Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) hibavissza


hibavissza
veterán

PoE injectort és switchet raknék a meglévő router után (a switch-hez nem akarok külön 230-at kiépíteni) gigabites belső hálózatra. Mit ajánlotok?

(#103002) Patice válasza hibavissza (#103001) üzenetére


Patice
nagyúr

Fémházas, nem menedzselhető switch bármely márkából, megfelelő port számmal.
PoE injektor meg ami megfelelő feszültséget tud a PoE eszközödhöz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#103003) Multibit válasza hibavissza (#103001) üzenetére


Multibit
veterán

switch-hez nem akarok külön 230-at kiépíteni
PoE in switchre lesz szükséged. Nincs túl sok a (magyar) piacon. EZ pl olyan.

(#103004) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy 60m2-s keretes ház, ahol nagyjából középen van egy Asus RT AC1200 router.
Meg vagyok vele elégedve bár az egyik szobában az asztali gépen néha lagol a net. (TP link T4U adapter, nem plus, az egyik fő fal nagyon árnyékol)

Gondolkodtam, hogy veszek egy új adaptert T4U plus vagy akár TX20U, mert minden más eszköz megfelelően működik ugyanott, de akkor már lehet lenne értelme router-t is cserélni a wifi 6 és mesh miatt.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? Lásd fent.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Wifi 6 eszköz: 6
Egyéb eszköz: 10, ebből 5-6 okoseszköz 2,4Ghz hálózaton (konnektor, klíma, napelem, stb.)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500mbps, de később lehet gigára váltunk
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Alapvetően kinéztem már az AX53U-t így ebben az árban gondolkodom, de ha erősebb vas kell, hogy ne legyen kicentizve, fel tudok menni 40k-ig.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Mesh később kellhet, főleg az udvar lefedésére.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103005) Gubek-Einste válasza Polllen (#103004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200 amire érdemes lenne váltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103006) Polllen válasza Gubek-Einste (#103005) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Utánuk olvasok itt, h van-e érdemi különbség közöttük a számomra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103007) hibavissza válasza Multibit (#103003) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Ezzel menni fog a PoE switch? Néztem, hogy a Mikrotiknek van egyedül PoE AX Wifi routere emészthető áron. Megspórolnám vele az injektort....

[ Szerkesztve ]

(#103008) Multibit válasza hibavissza (#103007) üzenetére


Multibit
veterán

Az általam linkelt switch menni fog az általad linket PoE feladóval. Ha lenyitod a Technical Specifications linket mindkét eszköznél, láthatod a feszültség/áramerősség adatokból, hogy képesek az együttműködésre.

(#103009) hibavissza válasza Multibit (#103008) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszönöm!

(#103010) DragonZ


DragonZ
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni router vásárlás kapcsán. Digi 1000-es nethez kellene a szolgáltató által adott Huawei OptiXstar HG8147X6-10 után kötve. (Gondolom itt majd valamiféle bridge módot kell a Digis eszköznek beállítani.)

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
A lakás 75 nm plusz terasz egy 6 lakásos társasház 2. emeletén. Ezen az emeleten nincs több lakás,az 1.-n van 3 lakás a földszinten még 2. Körülöttünk családi házak.
A falak anyaga tégla, 20 cm-es, a max távolság, amit le kell fedni az kb. 8-10 méter és max 3 fal. (A Digis eszköz WiFi 6-on kb. 850 Mbps-t tud 2 falon és kb. 4-5 méteren, ami több mint elég.) Alapvetően a lakás érdekes, a teraszra ha jut WiFi akkor jó, ha nem az nem gond.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 db TV (streaming aktívan használva) ebből egy kábelen a másik WiFi-n, 1 PC kábelen, 2 laptop, 1 tablet és 2 telefon plusz az esetleges vendég eszközök max. 5-6 telefon.
AX-es eszközök: a 2 laptop és a 2 telefon (és a PC is, de az alapvetően kábelen megy majd), illetve a vendég eszközök
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000 optika
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max. 70 ezer forint
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Minden LAN port legyen 1 Gbps-es, ha esetleg a WAN és 1 LAN is 2,5 Gbps-es az nem baj, tudjon Guest WiFi-t, WPA3-at (gondolom ez WiFi 6-os eszközöknél alap), 2,4 és 5 GHz-et.

