Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) Alex91 válasza kpityu2 (#97748) üzenetére


Alex91
félisten

Az a baj, hogy nem csak a 15k-s routerein not tul a szofver (vagy a marketing)…
(Bar azt sem ertem, hogy a teszteken valahogy sose jon ki, hogy ha mindent bekapcsolnak a draga routeren, akkor a felet se tudja, ami ra van a dobozara irva… :F )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97752) Móncsa válasza MaCS_70 (#97744) üzenetére


Móncsa
aktív tag

TP-Link Archer C64 AC1200 Router Ez jó vétel lehet?

(#97753) Móncsa válasza MaCS_70 (#97744) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ezek közül valamelyik?
TP-Link Archer C64 AC1200
Linksys E2500 V4 N600
Linksys E5350 Dual Band AC1000
Linksys E5400 Dual Band AC1200

[ Szerkesztve ]

(#97754) woodworm válasza Móncsa (#97753) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyi erővel vehetnél egy másik 841-est is, ha az bevált.

(#97755) dudika10 válasza Móncsa (#97753) üzenetére


dudika10
veterán

Csak egyszer probalom meg szepen elmagyarazni.
Ezek kozul a 3 Linksys eseteben 100Mbites portokkal korlatozod magad, azok forgalmazasat tiltabi kellene 2022-ben (de mar 2020-ban is tiltani kellett volna...).
Mind a 4 egy generacioval le van maradva az ajanlott Asushoz kepest.

Ha nem akarsz jot magadnak, es nem fogadod meg a tanacsot (bar akkor minek kerdez az ember...), akkor a TP-Linket vedd, azzal jarsz a legkevesbe rosszul. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97756) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.

Nálam csak mobilnet előfizetés lehetséges, ez jelenleg egy HUAWEI B628-al van megoldva, ennek a wi-fi-jét használjuk. Két mobilantennát tud összefogni, ezzel átlagban azért 50-60Mbit-et tudok mérni 5GHz-en. De elég kis gyenge a wi-fi ebben a modemben, így a telefonokat nem tudom pl erre a frekvenciára rakni mert állandóan eldobálja random helyeken a házban. Egyedül a tv, xbox, laptop megy ezen, mert azok fixek, igaz ott is már nem teljes a térerő pedig közel van az eszköz a modemhez.
És ami miatt írok, hogy ha 2.4-en mérek, akár a harmadára is visszaesik a sebesség az 5-höz képest. Tehát a telefonok meg sem közelítik pl a laptopon mert sebességet.
Ezzel a routerrel lenne hatótáv és sebesség növekedésem mind 5 és mind 2.4 GHz-en? Asus RT-AX1800U
A modemet majd akarom cserélni, olyanra ami majd tud 5G-t és akar több mobiltornyot is képes kezelni tehát olyan router is kell ami majd a megnövekedett sebességet is ki tudja szolgálni jövőre. Mert megy a fejlesztés és ha már így alakult, hogy csak ilyen típusú net van, akkor észszerű keretek között ki is szeretném maxolni.
Remélem, nem túl nagy katyvasz amit írtam. :D

(#97757) Móncsa válasza dudika10 (#97755) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm . A mostani TL-WR840 portjai is elegek de olyant szeretnék aminek a WIFI -je erősebb a telefonok miatt azért ,hogy a lakásban stabilabban legyen erősebb jel mindenhol .
Mindenképpen 4 LAN-os csatlakozós kell .

[ Szerkesztve ]

(#97758) MaCS_70 válasza Móncsa (#97757) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valamiért ragaszkodsz egy régen elavult technikához, pedig valójában már most kihasználnád az új előnyeit.

Ne várd azt, hogy nem AX-es routert ajánljunk!

Persze fogalmunk sincs, hogy milyen a wifis környezeted, de ha nem egy tanyán akarsz egyetlen helyiségben wifizni, akkor már AX...

Az Általad megfogalmazott igényekhez is mindenképpen az AX az ajánlott.

A 4 Ethernet LAN port eléggé általános, az Asus RT-AX1800u is tudja.

