Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) EQMontoya válasza -v- (#92000) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hajrá-hajrá, már én is ajánlottam egy kollégámnak, tetszik a gép!
Ha megnézted, írd le a tapasztalatokat pls!

Same rules apply!

(#92002) focvis válasza !Overdose! (#91999) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon szép, vállalnám.

Volt ilyen motoros coupém, egy baj van: egész tankra vetített minimum fogyasztás 8 (nyaralás, zsebből tankolva), maximum 20 liter (ehhez padló kell, de akkor is - Bp-Bécs-Bp-en 2x tankoltam, siettem)

Javítom amit múltkor talán Neked írtam: nem minden G OPC-ben széria a kagylós Recaro (ebben az van), csak az első 500 db-ban volt az a 160 lovas szívó motoros változat esetén. Később az alap az alap Opel sportülés lett.

[ Szerkesztve ]

(#92003) parandroid válasza giigz (#91997) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sok lúzer az öreg ócskavasakkal - ezek sem vitték semmire az életben... :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#92004) Rivaul válasza parandroid (#92003) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt hiszem ez egy visszatérő kijelentése lesz a topicnak ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#92005) giigz válasza parandroid (#92003) üzenetére


giigz
veterán

Ez is biztos 1,5 milla lehet... :)

(#92006) Kickass válasza focvis (#91998) üzenetére


Kickass
őstag

Ha villantani akarnék vennék a ház elé 500ért egy első szériás A8-at dísznek :D
Egyébként nézegettem őket, legjobb lenne egy kombi.
Az 1,4-et ajánlották illetve az isuzu motoros 1.7 dízelt nézegettem még.
Rozsdával hogy áll?

(#92007) TaaT válasza kovacsroli (#91969) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem így néz ki a gyertyám óra szerint 96k km-nél, évenkénti 3-4 motormosásnál. :) [link]

Persze elég rendesen be van bugyolálva szal porszáraz még így is. [link]

Give them hell Ukraine!

(#92008) Rivaul válasza Kickass (#92006) üzenetére


Rivaul
addikt

Kollégámnak volt első a8-a. Besírtak a kúton amikor 1000-ért tankolt. Előttünk bezzeg verte a mellét a kocsival, de amikor lenyelte a 27 litert akkor nem volt őszinte a mosolya :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#92009) focvis válasza Kickass (#92006) üzenetére


focvis
veterán

A rozsdáról nem tudok nyilatkozni érdemben, csak pár éves Astrakkal van/volt tapasztalatom személyesen vagy a családban. Mondjuk utcán nem látok belőlük rozsdakupacokat, pedig1998-ban jött ki a modell.
Érdeklődj az Opel topikban!

1.7 DTI: kevésbé ismerem; 3 Cimborámnak volt ugyan, de ők extrém körülmények közt használtak őket (palacsinta szag :U ), bírták a kiképzést, azok öregebbek voltak, nem rohadtak. Ettől függetlenül én magamnak az 1.4-et választanám az emberibb futásteljesítmény/vélhető állapot miatt. 7-ből könnyen ki lehet jönni vele vegyesben.

[ Szerkesztve ]

(#92010) -v- válasza focvis (#92002) üzenetére


-v-
addikt

Cserébe azért gondolom megyeget a két lityós tamás :)

(#92011) -v- válasza EQMontoya (#92001) üzenetére


-v-
addikt

Ok, akkor majd holnap vagy holnaputan jon a 40 kep meg a reszletes beszamolo :D

(#92012) focvis válasza -v- (#92010) üzenetére


focvis
veterán

Óra: 255, gyári: 245 (akkor még nem volt GPS mindenki zsebében). Szépen megy 230-ig. Átlagom olyan 11-13 liter között mozgott, de nem én fizettem és még nem létezett az objektív felelősség.

(#92013) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ki tudja mi ez? :D

(#92014) hobizoli válasza Kickass (#92006) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha G Astra es kombi, akkor inkabb 1.6-st nezz belole

több drón kell ;P

(#92015) hobizoli válasza MunezXBK (#92013) üzenetére


hobizoli
nagyúr

B Corsa Caravan ;]

több drón kell ;P

(#92016) jozefgucci1 válasza Kickass (#92006) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Az új munkahelyemen van pár combó ezzel az 1.7 motorral szerelve és meg vannak elégedve vele . Az egy idős Mondeo beált az irodám ablaka alá a minap és azt hittem hírtelen , hogy traktorral jöttek be :) Ki is néztem gyorsan , hogy ki ez az állat , de csak a kolega volt , beindította a vasat . Erre és az egyetlen C4 re köpködnek , de nagyon . 2006-os C4 1.6 benzin most van benne 265K km. Eddig megevett három kuplungot .

Munez.: Libafos campingeswágen ? :)

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#92017) Rivaul válasza MunezXBK (#92013) üzenetére


Rivaul
addikt

Kis kombi corsa. Ritka példányok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#92018) MunezXBK válasza hobizoli (#92015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azaz. :K

Rivaul: Argentínában gyártották őket.

