azzal az "olcsó hulladékkal" a ma kapható legjobb router ellenében.

Egyetlen egy "mérésre" maradt időm: egy válaszfalnyira és kb. 5 méterre a routerektől a Note4-en a Wifi Analyzer az N18u-ra -65, a Synology RT1900AC-re -70 dBm-et jelzett, tehát már eleve nem indult túl kecsegtetően a próba, de ekkor közölték, hogy csak a jó kapcsolatra tekintettel csak nekem 70e Ft-ért adják a fél éves routert. Elsőre azt hittem, hogy 40e-t mondanak, vissza is kérdeztem, erre hüledeztek egy sort, hogy mégis mit képzelek, és mikor megmondtam, hogy a bolti ára 60e alatt van, szabályosan kidobtak azzal, hogy menjek csak az aluljáróba vásárolni...

Egy röpke mérés során tehát 2,4 GHz-en valamivel gyengébb jelszintet mutatott, mint az N18u -- ami még nyilván nem sokat jelent.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51030) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#51029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez persze simán lehet mérési hiba is, lévén a telefon nem műszer, de akár magyarázhatja az is, hogy még az RT-N18U antennája csak 2.4GHz-es osztatlan pálca, addig a Synology-é Dual Band osztott darab, aminek mindkét sávon kisebb a nyeresége.

Hol jártál egyébként valami buszkirándulással egybekötött termékbemutatón? Mert a leírtak alapján az a feeling jött le. :)

(#51031) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#51030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van: egy mérés nem mérés, pláne, ha ennyire esetleges. Legfeljebb a semminél egy kicsivel komolyabb tényező egy soktényezős rendszerben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51032) viharhozo válasza Gubek-Einste (#51023) üzenetére


viharhozo
addikt

Mert dzsunka az eszkoz vagy miert?

45k-t nyilvan nem adok egy ruterert, ami alig megy egy evben. A legolcsobb, amit talaltam az ez.

Vagy veszek egy Hulyevagy E3131-et es bedugom a legolcsobb ruterbe. Bar ez meg mindenhol PC-t ir, tehat nem tudom, mukodne-e.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#51033) Gubek-Einste válasza M43g (#51026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő gyakorlatilag csak az 5 GHz-s wifi-ben tér el egymástól így ha van igényed az AC-ra akkor azt vedd meg, ha nincsen akkor az N-est.

#51032 viharhozo
A mérete és kiállítása miatt nem tűnik valami komoly eszköznek.
A TP-Link jó lesz.
A stick-nél azért írja az OS-t mert általában azzal használják az emberek de ettől még lehet használni router-ben is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51034) |AP|


|AP|
veterán

20k körül szeretnék dual band routert. Az ajánlottak közül, ami szimpatikus az az ASUS RT-N56U B1, ezen kívül az Archer C5 (tudom, V2-höz csak gyár fw van, de talán elég is, ha stabil), és az ASUS RT-AC1200G Plus tetszik, spec alapján.
Alapvetően a stabil net kapcsolat a lényeg, az 5Ghz a Chromecast2 miatt kellene. Esetleg lenne rá kötve egy külső USB HDD, de torrent nem igazán menne rajta, inkább csak a fájl elérés lenne fontos.

Ezek közül érdemes választani, vagy van, amit nem néztem?

(#51035) Gubek-Einste válasza |AP| (#51034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200G+ elég problémás eszköz sajnos, jött ki hozzá nem régiben új firmware de még nem egyértelműek az eredmények vele kapcsolatban így inkább ne ő legyen.
Ha nem szűkséges az AC-s wifi akkor jó választás az N56U, ha kellene az AC akkor TP-Link C5 vagy Asus AC55U, hasonló mint az AC1200G+ de Qualcomm Atheros SoC van benne, CFW nincsen rá még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51036) |AP| válasza Gubek-Einste (#51035) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm! Nagyjából le is szűkült a lista a C5-re és az AC55U-ra. Árban is minimális az eltérés.
Custom FW ha jól látom egyikre sincs (C5-ből már nem hinném, hogy kapok V1-et), tehát csak egyéni ízlés kérdése a választás, vagy lehet még valami szempont, amit eddig nem vettem figyelembe?
AC55U előnye lehetne az USB3.0 port, de ez ugye gyakorlatban nem sokat jelent, plusz a beépített torrent kliens, de ezt sem biztos, hogy kihasználnám...

