Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus RT-AC-58U router van itthon.
Gondolkodom egy wifi6 routerben, van már több eszköz itthon, ami támogatná.
Ez jó választás lehet? TP-Link Archer AX73 AX5400
Érdemes egyáltalán cserélni?
Van esetleg jobb alternatíva?

Köszönöm!

(#91002) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Köszi srácok a hozzászólásokat. Egy dolgot kifelejtettem, ami ráadásul fontos tényező. A hálószobában szoktam a céges laptoppal dolgozni, folyamatos videóhívásokkal. A vállalati vpn is szinte állandóan be van kapcsolva a gépen.
Nas egyelőre nincs, az alábbi eszközök vannak a háztartásban:
- privát laptop, cat5e kábelen használva
- 2db mobiltelefon
- céges laptop, egyelőre wifin (de ezt is jó lenne kábelre tenni)

A hálóba nem tervezem, hogy újra legyen Tv, jó nélküle. :) A nappaliban pedig még nincs okostévé, talán majd egyszer.

A netem egyébként egy digis 1000/300 FTTH.

[ Szerkesztve ]

(#91003) atee


atee
őstag

Sziaszok! Jól gondolom, hogy 48k -3k kuponért jó vétel az asus ax82u?
Fő router lenne. Igaz a többi csak ac, de ez nem prbléma nekünk. 3 zen wifi mini lenne még rajta a házban összekábelezve és közvetlenül egy PC.

D-day 2002-01-04 01:54

(#91004) steewcv65


steewcv65
őstag

Szasiztok!

1000netet kötött a digi és jelenleg egy Asus RT-AC57U V3 routerem van.
A kérdésem az lenne, hogy a routerem nem tudja leadni maximális sebességet (500m-nál többet nem tudok mérni) lanon vagy a szolgáltatónál van valami ....

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91005) AttilaMvh válasza steewcv65 (#91004) üzenetére


AttilaMvh
tag

1. Amivel mérsz, tud mérni gigát ? Pl. CoreI3 laptopommal nem tudok, hiába gigás az Ethernet kártyája) A CoreI5-ös Dell ( SSD- vel ) viszont 980Mbs-t mérek.
2. Ha első pontra a válasz Igen, akkor mérj közvetlenül a szolgáltatói dobozkára csatlakozva. Ha itt sem gigás, akkor lehet veszekedni a szolgáltatóval, ha a szerződésedben garantált gigabites kapcsolat szerepel.
3. Ha a szolgáltatói eszközön megvan a sebesség, akkor a routered a hunyó, beállításokban nézd meg, hogy van-e QOS opció aktiválva, az a hardveres NAT-ot (ha tud ilyent a routered - ezt nálam hozzáértőbbek tisztázhatják) rendesen agyonveri.
4 Kapcsold ki a QOS-t ha nincs szükséged "szülői felügyelet" vagy egyéb hasonló opcióra, és mérj ismét. Én a fiam túlzásba vitt League of Legends partiit igyekeztem kevés sikerrel korlátozni Qos használattal, aztán az évek megoldották a problémát.

(#91006) steewcv65 válasza AttilaMvh (#91005) üzenetére


steewcv65
őstag

Hat ,nezd meg az adatlapomat(gepre gondolok).
Nincs eleg hosszu vezetekem,hogy direktbe az o modemukrol merjek.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91007) Anonymus23 válasza Lali-213 (#91002) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem amit dkess javasolt.
Az AX55 lesz megint 22990-ért edigitalból (elvileg 30-án lesz készlet). Tegnap is volt, de ahogy megkaptam az emailt, 2 perc múlva már elfogyott volt a készlet, de írta, hogy 08.27-én érkezik, délután már megint volt készleten (persze elfogyott az is pikk-pakk, nekem mondjuk sikerült egyet behúzni :DDD ingyenes szállítással).

;) - The Power of the Light Side

(#91008) Anonymus23 válasza Grande Ale (#91001) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amennyiben 1 eszköz biztosan lefedi a WiFi igényeidet (azaz nem gondolkodol meshben vagy nem szükséges a mesh), akkor jó.
Nekem most van itthon AX73 is és egy AX82U, mind a kettő hasonló, de meshben az Asus rendszere sokkal használhatóbb. érdemes pár oldalt visszaolvasni, egyrészt van egy bővebb leírás topikösszefoglaló javaslatként, másrészt dkess Asus és TP-Link eszköz összefoglalója nagyon hasznos.
Szolgáltatásban van még eltérés a kettő között, ha pl szülői felügyeletet használod, akkor sokkal inkább az Asus, mert a TP-Linknél a normálisan konfigurálható (pl személyenkénti szabályok) az már a havi előfizetős kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#91009) dkess válasza atee (#91003) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, jó vétel. Bár kupon nélkül is most egy boltban 49K HUF egy másikban meg 51K HUF, de ahogy jól látom mindenhol máshol ugrott 5 K HUF -ot legalább (60K HUF fölé). Jó router.

