Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) FerNandor válasza Melack (#49046) üzenetére


FerNandor
őstag

nem, akkor nincs benne. a 106 lovasban biztos van, nekem olyan van. talán a 101 lovasban is van, de az alatt akkor a 82/86lovasban nem hiszem. a kuplung meg nem nagy összeg. a turbo is csak akkor szarik be szerintem igazán, ha b@sztak rá, meg úgy általában az autóra, nem értenek hozzá és nem vigyáznak rá.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49052) Melack válasza FerNandor (#49051) üzenetére


Melack
veterán

Te hogy érzed, mekkora motor kell egy ekkora kasztnihoz? Mert én dízelen tanultam vezetni, nekem akkor (is) egy álomnak tűnt, hogy milyen jól megy.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49053) Psychonaut válasza Melack (#49031) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amúgy szerintem abszolút nincs értelme ennyivel a kategóriájuk/típusuk/évjáratuk által indokolt ár alatt hirdetett autókat nézni.

Csodák nincsenek, nem hiszem, hogy kifognál egy tényleg korrekt darabot ennyire olcsón. Ezekkel nagyjából minddel történt valami, ami indokolja az olcsóságát.

[ Szerkesztve ]

(#49054) FerNandor válasza Melack (#49052) üzenetére


FerNandor
őstag

hát nekünk kombi van MII 2005/9. 1260kg.
elötte clio II volt 82lovas dCi 980kg volt asszem. igazi kis vaddisznó volt. 60-70-nél 3-ba vissza és úgy elkerültem 3 kamiont, mint a szél :)
Szerintem ez a Megane kb ugyanolyan dinamikus, kg/LE arány kb ugyanaz, ha most jól számoltam. Frankón ugrik, nekem nagyon elég és a fogyasztás miatt nem is kéne nagyobb, erösebb. Mondjuk a Nm is több, mint a Clio. A clio közben is már elterveztem, hogy ha lesz másik autónk valamikor, valamiért, az 6 sebességes lesz. úgyhogy MII-böl csak ilyen 1.5dCi-t néztem (csak a 106lovas), miután a clio összetörött.
1.9-est nem akartam. sajnos a többi verziót nem tudom, de a 101 lovas is biztos ilyen dinamikusan megy, az "csak" 5 sebességes. Országútra böven jó az 5 sebesség, de nekem kellett, hogy ott legyen a 6. és nagyon jó is, hogy ott van. 130-nál 2500-at forog óra szerint. és ez a 106 lovas siemens rendszerü, nem delphi. azt mondják, hogy a delphi ugye kényesebb a magyar/kelet-európai gázolajra.

Az van még, hogy a 106 lovas az euro4-es és azt mondják, hogy a környezetvédelmi normák miatt kicsit vissza van fogva vagy mi, mondjuk én ebböl nem igazán érzek semmit. meg azt mondják, hogy éppen ezért egy euro3-as dCi pár decivel kevesebbet fogyaszt. amit én meg az esetleges plusz súlynak tudok be (kiharapottseggü-szedán vs kombi). a mostani vegyes 4.4-en áll (város, mecsek, kis országút). mondjuk pécs-szeged-pécs az ilyen 4-4.2 literes átlag. (mondjuk ez télen volt, téli gumival) múltkor 3.65-lett a pécs(város közepétöl)-szentlörinc-pécs.

ja, a 1.9-es azért jóval nagyobbat lép, föleg még a 2.0dCi, olyat is ki lehet fogni MII-ben, de elég ritka. akinek van, szerintem nem nagyon adja el. MII-be szerintem elég az 1.5-ös, 1.9-esböl nem is nagyon kapni frissebb változatokat, úgy láttam, hogy azok kb 2004-ig voltak. azokkal szerintem el lehet járni vegyesben 5-6 literrel, viszont az ugye azért megy is, mint a barom, ha odalépsz neki. 2.0dCi úgy tudom rettentö megbízható, nagyon jó konstrukció, 1.9-est nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49055) TaaT válasza FerNandor (#48996) üzenetére


TaaT
veterán

Én meg ki akartam kérni a kocsim szerviz történetét, a VW szalonban azt mondta az ember hogy 2010 előtt nem vitték be digitálisan... bezzeg haver simán lekérte az olaszból behozott négyesgolfjának teljes történetét. :W

Italy 2010@300.000km, hun 2011@160.000...

