Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!

olyan kérdésem lenne hogy rendeltem egy Asus rt-ac1200g+ routert ...a számlán is az szerepel...de a csomagban egy Asus rt-ac1200 van... :DDD
Gondolom sok különbség nincs köztük... ?
Boltnak mindenképp írok... :U :((

WOT: kissio

(#67002) Intruder2k5 válasza Dr.Én (#67001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ne a router fenti feliratait nézd, hanem az alján lévő címkét, amin van a MAC cím is pl., ott a pontos típus és a hardver verzió is. Egyébként az RT-AC1200G+ nem ajánlott típus, tapasztalatok szerint a legtöbbeknél random újraindulgat, akár naponta többször is. Ezt azért figyeld majd, és ha nálad is jelentkezik, illetve számodra zavaró mértékben fogja csinálni, akkor állj el a vételtől amíg teheted.

(#67003) snpetit válasza kali (#66989) üzenetére


snpetit
aktív tag

Az Asus routereken lehet korlátozni az a vendég wifi sávszélt? Anno sehol sem találtam amikor kellett volna.

(#67004) MaCS_70 válasza snpetit (#67003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én most nagy hirtelen csak időbeli és MAC-cím szerinti korlátozást látok a vendéghálózaton HGG-ben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67005) Dr.Én válasza Intruder2k5 (#67002) üzenetére


Dr.Én
veterán

Lényegében azért vettem ezen cumot, mert a TP-link.nem volt kapható...Illetve azért bátorkodtam bele vágni a G+ba mert olvastam a topicjában hogy orvosolták a hibát...
Haza érek melóból és megnézem este a kis fehér címkét a dobozon, mit ír majd...

WOT: kissio

(#67006) Intruder2k5 válasza Dr.Én (#67005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Keringett a neten valami béta firmware, ami állítólag többeknek is megoldotta a problémáját, cserébe volt akinek lassabb lett tőle a wifi-je. Viszont úgy tudom ez már nem is letölthető az eredeti tárhelyéről, ami valami filemegosztó volt, nem is asus oldala. Szóval ez csak részmegoldás volt.

(#67007) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok! Vettem ma egy D-Link AC 750 dual band routert össze dugtam a laptoppal beírtam címet amit adtak lefuttattam egy gyors setupot de nem volt wifi. Megpróbàltam elérni ezt a címet amit adtak: http://dlinkroiter.local de azóta nem sikerült. Valami ötlet mert ahogy utàna néztem sok embernek van ilyen gondja de amiket írtak azokat megpróbáltam és egyszerűen nem tölto be az oldalt.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#67008) Istuu15


Istuu15
senior tag

10000 ft ig milyen routert ajánlpttok? Az internet sebességem 100mbps le és 10mbps fel. Egy 2 telefon egy ps4 meg egy laptopot hasznàlunk a régi routerrel nem volt baj.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#67009) xcds válasza Gubek-Einste (#66998) üzenetére


xcds
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- Kis lakás, nem kell nagy kraft.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
-Laptop és mobil általában
Mennyi lenne a beszerzésre?
-Nem írtam árat direkt, mert nem tudom, mi mennyi, de természetesen a legolcsóbb, ami megfelel a célra.
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
- Nincs egyéb igény.

Köszi a választ!

(#67010) kali válasza snpetit (#67003) üzenetére


kali
legenda

A jobbakon igen, ráadásul több csoport is létrehozható és akár eltérő korlátozások is megadhatók.

(#67011) Gubek-Einste válasza maajki87 (#67000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan azt, Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67012) Gubek-Einste válasza Istuu15 (#67007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67013) Gubek-Einste válasza Istuu15 (#67008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67014) Gubek-Einste válasza xcds (#67009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67015) laktop válasza Gubek-Einste (#67014) üzenetére


laktop
tag

Sziasztok!
Elsősorban Asus routert keresnék tetőtéri családiházhoz (11m*11m). Válaszfal téglák, főfal 40cm tégla. A router nem pont a ház közepén lenne, de jó lenne még az udvaron is fogni valami wifit. Legalább 4 LAN port
2.4 és 5 GHz is kell (2 TV, 3 PC, 4 telefon, 1 tablet). Digi1000 van.
Melyik ajánlott a RT-AC68U, RT-AC66U B1, RT-AC87U router közül? Vagy esetleg ebben az ár szegmensben mégis egy másik típus (pl. TP-Link)?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#67016) Gubek-Einste válasza laktop (#67015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC66U B1 elég best buy jelenleg de másik kettő is jó lesz.
TP-Link-ből Archer C7/C8/C9 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67017) geogabcsi válasza Gubek-Einste (#66985) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia! D-Link DIR-879 miért nem ajánlott, mi a gond vele?

