Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) MunezXBK válasza emvy (#49400) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor mihez van köze?

Nap-Hold együttálláshoz, csillagok állásához, horoszkóphoz, Vajákos Gizi jóslatához?

[ Szerkesztve ]

(#49402) EQMontoya válasza MunezXBK (#49401) üzenetére


EQMontoya
veterán

Inkább a leszaráshoz. Ha nem adja ki, vesznek másikat. Addig meg jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon. :D

Same rules apply!

(#49403) alienpapa válasza emvy (#49400) üzenetére


alienpapa
senior tag

Én leszarom, hogy ki tud vezetni és ki nem, ha tudja hogy hol van a helye. De azt tudom, hogy nem rajta múlt, hogy nem egy családot ölt meg, akik éppen jöttek haza a játszótérről. És bizony a krva anyját balázskának!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#49404) emvy válasza MunezXBK (#49401) üzenetére


emvy
nagyúr

Ahhoz, hogy tulvallalta magat. Nem ot mentegetem, hanem azt mondom, hogy a Lambo osszezuzasa nem azt jelenti, hogy nem tud vezetni, hanem hogy nem erzi akkora ugynek, ha osszecsavarja a kocsijat.

Montoya: pontosan.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49405) MunezXBK válasza emvy (#49404) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

"Egy bécsi rendszámú bérelt luxusautót tört össze Dzsudzsák Balázs."

Te mint szakértő... ;)

Ráadásul a Merci is ugyanott csúszott meg, ahol a Lambo.

Tehát jól megszakértettétek...

[ Szerkesztve ]

(#49406) emvy válasza alienpapa (#49403) üzenetére


emvy
nagyúr

Kerdes, ha te elcsuszol az M7-esen esoben a Suzukiddal (nem tudom, milyen autod van, de erted a lenyeget), akkor a te kurva anyadat is? Egyelore nincs rola hir, hogy haromszazzal csapatta-e vagy sem. Csuszos volt az ut, benezett valamit es valszeg pechje is volt. Ennyit tudunk idaig. Ha nem Lamboval tolta volna, hanem kettes Golffal, akkor maximum sajnaltad volna, hogy balesetet szenvedett, de mivel draga kocsija van, ezert biztos ezerrel felelotlen volt, es rohadjon meg.

while (!sleep) sheep++;

(#49407) Blaise válasza emvy (#49406) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, ezt a Lamborghini-t 120-130km/h-s utazótempóra tervezték, nyilván nem is ment többel ;]

[ Szerkesztve ]

(#49408) MunezXBK válasza Blaise (#49407) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy bécsi rendszámú bérelt luxusautót tört össze Dzsudzsák Balázs, a Dinamo Moszkva válogatott futballistája az M3-as autópályán vasárnap kora délután.

A BorsOnline úgy tudja, a futballista Lamborghinijével megcsúszott a vizes úton, majd kisodródott az út melletti rézsűre, és ahogy az autó visszatért az aszfaltra, megkoccantott egy szabályosan közlekedő személyautót.

Vörösbaranyi József, a játékos menedzsere az mlsz.hu-nak elmondta, Dzsudzsák édesanyjához tartott haza Nyírlugosra. A labdarúgó épségben szállt ki az autóból, a balesetben semmilyen sérülés nem történt, ezt a rendőrség is megerősítette. A Nemzeti Sport úgy tudja, a futballista azóta már hazatért.

(#49409) emvy válasza Blaise (#49407) üzenetére


emvy
nagyúr

Majd kiderul. Az teny, hogy az auto markaja 100x tobb rosszindulatot hoz elo az emberekbol. Ez persze altalanos.

while (!sleep) sheep++;

(#49410) Tom5 válasza emvy (#49409) üzenetére


Tom5
addikt

Ha trabival történt volna még rosszindulatúbb lennék.... ;]

(#49411) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Write only? :U

(#49412) whitezo88 válasza emvy (#49406) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy 4WD Aventadornak a 300as gummáival, meg alacsonyabb hasmagassággal csak egy "picit" jobb a menet és kanyarstabilitása mint egy Suzukinak azonos tempónál :) (kivéve talán jég, de itt aligha volt, bár aquaplaning lehetett)

inkább az van hogy egy kőgazdag valaki jobban tolja neki. annak ellenére hogy kölcsön járgány volt. innen a fórumból 90%unk tényleg remegő lábakkal tudná csak vezetni :)

amúgy korábban nem egy M6-ot zúzott le? még hahun is volt fent a roncs.

