Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) bitpork válasza Kornel (#49745) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mea Culpa :R

giigz: peros?!

DeFranco: Nana, én előbb voltam helikopter mint te hokedli ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49752) giigz válasza DeFranco (#49750) üzenetére


giigz
veterán

didros kolléga kifogta a legjobb helyet :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#49753) DeFranco válasza giigz (#49752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szóbeszéd (-nél egy kicsit megalapozottabb), emlék, és régenvolt... de hogy volt ilyen Kecsón az biztos, és ha helyi, akkor tudni fogja, hogy ez volt-e vagy másik. Ezért fogalmaztam meg kérdő módban.

de úgy emlékszem ez, mert a Széchenyiben volt az biztos, és arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#49754) footy válasza !Overdose! (#49733) üzenetére


footy
addikt

En nem ertek kulonosebben a temahoz, de Magyarorszagon 5 Ausztriaban pedig 2 gumis ugyanezt tette/mondta.

(#49755) didros válasza DeFranco (#49753) üzenetére


didros
senior tag

Nem Kecskeméti vagyok, csak Kecskeméthez közel lakom. Konkrétan erről az esetről nem hallottam, de attól még símán el tudom képzelni. :-) Az biztos, hogy elég "érdekes" arcok ülnek ott benn...
Akartam is kérdezni egyébként, hogy ilyen esetben hogyan tudja bebiztosítani magát az ember? A papírokon már csak az eladó és az én adataim szerepelnek majd gondolom. A közvetítőről semmi.
Nyugtalanít a dolog, mert eléggé parás vagyok. Azt hiszem el is felejtem én inkább azt a focust.

(#49756) giigz válasza didros (#49755) üzenetére


giigz
veterán

Kérd el a forgalmit, utána okosabb leszel. Ha nem adja oda, akkor mondd meg neki, hogy viszlát :D

(#49757) FerNandor válasza didros (#49755) üzenetére


FerNandor
őstag

inkább az egész kereskedést ;] ilyenekkel fölösleges foglalkozni, megspórolsz idöt, energiát, idegeskedést.

ilyen sztorit én is hallottam, nem rég történt, használt autó, de az pár milliós volt 2-3. lemásolták a kulcsot és gps jeladót is raktak az autóba..

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49758) Qru válasza bitpork (#49746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, az első lökösön látszik, hogy nem ugyanaz az árnyalat.

mod

Egyébként érdemes itt is körbenézni időnként annak aki használt kocsit keres: [link]

Haver innen vette az Insignia kombiját, ki lehet fogni időnként jó verdákat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49759) MunezXBK válasza FerNandor (#49757) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyen felénk is történt párszor. :D

(#49760) bitpork válasza Qru (#49758) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd az összes banknak van netes licit oldala. Szerintem sok jót nem lehet rajtuk-bennük találni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49761) Qru válasza bitpork (#49760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézegetni kell őket, ki lehet fogni időnkét jó verdákat.

#nincsbennetarcsi

(#49762) !Overdose! válasza footy (#49754) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én leírtam az érveimet, engem nem lehet meggyőzni ebben a témában, de azért kíváncsi vagyok, hogy aki előre tenné a jobb állapotú gumit vajon mivel indokolja?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49763) Kornel válasza !Overdose! (#49762) üzenetére


Kornel
veterán

en leirtam. olvass vissza.

(#49764) Integra válasza footy (#49754) üzenetére


Integra
titán

ez tökjó, akkor neked előre kell tenned a nagyobb profilú gumit, problem solved :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49765) didros


didros
senior tag

Egy haverom azt mondja, hogy ő sohasem venne kombit, mert mindegyik nyekereg, furcsa hangokat ad ki főleg kanyarokban. :D Szerintetek van ennek valami igazság-alapja? Az olcsóbb szegmensben persze. Gondolom egy A6-os audi kombi már jobban össze van rakva.

(#49766) szőröscica válasza didros (#49765) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy kombi mindig hangosabb mint ugyanazon modell szedánja, de sokkal praktikusabb, rendesen lehet pakolni.

(#49767) bitpork válasza didros (#49765) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jól össze van rakva de egy használt, 8+ éves kocsinál már nem nagyon van hangtalanság...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49768) aphra2 válasza !Overdose! (#49762) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pl : ...azzal .hogy még az életben nem akart kitörni az elsőkerekes kocsim hátulja , se hóban , vagy jégen (ezt csak kézifékkel tudtam elérni) se nagy tempónál , ellenben forszírozott menetnél (tél vagy nyár) csak a pofáját tolta kifele mindig a kanyarban , ....leánykori nevén alulkormányzott volt :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#49769) Qru válasza !Overdose! (#49762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A jobb gumi kell hátra, mert a úrvezetők kb 90% rosszabul tudja kezelni ha a kocsi fara tör ki, mintha az orrát tolná a kocsi.

#nincsbennetarcsi

(#49770) EQMontoya válasza aphra2 (#49768) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát én már raktam keresztbe első kerekest nem önszántamból. Nem volt jó. Akkor tolja az orrát, ha a gázon állsz, tehát kigyorsításnál. De ha sok, akkor nem a gázon állsz a kanyarban, hanem tartod az íven. Na olyankor a feneke indul meg, mert nincs benne súly.

