Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) MaCS_70 válasza atees (#98299) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem megéri, de ez azért eléggé szubjektív. (Kevesebb, mint havi egy gombóc fagyi...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98302) MikeWazowski válasza jack982 (#98295) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezt meg is rendeltem. :R Baromi jó áron adják most, és még a szállítás is ingyenes, automataba. Remélem a 6 antenna miatt erősebben lesz ott a jel ahol most kicsit gyenge volt. Van erre esély?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98303) Tompika777 válasza MikeWazowski (#98302) üzenetére


Tompika777
senior tag

A jel erőssége nem antenna szám függő,egészen más okból van rajta hat antenna,szóval arra,hogy erősebben szórná a delejt abszolut nincs semmi garancia...EU-s sugárzási határértékek vannak,amit nyilván a gyártóknak be kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#98304) TOZ válasza MaCS_70 (#98301) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem is. :C

(#98305) atees válasza TOZ (#98304) üzenetére


atees
őstag

Na jó kezdtek rábeszélni 😁
Viszont akkor ebben az árkategóriában van másik opció?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98306) jack982 válasza MikeWazowski (#98302) üzenetére


jack982
aktív tag

nem fogsz csalódni a routerben.
amúgy ott a 14 napos elállás, ha mégse jönne be valamiért.

(#98307) TOZ válasza atees (#98305) üzenetére


TOZ
addikt

Kimerito es friss cikk a temaban:
https://dongknows.com/best-wi-fi-6-routers/

En mostanaban sokat matekoltam ezen, es arra jutottam, hogy ebben az arszegmensben (es nalam az Asus feltetlel volt, mast nem neztem) az AX86S a jo valasztas.
Esetleg TUF AX5400 vagy mi, de ez sem olcsobb mar annyival.

(#98308) atees válasza jack982 (#98306) üzenetére


atees
őstag

Szerencsém van itt helybe tudom megvenni a legolcsobban ax86s vagy az ax5400at is.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98309) MikeWazowski válasza jack982 (#98306) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igen, egy routert még korábban vissza is küldtem.
Egyébként akkor miért van a 6 antenna ha nem erősebb a jel? Miért van a 6, miért nem csak 4?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98310) Tompika777 válasza MikeWazowski (#98309) üzenetére


Tompika777
senior tag

A leírásában biztos benne van,de tippelve dedikált iOT eszközökhöz. Amúgy jó router,ha nem szeretnéd a hálózatot mesh-re bővíteni,mert ott a TP-Link nagyon kompromisszumos.Tehát önálló felhasználásra szuper,mesh-re meg sokkal inkább Asus a nyerő.

(#98311) MikeWazowski válasza Tompika777 (#98310) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98312) penge111


penge111
addikt

Sziasztok! 52 m2 panel lakásba szeretnék routert, a régi megfáradt. 300-as netünk van. 2 beton falon - kb 10 cm mindkettő - kellene átmennie a jelnek, mert a lányom panaszkodik, hogy a szobájában mostanában ninca vagy nagyon gyenge a wifi. Ez elegendő:
[link] Válaszokat köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#98313) Dr.NX válasza penge111 (#98312) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez kevés lesz oda.
Ajánlott lenne kábelt húzni és abba a szobába tenni egy access pointot/routert, vagy ha nem megoldható, akkor 2 db routert meshben.

Elfogadom a sütiket.

(#98314) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok! 200as kábelnet mellé milyen router javasolt? Fő feladata wifin keresztül 4k filmek továbbitása lenne

(#98315) penge111 válasza Dr.NX (#98313) üzenetére


penge111
addikt

Köszi és tudnál/tok ajánlani olyan routert ami magában megbirkózna a feladattal?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#98316) Dr.NX válasza penge111 (#98315) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem hiszem hogy egy routerrel két betonfalon át jó jelerősséget és sebességet fogsz kapni.

Elfogadom a sütiket.

