Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) werszomjas válasza TaaT (#33992) üzenetére


werszomjas
őstag

Elfogadnám, jó ez a festés, meg önmagában a subaru is.

Van szerencsém néha egy boxer diesel legacyval közlekedni, hihetetlenül stabil, mintha odaragasztották volna az útra :)

Már csak a symmetrical awd miatt érdemes lehet rajtuk gondolkozni, kényelmes, jól fogyaszt (diesel), és megy mint az állat :DDD

Egy gond van velük, drágák :(

üdv

(#34002) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Az alábbi két autóról kérnék véleményt:

MAZDA 3

MITSUBISHI LANCER

Egy hasonló motorral szerelt Focushoz képest több problémával, költséggel lehet számolni?

(#34003) hdman válasza neduddki (#33996) üzenetére


hdman
őstag

Hát, igen :)

Viszont szerintem nem éri meg a fix lendkerekes variáció, mert nem annyival olcsobb, mint amennyi kárt okozhat...

Azon kívül ez már nálam kimeríti a gányolás fogalmát.

----

Most jöttem a szerelőmtől, szépen alakulgat a transformer transporter:

- vezérlés
- gázolaj, pollen, levegőszűrő
- olajcsere

pipa, a többi is hamarosan meglesz aztán hadra fogom :)

Neve még mindig nincs, majd a rendszámából kitalálok neki valamit, de az még nincs meg :))

Sopron city :)

(#34004) _NCT válasza H A M M E R (#34002) üzenetére


_NCT
őstag

Én a 3 közül a Mazdára szavazok. Focus-okkal sincs baj, szart mindenből ki lehet fogni, még bömbiből is.

(#34005) 8th válasza hobizoli (#32579) üzenetére


8th
addikt

(#34006) Typhoon47 válasza H A M M E R (#34002) üzenetére


Typhoon47
őstag

szerintem még kevesebbel. mind a kettő jó vételnek néz ki.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#34007) alibaba78 válasza hdman (#34003) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha mar szoba kerult a szerviz, en is tegnap jottem haza a szerelotol. Elso komplett atvizsgalas. A kotelezo szerviz: vezermuszij, olaj, gaz, szurok csereje + egy erzekelo, ami miatt a klima folyamatosan megy, jobb hatso kerek csapagyas, tehat csere, es 2 gumi, meg persze futomuallitas kerul osszesen 180k-ba atszamitva, amire azt a valaszt kaptam, hogy olcsobb, mint Magyarhonban. :)

Masodik korben kormany vezermu csere, mert kopog, 2 zsaner az elso ket ajtoban ujabb 180k osszesen kb.

A kettos tomegurol meg nem volt szo, az egyelore jonak tunik. Abs lampam nem eg vmiert, de a szamitogep nem dobott hibat, ugyhogy az mondta a szerelo, az rendben van. A lenyeg, hogy az elso korben megtortent szervizzel mar haza tudok menni Magyarorszagra. :)

[ Szerkesztve ]

(#34008) Mágus2 válasza alibaba78 (#34007) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kormánnyal mi a helyzet :F még mindig rossz oldalon van. :DDD

(#34009) m3tr0 válasza 8th (#34005) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ezt már linkeltem egyszer én is..de azóta se találok rá szavakat. :DDD :O

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#34010) werszomjas válasza Mágus2 (#34008) üzenetére


werszomjas
őstag

Jajj, nosztalgia, de régen hallottam már ezt a poént :DDD

Kb 3évig használtam itthon jobb kormányos angol rendszámos autót, de ezt a: "hibás a kocsi, rossz helyen van a kormány" poént majd mindenki elsütötte, a végén már kicsit nagyon uncsi volt :DDD

üdv

(#34011) alibaba78 válasza Mágus2 (#34008) üzenetére


alibaba78
őstag

Amikor hazahoztam nem vettem eszre, de a parkoloban, egyesben gurulva, ha jobbra tekerem a kormanyt, tekeres kozben koppanast lehet hallani, ketszer is. Aszonta a mester, nem gombcsuklo. Ejj, szopi. :(

(#34012) hdman válasza alibaba78 (#34007) üzenetére


hdman
őstag

golf gti felni?

