Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) Tsebacsi válasza gooool (#139999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég érdekes hogy a gyártó vagy forgalmazó nem fizet a szerviznek a garis javítás után. Mi laptopot javítunk de meg van határozva mennyit fizet a gyártó egy javításért nekünk. Ingyen csinálja az akinek 3 anyja van.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140002) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!
Nagyon erik az autocsere, megneztem az adott modelt mobile.de-n is, 2007 koruli 1.9 dizel regisztracios dija tenyleg majdnem 500.000 ft union belul vagy csak elutottem valamit?
Eleg durva szam egy 5000 euros autonal.

(#140003) lenko válasza hobizoli (#139994) üzenetére


lenko
aktív tag

Jó persze oldalról látszik, főleg az első 312-es ami fullra kitölti a 16-os felnit, de hátulról aztán senki nem mondja meg.

(#139995) hacki87 Az enyémen a hátsó olyan. 256-os hűtött. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140004) MunezXBK válasza Something_ (#140002) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt elnézted tesa.

(#140005) gooool válasza Fernet (#140000) üzenetére


gooool
őstag

Látod, mondom én. :DDD (Citroen, Ford és Nissan volt még az érdekeltség a kereskedésben, ahol melóztam, ismerős a sztori, napi szinten. :) )
Ha nem titok, melyik kereskedés ez?

Tsebacsi:

A szerelő megkapja a maga pénzét (normaidő alapján persze, amit a gyártó ad meg, sokszor irreális), viszont a kereskedés nem profitál belőle semmilyen téren. Ezért a nagy ellenállás sok esetben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#140006) Fernet válasza gooool (#140005) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem titok, Ford FX Szekszárd. Nem akarom én lejáratni őket, de nem ez az első eset, hogy problémám adódott velük. Amíg megvettem az autót addig minden szép és jó volt, csak hát utána már nem minden úgy alakult ahogy annak kellett volna...

(#140007) gooool válasza Fernet (#140006) üzenetére


gooool
őstag

Értem. Őket nem ismerem.
Ez nem lejáratás, egyik kereskedés sem tökéletes és nem is angyalok, elvégre profit és profit, ami a lényeg, csak nem mindegy hogy adják elő mindezt.
Mert hát az elégedett ügyfél visszajár időszakos szervizre is és akár a következőt is ott veszi meg és az az igazi elismerés és bevétel. De hát van amelyik b@szik rá. :DDD

Üdv, Balázs

(#140008) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Sajnos elég amatőr vagyok az autóvásárlás témájában. Kis kezdő segítségért fordulnék a topik olvasóihoz.
Szeretnék tüzetesen utánajárni a nekem megfelelő autóknak, de sajnos annyi modell van, hogy igazán nem tudom hol kezdjem. Pár tippre lenne szüksége, nagy lefedésben az alábbi igen alap és kezdetleges paraméterek alapján:
- 5 ajtós
- benzin
- főként rövid távú, városi használat
- örülnék ha az ára 500 - 600 ezer körül mozogna

Előre is köszönöm a segítséget!

(#140009) hobizoli válasza knoxhu (#140008) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mk2 Punto 16v

több drón kell ;P

(#140010) tboy93 válasza knoxhu (#140008) üzenetére


tboy93
nagyúr

C corsa, Punto II, F astra, mazda 323

(#140011) SzlobiG válasza Lacy6 (#139993) üzenetére


SzlobiG
félisten

Volt már róla szó korábban jól sikerült típus, jó motorokkal már ami a dízel frontot illeti, benzineseket nem ismerem.

(#140012) Something_ válasza MunezXBK (#140004) üzenetére


Something_
őstag

Ohh, tenyleg. Most beirtam megint, mar csak 270k :D

Beszarsz miket nezek most, 159es SW Alfakat.

