Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221001) pècsimunkás válasza cappa72 (#221000) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221002) kisza25 válasza cappa72 (#220992) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1 év alatt 1M Ft-ot csökkentek az árak az 5M Ft kategória környékén azoknal a típusoknal amiket nézek :)
A Julisánál nagyobb, főleg hátul, felhasznált anyagokban rosszabb
Ha csak fenékpróba, akkor 1,4 szívó is ugyanaz belül azonos felszereltséget.
sasa134: bocsi, magas labda volt :R Faterom is a garázshoz vette az autót, hogy mi fér be :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221003) cappa72 válasza kisza25 (#221002) üzenetére


cappa72
nagyúr

1 év alatt 1M Ft-ot csökkentek az árak az 5M Ft kategória környékén
Ezért nézelődünk mi is, hogy mit lehetne.
Közben Tbányán találtam egyet, megnézem fenékpróbára mit is mutat.
Kb. tényleg 5M-ig kezdek el kereséglni. Hátha van értelmes választás, ami még kényelmes is.
A kényelem lesz a marginális kérdés, illetve a motor megbízhatóság.

Ránéztem a Lancia Delta-ra is, de abból 2013-as a legfiatalabb benzines. (1.4 TB)

Kiváncsi leszek, S-Max mennyi idő alatt talál új gazdát.

Aztán ha nem jön össze, akkor marad a nagy dög.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221004) Bikkrom válasza Bikkrom (#220909) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A Corsa kiesett nekik. Marad az 5-ös Golf meg a Yaris. Milyen motorral vegyék 1,7 millióig? Illetve van-e más ajánlott autó ami ekkora kb.

Köszönöm szépen! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#221005) szebe válasza Bikkrom (#221004) üzenetére


szebe
őstag

Yarist ne 1.33-assal.
Golf V talán 1.4 16v@80 (Fabiank volt BUD motorkóddal, ~180 ezer ment bele hibamentesen), vagy 1.6 8v (BSE). De itt a rohadás inkább tényéző lehet.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#221006) dj79 válasza Bikkrom (#221004) üzenetére


dj79
senior tag

Yaris 1.3 87lóerő vagy 1.4 d4d 5 sebességes váltóval (a hat sebességesben már van dpf).

(#221007) tboldi válasza cappa72 (#221003) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Delta személyes kedvencem, de nem cserélném le érte a fiatalabb S-Maxot. :N

Egyébként tegnap döbbentem rá, hogy a városunkban nem is annyira ritka, 4-5 különbözővel találkoztam rövid időn belül, illetve épp most is egy mellett parkolok. :D

[ Szerkesztve ]

(#221008) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Autó-motor beárazás topiknak van utódja, ami üzemel is?

Adott ez a VOLKSWAGEN GOLF VII Variant 1.6 TDI BMT, 2015/1, Kék (metál).
Szerintetek jól áraztam? Vagy mennyi lehet a teteje, amiből még alkudni akarnak...?

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#221009) pècsimunkás válasza zsoltip (#221008) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem tudom...

Nekem, ha van tèli/ nyári szettem, adom az autóhoz.
Ha valaki neki állna alkudozni a tèli v nyári szettre, ott is hagynám.
Ha ezt leírja a hirdetèsben, fel sem hívom, vagy mondom, hogy viszem az autóval.

A másik meg a kamera.
Igazából fillères tètel.
Inkább kiemelnèm, hogy adom az autóhoz, minthogy alkudozzak rá.

De, te tudod... :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221010) dellfanboy válasza zsoltip (#221008) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az látszik, hogy törött de mégis hány km van benne?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221011) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok! A Suzuki Sx4-scross 2016-os verziójának milyen alternatívái vannak? Magasabb ülés pozíció, hasonló méret, 4-5 milliós ársávban érdekelne a véleményetek. Előre is köszi az ötleteket!

felo

(#221012) zsoltip válasza dellfanboy (#221010) üzenetére


zsoltip
őstag

305e

(#221013) Gombinyó válasza zsoltip (#221012) üzenetére


Gombinyó
őstag

A DSG kibírt ennyit vagy már volt javítva?