Az ára bőven 20e Ft alatt van, tehát kimondottan olcsó. Én lejjebb nem mennék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97759) ilyen_85 válasza Multibit (#97750) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Igen sajnos ezt nem fejtettem ki eléggé. A munkás gépben jelenleg gigabites csatlakozó van, de mostanában cserélni fogom a gépet amiben már 10 gigabites kártya lesz alapból (M1-es mac mini). A nas épített (16 giga RAM, amd 200ge apu) jelenleg 2.5 gigabites alaplapi hálókártya van benne, ezt cserélném egy PCI express-es eszközzel. Hogy optikai vagy ethernet, még nem döntöttem el. A mac miniben ethernet van, ezért gondolom a nasba is olyan kártyát fogok keresni.

A mini gondolom elég erős, a nas szerinted elég lenne hozzá? A mini miatt gondoltam a 10 gigás switchre, az 5 gigás számottevően olcsóbb lenne?

Köszönöm :R

(#97760) Alex91 válasza ilyen_85 (#97759) üzenetére


Alex91
félisten

A NAS-ban ssd-k csucsulnek…? Mert valoszinuleg a hdd-k lesznek a szuk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97761) ilyen_85 válasza Alex91 (#97760) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Jelenleg 2 darab 14 tb-os hdd van benne, ha fejlesztem a hálózatot lehet érdemes lesz raid 0-ba tenni öket. Jelenleg még írás estén is a gigabites kapcsolat a szűk keresztmetszet. A két hdd között másolva olyan 200 mb/s a sebesség. Ha így nézzük elég lenne az 5 gigabit is. Legalább spórolok egy kis pénzt... :R

Ebben az esetben van olyan router ami kiváltaná a külön switchet?

[ Szerkesztve ]

(#97762) dudika10 válasza Móncsa (#97757) üzenetére


dudika10
veterán

Oke, de tovabbra is a kerdes: miert akarsz egy mindenben rosszabb eszkozt vasarolni ugyanannyiert?!

Ha azt mondod, hogy 5000 forintot akarsz elkolteni, akkor am legyen a TP-Link. De 15-ert van mindenben jobb. :U

Az pedig, hogy nalad egy Asus tonkrement, semmit nem jelent. Nalam megegy TP-Link ment tonkre legutobb. Statisztikailag mindketto ugyanannyira relevans, semennyire.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97763) Alex91 válasza ilyen_85 (#97761) üzenetére


Alex91
félisten

Routert nem igazan kapsz ilyen sebesegu portokkal: [link]
Switch esetleg: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97764) MaCS_70 válasza dudika10 (#97762) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az az 5000 forintos költés inkább a pénzkidobás esete lenne. Jóval drágább vétel, mint 17000-ért venni valamit, ami megfelelő.

Havi kb. 250 Ft-ról beszélünk.

Nem akarok senki zsebében turkálni, és különösen nem akarok senkit felesleges költésre ösztönözni, de itt éppen az olcsóbb lenne a drágább.

És van még egy tényező a képletben, ami ritkán kerül szóba és talán nem is annyira vészes, de azért nem szabad megfeledkezni róla: a biztonság.

A régi, elavult eszközök vajon mentesek, és azok is maradnak a biztonsági résektől?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97765) Fénygyermek


Fénygyermek
csendes tag

Sziasztok!

Szolgáltató válltás miatt szeretnék segítséget kérni Tőletek.
Jelenleg Asus RT-AC66U B1 router és RP-AC55 repeater üzemelnek AIMesh rendszerbe, vezeték nélküli kapcsolattal. (Megfelelő lefedettség, de időnként a repeater eldobja a netet.)

Szeretnék egy új routert (valami AX) venni és vezetékes kapcsolattal megoldani a AIMesh-t.
Az új szolgáltató (Telekom) IPTV-t adna, de a másik végponton nekem csak egy RJ45 csatlakozóm van, amire az AC66U B1 lenne kötve.

Kérdésem: meg lehet oldani, hogy az IPTV és az AImesh egy csatlakozón mennyen?

Az elképzelésem az lenne, hogy a szolgáltató eszköze (Sagem 5670 vagy Technicolor) után az új Asus router lenne kötve, ami vezetékkel csatlakozik az AC66U B1-hez (node) és erre lenne vezetékkel az IPTV set top box.

