Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182001) Qru válasza szőröscica (#181995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a 195 lovas A200 turbo-t javaslom. :))
Btw napi 60 km-re már akár dízel is mehetne csak 2 gond van: dízelkitiltás és hogy azok jellemzően 400k-ról vannak visszatekerve. :D Elektronikai gondok a jellemzőbbek amik inkább csak idegesítőek mint sem költségesek. Nézz rá az alkatrészárakra, nem vészes. Egy vezéműlánc szett kb 50k. Az én #fosjapánomhoz 150k egy szett. :U

1er nagy szopó tud lenni, jól tetted hogy lebeszélted róla.

#nincsbennetarcsi

(#182002) OPiiPO válasza batai15 (#181993) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nyugi van, szerintem vegyél vissza a hangnemből - segíteni próbált csak, de ha ebben a hangnemben folytatod kevesen lesznek majd akik tényleg segíteni is fognak, ezt azért gondold át . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#182003) molnarpeter válasza Qru (#182001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1er mondjuk egy DPF nélküli M47 régi dízellel az első évjáratokból még vállalható szerintem, persze difi stb hibák azért benne vannak a pakliban, FWD közlekedőedény célszerűbb :)

Nekem lánc feszítőkkel 15k :DDD (1.3 Mjet) csak a csere irgalmatlan meló sajnos. 100k-ért meg már az alu fedél is a szettben van.

[ Szerkesztve ]

(#182004) Kickass válasza LuckyL (#181989) üzenetére


Kickass
őstag

Segitség helyett leoltod és még a zsebében is turkálsz kicsit. Ráadásul a saját preferenciáid úgy vezetted elő mintha még meg is kellene köszönnie...
Kár vót' a karakter, még akkor is ha az (még) ingyen van.

És igen van 200k km után is élet, és nem nem feltétlen kell rá csilliókat költeni...nem akkor se...még akkor se ha te egyszer beszoptad egy X5el és ebbe a topikba semmi másért nem jársz csak h kb a fentit különböző köritéssel elővezesd heti 1x legalább. Sőt, üdv a valóságban, van akinek két műszak mellett se telik új autóra (bármilyen hihetetlenül is hangzik ez ebben az országban :DDD ).

(#182005) máyköl válasza szőröscica (#181988) üzenetére


máyköl
veterán

2.gen A Merci több ismerősömnek is van, sosem panaszkodtak.

(#182006) Qru válasza molnarpeter (#182003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah csak azzal megint nem jön be dolgozni a városba ha szomgriadó van, sőt ha KariGeri tényleg keményen zöld akkor meg soha. De technikailag igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182007) Tin válasza Qru (#182006) üzenetére


Tin
veterán

Hallod német kolléganőm most cserélte a Euro5 dízelét új kocsira, mert lehet h jövőre csak a 6-ost engedik futni. Kb 10 km-re lakik, városon belül. Mondom mit vettél benzinest? Nem, egy dizelt. Seat. :W

Itt vagy 70 Ft-al olcsóbb a gázolaj... Azért dízel minden.

[ Szerkesztve ]

(#182008) rbalint88 válasza szőröscica (#181988) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha meg akarod szerettetni vele a vezetest, akkor fiestat. Sogor baratnojenek olyat vettek most, nagyon jo kis gokart. Foni felesegenek is van, ok is elegedettek vele. Corsa elegge kozlekedoedeny, tulszervozott kormany, billegos futomu, plusz a ferfen elore kilatas eleg rossz a nagy oszlopok miatt. Insight hat... nem veletlenul nem tartja az arat hibridkent, igazabol csak plusz nyugnek van benne a villanyos resze. A mercivel csak annyi a baj, hogy pl egy izzot nem tudsz kicserelni benne, mert az egesz csomagter oldalkarpitot le kell szedni hozza. Ugyhogy nem veletlen a sok vakon levo A-B merci.

Emlekeim szerint a fiat 500-ba volt belezugva, az miert esik ki? 1,5-1,8 kozott vannak mar ertelmes darabok es azt tuti imadna. Ugyvezeto felesegenek az van, nincs vele sok gond, csak amikor torik :DDD
nekem ebben a varosi kategoriaban az audi a2 van becsipodve, kreten dizajn + alukasztni, alatta meg egyen vw polo technika. De keves belole az 1.4 benzin sajnos, cserebe annak milla korul van a teteje, igaz oregebb is (de nem rozsdasodik :) ).

Neked meg az ampera van? Szereted?