@steewcv65, #91004

Próbáld meg a ONT/Router tandemet újraindítani. Aztán, ha nem hoz eredményt, akkor közvetlenül ONT -ra mehet a PC és mérjünk így. Itt azért feltalálhatjuk magunkat - pl. átmenetileg egy UTP toldót rakunk a router helyére.

Gondolom routerben akkor semmi QOS, parental control nincs állítva ugye (ahogy AttilaMvh is kérdezte)?

Aztán, ha ez sem hozott eredményt akkor Digi ügyfélszolgálat. Nálam sem sikerült a 500/300 FTTB -ről 1000/300 FTTH -ra történő bekötéskor a sebességet átállítani ...

(#91010) Lali-213 válasza Anonymus23 (#91007) üzenetére


Lali-213
senior tag

A notebook.hu most 24.990 Ft-ért adja, ha lehet hinni a készletinformációnak akkor több helyen is elérhető. Nem égetően sürgős a vásárlás, előbb a router - AP közötti kábelezés a prioritás, megnézem úgy mennyire használható a rendszer.

Köszi a válaszod. :)

(#91011) tha_answer válasza Lali-213 (#91002) üzenetére


tha_answer
őstag

gbe switch ha nem akarsz most sokat kolteni es kabelre pakolnal mindent amit lehet.

[ Szerkesztve ]

(#91012) steewcv65 válasza dkess (#91009) üzenetére


steewcv65
őstag

persze, hogy nincs,de a gépem 10méterre van az eszközöktől és ezért nem fogom oda vonszolni :D Kábelem meg jelenleg nincs.
Igazából az érdekelne még,hogy a gyakorlatban ez a fajta router képes a nagyobb sávra wan-lan között vagy csak lan-ba tudná..?

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91013) Anonymus23 válasza Lali-213 (#91010) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha van krimpelő fogód, akkor nem nagy kaland igazából, de ha a lyukak adottak, akkor az sem ördögtől való (ha a lyukátmérő megfelelő), hogy előre szerelt kábelt húzz be, persze a csatit rendesen le kell szigszalagozni, hogy ne sérüljön, ne törjön le a fül, és akkor nem kell "aggódni", hogy jó-e a sorrend, illetve nincs-e törés, vagy nem megfelelő érintkezés a kábelen/csatin.
Másrészt ha csak ki szeretnéd próbálni az elméleted, akkor azt is gyorsan megteheted, elég ha próbakléppen nem a kábel végleges helyén, de egy szerelt kábellel összekötöd az eszközöket és kipróbálod.
Tényleg csak érdeklődés képpen, mi az a felhasználás, ami miatt egy laptopot kábelen használsz otthoni körülmények között? (nálunk feleség nem nagyon állja a millió kábelt, azon túl, hogy ronda, porfogónak sem utolsó) :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#91014) dkess válasza steewcv65 (#91012) üzenetére


dkess
őstag

Igen, pont ezért ajánlottam a toldós megoldást. Általában szokott lenni mindenkinek. Még szüleimnek is van kettő tartalékba pedig Ők totál informatikai analfabéták. Igazából filléres tétel ...

Jelenleg ugye ez van: PC --> Router --> ONT
Átmenetileg a teszt erejéig: PC --> UTP toldó --> ONT

Ilyenformán lehetsz akár 100 méterre is az ONT -tól - nem érdekes.

Egyébként a router alapjáraton tudja a gigabit -et. Ahogy írtam miután a Digi -sek beállítják az új sebességet az ONT/Router tandemet újra kell indítani (ez ugye ki tudja mikor történik meg - pl. ha péntek délután kötötték, akkor lehet a jövő héten teszik meg).

Aztán ahogy írtam bénázhat is a Digi. Nálam is sikerült. 1000 -es FTTH bekötést követően 500/300 maradt. Vagy két hét volt amire át tudták állítani ...

Zárójelben - amikor 100/100 FTTB -ről váltottam 500/300 FTTB -re akkor is volt szenvedés. Nem értették, aztán jöttek, hogy "meg van a minimum - nem?" (pfff :) ), aztán persze kiderült, hogy 100 Mbps switch van a szekrényükben. Ezt követően két hónap volt amire egy gigabit -es switch -et tudtak szerválni - nem volt az egész országban (többször felajánlottam, hogy megveszem én meg be is rakom akár) ... Igaz, a végén jóváírtak két hónapot ...