Sajna nem megy ugy a szeker, mint regen :-( (marmint nem az autora gondolok :D)

[ Szerkesztve ]

(#140013) B-L-A-C-K válasza Something_ (#140012) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyit szánsz 159-esre?

(#140014) Something_ válasza B-L-A-C-K (#140013) üzenetére


Something_
őstag

Nincs bemaximalozalva a keret es az sem biztos, hogy az alfa lesz a vegso dontes. Jelenleg ha elmegy az autom, akkor ez all az elso helyen, habar az elmult honapokban tobb, mas auto is volt az elso helyen.
Eloszor elkezdem nezni az alsobb arkategoriat, 1.7-1.8 kozott van jopar sw. Aztan majd ha megneztem parat, akkor kiderul, hogy merre van az arra.

1 es 3 milla kozott veszek autot, hitelt nem akarok es nem akarom a maximumot se rakolteni, ha van mas jobb ar/ertek/erzes aranyu.
Ha szivem szerint vennek es 5 evvel korabban lennenk, akkor E60 530D-t vennek :D

(#140015) B-L-A-C-K válasza Something_ (#140014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, csak azért kérdeztem mert én is azt keresgélek már jó pár hete...

(#140016) Something_ válasza B-L-A-C-K (#140015) üzenetére


Something_
őstag

1.9est neztel Bp es vonzaskorzeteben? Marmint szemelyesen. En csak akkor indulok el nezelodni, ha mar venni is akarok/tudok.

(#140017) B-L-A-C-K válasza Something_ (#140016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nézek én minden fajtába... Párat megnéztem már, de 2 alatt ki kell fogni, jót meg 1.7-ért nem veszel.

(#140018) MunezXBK válasza Something_ (#140012) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vágom. Én az országot is elhagytam, muszájból.

(#140019) roberto211 válasza knoxhu (#140008) üzenetére


roberto211
őstag

B és C corsa, F és g astra (600 ért már lehet kapni mivel rengeteget hoznak be s nem az arsav alja ez),suzuki swift ,ha magas építésű autóra vágysz suzuki wagonr, E11 corolla, esetleg Renault megane 1 fl.

Ha nekem kéne választani vagy egy ársáv tetején lévő b corsa vagy egy wagonr. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140020) Tsebacsi válasza gooool (#140005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tény hogy nem a garis javításból gazdagodik meg az ember fia. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140021) knoxhu


knoxhu
senior tag

Köszönöm a válaszokat, tippeket mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre! Persze ha van még tipp akkor jöhet. :)
Amit kihagytam az előző hozzászólásomból:
Érdemes évjáratot figyelembe venni?
Így 2016ban, van olyan korú autó aminél idősebbet már nem ajánlott venni?

(#140022) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

két kérdés: szomszéd bácsika szeretne valami boltba menős autót, eladta a Vectráját, mert már nem kell akkora. Igazából olyan 3-4 kilót szánna rá, ha nagyobb bevásárlás van, azt kocsival oldaná meg és esetleg havonta-pár havonta járna vele nagyobb távokra (asszem Budapest-Debrecen táv a max). B Corsa, Citroen Saxo, Ford Fiesta/Mazda 121 mellett mit lenne érdemes nézegetni?
Másik, hogy a 2002-től gyártott Fiestáknál van egy 1,25-ös meg egy 1,3-as benzines motor. Melyik számít jobbnak?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140023) Declare válasza lenko (#139962) üzenetére


Declare
őstag

Valtozhatna a dolog, ha a benzpehajto kapukat ertelmesen is hasznalnank....a nemet palyan pl allitolag brutal jo kamerarendszer van es ott figyelik a követesi tavolsagot es kiszedik az agressziv soföröket. Allitolag komoly büntiket osztogatnak.
Nem kellene ehhez sok otthon sem....elkezdenek kinyomni a bünteteses csekkeket fele olyan lendülettel, mint a gyorshajtosokat az olyanoknak, akik agressziven villognak, tolnak, szlalomoznak, belsö savban alszanak (jo ök kapjanak elsö körben figyelmesztetst)....asszem gyorsan valtozna a "moral" :U