(#221014) zsoltip válasza Gombinyó (#221013) üzenetére


zsoltip
őstag

DSG eddig is és továbbra is hiba mentesen teszi a dolgát. ;)

(#221015) Gombinyó válasza zsoltip (#221014) üzenetére


Gombinyó
őstag

:C
Nekem nincs és nem is lesz. Csak azért kérdeztem, mert itt a ph-n az a mondás, hogy a száraz dsg 250e körül letérdel és drága a javítása, de ezek szerint van ami simán elmegy 300+ e km-t is.

(#221016) zsoltip válasza Gombinyó (#221015) üzenetére


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Autó-motor beárazás topiknak van utódja, ami üzemel is?
Szeretnék segítséget kérni árazásban, de ha ide írom a kocsim, mit szeretnéék árazni, kitiltanak.... :U

(#221017) dj79 válasza Gombinyó (#221015) üzenetére


dj79
senior tag

Megfejtés: nagyrészt pályán használta, azt meg bármilyen kényes automata jól bírja, még a robotizált franciák is.

(#221018) Qru válasza zsoltip (#221016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs utodja.

#nincsbennetarcsi

(#221019) kisza25 válasza zsoltip (#221016) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van egy olyan program aminek az a neve, hogy instacar, az egy olyan körülbelüli összeget fog kiadni amiért el tudod adni az autót, nekem eddig stimmelt, az fölé lövöd kicsit, meg megnézed a hahus hirdetéseket és ki lehet azért találni (hahus hirdetések sokkal magasabb árat adnak, de azok ugye még nincsenek eladva)
Most csinaltam 3 autóra, kettőt reális áron hozott, egyet túlárazott, szóval ez is csak egy irányadó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221020) Pttypang válasza tboldi (#221007) üzenetére


Pttypang
veterán

A lancia ypsilon az 1.2 motorral halott?

Everybody lies.

(#221021) tboldi válasza Pttypang (#221020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemtom, nekem a 90 pacis 1.3 dízellel van bővebb tapasztalatom, azzal viszonylag kellemes.

(#221022) Pttypang válasza tboldi (#221021) üzenetére


Pttypang
veterán

Van valami bajotok a dizellel? :D
Nem vetem meg a fura autokat, ez lehetne a futos auto, ulesfutest, tempomatot mennyire talalok ezekben?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#221023) tboldi válasza Pttypang (#221022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legalábbis azzal nincs különösebben. :DDD
A jelenlegi már a második Ypsilonunk ugyanezzel a motorral, a másik egy kicsit fürgébb volt emlékeim szerint, a mostani lustább szerintem. Egy nénié volt előttünk, még olajat se cseréltek benne 2-3 éve. :D De majd amikor jobb idő lesz, kipucolom az EGR-t, de az is lehet, hogy a turbó változó geometriája tapad, arra is rá kéne lesni.
De az is elöfordulhat, hogy csak én szoktam el tőle, a MiTóban 180 pacival gazdálkodok. :B

Amivel gond volt rögtön a vásárlás után, az a km-óra, még az átírás előtt leolvashatatlanná vált, és mivel ebből nincs pót (se új, se bontott), meg kellett javíttatni a meglévőt, ami sokáig tartott ugyan, de szerencsére sikerült, azóta jó.

Ülésfűtés nem volt még a 843-as generációban, a tempomat viszont elérhető volt opcionálisan, de nagyon ritka, még a miénkben sincs, pedig a default felszereltségi csomagok közül a legmagasabb Platino.

[ Szerkesztve ]

(#221024) Pttypang válasza tboldi (#221023) üzenetére


Pttypang
veterán

hmm es mi alapjan szeretitek? Dizelbol csak cegessel maszkaltam eddig, felek tole, de azert altalaban tavolabbra mennek vele, ha vegul raveszem magam az autovasarlasra.
Nem hiszem el, hogy a tempomat az egyik nagy extra a fiatalabb autokban, ami a tiz eveseket jelenti kb :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#221025) tboldi válasza Pttypang (#221024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kisautó, a legtöbbet alapmotorral és alapfelszereltséggel vásárolták újonnan is.

