Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) FAR válasza Multibit (#39000) üzenetére


FAR
tag

a laptopon fontos lenne h gyorsabb legyen. eddig max. 2mb/s-et tudtam kifacsarni belőle wifin, ami elég sovány. egy usb-s wifi adapterrel többet ki lehetne facsarni a laptoból? ill. megéri egyáltalán? a konzolok is ilyen lassúak vajon?

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39002) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnek 5 tagú családnak keresek megbízható routert 500 megabitet digis nethez, 5 telo, 5 tablet, 5 laptop, 5 tv és egy asztali gép.

Nem gond ha a Router 30-40 k esetleg. Az elvárásom az, hogy fagyás nélkül és buhera nélkül működő eszközöm legyen. Amin az egész család akár egyszerre nyúzva, kényelmesen tudjon netezni, Youtubozni, nettezni, és mellette gond nélkül tudjam érni a munkahelyi hálózatot.

Előre is köszi.

Lambi

(#39003) kali válasza FAR (#38999) üzenetére


kali
legenda

digi esetén melyik csomagban vagy?
a bő 80 Mbps a régi topnet sebesség, ami elvileg az év végéig 200/50 lesz mindenkinél, vagy esetleg 100/50 - ami régen 40/20 volt -, csak jelenleg nem adott nálad valamiért a maximum?
a notiban lévő ar9485 szűk keresztmetszet, mert csak 2.4 GHz, rádásul csak 150-es; link
az s2 valóban dual band; link, 5 GHz sávon esetlegesen átférhet rajta a várt sebesség.
a wii és tásaik csak 2.4 GHz és nem 300-as eszközök; link, így azok is szűk keresztmetszetek.
a tv 5 GHz sávon okés lehet, linkelni nem tudok hozzá leírást, mert nem írtad, hogy f6400, h6400 vagy milyen.
az a helyzet, hogy ha gigabit képes router kell, akkor tizenezer a minimum, dual band esetén pláne, hosszabb távra meg főleg.
amennyiben 100/50 vagy 200/50 (lesz) a net, úgy kábelen is egyértelmű a gigabit képes router elvárás, illetve ha a noti és a wii-k miatt nem is, de a tv esetén kellene a dual band/5 GHz, pláne a hosszabb távra tervezés miatt.
a javasolt minimum egy tl-wdr3600 lenne, ami bő 12 e ft környékén indul, de ha többet rászánsz, akkor akár rt-n56u, ami bár belső antennás, de ahhoz képest nem rossz, vagy bő 30 e ft környékén rt-n66u, ami külső antennás és jobb/jó szórással bír, nem csak a beépített antennás öccse, hanem a tl-wdr3600 felett is tud.

(#39004) kali válasza Lamberd (#39002) üzenetére


kali
legenda

szia,

mivel első körben egy olcsóbb ac képes router témájában érdeklődtél, ezért azt mondanám, hogy érdemes lenne megnézned az asus rt-ac56u típust, bitang erős hardverrel van szerelve; broadcom bcm4708a0 800 MHz 2 magos proci, 256 MB ra és 128 MB flash.
amennyiben külső antennás típus kell, úgy beleférhet 40 e ft környékén az rt-ac66u, ami; broadcom bcm4706 600 MHz proci, 256 MB ram és 2+128 MB flash.

[ Szerkesztve ]

(#39005) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Sziasztok!
Szintén egy kis segítség kellene: 80 Mb Digi-s csomag mellett egy Pc-t és egy Wi Fi-s TV-t kellene hajtani, fagyás szaggatás nélkül. TP linkről sokat olvastam pro és kontrát 42/43ND szóba jöhet?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#39006) Lamberd


Lamberd
tag

Szia!

Diginet 500 -ra módosult a szerződésünk, most egy megbízható Tp - link van a 80 Mb -es netet korrektül fagyás nélkül viszi . De nem alkalmas Gigabites vezetékes nettre és nagyon szeretném. Inkább most kifizetek egyszer 30-40 ezer forintot de nem akarok problémát a későbbiekben és azt sem akarom, hogy kimaradt egy funkció ami majd nyártól kellene mert a gyerek vett egy új kütyüt és azt nem viszi a Router és 6 hónap után vehetek egy újat.

Lambi

(#39007) kali válasza Lamberd (#39006) üzenetére


kali
legenda

simán tudják az 500-as digi netet a javasolt routerek, és ebben az árkategóriában azok a legjobbak.
nem hiszem, hogy fél év múlva bármiért is cserélni kellene azokat, hiszen minden adott, ami manapság elvárás lehet.

