Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160001) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Erről az Astra J kombiról (2013, 1.6, Enjoy) mi lenne az egyöntetű vélemény?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160002) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Valami ilyesmi Golffal kibékülnék. :K

(#160003) HKorn válasza Tothgera30 (#160001) üzenetére


HKorn
addikt

1400Kg :(

1.4T már oké lenne, de az meg nem eszik, hanem zabál.

Run&Ride

(#160004) Tothgera30 válasza HKorn (#160003) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megértelek, de fenntartási költsége is magasabb. Ráadásul legalább 10 évig (kb. 150e km) meg lenne tartva, ezért egy szívó benzin motorral a legideálisabb választás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160005) molnarpeter válasza HKorn (#160003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem lenne nehéz, jó volna, de emiatt inkább Focus szvsz :)

(#160006) HKorn válasza Tothgera30 (#160004) üzenetére


HKorn
addikt

Az biztos alacsonyabb fenntartású az 1.6, de hogy menetdinamika zéró az is biztos. Cserébe nem fog keveset enni az se.

Run&Ride

(#160007) szilchi


szilchi
őstag

Jó estét.Amit a képen látok (vin-info),az azt jelenti hogy ezt az autót párszor összetörhették?Ráadásul utoljára most februárban?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#160008) Gergőke88 válasza Tothgera30 (#160001) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem a csöves alap ülés van benne ami egy hatalmas plussz pont.
1.4-t nek a váltója is szereti megadni magát, az ebben levő 5-s váltónak nincs baja.

(#160009) Qru válasza HKorn (#159999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a City-ből csak a második generációsnak emészthető a formája.

#nincsbennetarcsi

(#160010) Bad Pritt válasza Qru (#160009) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az viszont nagyon szép szerintem, volt ismerősi körben egy. Annyi baj volt vele, hogy mire kijött, addigra már ez az egész kisautó szedán szegmens halálra volt ítélve sajnos.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160011) Qru válasza Bad Pritt (#160010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, most a SUV a menő. Pont ma láttam az utcán egy új HR-V-t. Simán elfogadnám a Jazz-ünk helyett.

#nincsbennetarcsi

(#160012) zoo8800 válasza HKorn (#160003) üzenetére


zoo8800
veterán

A spritmonitoron valami horribilis 7,6L az 1.4T átlaga :F

rip and tear, until it is done

(#160013) SzlobiG válasza zoo8800 (#160012) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyira azért nem horribilis, nehéz az autó. Mondjuk egy pl TSi-hez képest tényleg sok.

(#160014) i-sti válasza zoo8800 (#160012) üzenetére


i-sti
senior tag

Azért kell rendes PDTDI venni. Az 4 körül el van, agyon pakolva és padlógázon :C

Novum Forum Siculorum

(#160015) i-sti válasza Qru (#160009) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez már elég szép: [link]

Novum Forum Siculorum

(#160016) bitpork válasza zoo8800 (#160012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak az állófűtés ennyit eszik nálam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160017) vzsryl válasza bitpork (#160016) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát ha állva elmegy 100km-t, akkor nem csodálom. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#160018) Integrale válasza SzlobiG (#160013) üzenetére


Integrale
veterán

Ironia. :)

"Bad reklám is reklám too"

(#160019) tboy93 válasza Bad Pritt (#160010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haveroméknak van 1gen city, ronda de finom! Van benne vagy 80k km, anyuka jár vele dolgozni, napi 2x15km, 5.5L-es átlagfogyi. Asszonypajtinak lazán bevállalnám, csak tudom hogy nem kéne neki, mert randa.