[ Szerkesztve ]

(#92019) -v- válasza hobizoli (#92015) üzenetére


-v-
addikt

Corsa Sports Tourer :D

(#92020) Kickass válasza focvis (#92009) üzenetére


Kickass
őstag

Opel topikba bedobtam pár G Astrát pár napja egy darab válasz nem jött :D

#92014 hobizoli: 1.6 16V 101 nyiha nem az olajpusztító ecotec? nemhogy vennék megint egy PGT-t ;]

#92016 jozefgucci1: és melyik 1.7 dizli? 75LE Isuzu?

(#92021) Rivaul válasza MunezXBK (#92018) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt nem tudtam csak azt hogy léteznek. Az opel akkoriban csinált ilyen régiós betegségeket, pl az Afrikai 204 lovas F Gsi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#92022) hobizoli válasza Kickass (#92020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, rendes ember valna beloled

nemtom de az 1.4 a 1200kg-s bodeba mar lehet csiracska lenne, az 1.2-s is fosgyenge meg az 5 ajtosban is

több drón kell ;P

(#92023) TaaT


TaaT
veterán

"a Gyermekszállítás táblával megjelölt autóbuszt párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úttesten (azaz például sima, kétsávos úton) tilos lesz kikerülni, de még a szembe jövő forgalomnak mellette elhaladni is. A korlátozás a gyermekek be- és kiszállása közben érvényes, időtartamát a vezető az elakadásjelző működtetésével jelzi."

Erre kíváncsi leszek. :U

Give them hell Ukraine!

(#92024) Kickass válasza hobizoli (#92022) üzenetére


Kickass
őstag

valószínű
az Alfa is hurka volt a PGT után pedig jobb súly/LE aránya volt egy 1.4 Astránál

(#92025) focvis válasza hobizoli (#92022) üzenetére


focvis
veterán

1.2 vérszegény.
1.6 8v ritka.
1.6 16v közül sok ette az olajat már új korában is. Családban 3, nekem 2, barátomnak 1 , összesen 6 db 1.6 16v, ebből 2 ette az olajat. -> rossz arány, persze a nem reprezentatív a minta, de akkor is 33% :-(

1.4 16v-ben csak a vezérlésre kell figyelni, eleinte soknál elszakadt és összeakasztotta a szelepeket. Később módosítottak a vezérlés szetteken. Azért cserélném rendszeresen.
A végén amikor kijött a twinport akkor láncosra cseréltek, ezt már nem ismerem, azt mondják a szíjas jobban megy, kevesebbet eszik (gyengébb Euro norma...).

Nem megy sokkal rosszabbul (szinte egyáltalán) mint az 1.6 16v. Forgatni kell, ennyi.

Szerk: magamnak az 1.4-et venném, lehetőleg Njoy felszereltségben (sötétített lámpák, kellemes kárpit) valamikor 2003 környékéről. 2004 után lengyel gyártás, az már Astra Classic.

[ Szerkesztve ]

(#92026) parandroid válasza focvis (#92009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

G Astrából nem is igen fogsz rozsdásat találni, az egész cucc galvanizált, épp az F Astrák problémái miatt. Ha mégis rozsdás valahol valamelyik, akkor az valószínűleg csúnyán törve volt. Nekem 1,6 kombim volt belőle, teljesen jól használható cucc volt, épp a minap néztem össze a fogyasztását is (sajna csak az utolsó egy évben írtam rendszeresen, 6,9-re jött ki, de ebből rengeteg volt a város, és szimplán sok az autópálya - németeknél 140-re szoktam tenni a mutatót, előzéseknél, tempósabb szakaszokon akár 160-ra is, ilyenkor nyilván sokat evett, az osztrák autópályán, ahol óra szerint 130-cal szoktam menni, volt, hogy 6 alatti szakaszokat tudott. Gond nemigen volt vele, időnként ez-az elromlott (gyújtótekercs, klímában valami apróság, illetve 1,5 évesen gyújtáskapcsolót cseréltek gariban, mert beleszorult a kulcs - ismert hiba, bekaphatják, amiért ilyennel adták), semmi komoly, persze figyeltem rá, új autó volt, 8,5 év alatt hajtottam bele 113k km-t. 1,4-est cégnél használtam, már 200k fölött volt, amikor hozzám került, nem éreztem sok különbséget dinamikában, mondjuk ez ötajtós volt, tehát kicsit kisebb. Ja, a fékei fosok voltak, hála a szar utángyártott fékbetétnek.

Ki kell belőle fogni egy jó példányt, én azt mondom, nem véletlen, hogy a németeknél is még annyi fut belőle, amennyi (korához képest relatíve sok), akárcsak B és C Corsából.

Persze egy új autóhoz képest fapad, meg nem egy versenyautó volt újkorában sem, de nagyon nem bántam meg, hogy akkoriban ezt választottam (komolyabban Lacetti játszott még, és Focus, amikor vettem).