[ Szerkesztve ]

(#49413) Xero válasza emvy (#49400) üzenetére


Xero
nagyúr

Én pl úgy gondolom, hogy a saját és autóm határainak a 90%-át már kitapasztaltam. Nyilván ha autót váltok, akkor megint kell 2-3 év mire azzal is eltöltök annyi időt, hogy nagyjából tudjam mit mennyire hol szabad és hogyan lehet megfogni.

A cikkekből látszik, hogy friss volt még a gép. Ha megcsúszik egy kicsit komolyabban és ne adj Isten mondjuk 200-al megy (egy ilyen autóban nem nehéz véletlenül oda jutni), akkor a pár napos együttlét nem feltétlenül elegendő ahhoz, hogy megoldja egy utcai sofőr.

Mindettől függetlenül nem tudom sajnálni. :N
Egyrészt tudom, hogy röhögve javíttatja vagy vesz másik, ráadásul a focisták fizetését irreálisan magasnak tartom. :U

[ Szerkesztve ]

(#49414) TaaT válasza whitezo88 (#49412) üzenetére


TaaT
veterán

"egy 4WD Aventadornak a 300as gummáival, meg alacsonyabb hasmagassággal csak egy "picit" jobb a menet és kanyarstabilitása mint egy Suzukinak azonos tempónál"

hátőőő ennek lehet még1x neki kéne futni :B

Give them hell Ukraine!

(#49415) Typhoon47 válasza Blaise (#49395) üzenetére


Typhoon47
őstag

ezek a focisták... bérelt aventador.. hát beszarok. gondolom ez volt az egyetlen lehetséges választás az autóbérletesnél. szerényebb teljesítményű nem jöhetett szóba vagy esetleg egy nem szupersportkocsi, az már nem járja. :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49416) bitpork válasza emvy (#49400) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy ne lenne köze a vezetési tudáshoz! Már az hatalmas dolog amikor az ember beül egy 90le honda után, egy 200le bármibe! Az erőt és a fizikát tisztelni kell, és félni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49417) Rambovits válasza bitpork (#49416) üzenetére


Rambovits
senior tag

Legalább akkora, mint miután a 68 lovas mpi fábiából átülsz egy 90 lóerős hondába ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#49418) EQMontoya válasza Rambovits (#49417) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vagy a tanuló dízel WagonR-ből egy 323F-be. :D Az volt eddig a legnagyobb váltás, pedig az IS jóval erősebb....

Same rules apply!

(#49419) Integra válasza bitpork (#49416) üzenetére


Integra
titán

abban azért igaza van, hogy akinek több van tejbe aprítani, egy bizonyos anyagi szint felett bevállalósabb és jobban szarik bele a következménybe, pont azért, mert lesz helyette másik. viszont akinek van mit tejbe aprítani, az aprítson a pályán, áldozzon ott a tréningekre, megéri. aztán jóval nagyobb biztonsággal tudja majd vezetni az über csodákat is. a pénz nem társul automatikusan tudással, ellenben könnyelműséggel sokszor igen. az erőtől pedig nem félni kell szerintem, hanem uralni. ehhez kell rengeteget gyakorolni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49420) whitezo88


whitezo88
nagyúr

most mondja a híradó hogy a zsuzsák tavaly porschével rohant bele egy autóba.. szóval a mai kb a 3.

(#49421) Nkboy


Nkboy
senior tag

Egy hozzászólás a focista facebook oldaláról: :C

Még az évaből 6 hónap visszavan. Még van időd megtörni egy Bugattit, Mazeratit de akár egy Ferrarit is.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#49423) zoo8800


zoo8800
veterán

Itt a másik. A sok falábúnak nem megy a vezetés :D

rip and tear, until it is done

(#49424) MunezXBK válasza Xero (#49422) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2006-ban ropira törte, arra emlékszem.