Give them hell Ukraine!

(#49056) whitezo88 válasza TaaT (#49055) üzenetére


whitezo88
nagyúr

olyan balkáni elmaradott országokban mint Szlovákia pl ingyen, akárki lekérheti az autó (km)adatait. De úgy látom máshol is. csak itthon nincs ilyen...

(#49057) Melack válasza Psychonaut (#49053) üzenetére


Melack
veterán

Idáig ilyen kocsikat még nem néztem, így nem is tudom, hogy mi a kategória átlaga. 600.00 Ft az a határ, ami alatt keresgélek (max egy picivel felette).

(#49054) FerNandor: akkor érdemesebb az erősebb motort választani, ha van. Kombi nagyon szép, de az már nekem bőven drága :(

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49058) qdak válasza mephi666 (#49022) üzenetére


qdak
addikt

lanosba asszem 1.5 van 2 isminek is, 1ik tipossa neki rendesen, ahhoz kepest mind 2 alja a sarat!
lehet kifogott a gyerek vmit...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49059) FerNandor válasza Melack (#49057) üzenetére


FerNandor
őstag

600 ezer körül van pénzed?
akörül nem kapsz rendes dCi megane II-t, csak hibásat. Akkor inkább ilyenben gondolkodnék, ha megane-t és dízelt szeretnél:
[link] a dTi is jól megy elvileg, viszont ez nem magasnyomású, azaz, ha gebasz van, sokkal olcsóbb és elvileg megbízhatóbb is, épp azért, mert nem magasnyomású. szerk. ez a dTi szerintem egész jó. és magánszemély, a km-töl meg nem hiszem, hogy kéne félni (nekünk 238ezer van az autóban és nincs baja) egr szelep tisztítás, adsz neki egy kis spurit az kitisztítja a rendszert és visszanyeri a dinamikát, ha el lenne lustulva. egy srác az indexen, pont a napokban vett egy ilyet asszem és nagyon tetszik neki.

esetleg ilyen dCi: [link] indexen Möglichnek volt ilyen azt hiszem scenic 1-ben és úgy emlékszem nem volt semmi baja.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49060) Psychonaut válasza Melack (#49057) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jó, de ha csak egy darabot találsz az adott modellből a meghatározott ársávban, az már csak jelent valamit, nem? :)

Meg ha ránézel akár a Lagunára, akár a Mégane-ra (nem a konkrét két hirdetésre, hanem magára a típusra): nem mondanád rá azt, hogy fél millió reális ár egy jó darabért.

Előző generációban gondolkodj ilyen keret mellett.

[ Szerkesztve ]

(#49061) whitezo88


whitezo88
nagyúr

amíg itthon fácánokat szokás elütni, oroszoknál nagyobban játszák :DDD [link]

(#49062) mephi666 válasza qdak (#49058) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudni kell azért róla, hogy szinte ingyen akarja mindig mindenből a legjobbat: van 2 simsonja is, ami kb mindig sz@r... (hetente lerobban valamelyik) és műszaki cikkből is mindig megveszi a legolcsóbbakat, mert más nem számít, csak az ár... aztán panaszkodik is gyakran, amikor sorban elb@szódnak...

egyik raktárosnak volt egy kombi kadett-je még az őskorból: valami 140ezerért vette, használta évekig és most nem sokkal kevesebbért adta el... szinte semmit nem költött rá a kötelezőkön kívül, a padlólemezt itt-ott 3as acéllemezzel pótolták, nehogy kilógjon a lába :DDD szóval csoda, hogy előzőleg megkapta még a műszakit, viszont olyan sem volt hogy az a kocsi ne indult volna... az beindult télen, -20fokban is pöccre...

#49061: szegény maci, nyomott pár cigánykereket és futott tovább :DDD sógoromék a yellowstone-ban pár éve szarvast ütöttek el és egyikük kamerázta is épp... a bérelt nagy dög ford terepjáró megtört azért szépen, de a kölcsönzős srác még csak ideges se lett: van rá biztosítás (itt is a videó)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49063) Dany007


Dany007
veterán

Hát, lehet velem van a baj, de kb 2-3db számomra megfelelő(nek tűnő) Volvo-t találtam... =/
Plusz két db Mondeot.
Még jó, hogy egyelőre nem aktuális a vásárlás. Nem lenne túl nagy a választék és lehet könnyen belefutnék valami problémásba...