Szóval bármi lehet. Amennyiben úgy csinálod ahogy írtam, akkor villámsebesen túl leszel rajta ...

@Anonymus23, #91013

Szerintem lehetne falicsatlakozókkal is - úgy még elegánsabb ... :)

(#91015) Anonymus23 válasza dkess (#91014) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, ha be van vésve a falba a csatorna, de szerintem itt nem ez a helyzet :)
Ha falon kívüli csatorna van, akkor kb mindegy, de kétségtelen, jobban néz ki :K
Lakásfelújítás előtt érdemes mindenre IS gondolni, de kb ez szokott lenni a legutolsó sok esetben, és utána jön a fél/negyed megoldásos wifis mesh és a többiek.

Pl volt főnököm jut eszembe, aki egyébként elektromérnök, de a házában van egy nyomorult router (1043ND :B ), az is egy szekrényben, aminek az ajtaja egy TÜKÖR :D
Egyetlen kábel megy hátra az irodának/edzőteremnek használt melléképületébe, amin egy 1000 éves AP lóg, és panaszkodott mindig, hogy gyenge a wifi és lassú is :DDD Költeni kellene rá, de neki jó így, akkor nem tudok mit mondani, céges autója mellett 15 millás hobby autója van. Nem egyformák a preferenciák.

;) - The Power of the Light Side

(#91016) dkess válasza Anonymus23 (#91015) üzenetére


dkess
őstag

Vannak falon kívüli csatlakozóra is lehetőségek és az is sokkal kulturáltabban néz ki mint a falból kilógó kábelek. Nálam mondjuk be van vésve minden, meg falicsatlakozók ... Húgoméknál be vannak vésve a falba (gégecsőben), de pl. a UTP meg koax lóg ki a falból mindenhonnan hiába mondtam úgy nem lesz szép. Ráadásul az egyik helyen két hálószoba közötti falon sikerül úgy megoldania a mesterembernek, hogy ugyanabba a szobába lett két koax kivezetve (nem pedig 1-1 a két szobába). Aztán eldolgozták így ... Még mindig szoktam ezzel zrikálni Őket ... :)

Jaj, az elektromérnök kollégákat meg főnököt ne is mond. Általánosságban igazi "suszter meg a cipője" eset majd mindegyik. Egyik kolléga építkezett. Mondtam előre a kábelezéssel tervezz meg figyelj rá. Többször - még közben is. Mindig volt valami fontosabb dolga közben. Aztán amikor készen lett minden akkor meg jött a "Jajj, most mit csináljunk?" ... :D

(#91017) atee válasza dkess (#91009) üzenetére


atee
őstag

Köszi :R a 48.9 ből jön le a 3k kupon :) így best :))

D-day 2002-01-04 01:54

(#91018) Gubek-Einste válasza Grande Ale (#91001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ez jó választás lehet? TP-Link Archer AX73
Igen de csak feltételekkel.

Érdemes egyáltalán cserélni?
Ha úgy érzed megérett a jelenlegi a cserére akkor igen.

Van esetleg jobb alternatíva?
Mindig van, csak pénz kérdése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91019) tusik


tusik
tag

Sziasztok.
Asus RT-AC58U ver.3 router mennyire ajánlott?
Normál otthoni használatra.

(#91020) Lali-213 válasza Anonymus23 (#91013) üzenetére


Lali-213
senior tag

Hogy miért van a laptop kábelen? Transmission klienst is futtatok rajta, az pedig szereti a nagy sávszélességet. :)
Tegnap vettem krimpelő fogót, törésgátlót és Cat6-os RJ45-ös csatlakozókat, remélem gond nélkül össze tudom szerelni a kábelt.
A falban lévő furatok csak csatlakozó nélküli átvezetése alkalmasak, a koax pont átfér, talán a Cat6-os utp is.

(#91021) dkess válasza Lali-213 (#91020) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem rakj majd mindkét oldalra egy-egy ilyet: [link] (falon kívüli RJ45 aljzat - Cat6).

Namost van ebből egyes is, de éppen nincs készleten (csak rendelésre) illetve nem ír árat. Persze lehet másfajtát is nézni meg máshol is. Mondjuk persze, ha kedvet kapnál, hogy két kábelt is áthúzz ... :)

Szerk.: Most nézem koax is. Akkor olyat nézz, hogy külső doboz és abba egy RJ45-koax párossal rendelkező szerelvény ...