(#160020) Bad Pritt válasza tboy93 (#160019) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De mi lehet benne, ami egy Jazz-zel szemben előny? Adott pénzért picit fiatalabbat dob fel a hahu, de Jazz-ből is találni normális minőséget a City-k ársávjában.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160021) tboy93 válasza Bad Pritt (#160020) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olcsóbb mint a jazz, mert kevésbé hypeolt a formája miatt. (Azonos évjáratot és futást tekintve)

(#160022) sasa134 válasza tboy93 (#160021) üzenetére


sasa134
addikt

De itt most egy 3(!!) gyermekes családnak ajánlod épp, miben add többet egy City egy kombi Focushoz/ C-Maxhoz/Zafirához képest? Siralom ahogy kinéz, olyan mint egy levetett zokni, de funkcionálisen sem ad semmit ahhoz, amilyen igényekkel a kolléga autót keresett. Rendben van keveset eszik és olcso fenntartani, de ez a Jazzről meg a Fordokról is elmondhato (de a fogyi nem is volt kritikus szempont) - és azokba be lehet csomagolni 3 gyereket meg a cuccokat. Sztem.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#160023) i-sti válasza sasa134 (#160022) üzenetére


i-sti
senior tag

Az viszont szempont volt, hogy a friss jogsis neje, könnyen tudjon manőverezni/parkolni Budapesten.
Szóval itt előnyben van a Jazz, szerintem :B

Novum Forum Siculorum

(#160024) tboy93 válasza sasa134 (#160022) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dehogy ajánlom 3 gyerek mellé, valamit félreértettél. Én voltam az tegnap, aki próbálta lebeszélni a kollégát a jazzről, mert kevés egy 3 gyerekes családnak.

(#160025) sasa134 válasza tboy93 (#160024) üzenetére


sasa134
addikt

Akkor lehet vmit benéztem - sorry. Én így vettem ki, hogy a City-t ajánlod a Jazz ellenében (jazz is necces 3 gyerekhez sztem). Ha nem így volt akkor én tévedtem. Mea culpa..

Avanti Roma

(#160026) e=mc²


e=mc²
őstag

Meg mindig automata valto kerdes:

Azt mondjatok meg, hogy szabad-e venni 15 eves automata valtos autot 200e+ km feletti futassal, ha nem volt valtoolaj csere az ismert idoben.

Ha en megveszem es csereltetek olajat az mar karbantartasnak szamit? Ha nem rangat sebessevaltasok koztt, vagy nem magas a fordulatszam, akkor kijelentheto, hogy a valto "rendben" van? Mire figyeljek?

Ambulimax Provider

(#160027) gzbotii válasza e=mc² (#160026) üzenetére


gzbotii
veterán

"Ha en megveszem es csereltetek olajat az mar karbantartasnak szamit?" - annak, de az addigi károkat nem hozza helyre - fém nem tud gyógyulni :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#160028) szabonagyur válasza Qru (#160009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy ez a 5. generáció :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#160029) szabonagyur válasza sasa134 (#160025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jazz nem nagyobb mint a City csak szólok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#160030) Tothgera30 válasza HKorn (#160006) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Viszont hibalehetősége se sok van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160031) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Srácok!
JáCCunk mán egy kicsit: Mi van ha Tar(há)lós igazat szólt és kitiltják az EUR3 dízliket idén q3-tól és egy évre rá az EUR4 dízliig mindent? Érdemes ezért autót cserélni hosszabb távval számolva? Egyáltalán érdemes még EUR4 bármiben is gondolkodni ezek után, hisz Merkelországban nem csak arról megy a könyöklés h határértéken felüli napokon, hanem végleg és még csak nem is a dízliket egyedül de minden EUR6 alattit (vagy ezt rosszul silabizáltam vóna?)? Azt ugye tuGGYuk h itthon majmolni fogják a nyugatot bármennyire is haldoklik ott minden.
A kérdés nem az h ez meg fog-e történni vagy mikor fog megtörténni - ezt tekinthetjük fixnek.