(#49064) zsid válasza whitezo88 (#49061) üzenetére


zsid
senior tag

Mekkorát brake-elt a medve :DDD

<tRucKdriFteR>

(#49065) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Melack: Ez az autó nekem korrektnek tűnik. Igaz nem fhanszia.

(#49066) DeFranco válasza Dany007 (#49063) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bár én éppen le vagyok b@szva, de azért veszem a bátorságot és elmondom, hogy anno amikor a fókát kerestük, hárman túrtuk a hahu-t és Budapestről megközelíthető körben 1 azaz egy db autót találtunk. rákúr és duddjukki is bazmegolt rendesen, hogy nem igaz, hogy nincs egy másik rendes autó a piacon. Pedig nem voltak nagy igények, 1,6-os benzines fóka jó állapotban, akár az ársáv felső (de még reális) részében is.

(#49067) MunezXBK válasza zsid (#49064) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szó szerint. :D

(#49068) FerNandor válasza Melack (#49057) üzenetére


FerNandor
őstag

http://www.youtube.com/watch?v=Av2owhTlsDQ

http://www.youtube.com/watch?v=YH4d9BQFPow 80 lovas

ez is jó, bár laguna http://www.youtube.com/watch?v=O21lQgEAGH0 és nem tudom, mennyibe kerülhet :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49069) footy válasza zolikaDB (#48911) üzenetére


footy
addikt

Rendben ;)

@Más
A 105, 116 lovas PD-k mennyire megbízhatóak(Siemens PD elemek?) illetve jól el tudnak mozgatni egy (2002-2005) körüli Passat/A4 kombit? Igazából gondolom a 130 lovas a legjobb, már csak a 6-os váló miatt is, de egy 116Le-s még bevállalható?

[ Szerkesztve ]

(#49070) TaaT válasza footy (#49069) üzenetére


TaaT
veterán

bő 100kg-al könnyebb négyesgolfot szépen mozgatja a 115pacis PD.

Give them hell Ukraine!

(#49071) Dany007 válasza DeFranco (#49066) üzenetére


Dany007
veterán

Na mondjuk engem nem érdekel, hogy hol van amíg országon belül van! :D Mint írtam ha eljön az ideje, nem pár évre vennék kocsit. Ergo az a pár tízezer amennyiért max át kell utazni az országot még bele kell, hogy férjen.

Ebből (mármint a hosszútávból) adódóan azért nálam vannak követelmények.

- Minimum 2003-as esetleg 2002-es gyártás.
- Érvényes magyar okmányok.
- 1,6m a plafon.
- Maximum 220 ezer km (ez talán reális egy 10 éves autónál úgy gondolom).
- Motor 1,9 és 2,5 közötti. De mindenképpen 140 lóerő fölötti legyen.
- Kombi autók kizárva. Csak sedan / lépcsőshátú stb, tehát kombi semmiképpen.
- Valamilyen digitális klíma (automata / manuális kizárva).
- Fedélzeti computer :) (mert ma ennek már alapnak kell lennie).
- Továbbá minimum oldallégzsák, de ha lehet akkor függönylégzsák is legyen.
- Plusz valami esztétikus nem puritán középkonzol kellemes belsővel.

Továbbá még gondolkodtam dízel / benzines megkötésen, lévén itt azt mondták, nekem egy TDCI motor kellene. :) De akkor még ennyi jelölt se lenne mint most. Egyébként az a két kiszemelt mondeo TDCI-s éppen.
Plusz automata és manuális között is vacillálok. Jobban preferálnám a manuálisat.
Szerk.: ja és adjunk a sztereotípiáknak / előítéleteknek: Fr autók kizárva.
Mindössze ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

(#49072) FerNandor válasza FerNandor (#49068) üzenetére


FerNandor
őstag

laguna 1.9dTi
ez is

ez is milyen jónak tünik, és milyen olcsó bakker. [link]

[link]

[link]

van azért pár db :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49073) footy válasza TaaT (#49070) üzenetére


footy
addikt

A 105 lovas 5-ös golf van az egyik ismerősnek, az se tűnt rossznak. (Meg akarom majd nézni azt az autót megint, mert majdnem új volt amikor benne ültem, most pedig már 400e körül van. Állítólag csak a turbo volt cserélve.)

