Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) Ngeri11


Ngeri11
csendes tag

Sziasztok!

Mediamarktban most egész akciós két router:
- TP LINK Archer A64 AC1200 11.000 Ft
- MERCUSYS MR50G AC1900 12.000 Ft

Ezek jók? Melyik jobb? A képességeket nézve úgy látom, kb egyformák, a Mercusys-t valamivel nagyobb sebesség el reklámozzák.

Panelben használnám digis gigabites internettel, kb exluzívan wifi kapcsolattal, a szokásos netezésen felül netflixre és valamennyi online gamingra. Ezen felül van pár wifis okoseszköz is. Most a Digi saját routerének a wifijét használom, de az csak 2.4GHz-es és picit néha instabil, meg a spotify is laggol rajta a homepodon. De végülis működik, úgyhogy ennél többet nem akarok rászánni a sztorira.

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#97202) blakey válasza HdRew (#97195) üzenetére


blakey
félisten

Önmagában a 110 nm nem okozhat gondot egy középkategóriás routernek sem, nálam a 96 nm-es téglalakást simán lefedi az AX6000, úgy, hogy a lakás egyik sarkában van elhelyezve, ha közepén lenne, akkor a 200 nm-et is simán lefedné, viszont a wifi pont az, amit csak a helyszínen lehet letesztelni, ezért célszerű alapból 1 olyan routert választani ami önmagában is "erős" és ha az sem lesz elég, akkor jöhet mellé egy olcsóbb Mesh-képes eszköz.

Egyébként a hárommagos AX58U nem kurta megoldás, teljesen tendben van és nem biztos, hogy a négymagos V2 erősebb vagy jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97203) jack982 válasza Ngeri11 (#97201) üzenetére


jack982
aktív tag

Ez a mercusys nálam megpusztult anno, asus szintén megdöglött. Visszavittem és elhoztam egy tplinket helyette, azóta is működik.
csak tplinket vegyél.

(#97204) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Az összefoglalót olvasgatva a mesh rendszereknél, az asus-nál mit takar az hogy "(AiMesh miatt ajánlott)" ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#97205) Alex91 válasza rostiron (#97204) üzenetére


Alex91
félisten

Azt, hogy egy rugalmas, konnyen bovitheto rendszer.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97206) Dr.NX válasza zozy84 (#97200) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Én láttam már olyat, hogy zsúfolt környezetben sokkal jobban teljesített az ac-s router 5 GHz-en, mint az elméletileg jobban terjedő n-es 2,4 GHz-es, amit szétinterferáltak a szomszédok wifijei.
Szerintem tegyél vele egy próbát, vedd meg online és akkor 14 napon belül elállhatsz, ha nem jön be.

Elfogadom a sütiket.

(#97207) zozy84 válasza Dr.NX (#97206) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor 18eftért most nincs jó gondolom.
Ha most pl 25eft-ért van ami jobb akkor az már nem számít.
Asusokról hallok hideget meleget.
Jobb lenne maradni egy TP-Linknél?
Vagy egy Xaomi AX3200? 28eft körül ?

(#97208) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok

Nem szokványos igénybevételre keresek AP-t

Általában maximum 500m-es távolságra egyenes irányú max 30 fokos nyitással emberek feje felett kellene sugározni 2,4/5Ghz tartományban.
A nehezítő körülmények, a magas páratartalom, glicerines permet,
Nagy sávszél nem kell, inkább teljesítmény, illetve interferencia tűrés :) Ha van rajta 2 port vagy 3, hogy tovább lehessen fűzni, így kiküszöbölni egy swich használatát az szuper lenne, illetve POE képesség.
Egyértelműen kültéri kivitel, minnél kissebb méret, árban oylan 30K körül gondolkodom, de bármilyen stabilabb rendszer érdekel, még ha drágább is.

A 2 sáv nagyon fontos, mert folyamatosan változó helyen van használva így sose tudni, hogy épp mi a zajosabb.

2-3db kliens egy remote programot használna róla. 100Mbit eddig elég volt mindenre IS.

