Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) soldi3r válasza Gubek-Einste (#70000) üzenetére


soldi3r
veterán

Azzal a reszevel nem lesz problema.

E30 (oo=[][]=oo)

(#70002) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak van egy ASUS x550C laptopja amin Windows 7x64 volt. Ezzel remekül működött minden..
Váltottunk:

Windows 10 Pro
Verzió: 1803
Op Build: 17134.228

Be van állítva a Wifi, hogy a számítógép indulásnál automatikusan csatlakozzon.
Na már most bármikor újraindítva nem mindig kapcsolódik automatikusan a wifihez, 5 perc várakozás után sem!.
Ha manuálisan rányomunk, hogy csatlakozás, néha sikerül, néha nem.
Ez még nem is lenne akkora baj, bár bosszantó.
Ami nagyon az, hogy van hogy random ledobja óránként, és hibajavítással sem tud visszacsatlakozni, csak restartal.
A routerrel egy (TP LINK-Archer C2)

Mit tanácsoltok?
Köszönöm!

(#70003) LK válasza Gubek-Einste (#69684) üzenetére


LK
addikt

Szia!
Létezik, hogy amit ajánlottál nekem, az egész országban csak az IPONNÁL lehet kapni??? Mondjuk csak az arukeresőn néztem még. Oké Aqua is,de érdekes, hogy ilyen ritka. Sima C5 sok helyen kapható. Csak csodálkozok....

KALI: köszi, elég félrevezető az árukereső akkor......

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#70004) kali válasza LK (#70003) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem, a legtöbb üzletben csak v4 van már, ahol a C5-re találatot dob, de nem mindenhol jelzik külön a verziót.
Elvétve akad már csak korábbi verzió néhány helyen.

[ Szerkesztve ]

(#70005) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Két szintes házba keresnék megfelelő routert, sajnos a mostani Tp-Link 1043nd v3 nem elég, az emeleten 1-2 helyen használhatatlan már a wifi. Egy Tp-Link 841N routerrel próbáltam a wds-t, de néha csak rosszabb lett a helyzet, vagy alig volt sávszélesség, vagy dobálta az eszközöket, így most keresnék valami használható megoldást. Mesh hálózaton kívül van valami alternatíva? Az 5ghz fontos lenne, mivel a 2,4 már nagyon tele van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70006) kali válasza szpeti40 (#70005) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha a TL-WR1043ND v3 2.4 GHz szórása kevés, akkor a például valamennyivel jobb képességű RT-N18U sem biztos, hogy megoldást jelentene, ezért inkább több eszközzel érdemes megoldani, végszükség esetén úgy, hogy azok az eszközök kábellel vannak összekötve.
Mivel 5 GHz is kell, ami még fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, így pláne nem lesz elég egy eszköz, ami szórja a wifi hálózatot.
Milyen elvárások lennének még az eszköz(ök) kapcsán, illetve mennyit szánnál rá(juk) nagyjából?

[ Szerkesztve ]

(#70007) Gubek-Einste válasza intuicio (#70002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Windows 10 topikban kérdezzél rá erre inkább amennyiben más eszközzel nincsen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70008) Multibit válasza szpeti40 (#70005) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora a net előfizetésed sebessége? Milyen és hány eszköz csatlakozna kábelen és wifi-n? Egy Ubiquiti router + a szükséges számú AP egy okos és stabil megoldás. Nem olcsó, de hosszú távra szól.

[ Szerkesztve ]

(#70009) szpeti40 válasza Multibit (#70008) üzenetére


szpeti40
addikt

Upc 500, de ha minden jól megy akkor nemsokára digi 1000. Vezetéken 2 pc csatlakozna, wifin 2 laptop, 2 telefon, 2 tablet, meg 2 tv. Az ubiquiti routert én is néztem, pont van egy eladó HA-n, de nincs hozzá + ap. HA-n van még egy Asus RT-AC88u nem olyan rossz árban, az lehet megoldás?

kali: nem a legbutább eszközt akarnám, 4 lan port mindenképpen kéne rá, valamint hogy az 500-as netet, idővel az 1000-es netet is bírja, valamint ha rokonok vagy bárki jön át a + eszközök se legyenek kihívások neki. Olyan 40e ft körül gondoltam rá költeni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70010) Gubek-Einste válasza szpeti40 (#70009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC88U jó vétel lehet.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70011) szpeti40 válasza Gubek-Einste (#70010) üzenetére


szpeti40
addikt

Az ac88u elvileg frissítés után nem enged csatlakozni a 2.4 ghz-re, egy downgrade megoldhatja nem? A 4 lan port lenne a minimum, annál lejjebb nem akarok menni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70012) Gubek-Einste válasza szpeti40 (#70011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem ennyire az AC88U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70013) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Jelenleg a lakásban vagy egy UPC-s Connect Box, mely feltételezhetően a kialakítása miatt (belső antennaval rendelkezik) nem képes az összes szobát (2) rendesen megfelelően WiFi jellel ellátni.

