Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) szőröscica válasza didros (#49599) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha meleg a motor, már nem izzítanak. Igazából még rossz izzítógyertyákkal is beindulnak a modern dieselek.

Lehet pörgetni őket, nem kell félni. Karaktertől függ, hogy melyik mennyire szereti és mennyire húz még, én 4500-ig is forgatom, ha szükséges.

(#49602) zoo8800 válasza didros (#49599) üzenetére


zoo8800
veterán

nem kell várni valami sárga lámpára = nem kell izzítani. :)

rip and tear, until it is done

(#49603) qdak válasza Xero (#49597) üzenetére


qdak
addikt

mutkor a muhelybol benyos ignissel jartam ki, azert nem fullasztottam le bar 2x is felporgettem, de az enyem ekkora gazon meg se mordul... meg enyemnek kemenyebb a gazja, ez meg mintha pudingba nyultam volna...
aztan kigurultam vegulis :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49604) bitpork válasza qdak (#49603) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gazos a kocsid? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49605) qdak válasza bitpork (#49604) üzenetére


qdak
addikt

nincs ekezetem szemetlada xd :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49606) máyköl válasza bitpork (#49600) üzenetére


máyköl
veterán

A seicento jobb mint a punto? :F

(#49607) Xero válasza máyköl (#49606) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem.

(#49608) bitpork válasza máyköl (#49606) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1 dologban - kisebb de ezzel ki is merült minden jaósága. Lehet h nem fogalmaztam 1értelműen:
rosszak: seicento + bravo/a
Mindegyik másik jó - (U)(B)szubjektív véleményem szerint(/B)(/U)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49609) máyköl válasza bitpork (#49608) üzenetére


máyköl
veterán

Így már érthető, csak kicsit félreérthetően fogalmaztál.

Ez az 1.1 -es Punto akkor a maga kategóriájában megbízható?

(#49610) giigz válasza máyköl (#49609) üzenetére


giigz
veterán

:K

(#49611) máyköl válasza giigz (#49610) üzenetére


máyköl
veterán

Akkr egy utolsó kérdés:
Punto 1.1 vagy Twingo?

(#49612) latyak17 válasza máyköl (#49611) üzenetére


latyak17
tag

twnigo 1.2 16v vel cukker

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49613) Balupapa válasza latyak17 (#49581) üzenetére


Balupapa
senior tag

nekem is ekkora van :) hátul conti eco val :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#49614) latyak17 válasza Balupapa (#49613) üzenetére


latyak17
tag

nincs eladó ?:D keríts :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49615) Balupapa válasza latyak17 (#49614) üzenetére


Balupapa
senior tag

annyi van mint a nyűg :K
ha már arra rájöttél h smart hatso méret :U
nem is értem miért nem hívsz fel pár smart bontót :P

_-=*WheelWhores*=-_

(#49616) latyak17 válasza Balupapa (#49615) üzenetére


latyak17
tag

nahiszem ! vanni van, de nem 10 vagy annál több/db áron most 6e ért vettem 2őt max 6-7/db árig megyek el.. írtam bontóknak, de csesztek válaszolni.. :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49617) Dr.Zoo válasza máyköl (#49611) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

1.2 16 clióm volt.
Felsírtam mikor elvitték.
Örömömben.
Nekem qrvára nem jött be.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49618) giigz válasza máyköl (#49611) üzenetére


giigz
veterán

Ülj be, és amelyik jobban tetszik, de egyébként Punto :K

(#49619) máyköl válasza giigz (#49618) üzenetére


máyköl
veterán

Okés köszi!

(#49620) profi91


profi91
tag

Esetleg valakinek egy jó kis cabrio? [link] :))

(#49621) EQMontoya válasza profi91 (#49620) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úúúú, de oláh. :DDD

Same rules apply!

