Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Neoteric válasza Typhoon47 (#48350) üzenetére


Neoteric
addikt

"Minden szar" alatt mire gondoltok?
Csakmer a VW konszern elég tág, és pl a négykarikára sok mindent lehet mondani, de azt h szar.. talán nem. :U

PSN: ne0teric_sAN

(#48352) MunezXBK válasza Neoteric (#48351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt csak bitporkéra mondják. :D

(#48353) Kornel válasza MunezXBK (#48352) üzenetére


Kornel
veterán

nem szar... csak igaz rá, ami a prémiumokra általában: nem csak megvenni kell tudni, hanem fenntartani is, főleg igaz ez, ha már elmúlt 5 éves.

(#48354) MunezXBK válasza Kornel (#48353) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én tudom, hogy nem szar...írtam is nemrég, hogy bitpork állandó hibakereső módban használja. :D

+ az enyém 4 évvel idősebb az övénél. ;)

(#48355) Kornel válasza MunezXBK (#48354) üzenetére


Kornel
veterán

tőletek vennék audit, annyi biztos ;)

(#48356) MunezXBK válasza Kornel (#48355) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

(#48357) 8th válasza Neoteric (#48351) üzenetére


8th
addikt

Erre. Minden ami a fejlettebb országokból a szigorodó környezetvédelmi normák miatt kiszorul az ott landol Kínában vagy Indiában Nézd a darabszámokat. 2010-ben a Volkswagen 224.500 darab mk2 !!! Jettát és 210.000 Santanát adott el. Két környezetszennyező őskövület. Egyiket 1984-ben másikat 1981-ben mutatták be európában. Hiába volt párhuzamosan kapható az európai VW Jetta faceliftes FAW Jetta néven a régi Jettát csak 2011-ben száműzték végleg, a Santanát pedig tavaly váltották le egy új modellre. Ezek a piacok gyakorlatilag bármit felszippantanak aminek négy kereke van és gurul mindegy, hogy mennyire elavult vagy, hogy mennyire környezetszennyező.

(#48358) Psychonaut válasza zenke (#48349) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jó autó, jó motor, a konkrét modellekről az Opel topikot kérdezném meg, egyik sem tűnik rossznak, de nekem annyira nem is szimpatikusak.

(#48359) Dr.Zoo válasza 8th (#48357) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:)

Totalcar cikk, első mondat: Egy angol pénzember a haszon reménye nélkül fejleszttette ki az OX nevű haszonjárművet...
Nyehehehe... Persze. Nem csak a "nagyok" húznak hasznot mások nyomorából...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48360) Dr.Zoo válasza zenke (#48349) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az ezüstön kormányt cseréltek, váltógombot, és váltószoknyát. (szerk: de pedálsort elfelejtett, a kis butus)
De direkt úgy fényképezte, hogy ne látszódjon a vezető ülés oldala.
Ott gondolom lehetne látni, mennyire van kikopva, a km óra állása meg annyi, amennyit szeretnél látni.. :DDD
A másikba belefolyt úgy 2 liter szilikon, kereskedő árulja, akármennyi lehet benne.. (kormány itt talán nem volt cserélve, de fényesre van szilikonozva :D )

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48361) Kornel válasza Dr.Zoo (#48360) üzenetére


Kornel
veterán

aztán meg jönne a sz*ropel szöveg :))

(#48362) Dr.Zoo válasza Kornel (#48361) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja, énis anno kereskedőtől vettem első autóimat, volt egy 1.7 astra szívó dízel fapad lépcsőshátum, imádtam... Folyt az adagoló, és így evet 5 litert.. Elvileg 170.000 vettem, gyakorlatilag a mecha óra visszapörgött egy fél év alatt 350-re :D.
Néztem mint rozi a moziban, én 380-al adtam el...
Aki megvette, rendberakta, kilakatolta, visszaterke "természetesen" 180-ra, aztán keresett egy madarat.
Ezért röhögök amikor a friss tulajok megveszik álmaik netovábbját, egy dízel opelt, vagy egy kombi dízel passatot, és leírja a népítéleten, hogy mekkora szarok már ezek itt kéremszépen, mert a fél autót ki kellett cserélni..
Ja.
Az hogy csóró kb. 500e km-el vette meg, persze 170e mutatott az óra, az eszébe nem jut..
Minden ilyen visszatekerősnek levágnám a kezét.
Egyébként baszhatjuk a műszakin lefényképezett műszerfalat is, mert nemrég a passatklubbon egy kolléga kérdezte hogy ugye már fényképezik a km óra állást igaz? mondtuk, hogy már kb. két éve..
Válasz: húha, akkor gyorsan el kell menni visszapörgetni... No comment.
(ennyit a szervízkönyves, megkímélt kocsikról...)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48363) bitpork válasza Kornel (#48355) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tőlem tuti nem, mert nem eladó :DDD