(#182009) LuckyL válasza Kickass (#182004) üzenetére


LuckyL
őstag

újra nem telik, de egy 200+ezret futtott dízelt fenn tud tartani évi 30k futásra
mesélj még :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#182010) MunezXBK válasza Tin (#182007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Merre laksz?

(#182011) Tin válasza MunezXBK (#182010) üzenetére


Tin
veterán

BW, de igazabol mashol is ez a helyzet. Olyan 0.15€ (neha tobb) kulonbseg van a dizel javara. Es rengeteg kocsi dizel, meg a legkisebbek is. Igazabol nem is ertem oket, mert egy benzinessel kb ugyanazt kapna meg lassan fogyasztasban, es most egy kis varosi autonak nem tudom minek kellene dizelt venni...

(#182012) MunezXBK válasza Tin (#182011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is BW, azon belül?

(#182013) dj79 válasza LuckyL (#182009) üzenetére


dj79
senior tag

Szerintem ez rossz megközelítés.
Én pl autót csak kp-ra veszek. Ha 2m van rá, akkor annyi van rá és inkább a gyerekek megtakarítási számlájára utalok minden hónapban.

A fenti esetben a kétszázezret futott dízel valószínűleg fog kérni némi pénzt, igen. A vételárhoz képest arányaiban sokat. Ha ő ezt fel tudja vállalni, akkor én nem látok benne problémát, kb 6 havi, az általad írt havi törlesztésből rendberakja a magasnyomású rendszert, turbót, 2 haviból kuplungozza, amennyiben szükséges.

(#182014) szőröscica


szőröscica
addikt

Kerdesekre valaszok:

A Bravo bordo szinben tetszik neki, olyat is nezunk. :)

Valoban, napi 60 km-re akar dizel is jo lehetne, de ha az eves futas 5 ezer km, akkor teljesen felesleges, jo lesz egy egyszeru benzines. Kisebb riziko, finomabb mukodes. :)

A Fiat 500 azert esett ki, mert 3 ajtos autot nem szeretne. Ezert nem jatszik amugy a C30-as Volvo sem.

Az Ampera megvan, baja nem volt, 35 ezer km-t tettem bele, az uzemanyagkoltsege filleres, parkolasi dij nincs, a legnagyobb koltseg vele kapcsolatban a benne allo penzem elmaradt hozama. Szeretem, eladni nem akarom.

(#182015) Kickass válasza LuckyL (#182009) üzenetére


Kickass
őstag

Te nem erted, az eves futott km es az hogy milyen autot vehet meg, nincs kolleracioban egymassal. Az egyenlet tobbi resze ismeretlen.
Mesehez meg ajanlom az Andersen osszest... :U

(#182016) máyköl válasza szőröscica (#182014) üzenetére


máyköl
veterán

Es miert tuntel igy el az autos totyikbol? :)

(#182017) LuckyL válasza Kickass (#182015) üzenetére


LuckyL
őstag

tehát nem számít hogy valaki mit tud fenntartani,c sak a vételár
gratulálok, adjál tanácsokat még :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#182018) Cifu válasza LuckyL (#182017) üzenetére


Cifu
nagyúr

Especiel az 1.4 D-4D Corolla, ha nem taposták szét, akkor pont nem az a kategória, ami hetekig áll majd a szervizben, meg random 200-300 ezreket kell beleönteni, hogy tovább guruljon.

Hogy a véleményedet leírod, egy dolog, de a stílusod bicskanyitogató.
Meg lehetett volna ezt fogalmazni kulturáltabb keretek között is....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#182019) Kickass válasza LuckyL (#182017) üzenetére


Kickass
őstag

Probaljuk meg megegyszer utoljara vegtelenul leegyszerusitve, hatha sikerul ertelmezni:
Nem uj auto fenntartasa ≠ anyagi csod.
A gratulaciot koszonom, a tanacsot szivesen.

A tobbit mar mas leirta.

(#182020) Qru válasza Tin (#182007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem csoda, hogy azt vett. Újként simán megéri. :K

#nincsbennetarcsi

(#182021) LuckyL válasza Cifu (#182018) üzenetére


LuckyL
őstag

továbbra is tartom hogy semmi gond nem volt a hozzászólással, nem is lett törölve
tény hogy nincs benne felesleges polkorrektkedés, de nem is tartom szükségesnek egy fórumon ahol nicknevekkel szerepel mindenki (facen kis jóskának lehet nem így írtam volna le, hiszen akkor személyében megbántva érezhetné magát, látják az ismerősei, stb.)

