Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) TaaT


TaaT
veterán

Mondjuk a szebb hanghoz elég a hátsó dobot lecserélni, nem kell katalizátort, közép dobot stb kivenni...

Give them hell Ukraine!

(#49702) Integra válasza m3tr0 (#49700) üzenetére


Integra
titán

nézd, nem sok olyan van, ami közvetlen ilyen, mint a katalizátor kitépés a rendszerből. az utángyártott bóvli xenon rendszerek biztos ilyen, meg az üvöltő repedfazék kipuffok. de most, az, hogy milyen a futóműved dőlésszöge, vagy milyen oktánszámú benyát tankolsz, már más kérdés :)
szőrös kormány pedig kapásből +4le :D

taat:
persze, hogy nem kell, egy minőségi hátsó dob elég. igaz ez komoly pénzbe kerül. azért veszik ki, mert azt hiszik, hogy érezhetően gyorsabb lesz az autó, +10le meg a többi bullshitelés és mindez ingyen vagy a legkisebb anyagi ráfordítással. igaz, semmi különbség nincsen, főleg nem szívó motoroknál, ahol nagyon komolyan az egész rendszert az elejőtől a végéig finomhangolni kell, hogy érezhető legyen a teljesítmény növekedés. szívó motort tuningolni súlyos pénzekbe kerül.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49703) MunezXBK válasza TaaT (#49701) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól van...azért nem kell mindjárt vesén szúrni. :DDD

Kivette, oszt akko mi van?

(#49704) EQMontoya válasza m3tr0 (#49700) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erto olvasas itt is megvan, latom. A katalizatorral nem az a baj, hogy engedely nelkuli modositas az auton, hanem hogy kornyezetvedelmi szempontbol gaz, rajta kell lennie, ez eloiras. Nem igazan egy sulycsoport szerintem a szelesebb gumival. :U

Same rules apply!

(#49705) bitpork válasza Integra (#49699) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Félre értettél: nem arra gondoltam h Te mentél volna modkerbe.
Az hogy elmondod a véleményed, normális. Az is ha nem egyezik a másik fél véleményével. De -amit már mondtam neked is- a csomagolás sokat számít!
" A stílus maga az ember."
És a felesleges személyeskedés sok esetben megakadályoz egy érdemi információ cserét.
"A vita a tudás cseréje, a vitatkozás a tudatlanságé." :R

De hogy ON is legyek: tiptronic váltóban szerintetek van kettős tömegű lendkerék?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49706) giigz


giigz
veterán

Megjött az olaj, szűrők, csütörtökön megyek a szerelőhöz, ma pedig végre felkerültek a nyári gumik :D :C

(#49707) MunezXBK válasza giigz (#49706) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindjárt itt a tél.. ;]

(#49708) m3tr0 válasza EQMontoya (#49704) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez az nyugodtan kezd el velem is. :DDD
Mellesleg a katalizátort környezetvédelmi előírás végett építik az autóra mert környezetvédelmi előírásnak kell megfelelni oké.
A futóművet meg azért nem módosíthatod mert ott meg a műszaki előírásnak kell megfelelni...

Ahogy írta a tulaj, most is megfelel a környezetvédelmi előírásoknak...

Amúgy értettem már elsőre is,hogy mi a gond ezzel de én nem éreztem ezt ekkora dolognak,hogy ezért ennyire le kell baszni valakit.

Békességesség. :R

Nekem hobizoli mondta és asszem Integra is,hogy hátra menjen a jobb gumi.. Mellesleg Integrának AWD-je van és FWD...ha jól emlékszem. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#49709) giigz válasza MunezXBK (#49707) üzenetére


giigz
veterán

Ja, egy kicsit késve, de a két 17-18 éves gumi helyett most vettem két használt Kormoran Impulsert, 5 mm profillal, meg hátra Sava Perfecta van 4 mm-rel... 4 éves egyébként :)

Ja igen, akartam is kérdezni, a jobb gumi előlre vagy hátra menjen? A gumis szerint előlre menjen a jobb, de itt a fórumon a múltkorában Integra írta, hogy hátra menjen a jobb... De neki ugye hátsó kerekes a kocsija... Én úgy tartanám ésszerűnek, hogy elsőkerekes kocsira előlre menjen a jobb gumi :D

Egyébként a téliről való váltás után kényelmesebb lett a kocsi, jobban kezeli a kátyúkat, és a jobbra húzás is megszűnt :)

(#49710) MunezXBK válasza giigz (#49709) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A hajtott kerékre szokták rakni a jobb gumit.