[ Szerkesztve ]

(#91022) tha_answer válasza Lali-213 (#91020) üzenetére


tha_answer
őstag

koaxot szedd ki es tolj at ket kulon cat6os kabelt is.
ha lesz tv akkor az iptv kulon tudjon menni, meg amugyis, ha megszakad athuzasnal vmi szal benne akkor nem tudja a savszelet, szvsz jobb ha van ketto ha mar kabelezel es ugyis van ra hely.

[ Szerkesztve ]

(#91023) woodworm válasza tusik (#91019) üzenetére


woodworm
veterán

Ha jobb árban kapod, mint az ac57u v3-ast, akkor megéri, egyébként nem, mert ugyanaz a két router.

(#91024) Lali-213 válasza tha_answer (#91022) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az összes felesleges kábelt (koax, cat4-es utp) már eltávolítottam, szabad már a pálya. :)

(#91025) tha_answer válasza Lali-213 (#91024) üzenetére


tha_answer
őstag

akkor tolj at amennyi csak atfer. ami vegul felesleges lesz az kesobb az optika behuzokabelenek tokeletes.

(#91026) Multibit válasza AttilaMvh (#91005) üzenetére


Multibit
veterán

CoreI3 laptopommal nem tudok, hiába gigás az Ethernet kártyája)
Akkor nálad valami gond lehet a géppel/szoftverrel/hálózattal. Az öreg Lenovo X200s laposomban SL9400 CPU van. Ugye nem akarod azt mondani, hogy erősebb, mint egy i3? ;] Ez a teszkó gazdaságos CPU simán hozza a papírformát Digi 1000-es FTTH-n.

(#91027) tusik válasza woodworm (#91023) üzenetére


tusik
tag

Köszönöm, hát pár százas lenne a külömbözet

(#91028) tha_answer válasza Multibit (#91026) üzenetére


tha_answer
őstag

pppoe t a router vagy a gep csinalja?

(#91029) Multibit válasza tha_answer (#91028) üzenetére


Multibit
veterán

A router. Ahogy a kollégáknál is.

(#91030) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok egy XIAOMI MI ROUTER AX1800 megér 10000ft-ot. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#91031) steewcv65 válasza dkess (#91014) üzenetére


steewcv65
őstag

Restartoltam mind a kettőt újra és most már tudja a sávot maxon :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91032) olasz69 válasza Compika (#91030) üzenetére


olasz69
senior tag

[Igen,az árukeresőn is drágább]

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#91033) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Digi nethez szeretnék routert venni. A két kiszemelt:
TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO) [link]
TP-Link Archer AX20 [link]

Utóbbi pár ezerrel drágább de tudja a WiFi 6-ot. Egyenlőre nincs ilyen eszközöm de ha telefont tabletet cserélek azok valószínűleg fogják tudni.
57 négyzetméteres panellakásba melyiket ajánlanátok? Telefon, tablet, Tv-n youtube és PS4 menne róla.

(#91034) tha_answer válasza Gabesz1019 (#91033) üzenetére


tha_answer
őstag

amit lehet, kabelezz.
ax20 hatotavjat dicserik.

(#91035) wocsok17


wocsok17
tag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok jobban?

Xiaomi Mi AIoT Router AX3600 WiFi 6 router
Synology Router RT2600ac

Ha esetleg mást az is érdekel. :D

Eddig xiaomi volt egy régebbi verzió. nagyon elégedett voltam vele, de most kb 5 év után elkezdett szenvedni a Wifije. Illetve hamarosan komolyabb netet kapunk, meg párt AIoT eszközt is szeretnék rácsatlakoztatni a 6 telefon tablet, meg a 5 számítógép mellé.
Ez mellett van egy synology NAS-om is.

(#91036) olasz69 válasza wocsok17 (#91035) üzenetére


olasz69
senior tag

Szvsz. az Ax 3600- at ajánlom,mivel wifi6... és Alo T miatt is.
Van [Topikja] is.Az ára is ,ha számít...
De majd szólnak a szakértők ! :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#91037) AttilaMvh válasza Multibit (#91026) üzenetére


AttilaMvh
tag

Semmi gond nincs a hálózatommal/gépemmel. 5400-as fordulatszámú HDD és 4Gb Ddr2 van társítva CoreI3 procival. Nem mér többet 600-650Mbs-nél. Nem azt mondtam,hogy szemét, hanem, hogy nem mérvadó azzal mérni. A CoreI5 procis, SSD-s 8Gb DDR3 Ram-os -szintén 10+ éves laptop viszont méri a 980-at. Én nem laptopok összehasonlítását szándékoztam végezni, hanem diagnosztikai lépéseket javasolni a jelzett probléma okának kiderítésére, és orvoslására. Segíteni szerettem volna, nem nálam okosabbakkal vitatkozni a témát csak érintő dolgokról.