Ez egy szerelemautó az egész családnak, imádjuk, hogy ritka és különleges, kitűnik a tucat VW-k meg Opelek közül. Az első csak “véletlenül” lett, avagy nem kifejezetten ilyet kerestünk, sokáig eszünkbe sem jutott a Lancia en bloc, meg nem is dízelt szerettünk volna, de nagyon megszerettük, és amikor több mint egy évvel a baleset után felbukkant a második, ami a színét leszámítva pontosan ugyanaz a konfig, muszáj volt azonnal lecsapnunk rá, bármilyen állapotban is van. :D
Műszakilag egyben van egyébként, csupán 82k km-t futott, inkább csak nem megfelelő használatból vagy oda nem figyelésből eredő hibákkal volt/van tele.

Amúgy én nem tartom megbízhatatlannak vagy betegágynak, semmivel nincs vele több gond, mint egy másik random 17 éves autóval. Meg hát a kasztni alatt ez egy 2-es Punto, rettentő egyszerű technika.

Mi (illetve főként anyum, de én is el szoktam kunyerálni) városban nyúzzuk a dízelt, de egyrészt ebben még nincs részecskeszűrő, másrészt azért havonta beiktatunk egy-egy hosszabb utat is, ma ebéd után pl. Pozsonyba készülünk vele, így nem gáz.

[ Szerkesztve ]

(#221026) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Itt-ott rohadós B6 Kombi 1.9PD Passatom szeretném lecserélni hamarosan.
Olykor nagyon jól tud jönni, hogy kombi, de az esetek 95%-ban nincs kihasználva.
Amit mindenképp szeretnék: Ülésfűtés, tempomat, 100Le+, "fiatalos" kinézetű, jól vezethető.
Főként városban használva, de ügyelek arra, hogy bemelegedjen télen is, illetve meg is van kergetve olykor. ;]
Árban: 2-2,2M-ig.

(#221027) vzsryl válasza moddingR (#221026) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Így hirtelen ez ugrott be: [link]

Ez a 2. generációs 308-ak alja, szóval így kell kezelni. A hirdetés alapján megéri a hirdetett árát.
Sajnos nem tudom, hogy számodra mi a fiatalos. A Toyota CH-R is elvileg fiatalos, de szinte csak nyugdíjasok veszik. (Ez inkább 8-10 milliós kategória, csak a példa miatt írtam.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221028) tboldi válasza moddingR (#221026) üzenetére


tboldi
nagyúr

Franc! Ez majdnem minden kritériumnak megfelelne, de sajnos az ülésfűtés hiányzik belőle.

(#221029) kisza25 válasza moddingR (#221026) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Seat ibiza sport, sport ülések, sport futómű, digit klíma, ülésfűtés, gyári 16" kerekek+téli szett, 5 ajtós, 1,6 105 ló 1040kg
Nem írja a tempomatot, de nem zárnám ki, hogy van benne, de utólag is bele lehet rakni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221030) rhunseeker válasza tboldi (#221028) üzenetére


rhunseeker
tag

Ennél ez Alfa Romeo Shopnál én eddig csak túlárazott autókat láttam, lehet ki kell fizetni belőle a fényképészt :D

Mondjuk ez a Mito ha igaz amit leírnak róla pont reális áron van, de a többi kb horror, vagy ami olyan áron van ami megéri valszeg beszopod vele egy Multiair cserével stb. :(

Nagyon szép náluk az a barna bőr belsős Multiair is, de konkrétan semmi leírás nincs róla, csak van egy kép egy 30k-s meg 60k-s olajcseréről, itt el is engedtem, valszeg nemhiába árulják már vagy 1-1.5 éve :DDD

(#221031) moddingR válasza vzsryl (#221027) üzenetére


moddingR
aktív tag

Köszi! Nem rossz ez a 308-as, nézegetni fogom őket. A rózsafüzér azért árulkodó kicsit ;]

tboldi: Ennyiért már vannak 2.0jtdm Giulietták, azok jobban tetszenek, tágasabb is, mint ez a kis Mito. Nálam ez csajos autó, de köszi.

kisza25: Régebben is nézegettem ezeket az 1.6-os ibizákat, de jó ha van fent belőlünk 2-3db. Pedig tetszenének. Ez a darab is egész jó, elmentettem, köszi.

(#221032) tboldi válasza rhunseeker (#221030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért alkudni is lehet, az én MiTóm is (ugyanaz a motor, mint a linkeltben, de többet futott, nincs üvegtető, viszont bőrülés fűtéssel + NKH engedélyes ültetés és kipufogó) tőlük származik, 2,66-ért hirdették, 2,4-ért hoztuk el 2023 elején. Akkor mondjuk épp magasabb is volt mindennek az ára, azután kezdtek csak csökkenni. Ma ugyanez 2M lenne csupán.