Második kérdésem: van tapasztalata valakinek Coax to Ethernet Adapter (MoCA Adapter) -rel kapcsolatban akár IPTV akár AImesh megoldására? (Felszabadulna a behúzott coax és ha szükséges, bevethető)

Köszönöm.

Üdvözlettel:
Fénygyermek

(#97766) Multibit válasza ilyen_85 (#97759) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy az az Athlon 200GE elég lesz-e teljesítményben, de háttértárként mindenképpen SSD-ket kellene vásárolnod a NAS-ba. Switchnek az Alex91 kolléga által javasolt QNAP QSW-2104-2T jó lehet, ha tényleg csak a MAC-et és a NAS-t akarod 10 Gbps linkre tenni. Aztán majd a gyakorlat megmutatja, hogy muzsikálnak együtt a hálózatban ezek a multigigabites eszközök.

(#97767) Móncsa válasza MaCS_70 (#97758) üzenetére


Móncsa
aktív tag

A 4 Ethernet LAN port eléggé általános, az Asus RT-AX1800u is tudja.--- leírásban csak 3 LAN van.
https://www.asus.com/hu/networking-iot-servers/wifi-routers/asus-wifi-routers/rt-ax1800u/

(#97768) MaCS_70 válasza Móncsa (#97767) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van, tényleg csak három. Bár az eMag fotóján négy, én meg idióta módon azt néztem, mert azd dobta előre a kereső.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97769) Móncsa válasza MaCS_70 (#97768) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Semmi gond , akkor melyik 4LAN-os lenne nekem jó? Megy rajta 3 PC de azokon semmi játék nem nincs csak Netflix filmeket sorozatokat néznek a 4. meg kell a TV beltéri egységnek. Az erős stabil WIFI lefedettség a 4 telefon miatt kell.

(#97770) MaCS_70 válasza Móncsa (#97769) üzenetére


MaCS_70
félisten

A következő általam ajánlott RT-AX55 már jóval drágább, de a többiek biztosan tudnak ajánlani más márkát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97771) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Nagyon sok ÚJ 25000ft alatti router értékelésénél illetve különböző oldalakon történő eladásánál azt írják , hogy gyengébben sugározza a WIFI jelet mint a 8-10éves router amit lecseréltek .
Ez csak egy a sok közül
https://www.facebook.com/marketplace/item/1143483746601905/?hoisted=false&ref=search&referral_code=null&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Af9d502dd-60f0-4bc6-945c-10d720b2a452

(#97772) Alex91 válasza Móncsa (#97771) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, kisebb lefedettseg, de cserebe gyorsabbak :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97773) Móncsa válasza Alex91 (#97772) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Akkor nekem lassabb de nagyobb lefedettséget tudó kell!!!! Olyan van???

[ Szerkesztve ]

(#97774) Alex91 válasza Móncsa (#97773) üzenetére


Alex91
félisten

Olyan nincs, mar nem gyarthatnak…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97775) Móncsa válasza Alex91 (#97774) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Melyik volt olyan veszek használtat

(#97776) Alex91 válasza Móncsa (#97775) üzenetére


Alex91
félisten

Az is egy megoldas… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97777) Móncsa válasza Alex91 (#97776) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Régen melyik volt olyan amilyen nekem kellene???

(#97778) Alex91 válasza Móncsa (#97777) üzenetére


Alex91
félisten

Asus router RT-N18U

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97779) Móncsa válasza Alex91 (#97778) üzenetére


Móncsa
aktív tag

ASUS RT-AC65P AC1750 Router ???

(#97780) Móncsa válasza Alex91 (#97778) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ez tutti ???

[ Szerkesztve ]

(#97781) Alex91 válasza Móncsa (#97779) üzenetére


Alex91
félisten

Ez ujabb, mint az n18u, de ugye kerdes a lefedettseg… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97782) Móncsa válasza Alex91 (#97781) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Hoppá ez még van újonnan is
Akkor ez a tutti vétel ???

https://www.emag.hu/asus-2-4ghz-600mbps-high-power-router-gigabit-ethernet-usb-3-0-rt-n18u/pd/DX90QBBBM/

[ Szerkesztve ]

(#97783) ilyen_85 válasza Alex91 (#97763) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm szépen, a router elég jónak tűnik! Ha jól gondolom a 2 darab 10 gigás ethernetre menne a mini és a nas, 2 darab gigabites port link aggregation (vagy aminek ők hívják) segítségével fogadná a T-s eszközt és maradna 2 darab gigabites csati a többi vezetékes eszköznek.