Amit kinéztem magamnak első körben:
TP-Link Archer AX55 Pro AX3000 (link)
TP-Link Archer AX73 AX5400 (link)

Az ajánló alapján még ASUS lenne, amit szívesen választanék, de meggyőzhető vagyok más gyártók termékéről is.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#103011) Gubek-Einste válasza DragonZ (#103010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett TP-Link-ek is megfelelőek lehetnek, Asus vonalról az AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200 lenne az ajánlott.
Lehet, hogy egy eszköz nem lesz elég a teljes lefedettséghez így be kell majd üzemelni egy másodlagost is, ebben az esetben az Asus előnyösebb tud lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103013) DragonZ válasza Gubek-Einste (#103011) üzenetére


DragonZ
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :R

(#103014) CoroStar86 válasza Gubek-Einste (#103011) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Szia! DragonZ kollégához hasonlóan ugyanazok lennének az igényeim. Egy ax-es router kellene. Egy laptop, három telefon lenne rá csatlakozva. Digi 1000, optikai net. Kis doboz van az optikai kábelnek plusz Huawei Echolife HG8121H router. Kábelen jön kb 120 MB/sec, de wifin max 2-3, még a YT videók is megakadnak 1080p-ben. Ja, a keret kb 50 rugó, indokolt esetben lehet több is. Semmi csiribiri nem kell, csak stabil, gyors kapcsolat. Előre is köszi a választ!

(#103015) Gubek-Einste válasza CoroStar86 (#103014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103016) CoroStar86 válasza Gubek-Einste (#103015) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Harmadik emelet, kb 35 éves szerkezet - beton falak. Max 2 szoba a távolság. De egy kábellel át tudom húzni a szobámba a jelet, ott is be tudom kötni - illetve egy switchbe már be is van.

(#103017) Gubek-Einste válasza CoroStar86 (#103016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200 ami jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103018) CoroStar86 válasza Gubek-Einste (#103017) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm! :R

(#103019) CoroStar86 válasza Gubek-Einste (#103017) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Esetleg az általad ajánlott routerek közül van valamelyiknek olyan funkciója, hogy egy már meglévő, internetes wifi-jelet továbbít, kábel nélkü persze (wifi extender funkció)? Előre is köszi!

(#103020) MaCS_70 válasza CoroStar86 (#103019) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre bármelyik router képes, mivel ez maga a wifi.

Feltételezem, arra gondolsz, hogy a másik "router" wifijelét fogja és adja tovább vezetéken is, mintha egységes lenne a hálózat.

Sok Asus ismeri ezt, Media Bridge néven.

A repeater funkciót szintén smerik az Asusok, gyakorlatilag mindegyik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103021) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Vodafone gigabites csomagra váltás (és az ezzel járó modem csere) óta elég vacak a wifi a házban, a Voda topikban arra jutottunk, hogy egy új router lenne a megoldás.
A házban három szoba van, téglafallal elválasztva, a középsőben van a modem egy szekrény tetején. A jelerősség mindenhol megfelelő, de streamingnél nagyon gyakori, hogy megáll a nézett műsor, vagy jobb esetben "csak" mosódik a kép. PS5-ön a letöltési sebességgel sem igazán vagyok elégedett. Szóval a lényeg egy viszonylag jobb wifi kapcsolat megteremtése lenne, pénzt annyit fordítanék rá, amennyit feltétlenül szükséges. A ház körülbelül 75 nm, és a három szoba a lényeg, ha gyengébb a kapcsolat a wc-n, nem érdekes, mint ahogy hiperszuper feature-ökre sincs szükség. Egy számítógép van LAN-on, wifin lenne további egy PC, egy tablet, egy okos TV, egy légtisztító, 3-4 telefon, maximum ennyi egy időben.
Az összefoglalóban 20-25.000 forint alatt/körül ajánlott TP-Link vagy Asus eszközök között van lényeges különbség, vagy gyakorlatilag mindegy, ha a legolcsóbbat veszem a fenti szempontok alapján?

(#103022) kpityu2 válasza SH4D0W2011 (#103021) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy eszköz valószínűleg nem lesz elég, mesh kiépítést szoktunk javasolni. Viszont most keletkezett egy friss információ az Asus topicban a Cudy WR3000-ről, elképzelhető, hogy az jó neked és árban is megfelelő. Cudy WR3000

