Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203001) Bdanyy válasza maroni (#203000) üzenetére


Bdanyy
addikt

Citroen Saxo [link]

Fiatalabbak közt Citroën C-Zero / Peugeot Ion / Mitsubishi i-MIEV
Plugin: Ampera/Volt

Újonnan Dacia Spring

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#203002) molnarpeter válasza Bdanyy (#203001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

i-MiEV trió alá nem adnám :R vagy egy gyengébb akkus Leaf.

[ Szerkesztve ]

(#203003) molnarpeter válasza molnarpeter (#203002) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+ha konnektoros hibrid, akkor gyakorlatilag az Ampera lenne a legolcsóbb, hatótáv is használható.

(#203004) Laca1212 válasza molnarpeter (#203003) üzenetére


Laca1212
őstag

Jó autó az Ampera, de sok a típushiba, amik sz@pók lehetnek. Hisztis egy autó.

(#203005) bozsozso válasza molnarpeter (#202999) üzenetére


bozsozso
őstag

Sajnos udvar garázs nincs. :( Otthon nem tudnám tölteni.

(#203006) dj79 válasza Laca1212 (#203004) üzenetére


dj79
senior tag

Nagyrészük már túl van a típushibák javításán.

(#203007) molnarpeter válasza Laca1212 (#203004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézem a csoportot pár éve, legnagyobb baja talán a bontott cucc hiánya, többi nem vállalhatatlan.

dj79: hajtómű csapágy esetenként visszatérő gond, e-service elvileg már közel jár a végleges megoldáshoz (teszt fázis).

(#203008) dj79 válasza molnarpeter (#203007) üzenetére


dj79
senior tag

A bontott cuccra is volt leleményes megoldás nemrég :DDD
komolyra fordítva a szót a csapágytéma lassan megoldódik, casco sem rumlis már annyira, negatívum a még mindig kevés hozzáértő szaki.

(#203009) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Rég nem használt autónál mekkora para, ha a nívópálcára rá van gyógyulva az olaj, úgy kell ledörzsölni, hogy fényes legyen a pàlca. Oké, cserélem, de az egész blokkban ilyen lehet?

Néztem ma is pár prius 2-t.

Egy nagyon tetszett, de 1.9 milla volt és hát vizpumpa cserés, fektárcsák csere. A fenti olaj ízé.... Plusz ossze volt egy helyen karistolva a szélvédő. :( Kár érte, mert belül hozta az elvárt megkímélt szintet. Bár még mindig gondolkodom rajta.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#203010) dj79 válasza V.Stryker (#203009) üzenetére


dj79
senior tag

Ercsi, a néhánypriusos neppercsalád, aki háztól adja az autókat?
Vízpumpa csere nem nagy ügy, fék sem drágább, mint bármely másik autóhoz. Viszont tudomásul kell venni, hogy lassan 15 éves autó két milláért nem lesz hibátlan, sőt egyre többet kér majd, öregednek a csövek, műanyagok, nagyakku etc.

(#203011) Laca1212 válasza dj79 (#203006) üzenetére


Laca1212
őstag

Volt Ampera-d?
(#203007) molnarpeter.

Ja..hogy csak olvasgatsz róla? Oké...

[ Szerkesztve ]

(#203012) szőröscica válasza molnarpeter (#203007) üzenetére


szőröscica
addikt

Igerik mar egy ideje a szoftverfrissites miatta hatotavcsokkenes megoldasat is… :N szerintem ok sem olyanok mar mint par evvel ezelott, nekem lecsereltek a hutofolyadekot, mino veletlen, 3 nap mulva elment a futesem, megdoglott a vizpumpa. Klubtagnak ugyanez. Aztan 3 het varakozas utan beraktak egy bontottat, ugy zugott mint a fene, siman atadtak a kocsit, hogy elkeszult. Mikor mondtam, hogy ez igy nem fasza, nagy nehezen turtak egy masikat, fel napot szartam el az eletembol miattuk.

(#203013) V.Stryker válasza dj79 (#203010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen. Az a család. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#203014) maroni válasza Bdanyy (#203001) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm, a válaszokat. :R

(#203015) dj79 válasza V.Stryker (#203013) üzenetére


dj79
senior tag

Beszéltem anno velük, felemás érzésekkel távoztam. Aztán máshol vettem p2-t :D

(#203016) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Ford focus 1.6 tdci 90 le kocsiról mi a véleményetek? Konkrétan 2006 és 2010 közötti évjáratok érdekelnének. Olyan 1.5 millió lenne rá max.

