Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) inf3rno válasza qnadam (#79999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem akarok openvpn-t, mert annál kb. minden gyorsabb. Openconnect lesz, vagy esetleg wrireguard, ha végre production ready lesz. Az utóbbi elvileg sokkal lightweight-ebb, és talán egy router is elbírja gond nélkül. Attól függ, hogy az UDP megoldható e, sok helyen TCP-n keresztül tolnak tunneling-et úgy olvasom, és azzal már lassú az is. (Nem mintha tapasztalt lennék ezen a téren.)

Ez az AP controller pontosan mit csinál?

Nézegettem közben, hogy mik vannak aprón, de egyik sem volt valami szimpatikus. Vagy olcsó volt, de gagyi, vagy azonos áron volt, mint újan. [link] Jó lenne a lenti AP-t valami olcsó használttal kiváltani, aztán akkor költhetnék többet a fenti routerre.

Buliban hasznos! =]

(#80002) inf3rno válasza Gubek-Einste (#80000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom ha eleve veszek valami jó switch-et, akkor attól még ugyanúgy kelleni fog egy jó router hozzá, úgyhogy nem lennék előrébb vele. Maximum kihúzgálom, ami éppen nem kell, ha ideiglenesen több port kéne. Egyelőre 4 elég, de később kerülhetnek új gépek a rendszerbe, leginkább raspberry jellegű dolgok házimozira meg ilyesmik, szerintem majd akkor külön foglalkozom vele.

Esetleg tudnál valami hasonlót ajánlani más márkákban is? Nem mondom, hogy az Asus rossz, de szinte mindegyik router-jüknél olvasom árukeresőn, hogy gond van a wifivel. A Zyxel mennyire ajánlott márka? Úgy rémlik egész tűrhető NAS-okat gyártanak.

Buliban hasznos! =]

(#80003) Gubek-Einste válasza inf3rno (#80002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg az Asus-ok adják az árhoz méreten a legjobb tudást. Minden eszközre van panasz de legtöbb user error.
Zyxel eszközökkel nincsen nagyon tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80004) DNReNTi válasza Pubszon (#79960) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyelore az lett hogy athuztam legkabelen, nem szep de mukodik. Ha lesz idom, kedvem, akkor attervezem es megcsinalom szepen. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#80005) Dragon3000 válasza inf3rno (#80002) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legtöbb esetben a wifi beállításai auto-n maradnak és így sok esetben telített csatornát is kifoghat az ember, ilyenkor lehetnek gondok a wifivel. Általában minden gyártó más alap beállítást használ, így van amelyikkel alapjáraton nem lesz gond, mert más csatornát használ. Ezért kell megnézni hol van szabad csatorna és szépen beállítani a wifit minden router esetében.

[ Szerkesztve ]

(#80006) inf3rno válasza Gubek-Einste (#80003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézegettem az alternatívákat, és én is erre jutottam, hogy nagyon beszűkült a piac, és asus-t érdemes venni ebben az ársávban. Még ami nem Asus és szóba jöhet az a Cisco-Linksys EA6350, de az már 5 éves, amit te ajánlottál az meg 1 éves. Akkor meg már az újabb, mert tutira gyorsabb a CPU benne azonos áron.

Buliban hasznos! =]

(#80007) inf3rno válasza Dragon3000 (#80005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, ez így van.

Buliban hasznos! =]

(#80008) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

A Telekomtól kapott Huawei HG8245H úgy tűnik kevés a lakásunkhoz (kb. 18 wifis eszköz és még 3-4 kábelen). Mi a véleményetek a TP-Link Archer C80 -ról? A kinézete nem számít, szekrényben lesz :D Azt nem találtam meg, hogy hány dBi-s antennák vannak rajta. Mivel társasházi lakásról van szó, így nem elhanyagolható mennyiségű másik wifi hálózat is van a közelben. Nálunk az előszoba szekrényben van neki hely, természetesen minden irányban (ahol használnánk) falak vannak onnan :)
Vagy esetleg másik ajánlott router ilyesmi árkategóriában (kb. 30ezerig)?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80009) parsec válasza Intruder2k5 (#79954) üzenetére


parsec
csendes tag

Szia, kissé elbizonytalanodtam:
Az RT-AC57U v1-et ajánlod, a

799.70 hsz.- ben Gubek-Einstein pedig a v1-re írja, hogy ez a gyengébb.....

Kár, hogy ezek a típusok (és az AC65P, RT AC-1200GU, 1300, stb) nem szerepelnek a "Milyen routert válasszak" c.osszefoglalóban......

Vagy létezik újabb lista ?