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#103023) CoroStar86 válasza MaCS_70 (#103020) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm az infót, elmondom a felállást: kisebb osztrák társasház, három lakás van egy emeleten. A középsőben van az alap router, az internet alapvetően arról jön. Onnan valószínűleg extenderekkel megy tovább a többi lakás felé, mert az Auralic hálózati lejátszóm négy helyen is látja a wifit, azonos néven. Laptopról még istenesen vesszük a wifit, de a telefonunk rendszeresen eldobálja a netet, ezt a szomszéd szobából a lakótársam is megerősíti. Ez azért probléma nekem, mert az Auralicot androidos telóról, wifin keresztül irányítom, de mivel mindig eldobja a jelet (átugrik egy másik extenderre, vagy nem tudom...), képtelenség a lejátszót normálisan használni. Pikantéria, hogy ugyanezt a routert itthon, Magyarországon is használnám két szezon közötti pihenőben, a család 1000-es optikai Digi netjéhez. ;]
Tehát: egyrészt az eszköznek alkalmasnak kellene lennie az egyébként vezetéken brutál sebességű digis nethez wifin keresztül (jelenleg az alap eszközökkel vezetéken kb 120MB/sec, wifin 2-3 MB/sec),

másrészt: az osztrák extender internetes wifi jelét is el kellene kapnia, normálisan, stabilan tovább osztania.

Remélem sikerül egyértelműen és sallangmentesen fogalmaznom. :U
Előre is köszi ismét a segítséget! :R

(#103024) SH4D0W2011 válasza kpityu2 (#103022) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszi, lehet teszek ezzel egy próbát! :R

(#103025) MaCS_70 válasza CoroStar86 (#103023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem állítom, hogy mindent értek a helyzetből, úgyhogy csak úgy általánosságban:

A felhasználói repeaterek (eufemisztikusan: extenderek) a működési elvüknél fogva, gyakorlatilag törvényszerűen felezik a sávszélességet és csapják agyon a pinget. Ezért aztán végszükség esetére és/vagy olyan esetekre javasoljuk a használatukat, ahol a felhasználó pontosan tudja, hogy mi kell neki, és mit nyújt az adott eszköz.

Szolgáltatói eszközöknél azért lehet jobb a helyzet, mert azokban lehet két rádiós egység, ami folyamatos adatáramlást tesz lehetővé. (Ami wifinél ugye eleve más, mint Etherneten...)

Tehát ha gyors, megbízható hatótávkiterjesztést akarsz, akkor vezetékes megoldásra van szükséged, de minimum egy két rádiós eszközre -- ami nem tudom, hogy saját hatáskörben megoldható-e az esetedben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103026) Polllen válasza Gubek-Einste (#103005) üzenetére


Polllen
nagyúr

Végül a TUF 3000 v2 és a TUF 4200 között vacillálok.

A gyorsabb wi-fi nem érdekel, de az erősebb vas tetszene. Csak emiatt érdemes lehet a 4200-t venni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103027) blakey válasza Polllen (#103026) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103028) totomusic válasza Polllen (#103026) üzenetére


totomusic
tag

Mindenképpen TUF AX4200. Jobb wifi és alacsonyabb fogyasztás! Mediatek chippel.
Továbbra is igen jól megvagyok elégedve a routerrel, openWRT-vel megy nálam.

(#103029) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlásán gondolkodom, mert a jelenlegi szolgáltatói eszköz (Telekom -Technicolor FGA 2235), wifi eldobás, illetve random időnként a weboldalak hol betöltődnek, hol nem.

- Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? - Vályog(80%)/tégla kb 110m2-es kertes ház.
- Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? - 3 számítógép (vezeték), 4 okostelefon és 1 notebook. Ebből jelenleg a notebook tud AX wifi 6-ot.
- Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? - Telekom optika 1000/1000
- Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? - 100 ezer ft. Ha kicsivel több, az sem probléma.
- Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? - Tervem vagy az lesz, hogy a jelenlegi technicolor wifi részét kikapcsolom és a routert ap módban használnám.
A másik, hogy a technicolort pppoe passthrough-ot alkalmaznék és az új router látná el a feladatát. Lehetőleg stabil legyen az eszköz. Általános felhasználás és gaming lenne.

Későbbiekben 2 telefon is cserélve lesz. Illetve későbbiekben switch 2.5gbps portokkal és tervben van egy letöltős, illetve megosztós gép 2.5gbps porttal.
Jelenleg amiket kinéztem: Asus Tuf-AX6000, Asus GT-AX6000
Ha van más márka a termékről ami jobb lenne, arra is meggyőzhető vagyok.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#103030) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni router kiválasztásában.
A nyaralónkban valami miatt rengeteget szívok a routerekkel. Sok csere után végül egy ASUS 4G-AX56 mellett kötöttem ki. Egy ideig azt hittem ez megfelelően fog szolgálni, de hasonlóan a többi routeremhez kb 1 év elteltével ez is elkezdett lehalogatni.

Ez nem tudom, h minek tudható be, de elég fárasztó, hogy állandóan ezzel kell küzdeni.