(#49074) Psychonaut válasza Dany007 (#49071) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amúgy minek 140 lóerő felett? Vagy ez is csak ilyen irracionális követelmény, hogy azért, mert csak? :)
(Nem baj, ha ilyen, mindenkinek meg van engedve, hogy olyan autót válasszon, amilyet akar, csak érdekel.)

SZERK: konkrét példa, VW Passat 1.9 TDI, 130LE, de korrektül húz és keveset fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#49075) Dany007 válasza Psychonaut (#49074) üzenetére


Dany007
veterán

Mert itt korábban beszéltünk róla, hogy apám Mondeoját évekig hajtottam és milyen gyengének találtam, főleg gyorsulásban.
Az egy 1,8-as Mondeo 2000-es. 116LE-s és 1300Kg.

Namármost azok a Volvo-k és újabb Mondeok amiket nézek, mind egytől egyik 1450 vagy 1500Kg felettiek. Jó, nyomatékot meg mélyebb adatokat nem tudok. De ha csak ebből indulok ki, akkor bizony az én igényeimhez kell az a 140 paci.

Tehát azt mondhatom tapasztalatból, hogy az 1300Kg-os 116LE-s Mondeo nekem lassú, lomha. A 130LE is elég lenne ha nem lenne mellé 150-200Kg plusz súly.

@bandus: Korrekt! :R Ő is a jelöltek között van.

@Psychonaut: Passatot néztem, de amiket én láttam azoknak túl puritán a belseje... Olyan semmijen. 2 tekerő meg egy szabvány rádió. Persze sok Passatot nem találtam ezen az áron és korban...

[ Szerkesztve ]

(#49076) bandus válasza Dany007 (#49071) üzenetére


bandus
veterán

[link] bár ezt a típust asszem inkább a 2.5T motorral ajánlják a topikjában, de ennyi pénzért reális. marsu tiptop állapotú s60-a 1.2-ért ment el azthiszem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49077) Psychonaut válasza Dany007 (#49075) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ahogy gondolod, én a helyedben azért nem zárnám ki a kisebb motorokat sem, bár ha mindenképpen csak Fordot vagy Volvot nézel, akkor igazából tényleg mindegy, hogy a VW-nek milyen motorjai vannak. :D

(#49078) Dany007 válasza Psychonaut (#49077) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk most néztem Passatot direkt rákeresve azokra amiket írtál és van pár szép belsős!
Amúgy a Passat nagyon tetszik külsőleg.
És most amit éppen nézel 1380Kg csak és 130 lovas dízel. Gondolom azért itt már érezhető lenne a különbség az 1,8-as 116 lovas Mondeohoz képest.
Szóval nem vagyok én a számok megszállottja. :)

szerk: most ezeket találtam amik 100%-ig megfelenek a követelményeknek [link] Ezek belsőleg is korrektek.

[ Szerkesztve ]

(#49079) MunezXBK válasza Dany007 (#49078) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is Passatokat nézegettem...aztán A4 lett belőle. :))

(#49080) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok!

Előre vagy hátra szokták a kopottabb gumit rakni? (Elsőkerék hajtású az autó.) :U

(#49081) Psychonaut válasza Dany007 (#49078) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, pontosan erre a Passatra gondoltam, B5.5 (nem B6, bármennyire is szeretnék így eladni :D ), és teljesen korrekt azzal a motorral.

(#49082) MunezXBK válasza #43960832 (#49080) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kuka mellé. :U

(#49083) Dany007 válasza Psychonaut (#49081) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, nekem is tetszik. Meg mondom a súly / lóerőarány-ban biztos komolyabb a régi Mondeonál. Ráadásul dízel is. Na majd otthon megmutatom az asszonynak. ;]

@MunezXBK: végülis hasonló kategória. :) Kérdés melyiket olcsóbb szervizelni alkatrész meg ilyenek szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#49084) MunezXBK válasza Dany007 (#49083) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyjából ugyanaz.

Bitpork Passatjában koppra ugyanaz a motor volt, mint az enyémben. Motorkód is egyezett.

