Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188001) bernel válasza Llew (#187999) üzenetére


bernel
tag

Erre mondom, hogy praktikusabb lenne egy olyan rendszert kitalálni, ahol a vevő elviheti próbaútra meg szervizbe átnézetni maga a kocsit.

Minek ücsörög a próbaúton mellettem a kereskedő? Hogy fényezze a kocsit, és a szövegelésével elterelje a hibákról a figyelmet? Jobb lenne, ha az ügyfél nyugodtan, egyedül kipróbálhatná a kocsit, és fizetne valami üzemanyagdíjat pl. ha túl messze, sokáig kóricál.

(#188002) szabonagyur válasza bernel (#188001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bizalmi kérdés az egész. Ha magán személyről lenne szó, mondjuk Te mint eladó és odamegy ismeretlenül valaki, hogy elvinné egy körre mit szólnál?

Ott menne még csak az anyázás, ha olyan sérülés (akár karcolás) jelenik meg az autón ami az eladó szerint nem volt ott.

Másrészt meg a legtöbb ilyen autón biztosítás sincs, esetleg P rendszámmal mentek egy karikát aminél meg kell, hogy ott legyen a kereskedés embere veled.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#188003) inf3rno válasza Llew (#187999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugaton jellemzőbb, hogy felírják az adataidat és odaadják próbaútra külön kíséret nélkül.

Buliban hasznos! =]

(#188004) parandroid válasza inf3rno (#188003) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan. Legalább hatféle autót vezettem így. Kitöltet egy papírt a biztosításhoz, meg a meghatalmazáshoz, lefénymásolja a jogsit, és csak annyi a kérdés, hogy egy óra elég? Volt, ahol odaadták volna délután négykor, hogy másnap reggel vigyük vissza. Speciel itt egy 50k+ eur-s 3-as touringról beszélünk. Mondjuk azt a kört pont le is mondtam, értelmetlen lett volna, annyival jobb ajánlatot adott a mazda (közel 15k eur előny, erősebb motor, és több extra a japánoknál). Ráadásul 320d volt a tesztautó, nekem meg benzines kellett volna próbára.

Mondjuk én a használt autóimat is márkakereskedésben vettem, 2 év garival. De ez is elég általános, már ha az ember nem valami balkáni neppertől vásárol - szinte az összes gyártónak van használtautó-programja, többnyire lejárt lízinges, vagy beszámított autókkal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#188005) kisza25 válasza parandroid (#188004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak a lejárt lízinges az 3-4-5 éves autó, könnyen ad rá garanciát, itthon a használt autók zöme 10+ éves

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#188006) parandroid válasza kisza25 (#188005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tiszta sor, egyértelmű, hogy innét hova tűnnek* a 10+ éves használtak... :(

* Amúgy a szépek, jól karbantartottak, amikre vigyáznak, amit megbecsülnek, azok maradnak, mert azok drágák, a balkáni nepper azt viszi, ami olcsó, az meg nem véletlenül az. Németeknél can egy bekattant réteg (nem negatív), főleg az idősebbek, akik nem hajlandók 20-25 évig kocsit cserélni, elképesztő csodákat látni néha (csili-vili f astra, 3-as golf, audi a80/100, bmw-k ugye alap). Némelyik szinte gyári állapotban fut.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#188007) MunezXBK válasza Drughi (#188000) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Garanciát a gyár ad, új autóra.

(#188008) CactuS válasza MunezXBK (#188007) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1. Ez sose lesz rendben a fejekben idehaza. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188009) Mauzes


Mauzes
őstag

Szolgálati közlemény, friss VW márkaszerviz árak (B8 Passat), ha valaki esetleg VW-ben gondolkodik. Nem kontra érv, csak tényleírás. Bruttó árak:

Motorolaj 5 liter 54 ezer + olajszűrő 9 ezer + munkadíj 20 ezer
Légszűrő 14 ezer + munkadíj 2 ezer
Üzemanyagszűrő 21 ezer + munkadíj 7 ezer
Pollenszűrő 15 ezer + munkadíj 2 ezer
Ablaktörlő lapátok 18 ezer + munkadíj 5 ezer
+ segédanyagok 6 ezer + általános ellenőrzés munkadíj 9 ezer + mobilitás garancia 7 ezer

(#188010) Dare2Live válasza Mauzes (#188009) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez mindenhol vagy csak BP?

