Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156001) bitpork válasza footy (#155997) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Volt már h nem km-t veszünk hanem állapotot?! :P ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156002) -v- válasza footy (#155997) üzenetére


-v-
addikt

Kézi váltós 540i?

(#156003) alázógyík válasza footy (#155997) üzenetére


alázógyík
őstag

Hyundai i40? :U

(#156004) footy válasza bitpork (#156001) üzenetére


footy
addikt

:N

(#156002) [vilike]
Az , villannnyal

(#156003) alázógyík
Egy par honapja neztem egyet, de kicsit csalodas volt. A motor nem volt az a fickos, persze 1.7-tol nem lehet csodat varni (fentebb irtam hogy 2.0-t keresek), belter is eleg viseltesnek(zongoralakk karcos, ules kiulve) tunt.
Aztan talaltam angol hasznalttesztet es ott is ezeket irtak altalanosan, ugyhogy az is kiesett. (Nem egyedi eset)

(#156005) -v- válasza footy (#156004) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudok akkor segíteni :(

(#156006) alázógyík válasza footy (#156004) üzenetére


alázógyík
őstag

Szomszéd szerelő szerint, a Laguna autómatája bírja rendesen a km-t. A 2 lityis dCi meg kimegy a világból is.
Mondeot nagyon nem ajánlja. :N

(#156007) bitpork válasza footy (#156004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem gondolkozz el egy benzinesen. Amilyen tempóban terjed az ostoba dízel tiltás, hamarosan nem mehetsz be vele nagyobb településre.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156008) MunezXBK válasza bitpork (#156007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ott nem biztos, hogy ilyen szigorúak.

Itt azért nagyobb a baj, mert Stuttgart hegyek között terül el, ráadásul állandó a pára, ami lenyomja a dzsuvát.

(#156009) footy válasza alázógyík (#156006) üzenetére


footy
addikt

Eddig az a befuto, csak a kemeny futomu ne lenne. Bar legfeljebb rarakok valami 15-os ballonos gumit aztan kesz ;]
A masik hogy annal amit kiprobaltam eleg szar votl a zajcsillapitas, de mivel mindenhol azt irjak hogy csendes ezert valoszinu megnezek megegyet.
Most talaltam egy Mazda6-ot a kozelben lehet lecsekkolom azt is. Bar xenon es navi nem lenne rossz es ez mindketto ritka a 6osban.

(#156007) bitpork
Mar gondolkoztam, de ebben az arkategoriaban nincs ertelmes, foleg nem automataval.
A mazda6 2.5 bejonne, de ahhoz duplazni kellene a raszant osszeget.
Mar kinomban neztem Astra J 1.4 turbot is. Viszont a beleseje nagyon nem gyere be. A gombtengera kozepkonzolon egy hanyas, konyoklo csak a legjobban felszerelt valtozatokban van amihez van elektromos kezifek is. A fogyasztasrol mar ne is beszeljunk.
Ausztriaban egyebkent meg annyira nem tiltjak a dieseleket (a nemreg megvalasztott kormany elvileg nem is fogja), viszont ha uj autoban gondolkoznek akkor valoszinuleg benzinest neznek.

[ Szerkesztve ]

(#156010) bitpork válasza MunezXBK (#156008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el terjedni fog. Einstein tévedett, mert van a fénysebességnél gyorsabban terjedő dolog: az emberi hülyeség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156011) Lacy6 válasza footy (#155997) üzenetére


Lacy6
senior tag

Laguna 3 vagy 508.
Én mindkettőt kipróbálnám és utána döntenék. :)
Most olvasom, hogy már próbáltad a lagunát.
4 controlos volt? Mekkora kerék volt alatta? Tényleg keménynek érezted a futóművet?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#156012) alázógyík válasza Lacy6 (#156011) üzenetére


alázógyík
őstag

1-2 hete üzleteltem egy sráccal, és egy full extrás fehér 508-as GT kombival jött. Húú de betyárrúl nézett ki.
200K volt benne, de ha csak 70 lett volna, azt is elhinném. :K

(#156013) Lacy6 válasza alázógyík (#156012) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nagyon szép az tuti, nekem is nagyon tetszik.
Nem is tudnék dönteni a laguna és az 508-as között.
A laguna 2.0 dízelt jobban ismerik az itthoni szerelők is és csak jókat hallottam róla.
508-as szebb szerintem, de kevésbé ismert és műszakilag annyira nem bízom meg benne.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#156014) footy válasza Lacy6 (#156011) üzenetére


footy
addikt

A Laguna 3 nem volt 4 controlos. 17-es teli gumik voltak rajta. Meglepoen ugyesen mozog a meretehez kepest. Ez a kombo meg igy eppen hataron belul van ami a kemenyseget illeti, viszont amiket nezegetek(jobb felszereltseggel GT-Initiale) azok 4Controlosak es mindegyiknel irjak hogy sportfutomu van es 18-as kerek. Az mar tuti tul kemeny nekem.
Az 508 lenne a befuto, mert az jobban is tetszik (allitolag a futomucve is jobb es a zajcsillapitasa is), de felek a panorama tetotol.