Előre is köszönöm, és ha rossz csoportba írtam volna akkor bocsánat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#97209) Soma01 válasza Tamás9x (#97208) üzenetére


Soma01
veterán

"... keresek AP-t ..."
"... ha rossz csoportba írtam ..."
Igen. :)
Szóval ez inkább a "WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat" témába illik.
Amúgy a kliensek is fontosak. Azok miatt is lehet gyenge a kapcsolat. Amúgy meg nem gondolom, hogy ez ne lenne megoldható, de switch kelleni fog. 3 port nem nagyon van ilyen eszközökön. Max kettő. Akkor meg már mindegy. Kell switch. Plusz a kültéri cuccok nem szoktak egyszerre több frekvencián is működni. Én vennék egy pár speciális klienst, amik 5 gigások és nem WiFi-sek, hanem valami jobb cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#97210) Tamás9x válasza Soma01 (#97209) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor bocsánat, megkeresem azt a topikot :)
A klienseket nem lehet változatni, telefon/tablet/óra. Vannak dual band-es eszközök 2-3 porttal, de típus meghatározáshoz, nem tudom lebontani a burkolatot, így marad a találgatás. 1-2 helyen mikrotikkel oldották meg, még az is járható út lenne, de a legegyszerűbb módot szeretném, egy továbbfűtési lehetőséggel, akár 2-3 db-ot venni belőle felkonfigolni, és ha baj van akkor csak csere és mehet tovább a buli :) :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#97211) woodworm válasza Tamás9x (#97210) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem eszközajánláshoz és vásárláshoz megfelel ez a topik is.

(#97212) MaCS_70 válasza jack982 (#97203) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a "csak TP-Linket vegyél" azért elég sarkos ex cathedra tanács -- amelyik ráadásul erősen híján van a reális alapoknak.

Mégis mekkora merítési bázisból vagy ilyen magabiztos? Három darabból? Amelyikből az egyik, amelyik elromlott, gyakorlatilag TP-Link? És mivel egy Asus elromlott, egytp-Lin pedig nem, be mered vállalni a "csak TP-Linekt vegyél tanácsot"?

Én az elmúlt bő évtizedben jóval több Asus routerrel (több tucatról van szó) foglalkoztam, mint TP-Linkkel, mégis több gondom volt a TP-Linekkkel, mint az Asusokkal. Mégsem mernék olyat tanácsolni, hogy "csak Asust vegyél".

Meg aztán a meghibásodáson felül akadhatnak egyéb szempontok is...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97213) zozy84


zozy84
senior tag

Igyekszem rövidre fogni. :D

Kaposváron élek. Belváros. Csak egy szolgáltató van. Pázmány kábel. A legmagasabb internet csomag (üljetek le) 50es :DDD 8300Ft. :DDD
Vicc!

Most keresgéltem a neten otthoni mobilnet után.

Erről mi a vélemény?
ZTE MC7010 modem. (Nem ismerem)

(#97214) Soma01 válasza zozy84 (#97213) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt a szolgáltató adja, úgy tudom. Nem lesz a tied. Csak használnod kell. Biztosan nem rossz. Kérdezz rá a Yettel témában.

(#97215) Soma01 válasza Tamás9x (#97208) üzenetére


Soma01
veterán

Az a 2-3 db kliens az 500 méteres kapcsolat egy azon oldalán helyezkedik el, kb. egy csomóban? Tehát az jó lenne, ha lenne egy frankó, 500 méteres link és a link másik oldalán meg egy sima soho router a 2-3 kliensnek? Ez így 3db eszköz lenne, de bobma biztos kapcsolattal. Ha 100 Mbps elég, kb. 2x35.000 lenne a link, 400 megabit körüli kapcsolattal 2x45.000 Ft. Plusz a router a klienseknek AP módban. Persze csak ha egy csomóban vannak.

(#97216) Tamás9x válasza Soma01 (#97215) üzenetére


Tamás9x
őstag

Csak 1db eszközre van lehetőség, ennyi erővel le is tudnám kábelezni, és a helyszínen egy olcsó router megold bármit. Rálátással ezt 50mW is tudta, 5400CPE oldotta meg még régebben ezt a feladatot, a shufni időkben, jelenleg is 1db eszköz szolgáltat mindenhol valami CPE vagy EAP Unifi, de sajnos lehetőség nincs szétbontani a konkurencia cuccát így nem tudok belenézni mi van a vízálló búra alatt egy koncert alatt. Próbálgatni pedig se kedvem se időm, nem ismerem a jelenlegi teljes palettát, csak ezért kértem segítséget.
Nem akarok és nem is fogok változtatni a hardveres kialakításon , ezért mrad 1db eszköz.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#97217) jack982 válasza MaCS_70 (#97212) üzenetére


jack982
aktív tag

Való igaz, nem cserélem a routereket mint az alsógatyámat, de nem ma kezdtem az ipart, már volt pár gyártóval dolgom, nem csak a fentiekkel. All in all: a tanácsom tplink. Főleg manapság, mikor a QA csupa kisbetűvel van írva a cégeknél.(értsd csak papíron van).