(#80010) parsec válasza Intruder2k5 (#79954) üzenetére


parsec
csendes tag

Szia, kissé elbizonytalanodtam:
Az RT-AC57U v2-et ajánlod, a

799.54 hsz.- ben Intruder2k5 pedig a v1-et....?

(#80011) Intruder2k5 válasza parsec (#80009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gubek-Einste az említett hozzászólásban egy a TP-LINK WR1043ND-ről szóló beszélgetéshez írta amit írt, és az helytálló is, abból a v1-es még lényegesen gyengébb volt az utódaitól.

Nem tudok újabb listáról sajnos, de ahogy később jeleztem is, az ASUS RT-AC1200GU azonos az ASUS RT-AC57U v1-el.

(#80012) Intruder2k5 válasza parsec (#80010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamit nagyon keversz! Hol és mikor ajánlottam én a v2-t? Tudtommal sehol...

[ Szerkesztve ]

(#80013) terratech


terratech
csendes tag

Sziasztok.

Barátomnak vacakol a router, kabelrol ok minden, wifirol vacak. Szeretne újat venni, egy 64nm-es panelház, igazából extra szerintem nem kell. Van ajánlott típus ami árban alacsony?
Köszönöm,
Zsolti

(#80014) donat_sz


donat_sz
senior tag

olyan routerek közül ami vlan képes mi most az ajánlott?
kb 30-40 eszközt kellene kiszolgálnia.

(#80015) krealon válasza terratech (#80013) üzenetére


krealon
veterán

"vacakol a router, kabelrol ok minden, wifirol vacak."

Ne csak irj, olvass is.
https://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_79949-79949.html

(#80016) Gubek-Einste válasza Sipi- (#80008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézete nem számít, szekrényben lesz
Nagyon nem jó ez így, csak feleslegesen fojtod le a wifi-det.
Miért rejted el?

Mi a véleményetek a TP-Link Archer C80 -ról?
Nincsen vele tapasztalat.

Vagy esetleg másik ajánlott router ilyesmi árkategóriában (kb. 30ezerig)?
Asus AC65P most a best buy ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80017) Gubek-Einste válasza terratech (#80013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Van ajánlott típus ami árban alacsony?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80018) Gubek-Einste válasza donat_sz (#80014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80019) parsec válasza Intruder2k5 (#80012) üzenetére


parsec
csendes tag

Akkor O.K. , azt gondoltam, G-Einstein is az AC57U-rol írta, amit írt. :)
Ezek szerint, WR1043-bol. a v2 jobb,
viszont. AC57U-ból a v1 Mediatek procis. Köszönöm.

A második hsz. -omat G.-Einstein helyett véletlenül Neked címeztem, bocs. Ezért volt helytelen :) :R

(#80020) Sipi- válasza Gubek-Einste (#80016) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyon nem jó ez így, csak feleslegesen fojtod le a wifi-det.
Miért rejted el?
Az előszobaszekrényben jön be az optika, ott van hozzá konnektor, ott van a málnapc, stb. Máshol nincs neki hely.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80021) smallmer válasza Gubek-Einste (#79996) üzenetére


smallmer
őstag

Igazából lejárt a garancia és lehet hogy váltanék. Illetve érdekelnek az újdonságok. Nem feltétlenül váltok. Ha az jön ki, hogy teljesen felesleges, akkor marad a mostani.

Gondoltam, hogy belekóstolnék a Ubiquiti vagy a Synology vagy hasonló "jó" termékek-be.

Vannak olyan gyártók amelyek az Apple termékekkel különösen "kompatiibilisek"?

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#80022) donat_sz válasza Gubek-Einste (#80018) üzenetére


donat_sz
senior tag

a wifit nem a router adná (de ő intézné a pppoe csatlokzást), mert a router a telekomos Gb-es optikai modem (passthrough módban) mögött eldugva ül majd a nassal (és lehet, hogy egy switchel is ugyanis amit lehet kábelen szeretnék a hálózatra csatlakoztatni.)
Így a wifi elosztón kívűl még lesz majd talán pár switch is még.

Ha lehet érdekelne mit ajánlanátok wifi elosztónak is a router mellett, tégla falak, a lakás közepére kerülne a wifi (kb 5-6m-es körben), így 1 max 2 fal érintésével a lakás minden pontjára elérünk.
4-5 pc/laptop + ugyanennyi telefon és egyelőre 2 de a jövőben akár 3 vagy 4 telekomos STB is, a tv-k/soundbarok okos eszközökkel együtt 40-50 végpontra számítok. És tervben van pár ip kamera is (nas-ra mentve) a jövőre.

routerre és wifire 30/40-30/40-t gondoltam első körben, de mivel a hálózat még képlékeny és kiforratlan ezért ez egyelőre rugalmas keret.