(#156015) sasa134 válasza footy (#155997) üzenetére


sasa134
addikt

Ennyiért sztem csak francia lesz, esetleg 159. Én Alfát vennék (ha bátor lennék).

De amúgy jah, nézz benzinest, sztem Ny-Euban (én Németországban élek) pár év múlva kb eladhatatlanok lesznek a dízelek.
2l benzin Gen8 Accord Tourer kijöhet kb ennyiből, manuális váltóval. Pl [link]

Avanti Roma

(#156016) -v- válasza footy (#156009) üzenetére


-v-
addikt

Mi a baj amúgy a DSG-vel? Az olajos nem szarik be állítólag.
Én biztos egy mk2 FL octaviát vennék.

[ Szerkesztve ]

(#156017) sasa134 válasza sasa134 (#156015) üzenetére


sasa134
addikt

Egy ilyen Alfa azért nagyon kívánatos tárgy [link]

Avanti Roma

(#156018) Nordschleife válasza sasa134 (#156017) üzenetére


Nordschleife
csendes tag

Azta! :Y Ez tényleg odaver. Azért az olaszok nagyon tudnak gusztusos autót csinálni ha akarnak.
Linkelhetted volna korábban is, 1,5 hete költöttem el a rávalót! :K :))

(#156019) molnarpeter válasza -v- (#156016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha cserélik az olajat. Csak nem mindig szokták :(

(#156020) -v- válasza molnarpeter (#156019) üzenetére


-v-
addikt

Hát rossz hír, de ha nem cserélik benne az olajat, a hagyományos automata is megdöglik ...

[ Szerkesztve ]

(#156021) footy válasza -v- (#156016) üzenetére


footy
addikt

Mi a baj amúgy a DSG-vel? Az olajos nem szarik be állítólag Jobban szeretem a hagyomanyos automata kuszasat es hasznaltan kevesebb rizikot latok a wandleres konstrukcioban.

Én biztos egy mk2 FL octaviát vennék.
Akkor miert nem vettel mar egyet? ;]
Mast en sem beszelek le rola, de nekem se kivul se belul nem tetszik az Octavia. A VW csoporttol amugy is szeretnek mar elszakadni igy az 5. auto utan.

(#156015) sasa134
Ennyiért sztem csak francia lesz, esetleg 159

A franciaval nincs bajom, kinottem mar a 3F-es szabalybol :) . Az Alfanak kicsi es szarul pakolhato a csomagtartoja es gyenge a zajszigetelese.
Az accordot nem probaltam, de a 2.0 szivobenzinnel nem hinnem hogy tul acelos a kombinacio.
(Nem versenyezni akarok vele, eleg a mostani 1.6tdi golf teljesitmenye is, de csiga nelkul itt a hegyek kozott halott az auto.)

(#156022) sasa134 válasza footy (#156021) üzenetére


sasa134
addikt

"A franciaval nincs bajom, kinottem mar a 3F-es szabalybol"

Hat akkor nosza! :)

A Honda azzal a 2 lityis szívóval teljesen jó és élhető autó, egy szuper motor. De ha neked francia dízel kell hát go. :K

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#156023) alázógyík válasza bitpork (#156010) üzenetére


alázógyík
őstag

Neje

"Egyelőre nem látszik, hogy milyen szintre csökkenhet a dízelmotorok iránti kereslet, mindenesetre a piac 10%-os bővülése mellett 4%-kal kevesebb dízelmotoros autó kelt el, ami 12% feletti csökkenést jelent a tavalyi év adatához képest. Ez pedig elég nagy szám ahhoz, hogy a jelentősebb mennyiségű dízelmotoros autót gyártó vállalatok számára nehézséget okozzon, mind a dízelmotor-gyártási túltermelés, mind a benzinmotorok iránt hasonló mértékben megnövekedett igények miatt.
A dízelmotoros modellek iránti igény csökkenése elsősorban annak köszönhető, hogy szinte minden európai országban születtek olyan jogszabályok, vagy legalább tervezetek, amelyek a dízelmotoros autók használatát valami módon büntetik. Magyarországon például az új budapesti szmogriadó-rendelkezés ilyen, de több európai nagyváros jelezte, hogy valamikor a jövőben teljesen kitiltja területéről a dízelmotoros személyautókat."

