Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) MunezXBK válasza blt.62 (#48149) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt, amelyikkel törődött az előző gazdája.

(#48152) hdman


hdman
őstag

[link]Totalcar pályanapra valaki?

Sopron city :)

(#48153) 8th válasza blt.62 (#48149) üzenetére


8th
addikt

Szerintem nem mondok újdonságot de én a VW konszern 1.9 TDI fixturbós + sima lendkerekes változatait tartom a legmegbízhatóbbnak. A régi előkamrás turbódízelek sem rosszak. ezzel szemben mai modern dízelek jelentős része márkától függetlenül egy nagy rakás kula.

(#48154) Kornel válasza 8th (#48153) üzenetére


Kornel
veterán

hogy ne mondjátok, hogy elvakult vagyok, mondok egy jó dízelt, ami VW...
pl. link
ha ezt lehetne újban, vagy alig használtan kapni, tuti beneveznék egyre.
ültem egy ilyen taxiban még régebben miskolcon, beszélgettem egy kicsit a sofőrrel, hétszáz x ezer km volt benne, de a motor még nem volt megbontva, nyilván ezt azt kellett már cserélni, de az egész kocsi egybe volt egyébként.
a vicces az, amikor az ilyen km állást visszatekerik a linkben szereplő 170k-ra :C

[ Szerkesztve ]

(#48155) FerNandor válasza Kornel (#48154) üzenetére


FerNandor
őstag

hát azért 1,3 tonnához, (majdnem 1,4-hez 1 nagyobb emberrel) izgalmas lehet az a 68 LE. Én is hallottam, hogy nagyon jók az SDI-k, de vajon nem készült belölük erösebb változat?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48156) MunezXBK válasza FerNandor (#48155) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megbízhatóságról volt szó, nem 1/4 mph gyorsulásról. :D

(#48157) FerNandor válasza MunezXBK (#48156) üzenetére


FerNandor
őstag

tudom, de ekkora autóba egy ilyet berakni.. elég meredek szerintem. ezt megpakolják, meg beleül 4 ember és lesz belöle 1,7 tonna. bár nem tudom, mennyi a nyomatéka stb, de szerintem majdnem halálfélelem lehet vele elkerülni egy kicsit gyorsabb traktort.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48158) tomcsi23 válasza MunezXBK (#48156) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az csak néhány tizedmásodperc. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48159) FerNandor válasza tomcsi23 (#48158) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, hát az 0,4kmh :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48160) bitpork válasza mycso (#48148) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Stoj! Nagyon emlékszel az avatarra :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48161) MunezXBK válasza FerNandor (#48159) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

404m.

Bitpork: me a Renault topikban is betalálták miatta oszt megkereste. :D

[ Szerkesztve ]

(#48162) FerNandor válasza MunezXBK (#48161) üzenetére


FerNandor
őstag

jó, de az 1/4 mpH az 0.4kmh ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48163) Revolit


Revolit
senior tag

Még jó, hogy van hozzá szervizkönyv, már majdnem nem akartam megvenni :D
Bő leírás, csak a legfontosabb egy törött autónál...

(#48164) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

[link]
Elég gyanúsnak tűnik ez nekem... :) Szerintetek?

(#48165) Typhoon47 válasza ReSeTer (#48164) üzenetére


Typhoon47
őstag

hívást megér :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48166) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Ajánlottátok itt a Civic-et és utána olvasva egész jókat írnak. Ellenben ez a váltó elhelyezés nem tudom mennyire szokható meg?

Kinéztem párat:
[link]
[link]
[link] Ennyire nagyot azért nem gondoltam, de viszonylag olcsónak tűnik, mi a hiba?
Ellenben eléggé lopják..

De Astra jobbnak tűnik:
[link]
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#48167) !Overdose! válasza amargo (#48166) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az a váltóelhelyezés egyszerűen fantasztikus. Nagyon könnyű megszokni és kényelmes használni.

Ha teheted próbálj ki egy Astra-t és egy Civic-et is. Érezni fogod a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#48168) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki próbált már első generációs Auris Hybridet?

(#48169) amargo válasza !Overdose! (#48167) üzenetére


amargo
addikt

Astra-t már próbáltam, de Civic-et még nem, bár van ismerősöm igaz újabb van neki, gondolom kereskedőnél is kilehet próbálni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#48170) Integra válasza amargo (#48166) üzenetére


Integra
titán

nos, akármennyire fura, ez a váltó van a legjobb helyen, amit valaha autóba építettek:K
egyébként ha a bálnából nézel, próbálj meg modellfrissítettet keresni.
ha jobban tetszik az astra, akkor azt vedd, én semmi pénzért nem vennék astrát civic ellenében, de ez a saját szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48171) blt.62


blt.62
őstag

A Skoda Super B-ből melyik diesel változatot ajánljátok?
Autómata váltójuk is megbízható?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#48172) zenke válasza ReSeTer (#48164) üzenetére


zenke
aktív tag

Piaci ár alatt kb 200k-val van. Ilyen motorral tuti nem kéne. 2x annyit eszik mint a dízel.
Lámpa párásodik.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48173) MunezXBK válasza amargo (#48166) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont 1.4 kell? :O

(#48174) zenke válasza blt.62 (#48171) üzenetére


zenke
aktív tag

V6 kivételével az összes jó.

