Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Multibit válasza doddencs (#41000) üzenetére


Multibit
veterán

Mi fejtsek ki? Neked kéne kifejtened ezt: igen, erre is gondoltam, viszont akkor router helyett.
Tehát mit akarsz használni router helyett? Mi az, ami funkcionálisan helyettesíti a routert?

Az Asus RT-AC56U torrentezési képessége: [link]
Megjegyzem, az AC56U erős routernek számít, de letöltőgépnek gyenge. PC-vel, NAS-sal sokkal nagyobb sebességet érhetsz el, több torrentet futtathatsz párhuzamosan. Egy mediaplayer még a routernél is sokkal gyengébb, ha torrenttel terhelik!

(#41002) doddencs válasza Multibit (#41001) üzenetére


doddencs
senior tag

Mivel van már router-em, ami tökéletes, viszont csak a net megosztására.

De értem nagyjából, mit akartál kihozni.

(#41003) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Routert kell vennem egy ismerősömnek. 4 szintes házban lesz használva, ahol fal és plafon fűtés van. Minden emeltre szeretne egyet rakni. Darabjáért nagyjából 50.000 Ft-ot szánna. A jelerősség és a stabilitás a legfontosabb neki. Mit ajánlotok? AC-t mindenképp szeretne bele.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#41004) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy gyakorlatban van valami hátránya 2 db 8 portos Switchnek egy 16 portossal szemben? Egy új irodába költözünk és kicsit kezd sok eszköz lenni ( jelenleg 5, de valószínűleg 7 gép/laptop lesz, plusz 1 cubietruck, 2 nas, 1 hálózati nyomtató), plusz bejön a képbe majd egy kamera is, de ahhoz van külön PoE switch, de az akkor is +1 port.

A net a hely miatt elképzelhető, hogy sajnos csak ADSL lesz, így valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy ADSL modem > a jó "öreg" WDR3600 > ebbe pedig menne 2x8 port switch + a PoE switch. A kérdésem az, hogy van bármilyen hátránya egy 16-os switch-vel szemben az előbb leírtaknak? (A kábelezésen kívül természetesen)

Vagy van valamilyen oka annak, hogy kb 4 db 8-as switch is kijön 1 db 16-os árából?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41005) Gézengúz válasza CactuS (#41004) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hogy mondod? Hány darab jön ki?

[link]

(#41006) mate0120


mate0120
csendes tag

Sziasztok! segitsetek milyen routert válasszak. Adott egy suli ahol lenne egy Wifi-s router aminek egy emelettel feljebb még elég jó és 2 emelettel feljebb is még használható wifi jelet kellene nyújtania. Milyet vegyek szerintetek?

(#41007) kali válasza mate0120 (#41006) üzenetére


kali
legenda

szia,

pont olyan feltételt írtál, amire látatlanban nem lehet olyan típust írni, ami biztosan jó lesz, mivel a wifi kapcsolat nem csak a router, hanem az ellenoldalak és a környezeti tényezők függvénye is, így közel sem biztos, hogy egy, akár adott szempontból a legjobb router is megfelelő lesz, pláne a 2 emelet áthidalásához, nem kizárt, hogy több eszközre lesz szükség, minden emeleten (legalább) egyre.
ismerni kellene legalább nagyjából a beszórandó területet, kialakítást, helyiségek elhelyezkedését, a falak vastagságát és anyagát, de még akkor is csak tippleni lehetne a nem ismert befolyásoló tényezők és ellenoldalak miatt.
azt viszont inkább tudni kellene, hogy milyen árkategóriában kellene gondolkodni, mert 5 e ft ellenében is kapható, de van 80 e ft körüli összegért is típus.
az sem mellékes, hogy milyen sebességű net alá kell, elvárás a gigabit vagy sem, illetve milyen wifi szórásra lenne szükség, elég a 2.4 GHz n szabvány?

[ Szerkesztve ]

(#41008) mate0120 válasza kali (#41007) üzenetére


mate0120
csendes tag

Igazából úgy van hogy a helyiségből felfelé kéne lőni egyvonalban. CSak 2,4ghz kell 10Mb-es net, telefonnal castlakoznánk 4-5 ember és minél olcsóbban kijöjjön

(#41009) kali válasza mate0120 (#41008) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr841nd vagy az rt-n12 d1 kipróbálható, de a mobiltelefonok pláne gyenge wifi ellenoldalnak számítanak, így csak a gyakorlati próba során fog kiderülni adott helyszínen, hogy mi a helyet.
az antennákat úgy kell majd beállítani, hogy felfelé szórjanak, tehát vízszintes állásban.