Sopron city :)

(#34013) giigz válasza alibaba78 (#34007) üzenetére


giigz
veterán

Kint fogod használni? Gondolom Magyarországra nem vettél volna jobbkormányosat.

(#34014) alibaba78 válasza giigz (#34013) üzenetére


alibaba78
őstag

Felarban te nem vettel volna? Az elkovetkezendo fel evben otthon fogom hasznalni (hacsak el nem lopjak), aztan meglatjuk. Ha maradunk, az auto is marad. :)

(#34012) hdman: Jah, de jol all neki. ;]

(#34015) MunezXBK: Erre nem is gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#34015) MunezXBK válasza alibaba78 (#34014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mekibe tréfás lesz beállni itthon. :D

(#34016) giigz válasza alibaba78 (#34014) üzenetére


giigz
veterán

Ez a saját véleményem, de én nem járnék jobbkormányos autóval itthon, mindegy mennyibe is kerül.

(#34017) alibaba78 válasza giigz (#34016) üzenetére


alibaba78
őstag

Megkerdezhetem, miert?

Persze, mert azt szoktad meg, nem (bal kormanyost)? En mar itt csinaltam meg a jogsit, es itt vezetek egy eve. Nekem a bal kormany lenne furcsa. Nyilvan lesz kellemetlensegem a jobb kormanybol, de talan konyebb a mekin tullepni, mint megszoknom a masik oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#34018) MunezXBK válasza giigz (#34016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1x mentem itthon jobbkormányos vassal, automatával...sikítva menekültem belőle. :D

(#34019) hdman válasza alibaba78 (#34014) üzenetére


hdman
őstag

Nekem is tetszik, szép ez a felni!

Munez: spar parkolóban is necces, (legalábbis sopronban :) )

giigz: +1

Sopron city :)

(#34020) Mágus2 válasza alibaba78 (#34017) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Előztél már vele itthon??? Nem is beszélve arról, h mindenkinek szétvilágítod a szemét. :(((

(#34021) Balupapa válasza Mágus2 (#34020) üzenetére


Balupapa
senior tag

de ocsó vót a gti fölnis passzát :U :W
osztom a véleményed.

_-=*WheelWhores*=-_

(#34022) alibaba78 válasza Mágus2 (#34020) üzenetére


alibaba78
őstag

Mire fel ez a felhaborodas? Honnan tudod, mit fogok kezdeni, amikor hazamegyek? Elso dolgom egyebkent, hogy a lampakat atallittatom, mar le is beszeltem a sogorom szerelojevel. :U Az elozes pedig helyzettol fugg, ha latok, elozok, ha nem, akkor nem. Problem?

(#34021) Balupapa: Es ez miert baj? Bantja a lelkedet? Komolyan mondom, mar banom, hogy ideirtam. :(((

[ Szerkesztve ]

(#34023) MunezXBK válasza alibaba78 (#34022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha tolatva mész, jó helyen lesz a kormány. :D

(#34024) Balupapa válasza alibaba78 (#34022) üzenetére


Balupapa
senior tag

hiába állíttatod át a lámpát, nem lesz ugyan az! Ez egy tévedés :)
no offense, de ennyi erővel mindenki vehetne itthon kintrol jobb kormanyos autokat mert ócó, csa nehogy adódjon olyan szituáció a forgalomban hogy emiatt ne tudj megfeleloen reagálni. mert nem könnyű.