"Samsung s23 ultra®

(#203017) molnarpeter válasza Dika22 (#203016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Korrekt, vegye vigye.

(#203018) Dika22 válasza molnarpeter (#203017) üzenetére


Dika22
tag

Köszi szépen!

"Samsung s23 ultra®

(#203019) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Sziasztok,

Lehet kicsit off a kérdésem, de Magyarországon mennyire fogadnak el (kereskedés, magánszemély) eurót használt autó vásárlás esetén? Mik a vélemények?

(#203020) szőröscica válasza BTminishop (#203019) üzenetére


szőröscica
addikt

Kereskedes talan nehezebben, de maganszemely sztem siman, en ketszer is vettem mar euroval autot itthon.

(#203021) szabonagyur válasza BTminishop (#203019) üzenetére


szabonagyur
félisten

van kereskedes ami elfogadja, a kerdes inkabb az kilyen arfolyamon. Eselyesen joval a kozep ar alatt fogja, de meg maganszemely is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203022) bitpork válasza szabonagyur (#203021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tölem eddig mindig középárfolyamon elfogadta mindenki. Így mind a kt fél kicsit rosszul jár de nem annyira hogy ne lehetne megbékülni vele.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#203023) szabonagyur válasza bitpork (#203022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor neked szerencséd volt. Sajna magánszemélyből sok a hülye az eurohoz, kereskedő meg nyerni akar rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203024) Vismajor01 válasza bozsozso (#202984) üzenetére


Vismajor01
addikt

Evi 15 ezerre 2 gyerekre Prius2? Pontosan keretedbe illik, beton biztos megbizhatosag, alacsony fogyi, tagas.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#203025) bozsozso válasza Vismajor01 (#203024) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi az ajánlást.

(#203026) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok,

Első autó vásárlása előtt állok, a CarNext autóit néztem (jókat olvastam róla, és biztató a garanciájuk - semmit sem értek az autókhoz).
A kritériumaim: lehetőleg 5 millió alatt, kombi és autómata (meg az asszonynak ülésfűtés :D ). Kevés városi és sok autópálya, időnként 1.000 km-t is menne.

Ezt a 2018-as Golf kombit néztem ki, ez kb mindennek megfelel. Ami viszont nem tetszik, hogy 175 ezer kilómétert ment eddig kb 3 év alatt. Nem sok ez egy kicsit? Az oldalon fent van másik 3 Golf kombi, mindannyian hasonló futásteljesítménnyel. Milyen alkatrészek cseréjével számolhatok ennyi km után?

A Weltautóról mik a vélemények? Ott is tetszene pár autó.

[ Szerkesztve ]

(#203027) BigBlackDog válasza Cartman023 (#203026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A száraz DSG miatt elengedném. Illetve a 1.6 TDI-t sem erőltetném ennyi méterrel.

(#203028) szabonagyur válasza Cartman023 (#203026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért dízelt jellemzően nem éves 15000-re vesznek cégek (ez is flottás volt), az 1.6 TDI meg jól is fogyaszt, így biztos ment nem keveset.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203029) Geri89 válasza Cartman023 (#203026) üzenetére


Geri89
aktív tag

Hidd el, hogy ez a futásteljesítmény sokkal jobb, mint ha 50e lenne egy 3 éves dízelben.. Így legalább hosszú távon használták, sokkal kevésbé használódik el a motor, mintha állandóan hidegen, rövid távokat megy.. Attól függetlenül én nem fizetnék használtan 4,5 milliót egy olyan autóért, amiben tekergetős, manuális klíma/fűtés van.. :U

(#203030) vzsryl válasza Cartman023 (#203026) üzenetére


vzsryl
nagyúr

200k km-nél szoktak előjönni a költséges alkatrészek problémái. Valamikor sokkal tovább bírják, de inkább ez a jellemző, pl. kettőstömegű, részecskeszűrő, turbó. Én lehet előbb vennék dízelt 300k km-rel, mint 200k km környékén.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#203031) Cartman023 válasza BigBlackDog (#203027) üzenetére


Cartman023
aktív tag

szabonagyur, Geri89, vzsryl

Köszönöm a válaszokat, akkor a vásárlási lehetőséget átadom másnak.
Egyébként hihetelen mennyire elszálltak az árak :(((

