Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

A Synology RT 1900ac routerről van valakinek tapasztalata? Digi1000 mellé?

www.bugalaszlo.hu

(#53002) bugalaszlo válasza Gubek-Einste (#52989) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, N18U vezetékesen tudná az "elméleti" maximumot ugye? mint írtam a wifin nem érdekel hogy 200 megabit vagy 800 jön mert azt nem használom ki... Belső hálón menjen az adat, meg ott tudja a maximumot kihozni a netemből... Mostani ZTE-vel sincs alapvetően semmi gondom... Akkor meg fog felelni az N18U igaz? köszi

www.bugalaszlo.hu

(#53003) MaCS_70 válasza bugalaszlo (#53001) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon jó készüléknek mondják a Synology-t, a gond vele annyi, hogy a wifije -- főleg 5 GHz-en -- legfeljebb átlagos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53004) Gubek-Einste válasza bugalaszlo (#53002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az N18U ki tudja használni a teljes net sebességet kábelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53005) bugalaszlo válasza Gubek-Einste (#53004) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Szuper, holnap meg is veszem, köszönöm a segítséget, majd beszámolok a tesztről mennyivel jobb mint gyári DIGI!

LACI

www.bugalaszlo.hu

(#53006) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

100-as DIGI csomaghoz (ebből 95+/95+ megy is, jövőben lehet 1000-es is) szeretnék egy új routert venni mert már a hajamat tépem, hogy az öreg TPLINK WR1043ND V1 naponta délutántól éjfélig 2-szer meghal és újra kell indítani. (default gatewayen keresztül is elérhetetlen). Gigabites portokat szeretnék. Wi-Fi sebesség lényegtelen mert csak a telefonok használják, minden más kábelen/dokkolóban. Egyébként több olyan szoba is van ami 2 betonfalra és egy szekrénysorra van a routertől.
Gyorsan olvasgatva az Asus N18U jött szóba, de én nem akarok firmware-t cserélni és azt írták többen hogy a gyári lassúcska. A stabilitás nagyon fontos. Árban már ez 20K is kellemetlen azért hogy valami aminek működnie kell működjön is, ennél biztos nem szeretnék feljebb menni. Tudom hogy nem szabad ez alapján dönteni, de nincsenek jó érzéseim a TP-LINK-el szemben.

[ Szerkesztve ]

(#53007) MaCS_70 válasza JackFeryll (#53006) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már hogy értve lassúcska a gyári N18 gyári rendszere? Szerintem ez hülyeség, én ilyet nem tapasztaltam, de nem is hallottam ilyesmiről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53008) Spartaqs


Spartaqs
csendes tag

Sziasztok. Olyan ajánlott routert keresnék 30ezerig ami 3.0 usb, gigabit lan, és van rajta wifi kibe kapcsoló gomb. Átnéztem a kínálatot de nem találtam.
Köszi előre is.

(#53009) Klara_ válasza Spartaqs (#53008) üzenetére


Klara_
őstag

Asus RT-AC56U?

(#53010) Gubek-Einste válasza JackFeryll (#53006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Asus N18U egyáltalán nem lassú és firmware-t sem kell rajta cserélni, sőt a gyári firmware-e sokkal többet tud mint pl a TP-Link-é.

#53008 Spartaqs
Asus N18U megfelel ezeknek a feltételeknek.
USB3.0 nélkül még szóba jöhet Asus N56U/AC55U, TP-Link 1043NDv2/v3/v4, Archer C5/C7 is.

#53009 Klara_
Kifutó modell, alig kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53011) Spartaqs válasza Gubek-Einste (#53010) üzenetére


Spartaqs
csendes tag

N18U, AC55U, N56U egyiken sincs wifi kapcsoló gomb.
AC56U jó lenne, de az már több mint 30k és ezek szerint már nehezen beszerezhető. Az 3.0 usbről nem akarok lemondani.

(#53012) MaCS_70 válasza Spartaqs (#53011) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N18-on beállítható, hogy a WPS gombra mit csináljon, azaz hogy a rádiót kapcsolja-e ki-be.

Az USB 3.0 mi okból olyan fontos? Mert sebességileg szerintem semmi jelentősége, messze nem itt van a szűk keresztmetszet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53013) Spartaqs válasza MaCS_70 (#53012) üzenetére


Spartaqs
csendes tag

Köszi. Nem tudtam hogy a wps gomb okosítható. Maradok az N18nál. Köszönöm.

(#53014) Klara_ válasza Gubek-Einste (#53010) üzenetére


Klara_
őstag

Tobb helyen latom arlistaban, raktaron megjegyzessel.
ASUS BRT-AC828/M2 es BRT-AC414 errol tudsz valami?