Gondolkozom egy ideje, hogy jó lenne egy másik modemmel kiváltani a jelenlegit, mivel
- szerintem karcsú az elérhető WiFi sebességem (2.4 és 5 Ghz esetén egyaránt), sokszor a modemtől 2 méterre 20-30 Mbps-t mérek, míg kábelen a 400-500 Mbps is megvan
- mióta a klímám okosodott (WiFi adapter) megszaporodtak az Online Gaming során tapasztalt anomáliák (Gran Turismo Sport), annak ellenére, hogy a PS4 az kábelen van csatlakoztatva
- sok WiFi eszközt is használok (tablet, telefon, klíma, notebook)

designban nekem az [Ubiquiti] tetszik, de ez is belső antennás és szerintem nem lenne jobb, mint a mostani.

Ha már gémer dolog is szóba jött elkezdtem gondolkodni az Asus RT-AC86-on, de itt meg elbizonytalanítanak a külföldi és honi tapasztalatok, bár azt is tudom, negatív véleményt hamarabb megoszt az ember, mint pozitívat

Az igényem nekem az lenne, hogy
- tudjon a router sok eszközt problémamentesen kiszolgálni vezetéknélkül
- lehessen priorizálni, hogy mely eszköz kapjon, vagy adatfolyam (gaming) kapjon prioritást
- adjon jobb lefedettséget, mit a connect box (50 nm)
- legyen megbízható, ne kelljen naponta vagy hetente újraindítani (havonta már elfogadható)
- ne legyen batár, orbitálisan gigantikus, terebélyes stb.....

Ti mit ajánlanátok ?

Köszönöm!

(#70014) MaCS_70 válasza kali (#70006) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt szerintem érdemes figyelembe venni, hogy az N18 már dobozból kivéve is érezhetően erősebb wifit szolgáltat, mint a 1043. Aztán ez a wifiteljesítmény pedig ugye HGG-vel simán megnégyszerezhető, ami lefedettségben elvileg kétszeres sugarú kört jelent.

Előre tudni persze semmit sem lehet, de esélynek azért nem rossz...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70015) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

TP-Link Archer C6-ról illetve A7-ről mik a tapasztalatok?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70016) kali válasza MaCS_70 (#70014) üzenetére


kali
legenda

Igen, azért is említettem az RT-N18U-t, mert valamennyivel jobb a wifi szórása - a szoftveres túlerősítést nem igazán preferálom -, de írta, hogy 5 GHz is kell, amiatt kieshet.

(#70017) szpeti40 válasza kali (#70016) üzenetére


szpeti40
addikt

Linksys e8350-et is nézegettem, arról van valami tapasztalat?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70018) kali válasza szpeti40 (#70017) üzenetére


kali
legenda

Volt nálam korábban egy rövid ideig, erős hardverű és viszonylag jó wifi szórású típus, egyedül az akkor még új Quantenna miatt cseréltem le másmilyenre, mert eleinte nem szerette sok ellenoldali eszköz (az RT-AC87U tekintetében is volt ilyen Quantenna probléma az első időszakban).
Mostanság már nem annyira jelent problémát a Quantenna, jórészt orvosolták szoftveresen az anomáliákat.
Nekem egy ideje EA7500 v1 van, ebben is Qualcomm Atheros 1.4 GHz-es kétmagos CPU van, de "csak" 256 MB RAM, nagyon jó a wifi szórása is, mondanám, hogy bepróbálhatod ezt is, de sajnos már csak a v2 kapható a legtöbb üzletben, amibe viszont gyengébb és más SoC került: MediaTek 880 MHz kétmagos CPU.

[ Szerkesztve ]

(#70019) szpeti40 válasza kali (#70018) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor jobbnak kéne lennie mint a mostani 1043nd v3 jelerősségben és stabilitásban?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70020) kali válasza szpeti40 (#70019) üzenetére


kali
legenda

Stabilitásban szerintem igen, de a másik kérdésre nehéz egyértelmű választ adni, mivel nem csak a router függvénye, pláne így nem, hogy egy csak 2.4 GHz képest típust hasonlítunk a kétsávoshoz, ahol osztott antennák vannak.
Nem zárják ki persze a fentiek, hogy 2.4 GHz sávon is jobban viszonyuljanak az ellenoldali eszközök az új routerhez, de garancia nincs rá, csak gyakorlati próba során derül ki.