(#203032) Kickass válasza Cartman023 (#203031) üzenetére


Kickass
őstag

ne 1.6-t nézz VW konszernnél hanem 2.0 CRTDI-t, azoknál a DSG is más és simán vállalható, 5M-ig azért választék is lesz főleg ha nem csak VW-t hanem Skoda/Seat vonalat is beleveszed. :K

(#203033) vzsryl válasza Cartman023 (#203031) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Egyébként hihetelen mennyire elszálltak az árak"

Ez már lassan 2 éve tart, és egyre feljebb mennek. A fő okozója az euro normák miatti új autó drágulás (20+ %), aztán a covid (nem tudom %-ban kifejezni), végül nálunk egy kicsit még a forint hanyatlása (10-12%) is közrejátszik.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#203034) gaborn1 válasza Cartman023 (#203026) üzenetére


gaborn1
tag

CarNext szerintem is rendben van, céges jó állapotú kocsikat árulnak (állítólag).
Ismerősöm ott vett egy 3 éves Auris 1.6 kombit fél éve.
Más kérdés, hogy most meg adhatja el, mert kapott egy céges Passat kombit. :D

(#203035) bandus válasza gaborn1 (#203034) üzenetére


bandus
veterán

Szegeny, valszeg meg nyer is rajta :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#203036) V.Stryker válasza dj79 (#203015) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tegnap meglett a P2. :) Baromi jó. Nem is értem miért csak most vettem.

De az az igazság, hogy ezt meg se akartam nézni, mert nem néztem 2006 előttit. Aztán megnéztem vagy 25 -öt autót, de baz, mindel volt valami. A lényeg,hogy vasarnap is hívtam párat, de kiderült ,hogy hibakód van benne, stb. Aztán mondom, ez 2005-ös, itt van mellettünk, Vecsésen, felhívom, majd az időt elütöm, megnézem.
Megnéztem, tök rendben volt az autó, nem leharcolt. A kocsiban van egy relatíve új,2016 gyártású akkupakk, de a csávó mondta, hogy nem adja azt, hanem megcseréli a másik priusával és azzal él a meghírdetett ár. Hát az anyád, majd ott hagytam... Téli gumi acélfelnin... mondom a gyári magnézium-alu felni? hát azokat most rakatta rendbe, 80 ropi gumikkal együtt, nem szeretné adni.. hát az anyád... amúgy a kocsi jó volt.
Volt neki egy másik, faceliftes... megnéztem... azt annyira nem akarják eladni. Mondom vaz, 2 milláért azonnal megveszem! Nem eladó csak a másik. Mondom a másik ára nem éri el azt az ingerküszöböt, hogy bevállaljam a faceliftes helyett. Meg aksit akar cserélni, meg a felnit se adja a nyári gumikkal... Mondott egy árat. Mondom neki, hogy hát figyelj, a másikat azonnal megveszem, ezt meg csak az új akksival gondolom meg, meg a plusz kerekekkel(nagyon faszák...patika felnik,tényleg megérik a 80 ezret.) Mondta, hogy olyan 1.8 körül gondolta az új akksival, felnivel... mondom, hogy az ingerküszöböm az 1.7, úgy érezném azt,hogy jól jártam és érdemes bevállalni. Vagy a másikat 2 milláért azonnal. Elbúcsúztunk...

Gondolkodtam veszettül, mert egy faceliftes 1,9-től indul átíratva és akkor még nem tudod mivel van dolgod. rájön minimum egy olajcsere... téligumi... katalizátor védő...akkor még az akksit elviszed kitakaríttatni... megáll vagy 2-2.1 -ből.

Ez basszus meg konkrétan költségmentes... ott a papír, hogy most két hete volt olajcserén... új fékek, új kipufogó...fotók mindenről... rajta a katalizátor védő... cserélt fékolaj, váltóolaj... és ugye ott az új akksi, ami fontos egy hibrydnél. Látszik volt gazdája.

Ócsa előtt csörög a telefonom, hív a csávó, hogy megbeszélte a feleségével, aki mondta,hogy nehogymár 50ezer forinton múljon, amúgy is az újjba beszámíttatták volna és így még az aksicsere árát is megspórolnák... 1.7-be oké.