Amig ezzel a sebesseghatarral stresszelnek mindenkit halalba, annyit ernek el, hogy a sok idiota lelassit föuton 70 re, palyan meg 100 ra ezek elött a kapuk elött :W guta tud neha megütni :U

[ Szerkesztve ]

(#140024) lenko válasza Declare (#140023) üzenetére


lenko
aktív tag

Fényévekre vagyunk ettől.
A kapu az a másik, miért kell lassítani nem tudom, minden alkalommal óra szerint 140 tempomattal megyek át alatta.(Már ha tudok, és nincsenek összetorlódva az autók miatta, ekkor 110-120-al mennek.... :W )

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140025) kelly416 válasza hobizoli (#139994) üzenetére


kelly416
veterán

Az én '99-es 626-osomon is tárcsa van hátul, pedig csak 90 lovas. :DDD

(#140026) meroly válasza meroly (#139988) üzenetére


meroly
veterán

Erre valaki?

Impossible is nothing

(#140027) Declare válasza meroly (#140026) üzenetére


Declare
őstag

Egy ujabb suzuki swift? :) Toyota yaris, honda jazz, amik nagy favoritok, de azok talan kisebbek :F

(#140028) lenko válasza meroly (#140026) üzenetére


lenko
aktív tag

suzuki_swift_1.5_vvt_gs_1_tulaj._ulesfutes._klima

Az embereknek fáj az igazság!

(#140029) Qru válasza meroly (#140026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha fontos a pakolhatóság és a rendes csomagtartó akkor Jazz. Ha nem kell csomagtartó akkor Swift vagy Yaris.

#nincsbennetarcsi

(#140030) meroly válasza Declare (#140027) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom, az új Swiftről annyi jót nem hallottam és árban is elég magasra tartják őket.
Jazz oké, de azt lehetetlen beszerezni a környéken, mert amint felkerül egy hirdetés, már el is adták.
Yaris kicsi.
Amit most néztem és épp van a környéken az egy VW Polo, ez eddig nem volt a listán, de minden paraméternek megfelel. Vélemények?

(#140028) lenko: te árulod?

(#140029) Qru: számomra autónál ez huszadrangú. Csak én használom. Sokkal fontosabb a megbízhatóság és az olcsó üzemeltetés, szerviz.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#140031) lenko válasza meroly (#140030) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem én árulom, a 3 hengeres polot meg felejtsd el. 1.4-el nézz.

Az embereknek fáj az igazság!

(#140032) meroly válasza lenko (#140031) üzenetére


meroly
veterán

Értettem, kösz.
Puntot miért nem ajánlotok amúgy?
Mazda 2 is ilyen áron mocorog, de azt se ajánlott még senki.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#140033) Qru válasza meroly (#140030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áhh, hurka gyenge ez a Polo. Jazz jó, nem csoda hogy elkel hamar. Switftel nincs sok baj és ez már biztonságos is de a csomagtartó ebben is kb csak jelképes.

#nincsbennetarcsi

(#140034) Primary92


Primary92
senior tag

Veszek egy külföldről behozott autót. A forgalmi már az én nevemre szól. Minden papírt meghatalmazással intéztek. Viszont eredet vizsgálat a EU-ból behozott autóra nem kötelező. A vételárat nem fizettem ki, csak foglalót. Van értelme még az eredetiség vizsgálatnak?

(#140035) meroly válasza Qru (#140033) üzenetére


meroly
veterán

Hm.. különösebben nincs bajom a suzukival, mert pontleszarom a státuszt meg ilyeneket, nálam egy autó az használati tárgy. Ha az új swift is olyan jó lenne mint a régi megbízhatóság terén, nem járnék ide kérdezgetni ;]
Csomagtartó lényegtelen, laptoptáska és egy edzős táska férjen bele.

