Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98801) viperabácsi válasza axlfsi (#98800) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én rá néznék a helyedben az Asus TUF Gaming AX3000 V2 rte is , én most vettem s nagyon bejött !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98802) Alex91 válasza axlfsi (#98800) üzenetére


Alex91
félisten

A SoC pedig gyengebb, mint a 92U-ban… Hiaba 3 mag. Meg a 92U is tudja szerintem nagyjabol ugyanazokat, amiket a masik. De valoban elonye a vezetek nelkuli backhaulnal van…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98803) axlfsi válasza Alex91 (#98802) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, de mennyivel? 2x1.8Ghz vs. 3x1.5Ghz
Utobbit azért jobbnak gondolnám (már csak a 2 év miatt is), de vélhetően mindkettő bőven kielégítené az igényeimet.
... de ha már igényeket emlegetek, még az is lehet, hogy nem gond az AX hiánya (illetve, ha nem wireless backhault használok, akkor meg is marad az AX, igaz?:F)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98804) axlfsi válasza viperabácsi (#98801) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi a tippet, a legutóbbi összehasonlító szűrésemben már az is benne volt.
Megmondom őszintén, attól tartok, hogy ezzel a routerrel 2db talán kicsit kevés lehet. Nehéz lenne előre megmondani, betonfalak és több szintről beszélünk, ezért amennyire csak lehet, maximálisan szeretném kihasználni a bennük rejlő összes lehetőseget (ügyes antenna kialakítást, erős jelet), ugyanis most a TP-Link Archer AX10-nek kell a ház két végletáben 1-1 másik router, mert szenvedett már 2.4Ghz-en (5GHz-et már nem is mondom).
Na, és az van, hogy az AX3000 V2-nél "csak" "large homes" van feltüntetve, mint ajánlás, a másik kettő játékosnál pedig "very large homes" (csak remélni tudom, hogy ennek van is alapja, ... de miért hazudnának?)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98805) viperabácsi válasza axlfsi (#98804) üzenetére


viperabácsi
addikt

nekem 10 méterre a routertől egy téglafal és egy vasalt beton födémen keresztül Iphone 12 mér 250-350 MBPS között .
A Vasalt betonfödémen a router alatt kb az adatlapomon lévő gép ( ax WIFI-s Intel Ax 200 ) Az 1000/25 -ös telekom netből KB 900mbps-t lát a gép Wifin !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98806) Alex91 válasza axlfsi (#98803) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , erdemes ezt itt tanulmanyozni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98807) woodworm válasza axlfsi (#98803) üzenetére


woodworm
veterán

Hiába újabb a soc, ha régebbi fejlesztésű arm mag van benne (arm-a7 vs arm-a53).
Egyébként az asus ax58, ax82, ax5400 sorozata gyakorlatilag ugyanarra az alaplapra épül, akár a v1, akár a v2-es verziókról beszélünk. Ebből adódóan az asus marketing szövege (large, very large rizsa) inkább az egyszerre rendelkezésre álló sávszélességre utal, mint a lefedettségi területre. Vagy pedig tényleg csak rizsa és így adja el két külön kategóriában ugyanazt a vasat.

(#98808) tpeter77 válasza Intelligencs (#98786) üzenetére


tpeter77
addikt

Családi ház, "kádárkocka" :) az egyik sarkában utólag épült egy garázs ami felé egy szoba került és a konyhán át lehet megközelíteni.
A blokk falak 25-30cm vastagok, tehát ezért kell a ház két végébe wifi.
Megnézem a beállításokat, de az egyik tuti nem tudja az 1-es csatornát használni.
Belépek a menübe és megírom mik a lehetőségek.

(#98809) axlfsi


axlfsi
veterán

... tudtam én, hogy minél többet olvasok, annál nehezebben fogok majd dönteni! :U
Azért köszi mindenkinek, aki írt...