#48362 Dr.Zoo : Erre okosék már kitalálták az óra csoport cserét v szimplán a jeladó kikötést. gyönyörűen lehet vele pár 10k-t csalni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48364) Mawyx válasza bitpork (#48363) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem birom felfogni miért nem lehet annyin hagyni amennyi :U Én is 180-nal vettem :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#48365) bitpork válasza Mawyx (#48364) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az utóbbi két kocsimnál szempont volt a 200k hoz minél közelebb óra állás. Sikerült is mindkét alkalommal 5k km-n belül maradni :) És legalább tudtam (na jó sejtettem) hogy mit veszek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48366) zenke válasza Dr.Zoo (#48360) üzenetére


zenke
aktív tag

A szürkébe ha valós a 255e km az annyira nem is vészes. Ezeknél a dudagomb szokott kikopni azt tudom, lehet azért cserélte :F

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48367) zolikaDB válasza zenke (#48366) üzenetére


zolikaDB
veterán

A dudagomb egy egységet képez magával a kormány "fedlapjával", vagy hogy mondjam... Ami nem más, mint az airbag is egyben. Ezt lehet cserélni a kormánytól függetlenül is.

(#48368) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Skacok!
Melyik webshopot ajánlanátok olaj+légszűrő-betét+pollenszűrő(utastéri szűrő:) vásárlásához?
Annyit nézegettem már, hogy befájdul tőle a fejem. :F A legjobb, hogy a motorolaj-ajánlókhoz képest például a márkakereskedés mást töltött tavaly, meg ami már itt is többször elhangzott, ahány bolt, annyi ajánlat.
A kocsim: Honda Civic 1.8 ES (aut.) 2008-as sedan.
Castrol Edge Professional 5W30 LL04-et töltöttek tavaly aranyáron, most lezsíroztam, hogy bevihessem én az anyagot számlával, nekik csak a munkadíjat kell fizetnem, meg a gyári szűrőt a kedvezményes assistance miatt.
Valakinek ötlete? Előre is köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#48369) zolikaDB válasza Bigemperor (#48368) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahol kedvezményed van... Unix, Láng, Bárdi...

(#48370) adorjant válasza zenke (#48366) üzenetére


adorjant
senior tag

Az én Astrám 317e kilométert futott ,és még megvan a bőr erezete a kormányon. Dudagomb széle éppcsak kopott,szakadni kb 10 év múlva fog :)

(#48371) Bigemperor válasza zolikaDB (#48369) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Osztán hunnajd vóna kedvezményem? :DDD
UNIX-kártyám van, de az sokat nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#48372) Kornel válasza adorjant (#48370) üzenetére


Kornel
veterán

biztos nem "erős" a kezed :DD

(#48373) zoo8800 válasza Bigemperor (#48368) üzenetére


zoo8800
veterán

Nemrég a kauffernél vásároltam, Unix árak -30%.

rip and tear, until it is done

(#48374) Dr.Zoo válasza zenke (#48366) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha tutira valós (?) (lásd feljebb, műszaki előtt visszatekerem, ) lehet még durrant a lufija...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48375) zenke válasza Dr.Zoo (#48374) üzenetére


zenke
aktív tag

Ha jól meg van csinálva nem nagy gond elvileg?!

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48376) Qru


Qru
MODERÁTOR

"csak le kell vetkőznünk természetes gátlásainkat, és kitaposni a belét a kismókusnak, aki egy kegyetlenül hosszú áttétellel próbál lendületbe hozni egy tartálykocsit"

Superb 1,6 TDI.

#nincsbennetarcsi

(#48377) FerNandor válasza Bigemperor (#48371) üzenetére


FerNandor
őstag

szegedi kovácsautó.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48378) Kornel válasza Qru (#48376) üzenetére


Kornel
veterán

azért 1535 kg-hoz ilyen motort rakni...
kicsit vicces :D

(#48379) FerNandor válasza Kornel (#48378) üzenetére


FerNandor
őstag

hát, mint a korábbi octaviához a 68 lovas sdi :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48380) Dr.Zoo válasza zenke (#48375) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha jól meg van csinálva... Itt a HA szón van a hangsúly, ha eladásra lapátolták össze, ha magának rakta össze, ha gányolva javították a sufniba.. stb. :(
Ezt csak egy kasznis szakember fogja neked megmondani tutira, ott a helyszínen.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48381) whitezo88 válasza Kornel (#48378) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ahogyan 1.3 meg 1.4 szívót a másik, 1.3 tonnásba:
[link]
[link]

vezettem 1.4-es benzin sedant, borzalmas. nem megy, lefullad, varrógép... és ez még friss jogsival volt ahol nem sok autó volt a hátam mögött. más kérdés hogy már a 118 lovas 1.9 318i is kevéskének érzem városon kívül. mert az is sajnos, rövid az ötös, de négyesbe se húz annyira ahogy néha kéne. nem rossz de 150 ló (320i) már jobb lenne ;]

[ Szerkesztve ]

(#48382) DeFranco válasza zenke (#48375) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hogy neked nem csinálnak meg egy durrant légzsákot működőre egy eladásra szánt autóban, az tuti. De megtartásra szántban is horror. Nem a légzsák a drága, hanem a kompjuta, amit tudtommal szintén cserélni kell, különben csak darabra lesz meg a rendszer, nyílni nem fog.

