Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Beri válasza #41635072 (#7000) üzenetére


Beri
addikt

MÉG nem. Ha már openwrt van, nem hiszem, hogy sokat kell még várni egy dd-re.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7002) #41635072 válasza Beri (#7001) üzenetére


#41635072
törölt tag

Még wip státuszban sincsenek. :(

(#7003) kali válasza bmarton7 (#6997) üzenetére


kali
legenda

visszaolvasva láthatod, hogy volt már erről szó többször is; a 80/25 sebességű (pppoe) net maximális átviteléhez már gigabit képes router kell! a tl-wr941nd router nem gigabit képes, ezért nem tud 80/25 sebességű netet teljes sávszélességben átvinni - főként nem pppoe netet -, így jó, ha közel 3/4 sebességgel lehet számolni...

(#7004) FixY67 válasza kali (#7003) üzenetére


FixY67
senior tag

Talán offtopic, talán nem: mi az oka annak, hogy a nagy sávszélességet szolgáltatók is PPPoE-t használnak, ha ennyire erőforrásigényes? Miért nem elég a normál ethernet? Nem tudják megoldani az authentikációt egyéb úton?

...

(#7005) gyiku válasza kali (#6974) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem lenne a ASUS RT-N13 eleg nekem?

hüllő

(#7006) #95590400 válasza gyiku (#7005) üzenetére


#95590400
törölt tag

de. ráadásnak pár ezer pézért drágábban van belőle usb-s is. ASUS RT-N13u.
nyomtató- és merevlemez megosztás (utóbbi csak ftp-n) + torrent, ftp, http letöltés, kicsit gagyi és seed nélküli, meg bugos, de célnak úgy ahogy megfelel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7007) gyiku válasza #95590400 (#7006) üzenetére


gyiku
nagyúr

usb+torrent nem kell, ha radugok mybookot, akkor azt utp-n fogom, es majd azt veszem ra a torrentre.
igazibol csak egy sima egyszeru gigabites wlanos megoldas kell, minel olcsobban, de ami meg nem gagyi.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#7008) syler válasza Beri (#6860) üzenetére


syler
aktív tag

Szia. No úgy néz ki megvan a hiba. Ugyanis telepítettem újra a drivert, lekorlátoztam 80%-ra a torrentet és mégis vannak ilyen 10 mp-s szakadások. A hiba a diginél van. Van itt a lépcsőházban egy srác akinek szintén 80/25 netje van. Nála is jelentkezik ez a "probléma" és torrenten is beszéltem egy sráccal akinek szintén ez a baj. Nem panaszkodom egyébként, mert 3 nap alatt a feltöltésem 311 GB:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#7009) #95590400 válasza gyiku (#7007) üzenetére


#95590400
törölt tag

jahogy gigabit. az a 15. de amit ajánlottak tp-link 1043ND olcsóbb. kb. ezerszer lett már ajánlva, és eddig még senki nem jött vissza panaszkodni rá.

(#7010) FixY67 válasza #95590400 (#7009) üzenetére


FixY67
senior tag

Kérdés, hogy hányan vettek ilyet azok közül, akik nem jöttek vissza panaszkodni. :)

Mondjuk az pozitív, hogy tegnap este írtam a supportnak épp a szóbanforgó darab kapcsán és ma reggelre megjött a válasz is. Igaz, azzal kezdtem, hogy "I intend to buy..." :D De az is igaz, hogy őszintén megmondták: amennyiben ragaszkodom a kérdéses tulajdonságokhoz, akkor felejtős.

...

(#7011) kali válasza gyiku (#7005) üzenetére


kali
legenda

az rt-n13 az nem gigabit képes! ha a tp-link tl-wr1043nd nem jó, akkor hasonló árban a már korábban is említett linksys wrt320n jöhet még szóba, más megbízható típust ettől már csak drágábban lesz...

FixY67; szolgáltatója válogatja... ezért jó ilyen szempontból a upc, a 120/10 sebességű nete közel nem terheli úgy a routert, mint például a digi 80/25 pppoe kapcsolata!