(#80023) Gubek-Einste válasza donat_sz (#80022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-nek egy Ubiquiti Edgerouter megfelelő lehet, wifi-re pedig egy Ubiquiti UniFi AP AC.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80024) parsec


parsec
csendes tag

Üdv!
3 Asus router között nehéz döntenem:

RT-N18U. kb. 10.000 Ft. 256Mb RAM
RT-AC57U (v1 :) ). kb. 15.000. 128 MB RAM
RT-AC65P. kb. 20.000. 256 MB. RAM

Az 1. és a 3. "ajánlott". kategória itt a ph.-n...
Szerintem a 2. valahol tudásban is a 2. lehet, tekintve az 5Ghz AC-t, bàr AC nem lényeg, csak a dual Band.
(Panelos környezet )

Amit nem tudok, hogy kizárólag a " nyers erőt". nézve, kb. hogy viszonyulnak egymáshoz ?
WAN-LAN ateresztés, esetleg VPN throughput....

Digi 1000, így NAT- olniuk kell.

Milyen lehetőségek vannak az N18U asnal 5Ghz-et varázsolni ? (Vmi olcsó AP, vagy erre használható olcsóbb router)

Netalán 2 db roaming képes AP ?

(#80025) Gubek-Einste válasza parsec (#80024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit nem tudok, hogy kizárólag a " nyers erőt". nézve, kb. hogy viszonyulnak egymáshoz ?
N18U -> AC57U -> AC65P

Milyen lehetőségek vannak az N18U asnal 5Ghz-et varázsolni ? (Vmi olcsó AP, vagy erre használható olcsóbb router)
Egy AP módú router megfelelő lenne erre a feladatra, lehetőség szerint inkább Asus legyen.

Netalán 2 db roaming képes AP ?
Megoldás lehet ez is de jelenlegi még nem túl olcsó Asus eszközökkel a mesh hálózat kiépítése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80026) MaCS_70 válasza Kavinton75 (#79992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak a tisztánlátás végett:

110 Mbps-os értéket írt, arra pedig a Cat5 is bőven elég. Eredetileg a Cat5 is gigabitesnek készült, csak nagyobb vezetékhosszok esetén már nem tudta teljesíteni, ezért lett a Cat5e.

Lakásnyi távolságokon, nem túl elvadult zavarhelyzetben általában a Cat5 is tud annyit, mit a Cat5e, tehát a kvázi gigabitet.

Személyesen volt szerencsém megfigyelni, amint egy kisebb irodaház tulajdonosa veri a fejét a falba, mert áthúzatta a teljes hálózatot Cat5-ről Cat5e-re, és egészen pontosan az eredeti sebességadatokat mérték nem kevés pénz kiadása után.

Ami valóban csak 100-as FastEthernet, az a Cat3 a négy erével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80027) Biliskmer válasza Gubek-Einste (#79952) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Szia,

Köszi az ajánlat, tipikus 10 emeletes panel, papír falak, és szerencsére a router a lakás kellős közepén van. A laptop és az 4k TV is max 1 fal távolságban van, viszont annyi wifi van a szomszédságában mint a szemét.

Nagyon extra igényeim nincsenek, azon felül amit írtam a lényeg, hogy stamil legyen, és egy 4k tartalom stream ne legyen gond.

Hálózati hdd megosztás, esetleg ha nem csak mappa szintén, de amolyan media szerver szeruen.
Viszont ez nem elvárás.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#80028) inf3rno válasza MaCS_70 (#80026) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de ha később fejlesztett elektronikát is, akkor már többet tudott a cat5e. Csodát nem lehet várni csak a kábeltől, különben már nekem is 10g lenne a mostani kábellel vagy több.

Buliban hasznos! =]

(#80029) viktorhu válasza Biliskmer (#80027) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezen alapvetően nem a routercsere segít, hanem az 5GHz használata a 2,4 helyett, ill. amit lehet, azt madzaggal bekötni (pl. a tévét meg más olyan dolgokat, amik fix helyen vannak). Lehet még a 2,4-gyel annyit játszani, hogy kevésbé terhelt sávot keresni neki, meg 20 MHz-re csökkenteni a sávszélességét az interferencia miatt, de arra már nem lesz igazi megoldás.

Ha úgy csinálod a 4K streamet, hogy pl. egy laptopról vagy mobilról lövöd tovább a tévére, akkor duplán is igénybe veszed a már így is túlterhelt wifit (laptop -> router -> tévé).