[ Szerkesztve ]

(#53015) Multibit


Multibit
veterán

Egyre több Asus modell jelenik meg Qualcomm Atheros chipsettel. Most már nagyon vegyes a kép a routerek belvilágát illetően.

(#53016) Gubek-Einste válasza Klara_ (#53014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lassan jönnek az Asus-nak az új eszközei de még nem sokat lehet róluk tudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53017) JackFeryll válasza Gubek-Einste (#53010) üzenetére


JackFeryll
őstag

+(#53007) MaCS_70

Köszönöm, ez megnyugtató. Nagy webshop kommentjei közt volt pár ilyen panasz. Illetve a reboot időre is panaszkodtak ami azért remélhetőleg nem lesz gyakori.

(#53018) patakidr válasza Intruder2k5 (#52960) üzenetére


patakidr
aktív tag

Szia,

bocsánat, lehet, hogy buta kérdés, de nem gáz, hogy nincsen külső antennája az RT-AC56U-nak? Nálam egy TP-link 1043 nd-t kellene leváltania, amihez nagyobb külső antennákat rendeltem eleve, azonban egyre többet dobálja el a wi-fi hálózatot, bizonytalan/lassú lett a működése. Különösen azóta fokozódott a jelenség, amióta egy Honor 8 mobil került a családba.

Ha az felkapcsolódik, akkor az addig bizonytalan TP kidől. 160 nm a ház és 2 szintet kellene besugároznia, úgy, hogy a földszinten van a ház közepén íróasztalnyi magasságban a falon.

(#53019) patakidr válasza JackFeryll (#53006) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nálunk ugyanez a szolgáltató/csomag/router és hajtépés megy:) Ezért keresek én is új alternatívát.

(#53020) MaCS_70 válasza patakidr (#53018) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pozicionálható külső antenna, pláne, ha nem dualbandes, mindenképpen előny.

Az AC56-osban tudtommal beépített, de nem dualbandes, hanem adott frekvenciára hangolt antennák vannak -- de erről a profik tudnak biztosat mondani.

Személyes tapasztalat: 1043v1 után az AC56 biztosan nem rosszabb 2,4 GHz lefedettségben. Ez azonban nálunk érvényes, máshol lehet más a helyzet, de statisztikailag nem valószínű, hogy az 56-os a nagyon jól sikerült belső antennarendszerével gyengébben teljesítene, mint akármelyik 1043-as.

A nagyobb (nyereségű) antenna egyébként nem feltétlenül előny. Jól illesztett, azonos minőségű antenna esetén akkor nyersz vele, ha a horizontális lefedettség az elsődleges. Messzebb fogg "vinni", de cserébe "laposabban".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53021) patakidr válasza MaCS_70 (#53020) üzenetére


patakidr
aktív tag

Köszi!

Kár, hogy az AC 56 már sehol sem kapható.

(#53022) Klara_ válasza patakidr (#53021) üzenetére


Klara_
őstag

Pont az elobb beszeltunk rola, hogy tobb helyen ujra keszleten van...
Igaz az arat tologatjak felfele, osztrakoknal is van meg belole ha az kozelebb van.

[ Szerkesztve ]

(#53023) patakidr válasza Klara_ (#53022) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ja.
De Edigitalban 30e volt, most meg a 40 felé jár, ahol van.
Tényleg annyira jól sikerült, hogy érdemes hajtani rá?

(#53024) patakidr


patakidr
aktív tag

S erről tapasztalat? (Mondjuk nem olcsó)

LINKSYS EA7500 Max-Stream AC1900 MU-MIMO

(#53025) Klara_ válasza patakidr (#53023) üzenetére


Klara_
őstag

En nagyon jol elvoltam vele tobb mint 2 evig. Jo cucc, biztos van olcsobb router is hasonlo teljesitmennyel, de nekem kellett a WiFi gomb es a normalis kezelofelulet. Ma is megvennem (en meg 42-ert vettem anno). Mondjuk nalam fele alapteruletett kellett lefednie.
Annak a Linksysnek az arabol pedig inkabb 68U, talan. Az kicsit jobban szor most nalunk mint az 56U anno, -5/-10dB-el jobb a jel vele.

[ Szerkesztve ]

(#53026) patakidr


patakidr
aktív tag

TP LINK Archer D5 AC1200 Dual Band gigabit wireless router

Esetleg ez?

(#53027) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

A router elhelyezése milyen mértékben befolyásolja a lefedettséget?
Mi az optimális talajtól számított magasság?

(#53028) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Milyen típusú útválasztó való nekem?

Működési környezet: 120 négyzetméteres családi ház, egyszintes, 3 téglafal választja el az útválasztót a ház másik sarkától, ami kb. 20 méterre van tőle.