(#98317) bpmcwap válasza penge111 (#98315) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Inkább egy ilyenbe gondolkodnék - persze attól függ, mit csinál a lány a laptopján...
szerk: EZ erősebb.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#98318) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
két szolgáltatótól is kapom a netet, szeretnék valami dual wanos routert itthonra. Feltétel, hogy wan portról lanba gigabittel menjen a net és 20-25k max ár. Ezt néztem ki, ez megfelelő a célra? Használok egy asus ax1800u-t, abban a dual wan elég gyenge, mert a nat boost ilyenkor inaktív. De lehet ez a tplink se bírná :D

(#98319) norba69 válasza Puro (#98318) üzenetére


norba69
senior tag

Ubi ER-12-vel sokáig próbáltam 1000/1000 T-home és 1000/300 Digi netet load balance-al használni, de sehogy sem volt tökéletes.
Most van egy szerverem 3 db 10Gbe hálókártyával, az bírja :)
Az általad belőtt áron csak nagyon erős kompromisszumokkal fog menni, és nem lesz meg a wan- lan gigabit átvitel.

(#98320) Gubek-Einste válasza redingitell (#98314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98321) Patice válasza Puro (#98318) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link ER605

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98322) penge111 válasza bpmcwap (#98317) üzenetére


penge111
addikt

Ilyet vettem semmit nem ér :(

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#98323) atees válasza MaCS_70 (#98301) üzenetére


atees
őstag

Nyáron kihagyom inkább a fagyit 😂😂

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98325) Puro válasza norba69 (#98319) üzenetére


Puro
aktív tag

Érdekes, hogy egy 90 ezres téma sem tudta normálisan biztosítani a sebességet, akkor nem is tudom mit várok egy 17 ezrestől.
@Patice ezt is néztem, csak már elbizonytalanodtam a fentiek miatt ;]

(#98326) dudika10 válasza Puro (#98325) üzenetére


dudika10
veterán

Nem mertem, es nem is talaltam merest, de meglepodnek, ha az ER605 tudna 2x1Gbps kapcsolatot load balanceolni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98327) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Emagon 70e Ft az Asus AX90 (ÁK ár 95e-től).

Elfogadom a sütiket.

(#98328) Tompika777 válasza Dr.NX (#98327) üzenetére


Tompika777
senior tag

TP-Link-et sikerült linkelni :DDD

(#98329) norba69 válasza Puro (#98325) üzenetére


norba69
senior tag

Nem a sebességgel volt gond, az megvolt.
A fő bajom az volt, hogy vagy a letöltés arányában állítottam be a load balance-ot, és azt kimaxolta, viszont a feltöltés a kisebbiket maxolta, a nagyobbat meg csak részben terhelte, vagy fordítva, a feltöltés arányát beállítva az jó volt, a letöltés meg az egyiknél maxxal ment, a másik meg csak részben volt terhelve.
Ha két egyformán asszimetrikus neted van, akkor jó, vagy ha nem bánod, hogy valahol hagysz benn sávszélességet.
A másik, amivel birkóztam, az a két port összefogása a nagyobb sávszélesség eléréséhez, az akkori alaplapi és pci-x kártyáimmal nem volt igazán stabil.

(#98330) Dr.NX válasza Tompika777 (#98328) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nagyon jót linkeltem, a gyártó nevét nem sikerült eltalálnom. :DDD
Szóval TP-Link AX90 az akciós. (Nincs is Asus AX90. Még.)

Elfogadom a sütiket.

(#98331) pappfer


pappfer
csendes tag

Az itt olvasottak alapján egy AiMesh rendszert állítottam be. Ezúton is köszi a sok-sok infót!
Fő router: Asus TUF-AX5400
Másodlagos (Mesh csomópont): Asus RT-AX1800U
Gigabites, optikai kábeles Digi internet. Ethernet backhaul.