A kérdés még mindig adott számomra; na de Milyen routert? :B :DDD

A topikgazda ajánlásával ellentétben, úgy érzem, kicsit ellenérveket hoztak fel páran (pl. SoC) és akkor inkább már - hiába a 2 évvel régebbi konstrukció, de jobb a SoC és így - AX92U

Jól követem az eseményeket? :R

Ha már itt tartunk, ugyan utólag, de válaszolok az OP kérdésekre is:

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

családi ház, szinteltolásos emeletek, (nem vékony) betonfalakkal. Kvázi 4 szint (pince, garázs - ez a földszint, majd az általános "élettér", ami a háló, wc, folyosó, nappali-ebédlő-konyha - ez amolyan félemelet és van egy emelet a gyerekszobákkal, stb.
A lényeg, hogy most a félmeleleten van egy TP-Link AX10, illetve LAN megy pincébe, emeletre. Előbbi helyen egy Unifi tányér (jobb híján), emeleten egy régi WiFi router.
Valójában, a betonfalak ellenére 2.4Ghz-en egész szépen szétterít az AX10, mert szerintem nagyon ügyesen, a ház kvázi közepén van (5Ghz már kevésbé, de ez nem is feltétlenül fontos). Az internet gyalázatos 30Mbit (emiatt nem is fontos a sávszél-teljesítmény), de van LAN-on egy NAS sok médiatartalommal, viszont a TV-k is kaptak LAN-t, ezért nem olyan fontos talán továbbra sem az 5Ghz (falak miatt írom leginkább).
Ami van és wireless: telefonok, laptopok, kamerák.
Biztos vagyok benne, hogy két izmosabb ASUS-szal meg tudnám jól oldani, hogy szépen legyen lefedettség és végre MESH (talán emiatt csinálom az egészet.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Erre fentebb már válaszoltam talán, de számszerűen:
4-5 laptop, 4-5 telefon, 4 kamera (igen, tudom, de wireles - a célnak megfelel most), a többi csak ad-hoc (TV-k, konzolok, NAS, lanon).

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
30Mbit internet...
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
80-100k Ft
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
- ne legyen csak telefonról menedzselhető, mint egy TP-Link Deco, mert az valami katasztrófa (OneMesh is, főleg, hogy adott nálam a LAN (80%-os lefedettésg beltérben),
- ne kerüljön Unifi árba (habár egy normlisabb ASUS router árért már Uni tányért is kapni, de akkor még kell egy kontroller, ... vagy megy szoftveresen, de ahhoz nem árt dedikált noti/PC),
- VPN-t tudja, AiMesh kompatibilis legyen (és akkor már meg is érkeztünk ASUS-hoz).

Amiket eddig néztem és beszéltünk pár kommentben: AX92U, AX5400, ...
De EZ a legutóbbi összehasonlító táblázatom (itt most az AX86S is benne van, de az már picit kilóg a 100-as keretemből 2db-nál ... viszont megyőzhető vagyok, ha ANNYIVAL jobbnak mondjátok és "felár-megérős").

UI.: ami pl. tuti nem fontos: USB csatlakozó (és szerintem a Gbites LAN is elég)

UI2.: AX86S ugynaz a SoC, RAM, LAN mint AX92U, de tudna már 2.4Ghz-en is AX-t, újabb... viszon közel 40 pénzzel drágább :( (

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98810) tpeter77 válasza Intelligencs (#98786) üzenetére


tpeter77
addikt

Hali,
Szolgáltatói modem 40MHz-re volt állítva, ezért csak 5-ös csatornától és attól felfelé tudott szórni, átraktam 20MHz-re így teljes lett a lista.
A hátsó szobában lévő TP-Link TL-WR940N routert bármelyikre be lehet állítani.

Mivel csak a hátsó szobában lehet -86dB szinttel fogni a szomszéd jelét (ami CH 4-7 közt ugrál, valószínű Auto módban szór), ezért itt CH11-re állítottam be a wifit, a szolgáltatót pedig 1-re raktam.
Maradjon így?