:Y Én idén a Kia/Hyundai szakszervíz árakon dobtam egy hátast nemrég de ez még annál is 20+%al drágább. Amennyivel többe kerül mindha én csinálnám abból simán kijön ha gari idő alatt tönkremegy vmi...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#188011) alázógyík válasza Mauzes (#188009) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem szívbajosak. :DDD

A 2 légszűrő árán kacagok. :DD

(#188012) Qru válasza Dare2Live (#188010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Durván elszálltak az árak, mert már csak a garis autókból élnek. Kvázi aki nem tökhülye az nem oda hordja gari után a kocsiját. Rablók...

#nincsbennetarcsi

(#188013) zoo8800 válasza Mauzes (#188009) üzenetére


zoo8800
veterán

Múltkor láttam itt a topikban egy BMW első fékcserét negyed milláért, az sem volt gyenge. :)

rip and tear, until it is done

(#188014) sch_a


sch_a
addikt

Az AAA autóról mitől ilyen rossz az általános vélekedés? Az megvan, hogy felvásárláskor elég agresszívan nyomulnak. Na de másik oldalról? Ha náluk néznék autót? Van náluk pár egy helyen, ami gyanúsan olcsó, de egy megtekintést megérhet.

(#188015) focvis válasza sch_a (#188014) üzenetére


focvis
veterán

Csirkefogó banda - átkúrnak.

Azt beszélik, hogy ismét kivonulnak Mo-ról; nem kizárt, hogy megindult készletkisöprés (nem néztem, csak olvastam róla).

(#188016) Mauzes válasza Dare2Live (#188010) üzenetére


Mauzes
őstag

Vidéket nem tudom, ez a Porsche Pest. Én is néztem egyet, de nekem még garis az autó.

Egyszer azt is kiszámoltattam, hogy mennyibe kerülne, ha mindent én viszek, de nincs jelentős különbség, mivel akkor másfélszeresére emelkedik a teljes munkadíj + van extra olajmegsemmisítési díj + el is vesztem a mobilitás garanciát. Jól ki van ez találva...

(#188017) Qru válasza sch_a (#188014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Röviden? Mert elég sok sz@r állapotú autót árulnak és a garancia érvényesítése max egy hosszas jogi herce-hurca után érvényesíthető.

#nincsbennetarcsi

(#188018) Kickass válasza sch_a (#188014) üzenetére


Kickass
őstag

Adnak egy allapotlapot meg talan ala is iratnak valamit. Na most ezzel az a gond, hogy olyan hibak is vannak rajta amik valojaban nincsenek is, barmilyen szavatossagi igenyt probalsz meg ervenyesitni majd mutogatnak, hogy tudtad hogy sz@rt veszel meg.
Olyan pluszkoltsegeket akarnak adas-vetelkor ervenyesiteni amirol nem is tudsz.

Es ezek csak a hallomasbol szezett infok. En hanyagolnam oket, plane ha kivonulnak jogutod nelkul...a budaorsi telephelyuk mar bezart.

(#188019) sch_a válasza focvis (#188015) üzenetére


sch_a
addikt

A kivonulásra rákeresve rá is bukkantam erre a cikkre, ahol összefoglalják a kétes dolgaikat: https://www.vezess.hu/hasznaltauto-tesztek/2020/06/17/aaa-auto-magyarorszag-marad-vagy-kivonul-aaa-auto-fot/ :R

(#188020) alázógyík válasza sch_a (#188014) üzenetére


alázógyík
őstag

Még egy telefont is sajnálnék megereszteni, ami velük kapcsolatos.