Digi router modem üzemmódban van, a LAN1 portja csatlakozik a TUF-AX5400 WAN portjába. Eddig csak így használtam a netet. Ma érkezett a másik router, és beállítottam az AiMesh-t: az AX5400 egyik LAN portjából kábellel az AX1800U WAN portjába. Sikeresen beállítottam, bár fura volt, hogy alapból nem az Ethernet backhault használta, külön be kellett állítani.
Főbb eszközeim: 2021-es Macbook Pro M1 14" és egy Samsung Galaxy S22 mobil. Mindkettő speedtestje 94/94 Mbps körül maximalizálódik.

Az AiMesh menüben a fő routerre klikkelve látom az alábbi képet. Mindegyik sárgával jelölt port vagy 10 Mbps-t, vagy 100 Mbps-t ír.
Ez mitől lehet? Az összes kábel CAT6A SFTP.
Az előfordulhat, hogy rosszul krimpeltem fel a kábelt (a 8 érből valamelyik nem csatlakozik), vagy ebben az esetben egyáltalán nem működne? Vagy mi okozhatja ezt a problémát?

(#98332) Graphics válasza pappfer (#98331) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerinten rossz krimpelés

De ha van a dobozban kábel, ami készre szerelt, próbáld már ki azzal is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98333) Patice válasza Puro (#98325) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi pénzből nehéz olyan gyári cuccot ajánlani, ami képes teljesíteni az elvárásodat.
Másik út, ha egy miniPC-t raksz be routernek dedikált, többportos LAN kártyával.
De azt magadnak kell szoftverezni (pl. PfSense, OPNsense, stb) és bonyolultabb jól konfigurálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98334) Puro válasza Patice (#98333) üzenetére


Puro
aktív tag

Hát úgy döntöttem kipróbálom az ER605-öt max visszaküldöm, mert nem felelt meg az elvárásoknak ;]
Egyébként az egyik net 1000/1000 telekom a másik vodás 500/200.

(#98335) Gubek-Einste válasza pappfer (#98331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98336) Eztis_Aztis


Eztis_Aztis
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hátha van valakinek konkrét tapasztalata vagy ötlete a témával kapcsolatban.

Dunakeszin egy viszonylag hosszabb telken (80 méter) kéne a kamerákat távolról elérnem, de sajnos az ipari router amit vettem, Teltonika RUT950 erre nem alkalmas. A probléma igazán ott kezdődik, hogy mobilhálózatról üzemelne, de a CAT 4 miatt csak csordogáló internet van. Vodafone hálózat. Szóval összetett a probléma. Javaslatok esetleg 4g LTE routerek kapcsán, illetve a jó hatótávolságra kéne. Egyébként a telken jelenleg nincs semmi, tehát nem árnyékol vagy zavar be a képbe semmi se.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#98337) redingitell válasza Gubek-Einste (#98320) üzenetére


redingitell
senior tag

2 db 12-es téglafalon keresztül, kb 7m távolságban 1 db tv, 1 inverter, 3 mobil telo, egyéb igények nincsenek, nagyon max 30k összeg a keret

(#98338) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz ez az AiMesh, de még össze kell hangolni a távolságokat, mert van, hogy a távolabbi eszköz dob, viszont ott meg nincs elég kraft.

De lehet majd megpróbálom fixálni, ha lehet olyat, hogy engem mindig csak a közelebbire tegyen a mobillal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98339) Patice válasza Puro (#98334) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt azért ne felejtsd el, hogy ezen a routeren gigabitesek a portok, szóval ez a plafon.
Egy kliensen is max. ennyi lesz a sebesség, legjobb esetben két kliens egyszerre kaphat gigabites letöltést.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98340) bogabi válasza Eztis_Aztis (#98336) üzenetére


bogabi
senior tag

Tápellátás a kamerákhoz hogy van megoldva? NVR van, vagy csak a kamerák magukban? Routernél van fix 230V? Kábelezés lehetséges a router/NVR és a kamerák között? állandóan van a területen jelenlét, vagy hosszabb időre akár teljesen elhagyatott? Őrzés ilyen esetben van? Aktív eszközöknek (router/NVR/stb.) van jól zárható helyiség?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98341) #46824192


#46824192
törölt tag

Helló!