[ Szerkesztve ]

(#7012) wagi


wagi
senior tag

Milyen vezetékes routert ajánlotok 60/20-as nethez?

(#7013) dbius


dbius
veterán

A Tp-link TL-WR1043ND-ről tud valaki valamilyen tesztet linkelni? Próbálok googlizni, de eddig eredménytelenül.

Ezt a típust nézegetem és jó lenne valami kézzel fogható tapasztalatot, leírást olvasni róla.

Köszönöm!

(#7014) user12 válasza dbius (#7013) üzenetére


user12
őstag

Hát...a lengyeleken kívül más nemnagyon tesztelte még úgy tűnik.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_routera_tp_link_tl-we1043nd&tSid=bb75e403c0705d5372f0600db657e447

A képek alapján szerintem el lehet igazodni rajta.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7015) dbius válasza user12 (#7014) üzenetére


dbius
veterán

Köszi!

Google translate-tel lefordítottam angolra: [link] Így már emészthetőbb :C :R

Közben visszaolvastam itt a topicban, ha valóban lesz hozzá dd-wrt, az nagyon király lenne!

(#7016) FixY67


FixY67
senior tag

Mi az a JTAG? Tud valaki erről szóló leírást?

...

(#7017) user12 válasza dbius (#7015) üzenetére


user12
őstag

Csak összeraktuk :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7018) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Wireless routert szeretnék venni 15 Mbps UPC kábeles net megosztásához.
Azt látom, hogy az SMC-t nem ajánljátok.
Esteleg valami márka amit ajánlott még elkerülni ill. ami viszont jó?

Árban 4k-tól 18-ig láttam mindenfélét, gondolom nem érdemes a túl olcsót venni.

[ Szerkesztve ]

(#7019) pereces válasza pereces (#6950) üzenetére


pereces
tag

válaszolok magamnak :U
Úgy néz ki hogy a D-link 655 routernél az internet lassulását / webadmin oldal elérhetetlenségét a Dns relay probléma okozza, ezt írják néhény fórumon ( pl. dslreports.com DNS relay issue ) Az 1.32-re frissített routerek is csak néhány napig bírják bekapcsolt dns relay opcióval.

(#7020) Beri válasza VÁMpír (#7018) üzenetére


Beri
addikt

15 megát bármivel megosztasz gyakorlatilag, egy tp-link 542G is elég, wifin is át fog menni a teljes sávszélesség. SMC-vel 10k alatt nincsenek jó tapasztalataim és ezzel úgy láttam, hogy nem is vagyok egyedül. Nem írtad, mennyit szánnál a routerre, mik az elvárások, stb.

dbius: Tesztet azt nem tudok linkelni, de valahol van egy screenshotom huszonvalahány nap uptime-ról. 50/25-öt oszt a kicsike 2 drótos és 2 wifis kliensnek, elég meredek, mennyi adatot visz át ennyi idő alatt. QoS és a tűzfal aktív, a net PPPoE-n jön, a wifi titkosított, szal ez elég szép stress-test :D
Utána is csak fw frissítés miatt volt restart :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7021) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!!!
Januárban szeretnék vásárolni valami viszonylag olcsó wi-fi routert.
Egy 15 Mbit/s T-home ADSL net-et szeretnék megosztani a gép
(amint torrent fut :B), és egy okostelefon között, később max egy laptop jön még!
A lényeg hogy könnyen beállítható, konfigurálható legyen, mivel eddig nem foglalkoztam a témával. És ami nagyon fontos hogy Win 7 -tel szépen "dolgozzon" együtt.
Körülbelül 2-3 falat kéne átvinnie! Árban kb. 8000 huf, de ha lehet inkább alatta valamivel.

Visszaolvasva én eddig ezt találtam:[link]
A válaszokat előre is köszi!
B.U.E.K !!!

[ Szerkesztve ]

(#7022) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek, mert nem vagyok jártas a routerekben, szeretnék venni egyet (vezetékes routert).