Malibuuu; szia, a tl-wr842nd és a tl-wr843nd típusról lenne szó?
a 80-as digi net, az a régi topnet? mert az januártól mindenkinek 200/50 lesz, amihez már gigabit képes típus kell, így a két említett típus szűk keresztmetszet lenne.

(#39008) Malibuuu válasza kali (#39007) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Igen, erre a két típusra gondoltam, a csomag a régi topnet de nem is a 80-as hanem az 50-es csomag jut eszembe....

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#39009) Multibit válasza kali (#39003) üzenetére


Multibit
veterán

az s2 valóban dual band; link, 5 GHz sávon esetlegesen átférhet rajta a várt sebesség.
Igaz, hogy dual band, de csak 1 antennája van, tehát csak 150-es. Nem elég gyors.

(#39010) kali válasza Malibuuu (#39008) üzenetére


kali
legenda

a régi 20/10 lett 50/30, a 40/20 már 100/50 és a 80/25 lett/lesz 200/50 Mbps.
50/30 alá bőven elég wan <-> lan sebesség szempontjából a két írt típus is akár, de a tl-wr841nd (v8) is megfelelő lehet, a tl-wr842nd esetén lehetőleg a v2 legyen, az a jobb hardverű a v1 ellenében.
esetleg ha húzós terhelés is szóba kerülhet, akkor megfontolandó lehet a hardveresen sokkal erősebb tl-wr1043nd v2, ami már gigabit képes.

Multibit; 84 Mbps (10.5 MB/s) sebességet írt, és annyi simán átmehet 150-es 5 GHz kapcsolaton, több telefonnal is sikerült már megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#39011) Multibit válasza kali (#39010) üzenetére


Multibit
veterán

84 Mbps (10.5 MB/s) sebességet írt, és annyi simán átmehet 150-es 5 GHz kapcsolaton, több telefonnal is sikerült már megvalósítani.
:C
A lányom korábban szintén SGS2-t használt, de soha nem volt ilyen gyors. Általában 60-65 Mbps volt a plafon.

(#39012) FAR válasza kali (#39003) üzenetére


FAR
tag

BaseNet csomagom van ezer éve. akkor az a mostani Digi 100-nak (100/50) felel meg?
egyébként hosszútávra vennék routert, és ugye valószínűleg később átlépek a gyorsabb csomagba.
akkor érdemes lenne a rt-n66u-be beruházni 30k-áért? nem sok az?

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39013) kali válasza Multibit (#39011) üzenetére


kali
legenda

azért írtam neki is kicsit feltételes módban, mert volt ugyan s2-m is anno, de azzal nem mértem, viszont azóta több telefonnal is, amik szintén nem mimo képesek, bár újabbak (s4, 5s...stb) de azonosan 2.4 GHz/20 MHz és 5 GHz/40 MHz opcióval bírnak, és azokkal nem egyszer láttam az írt érték feletti sebességet.
a mostani telefonom már mimo képes, de ahhoz meg elég gyors netem nincs, hogy lássam a végét olyan módozatban. :)

FAR; igen, nekem is basenet (40/20) volt, azt emelték meg 100/50-re mindenkinek, igaz, a lépcsőházban még sok helyen nem cserélte a szolgáltató a 100-as hálózati eszközét - nálam sem -, így csak 94/54 Mbps adott, de jó az.
érdemes lehet az rt-n66u-ban is gondolkodni, de ha annyira hosszú távra tervezel, hogy az ac wifi szabvány is képbe kerülhet, és jó a belső antennás típus, akkor az rt-ac56u pláne jó választás.

(#39014) FAR válasza kali (#39013) üzenetére


FAR
tag

a belső meg a külső antennás között a hatótávolság a különbség?

[ Szerkesztve ]

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39015) hunaqua


hunaqua
addikt

Egyre több TENDA router-t forgalmaznak.
Ezek közül van már komolyabb,esetleg ajánlott modell?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39016) kali válasza FAR (#39014) üzenetére


kali
legenda

igen, illetve bizonyos esetekben az antennák megfelelő helyzetbe állíthatósága is számít, és olyankor nem mindegy, hogy lehet csak az antennákat mozgatni, vagy azt csak a routerrel együtt lehet megfelelő szögbe...stb állítani.
fontos viszont tudni, hogy ebben a kategóriában adott asus routerek belső antennával is viszonylag jók, legalábbis más belső antennás eszközökhöz (például a szolgáltatós cisco, zte...stb.) képest.