Tanácstalan vagyok, mert itt van Teddy akit imádunk, és most lenne is lehetőségem költeni rá valamicskét. De lehet a fentiek tekintetében jobban járnék egy áron aluli értékesítéssel és egy benzines SUVba üléssel? De valóban jobban járnék-e ha ott is max EUR4-5 amit megvehetek hitel nélkül, amivel nem biztos h lehet hosszabb távon számolni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160032) kisza25 válasza bitpork (#160031) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Biztos, hogy tovább, mint a dieselel, euro5 alá nem adnám

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#160033) Kickass válasza bitpork (#160031) üzenetére


Kickass
őstag

Keveredik megint a szezon a fazonnal.
Tessen kicsit jobban utánaolvasni a dolgoknak aztán lehet a kérdést se kell feltenni. ;)

(#160034) bitpork válasza Kickass (#160033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A dolog megindult. Már a német próbálgatásokra is előbújtak a méregzöldek itthon. Megint megismétlem: nem az a kérdés h lesz-e, vagy h mikor, hanem hogy érdemes-e ennek tekintetbevételével dönteni a marad+ költök rá, vagy benyálas csere között.

Te csak nyugodtan várd meg amíg kapkodva rád szakad a dolog, én szeretek előre tervezni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160035) BigBlackDog válasza bitpork (#160034) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én is gondolkoztam ezen. De egyelőre nem ugrálnék, megvárnám, hogy tényleg tiltják-e az eu3-at itthon idén ősztől és ha igen, akkor pontosan milyen feltételekkel. Utóbbi egy-két hétben telefonáltam egy-két dízeles gépsárkány eladójával, de kb. mindegyik elég durva marketinggel akarta rámsózni az autóját. Szóval kezd állni a balhé, ahogy látom. Most, egyelőre dízelt nem vennék már, de eladni csak emiatt a meglévő, rendben lévő dízelt még nem adnám.

(#160036) bitpork válasza BigBlackDog (#160035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na erről van szó. A magyar autóvásárlóról tudjuk, hogy hülye de nem is csak úgy hanem háromszorosan (lsd TIR). És már most sejtem h ajtón lévő nyitási festéksérülés hirtelen 500k alkualapot fog képezni, de az hogy adok a kocsi mellé egy 90ks android fejet, új kompresszort, új szeleptömböt stb-stb az meg természetes és nem érték növelő tényező. Lehet még most kellene megelőzni ezt a marhaságot még ha bukóval is. Lehet később agyvérzést kapok a sok arcátlan paraszttól aki természetesen jobban ért hozzá (pedig soha nem volt még hasonló kocsija sem) és majd látatlanban telefonon jól megalkudGGYa. :W
Akkor most nem költök Teddyre, hanem menjen 5000€ oszt csőváz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160037) molnarpeter válasza bitpork (#160036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gázos Cayenne kell :D Ha meg halaszthatatlan dolgod van a városban, arra az egy hétre két évben BKV+greengo+taxi hármas is megoldás lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#160038) Tothgera30 válasza bitpork (#160031) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Itt egy hasonló okfejtés. Valószínűleg a hibrid rendszerekkel, később pusztán elektromos üzemű szgk.-kal váltják meg az Eu-t. A teherautókat pedig nem érdemes belekeverni, mert fater se fogja a T25-ből kibontani az adagolós dieselt hogy a villanynak helyet csináljon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160039) Mike81 válasza Peterhappy (#160000) üzenetére


Mike81
senior tag

Ha már a kinéztet is belevontuk a képletbe akkor ne felejtsük ki a Fiat Multiplat sem🤣👍👌✌️
Igazi rondaság de mondjuk minden követelménynek megfelel amit felsoroltál. Nem hosszú el fér benne vígan a 3 gyerek is. Meg grátisz az ülés pozició is magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#160040) molnarpeter válasza Mike81 (#160039) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Faceliftes már nem ronda abból sem.

Tothgera30: T25 Vlagyimirec vagy Avensis, vagy tank? :D

[ Szerkesztve ]

(#160041) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok
Erről mi a véleményetek? [link]
Elég ígéretesnek tűnik.