(#41010) mate0120 válasza kali (#41009) üzenetére


mate0120
csendes tag

OKé köszönöm szépen

(#41011) Gubek-Einste válasza hkari (#41003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U ami kijön 50k-ból de kicsivel többért AC68U jobb volna erősebb hardverrel, erősebb hardverrel de belső antennával az AC56U. TP-Link-ből Archer C5/C7 ami lenne.

#41004 CactuS
Nincsen különösebb hátránya de minél kevesebb eszköz van használva annál kevesebb a hiba lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41012) CactuS válasza Gézengúz (#41005) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az kimaradt, hogy gigabites hálózatról van szó. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41013) Gézengúz válasza CactuS (#41012) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az tényleg odébb van kicsit, de mivel ADSL-t írtál így nem gondoltam, hogy gigabit kéne belső hálóra...

[link]

(#41014) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#41013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez is csak 100-as, csak van 2 db gigabites portja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41015) béci-100


béci-100
csendes tag

Helló.
Segítséget kérnék router vásárlással kapcsolatban. Digi 100 Mbps nettem van,1,5 szobás panel lakás.
Egy régi asztali gépem van meg egy okos teló /z2/,ehez kéne wifi..
Nem tudom, hogy kell-e két sáv vagy Ac de max egy USB csat.jó lenne,és 100/1000.
Előre is köszi a segítséget

Asus N15 U ?

[ Szerkesztve ]

(#41016) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#41014) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jogos, benéztem, ki gondolta volna :)

Akkor tényleg jól meg kérik az árukat..

[link]

(#41017) kali válasza béci-100 (#41015) üzenetére


kali
legenda

szia,

gigabit képes típusok csak 2.4 GHz wifi szórással; tl-wr1043nd v2 vagy rt-n18u
dual band; tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300, rt-n56u és attól felfelé
ac képes; archer c5 vagy c7, rt-ac56u vagy attól felfelé

(#41018) béci-100 válasza kali (#41017) üzenetére


béci-100
csendes tag

Nem hiszem ,hogy kell Ac és azt hiszem elég a 2,4 es sáv is bár nem értek hozzá.
Asus N15u ? 13e körül láttam.
???

(#41019) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Borzalom ez a UPC wifree, vagy mi,távirányítással gépet javítottam délután és csak kíváncsian ránéztem a környező wifi jelekre, csak a jobb alsó sarokból (lévén lapos volt) 12 jelet dobott fel... :Y 5db ebből full térerőt mutatott a sajáttal együtt...

(#41020) kali válasza béci-100 (#41018) üzenetére


kali
legenda

a 2.4 GHz feltérképezéséből hamar kiderül, hogy mennyire telített ott a sáv, annak függvényében pedig eldöntöd.
ahol nagyon zsúfolt a 2.4 GHz, ott kínlódás lehet a belassulgató, akadozó, szakadozó kapcsolat wifi kapcsolat még egy telefonnal is.
a z2 n szabványos 2.4 és 5 GHz, illetve ac 5 GHz képes.
nem tudom, hogy sebességben milyen elvárásod van a telefonra, de 2.4 GHz sávon csak 20 MHz képes, így korlátozott a sebesség - ~40 Mbps megy át jellemzően -, 5 GHz n szabványon már 40 MHz is megy, szóval úgy akár a neted maximális sebessége is átférhet, ac szabványon meg jóval több is.
az rt-n15u is megfelelő lehet - ha elég/jó a csak 2.4 GHz -, én inkább az ár/érték arányban jobban javasoltabbakat írtam.

(#41021) CactuS válasza Gézengúz (#41013) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az Adsl a telephely sajátossága, a gigabites belső hálózat nem lenne követelmény, de jól fog jönni, mert elég sok adatmozgatás/mentés van/lesz. Akkor ha jól sejtem, az árán kívül, meg a plusz 1 kábelen túl más hátránya nincsen a 2x8-as megoldásnak?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41022) Gézengúz válasza CactuS (#41021) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem nincs..