(#49085) mephi666 válasza Dany007 (#49075) üzenetére


mephi666
nagyúr

c vectra 1.9 cdti-n tanultam és indult az becsülettel, ha odaléptem neki, mégis 140 ló alatt volt :K az pedig jó nagy csónak (város legnagyobb tanulóautója volt) pályán csak 1-2szer voltunk és pillanatok alatt fent volt 130-140 körül

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49086) dni válasza bandus (#49076) üzenetére


dni
őstag

Ezt még két hónapja láttam egy hozzánk közeli kereskedésben, emlékeim szerint belül itt, ott azért látszódott, hogy használták, de motor nem füstölt, hangra rendben volt, próbakört nem mentem vele.

(#49087) blt.62


blt.62
őstag

Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.6_presence_mo-i-6559236

MegtorloXp

(#49088) -v- válasza #43960832 (#49080) üzenetére


-v-
addikt

Előre.

(#49089) #43960832 válasza -v- (#49088) üzenetére


#43960832
törölt tag

Köszönöm! :R

(#49090) Psychonaut válasza Dany007 (#49083) üzenetére


Psychonaut
addikt

Esetleg Vectra? 1, 2

(#49091) Qru válasza blt.62 (#49087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az, hogy őstag létedre megtanulhattál már volna linkelni. ;]

Amúgy:

1: világít a műszerfalon a csavarkulcs -> irány a szervíz
2: gyanús hogy nem merte telibe fotózni, így az illesztések nehezebben összehasonlíthatóak

#nincsbennetarcsi

(#49092) blt.62 válasza Qru (#49091) üzenetére


blt.62
őstag

Akkor te mint moderátor elmondanád hogyan kell linkelni?

MegtorloXp

(#49093) Xero válasza Melack (#48953) üzenetére


Xero
nagyúr

1.4 kevés bele. A vezető ülés hajlamos megdögleni. A hátsó híd ha összefossa magát, akkor 50-60e normálisan megcsinálni. Ha ezek rendben vannak (a hidat mindenképpen érdemes megcsináltatni, hogy később se legyen gond), akkor jó kis autó. Fél éve ment el a családtól egy 1.6 full darab. Én kedveltem, bár a belső tere nekem már ódivatú.

(#48954) DEV_NULL: Köszönjük Emese. :U

(#48967) kalmanchris: Valós 150e körül 500e-ért ment el a fent említett Xsara, igaz családon belül. Semmi hiba nem volt rajta (még tartalék ülés is volt hozzá :P ), mindenből a legjobbat kapta, még a kicsit hibás tükör állítót is kicseréltük. Normál használat mellett az 1.6 fogyasztása lényegesen kedvezőbb mint az 1.4-é. Klímával agglomerációban 6 körüli átlag tartható vele bc szerint.

[ Szerkesztve ]

(#49094) DEV_NULL válasza giigz (#48992) üzenetére


DEV_NULL
őstag

hümm... én pont a rönókban csalódtam kényelem terén. :K

(#49095) DEV_NULL válasza neduddki (#49021) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Te amit itt az egész fórumon a hszeidben elkövetsz (10+éve)... már túlmegy a "bántja a szemem" kategórián.
Miért nem lehet moderálni a helyesírás szabályait teljesen nélkülöző beböfögéseit? :F

(#49096) tresh válasza DEV_NULL (#49094) üzenetére


tresh
addikt

mibe ültél ami csalódás volt kényelem terén :F

(#49097) DEV_NULL válasza Xero (#49093) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Ejjha! Most nagyon beoltottál hallod. :C

(#49096) tresh: twingo, clio, megane... igazából nem is a kényelemmel van a gond, hanem számomra vezethetetlen. kicsi lábtér, fura váltó, nem áll kézre semmi kezelőszerv. kb. :U

[ Szerkesztve ]

(#49098) Xero válasza DEV_NULL (#49095) üzenetére


Xero
nagyúr

Te sem olvastál túl sok Rejtőt igaz?

(#49097) DEV_NULL: Beoltani nem akarlak, csak rámutatni, hogy marhaságot beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#49099) JanR válasza DEV_NULL (#49097) üzenetére


JanR
addikt

Elárulod, hogy milyen autód van neked?

(magyar 1-s ;])

[ Szerkesztve ]

(#49100) DEV_NULL válasza Xero (#49098) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Pont most végeztem a Menni vagy meghalni-val, előtte pedig a Láthatatlan légiót olvastam. ;)

Meg úgy régebben is elég sok Rejtőt... Csak most van időm melóban olvasni (is).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.