(#80030) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Synology tulajoknak most ingyenes a site2site vpn öröklicensz: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#80031) Gubek-Einste válasza Magnat (#80030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább ide való.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80032) ovics


ovics
aktív tag

kicsit off, de talán még elfér.
korábbi ajánlások alapján szeretnék venni egy asus rt-ac65p routert, azonban ahogy nézem felment az ára kissé. 1-2 helyen van még 25 körüli áron, köztük a firstshop-nál. nem vásároltam még náluk, viszont azt írja az oldalon, hogy 3 év asus gyártói gari. megbízható bolt, mehet onnan a rendelés?

(#80033) blakey válasza ovics (#80032) üzenetére


blakey
félisten

Az a shop szinte mindent árul, de szerintem csak papíron, valamit egyszer rendeltünk tőlük, de hetek múlva sem tudták teljesíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80034) MaCS_70 válasza inf3rno (#80028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ha kábelezik az ember, nyilván az ésszerűen jobb minőséget válassza!

Azért írtam le (nem először) a Cat5 sebességére vonatkozó megjegyzésemet, mert elég elterjedt az a tévhit, hogy a Cat5 100 Mbps-ra képes. Most is elhangzott az, hogy gigabithez a Cat5e a minimum -- holott simán elképzelhető olyan szituáció, amikor ez megtévesztő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80035) blakey válasza MaCS_70 (#80034) üzenetére


blakey
félisten

Elég sok cat5 kábelem maradt, egyik sem képes gigabitre és mind 1m körüli. Szóval ha most veszünk kábelt akkor cat5e alá ne adjuk, ha maradt kábel akkor próbálgassuk de szerintem nem kéne ezen spórolni ha vásárlásról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80036) MaCS_70 válasza blakey (#80035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze: venni már tényleg a Cat5e a minimum.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80037) gg72


gg72
veterán

Másodlagos routernek (emeletre) keresek 500-as nethez routert, fontos, hogy legyen Access Point módja. TP Link Archer C6, ASUS RT-AC57U ill. AC57Uv2 a kinézett. Visszaolvasva látom, hogy az AC57U elvileg már nem kapható, de mégis sok shopban látni most (vagy ez csak elírás lehet?):
[link]
[link]

(#80038) Intruder2k5 válasza gg72 (#80037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok helyen nem tüntetik fel a verziószámot, az asus.com oldalon sincs külön lapja a v2-nek, valami okból a gyártók és a kereskedők nem tartják ezt fontosnak, ami elég baj. Utoljára az AQUA-ból jelezték, hogy van még v1-esük, illetve az RT-AC1200GU teljesen megegyezik a v1-el hardveresen.

(#80039) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#80038) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az asusnál pont külön fel vannak tüntetve.

(#80040) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#80039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az jó akkor, de egy ideig itt sem volt.

(#80041) gg72 válasza Intruder2k5 (#80038) üzenetére


gg72
veterán

Akkor legyen AC57U az Archer C6 ellenében? V1 vagy V2 között amúgy nagy különbség van?

(#80042) Intruder2k5 válasza gg72 (#80041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát velem együtt azt hiszem itt a többség inkább ASUS párti, tehát igen. Viszont mivel "csak" 500-as nethez lesz és AP-ként szeretnéd használni, lehet most jobban járnál a v2-vel, mert WiFi-ben az jobban teljesít. LAN porton keresztül biztosan be lehet kötni AP-nak, de azt nem tudom van-e dedikált AP módja, szóval ezt majd valaki más megsúgja.

(#80043) gg72 válasza Intruder2k5 (#80042) üzenetére


gg72
veterán

OK, köszönöm. A használatija [kép] alapján van benne.

(#80044) donat_sz válasza Gubek-Einste (#80023) üzenetére


donat_sz
senior tag

Tudsz esetleg olyat is ajánlani, ami nem PoE-s? Vagy azt el kell engednem az alábbi igények mellett?

(#80045) Gubek-Einste válasza donat_sz (#80044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért gond a PoE?
Az igényeidre az ilyen eszközök lennének a legmegfelelőbbek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80046) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#79972) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A bolt lefotózta nekem.
Akkor ez jó lesz, úgy gondolom. [kép]

(#80047) Gubek-Einste válasza gyulazsolti (#80046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80048) gyulazsolti válasza Gubek-Einste (#80047) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.

Első saját routerem lesz, van erről beállítás valahol.
Itt a Ph-n nem nagyon találtam, vagy rosszul kerestem.
Vagy topikja, ha elakadnék.

(#80049) smallmer válasza smallmer (#80021) üzenetére


smallmer
őstag

Erre kérek szépen választ :) :R

(#80050) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#80048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.