Tiptronic van benne. Ha volt benne olaj cserélve, és nem ránt váltásnál kicsit sem akkor nincs gond vele.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48175) blt.62 válasza zenke (#48174) üzenetére


blt.62
őstag

Az autómata váltókban mennyi időközönként kell olajat cserélni? Ha mondjuk valaki évi 5 ezer km-t megy akkor is mondjuk évente olajat illik cserélni benne,hogy ne legyen hibája?

MegtorloXp

(#48176) zenke válasza blt.62 (#48175) üzenetére


zenke
aktív tag

tt5-s tiptronic van benne ha jól emlékszem. Elvileg nem kell :W De 60ezrenként ajánlott.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48177) hdman


hdman
őstag

LOL hirdetés: 5. képet nézzétek :DDD [link]

Másik gyöngyszem: [link]
legalább a hibakódot kiüthette volna :U

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#48178) hdman


hdman
őstag

Ez viszont nem lehet rossz, bár a km tuti nem valós, és ahogy nézem a komplett belsőt is kicserélhették: [link]

Sopron city :)

(#48179) hobizoli válasza zenke (#48130) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindenhez van, max nem_dCi-s krookben forogva nincs akkora ralatasod, mint a "TDI a zisten"-ben

amugy meg kevesbe tullihegett aru autohoz, komplett masik motort is óccsóé kapsz

-------

amugy ez kb olyan, mint a hondak tullihegett aru amugy ropi motorjai

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#48180) Typhoon47 válasza amargo (#48166) üzenetére


Typhoon47
őstag

a váltó elhelyezés tökéletes. ezzel egyetértek.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48181) blt.62 válasza hdman (#48178) üzenetére


blt.62
őstag

Nem biztos. Itt Szegeden van egy órás akinek Mercedes 250 TD-je (124-es kaszni) van, bőrös belsővel,több mint 10 éves, vezetett szervízkönyves,90 ezer km van benne és úgy néz ki mintha most hozták volna ki a szalonból. Ritka az ilyen de van.

MegtorloXp

(#48182) Typhoon47 válasza hdman (#48178) üzenetére


Typhoon47
őstag

ez a belső színvariácó" elég gyakori e46-nál is. gyárilag volt ilyen, nem összevissza cserélgetett, bármennyire is tűnik úgy :N

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48183) zenke válasza blt.62 (#48181) üzenetére


zenke
aktív tag

Abban a bömbiben nem annyi van. Import autó. Amikor átkerül a határon akkor szokott megfiatalodni több százezer km-t.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48184) akos727 válasza hdman (#48177) üzenetére


akos727
senior tag

Csak nekem nem jutna eszembe bemenni az erdobe es ott kesziteni kepeket az elado automrol? Egy-ket hirdetesnel nagyon taszito ereje van a kepeknek...

(#48185) blt.62 válasza zenke (#48183) üzenetére


blt.62
őstag

Ebben is igazad van. Van itt olyan autószerelő a merci szalonban akinek állítólag olyan felszerelése van ami megtudja állapítani,hogy mennyit tekertek vissza a km órán?

MegtorloXp

(#48186) zenke válasza blt.62 (#48185) üzenetére


zenke
aktív tag

BMW elvileg tárolja valahol nagyon mélyen úgy tudom.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48187) 8th válasza Integra (#48170) üzenetére


8th
addikt

Ezt aláírom. Civichez ugyan még nem volt szerencsém de jártam padlóváltós Transittal és műszerfal váltós Boxerrel is. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt annyival kényelmesebb a felső váltó. Minden autóba oda kéne tenni a váltót. :K

(#48179) hobizoli: jaja :K

[ Szerkesztve ]

(#48188) aero. válasza amargo (#48166) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hm, az elsőnek miért van dízel fordulatszámmérője? :F

(#48189) Psychonaut válasza aero. (#48188) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mert dízel autó. A hátulján is CTDi felirat van. Vagy elírta a hirdetésben, vagy más autóról készültek a képek.

(#48190) hdman válasza Typhoon47 (#48182) üzenetére


hdman
őstag

Nem a színvariáció miatt gondoltam, hanem azért mert "túl újnak néz ki" :) A könyöklő, a kormány, az ülések, mind nagyon szépek egy 10 éves autóhoz képest.