A 30k-enkénti olajcsere nem ideális, az enyémben sem volt sűrűbben eleinte, de 165k km után még jó állapotnak örvend szerencsére, olajlerakódásokkal nem találkoztam, turbó is még okés…

(#221033) tboldi válasza moddingR (#221031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, ami stílusos, fiatalos, és nem egy jellegtelen tucat valami, az csajos. Jegyeztem! ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#221034) moddingR válasza tboldi (#221033) üzenetére


moddingR
aktív tag

A csajos mindenképp rossz szó, ugyanis kb egyforma a Guliettával, az viszont tetszik. :B 3 ajtósat nem vennék..

[ Szerkesztve ]

(#221035) szebe válasza moddingR (#221026) üzenetére


szebe
őstag

Ha esetleg lesz konkrét elképzelés, akkor érdemes tájékozódni, hogy pl tempomatot hogy lehet utólag megoldani. Többségében egy bajuszkapcsoló cseréje elég, meg szoftveresen engedélyezni, de van ahol kormánycsere kell (az se feltétlen egy vagyon). Ahol 3. bajuszkapcsolón van, ott lehet több a meló.
Ülésfűtés meg nagyjából bármibe megoldható utólag.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#221036) tboldi válasza moddingR (#221034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Áh, csak mosolyogni szoktam ezen a csajos jelzőn, amíg Honda Jazz-zel jártam, arra is megkaptam jó párszor. De nem zavar, anyum Lancia Ypsilonjával sem érzem magam kevésbé maszkulinnak, mint általában. :D

szerk.: De egy Fiat 500-at is élnék, csak legyen Abarth. :))

[ Szerkesztve ]

(#221037) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#221038) bakker_old


bakker_old
csendes tag

Sziasztok, milyen automata! váltós használt autót ajánlotok 2millió környékén?
A feleségemnek kellene, gyereket hozni-vinni az iskolába + naponta 50km-es használat autópályán.
Köszönöm.

(#221039) Gergőke88 válasza bakker_old (#221038) üzenetére


Gergőke88
addikt

Prius

(#221040) Qru válasza hobizoli (#221037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tanulsagos. :K

#nincsbennetarcsi

(#221041) rbalint88 válasza Gergőke88 (#221039) üzenetére


rbalint88
addikt

+ fuldugo :DDD 2-es prius azert nem a palya ordoge, amigy is ordit a motor, de az egyeb zaj is jelentos benne. :R
Mondjuk optimalis esetben 25km max 15 perc, azt ki lehet birni, csak kerdes akarja-e az ember vagy inkabb valaszt mast.
Kreten auto vonalon Audi A2 1.2tdi :))

(#221042) bakker_old válasza rbalint88 (#221041) üzenetére


bakker_old
csendes tag

Szia, nézegettünk Priusokat, szerintem túl vannak árazva...
Kretén autó vonal Nálad mit takar?

(#221043) Gergőke88 válasza bakker_old (#221042) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem meg a megbízhatóságot araztak be egy 2m Ft-os autónál ami kb a legfontosabb.

(#221044) tboy93 válasza imyourfriend (#220710) üzenetére


tboy93
nagyúr

"2.0 cr 116LE-t milyen érzés vezetni a 150LE-hez képest, vagy egy 1.6 cr tdi 116LE-hez képest"

Octavia IV 2.0 cr 116le DSG vs Ceed III 1.5T 160le DCT teren a sajat tapasztalataim alapján:

Varosban nem erzodik különbség, az Octi es a Ceed ugyanolyan jol autózhato, nem tunik gyengenek az Octi, jol dolgozik a DSG. Varoson kivul, autopalyan érezhető különbség van a ket auto között, a 44 lóerőnyi plusz dinamikusabb gyorsulast, gyorsabb elozest tesz lehetove. Ennek ellenere a gyengebb 2.0 cr-el is abszolút jol lehet palyazni, 130-150 kenyelmesen tarthato.

A DSG érezhetően gyorsabban valt mint a Kia DCT-je. Ez tény.