(#49622) qdak válasza latyak17 (#49616) üzenetére


qdak
addikt

nezd meg a welt gumit, eleg jo aron adjak sztem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49623) 8th válasza profi91 (#49620) üzenetére


8th
addikt

Ez a tiéd? Nem volt már ez fent a hahu-n régebben?

(#49624) profi91 válasza 8th (#49623) üzenetére


profi91
tag

Igen, az enyém. :K

De fent volt, most más képekkel került ki. :)

(#49625) giigz válasza profi91 (#49624) üzenetére


giigz
veterán

Pofás :K

(#49626) ReSeTer válasza profi91 (#49620) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Egy kérdést had eresszek feléd:
Milyen ok áll a mögött, hogy valaki nem írja ki, hogy hány km van a motorban?

(#49627) bitpork válasza ReSeTer (#49626) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem teljesen mind1? Úgy sem hiszed el ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49628) didros


didros
senior tag

Érdekesen alakul a sztori... Az eladó azt közölte a kereskedőn keresztül, hogy ő abba a ford szervízbe nem hajlandó bevinni az autóját, amit én megjelöltem. Pedig az első 80.000 km-en oda hordták. A keresk. szerint lehet hogy összevesztek valamin, megromlott a viszony, ő sem tudja mi lehet az oka. Mindenesetre furcsállom ezt a dolgot. Nem mindegy neki, ha már úgyis eladják?
(Ott is vették abban a szalonban a kocsit.)

(#49629) m3tr0 válasza didros (#49628) üzenetére


m3tr0
senior tag

Vagy ott volt javítva komolyabban és kiderülne,hogy szar van a palacsintában... :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#49630) MunezXBK válasza m3tr0 (#49629) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy ott volt a sumákság.

(#49631) whitezo88 válasza didros (#49628) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor menj el egyedül és rsz/alvázsz alapján kérdezz utána.

(#49632) giigz válasza didros (#49628) üzenetére


giigz
veterán

Az első bökkenő :D

Semmiféleképpen se engedj ebből, csak oda vidd, ahova te akarod. Ha nem engedi meg, akkor meg mondd meg neki, hogy márpedig vagy oda, vagy sehova. Sajnos lehet, hogy itt véget is ér ez a kocsi a számodra.

Annyit azért még megtehetsz, hogy bemész a Fordhoz, és megmutatod nekik a kocsit, a használtautós hirdetés alapján, meg a rendszámot megmondod, hátha tudnak róla valamit.

Vagy kérd el egy olyan próbakörre, amikor egyedül viszed el a kocsit, és vidd el oda átvizsgáltatni :D Bár nyilván egyedül úgy sem adja oda...

Érdekes egy helyzet, de akár választhatsz egy másik szervizt, hátha abba belemegy, de ugye ha már ide nem engedi elvinni, akkor az nagyvalószínűséggel azt jelenti, hogy ezzel a kocsival valami van...

(#49633) Viszlát válasza didros (#49628) üzenetére


Viszlát
addikt

Csatlakozom a többiekhez, itt el is kellene felejteni ezt az autót. Mármint amire nincs racionális indoklás, csak sima nem, az nem éri meg a kockázatot, akármennyire is jó üzletnek tűnik. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49634) didros válasza giigz (#49632) üzenetére


didros
senior tag

Nem tudom mi lehet a háttérben, érdekesek a körülmények. Pl. be sem vitték a kocsit kereskedőhöz, úgy hozta el a háztól, amikor megnéztük. Könnyebb lenne, ha közvetlen kapcsolatban állnék az eladóval, így még nagyobb a bizalmatlanságom. Különben mástól is hallottam panaszt a ford szervízre, de hát ez az egyetlen márkaszervíz Kecskeméten ezért gondoltam egyből erre, hogy itt kellen e átnézetni a kocsit.