A két Tp link switch közül melyik az ajánlott (ajánlottabb)?

[https://www.tp-link.com/hu/business-networking/litewave-switch/ls1005g/#specifications]

[https://www.tp-link.com/hu/business-networking/unmanaged-switch/tl-sg105/#specifications]

Az előbbi (most olcsóbb (emag 4890Ft)) , műanyag házas , és a leírásban.
Csomag puffer memória1.5 Mb / IEEE 802.3i/802.3u/ 802.3ab/802.3x

Utóbbi drágább , fámházas , Csomag puffer memória1Mb /IEEE 802.3/802.3u/ 802.3ab/ 802.3x

Nem tudom mennyire hátrány itt a kissebb puffer, de ha több az gondolom soha sem baj.
Ezen kívül van valami buktója valamelyiknek?

(#98342) Probmx válasza #46824192 (#98341) üzenetére


Probmx
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy TP-Link Archer C7 V2 routerem amit szeretnek lecserelni (megbizhatatlan mukodes miatt), es akkor mar Wifi6-ot tamogato routerre gondoltam. Neztem a TP-Link Archer AX23 routert, az ASUS RT-AX55-et illetve nemreg lattam itt, hogy valakinek ajanlottak az ASUS RT-AX1800U-t.
Amire szuksegem lenne, hogy atmenjen 1 falon keresztul kb. 5m-re. Vajon melyiknek a legerosebb a hatotavolsaga? Tobb helyen is olvastam, hogy sokan nincsenek megelegedve az Asus routeruk hatotavolsagaval, igy kicsit tartok az Asus routerektol. Meg sosem volt Asus routerem. Esetleg ha van olyan aki mindkettot hasznalta mar es van osszehasonlitasi alapja azt szivesen elolvasnam. Koszi elore is. :R

(#98343) Tompika777 válasza Probmx (#98342) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ezt előre nem lehet tudni,csak nálad fog kiderülni.
Szerintem rendeld meg online,és ha nem megfelelő,akkor simán visszaküldöd.Nem lehet általánosítani,hogy ez erősebb,az meg gyengébb márka szerint,valakinek lehet pont ellenkező tapasztalata van.Sokan elfelejtkeznek róla,hogy az újabb routereknek szigorúbb sugárzási normáknak kell megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#98344) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok!
Második router-nek milyet ajánlanátok ? A mostan router-em RT-AX86U. A másodiknak 10-12 IoT device-szal ,egy Alexa-val (néha Spotify) és 1-2 arra mászkáló mobillal kellene megbirkóznia ,szóval szerintem nem kell egy erőmű ,de azért ne is legyen nagyon gagyi.
A AX86-oson Merlin fw van, nem tudom a 2.nak kötelező-e az hogy legyen hozzá Merlin, de gondolom ártani nem árt.
Ha az AiMesh-nél mind a két routernek ugyan az az SSID-ja , attól még betudom valahogy manuálisan állítani néhány eszköznél ,hogy melyik router-hez csatlakozzon ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#98345) Gubek-Einste válasza Asztee (#98344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX1800U megfelelő lehet másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98346) Asztee válasza Gubek-Einste (#98345) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ez szerint 3 AX1800-as is van. :U

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#98347) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy a Tp-link ax90-en tényleg nincs link aggregáció?

Válaszokat köszönöm.

(#98348) Gubek-Einste válasza Asztee (#98346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre gondoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98349) woodworm válasza Asztee (#98346) üzenetére


woodworm
veterán

Van ott 4 is, ha az "AX spec" oszlopot nézed. Viszont az említett routernek a modell neve az RT-AX1800U, ami viszont nincs a listán.

(#98350) Gubek-Einste válasza kerekes.pter (#98347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért kellene tudnia?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.