(#67018) Multibit válasza geogabcsi (#67017) üzenetére


Multibit
veterán

Miért fontos neked, hogy ajánlott legyen?

(#67019) Petikusz


Petikusz
tag

Üdv valaki segitsen. Vettem egy tp link wr1043N vegigmentem az instaláláson irta minden ok van net. Viszont nincs wifi ott a sárga felkiáltójel meg irja nincs internet kapcsolat. Már próbáltam vegig nézni mindent de nen tudom mit kell hogy wifin küldje a netet

(#67020) Intruder2k5 válasza Petikusz (#67019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

TP-Link WR1043ND router

Vagy esetleg...

Router gondok

[ Szerkesztve ]

(#67021) Soma01 válasza Petikusz (#67019) üzenetére


Soma01
veterán

Másik routert akarsz venni? (mert ez a téma arról szól)

(#67022) geogabcsi válasza Multibit (#67018) üzenetére


geogabcsi
tag

Nagyon jó kérdés, a tapasztalatok sokszor bejönnek, persze a TP-Link TL-WR741N is ajánlott holott full bugos a FW mindig, pedig kismillió fogy!

(#67023) Multibit válasza geogabcsi (#67022) üzenetére


Multibit
veterán

A DIR-879 hardverben erős, de a D-Linkek szoftverét nem szokták dicsérni. Ez persze nem gond, ha van a routerre jó fajta CFW, de úgy tudom, erre a Realtekes csodára nincs. Ha Digis vagy, keresd meg a router honlapján a "Digi update"-et, különben szívni fogsz vele! Van topikja is ennek a routernek, igaz eléggé kihalt.

szerk:
A WR741N-ből nem azért fogy kismillió, mert jó, hanem mert olcsó ;]

[ Szerkesztve ]

(#67024) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok
Digi lakáson belüli kiépítéséhez volna kérdésem (egy sor).
Szóval új építésű ház két szinten összesen 105m2. Ide kellene nekem olyan megoldás, hogy ne csak a házon belül, de az udvaron is biztonsággal vegyem a wifi jelet. A digi saját routere (valamilyen Huawei) erre nem nagyon jó, a jelenlegi házban is ahol lakunk, nem takarja be. Felső szinten van a router, alul már nem nagyon látni a jelet.
Sztem kellene egy normálisabb router, kb. 15 méter sugarú kört kellene lefednie. Felraktam egy képet, hogy én hova gondolnám. Ez a felső szint, a hátsó kert kb. 12-13 méter.
Másik kérdés. A kábeles netet honnan osszam? Az új routerről (ha lesz), vagy a gyáriról? Bár utóbbinál emlékeim szerint talán 2 lan hely van, azzal nem megyek semmire. Lentre 2db tv-hez, 1db PS4-hez és 1db PC-hez mindenképp kábelt szeretnék húzni (wifin sokszor a dlna szerver 1080p filmeknél akadozik). Fönt nem lesz fixen sem TV, sem PC, laptop meg ha lesz, megy wifiről.
Elsőre kb. ennyi, de ha megválaszoltok egyet, biztos lesz 2 másik kérdés még. :)) :K
Előre is köszönöm!

(#67025) WaterWave válasza KovyZoly (#67024) üzenetére


WaterWave
veterán

tp link c5400 vagy ad7200
szomszédnál is lesz jeled

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67026) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok
Egy N18U-t használok jelenleg, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont szükségem lenne az 5Ghz-re.
Az AC1200G+ milyen választás lenne helyette?

(#67027) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék cserélni, mert a mostani wifi erőssége nem az igazi mióta elköltöztünk a panelból.
TPLink wdr3600 van jelenleg.

Régi építésű felújított polgári lakás jó vastag tégla falakkal. a lakás maga kb. 60nm, 7,5x8,5m

A jelenlegi net csak egy telekomos 50/25 sajna más nincs itt.

Nem szeretnék vagyonokat költeni routerre. ~20e Ft környéke.

Amit kinéztem az a D-Link DIR-879 Exo AC1900

Ami fontos, hogy kétsávos legyen, mert sok eszköz van, 2 telefon, 2 tablet, 2 laptop, illetve pc, ps4, 2 okostévé, és egy nas. A stabilitás még ami fontos, ne induljon újra random.

Főleg az érdekelne, hogy jobb lenne-e mint a mostani routerem, mert az már közel 3-4 éves lesz.
Esetleg ennyiért van-e jobb?

A segítséget előre is köszönöm!