Ez így nekem rendben van. Köszönöm szépen! :R

(#97784) ilyen_85 válasza Multibit (#97766) üzenetére


ilyen_85
senior tag

A switchet a ASUS GT-AX6000 mögé gondoltad, vagy a T-s eszköz elég lenne?

A hdd-t ssd-re azért nem szeretném cserélni, mert hasonló tárhelyet elég sok pénz lenne SSD-ből összerakni.

Elnézést a dupla hozzászólásért, telefonon vagyok és nem vettem észre, hogy több választ is kaptam.

Alex91:
Ok, legalább marad több szabad csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#97785) Alex91 válasza ilyen_85 (#97783) üzenetére


Alex91
félisten

Nem. A router magaban keves lesz :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97786) Alex91 válasza Móncsa (#97782) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tuti, de azt mondjak, hogy ennek meg eleg jo a lefedettsege. Aztan, hogy mi az igazsag…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97787) Alex91 válasza ilyen_85 (#97784) üzenetére


Alex91
félisten

Megveszed az Asust+qnap switch-t, azt kevesebb, mint 200k-bol meg is vagy…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97788) sittes79


sittes79
addikt

Döntést hoztam mivel valszeg max 500mbit es netem lesz max, ezért gondoltam egy ax86s-re mint fő router illetve kellene még egy eszköz akár mesh ben ha ajánlanátok vmit? Köszi

(#97789) MaCS_70 válasza Móncsa (#97779) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 65/85P páros pont nem a lefedettséségről híres, ellenben stabil, gyors a wifije.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97790) MaCS_70 válasza Móncsa (#97773) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van, közvetetten.

Az adásteljesítményt ugyanis ma már mintha szigorúbban vennék, és valamiért az azonos EIRP-re hirdetett eszközök között is van az árral párhuzamos lefedettségbeli rétegződés.

Az AX használata azonban jelentősen javít kép paraméteren:

1. A szelektivitás (zsúfolt környezetben különösen jelentős)
2. A jelfeldolgozás hatékonysága (visszaverődések, árnyékolás esetén érvényesül).

Minél kedvezőtlenebb tehát a környezet, amint pl. egy falakkal tagolt társasházi lakás, annál jobban érvényesülnek ezek az előnyök.

A N18 egyébként bár remek router kiváló wifivel, és talán sebezhetőségi szempontból sem érintett, a wifije csak 2,4 GHz-es.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97791) Alex91 válasza MaCS_70 (#97790) üzenetére


Alex91
félisten

Az elozo is 2,4 GHz-es volt… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97792) Multibit válasza ilyen_85 (#97784) üzenetére


Multibit
veterán

Nem ismerem a T-s eszközt. Ha csak a melós gép és a NAS között akarsz 10 Gbps-t, akkor nem kell Asus routert venned, elég a switch. Wifi-n meg amúgy sem kell több gigabit.

A hdd-t ssd-re azért nem szeretném cserélni, mert hasonló tárhelyet elég sok pénz lenne SSD-ből összerakni.
Nem véletlenül írtam, hogy igen sokba fog kerülni. Az SSD-k árát is bele kell számolni. HDD-vel nem lesz 10 Gbps-ed. Nem elég 2.5 Gbps a NAS-ról/NAS-ra?

(#97793) MaCS_70 válasza Alex91 (#97791) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudom, az egyik szomszédomnál még mindig egy WR-841-est nyomogatok, de ajánlani nagyon nem akarok csak 2,4-est.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97794) osonte válasza Móncsa (#97779) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem az elég gyenge volt családi házban, szerintem a 840/841-es TP-Link lefedettségét a mostaniak közül a 100 feletti Asus tudhatja (tesztek alapján pl.: ASUS ROG RAPTURE GT-AX6000), vagy rendelsz Kínából egy korlátozás nélküli nem EU-s routert...
Amúgy a TP-Link AX20 is jó volt (csak elszállt az ára - annyit nem ér), lehet akár 840-es szint, de nincs vezetékes MESH rajta.