Felhasználási célok: NetMánia XXL (120/10Mbit/s) internetcsomagom van, egy számítógépen közepes adatcsere, HD streamek nézése, online multiplayer játékok, Wi-Fi-n keresztüli HD filmek streamelése Smart TV-re, egyszerre maximum 2 PC, 3 telefon, 1 PS, 2 Smart TV kapcsolódna rá.

Anyagi korlát: kb. 40-60 ezer forint.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#53029) MaCS_70 válasza fishman985 (#53027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Baromira.

A sugárzás az antenna tengelyéből körkörösen indul ki, a keresztmetszete kb. olyan, mint egy kifelé halványuló masni. ennek megfelelően legjobb, ha a kacsolódó eszközök magasságában van.

A sugárzást az útjába eső tárgyak elnyelik, illetve részbe visszaverik.

Mindennek következtében érdemes minél inkább középre tenni az eszközt -- minden tengely mentén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53030) Gubek-Einste válasza patakidr (#53026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy xDSL modem-router kombo eszköz így nekem nem lesz megfelelő.
Helyette C5 ami sima router csak. Alternatíva az Asus AC55U.

#53028 B4ndiBuild3r
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53031) B4ndiBuild3r válasza Gubek-Einste (#53030) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi, szuper vagy! :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#53032) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Asus N18U routert jelentem a tanácsotokra örömmel megvettem.

Tegnap be is üzemeltem DIGI 1000 mellé. Wifi sokkal sokkal erősebb mint a ZTE gyárival, a kábelen 850-950 között mértem a sebességet, a wifin macbookon 200-300 között. A belső hálózat érezhetően gyorsabb, ha inditok NAS-ról egy 10 gigás filmet puffer nélkül betölt, belepörgetés is szinte azonnali, úgyhogy eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve, köszönöm az ajánlást!

LACI

www.bugalaszlo.hu

(#53033) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok.

10k értékhatár körül keresek megbízható routert. 120/10es upc netet kell osztani 2 asztali, wifis tv között. Sajna a Lynksis 320 N routerem nem reagál semmire, csak villognak a gombjai.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#53034) Intruder2k5 válasza bajtokarpi (#53033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A legolcsóbb Gbit portos router, ami már alkalmas 120Mbps sebesség továbbítására, a TP-LINK WR1043ND v2 vagy v3 verziója. Újonnan már csak ezeket a verziókat lehet kapni, viszont ezek is felette vannak a 10000Ft-nak.

(#53035) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#53033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a net sebességhez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene ami nincsen 10k alatt.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53036) bajtokarpi válasza Intruder2k5 (#53034) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet. Ha ennyi, akkor ez van.

Gubek-Einste

Családi ház 40 cm-es falak (tégla), de egyik eszköz sincs messzebb a routertől 6 méternél. Család használja, más nem.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#53037) patakidr


patakidr
aktív tag

Nos idáig jutottam. (Ugyebár 160 nm-es - ez 2 szinten oszlik el - családi házat kellene meglőni a földszintről a lehető legjobb jelerősséggel. Vasbeton födémen keresztül kell ugye az emeletet sugározni.)

Melyiket válasszam?:

TP-LINK Archer C7 AC1750 vagy

Linksys EA7500 Max-Stream™ AC1900 MU-MIMO /EA7500-EU/

ASUS RT-AC66U

Az utóbbi kettő szinte forintra azonos most, mert a Linksys akciós.

Ma meg venném lehetőség szerint, mert a TP 1043N V1 végképp' az örök bitmezőkre távozott.

Köszi!

(#53038) Gubek-Einste válasza patakidr (#53037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus régebbi, gyengébb hardveres eszköz, a TP-Link jó kis eszköz, a Linksys-szel nincsen tapasztalat de a Belkin vétel óta már nem az igazi.
Asus-ból inkább az AC68U-t venném meg, hardveresen erős, szoftveresen sokat tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53039) patakidr válasza Gubek-Einste (#53038) üzenetére


patakidr
aktív tag

Köszi!

A TP 32e, az ASUS 48e. Ezek szerint akkor jobban járok a TP-vev, ugye?

(#53040) MaCS_70 válasza patakidr (#53039) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TP-Linket nem ismerem, az Asust igen. Nagyon hasonló körülmények között nagyon jónak bizonyult.