A szolgáltatói modem 20 vagy 40MHz-re legyen téve?
Köszi!

(#98811) blakey válasza axlfsi (#98809) üzenetére


blakey
titán

Ha fix összeget számát egy routerre, és nem szeretnél többet költeni, akkor a lehető legjobbat érdemes választani. AX92U-t, akkor érdemes választani, ha nem feltétel az AX és jó áron van, minden más esetben jobb egy AX58U v2, AX3000, AX82U, AX5400, ha a hasonló árkategóriát nézzük, egy picit többért érdemes az AX86S-t választani, a felsoroltakhoz képest jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98812) axlfsi válasza blakey (#98811) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, AX92U 2.4-en csak AC - ez igaz, de talán a két izmos ASUS-szal már lenne mindenütt 5Ghz és akkor AX menni fog az AX92U-val is.
A korábbi hozzászolások alapján pedig nekem kicsit az jött át, hogy a régebbi, nem feltétlenül rosszabb (mert hiába régi, ha a SoC jobb).
#98807woodworm
#98806Alex91 (dkess kolléga táblázata).
Ezek alapján az 58U, 3000, 5400 és 82U is gyengébb SoC-cal van szerelve.

Tehát, ha és amennyiben az AX92U-val lenne mindenütt elérhető 5Ghz-es hálózatom, ezáltal AX, akkor nem az a router lenne mégis a jobb döntés? (egy dupla csomagos 92U már 85-től kapható - az igen jó ár most).

Én kb. már ott tartottam a gondolatmenetemmel, hogy vajon elég-e a 92U 2db 85ezerért vagy sokkal jobb a 86S és habár ott a 2db már közel 120k Ft, ami 35k Ft-tal több, mint a 2db 92U, de "időtállóbb" és talán megéri az a plusz 35k (???). :F

Szerk.: miközben a 86S az kb 92U hardver, csak tudná a 2.4-en is az AX-et (cserébe nem tri-band), ... de ezeket a dilemmáimat írtam le korábban is... ha ezt nézzük, nem biztos, hogy megéri a 35k Ft felárat a 86S (???) :F

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98813) Alex91 válasza axlfsi (#98812) üzenetére


Alex91
félisten

AX3000 vagy AX92U, szerintem a jelenlegi arszinten… AX86S nem hiszem, hogy a te esetedben megerne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98814) blakey válasza axlfsi (#98812) üzenetére


blakey
titán

A felsorolt routerek közül szinte mindegyikkel volt dolgom. AX92U-t inkább "felejtsd el", AX86S már mindenben jobb, frissebb hardver, 60e-t bőven megér, ennyiért nem éri meg a többiben gondolkodni, pontosan azért, mert mindenben jobb (+ Merlin FW is van hozzá). Mint írtam, mindegyikkel volt dolgom, végül AX6000 lett a végső befutó, de az már egy másik szint.

Az AX86S mellé nem feltétlenül szükséges még egy ugyanolyat venni, vehetsz olcsóbbat is, AX92U-val tulajdonképpen lesz egy erős AC-s routered, ha számodra elég és megfelelő, akkor azt válaszd.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98815) axlfsi válasza blakey (#98814) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyelőre biztosan nem fogok romolgatni vele, illetve úgy tudom (Wiki szerint legalábbis) AX92U-ra is van custom fw - de a lényeg, hogy értem, valójában ez valahol előny.

Habár többek szerint (és dkess táblázata szerint is) az AX92U SoC-ja erősebb, elfogadom, hogy véleményed és tapasztalatod szerint a 2 évvel újabb modell (és csak kb. egy évvel újabb a benne lévő SoC) egyéb szempontok alapján (habár nem neveztél meg konkrétumokat) jobb.
Én, amit biztosan tudok, hogy hátrányosabb az AX92U-nál, hogy 2.4-en csak AC. Előnye viszont több is (SoC, tri-band, ára,... mit hagytam ki?).