(#160042) Tothgera30 válasza molnarpeter (#160040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyértelműen az előbbi. Ráadásul neki már a második, cirka 30 év alatt. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160043) Winne válasza Cseri0058 (#160041) üzenetére


Winne
nagyúr

Szép autó, nagyon jól is mennek ezek, de a km az sok, plusz a gazdaságos fenntartás erősen mihez képest kategória. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#160044) Cseri0058 válasza Winne (#160043) üzenetére


Cseri0058
őstag

Igen. Ez a km dolog zavar benne egy kicsit. De minden benne van ami kell. Meg a színe is a legjobb :D nagyon tetszik. Ez lenne az első kocsim.

(#160045) bitpork válasza molnarpeter (#160037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem fogok az amúgy is jelentős utazási időmre pakolni plusz befektetést. Szerintem az lesz mint pl Koppenhágában: kimenekül a valós gazdasági élet a városokból , lesz egy bazi erős turisztika pár elcseszettül drága brand üzlettel, és marha sok biciklis pár taxival.
Jobban izgat a sógorMerkel vonatkozás, mert oda járok tárgyalni elsősorban. Persze itthon nem mellékes h az idős szülőket tudom -e segíteni, vagy kiszámlázzuk az államnak a fszságát.

(#160038) Tothgera30: butaságnak tartom a leírtakat, már olvastam. A szennyezés helyének eltolódása nem fogja megoldani a környezetszennyezés kérdését. Éppen elég álszent megoldás a dízel bsztatása, nem kell a zŐd villany szöveg a totálkártól - nekem. Pláne annak tekintetében h néven nem nevezhető, de szemmel jól látható összegeket költök az autóim műszaki állapota kapcsán, még ha öreg dízel is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160046) rbalint88 válasza Cseri0058 (#160044) üzenetére


rbalint88
addikt

fényszóróból azért rakj bele egy gyárit, ez eléggé faludiszkós :)
amúgy más baját én se látom. panorámatető lehetne benne, az nagy flash.

(#160047) Tothgera30 válasza bitpork (#160045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért kissé keverve vannak itten a dógok. Naszóval, ebbűl a videjóbűl elég sok minden meg is tudható. Kishazánk nagy részében pedig atomerőművekből csalják a villanyt.

Ui.: Ettől függetlenül ha adott egy jó autó, amivel elégedett vagy, akkor kár/felesleges lecserélni. De valljuk be, pár éven belül személyszállításban elhúzzák a belső égésű motorokat, mindenféle normák betartása miatt. Az már mellékes hogy lehet itt védeni a környezetet, miközben az idióta droid gumit/rézkábelt éget a kertben, miközben az e.u.-s szabályok csak őslakosokra érvényesek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160048) MunezXBK válasza Tothgera30 (#160047) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rézkábelt biztos nem, évek óta nem vehetik át az égetett rezet. :U

(#160049) bitpork válasza Tothgera30 (#160047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az atomerőmű ugyan olyan környezetszennyező mint a fosszilis üzemanyag. Csak lehet mi már nem élünk amikor sugárzó jókedve lesz a fél országnak a nem megoldott hulladékkezelés és a híresen pöpec orosz megoldások+a "nem" elcsalt kivitelezés miatt.
Az akksikhoz meg meg olyan fémek kellenek amik kinyerése szintén kevésbé nevezhető környezetbarátnak, ráadásul nem is áll végtelenül rendelkezésre tudtommal. Erre azt mondani h megmenti az országot...

Tehát azt mondod h mindenképpen villanyban gondolkodjak? Na szép lesz. Iza már közölte h modelautóba nem hajlandó beülni. Marad a benzines. A méretet szintén meghatározta: csak nagyobb lehet Teddynél. Hát asszem feladok egy lottót.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160050) vzsryl válasza bitpork (#160049) üzenetére


vzsryl
nagyúr

BMW X5 4.8i. 5m környékén már van.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.