Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Kornel válasza dabadab (#58000) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem normálisan megvalósítva teljesen használható cucc lenne.
belerakni a kocsiba egy mazda féle i-eloop rendszert, és azt se lehetne ráfogni, hogy a nyert teljesítményt elveszti a folyamatosan üzemelő generátor miatt.

(#58002) qdak válasza dabadab (#58000) üzenetére


qdak
addikt

Szted a turbo ele is berakhatom ?
Am tudom, de a feher cso ilyen lefolyo cso feeling, bizti nagy mennuisegu levegot tol :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58003) Laraxior


Laraxior
titán

Ez milyen Audi? Sose láttam még ilyet... :Y

szerk: Semmi. A1. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58004) #16514048


#16514048
törölt tag

A1

(#58005) fenergie84 válasza Laraxior (#58003) üzenetére


fenergie84
addikt

(#58006) Dany007


Dany007
veterán

Ezen mi kerül fél millióba? :F [link]
Még ha nullkilóméteres is lenne se kéne tizedennyiért sem...

(#58007) giigz válasza Dany007 (#58006) üzenetére


giigz
veterán

Ha hiszed ha nem, egy ilyennek napról napra nagyobb lesz az értéke :)

(#58008) MunezXBK válasza Dany007 (#58006) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A 68.000 km.

(#58009) Laraxior


Laraxior
titán

Tegnap este állt a szomszédban :Y Asszem egy ilyet én is vennék, nagyon szép coupeban :K

(több képem nincsen :D )

Ill láttam még egy sárga Camaro-t itt Debrecenben, tiszta Bumblebee, de csak visszapillantóból sikerült lefotózni, azt mellőzöm, de nagyon szép látvány volt :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58010) Kornel válasza Dany007 (#58006) üzenetére


Kornel
veterán

pont most volt egy cikk valahol, hogy egyre többet érnek a gyári állapotú wartburgok és trabantok.
képekről ez eléggé egybe van. :K
de lassan ez a helyzet a ladákkal is, én szívesen vennék egy 21061-es 4 körlámpásat, de a jók 300-500k körül szoktak fent lenni, nyilván annyit nem adok érte, hogy második kocsiként kint rohadjon :U

(#58011) #16514048 válasza Laraxior (#58009) üzenetére


#16514048
törölt tag

Bizony, a Peugeot nagyon el tudja találni ezeket a kupékat, a 406 Coupe is nagyon szép.

(#58012) aero. válasza Laraxior (#58009) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egy ilyen a piac utcán is szokott állni, pezsgő színű. Az egyetlen 407, ami jól néz ki kb. szerintem.
A sárga Camaro-t én is láttam már, na de azt hiszem van egy szürke Firebird 2gen (70'-80') is, közelről még sose láttam, de a hangja odabasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#58013) runner 125 válasza Revolit (#57998) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tuti.

..törésből vagy rohadásból fakadó probléma egy ilyen Mazda-nál szóba sem kerülhet. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58014) giigz válasza Laraxior (#58009) üzenetére


giigz
veterán

Bevallom őszintén, elfogadnám :) :D

(#58015) runner 125 válasza Dany007 (#58006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudod értékeli.
Pont az kerül benne annyiba, h 68.000 km-t futott, első tulajos, és patika állapotú '81-es autó létére.
Simán mehet pl. veterán vizsgára egy ilyen, s úgy - ahogy íródott is - az értéke évről évre nőni fog.

Ha, nem lennék házfelújítás közepette, s pl. 50 körül járnék, én simán bevállalnék ennyiért egy nosztalgia autót. Csak sajnos garázsba már nem férne be, ilyet meg szabad ég alatt tartani vétek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58016) Laraxior válasza aero. (#58012) üzenetére


Laraxior
titán

:K Ott szoktam látni az 508-ast is, az meg olyan vajszínű, vagy valami hasonló.
Francia ide vagy oda elfogadnám, márhogy a 407-et, az se baj ha nem coupe :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58017) Dany007 válasza runner 125 (#58015) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, tényleg nem tudom értékelni. :D
Persze ha valaki "dísznek" műtárgynak vagy veterrának veszik akkor hajrá. Bár szvsz ez a veterán dolog is túl van lihegve. Azért az nem 30 év... Másrészt az n+1. roncs autó ne legyen veterán csak mert ősrégi.
Azért ahhoz kéne egy korabeli státusz is. Vagy valami hírnév érted... De ez csak az én nézőpontom.