A legfontosabbat egyiknél sem tudom: miben különböznek lefedettség terén. Vajon kiemelkedően jobb-e egyik, a másiknál vagy "egykutya" és inkább csak marketing rizsa az területek méretére vonatkozó Asus ajánlás? Ugye, nem minden a SoC és a szabványok, fontos tényező lehet az antennák száma (külső, belső), azok kialakítása, mérete. Ebben van különbség jócskán az eszközök között, de úgy érzem, itt ebből legfeljebb majd csak az evés lesz (ami a puding próbája:K), mert nincsenek ennél konkrétabb tapasztalatok, tények, számok.

Ha a két AX92U helyett, fő routernek az AX86S-t választom, másodiknak melyiket ajánlanád, ami olcsóbb, de ügyesen AirMeshel a másikkal? AX3000?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98816) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok! Strong Dual Band (Kétsávos) Gigabit Router 1200 készülékkel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#98817) Alex91 válasza axlfsi (#98815) üzenetére


Alex91
félisten

AX55, vagy AX53U(AX1800U) mehet az AX86S melle node-nak.

Az AX92U-hoz annyit, hogy 60k-ert egyertelmuen az AX86S a befuto, a kettos pack araban mar ugye elgondolkodtato…
balkey forumtarsnak nagyobb a tapasztalata, bar meshben imho semelyik routeret nem hasznalta. Nekem is az AX92U-val mesh nelkul vanntapasztalatom. Megvetelekor volt vele, egy kis gondom, de azota eleg sokat javitottak a firmware-n. Mondjuk minden ficsort bekapcsolva mar nem natolja a gigabitet ez sem :DD . A harom sav nalam kulon van, es az AX-re csak AX-es klienst engedek, itt 750-800 mbit/s is megvan, 5GHz AC-n 400-500 mbit. Nalam stabil, de sok mindent ugye itt nem csinal :). Nem torrentezik, nincs radugv hdd stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98818) MaCS_70 válasza Alex91 (#98817) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maximálisan egyetértek!

Nálam egy AX86s a router és egy AX92 a node. Ez a rendszer így tökéletes, csakhogy a házat tulajdonképpen mindkét eszköz külön-külön is egészen jól kiszolgálta, úgyhogy a 92-es csak azért nem egy AX1800u, mert ugye megvolt, nem kellett venni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98819) blakey válasza axlfsi (#98815) üzenetére


blakey
titán

Én, amit biztosan tudok, hogy hátrányosabb az AX92U-nál, hogy 2.4-en csak AC. Előnye viszont több is (SoC, tri-band, ára,... mit hagytam ki?). - csupan annyit, hogy az egyik 5GHz-es sáv AX-es, a másik AC, valamint ennek megfelelően el vannak különítve a csatornák is, az alsó csatornák AC- n vannak, a felsők meg AX-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98820) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok!

Közepesen vagyok láma, de mindjárt kiderül, hogy mégsem :)
Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy Asus RT-AX1800U routert, amit csatlakoztatok a modemhez, akkor a modemnél (ami wifi-s /Voda/) és a routernél betudom állítani ugyan azt az SSID-t, jelszót? Ezt takarja az AiMesh?

Ha van plusz egy routerem (ott nem wifi-s a modem), ami nem Assus, akkor is betudom ezt állítani?

Köszönöm, Feri

(#98821) kpityu2 válasza Feri_1 (#98820) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem. A mesh minden gyártónál más, csak a saját termékeikkel működik jól. A mesh azt jelenti, hogy a rendszer menedzseli az egyes AP-k között roamingot, mindig oda tesz át ahol jobb a kapcsolat. Mesh nélkül ez úgy néz ki, hogy az eszköz addig lóg az egyiken, amíg teljesen meg nem szakad a kapcsolat és csak akkor kezd el másikat keresni. Tehát meshnél a router vezérli az AP váltást, mesh nélkül meg az eszköz ami csatlakozik.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98822) Feri_1 válasza kpityu2 (#98821) üzenetére


Feri_1
csendes tag

(nagyjából)Értem. Köszönöm.