(#188021) Jorus


Jorus
nagyúr

Motor szempontjából (tartósság, betegségek, szervizigény, meghibásodások, rossz reputáció) 2012-2014-es évjáratú VW Tiguan 1.4 TSi (BWK/CAVA) vagy 2012-2014-es Skoda Yeti 1.8 TSi (CDAA) lehet ajánlott?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#188022) focvis válasza Jorus (#188021) üzenetére


focvis
veterán

Szíjas 1.4 TSI kell. (Tiguan esetén lövésem sincs, mikortól szíjas - de ha dobsz képet a motortérről, úgy könnyű azonosítani.)

(#188023) inf3rno válasza parandroid (#188004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Haveromék sport kocsikat vittek el így próba útra csajozni. :D

Buliban hasznos! =]

(#188024) Qru válasza inf3rno (#188023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy itthon nincs ilyen. Felugranék a telekre szívesen egy Cayman-al. :D

#nincsbennetarcsi

(#188025) Doki16 válasza Mauzes (#188009) üzenetére


Doki16
addikt

Ugyanezt csináltuk (kivéve ablaktörlő lapátok) meg nem rég otthon a B8 Passattal. Ennyi az anyagköltség hozzá. [kép] 42-öt felezd el mert két autóra való alkatrészekből áll. És nem a rossz márkákból válogattam. 21k Ft volt és kb másfél óra nagyon lassú beszélgetős tempóban. Nagyon durván elvannak szállva a márkaszervizes árak a listád alapján.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188026) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kinéztem egy [link] G Astra Classic-ot. Szerintem teljesen reális. Mennyire lehet ez korrekt vétel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188027) Jorus válasza focvis (#188022) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! Haver keres autót, esetleg még a 2 lityis 200 lovas TSI jön szóba Tiguanból, az mennyire gázos?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#188028) zoo8800 válasza Jorus (#188021) üzenetére


zoo8800
veterán

A CDAA az egyik legrizikósabb motorkód. Volt egy nagyobb széria, ami zabálta az olajat, és csak dugócsere segített. Hogy mettől meddig, azt nem tudom, biztos nem az összes CDAA volt ilyen.

rip and tear, until it is done

(#188029) szabonagyur válasza Tothgera30 (#188026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azzal a kézifékkel mit csináltak :O

Fater 21 éves munkás F Astraja nem néz ki így, pedig az tényleg kap bőven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#188030) CactuS válasza szabonagyur (#188029) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Használták, problem? ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188031) Mauzes válasza Doki16 (#188025) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát ja. Múltkor belém jöttek hátulról, ki kellett cserélni az egész lökhárítót, a Porsche M5 pedig 602 ezerért csinálta meg.

(#188032) user1111


user1111
friss újonc

Sziasztok.
Kb egy éven belül szeretnénk meglépni az első autó vásárlás kérdést, friss jogsival, limitált anyagi lehetőségekkel.
Az igényeink a következők lennének: főleg városban lenne használva, de mondjuk havi egy balatonozás is benne lenne, illetve kirándulni is ezzel járnánk. Nem lenne agyonhasználva őszintén szólva, csak már rohadtul unjuk a vonat-busz szívást (kelenföldre hat tonna cuccal, ki jön le értünk az állomásra, jaj ne már van otthon kaja, de vidd el ezt a félköbméter levest kelenföldről vissza hat tonna cuccal stb, szerintem sokaknak ismerős) akárhova szeretnénk eljutni, ami nem nagyváros, szívás egyszerűen.
Én úgy szeretném, hogy 800.000-be, ha nagyon maximum akkor 1.000.000-ba beleférjen a dolog (mindennel). Nem feltétlenül ebben akarok megöregedni, szóval tényleg első tanuló gyakorló autónak szeretnénk. A max 800.000 ugye praktikusan olyan 600.000et jelent, átírással, utólagos szervízzel mindennel együtt.
Namármost, amennyire én értek az autókhoz, nekem a VW Polo IV benzines 1.4esek tűnnek olyannak amik ezt így teljesítik.
Szóval az érdekelne, hogy szerintetek ez így egy valid elképzelés, vagy sürgősen keressek vmi szakembert?
(autóhoz értő ismerősöm, aki tuti üzleteket tud, van. két éve van a celicája kibelezve a garázsban, mert vmi mindig elromlik a tutijó vétel után).