(#70021) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Ahol lakom albiban gondok vannak nettel. A ház régen egy lakás volt, de átalakították 3 lakásosra, viszont a felújítás során nem tartották figyelem előtt hogy legyen utp kábel minden lakásban sajnos. Mostmár nem szeretné a tulaj szét farigcsálni megint. A lakás kétszintes kb 100nm alapterületű.
Jelenleg az upc connect box probál minket kiszolgálni viszonylag kevés sikerrel.
Kérdésem az lenne hogy létezik-e olyan router ami ki tud szolgálni kb 20 eszközt megbízhatóan wifin, és ha igen mi lenne az?
Előre köszönönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#70022) Gubek-Einste válasza jubilleum (#70021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem szükséges az 5 GHz-es wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor Asus AC66U B1 amivel érdemes lenne próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70023) mattheus


mattheus
őstag

Valaki ezzel kapcsolatban valami tippet tudna adni ? [link]

Köszönöm!

(#70024) humigabi válasza soldi3r (#69977) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia, nem tudom vettél-e már routert, ami sim foglalattal rendelkezik? Ha még nem, tudom ajánlani a Huawei B525 típust. Én ilyet vettem, Telenor kártya van benne, kétsávos, teljesen jól működik, és elég sok állítási lehetőség van benne. Ami nekem a 2.4-5GHz mellet még fontos volt (két hétig keresgéltem a neten, mindent megnéztem), lehet rá külső LTE antennát (2 db) csatlakoztatni, ami lényegesen jobb és stabilabb jelet biztosít. Most még jelenleg a belső antennáiról megy, de már vettem egy LTE MIMO panelantennát, csak fel kell szerelnem. A wifit belső antennáról szórja, így egy kicsit korlátozott a vételi lehetőség, ez főleg az 5 GHz-nél jön ki, de egyébként jól működik.

humigabi

(#70025) humigabi válasza mattheus (#70023) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nézd meg a Synology RT1900ac, vagy RT2600ac leírását, azok elég sokat tudnak.

humigabi

(#70026) mattheus válasza humigabi (#70025) üzenetére


mattheus
őstag

Köszönöm a tippet, ezt még nem is nézegettem. Este elolvasok pár tesztet és véleményt róla.
Gondolom ebben az esetben is lesz negatív kritika, mint az ASUS esetében.

Kérdés, hogy melyik az időtállóbb és jobb választás az igényeimhez : Asus RT-AC86U vagy a Synology RT2600ac (esetleg más :F)

[ Szerkesztve ]

(#70027) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Milyen routert ajánlotok e két(+1) egyszerű kitétel alapján.

4 LAN csatlakozó
5Ghz-es wifi.
+1 Egy átlag panel lakást fedjen le.

Semmi más nem kell, vagy nem szempont.

Előre is köszönöm!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#70028) Frenk válasza kali (#70004) üzenetére


Frenk
aktív tag

Szia,

"Elvétve akad már csak korábbi verzió néhány helyen." - hol lehet ez a néhány hely.
C5 V2 érdekelne ( nem a V4).

Segítségedet előre is köszönöm.

(#70029) Intruder2k5 válasza .LnB (#70027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen netsebességhez kell?

(#70030) humigabi válasza mattheus (#70026) üzenetére


humigabi
aktív tag

Fogsz találni mindent, jót is rosszat is. Mint minden routerről. Nézd meg, melyikhez milyen támogatást kapsz gyártói oldalról :))

humigabi

(#70031) .LnB válasza Intruder2k5 (#70029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

100-as van most de lehet lesz lassan gyorsabb is. Gigás esetleg. Viszont ha vagytok olyan kedvesek írhatnátok mindkettőhoz is.

Igazából az is szempont, hogy a gépről DLNA-van osztanék meg UHD filmeket a tv-vel. Most kábellel van összekötve, így frankó is, de kipróbálnám wifin is, hátha úgy is akadás mentesen megy.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#70032) TeeJay válasza .LnB (#70031) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem 2018-ban 100-as nethez már nem szabad routert venni
Telekom és DIGI ezerrel optikázik ott 1000-es csomagok repkednek T-nél igaz drágábban de D-nél fillérekért
mellette UPC is 120-240-500-at ad szerintem ott is jön hamarosan 1000-es csomag és bár adják a szipi szupi connect boxot de az inkább hagyjuk milyen minőség :U

szóval inkább vegyél egy rendes routert ami nem térdel le 1gigás netnél sem
ASUS AC66U B1 best buy vagy AC58U de inkább előbbi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70033) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, 120nm-es házikóba költözünk lassan és a jelenlegi Wifi router kevés lesz, meg szarakodik is a tápja.