Van olyan router, ami "kompatibilis" a Vodafone modem-router kombójával? Azaz roamingolhatóvá teszi a két eszközt?

És csak, hogy egyszerű legyen, a harmadik rendszernél T-com-os modem-router kombó van. Szeretnék, ha lehet olyan routert venni, ami mindkét rendszernél működik, ha egyszer megtanulom a paraméterezést ne kelljen újra.

Kösz előre is, Feri

(#98823) kpityu2 válasza Feri_1 (#98822) üzenetére


kpityu2
őstag

Láttam már szolgáltatónál mesh eszközt valami varázsmarketing néven. Meg kell nézni a szolgáltatód weboldalán. Ha van ilyen csomag, akkor adják a kompatibilis eszközöket is. Egyébként meg az a módi, hogy a szolgáltatói routert bridge-be kapcsoltatni és saját mesh képes routerekből fölépíteni a rendszert. Az ASUS AiMesh ajánlott ilyenkor, mert elég rugalmas és tud vezetékes felhordó (backhaul) kapcsolatot is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98824) illes válasza BB9000 (#98752) üzenetére


illes
csendes tag

A térkép hasznos volt, köszönöm szépen. Jelenleg csak 4G-t szolgáltatnak, hiába nagyváros közelében van. A fix telepítésű vezetékesek egyébként szolgáltatótól függően max 10-20MBs és a kapott havidíjak 26-32 EUR/hó...

[ Szerkesztve ]

-illes

(#98825) Singularity


Singularity
csendes újonc

Sziasztok!
Ti milyen routert használtok? Nekem a szolgáltató által biztosított Sagemcom F@st 5655v2 van.
Szeretnék venni egy új routert ezért érdekelne ki milyen mellett adta le a voksát.
Egyelőre a ASUS TUF Gaming AX5400 vagy Asus Rog Strix GS-AX3000 jöhet szóba. A legfőbb szempont a biztonság. Tudom, hogy beállítás kérdése IS.
Olyan routert szeretnék, ami támogatja az IoT eszközöket is (ami van csak a 2.4ghz kapcsolatot támogatja).
Nyitott vagyok bármilyen javaslatra. 50 körüli összeget szántam a routerre de meggyőzhető vagyok 70-80-ig :)

(#98826) obre


obre
csendes tag

Sziasztok,

AiMesh, mit csinálok rosszul? vettem két ASUS RT-AX55-öt, egyik földszintre, másik emeletre. Egyszerűen se a telóm se a laptopom nem hajlandó roamingolni. Ott van mellette a telefon, -30 dBm az emeleti node jelerőssége és a földszintin marad ami -80 dBm. Roaming assistant be van kapcsolva, ethernet backhaul-al megyek, firmware friss, újraindítottam, optimalizáltam, semmi.
remélem nem off topic, de nem tudtam hova forduljak, neten még nem találtam megoldást. Köszi előre is.

(#98827) viperabácsi válasza obre (#98826) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én itt kérdeznék vagy itt még

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98828) obre válasza viperabácsi (#98827) üzenetére


obre
csendes tag

köszi a tippet!

(#98829) kpityu2 válasza obre (#98826) üzenetére


kpityu2
őstag

ASUS specifikus kérdés gyere át ide: ASUS routerek. Amúgy ha nincs más bibi akkor valószínűleg csak a roaming térerősséghatárt kell feljebb tenned. A webes felületen: Vezeték nélküli - Professionális - Barangolási asszisztens értékét tedd át -60..-70 dBm-re. Meg nézz bele a rendszernaplóba, hátha ír valami hibát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98830) dkess válasza csabaizoli80 (#97496) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Elnézést - régóta nem léptem be. Lehet azóta meg is oldódott.