(ezt azért valaki cáfolja vagy erősítse meg, én is csak hallomásból tudom így, de jelenleg meglehetősen biztos vagyok benne, hogy így van, nem a szél fújta a fülembe, az biztos, csak nem tudom megnevezni a forrást)

[ Szerkesztve ]

(#48383) Kornel válasza FerNandor (#48379) üzenetére


Kornel
veterán

-azért az az octavia más célcsoportnak készül(t)...
-amire használták mo-on (taxi), arra tökéletes volt, városba/országútra elég volt, és nagyon keveset evett, és nagyon megbízható volt.
-ez a kocsi nem ilyen célra készül, fő előfordulási helye az autópálya lesz, oda azért kell a nagy(obb) motor.

(#48384) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nekem ez újdonság, de emiatt maxirespect a Skodának, és ezzel nagyon megnyertek engem, ha "arra" kerülne a sor: Twindoor

(#48385) szőröscica válasza Bigemperor (#48368) üzenetére


szőröscica
addikt

Formula3000 webshop.
Arra keszulj fel, hogy nem csak munkadijat, hanem veszelyes hulladek kezelesi dijat is kell majd fizetned, ha Te viszed az olajat.

(#48386) bitpork válasza Qru (#48376) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem spec nagyon bejön a superb :B igaz az 1.6-os motort én sem tartom alternatívának, de egye fene mereszteném benne a fenekemet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48387) JanR válasza zolikaDB (#48384) üzenetére


JanR
addikt

Én is nézegettem, de egyenlőre még magas az ára az én pénztárcámnak.

(#48388) zolikaDB válasza JanR (#48387) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, de 5 évesen jó alternatíva lesz. Ja igen, a "gyengébbik" 2.0-s dízeltől kell félni? Mert ha jól tudom, a közös nyomócsöves 170 lovassal nincs gond.

(#48389) Dr.Zoo válasza bitpork (#48386) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekemis, De akkor MI Kovács urak vagyunk :DDD
Mondjuk én dízelt vennék, és azonnal tolnám szoftver átírásra...
A gyári szoft egy trágya.. :(

Van egy jó sztorim ezzel a szoftver buherálással kapcsolatban... :D
Érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48390) Psychonaut válasza bitpork (#48386) üzenetére


Psychonaut
addikt

Inkább a 3.6 FSI kellene 4x4-ben, mi? :D

(#48391) Qru válasza bitpork (#48386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én a Passatott jobban szerettem, sokkal kényelmesebb volt. Ha most megkérdezné bárki, hogy maradjon a 1,5 éves Superb vagy kérem-e vissza a 10 éves Passatot gondolkodás nélkül kérném vissza az utóbbit. De ez ugye nem kívánságműsor... :D

#nincsbennetarcsi

(#48392) -v- válasza bitpork (#48386) üzenetére


-v-
addikt

Nekem is.. sőt nekem a design is kifejezetten tetszik..

(#48393) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#48389) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#48394) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kellene benzines már, teljesen betraktorosodtam :DDD
Viszont egy 2 literes olajkályhával tökéletesen elKocsisUrasodnék :) Jah és természetesen kombiban :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48395) -v-


-v-
addikt

Hosszú razziába fogtak a rendőrök

Na, kezdődik a g***zés :(((

Ekkora autóba mint a superb nekem se kéne benzines, diesel automatával.. legalább nem kell megállni annyit tankolni.

[ Szerkesztve ]

(#48396) Balupapa válasza Dr.Zoo (#48389) üzenetére


Balupapa
senior tag

:K

_-=*WheelWhores*=-_

(#48397) JanR válasza zolikaDB (#48388) üzenetére


JanR
addikt

Szerintem 5 év múlva se veszek diesel autót :D Sokat megyek vele, de nekem akkor sem éri meg.. vagy is, nem akarom, hogy 1 alkatrész annyiba kerüljön mint egy komplett benzines motor.

(#48398) Kornel válasza JanR (#48397) üzenetére


Kornel
veterán

á hülyeség, okosban megveszed 30k-ból :C :W

(#48399) Balupapa válasza Kornel (#48398) üzenetére


Balupapa
senior tag

vagy ha mégokosabb márkaszervízben 300kból :C :W
számlával. "garanciával".

_-=*WheelWhores*=-_

(#48400) JanR válasza Kornel (#48398) üzenetére


JanR
addikt

Nem fogom megmagyarázni, számomra nem jön be a diesel. Részemről lezártam a dolgot.

mod: Jó, kicsit túlreagáltam, csak az ismeretségemben, mikor feljön ez a téma és én ragaszkodok a benzinhez, akkor sűrűn ba**tatnak vele, hogy miért. Pedig nem is 1 közülük, csak költ az autójára, hogy egyáltalán használni tudja... na mindegy. Elsiklottam a pojén felett most :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.