Egyébként ahol nem tíltják majd ki, brutál biztosítási díjjal "kínálják" meg a tulajt.

(#156024) LuckyL válasza alázógyík (#156023) üzenetére


LuckyL
őstag

ezt a biztosítási díjat mire alapozod?
mivel az nem adó, ezért szerintem semmilyen összefüggés sincs :F

cryptot minden termékemért elfogadom

(#156025) alázógyík válasza LuckyL (#156024) üzenetére


alázógyík
őstag

Súlyadóra gondoltam, sorry.

(#156026) Qru válasza alázógyík (#156025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Évek óta nincs súlyadó csak teljesítmény adó.

mod:

Legalábbis itthon. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156027) bitpork válasza footy (#156021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

"A VW csoporttol amugy is szeretnek mar elszakadni igy az 5. auto utan." WTF?! :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156028) bitpork válasza alázógyík (#156023) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, sajnos ez az az ostobaság ami terjed minden fizikai sarokkövet figyelmen kívül hagyva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156029) footy válasza bitpork (#156027) üzenetére


footy
addikt

Egyik sem hozta amit vartam tole.

(#156030) focvis válasza footy (#156029) üzenetére


focvis
veterán

Nem ismerem az osztrák autó-árakat. Volvo / Saab?

Gyerekkori barátom közel 20 éve dolgozik Grác mellett (már jogosult AT nyugdíjra); a mai napig magyar rendszámos autóval jár, van osztrák állandó lakcíme (meg magyar is). Megfontolnám ezt az opciót is.

(#156031) batai15


batai15
félisten

Látom beszélgetés megy a környezet védelmi normálól.
A kinézett audi a4 1.8 benya euro 2 elvileg.
Például sokat járok nyiregyre iskolába szmog riadó esetén gond ez? Pesten elvileg nem lehet menni ha jól hallottam de nyáron megyünk horvát országba is ott is lehet ilyen? Nagyon nem vagyok képbe ezekkel a dolgokkal fel világosítast kérek ha lehet köszönöm.

(#156032) batai15 válasza batai15 (#156031) üzenetére


batai15
félisten

Hozzá teszem a kocsi lpg üzemű.
Mostani euró 4 de ahogy olvasom 2019tol az is megy a levesbe.

(#156033) Jorus válasza batai15 (#156031) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az a kérdés, milyen szám szerepel a forgalmiban a körny.véd. besorolásnál.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#156034) Luck Dragon válasza batai15 (#156032) üzenetére

Igaza van Jorus kollégának az határozza meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#156035) batai15 válasza Jorus (#156033) üzenetére


batai15
félisten

Tehát lehet hogy akár euró 2 kocsival is lehet közlekedni? Ezt nem tudtam.

(#156036) Luck Dragon válasza batai15 (#156035) üzenetére

Forgalmid közepén van egy olyan hogy V.9- és az utánna lévő szám nagyobb mint négy akkor mehetsz a szmogriadó esetén ha négy vagy az alatt van, akkor már nem.
Ez a környezeti besorolás.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#156037) footy válasza focvis (#156030) üzenetére


footy
addikt

Saab gyakorlatilag nincs. Volvobol se tul nagy a valasztek, de a V70 meg rajta van a listan.

A fő lakcíme az osztrák cím? (Hauptwohnsitz?)
Ha 6 hónapnál többet van kint az autó akkor át kell jelenteni, mert nagyon megzsanettozzák az embert.
Volt egy ismerős aki itt szervízbe vitte az (magyar rendszámos)autót a szervíz meg felnyomta és valami 4e euróba fájt a történet. A másik az elvi része is, hogyha már itt keresek, akkor itt fizetem az adót is.
Viszont mindig motoszkál a fejemben, hogyha pl. anyám nevére van bejelentve az autó én pedig csak használom, akkor elvileg nem vagyok büntethető.