(#39017) FAR válasza kali (#39016) üzenetére


FAR
tag

akkor összeségében a jövőbeli igényeket is szem előtt tartva, melyik routert ajánlod, ami majd a gyorsabb Digihez is jó lesz? tudnál konkrét modelt is mondani h vhol el tudjam kezdeni a megfelelő eszköz kiválasztását?

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39018) remekkelek válasza Gubek-Einste (#38974) üzenetére


remekkelek
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat és a javaslataidat. :R :R :R

(#39019) mr.gokart


mr.gokart
újonc

Sziasztok.

UPC 120as netem van és szeretnék egy olyan routert ami wifin le is tudja adni stabilan a sebességet.
Abban az esetben ha kábellel töltök jön max sávszéllel, wifin viszont beáll 5-6mb/s-re és néha felugrik 8-9 környékére, de ez kevésbé jellemző :(

A válaszokat előre is köszönöm!

(#39020) Multibit válasza mr.gokart (#39019) üzenetére


Multibit
veterán

Szerencse kell a folyamatos, stabil 120 Mbps-hez, N-es wifi-t feltételezve. Próbálkozz AC wifi-vel!

(#39021) mr.gokart válasza Multibit (#39020) üzenetére


mr.gokart
újonc

ac?

(#39022) remekkelek válasza mr.gokart (#39021) üzenetére


remekkelek
csendes tag

Szia!

Igaz Én Nem vagyok olyan szakértő mint a a régebben itt levő Fórumozók de a lenti linken találsz 802.11ac szabványnak megfelelő routereket.
Ha találsz valami jót akkor itt tudnak neked segíteni a választásban.
Link : http://www.argep.hu/trend/ROUT/Router-802-11ac.html

(#39023) mr.gokart válasza remekkelek (#39022) üzenetére


mr.gokart
újonc

Akkor esetleg a ASUS RT-AC52U?

Ez az usb adapter mennyire használható?

[ Szerkesztve ]

(#39024) Gubek-Einste válasza mr.gokart (#39023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott típus mivel csak 100-as portjai vannak és gyenge a wifi képessége is (csak 1x1 MIMO 5 GHz-n) + a hozzá adott adapter is töpszli.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39025) kali válasza FAR (#39017) üzenetére


kali
legenda

nagyon előre nézve, ac szabvány is tudó, hardveresen kellően erős típust vennék, amit már írtam is, a megfizethető rt-ac56u nagyon jó választás lehet.

(#39026) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

Upc 60 megas netem van.Egy stabill routert szeretnek egy ,60 nm es lakasba.2 smart tv 2 lap top es 2 telo hasznalna a halozatot. 1 notira toltok filmeket jo lenne ha szaggatasmentesen tudna atvinni a jo minosegu filmeket a tv kre.Nem hátrány ha kezelne kulso vinchestert is.Ahogy visszaolvastam az Asus N56U jo választásnak tűnhet.A napokban kuldtem vissza egy tp linket mert mindig eldobta a jelet.Szerintetek? Köszönöm a gyors választ!

K.M.

(#39027) Gubek-Einste válasza Mályki (#39026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó választás lehet az N56U de ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor inkább egy N18U-t vegyél mert hardveresen erősebb. Ha még belefér és kell az 5 GHz-s wifi akkor AC56U-t lenne érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39028) Mályki válasza Gubek-Einste (#39027) üzenetére


Mályki
aktív tag

Ha azt szeretnem hogy egy letoltott 1080p 3D filnet vigyen at laptoprol a tv re ahoz fontos az 5 ghz? Vagy nincs koze hozza? Csak annyit akarok hogy hibatlanul kommunikaljanak az eszkozok egymassal es esetleg tavolrol el tudjam ernim :) Van erre lehetoseg? Nem vagyok otthon a routerek vilagaban.ezert is jottem ide :)

[ Szerkesztve ]

K.M.