(#41023) hkari válasza Gubek-Einste (#41011) üzenetére


hkari
őstag

Köszi a segítséget :)

(#41024) farkas-j válasza hkari (#41003) üzenetére


farkas-j
őstag

Az elképzelés jó a szintenkénti routerrel ill. aktív eszközzel! Mivel kötné össze őket? Vezetékesen (UTP) vagy WiFi-vel kapcsolódnának egymáshoz? A vezetékes lenne az ideális, mert WiFi-vel erős sebesség csökkenés lenne. Szerintem 50e-be már 2 igen jó minőségű router is belefér. (Én most vettem TP-Link Archer C5-öt a TP-Link -WR941ND mellé. A C5 a fő router, a régi WR941 a "perifériát" és a g-s eszközöket látja el azonos alhálózatba kötve.) Nem írtad milyen net lesz, és mennyi és milyen kliens eszközök kapcsolódnának hozzájuk? Ez nagyban meghatározná a router típusát. Azt sem írtad, hogy közös alhálózatot szeretne e a 4 szinten, vagy esetleg szintenként más más alhálózatot akar. Ahogy írtad, hogy 50e-et rászánna darabjára, akkor ennyi pénzből már a jövőre kell tervezni gigabites hálózattal és dual WiFi-vel! Az 5GHz miatt (is) én leginkább a külső antennás eszközöket javaslom! Fontos, hogy ha igazi gigabites hálózatot akar, akkor a szintenkénti egységeket minimum CAT 6-os kábellel kellene összekötni!
CAT5: 100Mbps (100MHz)
CAT5E: 1Gbps (100MHz)
CAT6: 1Gbps nagyobb távolságra, kisebb távolságban 10Gbps (250MHz)
CAT6a: 100m-ig 10Gbps (500MHz)
CAT7: 100Gbps, 70méterig (1200MHz)

Aktív eszközből a topic elején lévő felső kategóriás eszközökből kellene választanod. (Én speciel TP-Link párti vagyok, mert sok helyen telepítettem már eszközt ettől a gyártótól, és ezekkel még nem volt gondom. Ettől persze más gyártók eszközei is biztosan jók!)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41025) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv!Szeretnék vásárolni egy routert 30 megás netemhez.2telefon egy média lejátszó és egy netbook csatlakozna wifire.Az asztali meg kábelesen lenne összekötve.Családi házban lakom és nincs wifi zsúfoltság.Kérdésem az lenne,hogy ez a TP- LINK TL-WR1043ND router megfelelő vásárlás lenne?Valahol odaírják mellé,hogy v2.1 létezik 2.0 is vagy hogy van ez?Későbbiekben gyorsulna a netem is 150megásra.Általánosan milyen a szórása a wifinek?Tudom,hogy sok minden befolyásolja,de csak van olyan akinek van már tapasztalata.Ja és még TP-LINK TL-WDR3600 N ist néztem esetleg az nem lenne jobb választás?Vagy vannak ettől olcsóbb routerek is ami 10/100-as.

(#41026) kali válasza ZsoZso78 (#41025) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a lényeg, hogy v2.x legyen, mert a régebbi v1.x verziós hardveresen és wifi tekintetében is gyengébbek.
általánosságban jó a wifi szórása a 3 * 5 dBi antennákkal, a többi már adott helyszín és ellenoldalak függvénye, hiába írja le viszont valaki a szélsőségesen jó vagy rossz helyzetét, ha nálad épp fordítva lesz az eltérő viszonyok miatt.
amennyiben kell a dual band/5 GHz is, úgy tl-wdr3600, ellenkező esetben jó a tl-wr1043nd v2 is.
30 Mbps nethez elég lenne sebesség tekintetében egy jobb 100-as router is, de azzal számolni kell, hogy azok hardveresen is gyengébbek, így a terhelést is csak módjával bírják.
150 Mbps nethez egyértelműen kell a gigabit képes router, sőt, a régebbi tl-wr1043nd v1.x például hiába gigabit képes, a gyenge hardver miatt már kevés is lenne oda, (gyári firmware verzióval) nem (is) annyit tud wan <-> lan irányban.

(#41027) ZsoZso78 válasza kali (#41026) üzenetére


ZsoZso78
tag

Köszi a gyors választ!Ezt vehetem?http://www.emag.hu/tp-link-gigabit-wireless-n-router-tl-wr1043nd/pd/ER2Z2BBBM/ Bocsi,de nem tudok link gombot csinálni.

(#41028) kali válasza ZsoZso78 (#41027) üzenetére


kali
legenda

amennyiben olyan színű, mint a linkelt képen látható, úgy az már az új és erősebb hardverű v2.x típus, a régebbi v1.x így néz ki; link, de ilyet újonnan már nem nagyon forgalmaznak egy ideje, nagyon beragadt raktárkészeltről lenne, ha ilyet találni lehetne még valahol.