Psn név: LordPorcio

(#67028) KovyZoly válasza WaterWave (#67025) üzenetére


KovyZoly
tag

Oké
És olcsóbb kategóriában?
Valamint a többi részre valami?

(#67029) Multibit válasza KovyZoly (#67028) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos esélyes, hogy nálad egy eszköz nem lesz elég, így ne számíts olcsó megoldásra. Alulra nem kell wifi?

(#67030) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Haldoklik a Routerem, amúgy is egy ősrégi vacak (bár nem is az enyém) Nem is én raktam össze anno a netet, szóval nem is tudom hogyan megy ez. Egy ezer éves Smc wbr14 g2 van, folyton megszakad a net. Ha a gépet közvetlen a modemre kötöm akkor jó. Viszont akkor ugye nincs wifi. Két kérdésem lenne. Ezt cserélik a ups-nél ha bejelentem? Ha nem akkor milyen routert érdemes venni, nagyon olcsóba gondolkodom. Eddig se használtam ki semmi extra funckciót sose.

Ez mennyire számít "gagyinak"?

NETIS SYSTEMS WF-2411D Router

Minden jó, ha a vége jó!

(#67031) rekop válasza KovyZoly (#67024) üzenetére


rekop
senior tag

Általánosságban elmondható, hogy többszintes családi házban kevés lesz egy AP. Ha egy jól működő wifi hálózatot szeretnél, akkor szintenként egy AP. És ebből is célszerű a plafonra vagy falra szerelhető változatot választani, nem csak az esztétikum, hanem a jobb elhelyezhetőség miatt is. Ezeket kábellel bekötni a switch vagy routerbe, és nem mesh/wireless uplink-ben gondolkodni. Ha az udvaron is lényeges a wifi akkor kell még egy kültéri AP is. És ha már ennyi AP-t telepített az ember, érdemes szerintem olyan eszközöket választani, amelyek tudnak valamilyen roaming(802.11k/r/v) szabványt is.
5G esetében egy vastagabb fal akár 50%-ot ronthat a jelerősségen, egy vasbeton födémen meg kb. semmi nem megy át belőle. 2G-n jobb a helyzet valamivel, de a födémen keresztül ott is jelentősen romlik a vétel.
Építettem néhány családi házban hálózatot, többek között a sajátomban is(180m2 tetőteres), és ezzel a felállással lett a legjobb az eredmény. Tény hogy nem lesz olcsó, de egy 15k-s eszközzel ezeket nem lehet kivitelezni.

(#67032) KovyZoly válasza rekop (#67031) üzenetére


KovyZoly
tag

És úgy működhet, hogy a földszinten a szolgáltató saját routere, az emeleten meg egy új?
Végülis a kert annyira nem létszükséglet, a lényeg a falakon belül van úgyis. Ha a teraszig kimegy már jó.

[ Szerkesztve ]

(#67033) Multibit válasza De4d (#67030) üzenetére


Multibit
veterán

Ez mennyire számít "gagyinak"?

NETIS SYSTEMS WF-2411D Router
Nagyon gagyi! Felejtsd el!
Legalább azt áruld el, hogy mekkora a net előfizetésed letöltési sebessége és hogy mennyit szánsz a vásárlásra?

(#67034) KovyZoly válasza rekop (#67031) üzenetére


KovyZoly
tag

Tp-link archer c1200 v c7 ac1750?

(#67035) De4d válasza Multibit (#67033) üzenetére


De4d
őstag

Fiber Power 120

Nagyon keveset szánnénék rá, most másra is nagyon kell a pénz, de a router igazából "sokadlagos"

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#67036) motocoder válasza De4d (#67035) üzenetére


motocoder
aktív tag

Akkor inkább 300 Mbit/s vegyél![link]

(#67037) blzja


blzja
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TP-LINK Archer C2 AC750 routerem, de már nem az igazi, egyik percről a másikra nagyon belassul (nem csak a WiFi). Régi routerrel nincs ilyen probléma, csak az 10/100 Mbps.
Az internetem helyi szolgáltató, 270Mbps le, 16Mbps fel. Megbízható routert szeretnék a Ti tapasztalataitok alapján. ~20k Ft-ot költenék rá. Tudtok esetleg ajánlani valamit helyette?
Családi ház, csak az emeleten használják. 3 telefon, 3 PC. Gipszkarton falak.

[ Szerkesztve ]

(#67038) Multibit válasza De4d (#67035) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig a 120 Mbps-hez már gigabites portokkal szerelt router kell. Ha nem gond, hogy nem használod ki a teljes sebességet, ennél alább ne add!