Illetve tudnátok ajánlani megbízható autókereskedőt? A neten hát eddig találtam mindent... a prohardver meg már segített :D

[ Szerkesztve ]

(#188033) molnarpeter válasza user1111 (#188032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány km a városon belüli út? Fabia Combi amúgy, ha kisautó kell némi csomagtérrel, abból én 1.9 SDI-t vennék. VW(-Skoda-Seat) vonalon az 1.4 16V az ajánlott, vagy fölötte - az 1.2 és az 1.4 8V motorok nyűgösebbek).

(#188034) molnarpeter válasza Jorus (#188021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szíjas 1.4 TSI +1, sweet spot (minimum roller-faktor, jó fogyi). Földműves módszer: ha a vezérlés burkolat műanyag, akkor szíjas, ha alumínium, akkor láncos :D

[ Szerkesztve ]

(#188035) user1111 válasza molnarpeter (#188033) üzenetére


user1111
friss újonc

Kevés a városon belül, ilyen heti 2-3 nap bevásárlás, meg ha nagyon nem akarok BKV-zni melóba.
A kocsi inkább a rokonlátogatós, kirándulós, tapasztalatszerzős kategória lenne, szóval nem a napiszintű 1,5óra munkábavezetős dolog.
Pár év múlva gyerek is lenne, és bevallom, nem az óvodába vezetve szeretnék rutint szerezni

(#188036) focvis válasza Jorus (#188027) üzenetére


focvis
veterán

Hehe, fene tudja. A motorkódokat se vágom A-tól Z-ig. Magamnak azért mernék venni G6 2.0TSI-t.

Ha jó haver, akkor továbbra is a szíjas 1.4 TSI-t javasolnám neki (122/125/140/150 lóval). Vagy 2.0 TDI.

(#188037) sutszi válasza vzsryl (#187986) üzenetére


sutszi
veterán

A régi még oké... de az új?! Erre tudnál mutatni valami bizonyítékot is?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#188038) vzsryl válasza sutszi (#188037) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindegyik, és fog is. A Mazda is tud a problémáról, de azt is elmondták, hogy bármit tesznek, nem tudják 100%-osan kiküszöbölni.
[link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#188039) sutszi válasza vzsryl (#188038) üzenetére


sutszi
veterán

Könyörgöm...az isten szerelmére!... Miért ezzel az 1 nyomorult 2 éves cikkel kell haknizni a rozsda mellett? 1db ilyen eset?! És mind rohad ugye? :(
Érdekes, hogy más márkáknál nincs nagyítós vizsgálat minden pörsenésért...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#188040) vzsryl válasza sutszi (#188039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

[link]
[link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#188041) kisza25 válasza sutszi (#188039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vagy egy szakértői videó? (Ebből él)
Egy másik [link]
Szóval sok helyen állítják, hogy rohadós

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#188042) inf3rno válasza vzsryl (#188038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A reddit alapján nem mindegyik érintett. [link] Amúgy meg a Mazda úgy tűnik, hogy komolyan veszi a problémát: [link]

Buliban hasznos! =]

(#188043) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Üdv!
Passat GTE-ről (PHEV) mi a véleményetek? Hátrányok, megbízhatóság, fenntartási költségek, mire érdemes figyelni a vásárláskor érdekelne.