(#39029) Gubek-Einste válasza Mályki (#39028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz-n nagyobb sebesség érhető el de érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre. Előre semmit sem lehet megígérni de ilyen használat mellett inkább dual band eszköznek a beszerzése lenne jobb de természetesen kérdéses, hogy az adott környezetben mi is lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39030) Multibit válasza Mályki (#39028) üzenetére


Multibit
veterán

Magas bitrátás FHD anyagok lejátszásakor szívni fogsz wifi-vel! Használj UTP kábelt!
Wifi használat akkor lehet sikeres, ha közel van egymáshoz a lejátszó eszköz és a router (azaz, kis távolság falak nélkül). Ilyen esetben viszont nincs akadálya a kábel használatának. Ha messze van a lejátszó és/vagy másik helységben, akkor szaggatni fog a lejátszás. 8-9MB/s sebességű stabil kapcsolat szükséges.

(#39031) mr.gokart válasza Gubek-Einste (#39024) üzenetére


mr.gokart
újonc

Esetleg tudnál ajánlani egy másikat? :U

(#39032) Multibit válasza mr.gokart (#39031) üzenetére


Multibit
veterán

Tisztázzunk pár dolgot! Kaphatsz itt bármilyen javaslatot, mivel wifi-ről van szó nem mehetsz biztosra. Tehát arra ne számíts, hogy valaki javasol neked egy konkrét router típust és majd biztosan jól muzsikán nálad a 120 Mbps wifi-n! Csak a helyszínen kipróbálva dől el, hogy működik a kívánt módon, vagy sem. A másik: mire szeretnéd használni a 120 Mbps-t? Wifi-n akarsz torrentezni? Nem javasolt! Sajnos a rádiós kapcsolat sohasem olyan stabil, mint a vezetékes. Én kábelt használok, nagyon ritkán AC wifi-t (Asus AC56U és Intel AC7260 adapter a laposban). De rádión ingadozik a sebesség kb. 190 és 300 Mbps között. Mindez úgy, hogy a laptop és a router ugyanazon a helyen van, tehát nem vándorolok a lakásban!
Szokták javasolni a TP-Link Archer C5 és C7 típusokat, de ezekkel nekem nincs gyakorlati tapasztalatom. Amivel van, az az Asus RT-AC56U. Ezzel elégedett vagyok. Nálam jól muzsikál, nekem nincs vele gondom, az én környezetemben bevált, az én klienseimmel az elvár sebességgel kommunikál. Sajnos azt senki sem fogja garantálni, hogy nálad ugyanígy viselkedik majd.

[ Szerkesztve ]

(#39033) FAR válasza kali (#39025) üzenetére


FAR
tag

Köszi szépen a hasznos válaszokat és tanácsokat, kali, nagyon hálás vagyok. El is kezdek nézelődni, hátha itt is árulnak ilyen rt-ac56u routert :R

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39034) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Pár napon belül fogják emelni a netünket 6megásról 15megásra.
Most egy Tp Link WR542G routert használok. Viszonylag jól kiszolgál.
A kérdésem az hogy indokolt-e, hogy cseréljem a routert egy erősebbre vagy maradhat ez a régi?
Lg g2, galaxy s2, valamint egy laptopról használom a netet.
A laptopomba Intel® Centrino® Wireless-N 2230 wifi van.

[ Szerkesztve ]

(#39035) Intruder2k5 válasza tibbike01 (#39034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem mai darab, de 15 megát bőven kiszolgál még, ha egyéb okból nem akarod cserélni, akkor nem kell!

(#39036) midnightstar


midnightstar
tag

Sziasztok!

A régi tp-link 1043-as routerem megmihálylott, ennek keresem az utódját. 20k körül nézelődök, eddig tplink 4300 és asus n18-at találtam. Kérdésem lenne, hogy melyiket lenne érdemes megvenni? Játékra, torrentezésre is használnám, illetve a hatótávja ne legyen kisebb a 1043-énál (földszinten a router, felette lévő szobában még kéne prímán mennie) Dualband sokat dobna a sávszélen annak ellenére, hogy van a router és a gép között egy vasbeton födém? Esetleg hasonló árban van más is, ami megfelelő lenne? Köszönöm szépen a segítséget! :R

VAC up blyat

(#39037) Gubek-Einste válasza midnightstar (#39036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5 GHz-s wifi érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre így nem lesz olyan hatótávja mint a 2,4-esnek de cserébe nagyobb sebességet tud. Előre semmit sem lehet megmondani, főleg nem 5 GHz tekintetében.
Ha nincsen 2x2 MIMO-nál jobb eszközöd akkor elég lesz a TP-Link 3600 is a 4300 helyett.
Hasonló árban még van az Asus N56U is mint 5 GHz-s eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39038) midnightstar válasza Gubek-Einste (#39037) üzenetére


midnightstar
tag

Az, hogy van-e külső antennája a routernek, mennyire befolyásolja a hatótávot? Illetve a két tplink közül mindkettő bírná az intenzív igénybevételt?