(#156038) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:W A tvben most egy dashcam áruló bótos azt találta mondani, hogy a kamerák bizonyíték erejű felvételt csinálnak :W Komolyan kell ez?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156039) Zolás válasza bitpork (#156038) üzenetére


Zolás
addikt

Neki kell, különben nem pörög a biznisz.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#156040) aero. válasza bitpork (#156038) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mármint mire gonolsz? Arra, mint a BMW-s zebrás esetre, szal hogy mindenki jelentgethet mindenkit? Jobb esetben csak arra, hogy ha kiflibe hajtják az autódat és mondjuk lelépnek, akkor egyszerűbb átlátni a dolgokat, hogy mi hogyan volt, ki volt a vétkes, stb. :R

YT-n is elég sok videó van már ilyen biztosítási csalásokból, már Angliában is előfordult sokszor, ráugranak a motorháztetőre, motorral elesnek az autó előtt, stb. Az ilyenekre tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#156041) bitpork válasza aero. (#156040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Idehaza a törvényi szabályozás nem kedvez ennek. Lehet , hogy a szélvédőre ugrás miatt ki kell fizetnie az okozott kárt, de ha van kicsi esze akkor olyan pert akaszt a felvételt készítő nyakába hogy élete hátralevő részében el lesz látva.
A biztosító ügyét is lehet bíróságra vinni, ahol viszont kizárható a kamera felvétele megfelelő alappal és nem hülye ügyvéddel.
Anglia nagyon nem érdekel, de ha pl az Osztrákok megállítanak és megy a dashcam, nem szeretnék a helyedben lenni :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156042) aero. válasza bitpork (#156041) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja, az osztrák helyzetet vágom, meg ugye Szlovákiában sem lehet szélvédőt takaró dolog, ebből kiindulva dashcam sem. A magyaroknál gondoltam, hogy ez jön szóba, de annyival le is zárnám, hogy hűen mutatja, hol tart az ország. Ez az én véleményem és nem akarok senkivel vitatkozni róla. ;]

(#156043) focvis válasza footy (#156037) üzenetére


focvis
veterán

Jók a skandináv gépek. :K

Állandó lakcíme van ott, a német szakkifejezést nem tudom. Heti 5 napot Grácban dolgozik, hétvégén Mo-n tartózkodik. Közel 20 éve ezt műveli.
Sosem volt osztrák rendszáma; a nyáron cserélt autót, most először az édesanyja nevére vette, de ő az üzembentartó, tehát az ő neve van a forgalmiban.

(#156044) BigBlackDog válasza bitpork (#156038) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Te nézel még TV-t? :D

(#156045) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre teszem fel a kérdést, akkor elnézést!
Kérdésem az lenne, hogy az öcsémnek vagy egy ideiglenesen kivont autója és ha el szeretné adni, akkor az adásvételi szerződés kitöltése után van még bármi dolga a kocsival kapcsolatban vagy már onnantól kezdve semmi intézni valója nincs ?
Nem nagyon vagyok jártas a dologban!
Köszi!

(#156046) bitpork válasza Gyuszi83 (#156045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a vevő tisztában van a ténnyel (írjátok bele az adásvételibe!) és ez neki így megfelel, akkor nincs más dolga. Ha a vevő érvényes papírokkal és műszaki vizsgával akarja, akkor öcsédnek kell ezt elintéznie még az adásvételi folyamat előtt.

MOD

(#156044) BigBlackDog: én szeretek TV-t nézni. Még manapság is vannak politikamentes műsorok :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156047) nesa válasza alázógyík (#156023) üzenetére


nesa
veterán

Nemrég olvastam hogy télen a szmognak csak pár százalékáért felelősek az autók, nagy része a fűtésből jön.

(#156048) htomi85 válasza aero. (#156042) üzenetére


htomi85
tag

Mégis mit takar a dashcam?
Vannak olyan hülyék akik nem a visszapillantó mögé teszik???

(#156049) Gyuszi83 válasza bitpork (#156046) üzenetére


Gyuszi83
tag

Értem! Ha így veszi meg, hogy ki van vonva és Októberben a műszaki is lejárt, mindenképp a nevére kell íratnia ? pl.. ha alkatrésznek kell neki, akkor is ? Onnantól kezdve, hogy elviszik nem jöhet öcsémnek semmi büntetés stb... hiába van még a nevén ?
Köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#156050) bitpork válasza Gyuszi83 (#156049) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Írassa át mindenképpen, mert akinek a nevén van annak kell később bizonyítani hivatalos papírral h az autót szakszerűen semmisítették meg. (pl hivatalos bontóba leadva) Öcséd ha eladta papíron, azonnal jelentse be a lakhelye szerinti illetékes önkormányzatnál/okmányirodánál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.