(#97219) blakey válasza jack982 (#97217) üzenetére


blakey
félisten

Attól, hogy nem ma kezdted még nem jelenti azt, hogy érted is. Nekem sok, saját routerem volt, köztük 13 alsó-, közép- és felsőkategóriás Asus, egyikkel sem volt semmilyen probléma, viszont ez egyáltalán nem zárja ki, hogy egy márkától független, műszaki eszköz tönkre ne menjen. TP-Linkem volt, alternatív fw-vel volt csak használható, gyári támogatás náluk annyit tesz, hogy kiadnak 1-2 frissítést és utána inkább új rev.-el jelentkeznek, ha lehet ilyet írni, akkor Tp-Linket inkább ne, de nem lehet, mert van akinek bőven jó és elég a tudása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97220) kozyadam válasza Soma01 (#97187) üzenetére


kozyadam
tag

és #97189 MaCS_70:

A padlás az nem lakhatóra van megcsinálva, nyáron meg is főtt vagy háromszor a Pihole, de most tervben van, hogy le lesz hozva a router a földszintre, csak furkálni kell hozzá kicsit. Az új eszközök nem a padlásra kerülnek majd, hanem a földszintre.

Most úgy néz ki, hogy az Asus XD6 páros lesz beüzemelve, ha végre kézbe kapom, és akkor meglátom, hogy hogy tudom összekötni a meglévő infrastruktúrával. Ha pedig nem fogja szeretni, amit én elképzeltem, akkor megy vissza, és megnézem, hogy mi a következő opcióm.

(#97221) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Egyedi szolgáltatási lehetőséget keresek, és nem tudom, tudhatja-e azt egyetlen router, vagy több külön router-t kell hozzá üzembe állítanom.

Wifi-n (célszerűen 5G-n) szeretnék 2 külön hálózatot. Az egyik legyen jelszavas. A másikon csak kliens mac address alapján szeretnék szűrni (ne legyen titkosítás).

Tudja ezt egyben bármelyik router?

Edit:

#97201-ben a TP LINK Archer A64 AC1200 - nem tudom eldönteni róla, hogy ez dual-band? Vagy egyszerre csak vagy 2.4 vagy 5G?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#97222) Patice válasza coco2 (#97221) üzenetére


Patice
nagyúr

Olyat keress, ami tud több SSID-t kezelni, az ilyen modellekkel megvalósítható, amit szeretnél.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97223) Gubek-Einste válasza coco2 (#97221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

#97201-ben a TP LINK Archer A64 AC1200 - nem tudom eldönteni róla, hogy ez dual-band? Vagy egyszerre csak vagy 2.4 vagy 5G?
Manapság már minden eszköz szimultán dual band vagyis egyszerre tud működni mindkét sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97224) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok! Meglévő ASUS RT-N66U utódjának keresek routert, ami legalább olyan stabil, mint amilyen most az N66U. Amik főbb szempontok lennének:

- legyen AX-es, haladjunk a korral
- jó lenne, ha nagyobb lefedettsége lenne egy családi házban (tégla/tufa falazat), mint az ASUS-nak van jelenleg, főleg n-es sávon a régebbi eszközök miatt
- OpenVPN szerver legyen benne
- 1Gbps WAN kapcsolat kezelése

Előre is köszönöm!

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97225) Gubek-Einste válasza bogabi (#97224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az igényeidre:
- legyen AX-es, haladjunk a korral
Csak AX-es eszközt éri meg venni manapság.

- jó lenne, ha nagyobb lefedettsége lenne egy családi házban (tégla/tufa falazat), mint az ASUS-nak van jelenleg, főleg n-es sávon a régebbi eszközök miatt
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy az adott eszköz mit is tud, ha nem elég a sebesség/lefedettség akkor másodlagos eszközt kell beüzemelni, AiMesh-ben lenne érdemes kiépíteni a hálózatot.

- 1Gbps WAN kapcsolat kezelése
Minden ajánlott eszköz tudja.