(#67039) Gubek-Einste válasza Cartman002 (#67026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül jó, régen voltak újra indulgatási gondja, ugyan erre a SoC-ra épülő más eszközöknek is vannak, de az utóbbi firmware verziókkal már jobb a helyzet de nem ajánlott kategóriás eszköz.
Helyette egy Asus AC66U B1 megfelelő lenne vagy olcsóbban AC58U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67040) Gubek-Einste válasza LordPorcio (#67027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz de tehetsz vele egy próbát ha akarsz.

Főleg az érdekelne, hogy jobb lenne-e mint a mostani routerem, mert az már közel 3-4 éves lesz.
Esetleg ennyiért van-e jobb?

Előre nem lehet megmondani.
Csak a Xiaomi Mi Router 3G van még mint lehetőség, drágábban az Asus AC58U/AC66U B1 vagy a TP-Link Archer C5v4/C7 jöhetne szóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67041) Gubek-Einste válasza KovyZoly (#67032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközt felejtsd el, saját eszközzel építsed ki a hálózatodat.

Tp-link archer c1200 v c7 ac1750?
C7 egyértelműen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67042) Gubek-Einste válasza blzja (#67037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67043) KovyZoly válasza Gubek-Einste (#67041) üzenetére


KovyZoly
tag

Mi a gond a szolgáltatóival? Tényleg érdekel, mert én nem tapasztalok vele problémát, max gyenge a hatótávja. De az mehetne mondjuk a felső szintre, és a 1750 lentre, abból ágaztatva a lanos cuccokat.
Ha teszem azt, kevés a router 4 lan csatija, akkor lehet osztani azokat vagy másik készülék kell? Teszem azt, egy Tv és a Ps mehetne egy portra?
Btw Digi1000-s csomagról lenne szó.

(#67044) Gubek-Einste válasza KovyZoly (#67043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokkal kevesebbet tud mint a saját eszköz.
Egy sima gigabites switch-csel lehet a portok számát növelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67045) Richie32


Richie32
csendes újonc

Sziasztok.
diginet1000 netünk van ehhez szeretnék új routert kb.25k ig a tp link c7 ac1750 néztem ki 23k ért van akcióba de van ahol a neve végén szerepel , hogy v2- v5 ez mit jelent mert ehhez épp nincs írva , vagy mit ajánlanátok helyette . tp link c59 ac1350? :R

üdv:Richie32

(#67046) KovyZoly válasza Gubek-Einste (#67044) üzenetére


KovyZoly
tag

2 dolog fontos nekem, dlna server, valamint aktív torrent státusz. Utóbbival nem tudok mit kezdeni, mióta digis vagyok. Előbbi simán megy a szolgáltatóin is, viszont a felső szintre a telefonokat, max egy laptopot kiszolgálni az is jó lenne. Vagy nem?

(#67047) kali válasza Richie32 (#67045) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Jó annyiért a C7, a verziók:

v1: QCA9558 / egymagos 720 MHz CPU / 8 MB FLASH / 128 MB RAM
v2 és v3 QCA9558 / egymagos 720 MHz CPU / 16 MB FLASH / 128 MB RAM
v4 és v5: QCA9563 / egymagos 750 MHz CPU / 16 MB FLASH / 128 MB RAM

[ Szerkesztve ]

(#67048) rekop válasza KovyZoly (#67032) üzenetére


rekop
senior tag

Szolgáltató eszközét nem használnám routerként. Én tennék két darab AP-t, egyet az emeletre a közlekedő középső részére a plafonra, a földszinten pedig valami frekventáltabb helyre(pl nappallikonyha) ahol legtöbbet van használva a wifi, szintén a mennyezetre. Ezen kívül kellene még egy legalább 8portos switch, és egy router(wifi nélküli). Ezeket elhelyezni valami kevésbé látható helyen ahova befutnának az utp kábelek.
Nem írtad milyen készültségű a ház(lehet-e vésni, fúrni stb a kábeleknek), de ez így kb. 80k lenne plusz a kábelezés.
Az eszközök:
-AP: UAP AC Lite
-Switch: Tplink SG108E
-Router: Edgerouter-X
(Ami hátrány lehet, hogy beállítása némi hozzáértést igényel)

(#67049) viktorhu válasza De4d (#67035) üzenetére


viktorhu
veterán

Ahhoz nem kaptál szolgáltatói routert? Nem kell sima felhasználáshoz sajátot venni.

(#67050) De4d válasza viktorhu (#67049) üzenetére


De4d
őstag

Volt ez a smc wbr14 g2 gondolom ezt adták, de nem tudom sok éve meg van már, nem is én intéztem anno a netet.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.