Fekben nagyon érezhető, hogy gyengebb az Octavia. Keves a fekero, rugos-fura hatasu a fekpedal. Kevesbe szervozott mint a Kia-e, ez egyeni preferencia kinek hogy jön be, nem ez a baj vele.

Futomuben az Octavia szerintem semlegesebb, a Ceed sportosabb, kemenyebb.

Fogyasztasban 2-3 liter a különbség a dizel javara. Ebben nagyon jo a CR.

[ Szerkesztve ]

(#221045) hobizoli válasza Qru (#221040) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk az olajcseret tuti surubbre vennem az ajanlottnal ebben is, ahogy a motorolajnal is "szokas" mar, mert ott is a gyari eloiras eleg sokszor sikerult tul optimistara...utolag

meg amelyik autot parhuzamosan aruljak az USA-ban is ott megneznem, hogy ugyanerre a modellre ott mennyiket irnak, mert az erosebb fogyvedelem miatt erdekes modon kevesbe bevallalosak ebben ugyanazok a gyartok ugyanarra a modellre vonatkozolag
....es meg ott is voltak ezzel kapcsolatban problemak

a gyari eloirast mindig ugy kell erteni, hogy "a legkesobb ekkor"
EU-ban mindennek vedd alapbol a 2/3-3/4-t, es az az USA-beli eloiras

60k km-s olajcsere az 40-45k km
annyi idonkent az a par liter olaj ferjen mar bele a budget-be...
DSG-nel nem is kell kulonlegesen draga csiri-biri olaj, meg nem is 7-8 liter a toltet benne, hogy agyonvagja a csaladi koltsegvetest a csereje az atlag autosnal ~3 evente

több drón kell ;P

(#221046) Qru válasza hobizoli (#221045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Manualis ugyan de en le is feleztem a 120k km-es gyari periodust. Igazabol nem ez a draga, ha nem az ha megkotil a valto. :K

#nincsbennetarcsi

(#221047) rbalint88 válasza bakker_old (#221042) üzenetére


rbalint88
addikt

Kreten auto vonal: ami nem szokvanyos, atlagos. Pl az A2, Multipla, Honda FRV
Prius jo kis kocsi, a zajszigeteles a legfobb gyikja. Meg hogy oreg, ebbol fakadoan mar barmi baja lehet es a Toyota megbizhatosag miatt sokszor meg az alap karbantartast se kapja meg. Nekunk 2020 juniustol 2022 februarig volt, bajunk nem volt vele. Amig egy 2012-es auto volt mellette, addig nem fajtak a hatranyai annyira, de ahogy egy uj auto volt mellette 2021-ben, egyre jobban viszketett, hogy valami komfortosabbra kellene cserelni. Ami bomba benne, az a helykihasznalas, meg a pluss karpitja eleg fain, nem igenyli az ulesfutest, pillanatok alatt atmelegszik.

(#221048) tototos válasza bakker_old (#221042) üzenetére


tototos
őstag

A piac áraz. Ennyiért van rá vevő. Szerintem a Prius egy nagyon jó közlekedő edény. Nem kell tőle autós élményt várni, de cserébe elvisz A-ból B-be megbízhatóan.

(#221049) Kickass válasza tototos (#221048) üzenetére


Kickass
őstag

Én értem, hogy neked Prius van és innentől bú meg bá. De, ez a piac áraz duma jópofa kivéve, ha itthon néhány piaci szereplő kartell szerűen felveri valaminek az árát.
Jó autó a Prius, de a legöregebb 2es már húsz éves. Csodák nincsenek, meg kell nézni Sturcz Anti videóját mennyit költött rá. Más autónál csak legyintene, hogy GTK.

Érdemes ezt a hypeot a helyén kezelni. Kb mint a Jazz, egyetlen előnye a magic seat, amit 10ből 9 user sose használt.

(#221050) tototos válasza Kickass (#221049) üzenetére


tototos
őstag

Tehát azt mondod, hogy az itthoni kereskedők tehetnek az árakról? Érdekes mert a holland piacon is hasonló árak vannak, sőt a mostani euro árfolyammal számolva néha még drágábbak is.
Nem tudom Sturcz Anti videójában melyik volt az a tétel amitől GTK lenne a kocsi. 4 évig volt hasonló Priusom és 623 ezer forintot költöttem rá amiben volt 1 szett téli gumi felnivel. 40 ezer km-t ment az autó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.