Megbeszéltük a feleségemmel, visszamentünk és megvettük. És mit ne mondjak, kurva jó az autó. Nem zörög, nem csattog, jó feeling ez az elektromos menetel. Se váltó, se kuplunk. Esküdj nekem találták ki. És ja... fogyasztása jelen átlag szerint 4,7 liter. :D Én kérek elnézést. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#203037) Vismajor01 válasza V.Stryker (#203036) üzenetére


Vismajor01
addikt

Amióta eladtam az én P2-met azóta érzem úgy, hogy baromi olcsón adtam... :D
2 millióért ment el ez is, de minden megvolt rajta csináltatva számlákkal igazolva, gumik is minőségi szinte újak, friss olajcsere etc. Persze azonnal elvitték még meghirdetni se tudtam :( Azt hittem hirdetem csomóig mert nem adom olcsón és lesz időm másik autót venni... Erre már 1 hónapja 20 éves peugeot 207el járok xD

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#203038) V.Stryker válasza Vismajor01 (#203037) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagyon pörög a Prius piac. És az ára is. Gondolom az üzemanyag ár is rátesz.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#203039) vzsryl válasza V.Stryker (#203038) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pár napja beszélgettem egy kereskedő ismerőssel, és most az üzemanyagárak miatt mindenki dízelt akar tőle venni, pedig a "divat" miatt ráállt a benzines autókra (a gépparkjának 70-80%-a benzines), de a kutyának sem kellenek most.
Hibrideket nem szokott árulni, szóval azzal nincs tapasztalata, de biztos pörögne.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#203040) Qru válasza vzsryl (#203039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kilőttek a benzin árak nagyon. Már én is filózok azon, hogy városon kívülre is a Jazz-el megyek. Konkrétan fele annyit eszik mint a Subarum...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203041) Pttypang válasza Qru (#203040) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért nem a világ vége, hogy felment 20-25%-al 2018-hoz képest, ez évi 20 ezer km futás mellett 7 literes fogyasztással 1400 literen 140 ezer forint, amit szerintem a többség, aki nem válságautóban ül, lazán kifizet a kényelemért továbbra is, pláne ahogy jön a hidegebb idő.
500 huf/l -> 700k 400 huf/l -> 560k

Everybody lies.

(#203042) szőröscica válasza Pttypang (#203041) üzenetére


szőröscica
addikt

Es ha mondjuk van egy itthon egesz jonak szamito netto 700-as fizud, akkor evente egy honapig azert kelsz fel minden nap, hogy tankolhasd a kocsidat. Jo deal. :DDD

(#203043) BigBlackDog válasza szőröscica (#203042) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És, ha ezt tovább gondoljuk, akkor előfordulhat, hogy "evente egy honapig azert kelsz fel minden nap, hogy tankolhasd a kocsidat", hogy be tudjál munkába járni. :DDD

(#203044) Qru válasza Pttypang (#203041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De minek autózzak 12 literes fogyival ha megoldható 6-ból is és ugyanúgy elvisz A-ból B-be?!

#nincsbennetarcsi

(#203045) BigBlackDog válasza Qru (#203044) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pl.: Komfort, biztonság, erőtartalék.

[ Szerkesztve ]

(#203046) Kickass válasza Qru (#203044) üzenetére


Kickass
őstag

Amiért nem csak egyfajta autó létezik mert kb elég lenne akkor mindenkinek az ezres stift is miért gyártanak mást?

joamilestoné is jópofa, utazni is utazol mégsem azt számolod azért meddig dolgoztál, van aki szerint az is hülyeség, de ha ezt az analógiát követed akkor végülis elég egy barlanglakás meg a legszükségesebbek nem?

(#203047) tboy93 válasza szőröscica (#203042) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért nettó 700 itthon igen kevés embernek van meg. Rengetegen vannak, akiknek havi 20 helyett 25k-ért tankolni is fájhat.

(#203048) Qru válasza BigBlackDog (#203045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok egyikben sincsenek meg, akkor minek fizessek duplán? :D

#nincsbennetarcsi

(#203049) Qru válasza Kickass (#203046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván de itt nem erről volt szó. Hanem arról, hogy nekem nem éri meg a dupla fogyis autóval mennem.

#nincsbennetarcsi

(#203050) bandus válasza szőröscica (#203042) üzenetére


bandus
veterán

ez igen jó hasonlat. pont tegnap számolgattam hazafele, hogy olyan évi 600k-t tankolok el, ami nem tűnt soknak, de ez most más kontextusba helyezi ezt az egészet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.