(#49425) Laraxior


Laraxior
titán

és ha meghal valaki a balesetben mi lesz? Semmi. :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49426) kuntics


kuntics
aktív tag

Hellosztok

Nemrég szereztem meg a jogosítványt,és még a nyáron szeretnék egy autót is venni.Első autónak kellene,normálisan hozzászokni a városi közlekedéshez.Ami fontos lenne:
-olcsó fenntartás (alkatrészek,üzemeltetés stb.)
-4 vagy 5 ajtós
-max 1.7-es motor
-sedan vagy ferdehátú,a kombikat kizárnám a listáról
-árban olyan 400-500e Ft között szánnék rá.
Minden lehetséges verziót meghallgatok,de a suzukit inkább elkerülném.

(#49427) Psychonaut válasza kuntics (#49426) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pl.: Golf 3, F Astra.

(#49428) kuntics válasza Psychonaut (#49427) üzenetére


kuntics
aktív tag

ez gyors volt:) Egyébként első körben én is azokat nézegettem.

(#49429) giigz válasza kuntics (#49426) üzenetére


giigz
veterán

Thalia, Clio, Megane, Punto, meg persze japán vonalon ami tetszik, Golf 3, van jópár lehetőség, használtautón a megadott feltételekkel nézd meg, és ami szimpi, azt vedd :D

Ja igen, turbo nélküli benzinest nézz.

[ Szerkesztve ]

(#49430) latyak17 válasza kuntics (#49428) üzenetére


latyak17
tag

golf 3 - 3-5 ajtóval a legjobb választás 1.4 benzin példának okáért :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49431) EQMontoya válasza Psychonaut (#49427) üzenetére


EQMontoya
veterán

323F (94-98 közötti), ha a szépség is számít. (És amúgy baromi megbízható)
1,
2,
3 (ez mondjuk nem klímás),
4 (klíma, napfénytető, 4 elektromos ablak!).

Jah, ezeknek még JMZ-vel kezdődik az alvázszáma... ;)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49432) Integra válasza Xero (#49422) üzenetére


Integra
titán

vajon hány pontot fog kapni? mert én egy 30 kmh koccért 6-ot kaptam a semmire... :((( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49433) kuntics válasza giigz (#49429) üzenetére


kuntics
aktív tag

Esetleg pár konkrét tippet a japán vonalról kaphatnék?

Azok a mazdák tényleg szépek és ha tényleg megbizhatóak akkor az is egy lehetséges választás lehet.

(#49434) !Overdose! válasza latyak17 (#49430) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ja, nem megy, de legalább fogyaszt. G3-ból GTI vagy TDI, más jó motorral szerintem nem szerelték.

Japán vonalon: Civic, 323, Colt, Almera/Primera, Corolla.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49435) EQMontoya válasza kuntics (#49433) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fateromnak ugyanilyen 1.5-ös van, csillaggarázsban, 300e km-rel. Köszöni, megy. :)

!Overdose!: Colt kicsi, Corolla e11 ennyiért nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49436) ABE válasza kuntics (#49433) üzenetére


ABE
őstag

Egy-egy szavazat az Almerára és az F Astrára.

(#49437) EQMontoya válasza ABE (#49436) üzenetére


EQMontoya
veterán

F Astrát 15 évesen? Háááát, ha világ életében garázsban volt, és csak hétvégente hozta ki a papa, akkor talán. Azok a magyar összeszerelésűek azért elég silányak, olyanok, mint Kossut Lajos bicskája.*

Sokkal inkább vennék Almerát, Golfot, 323-at.
Arról már nem beszélve, hogy az említettekhez képest döbbenetesen fapados is. Ülj be egybe a fentebb említett 3-ból, aztán az Astrába. Fájni fog. :D

*= Még mindig megvan Kossuth Lajos bicskája – regélik adomázó urak –, itt s itt őrzik. Csak a pengéjét kellett kicserélni egyszer, mert elvásott. Egyszer meg a nyelét, mely korhadni kezdett.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49438) latyak17 válasza !Overdose! (#49434) üzenetére


latyak17
tag

hogyne 7 literből elvan főutón, alattam... és ez 1.8... gti az ugye 2.0 tól van, szintén fogyaszt, tdi meg ugye traktorba való :) és olcsó fenntarthatóság addig van ameddig nem hibásodik meg valami, akkor viszont egy motorcsere lehet olcsóbb :)

aero. : igazából nekem nem panaszkodtak a fogyasztásra :)

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49439) aero. válasza latyak17 (#49438) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

tdi meg ugye traktorba való

Ne kezd te is. :)

Az 1.4 pont azért fog ha nem is többet, de ugyanannyit enni, mint az 1.8-ad, mert kevés. Ellenben ha letaposod neki nem hinném, hogy ugyanaz a reakció.

zo8800: pont városba kell neki, országúton jól fogyasztanak a legtöbb benzines.

