Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#193001) tboldi válasza Luck Dragon (#192997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezen mi olyan vicces? :D

(#193002) BigBlackDog válasza Luck Dragon (#193000) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...már volt motor csere,bár lehet ez egyedi hiba volt a Ford esetében..."
:DDD ;]

(#193003) diegho válasza Gergőke88 (#192993) üzenetére


diegho
nagyúr

40k körül van bennük. Sehol nincs már 1.4 jó ideje.

(#193004) m.lala


m.lala
aktív tag

Nehogy összevesszetek itt nekem a c5-ön.
Papónak egy xsara van, az ember hajlamos saját szemszögéből megitélni a dolgot, és a miénk huhh...utálatos kis dög, és nagyon nagyon árnyaltan fogalmaztam. De egy 2004-es autóból levonnom következtetést egy 2010 utánira elég meredek lenne, de mégis megteszi az ember. Egy kis vatcak c4 is jólenne, ha nem olvasna az ember olyanokat a totalcar cikkben hogy jó ez, jó ez csak öngyulladós, mint pár bmw és már általánosít is az emberfia.
[link] a visszahivási akciókat elolvasva csak pislog az ember, mint pocok a lisztben. :U

A hdi motor remek, a felszereltség/beltér talán már kicsit avittas, teszem hozzá nekem. A fenntartás szerintem sem húzós jó szerelővel, csak pl nekem akinek fizikai fájdalmat okoz ha olaj és kopón kivül költeni kell nem biztos, hogy való. Az audim is imádom 400 e km-el, de mikor valami elromlik mindig megakarom gyújtani. ;]

Saját agymenésem, de megnézem a népitéletekben melyik autó van 8 feletti értékeléssel innen indultam. Mert a magyar ember amugy is kritikus/hehe/.

És akkor itt az isnignia 2008-tól 6.8......beleolvasva elég vegyigyümi, kicsit olyan mint egy dögös barátnő akivel jó megjelenni, de a hülyeségeit neked kell otthon elviselni. Hátnemtom.

Az 508 tényleg fixen jó, ezt már itt is megerősítettétek bennem. A mondeo bizonyos tipusai talán kézivel, ami még játszik, vagy tényleg esetleg egy komoly megfontolt volvo.

Vagy megnézek egy c5-öt, bár a szerelőm aztmondta ha mégegy francia autót odaviszek neki megkerget az udvaron. Francos általánosítás. :DDD

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#193005) Luck Dragon válasza tboldi (#192992) üzenetére

-Csoki46=(köszi tboldi)
-tboldi= Szívesen! ;]

(Ez a része) :DDD :U

BigBlackDog
:F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#193006) tboldi válasza Luck Dragon (#193005) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja! :R

(#193007) BigBlackDog válasza Luck Dragon (#193005) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak az előítélet által gerjesztett "reménysugár" kényszerítette ki belőlem a korábbi hozzászólást. :DDD Nem egy esetben olvastam Ford esetén ilyen problémákról az utóbbi években. Más márkáknál is persze lehet találni hasonló sztorikat, csak érzésre nem olyan sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#193008) footy válasza m.lala (#193004) üzenetére


footy
addikt

Ha teheted probald ki mindet.

- Insignia: csak FL-tol szabad (2013 szeptember). A korabbiak huzzak le a nepiteletet. (elotte voltak gondok(megelozheto) a dizelekkel)
- C5 a hajtaslanc ugyanaz/olyan jo mint az 508-ban. Ha az altalam leirt dolgok nem zavarnak jo auto lehet, bar az 508 is hasonlo aron megy, ami egy sokkal praktikusabb (nekem szebb is) auto
-508 a kombija mai napig tetszik, talan ez a legjobb a 3 kozul. Ebben ereztem leginkabb a premiumsagot(nagyon jo zajcsillapitas, jo minosegu belter, kivalo ulesek). (Allure-okat probaltam 163lovas automataval)

(#193009) Kickass válasza footy (#193008) üzenetére


Kickass
őstag

Insignia-ban talán 2014től nincsenek csapágygondok.
De utána is érdemes az olajpumpánál tömítést cserélni. Korábbi is vehető, de akkor vagy bele kell alkudni vagy legyen pluszban annyi pénz hogy a csapágyak cseréjét rögtön vásárlás után megejtse az ember.