(#49711) TaaT válasza MunezXBK (#49703) üzenetére


TaaT
veterán

"Kivette, oszt akko mi van?"

Engem nem bánt a dolog, csak megjegyeztem hogy kisebb munkával is el lehet érni a szebb hangot :)

Give them hell Ukraine!

(#49712) giigz válasza MunezXBK (#49710) üzenetére


giigz
veterán

Köszi! Akkor minden rendben, mert erről a Kormoranról nem olvastam rosszakat, és legalább így nem kell foglalkoznom tovább ezzel.

(#49713) Integra válasza bitpork (#49705) üzenetére


Integra
titán

meglepődnék, ha nem lenne benne. nem tudsz adott típusra keresni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49714) FerNandor válasza MunezXBK (#49703) üzenetére


FerNandor
őstag

és amikor mennek a 20+ éves dízel tragacsokkal, amikre már 10 éve nem járna müszaki, szét vannak rohadva és úgy füstölnek, mint a qrvadisznó... na azoknak milyenek az emissziós értékei? ott vonatnám ki a forgalomból azonnal és záratnám be a tulajdnost is meg a helyet, ahol csinálták a "müszakit".

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49715) 8th válasza EQMontoya (#49693) üzenetére


8th
addikt

Ugyan már, mit vesz észre a rendőr? Ezek még ahhoz is hülyék, hogy a cipőjüket egyedül bekössék. Amikor kiszedtek minket a konvojból végig csak azon rugóztak, hogy szabálytalan a gyárinál kisebb átmérőjű kormány mert balesetveszélyes (LOL). Szabálytalan volt az első lámpa a fóliázás az ültetés a fékek a kerékméret és természetesen a kipufogó is ami egy egyenes 60-as saválló cső ami végigfut a kocsi alatt. Az nem érdekelte őket csak a balesetveszélyes kormány. Az, hogy alapjáraton olyan hangos volt a kocsi, hogy az ablakon behajolt közeg minden második szavát értettem csak az anyósülésen az mindegy volt. Röhejesek voltak. Két tudálékos fasz. :DDD

(#49716) Integra válasza giigz (#49709) üzenetére


Integra
titán

fwd-nél hátra teszem a jobb gumit, mert a hátsó tengely kitörésének megakadályozása a fontos, ha kitör, utána kenheted a hajadra az egészet, onnantól utas vagy max.. de a te esetedben, ahol 4 és 5 mm van, igazából sokat nem oszt, nem szoroz. én akkor is a jobbikat hátra tenném. ha nagyon nagy a két kerék között az évjárat, az újabbat tedd hátra.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49717) MunezXBK válasza FerNandor (#49714) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Épp ezek miatt szálltak rá a műszaki állomásokra.

(#49718) bitpork válasza Integra (#49713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj h csak manuális váltóhoz látok mindenhol (unix, kovács) És a VW topicban is ellentmondók az infók.

#49714) FerNandor: Mielőtt ennyire nekiesel mindenkinek, gondold át h az össze tömegközlekedés javát is ki kellene vonni ezen az alapon. Nem viccből találták ki a korral változó környezetvédelmi besorolást. Nekem is 10 éves a kocsi, traktor is oszt mégse nem se füstöl...se. A műszakin viszont olyan barmok voltak h felálltak a fékpadra oszt gázt adtak, és a 4 kerék hajtás miatt lement róla a kocsi. Lehet először a szakembereket kellene lecserélni mielőtt bárkit nyilvánosan megégetünk? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49719) FerNandor válasza MunezXBK (#49717) üzenetére


FerNandor
őstag

komolyan? tök jó. az ilyenekre rettentöen tudok haragudni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49720) Integra válasza bitpork (#49718) üzenetére


Integra
titán

szerintem a tiptronic csak az automata váltó fantázia és egyben gyűjtőneve, a benzines autók váltója más mint a dízeles autóké, noha a név ugyanaz. teljesítményhez és adott nyomatékig x váltót használnak, felette meg y-t. és ugyanez van a dízeleknél, z és zs váltóval. de ha felhívsz holnap egy pohu szervizet, tuti megmondják adott típus alapján.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49721) 8th válasza giigz (#49709) üzenetére


8th
addikt

Mindig hátra menjen a jobb állapotban lévő gumi az mindegy, hogy téli vagy nyári gumiról van szó.