Nem ismerem a két Huawei -t - a 535-333 -t talán többen dícsérik pl. az Árukeresőn. Egyébként akár telefonnal melyik szolgáltatónak van a jobb térereje illetve sebessége?

Home Office -nál az is érdekes lehet, hogy hányan és milyen eszközökkel használják még a WiFi -t. Illetve helyileg a dolgozó milyen messze (+ van-e szintkülönbség) lenne a SIM -es routertől? Ahol lenne ott jók a LTE vételi lehetőségek?

Írok példát - nálunk egy házaspár Home Office. Emeleten van a dolgozó (mind a ketten egy helyiségben) - ház földszint másik oldalán a SIM -es router. Aztán pláne, ha a gyerekek is elkezdok nyomogatni a telefont/PS -t/akármit, akkor jön a Teams -en szakadozás illetve fagyás stb. Beszéltem Velük és a kábelezés megoldható az emeletre. Javasoltam vegyenek az emeletre egy routert (AP módban) illetve, ha lehet akkor legalább laptopokat dugják vezetékre (konkrétan ezen AP módban levő routerbe).

Az ideális megoldás sok esetben:

- LTE router ott legyen, ahol LTE szempontból ideális a vétel,
- külön router a Wifi -nek - helyileg ott ahol a Wifi szempontjából ideális. A kettőt kábellel összekötve - adott esetben az LTE router WiFi -jét kis kapcsolva, ha "eldugottabb" helyen lenne az előző pont miatt.

Persze, ha olyan a ház, akkor a második pont helyett lehet mesh rendszer (nagy kiterjedésű és/vagy többszintes ház és/vagy udvarra is kellene Wifi stb.). Persze ahol lehet vezetékesen összekötve ...

Üdv.:

dkess

(#98831) aginor


aginor
addikt

Sziasztok! Otthon egy kéteszközös COVR-1100 wifi hálózatot használunk, de több eszköz egyidejű csatlakozása erősen érezhető a kapcsolaton (szaggat, ledobál, beesik a sávszél). A két eszköz a kéró sajátsága miatt lényegében a 70nm-es lakás két végében van elhelyezve. Hogy megoldjam ezt a problémát, arra gondoltam, hogy a vennék egy routert amihez közvetlenül kapcsolódna a vezetékes net, majd ez dobná tovább a jelet a két covr-nek (amiből az egyiket kb félútra telepíteném), és amik immár csak vevő üzemmódban mennének. Szerintetek ez beválhat, és ha igen, akkor milyen router javasolt hozzá 20, max. 30k határig? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#98832) krealon válasza aginor (#98831) üzenetére


krealon
veterán

"Szerintetek ez beválhat"

Nem.
A Dlink COVR-1100 széria egységei egymás közt, csak vezeték nélküli kapcsolaton keresztül kommunikálnak, igy fontos, hogy egymást viszonylag jó kapcsolati sebességgel lássák.
Ezt tipikusan optikai rálátással vagy (fémet nem tartalmazó) nyílászárón keresztül, nagyobb sík felület segítségével mandínerből működhet jól.

Ha a fenti nem megvalósítható, akkor újabb COVR egységek vásárlásával lehet fejleszteni a hálózatot.
Más gyártók eszközeivel nem kompatibilis.

(#98833) aginor válasza krealon (#98832) üzenetére


aginor
addikt

Bridge módban sem? Elvileg ezt írja a honlapjuk: "Bridge Mode allows COVR to be used with other routers in the event you must keep your original ISPs’ router"

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#98834) woodworm válasza krealon (#98832) üzenetére


woodworm
veterán

Bár még nem láttam beszámolót két külön gyártó együttműködéséről, de elméletileg easymesh kompatibilis, ezért nagyon nem írhatják le, hogy csak azonos egységek között működik.