(#182019) Kickass
az a baj hogy megpróbálod kiforgatni amit írtam, lehet hogy szándékosan, lehet hogy észre sem veszed
azért a 200 ezret futott dízel és az új autó között vannak még fokozatok, az én véleményem az előbbire vonatkozott

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#182022) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be a veszekedést pls. Batai úr éppen büntetését tölti, most amúgy sem aktuális a dolog.

Mindenki adhat tanácsot, amit aztán vagy megfogad az illető vagy nem.

#nincsbennetarcsi

(#182023) kisza25 válasza Dare2Live (#181987) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából nagyon nehéz így összevetni és kitalálni a pontos értéket, hogy mikortól éri meg az egyik, vagy a másik. Én azt mondom, hogy legyen egy keret mennyiért, aztán, hogy mire használná az ember, a keretbe beleférő extrák és úgy megnézni mi marad a pixisben.
Az autónál viszont legtöbb esetben benne van az is, hogy tetszik egy autó (ész vs szív), vagy nem. Hiába lenne az egyik a leg racionálisabb döntés, ha a másik jobban tetszik és ilyenkor kicsit háttérbe szorul az, hogy mit éri meg venni :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182024) aero. válasza szőröscica (#181995) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Aztán te hovatűntél amúgy? Amper megvan még? A-Klasse +1, csak a szendvicspadló miatt picit nehezebb hozzáférni a motorhoz, én azt venném.

(#182025) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Skoda I Octaviám (benzines 1.6, 2001) van, viszont a fogyasztása, az 10l fölött van. Ezt cserélném le, egy kevesebbet fogyasztó városi autóra, kb. napi 15-30km távolságra. Ezt is úgy teszem meg, hogy kevés kilométerenként sok megállással. Ford, skoda, vw márkák közt vacilálok, de persze szóba jöhet más is. Maximum 4-5000€ szánnék rá. Évjáratra legalább 2005, vagy fiatalabbra gondoltam.

Az általam felsorolt autó márkák közt, melyik az a motortípus, amit dicsérnek, illetve jól bevált? Ti a felsoroltak alapján mit gondoltok, mi a véleményetek? Köszönöm. :)

(#182026) doc válasza Pikaa (#182025) üzenetére


doc
nagyúr

Focus 1.6 szivobenzin?

(#182027) alázógyík válasza doc (#182026) üzenetére


alázógyík
őstag

Az tök jó, mert szögre ugyanannyit fog enni. :D

(#182028) dj79 válasza Pikaa (#182025) üzenetére


dj79
senior tag

Ultimate városi autókártya: Jazz (esetleg Prius2 még jobb lenne).

(#182029) Cifu válasza Pikaa (#182025) üzenetére


Cifu
nagyúr

Városi autó, amit keveset fogyaszt? Ilyen áron Prius...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#182030) Tin válasza MunezXBK (#182012) üzenetére


Tin
veterán

Azon belul a fovaros :)

[ Szerkesztve ]

(#182031) MunezXBK válasza Tin (#182030) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dikk, Sindelfingenben vagyok. :D

(#182032) Tin válasza MunezXBK (#182031) üzenetére


Tin
veterán

A jo Merci... :) En DNY-Stuttgartban dolgozom (Vaihingen).

(#182033) tboldi válasza dj79 (#182028) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R, hogy leírtad helyettem! :D

(#182034) doc válasza alázógyík (#182027) üzenetére


doc
nagyúr

meretben hasonlo auto, gondoltam biztos ilyet keres :)
amugy a kombi foka alattam kb 7 litert evett, igaz, joval kevesebb varosozassal

ha a fogyasztas a lenyeg, akkor meg kisautot kell venni, vagy hibridet/elektromost, de az meg ennyi penzbol nem fog kijonni szerintem

(#182035) molnarpeter válasza Pikaa (#182025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha méretben nem szeretnél lejjebb menni, akkor SDI/TDI ugyanebben, vagy ha dízel ki van tiltva, akkor az ennyiért első szembejövő épkézláb Prius. Kisebből még Polo/Fabia/Ibiza SDI, Fiesta 1.4 TDCI, vagy 1.0 Yaris?

[ Szerkesztve ]

(#182036) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok A Sang yong ba ki gyartja a motort,tudja valaki?

(#182037) Flashback


Flashback
addikt

MunezXBK és Tin
Tartunk topik találkozót?! :DD Én ULM-ban haverom Stuttgart-Gerlingenbe van.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#182038) rbalint88 válasza venom8888 (#182036) üzenetére


rbalint88
addikt

magunknak gyártják, az osztrák AVL fejleszti

(#182039) akooos válasza Flashback (#182037) üzenetére


akooos
veterán

2 éve majdnem Ulmban vettem egy B5.5 Passatot :D Aztán egy müncheni Golf lett helyette. Kemptentől nem messze laktam akkor :))

(#182040) MM válasza vzsryl (#181972) üzenetére


MM
őstag

(#181971) molnarpeter
(#181972) vzsryl

Köszönöm, a 2008 pözsóról ezek szerint nincs jó vélemény, vagy nincs vélemény?