(#51037) Multibit válasza |AP| (#51036) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC55 másik előnye az okosabb gyári fw.

(#51038) M43g válasza Kronk (#51027) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszönöm, olvastam én is ilyen híreket, de szolidan azt írták a részletekben, hogy két éven belül az egész kerületben elérhető a szélessáv... :W

Tegnap intéztem pár hívást, maximum 5Mbit ADSL-t lehet kiépíteni a jelenlegi infrastruktúrával. :o Hát ki hallott már ilyet egy világfőváros jómódú kerületében, ahol... nagy urak laknak (nem is mennék bele mélyebben). Aztán mire hazaértem egy digi boríték várt a postaládában, hogy elérhető és jóárasított net várhat rám. Csak nehogy az legyen a vége, mint a Gyalog galoppban: "Vén hülye ...., most felizgattál!" :))

A Digi akció mellé odaírták, hogy a(z) Euronicsban a megjelölt routerekre 30% kedvezmény jár. Azt néztem, hogy az Archer C5 így 25 ezer JMF lenne. Most erőteljesen gondolkodom rajta, hogy legyen-e új router 25-ért, vagy egy Asus N66U használtan, gari nélkül 21-ért bőven elég (bizonyos szempontból jobb is lehet).

Igazság szerint nagyon lightos torrent menne maximum róla, meg egy hálózati meghajtó, amivel kapcsolatban nagy teljesítmény elvárásaim nincsenek. A jövőben Raspi-val akarom az okosságokat megoldani (FTP, HDMI-okostévé, stb). AC-t úgysem használnék, mert nem nagyon van mivel, szerintem az N is lefedi az egész lakást, úgyhogy szerintem ez nekem nem releváns. Az én szempontomból a SoC teljesítmény és a RAM az, amiben eltér a C5 és az N66U.

Ti melyiket ajánlanátok? (Ha jól értem, a C5-höz nincs CFW, ezért torrentezni sem lehet vele gondolom)

:R

[ Szerkesztve ]

(#51039) Multibit válasza M43g (#51038) üzenetére


Multibit
veterán

Mindegyik TP-Linkre igaz, hogy gyári fw-ben nincs nincs torrentezési lehetőség. Ezt csak az Asus tudja gyári szoftverrel. Ha ez neked létkérdés, azaz nem akarod/tudod más eszközzel megoldani a letöltést, akkor valamelyik Asussal jobban jársz. Az N66 ugyan régi modell, de rakható rá CFW (pl. Tomato) - ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#51040) M43g válasza Multibit (#51039) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszönöm. Végülis, ha megcsinálom a Raspi-t, arról is tud menni a torrent, szóval tulajdonképpen nem létkérdés. Inkább az, hogy mennyit számít az, amivel régebbi (2 év, ha jól saccolom)? Ha jól sejtem, inkább a SoC teljesítmény lenne a szűk keresztmetszet szélessávú net esetén, de az kicsit elriaszt, hogy fele annyi RAM van a TP-Linkben. A RAM éhségéről a routereknek vajmi kevés fogalmam van, de egyáltalán lényeges ez?

Az összefoglaló alapján mindkettő routert csutkára lehet terhelni 500/200M-es nettel kábelen, de az 1000/200-ashoz már mindkettő kevés (na nem, mintha létkérdés lenne, de a gigabites TVvel, telefonnal együtt 4700, az 500-as meg 3600 magában).

Azon kívül, hogy újabb a C5, és tud AC-t, lenne bármi előnye nekem szerintetek (már a torrentezést is leszámítva)? :)

[ Szerkesztve ]

(#51041) Multibit válasza M43g (#51040) üzenetére


Multibit
veterán

Az első kérdés, hogy mivel fogod kihasználni az 1000-es netet? Fogsz olyan alkalmazást használni, ami igényli azt? Leginkább a torrentezés az mivel lehetséges ennek kihasználása (de csak lehetséges).
Ha Raspberry-n vagy routeren futtatod a torrent klienst, felesleges gigabites internet előfizetésre gyúrni (de 500-asra is), mert ezek a vasak nem bírják az a tempót!