(#188044) molnarpeter válasza -FreaK- (#188043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VW best-of válogatás :D legkevésbé nyűgös TSI, megbízhatóbbik fajta DSG, és mellé egy tisztességes villany hajtás, teljesítményben és hatótávban is jó. DSG olajcsere betartása fontos, hibrid specifikus hibák jellemzően jól javíthatóak, de ritkán van velük baj. Milyen használatra lenne?

(#188045) -FreaK- válasza molnarpeter (#188044) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké, köszi, közben olvasgattam is még itt a topicban. Én hétköznap sokat megyek nagyon rövid távokat is (melóbajárás), néha kicsit többet (meló után boltba), nekem egy nagyobb PHEV lenne a legideálisabb (elektromos kilőve), de eddig azt hittem hogy az csak újonnan a 10+ M.-es kategória, aztán most rátaláltam a Passat GTE-re.
Eleve nagyon tetszik ez a Passat generáció, de eddig nem néztem őket, mert ugye csak direkt befecskendezéses, turbós benzines motorokkal van, eddig nem láttam ezt a hybridet.
Itthon hálózatról tudnám tölteni, mondjuk hétvégén vagy éjjel, és így szerintem a legtöbb hétköznapot letudnám tisztán elektromos módban, ha picit messzebbre kell menni, akkor mehet a benzin motor.

Mennyi a DSG olajcsere periódus?
Olvastam, hogy 150e Km. felett kokszolódás jelentkezhet, HA.-n viszont szinte csak olyanok vannak amik felette vannak sajna.

(#188046) sutszi válasza vzsryl (#188040) üzenetére


sutszi
veterán

Ez már érdekesebb... Ha nem célzottan CX5-re kerestél akkor azért elég meglepő, hogy itt is ennél a típusnál van probléma..
14 után 3-ast több tulaj is nézegeti rendszeresen és elég nagy a variancia. De ilyen szintű probléma nincs.

kisza25 : Újabb évjáratokról volt szó. Ilyen régiekről nincs vita. Elég ha lemegyek aztán alánézek az enyémnek. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#188047) Taci válasza -FreaK- (#188045) üzenetére


Taci
addikt

Most néztem rá én is, ahogy írtad, eddig csak a dízel B8-at néztem, nem is jutott eszembe, hogy a hibridek között is szétnézhetnék. Megörültem, mondom milyen jó, ez eddig eszembe nem jutott, hogy egy hibrid lenne a legjobb megoldás, városban elektromos, ha pedig utazom nagyobb távot, dízel. El is kezdtem nézni a találatokat, és akkor láttam, hogy ebből nincs dízel-elektromos hibrid, csak az az 1.4 TSI... De azt meg minek? Nem értem. Ha rövid távon akarom használni, ott az elektromos. Ha pedig utaznék vele, kellene a dízel - vagy egy nagy(obb) benzines, de semmiképp nem egy 1.4 TSI... Ennek így mi értelme van? :U (Félre ne értsetek, biztosan valakinek pont ez az ideális kombináció, de úgy látom, nem én vagyok ennek a kombónak a célközönsége. Pedig már megörültem...)

(#188048) BigBlackDog válasza Taci (#188047) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1.4 TSI nem túlzottan fogyaszt rosszul (szvsz még egy dízelhez képest sem). :N

(#188049) Tothgera30 válasza szabonagyur (#188029) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Emiatt végül nekem is kiesett a rostán. A belső tere egy köpedék. Kormány kráteres, kézifék,- és váltószoknya foszlik, csomagtér ajtón festéklepattanás. Bal hátsó ajtóban a hangszóró és a rács hiányzik. Körben parkolási sérülések. Ha rá lenne költve ezeknek a tételeknek a javítása, akkor többe lenne mint amennyiért jóval szebb állapotút el lehet hozni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188050) MunezXBK válasza Taci (#188047) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.4 TSI-vel:

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.