(#97795) MaCS_70 válasza osonte (#97794) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 841-essel nekem nagyon konkrét összehasonlítási alapom van. Az Asus AX58 jóval messzebbre "visz".

Ez persze, mint minden wifis próba, egyedi, de jelen esetben az én AX58-asom és a szomszédom WR-841N-je nagyon hasonlóan helyezkedik el a házhoz képest, és mind beltéren, mint a házon kívül sokkal jobb az Asus elérhetősége.

A korábbi AC87-esem és N18-asom pedig még egy szinttel jobb volt, akár több száz méterekről is használható kapcsolatra volt képes a telefonommal, ahonnét a TP-Linkhez még a fele távolságot le kellett gyalogolni.

Úgyhogy messze nem kell 100e fölé menni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97796) osonte válasza MaCS_70 (#97795) üzenetére


osonte
senior tag

Érdekes ez a wifi, ezért is nehéz akkor bármit írni. Nekem az AX58U v2 egy fos a TP-Link AX20-hoz képest... Viszont két szintet egyik sem tud és a vezetékes MESH miatt lettem Asus-os. Ettől többet nem tudtam költen, mert kettő kellett. Így most van wifim mindenhol, de többet vártam tőle, amikor kiadtam érte akkor még 80 ezret, mivel előtte az AX20-at 17 ezerért vettem és ott hagytam valakinek egy bazi nagy családi házba egy szintre + hosszú udvar és mindent lefed egyedül.

Emlékszem, hogy még jó sok évvel ezelőtt a 9-ik emeleten laktam (panelban) 841N routerral és vígan Wifiztem lent a buszmegállóban. Lehet, sőt biztos minden a helyszínen dől el, amit szoktatok is írni.

[ Szerkesztve ]

(#97797) MaCS_70 válasza osonte (#97796) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, rettenetesen helyfüggő.

A kedvenc történetem az, amikor egy dísztál átpakolása döntötte el, hogy legyen wifi a lakásban vagy sem.

A 14 napos elállási jog egyik legstabilabb megalapozója...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97798) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Adott egy családi ház 100nm+40nm+200nm kert és egy telekomos 250-es internet és IPTV (ami sebességben bőven elég). A jelenlegi felállás Telekomos router + Asus AP kábellel összekötve, végetelenül instabil az eszközök fennakadnak a távolabbi routeren, hiába állok a másik mellett és emiatt használhatatlan sebessége és stabilitása van. A kert le sincs fedve.

Szembejött a Telekom okoswifi csomagja, 72 ezer 3 mesh routerért nem tűnik túl drágának, de azért határeset. Van ezzel valakinek tapasztalata? Érdemesebb inkább egy saját rendszer kiépítésén gondolkozni (Xiaomi AX3000, Tp-link deco E4? M4?, Asus XD4)? Úgy hallottam a saját rendszernél problémás lehet az IPTV, hisz nem lehet a T-s router-t bridge módba tenni emiatt.

(#97799) Patice válasza dbocskai (#97798) üzenetére


Patice
nagyúr

Én elgondolkodnék egy vezérelt hálózaton, ami tudná kezelni ezt a problémát, csak többe kerülne.
Mennyi eszköz van/lenne a hálózaton?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97800) dbocskai válasza Patice (#97799) üzenetére


dbocskai
tag

Nagyszülőknek overkill, a cél az ideális ár-érték arány lenne. Semmi gond nincs azzal, ha a kert sarkában csak 50Mbps a net, mert oda annyi ér el azzal inkább, ha a nappali közepén 2-3Mbps, mert kisétáltam a konyhába és a mobilom fennakadt az ottani AP-n és reconnect se oldja meg mindig ezt a gondot.
De pont ezt megoldaná egy normális mesh hálózat egy gyártótól. Feltételezem jelenleg azért nem működik rendesen, mert a T-s Sagemcom router nem tud túl jól együtt működni egy Asus AP-val, de lehet rossz az elképzelésem, hogy mi lenne itt a megoldás.

Eszközök száma legtöbbször <10

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.