Nem akarok a zsebedben turkálni, de ha már kiadsz ennyi pénzt, menj biztos(abb)ra. Az Asus FW-e jobb, ráadásul buherálható, a wifi erejét is könnyen feljebb tudod tekerni. Szerintem több benne a potenciál, hosszú távon jól jársz vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53041) bajtokarpi válasza bajtokarpi (#53036) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Melyiket érné meg jobban megvenni? Beleraktátok a bogarat a fülembe az Asus rt n18u - val. Tehát Tp link 1043nd v3 vs. asus Rt n18u?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#53042) MaCS_70 válasza bajtokarpi (#53041) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kettő közti szolgáltatásbeli különbség messze nagyobb, mint az árkülönbség.
Ha tehát kell a jó wifi és hasznos lehet a jól kezelhető, bővíthető felület, akkor szerintem nagyon megéri a többletet az Asus N18.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53043) bugalaszlo válasza bajtokarpi (#53041) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Én ASUS al maximálisan megvagyok elégedve... Eddig TPLink + Linksys routereim voltak, ez az ASUS ebből a márkából az első, de 1 nap után csak jókat tudok elmondani róla...

www.bugalaszlo.hu

(#53044) bajtokarpi válasza MaCS_70 (#53042) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm. Nagy dilemma. Amire használnánk, 2 asztali PC utp kábellel, internetezés természetesen, online játékok. Tv wifi kapcsolattal, ezen keresztül film nézés (Full HD). Kérdés ebben a felállásban érezném-e a különbséget az Asus javára?

bugalaszlo

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#53045) petrson


petrson
senior tag

Vettem egy Asus rt-n12+, látom nem nagyon ajánlottátok eddig, másnál is problémás volt?
Fel/le dobál a Wifiről, csak kábeles csatlakozással fix a net. Nem tudom mit kéne beállítgatnom, csak firmware-t cseréltem rajta a legújabbra.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#53046) patakidr válasza MaCS_70 (#53040) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nos döntöttem, a TP-link Archer C7-et vettem.
Kíváncsi vagyok, majd beszámolok a fejleményekről.

(#53047) cocka válasza patakidr (#53046) üzenetére


cocka
veterán

Jó döntés volt. Szerintem tökéletesen kiszolgálja a GYÁRI firmware-rel IS az átlaguserek igényét, felesleges lett volna mindféle extra hókuszpókusz miatt még többet költeni routerre.

Mellesleg custom firmware erre is tehető, szóval nem értem, hogy mit hype-olják itt ennyire az Asust. Biztos jó, de a tp-link is jó és olcsóbb. :P

[ Szerkesztve ]

(#53048) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, és úgy döntöttem, hogy megpróbálkozok egy olyan készülékkel, amin található torrent kliens. Több ilyen típusról is olvastam, jelenleg az Asus megoldása tűnik a legjobbnak, de számomra kérdéses, hogy a torrent kliens mennyire stabil, illetve adott torrent betöltése mennyire körülményes? 4-5 éve jártam utoljára a témában, de akkor csak olyan megoldásokat láttam, hogy egy külön címen be kellett hozni a torrent kliens honlapját, ott böngészőn keresztül feltölteni a fájlt, majd úgy elindítani. Jelenleg is így működik, vagy esetleg már léteznek 'egy kattintásos' megoldások?

Továbbbá ami még elvárás, az minimum egy darab USB port, amin kezeli a HDD-ket min. 1 TB-ig...

Előre is köszönöm!

(#53049) patakidr válasza cocka (#53047) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nem tudom, hogy az ASUS milyen minőséget gyárt routerből, lehet, hogy ez sikerül nekik.

Egyet biztosan tudok tudok: az ASUS úgy 10 évvel ezelőtt még prémium márkának számított a számtechben, ahogyan a Gigabyte is. Aztán elindultak lefelé szépen a gagyilejtőn.

Aztán vettem belőle céges szinten tucatnyi hw-t, perifériákat, laptopot, monitort, telefonokat (Padphone, Padphone 2).
Amit tapasztaltunk, az az egyre silányabb anyaghasználat és gyakori meghibásodások még a prémium szegmensben is. A szervizháttér hallata és a saját tapasztalataim alapján (Laptopnál elgörbített, csorba házzal és kontakthibás, lötyögő főkapcsolóval, valamint karcos kijelzővel kaptam vissza a készüléket alaplap csere után....!!!, Padphone esetében megütött sarkú telefonnal és hiányzó tablet elemekkel jött vissza a készülék, ráadásul egyik esetben sem sikerült az alaphibát orvosolni.)

Szóval nem állítom, hogy soha többet, de egy darabig biztosan nem veszek ASUS termékből még fogpiszkálót sem, ha nem muszáj....

Mielőtt ezren támadnátok: ez nem statisztika és nem reprezentatív felmérés! Ezek a valós tapasztalataim nagyszámú, és változatos ASUS hardver tekintetében.

(#53050) Multibit válasza cocka (#53047) üzenetére


Multibit
veterán

nem értem, hogy mit hype-olják itt ennyire az Asust
Talán azért, mert a C7-re tehető Openwrt-vel búcsút mondhatsz a hw NAT-nak :K
Így felértékelődik a gyári firmware tudása. Ráadásul a Broadcomos Asus-okra már van hw NAT-képes CFW is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.