[ Szerkesztve ]

(#41029) ZsoZso78 válasza kali (#41028) üzenetére


ZsoZso78
tag

Nekem a régebbi kinézetre jobban tetszik,de a hardveres része a lényeg.

(#41030) kali válasza ZsoZso78 (#41029) üzenetére


kali
legenda

a régebbi; 400 MHz proci, 32 MB ram 3*3:2 mimo és 3 * 3 dBi antennák
az új; 720 MHz proci, 64 MB ram, 3*3:3 mimo és 3 * 5 dBi antennák
az újabb típus a (hardveres) nat okán már a digi 1000 net alá is jó, de az említett nat nélkül is jóval többet tud az erősebb hardver miatt, mint a régebbi típus.

(#41031) yodamester10


yodamester10
őstag

Sziasztok!
Megér ezennyit?
Vajon milyen erős lehet a jel a belső antennán?

(#41032) kali válasza yodamester10 (#41031) üzenetére


kali
legenda

szia,

simán, még többet is, hardver tekintetében bivaly, a belső antennás kivitelhez képest meg elég jó, sőt; nem egy külső, de osztott dual band antennás típussal felveszi a versenyt.
a cég más kérdés, inkább fizetnék érte többet egy korrekt hazai cégnek, de ez más lapra tartozik, ha megveszed és nem akarsz később elállni a vásárlástól, illetve garanciális problémád sem lesz, akkor nem is feltétlenül ütközöl problémákba...

(#41033) yodamester10 válasza kali (#41032) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi a választ!Ezek szerint nem áll jó hírben a cég :F
Igazából egy 4 ezer forintos 1 antennás tp linket szeretnék lecserélni mert szegényem nem tudja át streamelni a hd filmeket.Gipszkarton falak vannak és kb 6 méterre van egy lg ac-s tévé.Gondoltam ennyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#41034) kali válasza yodamester10 (#41033) üzenetére


kali
legenda

elég sok panaszt olvasni velük kapcsolatban (link, link és még lehetne sokat linkelni), a rövid működési intervallumukhoz képest aránytalanul sokat, ami nem jelent jót, persze ettől még bárki vásárolhat náluk.
az egy antennás tp-link router csak 2.4 GHz képes, jobb esetben n szabványos és 150 Mbps jelölésű, és azt tudni kell, hogy az 5 GHz - az eszközök típusától függetlenül is - fogékonyabb a befolyásoló tényezőkre, cserébe gyorsabb átvitelt biztosít, viszont az ac kapcsolat más tészta, az rt-ac56u nagyon jó abban, köszönhetően az airadar funkciónak.
ac képes tv készülékkel még nem találkoztam, n szabványos dual band volt a maximum, de a hd tartalomhoz már valóban gyorsabb sebesség elvárt, így ha a routered netán régebbi és csak g szabványos, akkor nem véletlen a sovány sebesség.
amennyiben mondjuk 700-as n szabványos 150 Mbps wifi jelölésű router, és az nem szór a tv készülékig a külső 5 dBi antennával, úgy más router sem feltétlenül lesz sokkal jobb azonos szabványon, pláne 5 GHz n szabványon, de ha a tv valóban ac képes, akkor van remény a javulásra, a korábban említett airadar miatt.
viszont ha csak sebességben szűk keresztmetszet a router - és nem a környezeti tényezők miatt -, akkor bármilyen gyorsabb router megoldást jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#41035) yodamester10 válasza kali (#41034) üzenetére


yodamester10
őstag

Inkább kihagyom a céget.

(#41036) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!
Melyiket válasszam a kettő közül?
- TP-Link Archer C7 AC1750
- Asus RT-AC56U
Esetleg más alternatíva ilyesmi árkategóriában?
Nem tudom, hogy mennyit számít de pl. a C7-nek 128 MB RAM ,56U-nak 256 MB RAM-ja van.
Vagy,h külső vs. belső antenna.
Kb. 70nm panelbe van olyan szoba ahova 3falon keresztül kellene átmennie a jelnek.
Szóval nem tudom, hogy mi alapján döntsem el a kérdést. (Digi 1000-es netre kell a kütyü)

(#41037) radgyulaba


radgyulaba
tag

Sziasztok,WR1043ND v2 routerel nem vagyok megelégedve már a másik szobában nincs jel vele Wifin keresztül.Most vedtem pedig a 740 N est cseréltem le helyete.