[ Szerkesztve ]

(#49440) zoo8800 válasza aero. (#49439) üzenetére


zoo8800
veterán

Az 1.4-gyel országúton simán le lehet menni 6 alá. Nekem városban zabált sokat.

rip and tear, until it is done

(#49441) #10726912 válasza kuntics (#49426) üzenetére


#10726912
törölt tag

A fentebb felsoroltak típusok mellett nézhetsz még LANCERT is, megbízható, az egyik ismerősnek 8 éve nincs rá panasza.

(#49442) alienpapa válasza emvy (#49406) üzenetére


alienpapa
senior tag

Igen, csóró vagyok nagyon és egy '93-as 3 hengeres suzuki 1.0-m van. Full komolyan, viszont én nagyon szeretem. Teljesen tisztában vagyok a kocsim és a saját korlátaimmal is, mert szerintem szarul vezetek.
De ez a srác egyfolytában zúzza lefelé a kocsikat. Úgy jön ez le nekem, hogy nem képes a hibáiból tanulni, amíg nem csinál valami eszméletlen marhaságot.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#49443) Dany007 válasza Integra (#49419) üzenetére


Dany007
veterán

Részben én is egyetértek. Valószínű azért ilyen mert bőven keres annyit, hogy majd vegyen másikat.
Most kb ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor vettem a kínain 1000 forintért egy univerzális autós tartót. Ami persze 1 hét után szétesett aztán én berheltem meg hogy mégis frankó legyen.
Na ő is kb így lehet ezekkel az autókkal. :) Pénze van rá bőven, meghalni kis valószínűséggel tud ezekben az autókban, akkor meg mért ne.

A probléma amire itt mások is felhívták már a figyelmet, hogy az utakon többen is közlekednek. Kevésbé spéci mezei biztonsági felszereléssel ellátott autókkal is. Magyarul tényleg az van, hogy azzal a dög Aventadorral simán kinyírhat egy rakás másik embert. Lásd a Rezesova baleset. 180-nál megfeküdt a bmw-vel baja nem lett, de 4 másik ember meg bennégett a kocsiban. Ami amúgy a lehető legfájdalmasabb halálnem. 37-38 éves csajszi kap majd 15-20 évet és akár fel is akaszthatja magát mert közel 60 évesen kijön a börtönből és jóformán már csak a nyugdíjas évek várnak rá.

Az Aventador se gyenge autó. Közel 1,6 tonna. És ugye elég gyorsan tud menni. :) Innen már egyszerűen kilehet számítani F=m*v-vel mekkora erőt képviselhet. Na ezért érdemes megtanulni vezetni ha már májerkedni akar vele az ember. A nagy erőt kordában kell tudni tartani. Még mielőtt megöl vele valakit.

Meg azért érdekes lenne tudni mennyivel ment. Mert egy hétköznapi autóval se történik semmi esőben jó gumikkal 100-130km/h-nál. Lazán lehet menni ennyivel autópályán még nagyobb esőben is. Egy Aventadoron meg gondolom komolyabb gumik és elektronika van, mint egy átlag autóban. Csakúgy nem fog megcsúszni / kisodródni.

(#49444) emvy válasza Dany007 (#49443) üzenetére


emvy
nagyúr

> F=m*v-vel mekkora erőt képviselhet

Mozgasi energiat akartal szamolni gondolom, 1/2mvv, az m*v az a lendulet..

while (!sleep) sheep++;

(#49445) Dany007 válasza emvy (#49444) üzenetére


Dany007
veterán

uh b.meg tényleg.... :(

(#49446) szőröscica válasza Dany007 (#49443) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyetértek javarészt, de annyit hozzátennék, hogy nem tudjuk a baleset okát és körülményeit. Lehet elbambult egy pillanatra, mert csörgött a telefonja, vagy lenyúlt vízért, stb. Ennyi elég ahhoz, hogy lefuss az útról egy kerékkel, amit nagyon nehéz megfogni, ha nem vagy tapasztalt sofőr. És máris odavágtad a szalagkorláthoz az autót.