(#49635) giigz válasza didros (#49634) üzenetére


giigz
veterán

Azt még mindenképpen próbáld meg, hogy egy másik szervizbe elvinni átvizsgálásra, és a kereskedőtől meg kérdezd meg az előző tulaj telefonszámát, kíváncsi vagyok, mit mond rá, miért nem akarja megadni :D A forgalmit is kérdd el, abban benne lesz a tulajdonosa neve, címe, ha nem adja oda, megint valami sumákolásra utal.

Erről a sumákolásról még annyit, hogy nem biztos, csak azért sumákol, mert a kocsival van valami baj, lehet csak szimplán az előző tulaj nem akarja felfedni magát. Az megint más kérdés, hogy miért, de annyit még mindig megér a kocsi, hogy egy másik általad kiválasztott szervizbe elvidd, és beleegyezik-e a kereskedő.

Szerk.: Ja, és azt is nyugodtan megmondhatod a kereskedőnek, hogy ha megveszed a kocsit, akkor bármikor elviheted a Fordba, és ha kiderül valami a kocsiról, amit ők egyértelműen eltitkoltak, akkor emiatt felelősségre vonható.

[ Szerkesztve ]

(#49636) DeFranco válasza didros (#49634) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vagy az eladó semmit nem tud arról, hogy te abba a szervízbe akarod vinni, és a kereskedő kavarja a szart.

70%-ban mondj le erről az autóról, szerintem ebből nem lesz semmi, mindig így indul a szopás. Valahogy derítsd ki ki az eladó és beszélj vele személyesen, keresd fel. Biztosítós, esetleg rendőr ismerős kideríti neked a nevet-címet. Aztán pedig ragaszkodj csak az általad kijelölt átnézőhelyhez, max. az ő költségén elviszitek máshova is ha tud jobbat.

(#49637) 8th válasza didros (#49634) üzenetére


8th
addikt

Van olyan, hogy felveszi a kereskedő az autót de az nem a telepen porosodik hanem a tulaj addig is használja. Olyat is láttam már, hogy a tulaj beadta bizományos értékesítésre az autót de meghagyta a kereskedőnek, hogy semmilyen szín alatt nem engedi márkaszervizes állapotfelmérésre a kocsit mert fél a lebukástól. A sérülésmentesnek hirdetett autó ugyanis előzőleg törve volt és márkaszervízben javították így bekerült az adatbázisukba ezért ha bármelyik márkaszervízbe beviszik az országban rögtön kiderül a turpisság. Alvázszám alapján elméletileg bármelyik Ford márkaszervízben látják az autó előéletét kérdés, hogy azt neked kiadják/kiadhatják-e. Szerintem itt is valami sunyítás van a dologban, vagy törés vagy tekerés. Egyszerűen meg kell mondani a kereskedőnek ha nem hajlandó márkaszervízbe vinni akármennyire is jó vételnek tűnik veszel inkább egy másikat, máshol, mástól. Ne raboljátok feleslegesen egymás idejét.

(#49638) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kérdés: ablakmosó folyadék? Ki milyet használ? Elsőre vettem valami Prelix nyári szélvédőmosót, de nem voltam vele megelégedve egyáltalán. Két liter el is fogyott kb. két hónap alatt, de nem is bánom. Mit használjak helyette?

Ugyanitt ablaktörlő lapát tippeket is várok, aeroblade-t nem veszek most, mert a csillaggarázsban eső veri, nap szívja, port törölget indokolatlanul sokszor, túl hamar elkopna. Majd ha lesz felette tető, akkor veszek valami rendeset, addig kellene valami lényegesen olcsóbb, de jó.