(#51042) M43g válasza Multibit (#51041) üzenetére


M43g
aktív tag

Mivel 2 laptopon wifivel fogom tolni, amik N-es kártyával vannak szerelve (ha jól emlékszem), és 3x3 MIMO -ra sem valószínű, hogy alkalmasak, ezért ezekről együtt sem valószínű. Ethernet egyedül raspi-re lesz rákötve (esetleg majd TV-re, de szerintem egyelőre nem).

Nekem is leginkább az 500-as tűnik esélyesnek, főleg azért, mert piszok olcsó így is, és ki tudja, mit hogyan kötögetek rá a jövőben. Azt nem tudom, hogy ha időnként fájlokat másolok hálózati meghajtóra, az mennyire öli meg a netet... Vagy ha a laptopon fut a kliens, és hálózati meghajtó a cél...? Ugyanis SSD-m van, ami arra jó, hogy az aktuális sorozatot laptopon nézhető felbontással leszedjem, aztán töröljem, de elég sűrűn kell takarítani, és nem igazán erre találták ki, így is dugig van rakva.

(#51043) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#51031) üzenetére


MaCS_70
félisten

Némi konspiráció árán újrapróbáltam a Synology vs. Asus N18 párost, és az adott helyzetben és eszközökkel egy fallal, illetve 6-8 méterrel távolabbról tudtam az Asushoz stabilan kapcsolódni, mint a Synology-hoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51044) Multibit válasza M43g (#51042) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem tudom, hogy ha időnként fájlokat másolok hálózati meghajtóra, az mennyire öli meg a netet...
Mivel a wifi nem full duplex, így esélyes, hogy lassúnak fogod érezni. Ha LAN-on belül nagy lesz az adatforgalom, mindenképpen érdemes lenne kábellel használni a számítógépeket! Gigabites hálózati csatolók vannak a PC-kben?

Vagy ha a laptopon fut a kliens, és hálózati meghajtó a cél...?
Mint ahogy írtam, a full duplex hiánya miatt (is) visszafogott lesz a sebesség (de pl. a 2.4 GHz-es N wifi egyirányban sem sebességbajnok). Milyen hálózati meghajtóról van szó? Ha routerre akasztott HDD-ről, akkor ne számíts túl sok jóra sebesség tekintetében!

(#51045) M43g válasza Multibit (#51044) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszi a segítséget! Ezt pl. nem tudtam, hogy a wifi nem full duplex :)
Nem NAS, sima HDD külső tokban. Az elvárás az, hogy kb. 5mb/sec-et tudjon, közben a net meg, ha nem is óriási tempójú marad, de azért ne szakadjon meg :) Azt hiszem, irreális várakozásaim nincsenek :)

(#51046) Csaky69


Csaky69
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS RT-AC55U típusú routert a fórum ajánlása miatt,leginkább a beépített torrent kliens miatt. Az 5GHz-es hálózattal semmi gond, egy szobára távol a routertől jön a 100/100-as diginet. Viszont a 2,4Ghz-es hálózat ugyanarról a pontról csak 2-3 Mbit-es sebességet ad. Milyen beállítás lehet rossz vagy maga az eszköz hibás? :F

előre is köszönöm! :R

(#51047) Gubek-Einste válasza Csaky69 (#51046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel már meg van az eszköz így nem ide való a kérdés, menj át IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51048) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!
Kertes kétszintes házba keresnék valami olyan routert, ami a néhol elgyengülő wi-fi jelet tudná tovább szórni. Az alap a digi által adott ont-vel egybeépített router. A lehető legolcsóbb megoldás érdekelne, csak a wi-fi erősítése a cél. Mit ajánlotok?

Köszi.

(#51049) Gubek-Einste válasza rozsi71 (#51048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n kapcsolódnak a szolgáltatói eszközhöz az új eszköz?
Ha wifi-n akkor gyári firmware-rel az Asus N12 D1, CFW-vel Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami megfelelő lesz repeater-nek.
Kábel esetén is ugyan ez a kettő lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51050) rozsi71 válasza Gubek-Einste (#51049) üzenetére


rozsi71
tag

Köszi a választ.
Kábel is, meg wi-fi is lehetséges a csatlakozás szempontjából.

Szerk: ha jól értelmezem, akkor a tplink a gyári fw-ve l nem is tudná ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.