VAC up blyat

(#39039) lovka


lovka
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni router vásárláshoz.

Jelenleg egy tp-link 841nd routerem van, aminek a hatótávolságával (belső kétszintes lakásban lakom) és a sebességével (hd videókat néznék okostévén wi-fi-n keresztül). Szóval ezek a problémák.

Olyan routert szeretnék venni, amellyel ezek a problémáim orvosolhatóak lennének, tehát nagy hatótávolságot és magas sebességet tud produkálni. Utánanéztem már a dolognak, de nem igazán vagyok profi a dologban, ezért kérem a segítségetek. Egyébként max. 20 ezer Ft-ot szánnék a mutatványra.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a 2,4 GHz és 5 GHz mit is jelent pontosan? A Dualband-os router segítene rajtam?

Köszi: Lovka

(#39040) Gubek-Einste válasza midnightstar (#39038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A környezettől függ de az Asus estén elég jó a beépített antennás típusok teljesítménye.
A két TP-Link teljesen azonos, csak az 5 GHz wifi-ben térnek el.

#39039 lovka
A hatótávot sok minden befolyásolja, érdemes lenne inSSIDer megnézni, hogy van-e zavaró hálózat.
A 2,4 és 5 GHz a wifi által használt frekvencia tartomány.
Dual band router-t akkor érdemes venni ha van 5 GHz-t tudó eszköz + a 2,4 GHz nagyon telített és/vagy kell a nagyobb sebesség de az 5 GHz érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre.
20k-s határral: Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39041) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni nagybátyám hálózatának fejlesztésében.

Adott egy 2 szintes családi ház, 50Mbit-es T-s kábelnettel. A probléma az, hogy a földszinten a ház egyik szélén üzemelő Linksys WRT160NL router nem tudja besugározni a ház emeleti részét. Másik probléma, hogy szinten belül nem lehet diszkréten kábelezni, ezért ez sajnos kilőve. Megoldás az lenne, hogy a padlásról induló kábelnetet a földszint helyett az emeletre áthelyezett kábelmodem fogadná, és ide tennék egy routert, majd a földszintre innen vinnék egy UTP kábelt, ami a földszinten lévő Access Point-ba vagy másodlagos routerbe menne. Az ehhez szükséges eszközök megnevezésében szeretném a segítségeteket kérni, hogy megfeleljen az alábbi elvárásoknak:

- jó lenne, ha első körben megoldható lenne csak egyetlen plusz eszköz beszerzésével, tehát a Linksys WRT160NL-t megtartanám a hálózatban. Itt kérdés, hogy a földszinti Access Point funkciójának megtud-e felelni, hogy a kábelen jövő emeleti új routerből jövő netet tovább tudja-e osztani WIFI-n?
- az új eszköz már legyen mindenképpen gigabites, erősen és megbízhatóan legyen képes lefedni a szintet
- mindenképpen tudjon úgy működni, hogy az erősebb eszközre áttudjanak csatlakozni az eszközök kézi kapcsolat váltás nélkül
- földszinten 1 PC és 1 laptop csatlakozik kábelen, illetve a házban további 4 mobil és 2 laptop lenne WIFI-n.
- 500 vagy 1000 megabites neten nem kell tudnia lekezelni, de azért 2-300 Mbitre legyen felkészülve
- később várható egy NAS elhelyezése is a hálózatban, ezért is lenne jó egy erősebb WIFI. NAS funkciója leginkább adatmentés és adatelérés lenne, nem HD és Blu-ray filmek lejátszása.

A legjobb lenne, ha pontos típust megtudnátok nevezni, de ha csak irányt mutattok, az is nagyszerű lenne. Főleg, hogy érdemes-e még a hálózatban tartani a jelenlegi routert, tud-e majd együtt működni az általatok ajánlott új eszközzel, stb. Köszönöm előre is!

(#39042) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.

Ez a Router : [link], jól tudna együtt működni egy D-Link 360R modemmel?
Jelenleg egy linksys wrt54g van vele összehozva, de ő néha reggelre elfelejti hogy működnie is kellene, ezért kellene új router.