Ford Fiesta is hasonló árban van, de azt se ajánlotta még senki sem.

Impossible is nothing

(#140036) lenko válasza meroly (#140035) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor ha olyan jó a régi swift miért nem veszel megint azt fele annyi km-el?
600e-ért olyat veszel állapotra, hogy megszólal.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140037) meroly válasza lenko (#140036) üzenetére


meroly
veterán

Csak a megbízhatóságra értettem, de lássuk be 17-18 éves konstrukció és ugye mint tudjuk a biztonsága nulla.
Egyébként ha jól érzem az iróniát, akkor cáfolnék, mert tényleg jó, városban semmi bajom se volt vele eddig csak már apróbb motorikus hibák is jönnek elő és műszaki is lejár, már nem áldoznék rá sok pénzt.
Egyébként megfordult a fejemben, néztem is a sedanból van teljes felszereltség, lufi, klíma, stb, de attól még ugyanúgy papír. :(

Impossible is nothing

(#140038) m3tr0 válasza meroly (#140035) üzenetére


m3tr0
senior tag

Pedig van olyan jó az újabb Swift is..nekünk volt mindkettőből.

(#140039) Declare válasza meroly (#140037) üzenetére


Declare
őstag

en sem hallottam rosszakat az ujabb swiftröl. Egyik cimbimnek volt, szerette....nyilvan ebben a kategoriaban ez azt jelenti, hogy nem volt baja, relative jol fogyasztott, jol ment...ennyi. En azt nezegetnem. Többiekkel +1 a velemenyem. A polo 1,4 mocival jobb, de sokkal kenyelmesebb/extrabb nem lesz a swiftnel, viszont dragabb. A jazz jo ezert nehez talalni. Mazda meg asszem azt szoktak irni, hogy rozsdasodik mint a fene, azert nem ajanljak.

[ Szerkesztve ]

(#140040) Qru válasza Declare (#140039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Puntó is szeret rohadni pedig motorikusan az is ok meg a Mazzag 2 is.

#nincsbennetarcsi

(#140041) Something_ válasza B-L-A-C-K (#140017) üzenetére


Something_
őstag

Majd kiderul, ha megnezem a kinalatot. Azzal tisztaban kell lenni, hogy hasznalt autonal benne van, hogy kolteni kell ra. Altalaban mindig hagyni kell a vetelarra kb 20% tartalekot, mert a teljesen koltsegmentes autonal is bele lehet szaladni hibakba.
Amit most arulok BMW-t, azt 1.3ert vettem 3.5 eve. Kb semmi extra baja nem volt, szoval ki lehet fogni. Ja es kereskedotol vettem, ez volt az elso E46 amit szemelyesen elmentem megnezni. Alvazszam alapjan lekertem a felszereltseget, vittem magammal 2 BMW guru ismerost laptoppal es retegvastagsagmerovel.

(#140042) Szada85 válasza Declare (#140023) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tanusíthatom tapasztalati alapon, tényleg nem rossz a kamerarendszerük, és valóban figyelik is többek között a követési távolságot. :)

Én is most kaptam egy képeslapot tölük, pedig sosem voltam, és most Sem tartom magam agresszíven vezetönek, az írás egyébként részletes, leírják a rögzített idöpont, pályaszakasz, sebességed, illetve a távolságot, amennyi Volt az elözö autó mögött, illetve azt a távot is, amennyinek kellett volna lennie köztetek, és ez alapján megy a matek. :)
Én nekem 12m-rel Volt kevesebb a táv, mint amennyinek kellett volna lennie.

Érdekesség, hogy a levélen van fénykép is, a rendszám csak írva van, viszont csak a vezetö arcát fotózzák ( vagy legalábbis azt a képet csatolják a levélhez ), és ez alapján kell nyilatkozni, hogy valóban Te követted-e el, vagy ha nem, akkor minden adatot meg kell adni az " elkövetöröl ".