A Mikrotik-ekről korábban jókat olvastam, de nem tudom, h az elhíresült Malware dolgot sikerült-e már javítani.

Ezeken kívül mit javasolnátok még? (Az Asusban jelenleg csak a 2.4GHz-es antenna megy, mivel felesleges az 5GHz az iOT cuccoknak (állandóan kb 35 eszköz lóg rajta, plusz a mi noti, telefon tablet stb cuccaink amikor megérkezünk...)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Sziasztok :)

Magi

(#103031) Gubek-Einste válasza Sz_Imre (#103029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog miatt több eszközös rendszer kiépítése lesz szükséges kábeles kapcsolattal!!!
A kinézett Asus eszközök megfelelőek lesznek, AiMesh hálózat igény szerint alakítható ki velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103032) Gubek-Einste válasza Magi (#103030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Túlságosan sok lehetőség nincsen mobilnetes fronton, a Mikrotik jó irány lenne de előszőr tisztázni kellene mi is okozza nálad a gondokat mert nem biztos, hogy egy sima eszköz csere megoldást fog jelenteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103033) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103034) Sz_Imre válasza Gubek-Einste (#103031) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a válaszodat.
De nem fogok mesh hálózatot építeni (nem is értem annak a mikéntjét), inkább könnyebb ap mód router. Meg ha olyan, akkor oda meg tudok rakni egy Asus RT-AC65P (ha nem csinál(na) csomagvesztést).

(#103035) MaCS_70 válasza Magi (#103030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gubek-Einste +1

Nagyon régen használok Mikrotik LTE-egységet, modemként.

A Mikrotiknek is nyilván megvannak a nyűgjei, de a helyes koncepció több okból is a 4G és a beltéri egységek különválasztása.

Tipikusan ez a terepe a 14 napos elállási jognak. Egy így kipróbálható egység (LGH / SXT LTE6...) segíthet az eredeti hiba leleplezésében is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103036) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok. 100M-es digis nethez kell, egy 50nm tégla lakásba. A bejárat felett lenne elhelyezve a falra 1-2 tiplivel.

- Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? - tégla kb 50m2 panel
- Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? - 1 tv netflix, 2 telefon
- Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? - Digi 100M
- Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? - 8-15e
- Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? - Fehér színű kell! Falra akasztható legyen, vagyis jó lenne az alján ilyen kialakítás eleve lenne, ne kelljen barkácsolni, vagy gányolni. Ne fagyjon le havonta!

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#103037) Magi válasza MaCS_70 (#103035) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszönöm a válaszod. Az SXT már kifutott, illetve az LHG is ha jól látom.
Viszont ezek leginkább kültérre való eszközök, amik mellég kellene egy másik router ami adja a WIFI-t jól gondolom?

Ennyire azért nem vagyok pro :D . Amivel szemezek az a Mikrotik Chateau LTE6 AX.
Ezzel esetleg van valami tapasztalat?

Előre is köszi :)

Szia

Magi

(#103038) MaCS_70 válasza Magi (#103037) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit értesz azalatt, hogy kifutottak? Az SXT és az LHG két termékvonal, régen megvannak és fejlesztik őket.

Ezek kombi eszközök, amelyekben van egy bővítőhely, amelyben ilyen kiszerelésben egy LTE-kártya lakik.

Az LHG beltérre valóban terebélyes, az SXT már messze nem -- nálam is beltéren működik.
A lényeg, hogy irányított antennájuk van -- az LHG-é ugye NAGYON irányított. :) Ebben pedig behozhatatlan előnyre tesznek szert a botantennás, kis nyereségű beltéri eszközökkel szemben.

Mivel kombi eszközök, elvben van bennük egy teljes értékű router is, de sokan ezt nem használják, hanem praktikus okoknál fogva csak az LTE-részt tartják aktív üzemben és mögötte saját router/AP/switch kombónak mehet a saját eszköz. Ennek komoly előnyei vannak. Egyrészt az, hogy a saját kombi router használata sokaknak (nekem is) jóval kényelmesebb, mint a Mikrotiké -- amihez meg amúgy is kapcsolni kell AP-ot és switchet, tehát ugyanúgy lehet kábelezni és több eszközt használni.
A másik nagy előny az, hogy az LTE eszköz és az AP teljesen máshol működik jól. Az LTE kültéren vagy az ablakban jön be jól, a wifit viszont a lakás közepére illit telepíteni, tehát a kettőt nagyon más helyre.