Same rules apply!

(#49771) didros válasza bitpork (#49767) üzenetére


didros
senior tag

Éppen azt figyelgetem, hogy térfogatra nem is olyan sokkal nagyobb a kombik csomagtere, mint a sedanoké. Lehet nem is kellene annyira ragaszkodnom a kombihoz. Az az évi 1-2 kiruccanás még elmenne azért sedannal is.

(#49772) szőröscica válasza didros (#49771) üzenetére


szőröscica
addikt

Nono!

A kombik csomagtere mindig a rolóig van megadva. Egy kombit könnyen pakolsz, nagy nyíláson keresztül, és akár plafonig. Egy szedánnál meg van 400 litered, amit megtöltesz valahogy azon a kis lyukon keresztül.

Kicsit túlozva egy kombi csomagtere ott kezdődik, ahol a szedáné véget ér.

[ Szerkesztve ]

(#49773) giigz válasza didros (#49771) üzenetére


giigz
veterán

Térfogatilag nem sokkal több, de pakolhatóságra ég és föld. Nekem sedan van, az enyémmel nem nagyon szoktunk utazni menni, de amivel megyünk, az is sedan, és semmi olyat nem viszünk, ami ne férne el a csomagtartóban. Nagyon jó a kombi, de el kell tudni dönteni, hogy van-e rá szükség, vagy nincs.

(#49774) bitpork válasza didros (#49771) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát...nekem Gazsiban ha lehajtom az ülést akkor befér 1,5 paletta ruha olyan 1.4xx m³-be. Szerintem nem olyan kicsi a különbség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49775) giigz válasza bitpork (#49774) üzenetére


giigz
veterán

De ő nem akar szállítani ilyen dolgokat, a nyaralásra meg beférnek a táskák a sedanba is simán vagy az 5 ajtósba :)

(#49776) szőröscica válasza giigz (#49775) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem biztos az. Egységnyi pénzért sokkal praktikusabb a kombi, szóval aki racionálisan választ autót, nem is néz mást. Az viszont tény, hogy a szedánok általában szebbek. :)

(#49777) Balupapa válasza szőröscica (#49776) üzenetére


Balupapa
senior tag

és a kombik a szegények kocsija, mig a kupé a gazdagoké ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#49778) EQMontoya válasza szőröscica (#49776) üzenetére


EQMontoya
veterán

Coupe, sedan, liftback, kombi. A szépségtől a praktikum felé közeledve. Valahol mindenki megköti az alkut. :)

Same rules apply!

(#49779) TaaT válasza EQMontoya (#49778) üzenetére


TaaT
veterán

miaza liftback?

Give them hell Ukraine!

(#49780) didros válasza szőröscica (#49776) üzenetére


didros
senior tag

Nekem egy-két típusnál kifejezetten tetszenek a kombik is, de ez a zajosság elbizonytalanított kissé. Most azt gondolom, hogy ha nincs kifejezetten szükség a nagy csomagtérre, akkor jobb választás a sedan, az jobban "egyben van". :-)

(#49781) EQMontoya válasza TaaT (#49779) üzenetére


EQMontoya
veterán

5dr, ami "lejtős hátú", tehát nem kombi.

Same rules apply!

(#49782) szőröscica válasza didros (#49780) üzenetére


szőröscica
addikt

Na azért nem kell arra gondolni, hogy az egyik majd szétesik, a másik pedig síri csöndben utazik. Inkább arra, hogy mivel a kombi egy nagyobb légtérből áll, ezért kicsit "kongósabb". De ezt bőven ellensúlyozza, hogy sokkal praktikusabb. Ha csak egyszer kell valamit pakolnod, ami nem fér be a szedán csomagtérajtaján, már megérte a kombi. Pl. egy tévét hazavinni. Vagy bármi egyéb. Én tapasztaltam már mindkét autótípust, szedán nem kellene még egyszer. Vagy coupé, mert az tényleg szép, vagy kombi/egyterű, mert az meg praktikus.

(#49783) emvy válasza szőröscica (#49782) üzenetére


emvy
nagyúr

> Inkább arra, hogy mivel a kombi egy nagyobb légtérből áll, ezért kicsit "kongósabb".

Nem, a szelzaj az egyik lenyeges kulonbseg.

> Ha csak egyszer kell valamit pakolnod, ami nem fér be a szedán csomagtérajtaján, már megérte a kombi. Pl. egy tévét hazavinni.

Miert erne meg ennyitol? Akkor a teherauto a legjobb valasztas? Manapsag majdnem minden nagyobb muszaki cikket hazhozszallitanak. Ha evente egyszer kene egy nagyobb auto, akkor berelsz/kolcsonkersz/szallittatsz. Ez is egy megoldas. Es akkor a maradek 364 napon egy halkabb/neked jobban tetszo autoba szallhatsz be esetleg. Persze ez csak azokra vonatkozik, akinek a szedan jobban tetszik.

while (!sleep) sheep++;

(#49784) TaaT válasza EQMontoya (#49781) üzenetére


TaaT
veterán

"tehát nem kombi"

és nem hot hatch. szal pl skoda octavia 5ajtó? :)

Give them hell Ukraine!