Az egyetlen gyengeségét abban látom ennek, hogy ha Te pl haladsz a sávodban fix tempóval, és valaki a melletted haladó sávból ( a belsöböl menekül egyel odébb, vagy külsöböl kamiont, mást kezd elözni ) átsorol eléd ( aminél ugye nem nagyon szokta a másik figyelni, csak azt, hogy ne menjen neked, a távolságotokat nem ), és ekkor szaladsz át ezen a rendszeren, akkor azt Te fogod megszívni, holott semmi agresszivítási szándék nem Volt benned. :)
Nyilván elenyészö szám lehet ez ahhoz képest amikor a ténylegesen agresszíven tolókat kapják így le, de a lehetöség benne van.

(#140043) Declare válasza Szada85 (#140042) üzenetére


Declare
őstag

Azt elarulod, mennyi a bünti? Erröl meg soha nem volt infom, csak mindig ezt mondtak, hogy erre figyelni kell, mert büntetik. (vagy ha belinkeled, hol lehet ezt az infot megtalalni az is jo, gondolom a levelben leirjak)

A masikra meg en azt gondolom, hogy nem fogod megszivni, mert ez nem egy fenykepezögep rendszer, hanem kamera rendszer....otthon is ugy van, hogy a büntiket, amiket kiszor a gep automatikusan a szürök alapjan, az valamilyen humanoid szeme ele kerül, ö megnezi es elbiralja, hogy jogos vagy sem es csak utanna megy a bünti. Ez esetben pedig egyertelmü lesz, hogy nem Te leszel a hunyo, hanem pont, hogy a masik.

[ Szerkesztve ]

(#140044) m3tr0 válasza Declare (#140043) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tudtommal itthon az egy rendszer ami van, az a VÉDA és az pont automatán küldi ki a büntiket, azért büszkék rá mert nem kell hozzá emberi támogatottság. Tehát nem nézi meg senki,hogy valóban jogosan büntet-e a rendszer.
Vagy nem jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#140045) MunezXBK válasza m3tr0 (#140044) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ami nem full egyértelmű, azt nézik.

(#140046) Qru válasza m3tr0 (#140044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van emberi támogatottság, ez rosszul van a köztudatban. Mivel határozatot/bírságot csak ember hozhat/szabhat ki, gép (még) nem ezért minden bünti emberi kézen keresztül megy át/ki.
Az más kérdés, hogy ez csupán abból áll, hogy rányom egy pecsétet vagy leüt egy enter-t.

#nincsbennetarcsi

(#140047) deicide válasza lenko (#140024) üzenetére


deicide
veterán

Ezt látod én sem értem, 154 tempomat és sosem kaptam még csekket. A sok idióta meg lefékez 130 alá...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#140048) SzlobiG válasza deicide (#140047) üzenetére


SzlobiG
félisten

154 tempomattal se jött még csekk? Mennyi az valósba nálad? Én 145 fölé nem merem nehogy bünti legyen.

Metro: Rosszul tudod, ha történik egy vélelmezett szabály sértés, akkor az a kép átkerül egy vizuális ellenőrhöz és ő dönti el, hogy jogos avagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#140049) roberto211 válasza deicide (#140047) üzenetére


roberto211
őstag

Engem ma megallitottak rend éber őrei. Először közúti ellenőrzésnek indult aztán addig nézegette autót amíg látta nem volt felkapcsolva a tompított fényes nappal. Kérdezi nem működik? Mondom de...
Felkapcsoltam, és azért adott 5ezres csekket mert nem volt felkapcsolva. .

Persze aki vagy 130 al száguldott merci mellettem arra oda se figyeltek... sebaj. Így jártam. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140050) BigBlackDog válasza roberto211 (#140049) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legalább lakott területen kívül volt ez az eset?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.