Sopron city :)

(#48191) Dr.Zoo válasza zenke (#48186) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Van pesten egy gyerek, utólag épít be tempomat karokat vw konszern autókba. Valami olyan ECU turkáló szoftja van, hogyha nem cseréltek benne ECU-t, akkor megmondja, akárhogy próbálták is szorgos kezek eltüntetni...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48192) zenke válasza aero. (#48188) üzenetére


zenke
aktív tag

Kipufogó alatt meg kormos a beton :D

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48193) Typhoon47 válasza hdman (#48190) üzenetére


Typhoon47
őstag

km hűek. de egyébként egy ilyen szép garnitúra ebay.de-n is 800€< + a beszerelés, szal nem minden esetben éri meg. az ára szerintem, ha valós a km, kurva jó. ez a létező legjobb moci ebbe a kocsiba. bitang erős, és 10l alatt is tud enni városban :K bár a manual nálam felejtős, aut.-ba kéne :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48194) Balupapa válasza hdman (#48178) üzenetére


Balupapa
senior tag

ha a szövetet kicserélték bőrösre nekem nem lenne ellene egy rossz szavam se :)
am ugy tudom hogy a kulcsban tárolja a valós km-t. :F

am nagyon tetszik a gép :K az X-et leszámítva.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48195) hobizoli válasza 8th (#48187) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most nezem csak turbosinger sanyinak mutheten eltorott a fotengelye, ezert nem volt kint KKL-n sem

es par olyan torest mar lattam masoknal, mondhatni tipushiba

mondjuk ha ez egy herionaron epitett, Darton huvelyes kovibelu motornal jon elo -amit pl a multkor idekopiztam es hasznaltan(!) arultak 1.45M-ert-, az kb instant harakiri, amikor pl terheles alatt torik el eppen es ver szet mindent occsóé

masnal pl elojott 1.5-s szivoban is 2x, ami "annyira" meg nincs is szetfaragva ~150loval

több drón kell ;P

(#48196) hdman válasza Typhoon47 (#48193) üzenetére


hdman
őstag

Nekem csakis kézivel kellene. Csak azt nem értem, hogy miért nem 6-os kézi van benne... :F

Ha kombiné lenne, akkor erősen elgondolkoznék rajta.

Balu: Kell az az X. Asszonyra is gondolni kell :)) (amugy ha jól tudom, 60-40%-ban oszt)

(#48181) blt.62 hát ez valóban ritka, ezerből 1, főleg dízel bmw-nél.

(#48186) zenke: én azt hallottam, hogy a kulcs, az automata váltó is tárolja, sőt a lámpatestben is van valami modul (?), bár ezt erősen kétlem.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#48197) amargo válasza Integra (#48170) üzenetére


amargo
addikt

Oks, akkor a váltotól nem tartok :)
Talán furcsa, de próbálom azt is figyelembe venni, hogy mely típusokat lopják leginkább és melyekhez van tömeg alkatrész azaz melyikből van a legtöbb. Valahol itt is válik el, hogy mit szeretnék és mit engedhetek meg.
Ettől függetlenül akár privátban is, de érdekelne a szubjektív véleményed, mert bár a fentebbi két pont alapján a Civic nem áll túl jó helyen, ellenben nekem is jobban tetszik.

(#48188) aero. és (#48189) Psychonaut : Jó szemetek van, nekem nem is tűnt fel :(

(#48173) MunezXBK: Mi a gond az 1.4-el?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#48198) Psychonaut válasza amargo (#48197) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amúgy miért csak 1.4-et nézel Astrából is? Tudtommal az 1.6 is teljesen korrekt motor, meg az 1.7 dízel is.

(#48199) 8th válasza hobizoli (#48195) üzenetére


8th
addikt

Nem hallottam róla mondjuk jó ideje nem is nagyon követem az eseményeket. Ha kimegyek 1-2 versenyre akkor is csak beszélgetni, a döntőket rendszerint meg sem várom. Nem is érdekel. Azok voltak a szép idők amikor kijött a ringre kedd esténként több ezer ember úgy, hogy másnap reggel hatra mentek dolgozni. Megesett, hogy annyian voltak kint, hogy fél órát rohangáltunk a lelátón de végül nem tudtunk leülni mert nem volt sehol öt hely egymás mellett. Mindez a hét közepén két munkanap közt éjszaka! Jó időszak volt nagyon, hiányzik. Otthon megokosított kocsikkal labdába tudtál rúgni. Pathy Laci bácsi trabantja, Pajesz púpos wartburgja, Schuszter skodája, Krizsó legendás zöld zsigulija, Asi szakadt dízel egyes golfja stb... legendák bazdmeg. Kár, hogy akkor nem volt olyan elterjedt dolog az internet. Sok fiatal most csodákat láthatna. [link]

(#48200) amargo válasza Psychonaut (#48198) üzenetére


amargo
addikt

Azzal van tapasztalat, az 1.7 dízellel is, de a felhasználásom nem indokolja a dízelt.
Az 1.6-os a sprintmonitor szerint többet eszik.

Ellenben, miért kellene nagyobb motor, dízeltől eltekintve?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.