(#34023) :DDD :DDD :DDD :K

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#34025) Mágus2 válasza alibaba78 (#34022) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljesen normális hangnemben írtam szvsz.
Nem értem mi ez a kirohanás,leírtam a véleményemet. ;) Előzni nem fogsz vele egyedül, ha igen akkor imádkozzon mindenki. :O
Ha mindenki, mindenben egyetértene, akkor mi értelme lenne a fórumnak :F

Én kérek elnézést, h félreértettél, nem irigylem tőled az autót, vehettem volna ilyet bal kormányosban.

[ Szerkesztve ]

(#34026) lorcsi


lorcsi
veterán

(#34027) werszomjas válasza MunezXBK (#34015) üzenetére


werszomjas
őstag

Illetve a parkoló házakban, a sorompónál megállva "nyomja meg a gombot a jegykiadáshoz" :)

Kicsit nyújtózkodós, de megoldható :DDD

(#34020) Mágus2 # urban legend, hogy nem lehet előzni, több évig vezettem napi szinten itthon jobbkormányos autót, városban, pályán, országúton, mindig tudtam előzni, ha akartam, persze a türelmetlen, minden veszélyes előzésbe belemenő vezetőknek nem ajánlott, bár azok balkormánnyal is felkenődnek a szembejövőre.
A lámpát nem is muszáj cserélni, kapható fénytörő matrica külön erre a célra, ami kiküszöböli a vakítást.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#34028) alibaba78 válasza Balupapa (#34024) üzenetére


alibaba78
őstag

Annyival nem olcsobb, hogy megerje innen venni, kijonni erte, hazamenni vele. Es bele kell kalkulalni azt is, hogy mi van akkor, ha nem az lesz a szemed elott, mint ami a hirdetesben.

Honnan tudod, hogy nem lesz ugyanaz? Tan csak nem van tapasztalatod benne? :U A titok nyitja szerintem, az ovatos vezetes. Ha pedig mar megvan a tapasztalat, akkor lehet lazabban is (SZERINTEM).

(#34025) Mágus2: A velemeny, a es a stilus kozott van kulonbseg. Arra pedig magasan tojok, hogy mit vehettel volna, es mit vettel. Leirtam a problemamat, te pedig letamadtal. Hagyjuk is inkabb, mert az ilyen stilus, es forumozas miatt nem szeretek idejonni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#34029) Mágus2 válasza werszomjas (#34027) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vezettem én is angol kocsit 1-2 út erejéig. Nem a legendáról beszélek, hanem saját tapasztalataimat osztottam meg.

(#34030) werszomjas válasza Mágus2 (#34029) üzenetére


werszomjas
őstag

1-2 útból vonsz le következtetést?

1-2 út eleve míg magát a kocsit megszokod, a váltást, a másik oldalt.

Mind1 végül is is, én több éves tapasztalatból írom, hogy balesetmentesen tudtam előzni, és még csak veszélyes szituáció sem volt, bár hozzá teszem, türelmes vezető vagyok, ha látom, hogy folyamatosan jönnek, és előttem is sokan vannak, nem kezdek el előzgetni, bal kormánnyal se.

alibaba78> annak utána néztél, hogyan használhatod itthon az autót?? Úgy tudom, komoly szigorítások voltak, pl csak a tulaj vezetheti az autót, és csak akkor, ha angol bejelentett lakcíme van, és akkor sem korlátlan ideig. Mi most a hivatalos álláspont??

Nagy hátránya sztem ezeknek a jobbos autóknak, hogy angliában csak 1évre adnak műszakit, tehát évente ki kell vinni, az oda vissza alsó hangon 4000km, csak a műszaki miatt :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#34031) Mágus2 válasza alibaba78 (#34028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1000 bocs. Csak a hátrányaira akartam rávilágítani. Támadásról szó sem volt. :N

werszomjas vannak akik a médiából vonnak le következtetést. :Y A váltással semmi bajom nem volt. Angliából jöttem összesen 2x egyedül, az azért nincs itt a kert alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34032) alibaba78 válasza werszomjas (#34030) üzenetére


alibaba78
őstag

Ugy emlekszem, angol jogsival lehet angol autot vezetni. A rendorseg annyit mondott csak, hogy allittassam at a lampat. Anyosom tud intezni biztositast kulfoldi rendszamos autora hivatalosan 1 evre, de fel even belul ugyis kiderul, maradunk-e, mert akkor beregisztralom itthon. A tulaj pedig en vagyok. Igen, csak szeptember vegeig van muszakim. Ez a nagyobbik problema. A rendor (ha megallit), honnan tudja, hogy van-e kulfoldon bejelentett lakcimem? Lakasszerzodes legyen nalam?