(#49785) szőröscica válasza emvy (#49783) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor mondhatnám a horgászást. Vagy bármi egyebet, ami egy hobbi, vagy viszonylag gyakori élethelyzet, ahol jó, ha nagy, könnyen pakolható csomagtered van. Persze megoldhatók ezek egy szedánnal is, de tapasztalatból mondom, hogy a kombi ilyen téren sokkal kényelmesebb.

Taat: liftback az az autó, ahol a csomagtérajtó együtt nyílik a hátsó üveggel együtt. Ezeknek jellemzően van hátsó ablaktörlőjük is. Ilyen a skoda octavia is.

[ Szerkesztve ]

(#49786) didros


didros
senior tag

Én nem vagyok benne biztos, hogy egy sedannak kisebb a csomagtere mint egy "liftback"-nek. a sedannak hosszabb a fara.

(#49787) bitpork válasza didros (#49786) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De a töltő nyílás egy szopóálarc. Plusz az 5. ajtó hiányában vannak fix merevítők általában amik akadályoznak hiába a lehajtható ülés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49788) LuckyL válasza Kornel (#49735) üzenetére


LuckyL
őstag

négy egyforma gumit kell venni és évente lehet cserélgetni őket elől-hátul
ha pedig gumi sérülés miatt cserélni kell 2 db-ot akkor így biztonságos, hogy hátra kerül az új pár
ezzel lehet vitatkozni, csak nincs értelme

cryptot minden termékemért elfogadom

(#49789) TaaT válasza szőröscica (#49785) üzenetére


TaaT
veterán

"liftback az az autó, ahol a csomagtérajtó együtt nyílik a hátsó üveggel együtt. Ezeknek jellemzően van hátsó ablaktörlőjük is."

ezzel a magyarázattal az a problem hogy mindez igaz a hatch back autókra is :) lásd Golf4

De tudod mit, így lesz az igazi :) liftback az a sedan, ahol a csomagtérajtó együtt nyílik a hátsó üveggel. Ezeknek jellemzően van hátsó ablaktörlőjük is.

Give them hell Ukraine!

(#49790) bitpork válasza TaaT (#49789) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bazz h mekkora szólovag vagy :C

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49791) zoo8800 válasza giigz (#49709) üzenetére


zoo8800
veterán

Legyél hardcore. Átlósan tedd fel a jobb és a kopottabb párt. ;] ;]

rip and tear, until it is done

(#49792) Napfénysüti válasza TaaT (#49701) üzenetére

Nálam pont így van. Minden a helyén csak a hátsó dob egy kicsit sportosabb és már ettől tök más a hangja.
Bár lehet lassan a katalizátoromra ráférne egy csere. :B

Més que un club!

(#49793) Buster17


Buster17
addikt

3 ajtós audi a3 -at lecseréljük 2006-os citro berlingóra. Jó ötlet? jó

(#49794) johnny82 válasza johnny82 (#49463) üzenetére


johnny82
őstag

Tegnap elmentünk megnézni és elvitték 15 perccel előttünk. Nem biztos, hogy megvettem volna, de kíváncsi lettem volna rá.

(#49795) aero. válasza bitpork (#49767) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ott a teljeskörű állapotfelmérés, szinte mindig felrakják a hirdetéshez PDF-ben, abból kiderül sokminden. Már csak a helyes tér-idő értékeknek kell egyezni és megelőzni a neppert. :D

(#49796) footy válasza !Overdose! (#49762) üzenetére


footy
addikt

Indoklaskent olyanokat mondtak, hogy egyszerre kopjon a garnitura es a hajtott kerekre kell a nagyobb tapadas.

(#49764) Integra
amig nem erzem hatranyat, addig felolem cserelgehetik ugy ahogy jonak latjak

(#49797) neduddki válasza !Overdose! (#49762) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nerm elol van a dunlop es hatul a yoko esoben egy megvaltas
amugy mar parszor elirtam en mierrt rakom elroe a jobbat kereso rlz:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49798) footy válasza EQMontoya (#49778) üzenetére


footy
addikt

Mondjuk Alfabol szerintem pont a kombi a legszebb. 156/159 :nyalcsorgatas:

(#49799) FerNandor válasza didros (#49765) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem nem tünik hangosnak, azért mert kombi. ami hátulról jött zaj az a roló volt, picit nyekergett, de raktam kis szivacsot a foglalatába és most kussol. ami nyekeregni tud, az az ajtók gumi- és plüss-szerü tömítése, ahogy csúszik a fémen, de egy kis szilikon ezt is megoldja. viszont ezt csak füves, göröngyös úton tapasztaltam.
[link] az ablak körüli gumiszigetelés közvetlenül az ajtón van, tehát ha becsukod, akkor felülröl és oldalról a csupasz kasztnival találkozik. ott tud nyekergö hangot adni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49800) Qru


Qru
MODERÁTOR

Aral olajokról mi a vélemény? Ajánlott kategória?

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.