[ Szerkesztve ]

(#91038) Gabesz1019 válasza tha_answer (#91034) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm. PS4 és a TV most is kábelen van. Olvastam ezt a MU-MIMO-t. Az AX20-ban nincs benne ha jól látom. Számít ez valamit? Valamint attól, hogy nincs még Wifi 6-os eszközöm az ac wifis eszközeim ugyan úgy kombatibilisek lennének az ax routerrel. Tehát nem lesz attól lassabb mert a telefon és a tablet csak ac-t tud a router pedig ax-et?

(#91039) tha_answer válasza Gabesz1019 (#91038) üzenetére


tha_answer
őstag

http://en.techinfodepot.shoutwiki.com/wiki/TP-LINK_Archer_AX1800

itt megtalalsz mindent a kerdesedre. a minosites feltetele a mumimo kapacitas az mas kerdes h mivel ez draft3as keszulek igy uplink mumimo is van-e, vagy csak downlink. de legalabb nem kamuaxes.

viszafele kompatibilisek, igen.

[ Szerkesztve ]

(#91040) Dragon3000 válasza AttilaMvh (#91037) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az i3-as laptopom mérj speedtest alkalmazással vagy parancssoros megoldással, úgy biztos meglesz a gigabites sebesség, ezzel kizárod a böngészőt, mint hibafaktort.

(#91041) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Wifi routert keresek, 500Mbites nethez. Sajnos a szolgaltatoi router amit adnak a net melle, nem tudja wifin keresztul ezt a sebesseget kiszolgalni, kabel pedig nincs kiepitve a lakasban. 30k kornyeken lehet venni olyat ami mar megfelelo lenne?
Nincsenek nagy igenyeim, 1 tv, 1 asztali pc, 2-3 telefon. A lefedettseg mindenhol jo a lakasban, igy extra nagy hatotavra sem vagyom.
Koszonom.

(#91042) Gubek-Einste válasza .:Kristian:. (#91041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell AX-es wifi akkor Asus AC65P, ha kellene akkor Asus AX55 vagy TP-Link Archer AX10/AX20.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91043) .:Kristian:. válasza Gubek-Einste (#91042) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

AX-est vennek, hosszabb tavra gondolkodok. Esetleg a Xiaomi AX1800? Eleg jo aron adjak, de nem tzdom megfelelne e erre a celra.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#91044) Lali-213 válasza .:Kristian:. (#91043) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Találkoztam olyan webshoppal, ahol 45 napod van visszaküldeni az árut, ha nem vagy vele elégedett. Ennyi idő alatt biztosan kiderül, hogy neked megfelel-e vagy sem.

(#91045) tha_answer válasza .:Kristian:. (#91041) üzenetére


tha_answer
őstag

ax10 kamuax, csak 5ghzen tudja az axet, az ax egyik lenyeget h 2.4ghzn ami jobban terjed, noveli a sebesseget igy nem fogod tudni elvezni kesobb se.

(#91046) Imi1981 válasza tha_answer (#91045) üzenetére


Imi1981
veterán

Melyik a legolcsóbb ax-es router ami 2.4ghz is tudja az ax-et? Másik kérdésem, hogy melyik a legolcsóbb ax-es router ami tudja a 160 MHz - et?

(#91047) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Digi 1000 (FTTH) nethez beszereztem egy Asus AX82U routert korábban.
Eljött az idő Mesh hálózat létrehozásához: egyik router a földszinten a másik a tetőtérben kábellel összekötve.
Felhasználás: home-office.
Vajon az Asus AX82U jó választás második routernek vagy van hasonló árban (max 60K) jobb választás most Asus vonalon?

(#91048) .:Kristian:. válasza tha_answer (#91045) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Ax20 is ugyanez? Par ezressel dragabb, lehet inkabb az lenne a Xiao helyett.

(#91049) Gubek-Einste válasza .:Kristian:. (#91048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az már 2.4 GHz-en is AX-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91050) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#91046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik a legolcsóbb ax-es router ami 2.4ghz is tudja az ax-et?
TP-Link Archer AX20

Másik kérdésem, hogy melyik a legolcsóbb ax-es router ami tudja a 160 MHz - et?
TP-Link Archer AX50

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.