Persze én ezekre még úgy nézek, mint napi használatú autóra. Ergo ha most gördülne le a szalagról se kéne ingyen se. Ültem ilyenben a 90-es években, már akkor is gagyinak számított. :)

Hogy érzékeltessem amit mondani akarok? Egy ilyen már valami. Mondjuk nem ebben a förtelmes színben. De ez legalább a saját korában volt valami. Vagy egy régi Shelby cobra stb... szal érted... Ezek olyan veteránautók amiknek nevük volt a saját korában és komoly gépnek számítottak. De mára már majdhogynem kihaltak.
De ez a wartburg szvsz már a saját korában is egy sz..r volt.

(#58018) neduddki válasza TaaT (#57992) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erre aszongyak atBaxas....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58019) TaaT válasza neduddki (#58018) üzenetére


TaaT
veterán

Láttam már néhány villanyturbo beépítést de hogy vki coolert is kötött volna rá nekem teljesen új :D

Give them hell Ukraine!

(#58020) neduddki válasza TaaT (#58019) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak kell egy kicsi melegfitniemeg azon a levegon ha mar a kopressor nem kepes...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58021) dabadab válasza Dany007 (#58017) üzenetére


dabadab
titán

"Másrészt az n+1. roncs autó ne legyen veterán csak mert ősrégi."

Nem lesz az.

A Wartburg meg határozottan ikonikus jármű, akkor is, ha autóként küzdött némi kihívásokkal (más szempontokból meg kiváló gép volt, nem véletlenül vált a kőművesbrigádok kedvencévé, persze azok a példányok soha nem lesznek veteránautók).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58022) TaaT válasza neduddki (#58020) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy régebben olvastam tesztet, vmi hondába szereltek be hasonlót és működött (érezhető volt a hatása, persze nem ilyen olcsó vacakról van szó) csak 10perc padlózás után lemerítette a gyári + 1hatalmas utólagos aksit.

Give them hell Ukraine!

(#58023) aero. válasza Laraxior (#58016) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja, az 508 minden nap ott áll, bár kicsit "kopik" az a kocsi, a bemutatáskor szebb volt. :D
Ott láttam először B7 Passatot is, de vannak ott ilyenek az "ügyvédsoron". :)

Tegnap a Tóth Árpád utcán ott állt az új S-osztály, ráadásul AMG Packos.

[ Szerkesztve ]

(#58024) bitpork válasza dabadab (#58021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A FIVA minősítés jobb. Winklerék írtak vmi cikket anno h a magyar biztosok, kicsit furán pislognak a mavasznál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58025) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végre kész minden papírügyileg a Vitarával műszaki, biztosítás, átírás.:)) Ma időpontra mentem az okmányba nem volt 20perc az egész ügyintézés 50k volt mindennel együtt.

Tetszik csak kicsit fura, hogy ilyen magasan ül az ember, de már hozzá is szoktam. Pár dolog cserélve lesz rajta az még hátra van, de már gurulgatok vele meglepően jól is megy ezzel a 110lovas dízellel.

(#58026) tresh Szerencsére már kinőttem sőt soha nem is gyilkoltam semmilyen járműt padlózással szal nem az a fajta vagyok mint jó páran versenypilóták az utakon. Inkább az a vigyázó típus csak a felépítéséhez képest mondom, hogy jól megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#58026) tresh válasza SzlobiG (#58025) üzenetére


tresh
addikt

Mérj egy 0-100-at ;]

Grat a géphez amúgy :)

(#58027) MunezXBK válasza tresh (#58026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:DDD

(#58028) tresh válasza SzlobiG (#58025) üzenetére


tresh
addikt

Gondoltam de giigz kolléga helyet gondoltam felteszem én a szokásos kérdést/kérést :) :R

(#58029) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Amúgy egy olyan kérdésem lenne, hogy arra a kocsira is kell 90ezres átíratás amit egy használt autó telepen veszek meg ? Vagy csak arra kell, amit saját tulajtól veszek meg ? Előre is köszönöm a segítséget

best regards, egy fórumozó blogger

(#58030) MunezXBK válasza Dyrtyho (#58029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagyonszerzési illeték...veheted bárkitől, ki kell fizetned!

(#58031) tresh


tresh
addikt

Létezik a BMW-varázs? vót mán ? :U

Az a motor csodálatos, van benne köbcenti, hengerszám és akarat is, nem egy mai turbós kólásflakon.

[ Szerkesztve ]

(#58032) !Overdose!