(#34033) mycso válasza Laraxior (#33981) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nálam (M2) ugyan ez a hang effekt --> kormány összekötő + stabilizátor pálca csere volt a megoldás.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#34034) LuckyL válasza Laraxior (#33984) üzenetére


LuckyL
őstag

nem lehet összeforrasztani a kábelt?
vagy nem lehet hogy csak egy csatlakozót kell cserélni rajta?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#34035) zolikaDB válasza TaaT (#33992) üzenetére


zolikaDB
veterán

Idétlenül áll az a rendszám :F

(#34036) MunezXBK válasza LuckyL (#34034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Össze lehet...csak nem illik!

Nem csati, elszakad, 8 évente cserélni is kellene amúgy.

(#34037) werszomjas válasza alibaba78 (#34032) üzenetére


werszomjas
őstag

Ezt nem tudom sajnos, már 2-3 éve nincs angol autónk, régen még lazábbak voltak, én magyar jogsival is vezethettem, úgy, hogy nem volt a nevemen az autó (többször is igazoltattak).

Ezért is kérdeztem, gondoltam, ha vettél egy autót és itthon akarod használni, részletesen utána néztél, hogysmint van most a jogszabály :)

(#34031) Mágus2> az tényleg nem kis távolság, hát különbözőek vagyunk, neked nem jött be, ez van :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#34038) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! kérdés: Lehet, olyat hogy előre 175/65R14et teszek hátra meg 185/60R14et?

(#34039) Balupapa válasza Bull Boss (#34038) üzenetére


Balupapa
senior tag

Lehet, mivel váltók. :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#34040) Bull Boss válasza Balupapa (#34039) üzenetére


Bull Boss
senior tag

de az nem baj, hogy nem egyforma széles és magas mind a 4?

(#34041) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Négyéves luxusautó másfél milláért! :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#34042) Balupapa válasza Bull Boss (#34040) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem, ha tengelyenkent egyforma

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#34043) Sotho válasza mycso (#34041) üzenetére


Sotho
őstag

Aranybánya lesz egyeseknek.

(#34044) kpal válasza werszomjas (#33966) üzenetére


kpal
veterán

Belseje szinte makulátlan :K

#34041) mycso: Merci annyiért :Y há eladom a szerveimet és végre lehetne jó kis verdám :D

[ Szerkesztve ]

(#34045) Balupapa


Balupapa
senior tag

amerika. vw. pwnd.

_-=*WheelWhores*=-_

(#34046) hdman válasza kpal (#34044) üzenetére


hdman
őstag

Szerintem egy pár hónap múlva megveheted potom 5 milláért. Egy kis szilikon, aztán kész :DDD

Ja és az előzőekhez annyit, hogy ausztriában is egy évre adnak műszakit (pickerl-nek hivják)

Sopron city :)

(#34047) Typhoon47 válasza kpal (#34044) üzenetére


Typhoon47
őstag

ez licit. lesz ez még 5 miskó is. csak a bele + motort kiárulni miliók :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#34048) kpal válasza hdman (#34046) üzenetére


kpal
veterán

Annyiért már itt is lehet lassan jót kapni :DD

(#34049) Balupapa válasza kpal (#34048) üzenetére


Balupapa
senior tag

hasonloan jo eloelettel ;]

szerk:off

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#34050) 8th válasza Balupapa (#34049) üzenetére


8th
addikt

Hummert biztosan. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.