Ajánlott eszközök: Asus AX58U v2/TUF-AX3000v2/AX86S/TUF-AX5400/GT-AX6000

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97226) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok.
Adott egy Asus AC-65P router, 300/80mbit-es netem van optikán, de egy Galaxy S21-re és egy Galaxy A52-re egyaránt 5ghz-en csak 150/75 jön át wifin keresztül, úgy hogy legvonalban 3 méterre van tőlem a router a szobán belül. Router beállítási hiba lehet, vagy ez a router ennyit tud?
Kábelen a 300/80 csont nélkül átjön.
Köszi előre is a válaszokat.

(#97227) Gubek-Einste válasza tome0001 (#97226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97228) bogabi válasza Gubek-Einste (#97225) üzenetére


bogabi
senior tag

Egyszintes, 140 nm-es családi ház. A lefedettséget abban az értelemben kérdeztem, hogy van-e olyan ajánlott routwr, melynek tudható, hogy erősebb a rádiója, mint az N66U rádiója (mégha itt a kliensek is befolyásolják a kapcsolat minőségét). A jelenlegi router helye gyakorlatilag fix, elég kellemetlen meló.lenne odébb vinni.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97229) Dr.NX válasza bogabi (#97228) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Erősebb aligha lesz, mert alapvetően szigorodtak a sugárzásra vonatkozó előírások, nem pedig enyhülnek.

Elfogadom a sütiket.

(#97230) Gubek-Einste válasza bogabi (#97228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

van-e olyan ajánlott routwr, melynek tudható, hogy erősebb a rádiója, mint az N66U rádiója
Minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy egy adott eszköz mire is képes adott helyszínen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97231) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, kisvállalthoz keresek rouert.
Egy szerver és 4-5 asztali gép lenne mögötte switch-el szétosztva.
A lényeg, hogy erős legyen a hardver, mert a mostani nem mindig teljesíti a port forvardot a szerver felé és 30-40 eFt alatt legyen.
A WiFi és annak hatótávja teljesen irreleváns. Csak 1-2 telefon lóg rajta hobbiból.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#97232) tha_answer válasza tirszin (#97231) üzenetére


tha_answer
őstag

Barmilyen kiszuperalt x86 (min sandy bridge) gepbe tegyetek egy i350et es pfsense/ipfire.

[ Szerkesztve ]

(#97233) Gubek-Einste válasza tirszin (#97231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi router?

Asus AX58Uv2 vagy TUF-AX3000v2 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97234) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Van egy Xiaomi AX1800-as álló routerem. Egy áramszünet után nem tudok hozzá kapcsolódni. A system led világít, de az internet led nem. Valami kifeküdhetett benne...
Kellene helyette hasonló kaliberű router. Az AX3000-es jó választás lenne? Ennél is lehet cserélni a fw-t, ha global verziót veszek? A jelenlegi kínai verziós volt alapból. Vagy van valmi xiaomiban ami ajánlott?

Köszi!

(#97235) HdRew válasza DJ Diablo (#97234) üzenetére


HdRew
őstag

Nekem hasonló volt anno a hőn szeretett Linksys E2000-es darabommal, a táp halt meg benne egy áramszünet után. Nem bánkódtam rajta, mert 7 évig kiszolgált, de érzékeny búcsú volt. Lehet, hogy a tiéddel is hasonló történt, bár arra nem emlékszem, hogy világított volna a system led.

AX58U V2 tökéletes lesz szerintem neked.

[ Szerkesztve ]

(#97236) DJ Diablo válasza HdRew (#97235) üzenetére


DJ Diablo
tag

Szereztem olyan tápot aminek a csatlakozója passzolt, de értékre nem olyan volt. Ugyan ez volt a jelenség. Más is ajánlotta a táp cserét, de sajnos pont ilyet nem találtam sehol, hogy kizárjam a táp bajt. Köszi az ajánlást!

(#97237) Exom


Exom
tag

Sziasztok,
Irodai környezetben kellene AP -t telepítenem. 500 Mbit Net lesz alatta. A távolságok nem vészesek, ráadásul a falak gipszkartonból vannak. Az egyetlen problémás dolog, hogy 20 - 30 kliens fogja egyidőben használni. Mit javasoltok milyen eszközt tegyek rá ? Valamilyen Asus AX -es routert, vagy esetleg jobban járok egy Mikrotik HAP AC3 -al?