(#193010) molnarpeter válasza Luck Dragon (#193000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyanaz a motor van bennük pedig elvileg :F

(#193011) footy válasza Kickass (#193009) üzenetére


footy
addikt

A FL-től már nem voltak gondok, nekem 2013 10. havi volt és már FL-elt példány.

Korábbi is vehető, de akkor vagy bele kell alkudni vagy legyen pluszban annyi pénz hogy a csapágyak cseréjét rögtön vásárlás után megejtse az ember.
Erre utaltam feljebb, hogy megelozheto...

(#193012) m.lala válasza footy (#193008) üzenetére


m.lala
aktív tag

1 bajom lesz csak, nekem a kombi nem bejövős, szedánt szeretnék, az meg elég ritka. Azok(163ps) még Fap folyadékosak annyi, hogy az újabb 150ps/370nm már euro 6 adblue de szerintem mindkettő remek moci.

Mi az az FL?

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#193013) Kickass válasza m.lala (#193012) üzenetére


Kickass
őstag

*facelift

(#193014) Luck Dragon válasza molnarpeter (#193010) üzenetére

Lehet, nem értek ezekhez annyira, miben mi van,mikortól. De a sárga angyal vitte el, mint a két éves VW Passatot is motorvezérlő hibával.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#193015) focvis válasza footy (#192994) üzenetére


focvis
veterán

A leggagyibb bőrkormányt én is Citroenben láttam, egy 2013-as C4-ben és egy szintén 2013-as C5-ben - látványra és tapintásra műbőr. Arra tudok gondolni, hogy a magasabb felszereltségi szintekbe minőségibb bőröket használnak ők is. Pl. a Volvo Momentum felszereltség mellett darált bőrt használ (smirgli), a Summumnál már nappa bőrt - ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#193016) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Most találtam egy tök jó hirdetést. Honda Jazz. 2009/8. 19.000km. Egy raklap német szervízpapír. kb. 140km-t mentek vele havonta átlag. :DDD
Olyannyira gyári állapotú a rakat szervízszámla ellenére, hogy még az eredeti 11,3 éves Misli gumikkal adják. :DDD
ja, GYÁRI ÁLLAPOTBAN!!!! a hirdetés címében. Lehet még az olaj is 11,3 éves.

[ Szerkesztve ]

(#193017) Gombinyó válasza [CS]Blade2 (#193016) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lehet munkába járós autó volt és 3 km-re volt a munkahely. Egy autónak csak jót tesz az állandó rövid táv, ezt érdemes kiemelni egy hirdetésben. :DDD

(#193018) user2 válasza Bdanyy (#192984) üzenetére


user2
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocs a belevauért, általában csak olvasgatok. A linkelt négyésfélmisis K Astrák nekem is megmozgatták a fantáziámat, de gyanús volt, hogy túl szép az ajánlat, ezért felhívtam őket. Ezek használt, kb 20-40eKM-t futott autók, a cég, akinél voltak, hamarabb visszaadta őket. Ennyit tudtam meg, illetve még azt, hogy elég "agresszív" az üzletkötési politikájuk, mindenképpen vissza akarnak hívni, hiába mondtam, hogy szólok majd, ha szeretnék valamit. :D
Ezek lehetnek a K Astrák:
https://www.opelwallis.hu/hasznalt-autok/teljes-hasznalt-auto-keszlet/

(#193019) m.lala válasza [CS]Blade2 (#193016) üzenetére


m.lala
aktív tag

A totalcar cikk jut róla eszembe: sehol egy kis sus mus, senki nem akar átverni? Bezzeg a régi nepperekbe még vót anyag. :DDD

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#193020) HKorn válasza user2 (#193018) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, ez hasznos infó volt, hogy kiderüljön, hogy ma már nincs ú jautó óccsón :)

Run&Ride

(#193021) ngaba válasza user2 (#193018) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez biztos? Bestbuy topicban írták [link], hogy Szegeden vett át ilyet valaki, és 5 év garanciát adnak rá. Igaz, a km nem derült ki, de meglepne, ha egy használt autóra adnának ennyit.