(#98835) krealon válasza aginor (#98833) üzenetére


krealon
veterán

Én az A1 verzió User manual-ját olvastam. Ott szó sincs ilyenről.

Ha interneten rendeled az új routert, akkor 14 napon belül elálhatsz a vásárlástól, ha nem váltja be az elképzelésedet.
De ha kipróbáltad és működik, írd meg, hogy pontosan hogyan csináltad, hogy más is okulhasson belőle.

Wifi szakadozás esetén gyakran segít, ha a Wifi csatornát fixre állítom és csükkentem a felhasznált csatorna szélességét. Ettől ugyan lehet, hogy lecsökken a sebesség, de a stabilitás tud javulni. Próbálgatni kell.
Az autómata beállítás, az megfelel annak, hogy "bedobom a gyeplőt a lovak közé". :B

(#98836) krealon válasza woodworm (#98834) üzenetére


krealon
veterán

"Bár még nem láttam beszámolót két külön gyártó együttműködéséről, de elméletileg easymesh kompatibilis"

Egy erről szóló beszámolót én is szívesen látnék. :R

(#98837) aginor válasza krealon (#98835) üzenetére


aginor
addikt

Ok, nem probléma, viszont akkor visszajutottunk a kérdésig, hogy milyen routert? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#98838) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Picit off, de nem tudom hol lenne jó helyen ez.

Sziasztok,
adott egy tplink ac1200 c5 router, illetve egy qnap nas. A nas-t szinte napi szinten fel akarják törni a robotok. Tűzfal beállítva, portok máshova rakva.
A routeren van ddns, át van natolva pár port, ezek sem a default portok. Illetve védelem miatt dos protect, viszont emiatt néha a routert leszedi a netről.
A nason van torrent, ftp, plex, megosztott fotó mappák http-n keresztül. A routeren nem látok country szűrést, vagy hogy ha dos van akkor ne a routert szedje a netről, hanem bannolja az adott robotot.
Ti mit tennétek? Gondolkozok esetleg egy openwrt-n is, ott lehet több funkció lenne erre. DDwrt ahogy látom, csak beta van erre a routerre.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98840) woodworm válasza krealon (#98839) üzenetére


woodworm
veterán

Nemrég új fw-t adtak ki az Archer C6v4-hez. Abban már nem is újként, hanem javított funkciókkal említik az easymesht. Nem mellesleg megjelent a kábeles backhaul lehetősége, ami fura, mert más tp-link eszközöknél nem elérhető hivatalosan.

(#98841) Patice válasza Speeedfire (#98838) üzenetére


Patice
nagyúr

Alacsony portszámon lévő szolgáltatásokat keresik szerintem, pl. SSH, vagy az FTP szabvány porton.
Router nincs véletlenül DMZ-ben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98842) Multibit válasza Speeedfire (#98838) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább ide kellett volna írnod.

Amúgy, gondolj bele, ha a NAS-t napi szinten támadják, az azt jelenti, hogy a próbálkozók bejutottak LAN-on belülre. A routered tűzfala nem funkcionál, nem teszi a dolgát.

portok máshova rakva... át van natolva pár port, ezek sem a default portok...
A fentiek azt jelentik, hogy a standard, botok által kedvelt portok zárva vannak? UPnP le van tiltva a routerben? A port nyitogatás helyett jobb lenne, ha VPN-t használnál! :K

Nálam több rétegű védelem működik. Ez egyrészt biztonságosabb, másrészt viszont - pl. fals pozitív blokkolás esetén - megnehezíti a hibakeresést. Valamit valamiért.
Nálam a biztonsági intézkedések routeren kívül és routeren belül is alkalmazva vannak. DNS védelmet használok (NextDNS), IP blokklistákat, és egy layer 7-es tűzfal kiegészítőt. Kívülről csakis VPN-nel érhető el a hálózatom.