Ha nem egy Lamborghini lett volna, akkor szóba sem került volna ebben a topicban az eset.

(#49447) Integra válasza Dany007 (#49443) üzenetére


Integra
titán

ne csak a gumi méretben gondolkodjatok, hanem a mintázatban is.
nekem is utcai engedélyes verseny gumim van az intin. az olyat betapad szárazon, hogy pislog az ember, ellenben esőben nem remekel, de ezt aki foglalkozik komolyabban autókkal és képzi magát, tudja is. csodák nincsenek. én autópályán esőben 100 alatt megyek vele, mert tudom, hogy nem szabad vele gyorsan menni.
az aventadorra sem egy esőgumit szerelnek, hiába van rajta, hogy esőben is használható. megkell kérdezni a sofőrtől, hogy erre vajon gondolt e. szerintem lövése sincsen erről. mert biztos, hogy 300-nál is tapad az a gumi, csak éppen esőben már 130nál is gáz lehet vele.. és szart sem ér az awd ha nincsen hozzá megfelelő gumi. esőben vérbeli sportautókkal nem nyomjuk, pont ezért. alapszabály.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49448) Dany007 válasza szőröscica (#49446) üzenetére


Dany007
veterán

Igen de itt megint visszakanyarodhatunk a rutinra meg a vezetési tudás részre. Én sem vagyok egy nagy sofőr és biztos nem vezetek jól egy tapasztalthoz képest, de én simán eszek / iszok vezetés közben a pályán. Anélkül hogy bármerre is mozduljon az autó. Városon belül nem ritka, hogy cigizek meg telefonálok egyszerre. Ettől biztos nem leszek népszerű itt, de mindig 100%-ig tudtam uralni az autót. Nyilván ha össze vissza csalingáznék emiatt az úton akkor nem csinálnám.

Tehát aki csak attól lefuttatja az autót a pályáról mert lenyúlt vízért, az tényleg nagyon tapasztalatlan / gyakorlatlan lehet.
De ahogy mondod nem tudhatjuk mi történt. Szerintem valószínűbb az, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett.

Egyébként amiért nagy hír lett belőle az nem csak a Lambo miatt van, hanem Dzsudzsák miatt is. A kettő együtt. És igen b...sza az emberek önérzetét, hogy egy focista szarrá töri a 100 millás autóját mialatt én meg várom hogy meghaljon valamelyik nagyszülő hogy vehessek egy 20 évnél fiatalabb autót, mert másképp nemfog menni... :) Persze én sem sajnálom tőle, inkább csak magamat... : )

@Integra:

Ebben igazad lehet. Ezt mondjuk nem tudtam. Én eső függvényében simán mentem a Mondeoval 130-at. A poén, hogy a középső sávban kellett mennem (Pesről Balaton felé) mert toltak le folyamatosan! Újabb típusú autókkal simán mentek 150-160-at közepesen szakadó esőben! És egy baleset se volt (akkor).
Ebből gondoltam, hogy jó gumival jó autóval nem gond ha az ember nem bohóckodik.

[ Szerkesztve ]

(#49449) !Overdose! válasza latyak17 (#49438) üzenetére


!Overdose!
őstag

Elég jól ismerem a Golf-okat, nekem is volt. Az 1.8-ast valóban kihagytam, az is egy vállalható alternatíva lenne, de nem fogyaszt érdemben kevesebbet, mint egy GTi és a menetteljesítmények között azért van különbség. Ezek a 90, illetve 110 lóerős TDi-k pedig elég megbízhatók és olcsón van hozzá szinte bármi. Nincs olyan drága alkatrész benne, ami meghibásodás esetén motorcserét indokolna.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49450) DeFranco válasza Dany007 (#49448) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én meg várom hogy meghaljon valamelyik nagyszülő hogy vehessek egy 20 évnél fiatalabb autót, mert másképp nemfog menni...

leszel te még nagyszülő... uramatyám

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.