Paraméter: most az egyik szolgáltatónál vagyok és 8/0,5 a sebessége. Nemsokára Digi-re fogok átváltani (30/20 vagy 80/25) -- 1-2 hónapon belül, vagyis amikor be lesz kötve a lakásba --

Bekötési lehetőségek: most egy gép van (nemsokára lesz egy másik gép), WD TV Live médialejátszó. És esetleg egy külső merevlemez.

Ára: 4.000-10.0000 HUF

Előre is köszönöm a választ!

Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7023) bivalyolo válasza Viperator (#7022) üzenetére


bivalyolo
őstag

huh ha csak ennyit akarsz rászánni akkor a nagyobb digis csomagot nem válaszd semmiképp!

10esért már kapsz egy tp-link wr941nd-t (esetleg wr741nd) ez elég lesz a 30/20-hoz de a 80/25-höz a dupláját kéne költened routerre.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#7024) Viperator válasza bivalyolo (#7023) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm a választ! Neked milyen tapasztalatod van? (Digi net) A 30/20 sebességgel meg vagy elégedve? Nem ment alá sokat?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7025) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Phn az aproban árult valaki wrt320n-t 10000ért, egyelőre elfogyott mindegyik, de januárban lesz még, én olyat fogok venni 120/10-hez hogyha tényleg lesz.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7026) Beri válasza Bdanyy (#7025) üzenetére


Beri
addikt

Tehát valaki árult 320N-eket féláron? Ott valaki nagyon elszámolt valamit...

sipi83: Azt a 2-3 falat átvivős dolgot ki kell próbálni, másképp senki nem garantálja, hogy rendben lesz (hogy ezt hányszor leírtam már...). Egyébként meg pont 15 megát osztani adtam tippet a fölötted lévő HSZ-ben.

bivalyolo,Viperator: A 741-nek nincs sok értelme, 150 megás wifije van szegénynek, az meg olyan félmegoldás. G-s hálókártyával az úgyis csak 54, n-essel meg hadd legyen már 300... Azon se megy át még a harmada sem...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#7027) sipi83 válasza Beri (#7026) üzenetére


sipi83
aktív tag

Hali !
Értem, majd akkor elválik hogy milyen lesz a vétel. De egyenlőre csak a szomszéd szobáig kell, addig meg simán jó!
Igen pont abból a HSZ-ben találtam a típust és kerestem rá a neten. Ahogy olvastam mások is jó véleménnyel vannak róla!
Ha nem lesz ellenvélemény szerintem megrendelem majd!
Addig is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#7028) csibor


csibor
őstag

Bár nem router,de errőlmi a vélemény,vagy melyik topiakban érdemes kérdezni?

(#7029) Alex91 válasza csibor (#7028) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ajanlom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7030) dbius válasza Beri (#7020) üzenetére


dbius
veterán

Neked TL-WR1043ND-d van?

Ha igen, milyen oprendszer alatt használod? (főként Linux, ill. win7 érdekelne, ill. hogy tapasztaltál-e gondot ezen oprendszerek alatt a routerrel, főként csatlakozási problémát titkosítás használata mellett)

Ugyanis azért akarnám cserélni a jelenlegi routeremet, mivel vista és win7 alatt néha érdekes dolgokat művel, jobban mondva hirtelen meggondolja magát és nem lehet hozzá csatlakozni semmilyen titkosítással, ill. anélkül sem, csak és kizárólag akkor, ha statikusan állítom be a tcp/ip-t a kapcsolódni kívánt gépen. (már több topicban is végigjártuk a témát, és arra a következtetésre jutottam, hogy a router okozza, mivel semmilyen megoldás nem segített megoldani a kapcsolódási problémát)

(#7031) zoli62


zoli62
addikt

Dlink Dir 615, vagy Linksys WRT 160N ? Mindkettő N-es router, érdekelnének a vélemények és fapasztalatok elsősorban a melegedést, stabilitást illetően.