(#49722) bitpork válasza Integra (#49720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jah ezt mondták mások is, h phone-prank kell h tudjam :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49723) giigz válasza Integra (#49716) üzenetére


giigz
veterán

A Kormoran 2007-es 5 mm, a Sava meg 2009 4 mm.

(#49721) 8th: És fékezéskor mi lesz? Mert ugye fékezéskor előre kellene a jobb gumi... Az egy dolog, hogy hátul ne dobja el a seggét, de az sem lenne jó, ha fékezéskor meg az első hamarabb csúszna meg...

(#49724) FerNandor válasza 8th (#49721) üzenetére


FerNandor
őstag

miért hátra menjen a jobb gumi, elsökerekes autónál? múltkor is mondták már itt, akkor sem értettem.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49725) !Overdose! válasza FerNandor (#49724) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mert, ha megúszik a hátulja, azt sokkal nehezebb megfogni, mintha eltolná az elejét.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49726) 8th válasza giigz (#49723) üzenetére


8th
addikt

Egy autó fékezéskor az első tengelyre terhel ott a kopottabb öregebb gumi jobban viselkedik mint hátul. Legrosszabb esetben az autó orral elkezd lecsúszni az ívről de legalább stabilan orral előre megy és nem össze vissza vissza pörögve vagy keresztben csúszva.
FerNandor: mert egy autó stabilitásáért a hátsó tengely felel.

(#49727) bitpork válasza 8th (#49726) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért jaó a 4x4, ami mint tudjuk tizenhat :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49728) 8th válasza bitpork (#49727) üzenetére


8th
addikt

4x4? Lánctalp! :DD

(#49729) ReSeTer válasza Laraxior (#49673) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Futómű milyen amúgy? Kemény, vagy lágy ringatózó?

Más kérdés többiekhez is:

Olyat mondtak nekem, hogy az 1800 ccm eléggé rossz helyen van valamilyen díjtáblázatban, ezért inkább érdemes a 2000-t venni. Mire érthették? Átíratás?

(#49730) !Overdose! válasza ReSeTer (#49729) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hirtelen semmilyen költség nem jut eszembe, ami hengerűrtartalom alapú. :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49731) LuckyL válasza MunezXBK (#49710) üzenetére


LuckyL
őstag

téves.
első kerekes kocsinál tuti hátulra kell rakni a jobb gumit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#49732) footy válasza LuckyL (#49731) üzenetére


footy
addikt

En akarhany gumisnal voltam eddig, mind hatra rakta a kopottabbat. (Csak elso kerekes autok vannak a csaladban)

(#49733) !Overdose! válasza footy (#49732) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor rossz gumis(ok)hoz jársz. :U

bitpork: Nem szeretném megbántani a gumisokat, de azért ők leginkább betanított munkások, akik könnyen meglehet, hogy keveset tudnak a fizikáról. Nem is feltétlenül várható el tőlük. Én inkább nem járok kopott gumival, de ha úgy adódna 100%, hogy hátra tenném a jobbat.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49734) bitpork válasza !Overdose! (#49733) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is mindig a meghajtott kerékre javasolták, ezért vettem mindig egyformát .

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49735) Kornel


Kornel
veterán

most őszintén. ha minden cserénél a kopottabb megy előre, akkor előbb utóbb ami mindig elől van, az teljesen elkopik, miközben ami mindig hátul van, az meg esetleg 4-5 év múlva is megfelelő profilmélységgel rendelkezik majd, viszont mivel elöregedett, ezért ki kell kukázni.
ellenben ha mindig cserélgetem, lehet egy szezonnal többet lehet lehúzni az adott szettel.
utcai körülmények között (nem schumachert játszva) mikor fog kitörni a kocsi hátulja?
eddigi első kerekes autóimnál ezt még nem sikerült produkálnom, pedig néha odalépek, cikázok, stb.
ladával persze más volt a helyzet, de az egy teljesen más történet :DD

(#49736) !Overdose! válasza Kornel (#49735) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem is szárazon van ennek jelentősége. Nagy esőben, nyomvályús úton nem egyszer úszott már fel alattam az autó jó gumival is. Nem kell ahhoz nagy sebesség, elég egy igen rossz állapotú kanyargós út. Illetve még akkor szokott felmerülni ez a kérdés, amikor valaki csak 2db téli gumit akar tenni az autójára. Én abban az esetben végképp hátra tenném a télit és lemondanék a vonóerőről a stabilitás előnyére.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49737) Kornel válasza !Overdose! (#49736) üzenetére