Lehet, hogy a kereskedőben volt anyag...

[ Szerkesztve ]

(#193022) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Toyota C-HR-t, 2020 évjárat, 1.2T motorral. Érdekelne hogy vannak már tapasztalatok ezzel a motorral, vagy annyira új még hogy semmi hír róla?

(#193023) Gombinyó válasza szotyika77 (#193022) üzenetére


Gombinyó
őstag

Már legalább 5 éve lehet kapni. Nincs vele különösebb nyűg, eleinte volt kokszosodás gond, amit gariban orvosoltak az érintetetteknél és azóta kiküszöbölték azt is. Nekem corollában van február óta, a motor a legszerethetőbb része az autónak.

(#193024) BigBlackDog válasza szotyika77 (#193022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem az 1.2T viszonylag már régebbi, van tapasztalat vele. Itt a fórumon is van tapasztalat, ha jól rémlik pl. Sky11-nek is ilyen motorral szerelt Aurisa van. Én sok rosszat még nem olvastam erről a motorról.

[ Szerkesztve ]

(#193025) user2 válasza ngaba (#193021) üzenetére


user2
csendes tag

Biztos. Már amennyire biztos lehet amit telefonban mondanak. :DDD A nő, akivel beszéltem, ő irányított a honlapjukra is. A garit is mondta, 5 év, de mivel előbb derült ki, hogy használtak, így nem feszegettem a dolgot, mert innentől tárgytalanná vált.. Gondolom, az üzembehelyezéstől él a gari. (Ami átvihető, ha eladják az autót, ezt megkérdeztem év elején egy Opel szalonban, de más márkánál is létező dolog, szóval nem látok ellentmondást. A BB topicban sem írták, hogy az 5 év mikor indult. :D )

(#193026) ngaba válasza user2 (#193025) üzenetére


ngaba
aktív tag

Akkor ez tényleg a "túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen" kategória volt. (Én arra gondoltam, hogy 4 év garinak kellene rajta lenni, mert 2019-esek, de az igaz, hogy a forgalomba helyezés pontos idejét nem ismerjük.)

(#193027) bandus


bandus
veterán

Fordéknál mennyire bőkezűek a kedvezményekkel? egy hibrid kuga is tudna tetszeni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#193028) vzsryl válasza bandus (#193027) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az új Kuga kissé túl "biztonságosra" sikeredett: [link]
Amíg nem érkezik erre egy visszahívás, addig én bele nem merném tenni a popomat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#193029) alázógyík válasza vzsryl (#193028) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez durva! :Y

(#193030) Qru válasza ngaba (#193021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kaphat 5 évet attól, kollégám most vett egy 2019-es demo autót (Mazda) és kapott 1 év gari hosszabítást (amit persze a márkaker ad nem a gyártó).

#nincsbennetarcsi

(#193031) bandus válasza vzsryl (#193028) üzenetére


bandus
veterán

akkor ezt lehúztam a listáról, köszi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#193032) Qru válasza vzsryl (#193028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ujh, ez kemeny! :D

#nincsbennetarcsi

(#193033) zoo8800 válasza vzsryl (#193028) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem szeretem a Laptiming videókat. Légyszi valaki pár szóban írja le, mi a lényeg

rip and tear, until it is done

(#193034) vzsryl válasza zoo8800 (#193033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Külső, első kereket fékezni, ezért vészhelyzetben nyíl egyenesen megy tovább a kanyarban kb. a biztos halálba.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#193035) zoo8800 válasza vzsryl (#193034) üzenetére


zoo8800
veterán

Ennél is szarabb? :D
Mostanában sok olyan video kerül elő, amin az ESP-k elhasalnak

rip and tear, until it is done

(#193036) Qru válasza zoo8800 (#193035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen a Superb iV is megbukott meg az új Rav4 is.