(#97238) Patice válasza Exom (#97237) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omada-s AP-ket (EAP-610, 620, 660)
vagy
Ubiquity Unify U6 AP

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97239) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Munkehelyi 100/100-as net wifi megosztására keresnék valami nagyon költség hatékony megoldást.
Igazából maximum 5 mobil eszköz kiszolgálását kellene elbírnia.

(#97240) tha_answer válasza smiti (#97239) üzenetére


tha_answer
őstag

Mercusys ac10 (~5k huf) a puruttyamegoldas ra.

Pff most latom h kb dupla lett az ara.
Ha tenyleg csak zombulni kell akkor barmilyen elfekvo min ac router apnak konfigolva.

[ Szerkesztve ]

(#97241) tirszin válasza Gubek-Einste (#97233) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi az ötletet!
A most futó routerünk egy Netis WF2419E vagy 2409E.
Mindent tud, ami kell, csak 1-2 hónap után "elfárad" a port forward a Win. remote desktophoz, és egyre többször kell próbálni kapcsolódni a távoli asztalhoz, amire sikerül.
Amikor már 6-8 próba után sem jön létre a kapcsolat, átírom a külső portot egy másikra és láss csodát, megint hibátlanul működik kb. 1 hónapig. :O

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#97242) tha_answer válasza tirszin (#97241) üzenetére


tha_answer
őstag

Ez nem feltetlen ide valo, de ha az ujrainditas megoldja akkor minden nap 3 am es 4 am kozott intittasd ujra pl.

(#97243) tirszin válasza tha_answer (#97242) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, be van állítva az újraindítás automatikusan minden hajnalban.
De csak a külső port cseréje javítja meg. (A belső marad mindig 3389)
Ha "elfárad" az új port továbbítása is, visszateszem a régire, akkor az megint jó kb. 1 hónapig. :)
Fogalmam sincs hogy tud ilyen lenni, de ez már több éves tapasztalat vele, plusz kipróbáltam vagy 4 nagyon hasonló típust ebből a Netis-ből, de mind ezt csinálja. Minél többen csatlakoznak fel kintről a szerverre, annál hamarabb "fárad el" szegényke. :O

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#97244) tha_answer válasza tirszin (#97243) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha szerver is van meg egyebek, felejtsetek mar el a sima routereket es tegyetek egy pfsense ala x86ot ez legyen a tuzfal meg egyebek, a wifit meg megoldjatok a jelenlegi routerekkel. No offense, de na.

(#97245) bogabi válasza tha_answer (#97244) üzenetére


bogabi
senior tag

És remélhetőleg nem az RDP van kiforgatva direktbe a routeren...

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97246) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Egy Tenda AC15 AC1900 Smart Dual-Band Gigabit WiFi Router utódját keresném - drága volt és a másik szobában már gyenge a jele. Szerencsétlen beruházás volt...

Panel környezetben használnám. 2db 4K tévét (4k streaming), egy Asus gaming notebookot, két mobiltelefont, két karórát, egy mérleget kellene kiszolgálnia.
A torrent kliens lehetőség jó lenne de nem feltétel.
TP-Link Archer AX73 és ASUS Rog Strix GS-AX3000-et nézegettem. Tudom, hogy az TP-Link nem fedi le teljesen az igényeimet. Csak megemlítem őket, de hátha van olcsóbb vagy hasonló árban jobb alternatíva.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#97247) Gubek-Einste válasza Fritz Teufel (#97246) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus legyen a jövőbeli rugalmassága miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97248) kpityu2 válasza Fritz Teufel (#97246) üzenetére


kpityu2
őstag

Vegyél egy Asust, a Tendát meg tedd extender üzemmódba.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97249) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm a válaszokat, Asus lesz.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#97250) tirszin válasza bogabi (#97245) üzenetére


tirszin
senior tag

Ahogy írtam is, plusz védelemet ad ez a Netisk router ebből a port szempontból. :)
Beállítom mondjuk külsőnek a 3399-et, de egy hónap után át kell álljak pl. a 3398-ra, mert egyre nehezebb felvenni a kapcsolatot. Ha átírom egy frissre, pár hétig rögtön kapcsolódik, az 1. próbálkozásra. Így viszont nem csak, hogy nincs direktben kiforgatva, hanem havonta változik is a port. :)

@tha_answer
Köszi, megnézem azt a pfsense tűzfalas megoldást!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.