Kornel
veterán

ja.
amíg nem volt fent a rainexpert esőben valóban igaz lehet.
most viszont szárazon rosszabbul tapad a kocsi majdnem, mint vizen :D
múltkor teszteltem, szakadó eső, 3-as főút szokásos nyomvályúk (víztócsával), 100 körül kis kacsázás, nagy fék, stb., és sehol semmi megcsúszás. szárazon hamarabb megcsúszik :U

[ Szerkesztve ]

(#49738) batai15 válasza Kornel (#49735) üzenetére


batai15
félisten

a lada az jó! :R :R

(#49739) Kornel válasza batai15 (#49738) üzenetére


Kornel
veterán

ilyenem volt, pirosban, az évjárat is stimmelt :D
egyszer még lesz is ;]

(#49740) batai15 válasza Kornel (#49739) üzenetére


batai15
félisten

2105 :) dupla wéberrel hegesztet sperrel ;] ;]
Volt 1 bátorban ahol lakom, toló váltóval, állva hagyta a bmw-ket!
Sport recaro ülésekkel, sport kormányal meg tőcsavarral.Kívülről csak ennyi látszott.
De van ám egy aranybarna is, 15 collos felnikkel a tető fehér.
Na apukám az meg mint egy izom autó.
Bitang jól néz ki.
Nem is bánnám ha lenne egy ezeröcsim:D

(#49741) Kornel válasza batai15 (#49740) üzenetére


Kornel
veterán

ezerötösbe csak a 4 körlámpás... láncos motor, nem eszi az olajat, mint a szíjasok... csakhát idehaza erre nem volt pénz, drága volt :K

(#49742) batai15 válasza Kornel (#49741) üzenetére


batai15
félisten

az 1200/1500 széria sokak szerint amúgy is jobb volt.
strapabíróbb stb.
Jobban is mentek.

(#49743) didros


didros
senior tag

Szerintetek nem gyanúsan olcsó ez az autó?
[link]
Érdekes, hogy ugyanaz a kereskedő árulja, aki a korábban kinézett focust is..

(#49744) giigz válasza didros (#49743) üzenetére


giigz
veterán

Igaz nem vezettem még ilyet, nyomaték ide vagy oda, de az a 110 LE nem biztos, hogy a legjobb választás az 1.500 kg-hoz. El lehet vele közlekedni, de pont megjegyezted, hogy a Focus sem volt egy erőbomba, pedig az bő -100 kg ehhez képest.

A fókával egyébként mi a helyzet?

(#49745) Kornel válasza didros (#49743) üzenetére


Kornel
veterán

de, elég olcsó.
szerintem nem véletlen az egybeesés.
én is találkoztam anno autókereséskor sumák bandával.
egy parkolóban volt a kereskedés :D
szerinted mennyi idő onnan felszívódni?
de ne legyen igazam :)
egyébként ebbe a kocsiba kicsi az 1,6 hdi, 2.0 való bele...
én is szemezgetek ezzel a típussal, de hallottam már róla cifrát, két helyről is.

(#49746) bitpork : te politikus vagy, ne szólj bele ;)

[ Szerkesztve ]

(#49746) bitpork válasza didros (#49743) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az első lökös nem más színű? Szerintem törve volt az orra meg a bal B oszlop magassága. De én - a fórum hülyéjeként - nem vagyok mérvadó :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49747) batai15 válasza giigz (#49744) üzenetére


batai15
félisten

De dízel! nem benzines.

(#49748) aero. válasza bitpork (#49746) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De, meg a bal lámpa is kicsit csálén áll szerintem. Ennek ropi volt az eleje.

(#49749) giigz válasza bitpork (#49746) üzenetére


giigz
veterán

Jól látod, a lökös piros, a kocsi meg ezüst ;]

(#49750) DeFranco válasza didros (#49743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mobil Center??? ASDASDASD

Nonononono noplíz, noplíz. :N

Nem ők voltak azok, akiket úgy 10 éve megvádoltak, hogy szeretnek kulcsot másolni, aztán meg szeretik visszalopkodni az autót? ;] Náluk csak egy simlisebb hírű bagázst ismerek (Ceglédi út)

(Kecskeméten nőttem fel.)

@bitpork: ezt kikérem magamnak! én vagyok a fórum hüjélye! te maximum beépített tűzhely lehetsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.