(#7032) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Üdv,
Linksys WRT120n-nel van vkinek tapasztalata?
4 megabites invitel ADSL-hez használnám (2 db gép wifivel).

[ Szerkesztve ]

(#7033) Alex91 válasza T. Almeida (#7032) üzenetére


Alex91
félisten

Nem teljes n-es... WRT160n, vagy Tp-Link 941

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7034) T. Almeida válasza Alex91 (#7033) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Köszi, Nem hiszem, hogy szükségem van az "n" szabványra (4Mbit), van a sebességen kívül is előnye? Azért jóval drágább, nem akarok többet befektetni a szükségesnél.

(#7035) shev7 válasza T. Almeida (#7034) üzenetére


shev7
veterán

hat ha esetleg gepek kozott is akarsz adatot mozgatni nem art...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7036) T. Almeida válasza shev7 (#7035) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Értem, köszi!
A wifi-s képességeivel van tapasztalat? 2 szintes a kéró, betönfödém ugyebár...ha a földszinten van, nem lesz gond az emeleten? :)

(#7037) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Sziasztok,

Boldog tulajdonosa lettem egy Linksys WRT320n routernek amire szándékaim szerint DD WRT-t szeretnék telepíteni. A ddwrt wikijének ezen routerre vonatkozó telepítési segédletében azt írják, hogy kizárólag "serial console" segítségével tudom rávenni a routert hogy fogadja a DD WRT firmware-t.

Viszont semmit sem találtam arról, hogy mi a rák ez a serial konzol és hogyan kellene neki kezdeni. (A console-ba begépelendő kódok már megvannak, odáig kellene eljutnom)

Jól gondolom, hogy össze kell kötnöm a PC-t és a routert egy soros kábellel, majd a windowsban elindítani valamiféle consolet és oda bepötyögni a kódokat?

Ha valaki fel tudna homályosítani a témában annak nagyon hálás lennék... :R

[ Szerkesztve ]

(#7038) Viperator válasza Beri (#7026) üzenetére


Viperator
őstag

Szia!

Ár szempontjából a TL-WR841ND (2 antenna csatlakozási lehetőség) olcsóbb, mint a TL-WR941ND (3 antenna csatlakozási lehetőség). Csak annyi a különbség, hogy eggyel kevesebb az antenna (a többi funkció ugyanaz). Most egyelőre kábeles megoldást terveztem. Tehát jó a TL-WR841ND a 30/20 sebességhez?

Paraméterek megtekintése: [841] és [941]

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7039) kali válasza Viperator (#7038) üzenetére


kali
legenda

igaz, hardveres eltérés is van a két típus között - az újabb erősebb! -, de 30/20 nethet a régebbi is elég - főként kábelen!
a gyakorlati maximálisan átvihető sebesség - legyen az kábeles vagy wifi hálózat - tekintetében azért mutatkozik eltérés a tl-wr941nd javára, mert itt már kijön a jobb hardver!
meg azért wifi n szabványos kapcsolatnál - főként több eszköz esetén - már annak is van jelentősége, hogy 2 * 2 vagy 3 * 3 az a mimo!

(#7040) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Szeretnék routert vásárolni az irodába. Filmvágással foglalkozunk, 4 asztali gép kábellel csatlakozna. SCSI winyók miatt kell a gigabit port és a nagy sebesség, nagyon sok adatot mozgatunk. Ezen felül még 3 laptopot is ki kell szolgálnia (N-es wifi). Nagyon stabil routert keresek ehhez a feladathoz. Mit ajánlotok? D-link, Linksys, esetleg Asus-ból melyik fajtát? Az ára max 50.000 lehet. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7041) Alex91 válasza nVIPER (#7040) üzenetére


Alex91
félisten

Gigabites switch?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7042) Bdanyy válasza Beri (#7026) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hát, ennyiért van meghirdetve, ha összejön összejön, ha nem nem, de ennyiért megér egy próbát. Valaki akinek van 320n, le tudná írni milyen sebességet produkál wifin, illetve kábelen fájlmásolásnál? :) Köszi szépen előre is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7043) nVIPER válasza Alex91 (#7041) üzenetére


nVIPER
senior tag

Egybe akarjuk csinálni, nem akarok még wlan-os routert is külön venni. A Switch nem jó.