#nincsbennetarcsi

(#193037) zoo8800 válasza Qru (#193036) üzenetére


zoo8800
veterán

Meg még tucatnyi másik kocsi. "Kedvencem" a beakadó kormányos Hyundai.

rip and tear, until it is done

(#193038) Qru válasza zoo8800 (#193037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erről a beakadó kormányról megint csak a Rav4 jut eszembe, ahol a vezető oldalán van extra merevítés az anyósén nincs: [link]
Igazi családbarát autó. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#193039) vzsryl válasza zoo8800 (#193035) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sokkal.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#193040) szotyika77 válasza Gombinyó (#193023) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszönöm, ha az a legszerethetőbb része, akkor megnyugodtam. :) Kicsit félek ettől az 1.2T 3 hengeres motortól, valahogy nekem a 4 henger berögződés van még meg. :D De elmegyek tesztvezetni a héten, kipróbálom hogy ízlik. :) :R

+ BigBlackDog
Köszönöm neked is, írok is a fórumtársnak! :) :R

(#193041) szotyika77 válasza bandus (#193027) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!
Két hete kaptam egy 2020 Focus 1.5 Benzines kombira 6,7 milliós ajánlatot, a listaár 7,5 millió volt. :) De kilőttem, C-HR szerelem van most. :DD ;]

(#193042) Gombinyó válasza szotyika77 (#193040) üzenetére


Gombinyó
őstag

Attól meg pláne ne félj, hogy 3 hengeres, mivel nem az. :DDD Ez még 4 henger, ellentétben az ecoboostal. Álló helyzetben gyakorlatilag nem érzed, hogy jár, annyira sima.

(#193043) szotyika77 válasza Gombinyó (#193042) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Lol, a Toyota szalonban a srác azt mondta, hogy 3 hengeres motor van benne. Ezen most meglepődtem, de nem bánom, örülök neki. :DD

(#193044) Gombinyó válasza szotyika77 (#193043) üzenetére


Gombinyó
őstag

85kw/185nm? Kétlem, hogy az elmúlt pár hónapban átdolgozták volna 3 hengeresre. Ha mész vezetni kérdezz már rá nála, hogy honnan ez az infó. :DDD
Hátha másik értékesítőhöz kerülsz, aki azért jobban képben van azzal amit árul.

(#193045) szotyika77 válasza Gombinyó (#193044) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Igen, 85kw és 185nm. Hát akkor rossz infót mondott. Megkérdem, és kiugrasztom a nyulat a bokorból. :D

(#193046) alázógyík válasza Gombinyó (#193042) üzenetére


alázógyík
őstag

Persze hogy nem 3 hengeres, 8NR-FTS néven futó, 4 hengeres, könnyű alu blokk. :K

(#193047) Ádám16 válasza szotyika77 (#193045) üzenetére


Ádám16
addikt

Láttam a minap egy vörös CH-R-t fekete tetővel, fekete felnivel. Egészen megkívántam.
Nagyon japán a szó nem feltétlen jó értelmében, de nekem begyere.

(#193048) Paxker315


Paxker315
addikt

Naosztán, melyen ezeknek a CH-R-eknek a zajszigetelése? Ajtókárpitoknál, kerékjárati íveknél, csomagtartónál? :D Vagy félre kell tenni azt a pár deákot egy aftermarket-megoldásra? Ha vennék, vlszg hibridben vadásznám.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#193049) Gombinyó válasza Paxker315 (#193048) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha a Corollából indulok ki, akkor pocsék, de kb 150e ft-ból orvosolható utólagosan és akkor simán hozza vagy átugrolja a VAG szintet. A beavatkozás pedig nem jár gari vesztéssel. Én megcsináltattam és nagyon megérte.

(#193050) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, ezt az f astrat nezte ki ismeros, kvazi elso autonak.

Erdemes lenne minimum megemelni, hogy az alja hogy nez ki, vagy ez sok erte?

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.