[ Szerkesztve ]

(#39043) Intruder2k5 válasza VIPowER (#39042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen igen, mint egyébként bármely más router is!

(#39044) VIPowER válasza Intruder2k5 (#39043) üzenetére


VIPowER
senior tag

És ez jó választás? A Wifije van olyan hatótávú mint a linksysnek? Illetve stabil e?

(#39045) Intruder2k5 válasza VIPowER (#39044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi hatótávolságát tekintve nem lehet előre hiteles becsléseket végezni, főleg mindenféle helyismeret nélkül, legfeljebb jósolni, de azt én nem vállalom, nincs hozzá üveggömböm!

Egyébként egy jó router, rendszeresen szoktuk ajánlani, és a 2x5dBi antenna biztató a WiFi hatótávolságára nézve is!

Én személy szerint is több ilyet üzemeltem már be ismerősöknél, bár hozzáteszem, hogy egytől-egyig Tomato került rá mindegyikre, de természetesen gyári szoftverrel is kiválóan használható!

[ Szerkesztve ]

(#39046) VIPowER válasza Intruder2k5 (#39045) üzenetére


VIPowER
senior tag

Rendben. Köszönöm a választ.

(#39047) Gubek-Einste válasza kokosmith (#39041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- jó lenne, ha első körben megoldható lenne csak egyetlen plusz eszköz beszerzésével, tehát a Linksys WRT160NL-t megtartanám a hálózatban. Itt kérdés, hogy a földszinti Access Point funkciójának megtud-e felelni, hogy a kábelen jövő emeleti új routerből jövő netet tovább tudja-e osztani WIFI-n?
Természetesen használható lesz a jelenlegi eszköz AP módban a kábelen érkező netet wifi-n és kábelen tovább osztani. ÍGY kell majd beállítani.

- az új eszköz már legyen mindenképpen gigabites, erősen és megbízhatóan legyen képes lefedni a szintet
Csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy az adott eszköz meddig és milyen sebességre lesz képes mert az elért eredmény sok minden befolyásolhatja.

- mindenképpen tudjon úgy működni, hogy az erősebb eszközre áttudjanak csatlakozni az eszközök kézi kapcsolat váltás nélkül
Sajnos az általunk ajánlott eszközökkel ez nem megvalósítható. WDS-sel felépített linknél így van de ahhoz már min két eszköznek a beszerzése kellene.

Főleg, hogy érdemes-e még a hálózatban tartani a jelenlegi routert, tud-e majd együtt működni az általatok ajánlott új eszközzel, stb.
Természetesen meg lehet tartani a jelenlegi router-t mint másodlagos eszközt, vele megnövelve a lefedett terület nagyságát.

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/4900/Archer C5/C7 Mivel árat nem írtál így elég széles kínálatot írtam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39048) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
Huawei E3272 3/G,4/G usb modemhez milyen router kompatibilis???
Sürgős lenne.
Előre is köszönöm.

(#39049) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy a 15mbit-es ADSL netem heti szinten többször is elszáll. Heti szinten telefonálgattam be a szolgáltatóhoz aminek hatására az egész házat újra kábelezték az utcában lévő villanyoszlopokkal egyetemben is. A hiba sajnos még mindig fennáll, újra húztam a windowst nem e van vírusom, cseréltem modemet de az sem oldotta meg.
Egyedüli dolog ami a régi az a TPlink wd3600 routerem.
Mostanában figyeltem meg, ha ki kapcsolom a routert és modemet is akkor utána helyre áll a net. Lehetséges, hogy egy régebbi vihar tönkre vágta valamilyen szinten a routert (legújabb firmware-t is rátettem már hátha...)?

Tegyük fel, hogy a routerem a rossz akkor mit ajánlanátok? Családi házban lakom ahol egy emeletet felfelé vinnie kell a wifinek és el kell bírnia 2 iphone-t, egy retina minit, laptopot, ps4-et + lanon keresztül egy medialejátszót és egy pc-t amin torrentezem. A fent említett router ezt remekül megoldotta eddig.

Esetleg valakinek más ötlete mi lehet a netemmel?

(#39050) vonSux


vonSux
őstag

Sziasztok, egy Linksys E3200-as routert használok. Újabban folyamatosan lassú a netem wifin (nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de úgy látom, hogy sok wifi jel jelent meg a környékemen).
Az a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok amely erősebb/jobb a fentinél? köszi (net: 120 Mbps letöltés, upc)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.