[ Szerkesztve ]

(#49639) LuckyL válasza 8th (#49637) üzenetére


LuckyL
őstag

ford esetében a közös adatbázisban csak a garanciális munkák szerepelnek, a többi javítás csak az azt elvégző márkaszervízben van nyilvántartva
legalábbis 2011 ben még biztosan így volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#49640) giigz válasza DeFranco (#49638) üzenetére


giigz
veterán

Nekem ha jól tudom Bárdi Autós ablakmosóm van, egy picit büdös, de nincs vele problémám. A lapát meg Valeo, nem tudom mennyibe kerül. :)

Ja, én félév alatt 1 litert sem használtam el :D

(#49641) Qru válasza DeFranco (#49638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tescósat vettem de a bogorakat nem nagyon szedi le mert nincs benne szerves oldószer. Nekem ok, mert kevest pályázok, ha neked is városi használatra kell meg max országútra akkor jó az.

#nincsbennetarcsi

(#49642) tomcsi23 válasza DeFranco (#49638) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ablakmosónak Sonax koncentrátum + desztvíz.
Ablaktörlő lapát meg Bosoko - figyelem, sokkoló ár! :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49643) DeFranco válasza giigz (#49640) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha lehet ne legyen már büdös :)

Nálunk sokat kell öblíteni, mert kint áll az autó, száll rá a por. Meg amúgy is háklis vagyok a tiszta ablakra.

@Qru: sok a pálya, sok az országút. Város kevés, oda jó lenne ez is.

Egyrészt zavar, hogy nem oldja a bogarakat, másrészt meg úgy veszem észre néha, mintha zsíros lenne az üveg, furán csíkoz a lapát, de csak egy ideig. Aztán amikor lett húzva rajta elég, és mondjuk egy hétvégihez hasonló zápor lecsapatott róla mindent, akkor onnantól tökéletes.

@tomcsi23: tényleg sokkoló :D és amúgy jó? mit tudsz róla mondani?

[ Szerkesztve ]

(#49644) giigz válasza DeFranco (#49643) üzenetére


giigz
veterán

Rosszul írtam, nem Bárdis, valami Silvers Antifreezers a neve, de neten semmit nem találtam róla, elég noname márka :D Biztos azért is ilyen büdös, majd következőleg valami normálisat veszek :D

(#49645) tomcsi23 válasza DeFranco (#49643) üzenetére


tomcsi23
veterán

Beszéljenek a képek. ;]
Előtte erotwin-ek voltak fent, ahhoz képest semmi különbséget nem veszek észre. Akkor tettem fel, amikor lőttem a képeket, tehát 10 hónapja (hogy repül..), még nem csíkoz egyik sem, szépen töröl. Ha meg elkezdi a hisztit, kivágom és veszek egy újat. Megengedhetem magamnak. :DD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49646) FerNandor válasza DeFranco (#49638) üzenetére


FerNandor
őstag

én a lidl-ben vettem 2liter 149Ft. epreset vettem, azt hittem, hányni fogok a szagától spriccelés közben, de semmit nem érzek használat közben és szépen tisztít. van olyan is, asszem a lila, ami extra bogároldó szeres.

(#49644) giigz azt a láng forgalmazza asszem.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49647) FerNandor válasza giigz (#49644) üzenetére


FerNandor
őstag

szori :U

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49648) Qru válasza FerNandor (#49646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, erre a Lidlis-re akkor ránézek. Bár van még vagy 5 liter a tecsósból, mire az elfogy nálam... :U

#nincsbennetarcsi

(#49649) FerNandor válasza Qru (#49648) üzenetére


FerNandor
őstag

én is csodálkoztam, mert eddig a 2literes ugyanaz volt, mint az 5literes kannás power shine.
olyan sokat én se szoktam venni, mert a megane-nak azt hiszem 5 literes az ablakmosófolyadék-tartálya és, ha penetráns szaga van vagy nem jó, akkor sokáig tart, mire elhasználom. persze autópályán meg nagyon hamar el tud fogyni az 5liter is, föleg ilyen szemerkélös idöben meg hóban stb. de csak párszor voltam pályán hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49650) Balupapa válasza tomcsi23 (#49645) üzenetére


Balupapa
senior tag

elég hasonló :Y

denagyképernyő ;]

_-=*WheelWhores*=-_

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.