Ford Mondeo 1995

(#41038) kali válasza Sinisi (#41036) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a kettő jó a maga módján, az rt-ac56u erősebb hardveresen, erősebb (kétmagos!) proci és dupla ram.
a külső kontra belső antenna számíthat, főként olyan szempontból, hogy a beépítettnél az egész routert fordítani dönteni kellhet, amíg a külső antennásnál elég csak az antennákat, de ha amúgy ideális a router elhelyezkedése, akkor nem kell annyira komoly eltérésre gondolni.

radgyulaba; szia, amennyiben a korábbi routerrel volt, úgy az újnál beállítási problémák lehetnek, ellenkező esetben nem lehetne gond, pláne ha azonos helyen és állásban van.

(#41039) kungzi


kungzi
veterán

hali

tp-link routerhez vehetek bármilyen márkájú usb-s wifi stick-t vagy muszáj tp-link márkájút venni?

(#41040) hkari válasza farkas-j (#41024) üzenetére


hkari
őstag

UTP vel lennének összekötve és gigabites digi csomagjuk lesz. Ő is úgy van vele, hogy most áldoz rá sokat, de hosszú évekig ne legyen gond :) Szinte minden eszközük wifit fog használni. Szóval az összes telefon, tablet, laptop, és tv.

(#41041) radgyulaba válasza kali (#41038) üzenetére


radgyulaba
tag

Mostmár csak az maradt ha jőn a fiam vasárnap beállitja.

Ford Mondeo 1995

(#41042) kali válasza kungzi (#41039) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem kell azonos gyártós ellenoldal, másmilyen is jó.

(#41043) kungzi válasza kali (#41042) üzenetére


kungzi
veterán

köszi :R

(#41044) Haart válasza Gézengúz (#40997) üzenetére


Haart
addikt

Érzem a különbséget de bosszant! ;]

(#41045) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Új router-t keresek, panelba. Max. 3 gép használja (laptopok).

6-7 rugó környékére lőném be az árat, de kicsit mehetünk följebb is. Én őt néztem ki:

1. Asus RT-N12 D1 300Mbps

Ő jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#41046) kali válasza Exodius (#41045) üzenetére


kali
legenda

szia,

50 - 60 Mbps netig jó választás lehet.

(#41047) Jaki10197


Jaki10197
újonc

Sziasztok !

Egy kis segítség kellene. A tegnapi nap folyamán vettem kézhez az Asus Rt-N18U routert, majd a leírásnak megfelelően a laptoppal való össszekötést követően a WEB-es felületen a gyors internetbeállítás során magától kiirta, hogy új firmware van, telepítsem-e. Az igenre való kattintás után kiirta, hogy a frissítés folyamatban van kb. 3 perc, de 79%-nál megállt, eltelt legalább 15 perc, de nem ment tovább, ezért az aktuális oldal újratöltésére kattintottam. Bejött a Web-es kezelőfelület, a router LED világítása sem jelzett hibát firmware frissítés miatt, az adminisztrációs felületen láttam, hogy továbbra is a régi firmware van. A frissítés menüre lépve ismét kiirta, hogy újabb firmwar-ét talált, telepítse-e, de én inkább az asus oldaláról letöltöttem, majd betallóztam, és a feltöltésre kattintottam. Itt kiirta, hogy a konfigurálás folyamatban van, de eltelt szintén kb. 10 perc, nem történt semmi, a router sem indult újra magától, ezért az aktuális oldal újratöltésre kattintatva eltünt az üzenet, és láttam, hogy a firmware verzió már az újabb.
Mivel itt sem indult magától újra, ezért újraindítottam, ezt követően továbbra is a legújabb firmware látható a felületen, a routerrel kapcsolatban semmilyen hibát nem tapasztaltam eddig. Megjegyzem, hogy a hatótávolság egyáltalán nem lett jobb, mint a régi Linksys wrt160n routertől. 50/5 Mbit/s netem van, de azért vettem a routert, mert majd 120-as lesz a későbbiekben.
A kérdésem csak annyi lenne, hogy a firmwrare frissítése szerintetek jól sikerült-e, annak ellenére, hogy a frissités feltöltése után a konfigurálás hogy fejeződhetett be, ha nemis indult újra magától a router, én indítottam újra, de viszont az újabb verziót mutatja.

(#41048) Multibit válasza Jaki10197 (#41047) üzenetére


Multibit
veterán

Másik routert akarsz venni? Ha nem, akkor rossz topicban vagy! Itt kaphatsz segítséget.

(#41049) Exodius válasza kali (#41046) üzenetére


Exodius
őstag

Az se baj ha wi-fi-vel használja mindenki?

(#41050) Gubek-Einste válasza Exodius (#41049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi és milyen eszköz használná?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.