Szóval kéne egy jó wifis eszköz, amely jó lefedettséggel bír, 4 port minimum legyen rajta, mert lehet lesz vezetéses eszköz is rajta.

A lefedettség kérdéséhez még annyi, hogy Xiaomi Mi Amplifierrel még tudom bővíteni, hogy a "tanya" sarkába is legyen net :D

Nappaliban lesz, hálószoba felé annyira nem preferálnám a Wifit, vagy valami jól programozhatót, hogy pl éjjel lekapcsolja a Wifi részt, és csak vezetékesen menjen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70034) Gubek-Einste válasza Graphics (#70033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70035) Graphics válasza Gubek-Einste (#70034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A falak annyira nem mervadoak , mert olyan helyen lenne ahonnan üvegablakok is vannak, illetve van Boltív is.

500Mbit, és UPC feltehetőleg, de még próbálom körbejárni a lehetőségeket.

Kb 2 TV , 3 laptop, 2 mobiltelefon és két asztali gép lenne. Hálózati tárolás jelenleg nem lenne, max külső winchester, usb3.0.

Kb ennyi.

25 ezer a plafon , TP-Link Archer C7-est néztem pl.

Jelenlegi eszköz TP-link MR3420 , tapja ingadozik, emiatt instabil és nem tud elindulni rendesen.... Felbosszantott, mert a PR-Telecom most IP tiltást adott emiatt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70036) Gubek-Einste válasza Graphics (#70035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70037) TeeJay válasza Graphics (#70035) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC66U B1 az 28körül van :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70038) Graphics válasza Gubek-Einste (#70036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, 5GHz még jó lenne.

Köszönöm az ajánlást

TeeJay: hol kapható 28-ert :R?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70039) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Van itt esetleg valaki aki Asus AC66U B1 router nyüstöl?
Mik vele a tapasztalatok?
Hány eszközzel szoktátok használni?
Köszönöm!

(#70040) Gubek-Einste válasza jubilleum (#70039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem a saját topikjában kérdezel rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70041) jubilleum válasza Gubek-Einste (#70040) üzenetére


jubilleum
senior tag

Köszönöm a tippet! :)

(#70042) MaCS_70 válasza humigabi (#70024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel a a gondom, hogy ismereteim/sejtéseim szerint nem állítható modemmódba, tehát be vagyok zárva az igencsak szegényes routerképességei közé.

A legtöbb felhasználónak persze akár elég is lehet, de az átlag közepénél kicsit is komolyabb igényeket már nem elégít ki. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70043) MaCS_70 válasza Graphics (#70038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most nem tudok keresni, de az Edigitalnél pár napja mintha 27e Ft-ért láttam volna a 66-ost. Azért szúrt szemet, mert sokáig 28e volt, aztán felcsapták 35e-re, és most visszaejtették az eredeti szint alá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70044) Graphics válasza MaCS_70 (#70043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna most 36 ott is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70045) TeeJay válasza Graphics (#70044) üzenetére


TeeJay
félisten

hupsz lehet már beárazzák a black friday előtt hogy aztán majd engedménnyel annyi lesz mint múltkor (28ezer)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70046) Graphics válasza TeeJay (#70045) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet várok kicsit vele. Addig keresek szolgáltatót

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70047) TeeJay válasza Graphics (#70046) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverker-nél 31700 most
én ott augusztusban még 33-ért vettem de nem bántam meg :R
az AC wifi nagyon hasít panelban :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70048) humigabi válasza MaCS_70 (#70042) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igen, igazad van, csak routerként használható. Az az igazság, nekem is jön majd mögé egy másik kütyü, amivel az egyéb, általa nem elvégezhető feladatokat csinálom :K

humigabi

(#70049) humigabi válasza TeeJay (#70047) üzenetére


humigabi
aktív tag

PCland.hu-n 30.895, most néztem. ;)

humigabi

(#70050) qltsar


qltsar
addikt

Üdv!

Tudtok árban ugyanolyan alternatívát, mint a TP-Link Archer C5 v4? Nem találok boltot ahol árulnák ezt a verziót (BP / online), csak az AC1200-as verzióját (nagyon nem ajánlott amúgy ez a típus?).

Esetleg a TP-Link Archer C60 AC1350 járható alternatíva?

Nem heavy usernek kellene, viszont DIGI 1000 mellé, budget kategóriában.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.