!Overdose!
őstag

5,77 l/100 km-es fogyasztással abszolváltam egy kis hazai nyaralást Shell FuelSave Euro 95-ösből. Az útvonal Budapest - Harkány volt az M6-oson, majd egy kis Pécs, Siklós, Villány és hazafelé Harkány - Békéscsaba alul Szeged felé. A klíma az út nagy részén természetesen be volt kapcsolva. Ez és a Pécsi emelkedők miatt sajnos nem tudtam lejjebb tornászni a fogyasztást pedig mindent megtettem. Mindenhol óra szerint betartottam a sebességhatárokat. Összességében elégedett vagyok, de továbbra is dízelre vágyok. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58033) neduddki válasza TaaT (#58022) üzenetére


neduddki
nagyúr

!

hajol emlexem 5-8lo kell ahoz hogy egykozpesbenzimotor eleg levegot kapjon /motorotlfuggoen .15-.3bar a szivasiveszteseg/ ahhoz hogy ezmukodjones erehetolegyen minimum 2-3lo kel,azlegyen 2.2kW namost ha jolszamolok ~180A bazzz!!! mekkoramazzag kellahhhoz es akkormeg???? es a gyari generatort iskukazni
szovlabohockodni, de masra...

udv

neduddki

mod: enmeg egy7gaccordra r18-val:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58034) Dluinet válasza !Overdose! (#58032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez kicsit magas fogyasztás egy 0,8-as matiztól

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58035) harry válasza jozefgucci1 (#57936) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tippet, de nem igazán szeretnék postával vesződni, illetve néztem Ford Focus fórumon, most ott is többeknek aktuális a kérdés, ott ajánlottak Bárdis teleszkópot, az a bolt meg itt van tőlem 10 percre.

Más: Bárdi "márkás" cuccokban meg lehet bízni? Egyáltalán, hogyhogy ők a 'gyártó', kinek a termékeit matricázzák, vagy hogy megy ez? Mert a másik lehetőség a Magneti Marelli lenne, szintén nem ismerem. Itt: [link] a 2.-es csoport két teleszkópja jó, elvileg (a 3. csoport biztos nem, az 1.-est meg nem tudom... de talán az is).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#58036) MunezXBK válasza tresh (#58031) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

E30 kimaradt belőle, nem is igazi BMW-s cikk. :(

(#58037) zoo8800


zoo8800
veterán

indexről lopom

runner 125
már nem zárják 50000 után.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#58038) runner 125


runner 125
nagyúr

Ennek a topiknak nem kellene egy ideje zárva lenni? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58039) qdak válasza neduddki (#58033) üzenetére


qdak
addikt

Nekem az tobb mint 1.5h ig birna akksirol :DD
Es nm kell am annyira durva kabel, de vastagabb mint az oninditoe (hangcucchoz van)

runner 125: pff jossz ide kotekedni?...
Miert kene?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58040) !Overdose! válasza Dluinet (#58034) üzenetére


!Overdose!
őstag

Attól biztos. :DD Ez majdnem dupla akkor motor.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58041) TaaT válasza runner 125 (#58038) üzenetére


TaaT
veterán

Ha jól emlékszem tuningoltak vmit a szerón vagy a fórum motoron, így nem kell 50e-nként zárni a topikokat :)

neduddki: persze, le is vonták a konzekvenciát a teszt végén, semmire sem jó a villanyturbó :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58042) runner 125 válasza TaaT (#58041) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaa, nem is hallottam róla, remek. Kösz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58043) hdman


hdman
őstag

Egy kis kedvesség Boldizsárnak:)

Sopron city :)

(#58044) hdman válasza DZs (#57914) üzenetére


hdman
őstag

Ismered a srácot? Előtte egy 330i-je volt, ha jól tudom...

Sopron city :)

(#58045) Qru válasza hdman (#58043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt locsolom a Hondámba is. Nem egy Motul de a VIP Caranál azért jobb. :D

#nincsbennetarcsi

(#58046) TaaT válasza Qru (#58045) üzenetére


TaaT
veterán

Mi kettesgolfba használunk ilyet, abba teljesen jó, de PD-be már a Edge sem az igazi. :(

Give them hell Ukraine!

(#58047) Dr.Zoo válasza TaaT (#58046) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem mondod?? :D

Múlthéten öntöttem öt liter Motult a paszuly torkán...
Egész megegeresedett tőle. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58048) hdman válasza Qru (#58045) üzenetére


hdman
őstag

Én már régóta ezt használom, még nem volt vele gondom :)

TaaT: még szerencse, h nem Pédétídíáj :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58049) zoo8800 válasza hdman (#58043) üzenetére


zoo8800
veterán

Ugyanez (a C3-as) megy a Bravoba is. Panasz nincs rá, a sokak által említett hangos motorzaj nálam nem jelentkezik.

rip and tear, until it is done

(#58050) pocokxx válasza pocokxx (#57984) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Látom ezzel feladtam a leckét...:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.