(teszteket olvasgatva barátkozunk az SX4-el, élőben jobban néz ki, mint a képeken...)

[ Szerkesztve ]

(#182041) MunezXBK válasza Flashback (#182037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze, benne vagyok.

(#182042) molnarpeter válasza MM (#182040) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

10 év garival nyugodtabb az élet, Peugeot hasonló erejű benzinese egy időben nyűgös volt, leginkább ez a Suzuki ütőkártyája (nameg a sztereotíp egyszerűség és megbízhatóság).

(#182043) vzsryl válasza molnarpeter (#182042) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ráadásul még itt is gyártják. Gondolj bele, hogy mennyire népszerűek lennének, ha a stift annak idején nem úgy készült volna, hogy "lerakják a lemezt, lefestik a lemezt, kiveszik a lemezt". :)
Mai napig rengeteget hallom, hogy "azért nem veszünk Suzukit, mert papírból van"... Mármint az újakra is ezt mondják.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#182044) Tom1939 válasza MM (#182040) üzenetére


Tom1939
őstag

Tetszene nekem a peugeot (belső minőség, kényelem, jó automaták mostaniakban), de nincs normális benzinmotorjuk. Az 1,2-es háromhengeres, és a turbóst sokáig nem engedték itthon forgalmazni mert kénérzékeny. Az 1.6-os meg a prince motor javított változata (köszi az előbb haljon ki és jöjjön egy új). A dízeleik viszont pöpecek. Szóval ha dízel kellene akkor vennék peugeot-t (de nekem benzines kell ezért van egy 1.4t automata scross).

(#182045) venom8888 válasza rbalint88 (#182038) üzenetére


venom8888
őstag

Koszi

(#182046) Tin válasza Flashback (#182037) üzenetére


Tin
veterán

Kicsi a világ:)

Ok csak legyen meg végre a kocsi.

(#182047) MM válasza Tin (#182046) üzenetére


MM
őstag

Köszönöm mindenkinek az infókat.

Évi 10-15k km-re nem szeretnénk dízelt, így akkor maradunk a Suzuki vonalon.

(#182048) retesz147 válasza retesz147 (#181991) üzenetére


retesz147
addikt

Sziasztok!

Rossz volt az időzítése a kérdésemnek, vita közepébe kérdeztem bele.
Azóta látom, lecsengett.

Kérhetnék Tőletek tanácsokat/véleményeket, hogy Ti melyiket választanátok?
Volvo XC40 T3 vs. VW T-ROC 1.5 DSG

Köszönöm szépen! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#182049) Doki16 válasza retesz147 (#182048) üzenetére


Doki16
addikt

Arra 10-30km városi használatra egy Corolla TS hybrid sokkal jobb választás lenne. 10 év hibrid garancia és nagyon keveset fog enni. Csak sajnos nem "menő" SUV. Benzinesből ettől kisebb fogyasztásút és megbízhatót nem fogsz találni.

De ha minden áron a kettő közül kellene választani és VW-t mellé tenném le a voksom. Szerintem nagyon szép lett és a T-ROC belseje is jobban bejön mint a Volvo. De ez egyéni ízlés kérdése. Anti csinált videót a Volvoról. [link]
Az 1.5 TSI még nagyon új, nincs róla sok tapasztalat. De már az 1.4 TSI-nél is sok hibát kijavítottak. Új autóban bátran vehető. DSG-vel se lesz gond, de városban nem fog tapsikolni örömében a szárazkuplungos. A következő tulaj fog majd szívni vele :)
Az a baj, hogy a napi 10-30 km város előbb vagy utóbb ki fog nyírni valamit. Most új autónál nagyon soká lesz gond, ha egyáltalán lesz. Mániákus vagyok tudom, de az E-CVT-nél nincs jobb választás oda :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#182050) focvis válasza retesz147 (#182048) üzenetére


focvis
veterán

Ha nekik tetszik a T-Roc külseje, én inkább azt venném: ugyanannyi pénzért több autót kapnak; jobb a motorja + ennyi pénzért elvárom a 4 hengert; feltételezem, hogy belül tágasabb.
Nem tudom, hogy az XC40-be milyen váltót szerelnek (8 seb. Geartronic); a VW szárazkuplungosa nem örök élet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.