Szerk.: Ja, ez az 1,6 16v Twinport motor volt, olajjal szerencsére nem volt gondom.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#92027) hobizoli válasza Kickass (#92024) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PGT utan eleg sok minden hurka :K

egy hekkeltnel meg foleg ;]

több drón kell ;P

(#92028) #42667776 válasza MunezXBK (#92013) üzenetére


#42667776
törölt tag

Sőt ilyen is volt, van!
[link]

(#92029) Mágus2 válasza #42667776 (#92028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#92030) runner 125 válasza Mágus2 (#92029) üzenetére


runner 125
nagyúr

De komoly. :))
Hol forgalmazták ezeket?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#92031) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na a szbajjok kezdenek epeszusodni, de a hasznaloik???
"A módosítás új szövegezéssel teszi egyértelművé, hogy gyermekbiztonsági rendszer (közismertebb nevén gyerekülés) az első utasülésre is szerelhető, háttal azonban csak akkor, ha az üléshez nincs légzsák vagy az ki van kapcsolva. Egy másik pontosítás félreérthetetlenül rögzíti, hogy a „Gyermekszállítás” táblával megjelölt autóbuszt párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úttesten (pl. hagyományos kétszer egysávos úton) a gyermekek be- és kiszállása közben kikerülni vagy a szembe jövő forgalomnak mellette elhaladnia tilos. A korlátozás időtartamát a vezető az összes irányjelző (vészvillogó) működtetésével jelzi." ezek teccenek
"Tavaly május óta a „Gyermekek” tábla alatti kiegészítő jelzőtáblán feltüntetett távolságon belül legfeljebb 30 km/óra sebességgel szabad közlekedni. A friss előírások szerint egy másik kiegészítő tábla jelölheti azt az időszakot, amelyben a korlátozás érvényben van. A főként iskolák környékén használt táblák így a tanítás kezdetének és végének reggeli és kora délutáni óráiban védhetik fokozottan a gyermekeket. A nap egyéb időszakaiban az autósok a megszokott tempóban közlekedhetnek az érintett útszakaszokon. " ez is teccik, dse aki betartaj az lesz a barom:- (
innen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#92032) Mágus2 válasza runner 125 (#92030) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pl. Ukrajna tele van velük. Itt még nem láttam. :N

[ Szerkesztve ]

(#92033) neduddki válasza #42667776 (#92028) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ako m ainkabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#92034) #42667776 válasza Mágus2 (#92029) üzenetére


#42667776
törölt tag

Hátulról mini 607 :)

(#92035) fi:zi'k válasza neduddki (#92031) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Második bekezdés: én azt nem értettem, hogy eddig miért nem így volt. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#92036) TaaT válasza Mágus2 (#92029) üzenetére


TaaT
veterán

És ilyen is :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#92037) #42667776 válasza neduddki (#92033) üzenetére


#42667776
törölt tag

Na ez sok mindenre jó lehet...

(#92039) footy


footy
addikt

(#92040) runner 125 válasza footy (#92039) üzenetére


runner 125
nagyúr

Niva 5 ajtó? :))

mod.

De ez sem semmi:

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#92041) Rivaul válasza footy (#92039) üzenetére


Rivaul
addikt

Jöhet az all-in? Rádobom a Subarut ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#92042) footy válasza Rivaul (#92041) üzenetére


footy
addikt

Ausztriában többet látok ilyen subaruból mint a swift ikertestvérből.

(#92043) #16514048


#16514048
törölt tag

Beszállok én is: Ford P100 (Sierra pickup)

(#92044) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92045) parandroid válasza Mágus2 (#92029) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Corsa kombi is létezik, ha jól tudom, a dél-amerikai piacon nagyon népszerűek a kisautókból készült szedánok és kombik.

Bár én a legjobban akkor lepődtem meg, amikor szembejött egy Renault Clio kombi, mint utóbb kiderült, ezt viszont szerte európában forgalmazzák Grandtour néven, többek között Mo-n is. Sosem láttam ilyet élőben azelőtt, és azóta sem, pedig azért járok-kelek sokfelé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#92046) szőröscica válasza parandroid (#92045) üzenetére


szőröscica
addikt

A kombi változatok népszerűségét még meg is értem, de hogy egy kis szedánban mit lehet szeretni, arra sosem fogok rájönni, révén nap mint nap tapasztalom egy nagy szedán hátrányait.

(#92047) pető bá' válasza parandroid (#92045) üzenetére


pető bá'
őstag

[link]

"... and I hope you have a great day!"

(#92048) tomiii. válasza #16514048 (#92043) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ezek teljesen korrektek, ismerek párat :D erre azért lehet pakolni

(#92049) runner 125 válasza bitpork (#92044) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szériaautókról volt szó, mint az Allroad pickup. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#92050) parandroid válasza pető bá' (#92047) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Ki tudja, mi ez?" Az első találat a Corsa Caravan kifejezésre, az. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.