(#98843) Speeedfire válasza Patice (#98841) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Minden port 4 számjegyű. Ftp, http stb. Az ssh le is van tiltva a nas-on jelenleg. A router közvetlenül megy a T-s modemre. DMZ nincs beállítva. A router log-ban nincs benne sajnos, hogy mi volt az oka a lekapcsolásnak, és milyen ip-ről jött a ddos.


Multibit:
Amúgy, gondolj bele, ha a NAS-t napi szinten támadják, az azt jelenti, hogy a próbálkozók bejutottak LAN-on belülre
Ezt nem biztos, hogy értem. A NAS át van NAT-olva a külvilágra, emiatt nem is kell a LAN-ra jönniük.

A fentiek azt jelentik, hogy a standard, botok által kedvelt portok zárva vannak? UPnP le van tiltva a routerben?
Szerintem nincs benne port tiltás, nem tudok róla. UPnP be volt kapcsolva, kikapcsoltam most.
Tudom, hogy jobb a VPN. Viszont ha fotókat akarok megosztani, torrent, plex stb akkor nem játszik ez.

Ilyen szinten nem tudom védeni a NAS-t. Be van állítva az ő tűzfalán, hogy csak magyar ip-k mehetnek rá. Root tiltva, mindenhol más user van, illetve a portok prefixelve vannak. Pl
ssh -> 2222, ftp 2221 stb
SSH alatt is csak kulccsal lehet belépni, de jelenleg ezt is tiltottam.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98844) MaCS_70 válasza Multibit (#98842) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Amúgy, gondolj bele, ha a NAS-t napi szinten támadják, az azt jelenti, hogy a próbálkozók bejutottak LAN-on belülre. "

Ez szerintem nem biztos. A NAS-okat érő támadások jelentős része a NAS-ok saját szolgáltatói csatornáin keresztül történik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98845) Multibit válasza MaCS_70 (#98844) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy értettem, hogy ha egy port forwarddal ki van téve internetre a NAS, akkor már LAN-on belül van a támadó (amikor a NAS tűzfalán akad el a behatolási kísérlet). Persze lehet közvetlenül is neten a NAS.

(#98846) MaCS_70 válasza Multibit (#98845) üzenetére


MaCS_70
félisten

Qnap törések ügyében nem vagyok tájékozott, csak annyit tudok, hogy előfordulgatnak és volt belőlük botrány.

Az Asustor már közvetlenül érint, mivel abból hármat is használok, és a legutóbbi ransomware támadás elkerülte azokat, akik nem használták a gyártő saját EZ Connect nevű szolgáltatását, ami ugye kitette a NAS-okat a netre és ez a kapcsolat sebezhetőnek bizonyult.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98847) Patice válasza Speeedfire (#98843) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology topikban 50-60ezres tartományból javasoljuk a port áthelyezéseket, pl. SSH lehet 62222 porton is, stb. Ezeket a tartományokat nem szokták szkennelni a botok. Leginkább a könnyű prédákra mennek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98848) Multibit válasza MaCS_70 (#98846) üzenetére


Multibit
veterán

Synology-val vagyok érintett. Ebből a szempontból konzervatív a hozzáállásom. Nem használom a Synology QuickConnect szolgáltatását, és port forwarddal sem teszem ki internetre a NAS-omat. Meggondolom, hogy kinek adok hozzáférést VPN-en keresztül a hálózatomhoz és kinek adok korlátozott jogú usert a NAS-omon.

(#98849) Speeedfire válasza Patice (#98847) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet akkor oda átrakom én is ezeket, köszi. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98850) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok kis segítséget kérnék hogy ez így működik-e illetve mennyire hatékony.

Szolgáltató->mesh->mesh->mesh képes router->PC.

Milyen router ajánlanátok ha az összefoglalóban ajánlott ac6ban gondolkodom :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.