Nem tudom, hogy a Chateauban mi a jó, nekem éppen az tűnik egy megkötésekkel teli, drága és rossz kompromisszumnak -- a fentiek alapján.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103039) Magi válasza MaCS_70 (#103038) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszi. Értem amit mondasz. Nálam ugyan szerencsére nincs különbség, hogy hol van értelme a routert elhelyezni, mindenképpen a 2 eszköz ugyanott az ablak mellett lenne.

És igen, ezt találtam meg - elvileg ez az aktuális darab:
https://aqua.hu/periferiak/mikrotik-sxt-lte6-kit-2023-sxtrfg621-ea-t1429840

Emellé milyen routert javasolnál ami megbízhatóan működik?

Köszi :)

Magi

(#103040) nagysz válasza Magi (#103039) üzenetére


nagysz
tag

Szia,
alternatívaként bedobnám a Teltonikát. Atomstabil, nem kell vele foglalkozni, elvan a padláson melegben/hidegben. Nekem RUT901-esem van, igaz ez csak 100mbit-es, de nekem ennyi elég is ide vidékre (a szolgáltató 70mbit-et tol). Előnye még, hogy automatikusan átkapcsol wlan és mobile között, ha lehal a wlan - ez neked mondjuk, ha jól értem, nem kell. Én külső antennával használom, de 2db WLAN és 2db LTE antennája van, tökéletes az is.

(#103041) Magi válasza Magi (#103039) üzenetére


Magi
tag

És mégegy hülye kérdés.
Az, hogy az SXT nek 100Mbps es kimenete van nem probléma? Akkor minek van 300MBps es LTE benne?

Magi

(#103042) 4D4M válasza Magi (#103041) üzenetére


4D4M
aktív tag

Idehaza azért annyira nem jellemző, hogy a LAN lenne a szűk keresztmetszet, de egyébként két LAN portja is van.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#103043) Gubek-Einste válasza wiggen123 (#103036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért csak használt eszköz érhető elő, fehér szín ritka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#103044) MaCS_70 válasza 4D4M (#103042) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mit kezdesz a két LAN-porttal. Az LTE-t szerintem csak az egyikre tudod áttolni, miközben a másikon elérhető marad maga az eszköz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103045) MaCS_70 válasza Magi (#103041) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nem hülye kérdés, nagyon nem.

A gyorsabb LAN-kimenet már a drágább eszközök sajátja, mint pl. a Chateau. Lehet, hogy mégis az kellene Neked? Ha nem igazán számít az LTE antenna nyeresége (mert nagyon jók a vételi viszonyok), akkor lehet...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103046) 4D4M válasza MaCS_70 (#103044) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem próbáltam még port aggregationt, de meglepődtem volna ha pont ez maradna ki az OS képességeiből.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#103047) MaCS_70 válasza Magi (#103039) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy milyen routert választasz, pontosan ennek a topicnak a témája! Kérdezd meg a pontos paramétereid megosztásával!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103048) Magi válasza MaCS_70 (#103047) üzenetére


Magi
tag

Nekem ami itthon van Asus rt-ax58 tökéletesen megfelelő. De a nyaralóban lévő 4g-ax56 is bőven tudta azt mint router ami nekem kellett.

Viszont ami még eszembe jutott, hogy van olyan, hogy nincs egybeépítve egyáltalán az lte modem a routerrel?
Igazából nem értem miért akarnék kiadni egy rakat pénzt arra, hogy legyen egy vezetékes router a Mikrotik sxt ben, amikor azt úgysem használom...🤔

És akkor ezzel egyből meg is oldódna a probléma. A WAN bemenetre menne a modem és kész.

Magi

(#103049) MaCS_70 válasza Magi (#103048) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valójában alig adsz ki pénzt a router részért. Magyarán: ha csak egy modem lenne, akkor is kellene bele egy csomó hardver, maga a router funkció csak egy kis része a chipnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103050) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok! Az 1.-es szobába bemegy a net fővezeték egy TL-WR940N-es routerbe onnan elmegy a net vezetéken a 2.szobába az egyik kimeneten a PC-hez , másik kimenten vezetéken elmegy a 3. szobába a PC-hez. Wifi jel a 2. szobában jó de a 3. szobában már nagyon gyenge . Amennyiben beteszek a 3. szobába egy TL-WR 840N routert abba bemegy a 940N-ből kijövő vezeték majd a 840N-ből belemegy aPC-be a vezeték akkor lesz rendes nem a PC-ben illet a szobában is lesz rendes wifi jel? Vagy mi lenne a megoldás? Olyan WIFI-s router azt mondták itt a fórumon a lekorlátozások miatt nincs ami tudna rendes erős jelet küldeni mindenhova. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.