(#7044) Alex91 válasza nVIPER (#7043) üzenetére


Alex91
félisten

Ha munkahoz kell, akkor pedig ez a jobb megoldas, nem valami home celra szant eszkoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7045) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok! nézegetem itt a extremdigital weblapján ezt a tp link wifis routert!! van itt egy 54mbps-es 5000ért meg van 108as 6000ért! nekünk igazából itthon nincs komoly net ha lesz az is max 15ös lesz! melyiket lenne érdemesebb megvenni nekem?köszi előre is válaszokat!igazából a wifi mutter laptopjához kénne! nekem asztali pc-ém van!

[ Szerkesztve ]

(#7046) neo446 válasza Matthisa (#7045) üzenetére


neo446
csendes tag

Én az 5 rugós routert venném, a 108-mega az csak valami marketing bűvészmutatvány. Azt a sebességet szerintem egyszer sikerült valami laborban elérni véletlenül! :)

(#7047) kali válasza Matthisa (#7045) üzenetére


kali
legenda

15 megabit/sec sebességű nethez a sima 54-es router bőven jó, mivel normális esetben ~ 20 megabit/sec valós sebesség átvihető rajta! a 108-ast amúgy is csak akkor lehetne kihasználni, ha adott kiterjsztést (például; super-g) az ellenoldal (adott esetben a notiban lévő wifi modul) is kezeli - és ekkor is csak néhány megabit/sec többlet nyerhető, ~ 26 megabit/sec sebességig tornázható fel a valós sebesség!

neo446; a butaságokkal inkább menj a homokozóba...

[ Szerkesztve ]

(#7048) shev7 válasza Matthisa (#7045) üzenetére


shev7
veterán

nem csak a wifi sebesseget kene nezni. Sok router WAN portja csak 10 mbit-es. Ott is lehet a keresztmetszet, foleg ha ilyen olcso darabokrol van szo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7049) ecaddict válasza nVIPER (#7040) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha mindenféleképpen ragaszkodsz a SOHOs megoldáshoz (és nem a profi külön switch, külön WiFi AP-hoz), akkor

1) Asus-ból az RT-N16 ami ajánlott (én ilyet vettem).

2) Linksys-ből a WRT610N.

Mindkettőben Broadcom BCM53115 gigabit ethernet switch van. Speckó.

Azaz LAN-LAN-ban pont ugyanazt várhatod el a két routertől.

Az RT-N16-ban gyorsabb proci (BCM4718 400/533 Mhz) és több RAM van (128 MByte) ill több flash is (32 MByte). Amazon vásárlói áttekintés.

A WRT610N-ben 300 Mhz-es proci, "csak" 64 MByte RAM ill 8 MByte flash van. Viszont ez a router tudja a 5GHz-es sávot 802.11n módban is amit az RT-N16 nem tud.

Ez előny lehet ha sok más zavaró WiFi van a közelben (és a laptopok is tudják).

Egyébként az n-es WiFi-től ne várj sokat, adatokat meg kábelen és ne ezen akarj mozgatni ui. a gyakorlati WiFis sávszél 100 Mbit környékén van az összes n-es routernél.

A WRT610N-ről többet nem tudok, a gyengébb vas miatt számomra nem volt érdekes (LAN szempontból viszont ua. mint az RT-N16 lévén ua. a switch), WiFi-t meg csak alkalmanként használok (ha nagyon kell).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7050) Alex91 válasza ecaddict (#7049) üzenetére


Alex91
félisten

A WRT610N-ben 300 Mhz-es proci, "csak" 64 MByte RAM ill 8 MByte flash van. Viszont ez a router tudja a 5GHz-es sávot 802.11n módban is amit az RT-N16 nem tud.

Tan a V2-es WRT610N-ben szinten 533 MHz-es CPU van...
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.